Het ongeluk met de P.H.-M.A.G. Van Oud-Vossemeer naar.... Washington! STOMPETOREN WIERINGERWAARD HOORN BERGEN J van drie der vier verongelukte Wii EGMOND AAN ZEE BEVERWIJK Hieronder een kiek van het verongelukte toestel. Familieleden van Roosevelt? Amerikaansche gezant spreekt in Zeeuwsch Raadhuis. /JffT" yUootiiciaat Tlieuuts Vergadering „Voorwaarts' Dinsdagavond vergaderde de leden van de gymnastiek-vereeniging „Voorwaarts' in café Kamsteeg. De voorzitter, den heer P. Vader, heette allen hartelijk welkom, den wensch uitsprekende, dat in 1937 de veree- niging, die met groote moeilijkheden kampt, grooteren bloei tegemoet mag gaan. Met algemeene stemmen besloot men, ook dezen winter weer een gemaskerd bal te organi- seeren tot stijving van de kas. Voor „Behoud van Natuur monumenten". De lijsten, plus een bedrag van 61.35, zijn opgezonden naar het kantoor van de vereeniging tot behoud van natuurmonu menten, na door notaris Kruimel te zijn gecontroleerd. Het bestuur dezer vereeni ging is zeer erkentelijk voor den steun van de gevers, bij deze actie haar betoond. Bevorderd. Onze vroegere plaatsgenoot de heer D. J. Waiboer thans adj.-inspecteur aan het abattoir te Haarlem is bevorderd tot in specteur. Hand: en 'JuUt&ouw CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche zuivelcentrale meldt: 24 Januari t/m 30 Januari 1937 consumptie- melk regeeringscontract; taxegedeelte 6,25 cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met afdracht voor de kwaliteit. Overmelk regeeringsminimumprijs 5,10 cent Afdracht by levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,50 cent. Loonconflict bij het steenenlossen. Dezer dagen arriveerde te Hoorn een schip met steenen voor de bestrating van het Groote Noord. Via de arbeidsbeurs kwam de schipper in contact met het bestuur van de moderne transportarbeidersbond om over het loon te spreken voor de lossing. Men kwam niet tot overeenstemming. Het schip bleef eenige dagen liggen, zon der gelost te worden door de Hoomsche arbeiders, daar de schipper bleef weigeren het geldende losloon te betalen. Het schip wordt nu gelost met menschen van elders onder bescherming van de politie. De trans portarbeiders zullen zich met de S.D.-raads- fractie en H.B.B. beraden over de stapnen, die gedaan zullen moeten worden, dat zoo iets niet meer gebeuren kan. Ingekomen personen. C. Simons, R.K., grondwerker, Doorntjes 37 van Schagen. H. Nak, N.H., huishoud ster, Bergerweg 2 van Hilversum. F. Smit, N.H., kapper, Ruïnelaan 2 van Amersfoort. M. M. Stoop, R.K., z.b., Kanaaldijk 85 v. Schoorl. A. Weij, N.H., dienstbode, Her tenlaan 4 van Schoorl. S. Broerêma, N.H., z.b., Meerweg 29 van Haarlem. B. Willem- sen, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan, van Alkmaar. C. P. Eecen, geen, directeur brandwaarborgmy., Eeuwigelaan 24 van Oudkarspel. J. Bakker, N.H., z.b., Studler van Surcklaan 10 van Alkmaar. M. A. Bakker, R.K., dienstbode, Notweg 14 van Amsterdam. G. P. van der Loo, R.K., broodbakker, Molenstraat 14 van Heiloo. P. J. Stam, R.K., kruidenier, Dorpsstraat 102 van Schagen. L. Gorter, R.K., kantoorbe diende, Natteweg 4 van Velsen. R. J. Wijkniet, R.K., z.b., Vinkenbaan 4 van Tiel. P. Koning, R.K., landarbeider, Bergerweg 195 van Abbekerk. P. M. Daniëls, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20 van Gendrin- gen. J. G. Timmerman, N.H., reiziger, Prinsesselaan 34 van Haarlem. M. Gu- thruf, D.E., dienstbode, Hertenlaan 5 van Heiloo. C. Bes, R.K., dienstbode, Eeuwige laan 28 van Alkmaar. A. Krieps, R.K., industrieel, Doorntjes 39 van Buschrodt. H. J. Lindeboom, geen, werktuigkundige, Buerweg 4 van Toeren (N.I.) J. Pander, N.H., andb., Heerenw. 49 van Oterleek. P. Schoen, N.H., winkelier, Bergerweg 90 van Alkmaar. J. A. Schuijt, geen, dienst bode, Kerkelaan 5 van Enkhuizen. A. de Moei, R.K., metselaar, Filarskiweg 6 van de Bilt. D. Boekei, N.H., loodgieter, Geest - weg 8 van Heiloo. J. Th. Bijvoet, R.K., landarbeider, Kogendijk 43 van Heerhugo- waard. M. Battenberg, R.K., dienstbode, Komlaan 7 van Essen (Dl.) A. W. Out, R.K., dienstbode, Molenkrochtlaan 13 van Amsterdam. KENNEMERLAND. In de week van 11 tot 16 Januari was het aan de markt een stugge handel. Wel werden er nog partijtjes voor een redelijken prijs verhandeld, doch het gros loonde niet de moeite van markten. Toch viel het op, dat le soort groente nog wel afnemers vindt, doch 't is 2e soort, die domineerde. Wat den aanvoer betreft, deze bestond uit stapelpro ducten, boerekool, spruiten en wat restan ten, waaronder het restant bloemkool, Bloemkool gold voor le soort 46,50, voor 2e soort 23.50. Boerekool bracht op 1.502.50. Andijvie was schaarsch en le soort gold 6 508.50, extra kwaliteit nog iets meer. Spruiten maakten een prijs van 811 voor le soort en 35.50 voor 2e soort, welke laatste overheerschend was. Hollandsch witlof gold 811 en 2e soort 35 per 100 K.G. Waspeen was nog al in trek en.de prijzen van 3 tot 6 per 100 K.G. waren redelijk Roode kool, groene kool en gele kool maakten prijzen van resp. 2 tot 5.50, 2 tot 4 en 1.50 tot 2.50 per 100 stuks. Peterselie en selderei golden resp. 6 tot 8 en 4 tot 6.50 per 100 bos. Prei was wel in trek, doch de prijs van 4 tot 6 per 100 bos was gezien de schitterende kwaliteit niet hoog. Winterpeen bracht 1.60 tot 2.20 op, uien 1.50 tot 2 en Friesche rapen 1.50 tot 1.70 per 100 K.G. Vruchten werden schaarsch. Kampervenen (stoofpeer) maak ten een prys van 11 tot 15, Gieser wil deman (stoofpeer) 11 tot 16, Bramley Seedling 12 tot 20, Luntersche pippeling 16 tot 20, en present van Engeland (mid delmatige sorteering) 10 tot 16, alles per 100 K.G. De overige aanvoer was óf van geen beteekenis, óf bracht onveranderde prijzen op. d;e een oetere zaak waardig is, aan den man probeert te brengen, of de onver vaarde handelsreiziger wendt zien tot het artikel „tractors", dat hij zoowel commer cieel als technisch volkomen denkt te be- heerschen. Met de grenzenlooze stoutmoedigheid, die den komiek uit de goede ouderwetsche „smijter" kenmerkt, zet Joe zich, nadat hy door brutaliteit de vertegenwoordiging van de Earthworm-Diesel-tractors heeft ver worven, aan het stuur van deze vervaarlijke machines. En een kennis huichelend, die hij in. geenen deele bezit begint hij manmoedig met alle hefboomen, remmen en pedalen tegelijk te manceuvreeren, waardoor hij in de eerste vijf minuten van zijn eerste demonstratie reeds een geheel station met den grond gelijk heeft gemaakt. Hoeven JiSmmeiMS „OKE, MR. DEEDS" IN „CITY". Over de film „Oké mr. Deeds". (Mr. Deeds goes to town") schreven wy reeds eerder een zeer gunstigen zin. Hier volgen nog eenige van de voornaamste persstem men: Jongetje te Egmond aan Zee overreden. Bij het oversteken van de Voorstraat werd het zevenjarig zoontje van den heer E. Prins, alhier, aangereden door een autobus van de firma van Geelen en van den Berk hof, bestuurd door den chauffeur W. Konijn uit Heiloo. Het ventje had een autobus van de N.V. N.A.C.O. laten passeeren, doch niet bemerkt dat daar vlak achter een tweede autobus naderde. De doktoren R. Fischer en C. Belonje verleenden de eerste hulp. Op hun advies werd de jongen, die inwendige kneuzingen heeft bekomen, naar het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Ontslag als wethouder gevraagd. Wethouder B. A. van Kleef, die tevens loco-burgemeester is, heeft zijn ontslag ge vraagd als wethouder. De heer van Kleef zal zijn raadslidmaatschap wel blyven be- kleeden. Geen verhooging personeele- belasting. Besloten tot bouw o. 1. school. De Raad dezer gemeente heeft besloten de personeelebelasting op het oude peil te laten en de voorgestelde verhooging van B. ei W., die als norm had gesteld een heffing van 175225 opcenten verworpen. De Raad keurde het voorstel van B. en W. inzake den aankoop van een perceel grond, groot 2.01.20 Are ten bedrage van 18000, tot bouw van een O. L school, goed. Uitvoerig werd gediscussiëerd over de op heffing van de burgerlijke instellingen van weldadigheid en de stichting van een dienst van sociale zaken. Verscheiden raadsleden waren van mee ning, dat de wording van zulk een dienst een stap achteruit zou beteekenen. Betreurd Werd, dat de vakorganisatie uitgeschakeld zouden worden. De voorzitter verdedigde echter het voor stel van B. en W. Sociaal gesproken is de nieuwe instelling een verbetering, waarbij efficiency betracht wordt. Het voorstel van B. en W. werd met 1 slem tegen aangenomen. Tenslotte werd een leening van f 145000 toegestaan voor wegen- yerbetering te Wijk aan Zee. Gary Cooper en Jean Arthur „Mr. Deeds Goes to town". „De Telegraaf" laat zich als volgt uit: ,Oké, mr. Deeds" is een uitstekende film: Men lacht erbij, en raakt ontroerd, een veel beter compliment heeft men geen film ooit kunnen makenEen film, waarbij men de eene minuut oprecht en hartelijk in den lach schiet, zoo een eerlijken en goeden lach, die eruit is, voordat men het weet en de an dere minuut verliest men er zijn hart aan, omdat het een film met een hart is. Oké mr. Deeds is een kostelijke satire. Een film van voortreffelijke kwaliteiten. ,Het Handelsblad" schrijft o.m.: Cary Cooper heeft aan zijn vele goede rollen er een toegevoegd die lang, misschien altijd zijn beste zal blyven Jean Arthur laat onder deze regie zier- dat zij op een lijn staat met de grootste in haar metier. Het „Vaderland" oordeelt: .Inderdaad Capra's beste film Een sublieme amusementsfilmeen nieuw meesterstuk. In de „Arbeiderspers" lezen wij o.m.: Volmaakt amusementwie de Amerikaansche comedie op haar best wil genieten, verzuime niet „Oké, mr. Deeds", te gaan zien. Men zou zichzelf te kort doen. JOE BROWN IN BIOSCOOP „HARMONIE". Tevens als tweede hoofdfilm W onderkinderen". In de nieuwe Joe E. Brown-film „Earth- worm tractors", die thans onder den titel „Zaken zijn zaken", deze week in bioscoop „Harmonie" vertoond wordt, is het mecha nische element wederom uitmuntend ver zorgd. Begint Joe E. Brown iets bescheidener dan in die voorafgaande film met een auto ped met een excentrisch wiel, weldra is hy zyn „bike" of karretje van Zesdaagschen- renner ver te boven. Een schoone jonge dame vraagt hem nauwelijks om ter wille van hun liefde in wat „grooters" te gaan doen dan in het vrij kinderachtige speel goedartikel dat Joe met een hardnekkigheid, Tissot Somer pnjpr* Joe E. Brown speelt de hoofdrol in „Zaken zijn zaken". Joe E. Brown, krijgt even tyd voor een liefdes-affaire, gemengd met de noodige misstanden en vergissingen en daarna tijgt hij aan het werk om den cliënt, die het hardnekkigst weigert iets te bestellen (Guy Kibbee), 's nachts te verhuizen, door een voudig diens huis te verslepen. Het gelukt prachtig, alleen brengt Joe zijn klant naar een verkeerde straat Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „Wonderkinderen" van Bobby Breen. „GEEN VROUWEN MEER" IN HET VICTORIA THEATER. Vanaf morgenavond draait in het „Victoria Theater" de film „No more ladies" waaraan wij het volgende ontleenen: No more ladies" „Geen vrouwen meer". Het zou de titel kunnen zijn van een film die de kluizenaarsidee propageert. Het is dat niet. Integendeel. De heer Robert Mont- gomery (Sherry) is in deze film allerminst een kluizenaar, maar een uithuizig pret maker, die van den eenen dag naar de andere tuimelt en uit de armen van de eene vrouw in die van de andere rolt. Robert Montgomery en Joan Crawford in „No more ladies". Joan Crawford (Marcia) is de jongedame die den fuivenden jongeling naar het huwe lijksaltaar wenscht te brengen wat echter weldra geen beletsel blykt voor het voort zetten van een even vroolijk leventje. Ten einde raad besluit Marcia om haar echtgenoot op dezelfde manier te tracteeren, waarop hy haar behandelt en zij papt hevig aan met haar vroegeren kennis Fran- chot lone (Jim). Dit brengt Sherry, die in de eerste acten alle mogelijke oude en nieuwe vriendinnen (Van een bijzonderen correspondent). OUD-VOSSEMEER. Woensdagavond. Vredig en stil staat daar de zilver door glansde winterhemel, waarin het Eerste Kwartier zachtkens straalt en Orion helder schittert over het stille Zeeuwsche dorpje Oud-Vossemeer in den Noord-Oostelijken hoek van het eiland Tholen, aan de Een dracht gelegen. Het is er zoo stil als het er eiken an deren winteravond is en aan niets laat zich bevroeden, dat zoo aanstonds uit het scha mele huis dezer gemeente de gezant van de Vereenigde Staten van Amerika door den aether het woord zal richten tot millioenen van zijn landgenooten, ten einde hun te vertellen van dit oude en stille en eenvou dige Zeeuwsche stedeke, waar mogelijk, en zelfs waarschijnlijk de stamboom een aan vang neemt van den man, die thans ten tweede male president van de United States is geworden. Schamel? Ja het raadhuis van Oud- Vossemeer is schamel maar ten deele Want al zyn de wanden van het oude raads- zaaltje witgekalkt, al liggen er grijze stee nen tot vloer, al is de verf er smakeloos namaak-eiken en al strekt een loketkast den wand bepaald niet tot sieraad toch is er naast en boven dit alles stellig at mosfeer. De indrukwekkende schouw draagt een schilderstuk: de Godin der Gerechtig heid, met geheven zwaard. (Naast deze schouw hangt het oude Oud-Vossemeersche beulszwaard in natura!) En op de schouw vijftien gebeeldhouwde wapens van Zeeuw sche families wier namen nu nog helder klinken in de Nederlanden:: de Schorers en Hurgronjes, de Ermerins en Huyssen en de Cranes en zoo meer. Rechts bovenaan het wapen, van belang voor dezen avond:, van Roosevelt, staat er onder. Een partriciër was het dus. Ook het Oud-Vossemeersche huis dat dien naam draagt, duidt daarop. Om 21.20 zal de Phohi van dit zaaltje uit een radio-uitzending naar de Vereenigde Staten van Amerika doen plaats hebben. Omstreeks 21 uur komen wy binnen. Wat drommel: zyn we te laat? Alles schijnt al in vollen gang te zijn! Maar neen, dit is slechts de generale repetitie, met de stopwatches om binnen den toegemeten tijd te blyven In de burgemeesterskamer even aesthe- tisch als de Raadszaal regeert de tele foonman met koptelefoon op en ter controle een Philipstoestel met korte golf bereids achter zich. De zendl jn is op de dokterste lefoon aangesloten, omdat die het dichtste bij is. De patiënten moeten het zoolang maar via den veearts doen Het is 21.20. Amsterdam's stadbeiaardier zendt van den hoofdstedelijken Paleistoren klokkeklanken de Amsterdamsche lucht en den Amerikaanschen aether in. Dan enkele woorden ter inleiding uit Amsterdam, een omschakelaar knipt, en Oud-Vossemeer staat in verbinding met Amerika. Ter intro- ductie spreekt mr. César Searchinger, Euro pa's director van de Columbia Broadcasting Company uit Londen. Vlot schilderen: een oude rot in het microfoon-spreken. Hy be schrijft zijn verren toehoorders pittig en to the point het oude stedeke, „That com bines simplicity with dignity" de raadszaal,- „Something like old court-rooms in Ameri ca", kondigt dan aan: Nu heb ik de eer het woord te verleenen aan his Excellency the most honerable Grenville T. Emmet, Ame rican minister to the Netherlands. Dan spreekt de gezant in de voor hem staande Columbia-microfoon. Een prachtfiguur van een Amerikaan: kruising van den business-man en den di plomaat, een persoonlijkheid die met hoofd en schouders boven zyn omgeving uitsteekt. Z. Exc. vertelt van Oud-Vossemeer, hoe president Roosevelt's voorouders uit Hol land gekomen zijn; dat er verscheidene „mo numenten en documenten" in Oud-Vosse meer te vinden zyn, die wijzen op de mo gelijkheid of waarschijnlijkheid, dat de wieg van des presidenten voorouders hier eens gestaan heeft: hoe, op verzoek van den ge zant, onze minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, den rijks-archivaris op droeg een onderzoek naar de Roosevelt uit dien tyd in te stellen. Hoe, jammer genoeg, er in het land zijner geboorte weinig authentieke bewijsstukken te vinden zyn omtrent de afstamming van den jongen Klaas Maertenszoon van Roosevelt; welke andere monumenten en documenten echter wel in de zoozeer gewenschte richting wij zen. Dan spreekt de burgemeester van Oud- Vossemeer, mr. J. J. Versluis, enkele woor den in de microfoon. Zijn Edelachtbare is vanavond Amerikaansch genoeg georiën teerd om den millioenen over-oecaanschen luisteraars te adviseeren: Komt in drom men naar mijn gemeente ter bedevaart vol gend jaar; gij zult van harte welkom zijn... Nu nog enkele woorden van mr. Sear chinger, en de heer Zeelenberg, secretaris van de Phohi slaakt een bijna hoorbare! zucht van verlichting: ook dit experiment is weer voortreffelijk verloopen: tien .mi nuten later, als de bliksemlicht-fotografen nauwelijks gereed zijn gekomen met hun shots van den gezant met den beambtske- tenden burgemeester, hebben wij in Oud- Vossemeer al bericht dat alles in Amerika uitstekend ontvangen is. Dan schreeft een monteur van de telefoon de draadjes los. De patiënten van den dokter bceven niet meer naar den veearts te telefoneeren Oud- Vossemeer is uit het wereld-verkeer geschakeld; de naam straalt nog stillekens aan den hemel en het stedeke droomt weer verder. Enkel een oranje-wit- blauwe vlag waait nog in de avondlucht aan het raad huis ontmoet, tot inkeer en als Marcia hem ge lukkig kan maken met de mededeeling, dat haar slippertje aanzienlijk onschuldiger is geweest dan het zijne, dan is de handhaving van de dubbele moraal en het gelukkig eind van deze film verzekerd. Charlie Ruggles typeert een altijd aange schoten klaplooper, Edna May Oliver, een ouderwetsche tante. Reginald Denny, een bebrilde sukkel, Arthur Treacher (de ver dienstelijke butler uit Shirley Temple's „Curly Top") een komieke Engelsche lord, die een der vroegere liefdes van Sherry heeft gehuwd en Edward H. Griffith voerde de regie van deze 100 praatfilm, die ons in troduceert in die interessante wereld van nachtclubs, café's, dancings, salons en slaap kamers, waar men nooit iemand ontmoet, die zelfs maar om werken denkt. Arbeid, sociaal nuttig werk, bestaat zelfs niet in die ideale wereld, waar men zich verveelt of vermaakt. Naar keuze en aanleg.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8