Wordt Be Quick morgen kampioen 'JkoüUidaalHieuws zuidscharwoude noordscharwoude wieringen bergen wieringerwaard Jijdschciften £uchtvaact Pluimveeteelt. ST. MAARTENSVLOTBRUG Uoor kleine tuinen* Oppassen, Feyenoord en D.W.S, DE EERSTE KLASSERS op om beenderen van den heere de Rais te verkrijgen en bewaarden die pieuselijk in herinnering aan zijn groot berouw". Een monument, dat als een getuigenis van be rouw en boete beschouwd moet worden, heeft langen tijd gestaan op de plaats der erechtstelling. Daarheen trokken in vrome aanbidders de voedsters om er Notre-Da- me-de-Crée-Lait, haar patrones, aan te roepen ter bescherming van het leven der kinderen, die haar werden toevertrouwd. Dit is iets van het leven en het sterven van Gilles de Rais, heer van Laval, maar schalk van Frankrijk, wiens naam een zóó verschrikkelijken klank had, dat na zijn dood uit eerbied voor zijn nagelaten bloed verwanten tijdgenooten over hem spraken als over „Blauwbaard" en zijn eigenlijken naam weglieten; wel een aanduiding, dat het sprookje ouder was dan de vijftiende eeuw en Gilles de Rais niet het prototype voor Blauwbaard geweest is. Maar met de mededeelingen over zijn le ven en sterven is niet verklaard het gru welijke, raadselachtige, aan scherpe contras ten zoo rijke leven van dezen wreedaard. Volgens Michelet moet men aannemen, dat hij inderdaad meende met den duivel in contact te staan. De wreedheden, door Gilles de Rais begaan, het langzaam dooden zijner slachtoffers, het genieten van hun pij nen en doodsangsten, en dan, ten slotte, het zwelgen in de aanschouwing van den dood en van de dooden, wijzen, volgens hem, op een soort offerdienst aan Satan en andere demonen, zooals Barron, Oriënt, Beëlzebub en Belial. Gilles de Rais bad tot hen om hem „goud, kennis en macht" te geven. De jonge uit Italië tot hem gekomen priester had hem beloofd, hem die demonen te laten zien. Een Engelschman verleende zijn diensten om de demonen te bezweren. De zaak was moeilijk. Een der middelen, die beproefd werden, was een mis van Allerheiligen te doen zingen ter eere van de booze geesten. Maar deze hulde was hun niet voldoende. Zij, de vijanden van den Schepper, hadden iets nóg godslasterly- kers, nóg goddeloozers noodig, iets wat het tegenovergestelde van de scheppingsdaad was: de moorddadige bespotting van het le vende beeld Gods. Daarom bood de Rais zijn helpers het bloed van kinderen aan, hun handen, hun oogen, hun hart. Deze duivelsdienst, deze duivelsver- eering werkte aldus op hem, die er zich aan overgaf, dat langzamerhand de Rais alles, wat menschelijk in hem was, doodde. Hij veranderde van natuur en maakte zich dui- veL Eerst doodde hij voor zijn meester, voor Satan; daarna doodde hij voor zich zelf, uit moord-wellust. Is dit de verklaring van de Rais' misda dig leven? De geschiedenis kent nog meer ontzaglijke abnormaliteiten op geestelijk ge bied. Michelet's poging om een zielkundige ontleding te geven van wat wij een zedelijk monster noemen, heeft althans dit goede, dat zij figuren als Blauwbaard buiten den menschelijken kring plaatst. De mensch door den mensch verloochend, is zeker de grootste straf, de scherpste veroordeeling van hen, die, als Giles de Rais, zich vergrij pen aan de hoogste goddelijke en mensche- lijke wetten. A. J. BOTHENRJS BROUWER. Dit laatste wordt echter betwist: kro niekschrijvers geven hem slechts ééne wet tige vrouw, n.L Cathérine de Thouars. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. Op Woensdag 24 Febr. 1937, des voor middags te 11 uur, zal, onder goedkeuring van den minister van waterstaat, door of vanwege den waarnemend directeur- generaal der Zuiderzee verken, in de Sta tenzaal van het departement van water staat te 's-Gravenhage, worden aanbe steed: het maken van deelen van den Meerdijk van den Noord-Oostelyken pol der, met bijkomende werken, in perceelen en combinaties daarvan. Huisvlijttentoons telling. Heden werden de driedaagsche Huis- vlyttentoonstelling, georganiseerd door de damesclub Onder Ons, geopend. De zaal van café De Roode Leeuw is geheel inge nomen door een aantal stellages, waarop diverse werkstukken zijn uitgestald. De deelname aan deze tentoonstelling overtreft verre die aan de beide voorgaande tentoon stellingen welke O. O. heeft gehouden, nu 5 en tien jaar geleden. Uit verschillende plaatsen uit de wijde omgeving zijn keuri ge staaltjes van huisvlijt ingezonden. Wij hebben op verzoek van de dames een rond gang gedaan onder de deskundige leidirg van de presidente, mevr. C. de Boer-Berk- hout. Zoowel bij de afdeelingen nuttige als fraaie handwerken werden ons diverse werkstukken getoond, welke onze bewonde ring verwekten. Keurige kleedjes, kussens, rondom van alles wat er op het gebied van handwerken al zoo te doen is zijn er te kust en te keur te bewonderen. Zelfs een paar prachtige kussens, waarbij wij aan kunstige vrouwenhanden dachten, vervaardigd doo. leden van het sterke geslacht. Een aparte rubriek voor handwerken van vrouwen bo ven 65 jaar bevatte heel mooie inzendingen. Ook de kinder-afdeeling was goed ver zorgd. Mooie knutselwerkjes, teekeningen. enz. vulden dezen hoek. De meisjes hadden handwerken ingezonden. Verder trok onze aandacht de groo e stand met de pryzen van de verloting welke aan deze tentoonsteling is verbonden. Het tooneel is ingericht als theetuin, Waarvoor de fa. Holsmuller te Alkmaar ge zorgd heeft. Naar men ons mededeelde, waren m to taal ongeveer 500 stuks ingezonden. De jury, bestaande uit de 'dames Piet, Maas en Hierop te Alkmaar heeft geen ge- makkelijke taak gehad, de pryswinnaars en winnaressen aan te wijzen. De bekroningen waren als volgt. tfdprmNelieS:v. d. Molen te Broek op Langendijk; 2e pr. Ma Borsten te Brjekop Langendijk; 3e pr. Tini v. Dijk scharwoude; 4e pr. Bep Wagenaar te Broek op Langendijk. Afd. Jongens: Teekenen: le pr Theo Langendijk; 2e pr. J. Bakker Gz 3e pr Arie Boot; 3e pr. P. Smit Fz. allen te N- Scharwoude. Figuurzagen, le pr. W. Kostelijk te Zuid- scharwoude; 2e pr. L. Kostelijk idem; 3e pr Jac. Kramer Kz. idem. Dames boven 65 jaren: le pr. mevr K-amer te Alkmaar; 2e pr. mevr. Hartland te Oudkarspel. Haakwerk, le pr. mej. G. Molenaar te Koedijk; 2e pr. mevr. Strybis-Schenk te St Pancras. Borduren: le pr. mej. M. Du Burck te Zuidscharwoude; 2e pr. mej. T. Kostelijk te Oudkarspel. Kantklossen, le pr. mevr. Paarlberg-Hart- land te Oudkarspel; 2e pr. mej. B. Schagcn te Benningbroek. Stopwerk: le pr. mevr. De Vries-Wit te Zuidscharwoude; 2e pr. mevr. Muller-van Eekeren. Afd. kussens: le pr. mevr. P. Deutekom- Berkhout te Nrd. Scharwoude; 2e pr. Ver een. Odith te Heerhugowaard. Breiwerk: le pr. mej. T. Kraakman te Zuidscharwoude; 2e pr. mevr. A. Visser- Kout te Alkmaar; 3e pr. mevr. Visser-But- ter te Noordscharwoude. Afd. Nuttige handwerken, le pr. mej. T. Vlug te Noordscharwoude; 2e pr. mevr. I. Deutekom-Berkhout. Afd. spreien, le pr. mevr. T. Molenaar- Amels te Winkel; 2e pr. mevr. S. Timmer man-Bood te Noordscharwoude. De kanaal- en sluiswerken. De werken onder deze gemeente gaan maar gestadig door. Thans is weer een nieuwe „mijlpaal" bereikt door het ver dwijnen van de Roskambrug. De omzet van den Noordermarkt- bond. De omzetten van den NOordermarktbond over de beide laatste maanden van het jaar geven weinig moedgevende resultaten te zien. November 1936 geeft een kleine voor uitgang aan van 64.606 tot 69.096. De maand December geeft echter een al lesbehalve gunstigen uitslag. De omzet is n.1. slechts 37.392 geweest, tegen 86.796.50 in dezelfde maand van 1935. Daar komt nog bij, dat de hoeveelheid verhandelde producten aanmerkelijk is toe genomen; eigenlijk zou de geldelijke omzet dus meer moeten zijn geweest. Er werd n.1. méér geveild: 406.000 K.G. roode kool, 392.000 K.G. gele kool en 414.000 K.G. Deen- sche witte kool, plus een 50000 K.G. uien. Deze grootere hoeveelheid heeft dus een aanmerkelijk mindere prijs kunnen op brengen. Volledigheidshalve vermelden wij nog, dat in Dec. 1936 ongeveer 300000 krop andijvie minder geveild is dan in Dec. 1935, hetgeen echter aan deze cijfers weinig toe of afdoet. De totale omzet over het jaar 1936 was 1043.834.20, die over het jaar 1935 1.127.826.50. Weer een achteruitgang alzoo van onge veer 84000. Eenige bepalingen. de controle begint Maandag. Vanaf Maandag 24 Januari zullen de aan de veiling te veilen producten per K.g., per stuk of per bos moeten worden geveild al naar gelang deze producten op de maand staten per K.g. per stuk of per bos worden aangegeven. By het veilen moet het netto gewicht worden genomen. Voor onze veilingen geeft dit geen ver andering, aangezien reeds op deze wijze te werk wordt gegaan. Wel van belang is, dat alle tot op heden verleende vergunningen om op eenigerlei wijze van deze voorschrif ten af te wijken, met ingang van 25 Jan. worden ingetrokken. Vanaf 25 Jan. zal con trole worden uitgeoefend op de uitvoering van deze bepalingen. Zoo zijn met ingang van 1 Januari alle voor dien datum gegeven circulaires en vergunningen omtrent het op monster of administratief veilen ingetrokken, zoodat slechts de na 1 Januari afgegeven vergun ningen gelden. Bewaarpeen kan tot nader order op monster worden geveild. Stempelregeling. Zeer ten gerieve van de werkloozen in deze gemeente heeft de minister van so ciale zaken een uitbreiding van het aantal stempellokalen in deze gemeente goedg®~ vonden De werkloozen in Oosterland Den Oever stempelen nu reeds eenige dagen in de Jeugdherberg en de werkloozen om de West onder de toren te Westerland. De visscherij. Dat de visscherij in Wieringen toch altijd nog een zeer belangrijke bron van inkomsten is moge b.v. blijken uit het feit, dat m 1985 dè omzet aan den afslag te Den Oever byna een half millioen gulden bedroeg. En, noem den vvif desondanks de uitkomsten vani de visscherij schaars, helaas was 1936 met ve.1 b Op'sommige artikelen bleven de uitkom sten ver beneden die van vorig jaar, terwyl vrijwel geen enkel artikel de uitkomsten van het voorgaande jaar overtro Loop der bevolking. De gemeente telt nagenoeg 6600 in- WOpri Januari 1936 telde de gemeente 6406 zielen (2870 m„ 3536 vr.) In den loop van 1936 zijn te Bergen ingeschreven 771 personen (255 m., 516 vr.) en afgeschreven 623 personen (201 m., 422 vr.) Geboren werden 79 personen (46 ra, 33 vr.) ter wijl 38 personen (23 m., 15 vr.) m de ge meente overleden. Als gevolg van deze mutaties bedraagt de bevolking op 1 Januari 1937 6587 (294 3m., 3644 vr.) Er zijn alzoo in de gemeente 701 vrou- wij meer woonachtig dan mannen. Ons Genoegen De muziekvereeniging „Ons Genoe gen zal op Hemelvaartsdag ook deel nemen aan het concours van den West- frieschen Bond alsmede aan het Nationaal concours voor harmonie- en fanfare corpsen uitgeschreven door de muziek vereeniging Verkade's harmonie te Zaan dam. Stelling ingestort. Tijdens het opladen van zware stukken beton, afkomstig van de afbraak van den Rijksweg langs het N. H.-Kanaal te St. Maartensvlotbrug, stortte plotseling de daarbij gebruikte stelilng in elkaar. Geluk kig veroorzaakte dit voorval geen persoon lijke ongelukken. De in de onmiddellijke nabijheid werkende arbeiders wisten n.1. door snel op zij te springen aan het vallen de gevaarte te ontkomen. PREDIKBEURTEN. The Star of Hope Mission, Dinsdag, 8 uur, in de bovenzaal van het café Central, de heer J. Kits van Leeuwarden. (Verbeter de opgaaf). BENOEMD. Aan de u. 1. o. school der Berger Schoolvereeniging is als vak-onderwijze res aangesteld mej. E. Spruitenburg. „DE WAAG" EEN NIEUW WEEKBLAD. Het eerste nummer is verschenen van het nieuwe weekblad „De Waag". Dit weekblad is uiting van een stréven tot bezinning op de huidige structuur der Europeesche samenleving in het algemeen en die der Nederlandsche samenleving in het bijzonder. Gedragen wordt het door den wil tot het bevorderen van nieuwe, uit het oude ontwikkelde en dus noodzakelijk ge worden verhoudingen mede te werken. O.a. wordt verdediging der Christelijke en Westersche cultuur tegen godlooze stoffe- loozigheid en valsch internationalisme voor gestaan, zoomede de noodzakelijkheid van nationale eenheid. Uit den inhoud vermelden wij buiten- landsche en binnenlandsche kronieken, ar tikelen over de Nederlandsche Weermacht, economische en financieele onderwerpen (met name het Plan-Deterding), een muziek- kroniek en een vrouwenrubriek. Het num mer is met verschillende teekeningen, o.m. van C. Teuwisse, F. van Bemmel en Sytze Henstra, verlucht. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig Edelvalk (uitreis) bereikte Basra en de Djalak op de thuisreis kwam te Jodhpoer aan. ,KWAK" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen half acht is het K. L. M.- vliegtuig Kwak van Schiphol vertrokken voor de reis naar Indië. Drie passagiers waren aan boord t.w. één voor Bangkok en twee voor Jodphur. Medegenomen is 385 K.G. briefpost, 27 K.G. pakketpost en 143 K.G. vracht. Voor onderweg zijn er nog acht passa giers, resp. voor Rome-Karachi, Rome- Bagdad, Athene-Calcutta, Alexandrië-Ka- rachi, Calcutta-Bandoeng, Calcutta-Batavia, Rangoon-Singapore en Medan-Batavia. HET KRANTENVLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden. Het vliegtuig, dat de kranten overbrengt van Londen naar Parijs en waaromtrent men gisterochtend eenige uren lang niets had vernomen, is geheel vernield terugge vonden te Titsey Hill (Surrey). De beide inzittenden waren om het leven gekomen. DE VLIEGTOCHT PARIJS—TOKIO. Doret en Micheletti schieten goed op. De Franschen Doret en Micheletti zijn vanochtend om 6 uur 16 op weg naar Tokio te Hanoï aangekomen. (Hanoï ligt in Fransch Achter-Indië). Het snoeien van klimplanten. Bij het snoeien krijgen ook de klimplanten een beurt. Een algemeen voorkomende klim plant is wel de klimop of Hedera helix hibernica. Vooral oudere planten moeten jaarlijks flink worden ingekort, daar ze anders te veel van den' muur af groeien en door de vele musschennesten die er dan ge woonlijk in voorkomen een hinder worden. Daarom knippen we de klimop in Februari of begin Maart kort in, zoodat alleen de ranken die styf tegen den muur zitten, be houden blijven. Iets minder sterk groeit de zelfhechtende wilde wingerd of Partheno- cissus tricuspidata, maar ook hiervan moe ten de oudere planten jaarlijks gesnoeid worden, waarbij de loshangende ranken tot op den muur worden weggeknipt. By het snoeien zorgen we ook vooral dat het hout werk van ramen, deuren en goten goed vry blijft. Ook in den loop van den zomer zal het nog wel eens noodig zijn, deze vry te maken. Een veel gebruikte, forsch groeien de, slingerplant is Polygonum Aubertii. Voor deze plant is het noodig om strak ge spannen gegalvaniseerde draden aan te brengen waar de stengels zich omheen slin geren. Aan pergola's en bogen slingeren de stengels zich natuurlijk om het houtwerk. Ook by deze plant zetten we het mes of de schaar er flink in, zoodat alleen enkele stevige stengels overblijven, waarop liefst ook wat jong hout aanwezig moet zyn. Deze plant bloeit in den nazomer overweldigend rijk op de jonge ranken, die tijdens den zomer ontstaan. Een andere vaak gebruikte klimplant is Clematis Jackmannii. Deze klimt met behulp van windende bladsteelen, zoodat ook voor deze het aanbrengen van draden tegen den muur noodig is. Ze groeit niet zoo forsch als voorgaande soorten. We knippen nu de plant ongeveer tot op de helft terug, zoodat alleen enkele hoofd stengels overblijven, die aan de draden worden gebonden. In den voorzomer zullen we de jonge ranken bij het klimmen moeten helpen, daar ze anders te veel in elkaar groeien. De klimrozen kunnen we verdeelen in 2 hoofdgroepen. Zoo hebben we de een maal bloeiende klimrozen, die wel rijk, maar slechts kort bloeien. Deze moet men reeds in den zomer, kort na den bloei, flink uit dunnen en terug snoeien. Ze bloeien op het overjarige hout, zoodat bij een thans toege paste korte snoei de bloei weinig te beteeke- nen zal hebben. De andere groep, bestaande uit doorbloeiende klimrozen, snoeien we nu flink terug, waarbij we ook de jonge scheuten tot op de helft of een derde terug knippen. De slappe takken worden aan leinagels, die in den muur worden geslagen, gebonden. A, G. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord inslui ten en blad vermelden. De kleindierenteelt in het vier-jaren-plan in Duitschland. Onlangs heeft in Essen een zeer belang rijke tentoonstelling op ons gebied plaats gevonden en naast het leerzame wat zij bood was zij vooral ook interessant om het feit, dat zij een inzicht gaf in de manie: waarop men zich voorstel het vier-jaren- plan op kleindiergebied uit te voeren. Het is voor ons land van het grootste be lang op de hoogte te zijn van wat er in Duitschland, nog altijd een groote afnemer van ons op landbouwgebied, gebeurt. In Goslar werd in November op den z.g. Rijks- boerendag, die een week duurde, aan' de boeren medegedeeld welke richting men met den landbouw zou inslaan en te Essen werd als onderdeel van het groote plan de kleinveehoudery besproken. De kleindierhouderij is in Duitschland thans sterk georganiseerd over acht vak groepen, welke zijn: 1 tentoonstellings pluimvee, 2 stamboek- en nutpluimvee, 3 postduiven, 4 konijnen, 5 pelsdieren, 6 gei ten, 7 bijen, 8 zijderupsen. Elke vakgroep heeft haar eigen leiding en te samen zyn allen weer onder een centrale leiding ver- eenigd in het Rijksverbond der Kleindier- houders. Deze organisatie omvat thans 800.000 leden en daar de president, Karl Vetter, tevens hoofdinspecteur van den landbouw is, is dus de organisatie zeer nauw met het ministerie verbonden. Aller lei regeeringsbesluiten kunnen snel door de vakgroepen uitgevoerd worden en alles was in de vakgroepen leeft komt gemakke lijk tot de regeering. Tot de kleindierhouders behooren voor namelijk industrie-arbeiders, boerenarbei ders, over het algemeen niet de groote boe ren. Vandaar dat een tentoonstelling in het industriegebied van den Roer zeer veel be langstelling trok en er niet minder dan 50.000 bezoekers kwflmen. Het doel der tentoonstelling was tweeledig, men wilde laten zien wat men in de kleindierhouderij bereikt heeft en tevens om propaganda te maken, opdat steeds meer personen die daartoe gelegenheid hebben, zich op de kleindierhouderij gaan toeleggen. De klein dierhouderij kan namelijk veel afval, dat thans nog vrijwel onbewust verloren gaat, gebruiken en zoodoende in waardevolle producten omzetten. De tentoonstelling was prachtig ingericht en omvate: 4000 nummers tentoonstellings pluimvee, 800 nummers stamboek- en be- dryfspluimvee, 1000 postduiven, 200 konij nen, 70 pelsdieren, 50 geiten, 1800 vier kante meter voor bijeen-producten en 500 vierkante meter gewijd aan de zyderup- senteelt. Alles bijeen ongeveer 10.000 die ren, een heele verzameling dus. Vooral de inzending stamboek- en nut pluimvee was de moeite waard. Hier waren geheele families van drie geslachten tentoongesteld, alles met pro ductiecijfers van de verschillende jaren. Verder was er een verzameling van 15 stamboek-fokhanen, die, zooals dat in Duitschland gewoonte is, tydens de ten toonsteling geveild worden. Voor deze vei lingen bestaat altijd groote belangstelling en aan de hand van een catalogus, die van elke haan allerlei bijzonderheden vermeldt, worden de dieren van te voren nauwkeu rig bestudeerd. De verkoop verliep dit jaar zeer vlot, gemiddeld brachten de hanen 65 mark op, wat een zeer mooie prijs is. Een mooie Wit Leghorn bracht zelfs 310 mark op en werd door Italië aangekocht. Ook de geiten-tentoonstelling was zeer aantrekkelijk. Elk dier in een keurig hokje prachtig verzorgd waren deze Duitsche witte edelgeiten werkelijk een uitstekende pro paganda voor deze tak van kleinbedrijf. Tijdens de tentoonstelling vonden verga deringen plaats van de vakgroepen. Alleen de vergadering van imkers trok 3000 belang stellenden. Op deze vergaderingen werden de plannen voor de toekomst ontwikkeld en daarover wil ik een en ander vermelden. Er zijn in de nieuwe plannen ware revolu ties op te merken en ik denk wel dat ver schillende liefhebbers vreemd opgekeken zullen hebben. Het fokken zal meer in de productie richting moeten geschieden en allerlei nut- telooze vormen of kleuren zullen niet meer geweerdeerd worden. De voedering van het raspluimvee moet meer op afval en meel- voer gesteld worden en minder op graan. Ook de sportfokkers zullen voortaan het valnest moeten gebruiken om meer produc- tiedieren te produceeren. Zelfs voor de krielen zal dit gelden en men zal speciale kriel-valnesten vervaardi gen voor dit doel. De sport-duivenfokkers zullen zich ook op andere dieren moeten instellen. Ook hier zal minder duur voer gebruikt moeten worden, doch zal men ook genoegen nemen met vluchten van 200 a 300 K.M. Het is heelemaal niet noodig dat duiven 1000 K.M. per dag vliegen, in den loopgraaf-oorlog is gebleken dat 300 K.M. per dag ruim vol doende is. Ook in de nutpluimveehouderij moet veel veranderd worden, waarover de volgende keer. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden). Hoewel wy nog steeds Januari schrijven, nadere de beslissingen met rasse schreden: Be Quick kan morgen kampioen worden en met mede werking van Heracles zou ook Go ahead morgenmiddag de kam- pioensvlag kunnen hijschen. De degradatiestrijd komt ook in een beslissend stadium en practisch kan het lot van eenige clubs beslist worden. Men ziet, er gaat morgen wat ge beuren! Afdeeling I. In afdeeling I moeten we alleen nog denken aan de tiende plaats en R. C. H. krijgt opnieuw een kansje, om nog iets te redden. Ze ontvangt C. V. V., dat mis schien sterk genoeg is, om het tot een puntenverdeeling te brengen. Doch ook in dat geval ziet het er voor R. C. H. niet best uit. Vooral niet, als ook A. D. O. een puntje zou veroveren op het thuisspelen- de Xerxes. Dat kan ook, want Xerxes staat volkomen veilig en er is dan kans op een van haar zijde lauw te spelen par tijtje. ExcelsiorAjax wordt een zege voor de kampioenen. Stormvogels zal wellicht thuis in elk geval een punt veroveren op D. F. C. en Blauw Wit misschien thuis van D. H. C. Afdeeling II. In afdeeling II is nog steeds volop span ning, zoowel bovenaan als onderaan de ranglijst. De beide leiders hebben weer een vrij lastigen wedstrijd te spelen, hoe wel beiden ook het voordeel van eigen omgeving hebben. Zoo ontvangt Feyenoord het onbereken bare K. F. C., dat altijd een gevaarlijke tegenstander is en dat kans ziet, om de allersterksten een punt te ontfutselen. Toch mogen wij hier geen rekening mee houden, want van Heel c.s. begrijpen wat er op het spel staat. D. W. S. zal Haarlem ontvangen. Ook de Amsterdammers moeten even oppas sen, want Haarlem heeft een ploeg, die voor verrassingen kan zorgen. Maar hier geldt al weer hetzelfde als wij hierboven van Feijenoord schreven: D. W. S. weet wat haar te wachten staat en zal ook deze klip kunnen omzeilen. Z. F. C. krijgt practisch haar laatste kans, want H. B. S. komt op bezoek. Het zal een vinnige strijd worden in Zaandam en wij achten de Zaansche club werkelijk niet geheel kansloos. Echter, ook een gelijk spel is voor haar nog niet voldoende, want dan blijft de achterstand drie punten. V. U. C.Sparta lijkt ons een partij van evenredige krachten. Met een gelijk spel zouden beide clubs gebaat zijn. En het zelfde is het geval met H. D. V. S.V. S. V. Ook hier ligt een puntenverdeeling in de lyn der verwachting. Afdeeling III. Heracles gaat naar P. E. C. en zal op sterken tegenstand moeten rekenen. En mocht Heracles verliezen de kans daar op is niet groot, maar bestaat! dan zou Go ahead morgen kampioen kunnen zijn, mits zij den uitwedstrijd tegen A. G. O. V. V. wint. En ook dat kan, vooral nu, waar het lang niet zeker is, dat Weber bij de Apeldoorners mee speelt. De Ensch. Boys moeten hun laatste kans benutten, maar dat ze nu juist naar Wageningen moeten, maakt de zaak er niet gemakkelijker op. Maar de Boys zijn met veel moed bezield en zijn dus tot veel in staat. Zij houden waarschijnlijk rekening met een Z. A. C.-nederlaag in Hengelo tegen Tubantia, wat trouwens geheel in de lijn der verwachtingen zou zijn, omdat Tu bantia thuis een zeer, zeer lastige tegen stander is. EnschedéN. E. C. wordt door de thuis club gewonnen. Afdeeling IV. P. S. V. speelt thuis tegen Bleyerheide en zal zich natuurlijk wel niet vergissen. We rekenen dus op een zege van P. S. V. en een naderend kampioenschap. Van minstens zooveel belang is Longa—- M. V. V., omdat M. V. V. hard moet wer-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7