AMSTERDAMSCHE BEURS jftuegedijke Stand. £aatste b ^fiawuiciaai 'lUeums Weerbericht ytheepstiiditujeH fiets ontvreemd. dieven aan het werk. verkeers-puzzeltje EEN GOED COUPEUR STELT NIET TELEUR. SPAANDER C° Groote brand te Hollywood. vertrek delegaties van inlandsche zelfbesturen. gas verstikking in tilburg. tijdschrift van ludendorff in beslag genomen. PtiTTEN WINKEL AKERSLOOT EGMOND AAN ZEE ST. PANCRAS HEILOO HET BEKENDE ONBEKENDE HONDJE. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over een wit met zwart foxhondje, dat bij een landbouwer in den Boekelermeer ia komen aanloopen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 3 glas in loodzetters, 2 gla zen wasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 1 stratenmaker-opperman, 1 stuc.-opperman, 2 tegelzetters, 1 beton- emailleur, 13 betonwerkers, 36 opperlieden, 26 stucadoors, 56 metselaars, 19 voegers, 79 schilders, 115 grondwerkers, 108 timmerlie den; groep metaalindustrie: 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 1 electro-technicus, 10 elec- triciens, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, 13 loodgieters 2 Hjnwerkers, 4 machinisten, 2 machineteeke- naars, 8 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 18 monteurs, 3 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwiel herstellers, 1 rijwiellakker, 3 scheepsbou wers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerk- tuigkundige, 12 smeden, 8 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 6 ijzerwerkers, 1 zandberei- groep voedings- en genotmiddelen: 56 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 2 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbak ker, 'l off. choc. dragist, 1 koffiestroopbran- der[ 25 bakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivel- bereiders; Groep Verkeerswezen: 65 chauffeurs, 6 koetsiers, 10 motorschippers, 1 stoomboot kapitein, 1 machinist binnenvaart, 16 pak huisknechts, 23 magazijnbedienden, 7 kell- ners, 4 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 em- balleur. Groep Houtbewerking: 28 meubelmakers, 13 stoffeerders, 5 machhoutbewerkem, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beelhouwer, i biljartmaker, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 5 boek binders, 7 letterzetters, 3 drukkers. Groep Handel: 25 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 26 boerenarbeiders, 4 bloemis ten. Overige beroepen: 4 wasschers, 4 kleerma kers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 hui- denzouter 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, van Maandag 25 Januari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder! 1934 100'/4 4 Ned -Indië 1934 100'/4 Duitschl. '30 m. verkl. 2V/t B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank157 Handel Mij. Cert. v. 250191 Koloniale Bank?9'/4 Ned. lnd. Handelsbank 163'/4 INDUSTR. OND. B1NNENL. Als Kunstzijde Unie 48'3/j, Calvé Delft Cert93 NederL Ford241 Philips Gloeit. Gem. Bezit 3191,', Unilever 170l/s INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting693/4 Anaconda40 /m Bethleh. Steel58"']# Cities Service 3u/i6 Kennecott Copper 43f/1# Republic Steel245/16 Standard Brands 12'V)« Steel comm653 U. S. Leather 63/s CULTUUR MAATSCH. H. V. A491 Vs Java Cultuur238Vs Ned. lnd. Suiker Unie. 172Vx Vorstenlanden 38</s Dito actions 24.90 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij170'/4 Redjang Lebong 200 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 388'/j Kon. Petr413l/4 Perlak 1089, Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber J Oostkust 72 Serbadjadi170 37 Vs 21Vi« 15»/i6 304V4 182 198 4'/i« 125V, U4V, 276V, 334j/4 331 54»/8 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific35'J/"6 Southern Railw. Cert. 19'/, Union Pacific98 Canadian Pac12 §Noteering per 50 x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.82»/,. laatste k 2.30-2.45 1001/, 100»/i« 2ö'/4-'/4 191 78>/4 101»/4 48J-'Vis 93 242 317J/.-8 171V4 6S'/4 40.'/, 58'Vn-f 3% 44'^.f 24'/,. 65'/a-Vs 6*/. 486-8V, 23j1/, 170'/, 38V4-V, 23 50 1683/, 201 390 4141-5* 106'/,-8 387a 15J-7/W 300J-1* 18U/, 197% 74 168-70* 126V, 115%-f 280-1 334-5 327-8 54 357s 19^/s 98 12Vw-i New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 8.95'/s 73.45 8.51 K 30.75 41.80 39.97 46.15 45.— Heden: 1.82»/, 8.95'/, 73.40 8.52 30.76 41.81 40.00 46 20 45.02 j; 9.62 y, 6,37 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker 1 controleur 1 bedrijfsleider, 6 incasseerders, kenstoppers, 2 administrateurs, 1 boek houder 1 tegelmaker, 1 batikschilder, 1 secre tarieambtenaar, 24 kantoorbedienden 39 transport- en 305 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos. Tabaksindustrie 13 overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar diverse beroepen: 33. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedienden. 5 verkoopsters, 1 naaister, 2 dienstboden 3 dagmeisjes, 4 werksters. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel, dat voor een woning in deze gemeente was geplaatst. Zondagavond tusschen 8 en 12^ uur is tij dens afwezigheid van de bewoners door een onbekend persoon ingebroken in het perceel Kennemerstraatweg 119 alhier, waarbij men zich via een steeg en door forceering van een keukenraam toegang tot de woning heeft ver schaft. Vermist wordt een bedrag van onge veer 100,alsmede een hoeveelheid tafel zilver. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Zaterdagmiddag moest de bestuurder van een vrachtauto, rijdende in de Houttil, op den hoek Langestraat stoppen, teneinde aan het van rechts komend verkeer den voorrang te verleenen. Vlak achter hem reed een personen auto, waarvan de bestuurder met zijn wagen tegen de vrachtauto aanreed. Naderhand be merkte de bestuurder van de vrachtauto dat deze ernstig was beschadigd aan de laadbak. Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. HEDEN 10 pCt. ALKMAAR. GEBOREN: Margaretha Maria Catharina Sophia, d. van Laurentius Hendrik Cornelis van Eijk en Elisabeth Maria Sophia van Ruiten. Leendert, z. van Leendert Nicolaï en Geertje Blokdijk. Hetty Christina, d. van Hedde Veltkamp en Christina Trijntje Huij- bers. Jacob, z. van Raphaël Elzas en Eve lina de Jong. Kees Roelof, z. van Nico- laas Blokdijk en Bregje Bouwman. OVERLEDEN: Nicolaas Vriend 2 weken. Levenloos kind van Cornelis Johannes Punt en Jo- hanna Braas. (Ongecorrigeerd.) Enorme schade aan de Fox-studio Een studio van de Fox-filmmaat schappij, welke 10 millioen dollar heeft gekost, is gisteravond door brand gedeel telijk verwoest. Ook eenige pas vervaar digde films werden vernield. De schade wordt geschat op 200.000 dollars. DE ZEELIEDENSTAKING IN DE VER. STATEN GEËINDIGD. De zeeliedenstaking in de havens van den AtlantisChen Oceaan en de Golf van Mexi- co is geëindigd. PROF. J. C. ANDRIESSEN. Na een korte ongesteldheid is Zaterdag avond te Rijswijk overleden prof. J. C. An- driessen, die sedert 1921 hoogleeraar was in de werktuigbouwkunde aan de Technische Hoor "hooi te Delft. OUDE MAN VERBAND. Tragisch ongeval. In den afgeloopen nacht is de Col- lumsgate onder de gemeente Diepen veen, brand ontstaan in een boerde rijtje nabij den weg Deventer-Holten. De eenige bewoner, de 80-jarige J. H. Scheuter, is blijkbaar in den slaap door het vuur verrast. Het geheel verkoolde lijk werd in bed gevonden. De oorzaak van den brana is niet bekend. DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Eén doode, één gewonde. Kort na middernacht is in de Heistraat te Terwinselen (L.) een verkeersongeluk gebeurd, waarbij het echtpaar Stroy door een gemeenteautobus van Heerlen werd aangereden. De vrouw was vrijwel op slag dood, terwijl de man een been brak. Het echtpaar, dat onder de gemeente Schaesbei g woonde, keerde Zondagavond met de laat ste gemeentebus van Heerlen in de richring Terwinselen naar huis terug. Aan de Hei straat verlieten beiden de bus. Zij hebben toen blijkbaar achter de bus om de straal willen oversteken. Op dat moment naderde de gemeentebus, welke op weg was naar Heerlen, door welke bus de man en de vrouw gegrepen werden. De slachtoffers zijn naar het St. Jozefsziekenhuis te Heerlen overge bracht. NIEUWS VAN TROTZKY. Inlichtingen aan „Manchester Guardian". Trotzky beeft de Londensche „Manchester Guardian" telegrafisch eenige vragen beant woord naar aanleiding van het proces, dat (hans te Moskou wordt gevoerd. Hij verklaar de, dat dit proces, evenals de beide '-ooraf- gaande, zelf reeds etn weerlegging inhoudt en hij achtte het onnoodig te verklaren, dat hij sinds 1928 absoluut geen enkele betrekking heeft onderhouden met Radej of Piatakof, die hem in de officiëele pers op gezette tijden beleedigen. Trotzky voegde daaraan toe, dat Piatakof hem nimmer te Oslo heeft opgezocht. Hijzelf was nimmer te Oilo geweest, behalve dan in gezelschap van de familie Knudson en zijn secretarissen. Hij, Trotzky, heeft Wladimir Romm nimmer gekend en hij beschikt over tal van documen ten, welke de onmogelijkheid bewijzen van eenige ontmoeting of persoonlijke betrekking tusschen hem, Trotzky en degenen, die thans terecht staan. Indien sprake is van een samen zwering! dan is het een samenzwering van de Gepeoe. Indien er een leider i», dan is dat Stalin wiens totalitaire cultuur meer dan ooit een ernstig conflict vormt met de oeconomische en cultureele ontwikkeling van het land. Zijn stoutmoedige geest wordt thans uitsluitend toegepast om zijn eigen almacht en privilegies te handhaven. Het laatste proces, aldus besluit Trotzky, duidt aan, dat een vreeselijke politieke crisis in Rusland naderend is. Trotzky verklaart zlcb bereid Stalin aan te klagen bij om het even welke bevoegde onpartijdige internationale commissie. Met den Pullman-trein naar Brussel heb ben hedenmiddag twee delegaties met in- landsche zelfbesturen op Java de residentie verlaten. Het weren de delegatie van den Soesoehoenan van Soerakarta, bestaande uit Pangernan Ario Soerjohamidjojo en echtge- noote en die van den Pakoe Alem, vertegen woordigd door Pangeran Ario Praboe Soer- jodilogo, zoon van Z.H. en kapitein bij den generalen staf van het Indische leger. In de gereserveerde le klasse wachtkamer waren velen aanwezig om de vertrekkenden uitgeleide te doen. In een perceel aan de Tongerloschehoef- straat te Tilburg is een geval van gasver- stikking voorgekomen, dat den 44-jarigen V. N. van der P. het leven heeft gekost. Toen de bewoners beneden kwamen, be merkten zij in de achterkamer, waar de vader van het gezin sliep, een sterke gas- lucht. Het bleek, dat de gasslang van het comfoor was losgeschoten, met voor van der P. noodlottige gevolgen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Men heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. De correspondent van de „Daily Tele- graph" te Berlijn bericht, dat het laatste nummer van het veertiendaagsche tijd schrift van generaal Ludendorff door de Ge stapo in beslag is genomen. Ludendorff wijdt in dit nummer een arti kel aan de Spaan sche kwestie en schrijft hierin, dat er weinig keus is tusschen beide partijen in den burgeroorlog. Hij acht het clericalisme van Franco een bijna even groot gevaar als het communisme en bovendien wantrouwt hij Mussolini. Hij is derhalve van meening, zoowel op politieke als op militaire gronden, dat Duitschland zich buiten de Spaansche kwestie moet hou den. Aangezien generaal Ludendorff tijdens den oorlog tezamen met maarschalk von Hindenburg de werkelijke militaire dictator van Duitschland was, is zijn oordeel wel van belang. „De troepen van Franco", zoo schrijft hij, „zijn er nog niet in geslaagd Madrid te be zetten, terwijl zü twee maanden geleden bij de buitenwijken zijn aangekomen. Indien hij Madrid neemt, dan moet Franco nog oostelijk Spanje, het Baskenland en boven al nog Catalonië veroveren. Zijn troepen naderen Jaen tenoosien van Cordova, doch het is nog niet duidelijk of dit het begin is van een groot offensief of alleen een bewe ging om zich meester te maken van de rijke opslagplaatsen van olijfolie in dit dis trict Op de een of andere wijze moet Franco toch de Staten, die hem helpen, betalen en hij heeft weinig geld". Sprekende over de politieke zijde van de kwestie schrijft generaal Ludensdorff: „Niet alleen Frankrijk, doch ook Engeland voejt zich bedreigd door een fascistisch Spanje, terwijl Italië aan zijn imperium denkt. Duitschland noet de militaire, poli tieke en economische omsingeling, waar mede het wordt bedreigd, het hoofd bieden. Mussolini verlangt .liet de Balearen, noch Spaansch-Marokko, doch wat hij verlangt is een fascistisch Spanje, dat hem gewillig ge hoorzaamt en een provincie van het Romein- sche imperium wordt. Hij zal dit nooit uit het oog verliezen. „Engeland", zoo schrijft de generaal ver der, „heeft wederom een zware nederlaag geleden, doch de democraten zijn niet in staat een andere politiek te volgen dan die van enkel praten". De correspondent acht het niet waar schijnlijk, dat generaal Ludendorff persoon lijk zal worden gestraft in verband met zijn verleden. Verder schrijft de correspondent, dat het mogelijk is, dat zijn denkbeelden instem ming vinden bij andere Duitsche militaire autoriteiten. Een zeldzaamheid. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat in de nabijheid van Petten een volkomen witte spreeuw tusschen een aantal andere spreeuwen is waargenomen. De heer M. J. Wolthuis, onderwijzer aan de o. 1. school alhier, is no. 1 geplaatst op de voordracht voor hoofdonderwijzer aan de o 1. school te Oude-Niedorp. Feestviering Vrijdag waren alle schoolkinderen bijeen in café Verduin om aldaar het feest te vieren in verband met het vorstelijk huwelijk, het geen zoo laat plaats vond, omdat niet spoediger de Oranjefilm kon worden ver toond. De film „Vreugdedagen voor 't Oranje huis", welke beelden bevat van de jeugd van de prinses en de prins, feestelijkheden en versiering van Den Haag en ten slotte het vorstelijk huwelijk, zoo ook eenige bij- films werden door de kleinen met aandacht gevolgd. In de pauze's vond tractatie plaats van gebakjes en ranja, waarna ieder een gedenkplaat mee naar huis kreeg. Des middags en des avonds werd deze film weer vertoond, des avonds voor een volle zaal, terwijl na afloop een gezellig bal den avond besloot. Vertooning huwelijksfilm. De vertooning van de huwelijksfilm, op initiatief van het comité voor Oranjefeesten, is ee- succes geworden. Er werden zes voorstel lingen gegeven, waarin vertoond werden de Oranjefilm, de huwelijksfilm, een komische film, een teekenfilm en in de laatste voorstel ling ook nog een natuurfilm. Deze films werden des morgens gedraaid voor de kinderen uit de vacantiekolonies en daarna voor de schoolkin deren, die allen volop genoten hebben. Des middags werden verder twee voorstellingen gegeven voor de werkloozen. De bezoekers zijn het Oranjecomité zeer dankbaar en wel in de eerste plaats den voor zitter, den heer F. Snoeks Jr„ die met onver woestbaar optimisme gewerkt heeft om de filmvertooning te doen doorgaan. De Sneeuwkoningin. Vrijdag had de tweede opvoering plaats van de kinderoperette „De Sneeuwkoningin" door de kinderzangklasse van de gemengde zangvereeniging „Zangiust" onder leiding van den directeur den heer Zaal. Meldden wij de eerste maal een goed be zette zaal thans was deze tot in de uiterste hoekjes bezet. De wijze waarop de kinderen zich wederom van hun taak kweten was boven alle lof verheven. De aanwezigen hebben ten volle genoten van het ongekun stelde der kinderen. V. V. V. Daar de nieuw gekozen secretaris van V. V. V. ook de werkzaamheden van den administrateur op zich wenscht te nemen, heeft de heer P. Vierkant bedankt als administrateur der V. V. V. - s - - Stagnatie rioleering. De werkzaamheden zijn de vorige week gestagneerd door den overvloedigen regen. Hiervan waren een 25-tal werkloozen de dupe. Door ziekte van wethouder Akker man heeft wethouder Barnhoorn een conferentie gehad met den uitvoerder. De laatste dagen zijn vele werkloozen öf bij de rioleering, öf aan werk over de wegen verspreid. Geslaagd. Voor het praktij k-examen boekhouden zijn geslaagd de heeren N. S. Rem, D. Santifort en A. Zweedijk (Castricum). Mobilisatiekruis. De Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" hield Vrijdagavond jaarvergadering in café Admiraal. Het ledental ging met 4 vooruit en bedraagt 58. De ontvangsten en uit gaven waren 274.73, in kas 54.55. Doch er moeten nog veel oude rekeningen bin nen komen. Van het hoofdbestuur was het verblij dend bericht ontvangen dat we als proef voor één jaar, in samenwerking met „Ons Leger", een maandblad krijgen. Men re kent echter op abonnementen, anders gaat het niet langer. Ingekomen was een mis sive van het hoofdbestuur dat men bereid is onder bepaalde voorwaarden individu- eelen steun te verleenen voor een beperkt bedrag. De aanvragen moeten van de leden, komen. Ingekomen was een bericht van het bedanken van den heer C. Houten- bos en van den voorzittter, die zich we gens zyn leeftijd, terugtrekt. Gekozen werd als voorzitter de heer W. van Dijk en als bestuurslid de heer L. Denneman. Verzoek aan den raad om instelling van een Maatschappelijk Hulpbetoon. Op verzoek ~an den voorzi' er, den heer Ad miraal, werd dit punt ingeleid door den secretaris. Als het B. A. niet wil is beroep uitgesloten. Ook een beroep op den Ar menraad te 's-Gravenhage heeft geen suc ces. Voorts is het B. A. hier eenzijdig sa mengesteld. Spr. ontveinsde zich niet dat het B. A. een moeilijke taak heeft, doch alles heeft zijr. grenzen. Zij die aan de werkverschaffing werken, krijgen steeds nul op het rekwest. We missen hier een crisiscomité dat in andere gemeenten prachtig werkt. Wanneer we kort bij huis blijven dan heeft Limmen veel genoten van het crisis-comité. Na uitvoerige be spreking werd besloten zich met andere organisaties te verstaan. De uitvoering werd aan het bestuur opgedragen. Op voorstel van 't bestuur werd besloten aan het gemeentebestuur 10 subsidie aan te vragen. Aan het einde der vergadering tracht de secretaris der voorzitter dank voor zjjn beleid en vriendschap. In de lange jaren dat u voorzitter was, aldus spr., heeft u veel voor ons gedaan. Commissies van bijstand. In de vergadering van B. en W. zijn de voorzitters benoemd. De samenstelling der comissieën is als volgt: Wegen, voor zitter jhr. N. van Foreest; leden J. Sen- gers en P. van 't Veer. G. E. B. voorzitter J. A. J. Barnhoorn; leden: J. Schuyt en H. Keesman. Beplantingen: voorz. jhr. N. van Foreest; leden J. Kant en H. Keesman. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 25 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 787,5 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 724,3 m.M. te Vestmaönr. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 26 Januari; Meest krachtige zuidoostelijke tot oos telijke wind; aanvankelijk betrokken tot zwaar bewolkt met sneeuw; overdag opkla rend met weinig of geen neerslag; matige vorst des nacht; overdag lichte vorst. Buitenlandsch weeroverzicht. Sneeuwstormen staan ons te wachten. Het hoogedruk-gebied in het oosten, waar van de kern over Finland is gelegen, houdt nog steeds stand. Het reikt nog van de Poolzee tot centraal-Europa. In het noorde lijk gedeelte (over Scandinavië) is de lucht betrokken met matige vorst, in het zuidelijk gedeelte (de Randstaten, centraal-Europa en Duitschland) is het helder met buitenge woon strenge tot strenge vorst. In het wes ten houdt de oceaandepressie nog stand, a! verliest zij tengevolge van den stijgenden barometer over de Britsche eilanden, haar invloed in onze omgeving. Daalgebieden, welke zuid-oostwaarts trokken, deden in het noorden van ons land, de noordelijke Noord zee en Denemarken, de wind tot storm kracht groeien. In noord-Nederland viel hedenmorgen bevroren regen, terwijl in het midden van ons land de regen op de hoo rnen enz. tot een doorzichtige ijslaag in vroor. De wind is over onze omgeving zuid oost tot oost, in het noorden van ons land is de vorst reeds ingevallen, en het is te wachten, dat verdere daling van tempera tuur (tot onder minus vijf graden Celcius) ook in het overige gedeelte zal volgen. De sterke dalingen van den luchtdruk in Frankrijk maken de kans op het intreden van een vorstperiode van beteekenis vrij groot. Aanvankelijk is eenige sneeuw te wachten, later volgt opklaring met weinig of geen neerslag. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.02 uur tot 7.22 uur licht op. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederla» Moena, 24 Jan. te Hamburg. Tabian, in ballast, 24 Jan. te Port Said. Poelau Laut, uitr., 24 Jan. te Amsterdam. Salabangka, thuisr., 23 Jan. v. Amsterdam. Singkep, uitr., 23 Jan. v. Suez. Bintang, thuisr., 23 Jan. te Triëst. TTTVBih— DE VEEMARKT. ALKMAAR, 25 Jan. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 79 Vette koeien 140260; 5 Graskalvren 5070; 53 Nuchtere kal veren. (slacht) 414; 45 Vette schapen 2029; 286 Vette varkens 4245 cent per K.G. Handel vlug. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Jan. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 388 Vette koeien, le kw. 64 70 cent, 2e kw. 5662 cent, 3 kw. 5055 ct. per K.G. slachtgew.; 81 Melk- en Kalfkoeien 140210; 56 Vette kalveren 2e kw, 5660 cent, 3e kw. 5054 cent per K.G. levendgew.; 57 Nuchtre kalvren 7f 11; 485 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5253 cent, zware varkens 51 52 cent, vette varkens 5051 cent per K.G. slachtgewicht. Aangevord 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Jan. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.302.60, eigenheimers 1.902.10; bonte en bi. eigenheimers 1.90f 2.10; Zeeuwsche Bevelanders 1.802; Zeeuw sche poters 1.40f 1.60; Friesche borgers 1.90t 2.10; Andijker bonte en blauwe 22.20; Noordholl. eigenheimers 1.80 2; Noordholl. Bevelanders 1.701.80; Drentsche zandaardappelen 1.802.20; Duinzandaardappelen 33.50. Alles per H.L. Aanvoer 303000 K.G. BROEK OP LANGENDUK, 25 Jan. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 39000 K.G. Roode kool 1.40—2.50; 100000 K.G. Gele kool 1.20—1.30; 43000 K.G. Deensche witte 1; 11000 K.G. Uien: gele nep 5.90, gele drieling 1 1.30, gele uien 1.10—f 1.30, grove 1.10—f 1.20; 8200 K.G. Peen f 1.20—1.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 25 Jan. 1937. (Noordermarktbond). 25800 K.G. Roode kool 1.40—2.20; 37500 K.G. Gele kool 1.20—f 1.30; 44500 K.G. D. witte kool 1 1.10; 3300 K.G. Uien 1.10—f 1.20, gele drieling 1.30, grove 1.30; 500 K.G. Bieten 0.701, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 Jan. 1937. Roode kool 1.40—2.60; Gele kool 1.20—f 1.40; D. witte kool 1; Drielingen 1.40, uien 1 1.30, grove uien 1.20f 1.40; Peen 1.40. Aanvoer: 60300 K.G. Roode kool; 34100 K.G. Gele kool; 44800 K.G. D. witte kool; 3475 K.G Uien; 1425 K.G. Peen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3