Jnqezoviden Stukken Staatsloterij, Verkeersongelukken. JtcoMHdaat 1lieums NIEUWE NIEDORP CASTRICUM HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE BERGEN W ■'•covitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind Jtwim Verkrijgbaar bij apothekers en W drogisten f 0.75 per flacon. houden, tastte het vuur met acht stralen op de waterleiding aan, met het resultaat, dat de woning zoo goed als geen schade opliep. De landbouwschuur werd een prooi der vlammen. De grootte van de schade kon nog niet worden vastgesteld. Alles is ech ter verzekerd. Bij het trekken aan een der aangebrach te touwen, is de 43-jarige brandweerman P. V. uitgegleden en gevallen, waarbij de neerploffende brokken van den omvallen- den muur hem troffen. Hij kreeg kneus- en brandwonden en brak het linkerbeen, adat de E.H.B.O. den man voorloopig had verbonden, heeft de geneeskundige dienst hem naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar het slachtoffer is opgenomen. ZWERVER STEEKT HOOIBERG IN BRAND. Dader wilde de aandacht trekken. Zaterdagavond omstreeks half elf werd de Zutphensche brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooiberg staande aan de grens dezer gemeente op den weg naar Voorst. Toen de brandweer met de motorspuit arriveeide, bleek dat een berg, bevattende 8 a 10.000 K.G. hooi in vollen vlam stond. De brandweer legde onmiddellijk slan gen uit en haalde de hoo:berg uit, aange zien men overslaan van het vuur naar een op zeer korten afstand gelegen houten schuur vreesde, welke schuur aan een woonhuis grensde. De brandweer wist na drie uur hard werken den brand te blusschen en uitbrei ding te voorkomen. Gebleken is, dat de brand is gesticht door een gebrekkigen zwerver, die de be doeling had een nacht onderdak te krijgen en zoo de aandacht op zich te vestigen. De man, die bekende, deelde mede, dat hij drie kwartier bezig was geweest om den vlam in het hooi te krijgen. De zwerver is direct door de politie in verzekerde bewaring gesteld. JONGETJE OVERREDEN. Gistermiddag is het zesjarig jongetje L. Faber uit ellum (Fr.) dat uit een autobus stapte en achter den wagen om den weg overstak, door een andere auto bus overreden. Het knaapje werd zwaar gewond en in hoogst ernstigen toestand naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Men vreest voor het leven van het kind. DE NOORDOOSTELIJKE ZUIDERZEEPOLDER. Belangrijke aanbesteding. Op 24 Februari zal zooals reeds ge meld worden aanbesteed het maken van een groot gedeelte van den Meerdijk van den Noord-Oostelijken Zuiderzeepolder. Wij vernemen in verband hiermede, dat deze aanbesteding een buitengewoon groot werk omvat. Het bestek heeft n.L betrekking op de dijkvakken tusschen Lemmer en Urk en tusschen Urk en den vooruit springenden hoek van het Kamper-eiland, vlak ten Noorden van den IJsselmond. Deze beide dijkvakken zijn samen ruim veertig K. M. lang en daarvan wordt nu het maken van een-en-dertig-en-een-halve ki lometer aanbesteed. De in het bestek vermelde hoeveelheden zijn voor zand ruim vijf milhoen M3 en voor keileem twee-en-een-half millioen M3, ter wijl zevenenzeventig H. A. kraagstukken en eenenvijftig H. A. verschillende soorten steen- en betonglooiingen zullen moeten worden gemaakt. Er worden aanbiedingen gevraagd voor verschillende grootere en kleinere percee- len, welke ook weer gecombineerd zullen kunnen worden. Het rijk draagt zelf zorg voor de levering van de meeste bouwmate rialen, waarvan de steen voor kraagstukken en glooiingen wel het voornaamste is. Het is natuurlijk noodig, dat de aanne mers, die op dit groote werk willen inschrij ven, zooveel mogelijk tijd hebben om zich daarop voor te bereiden. Daarom is het be stek der werken reeds ruim 'n maand vóór de aanbesteding aan de bureaux der Zui derzeewerken te 's Gravenhage en Alk- mar ter inzage gelegd, zoodat gegadigden er reeds kennis van kunnen nemen vóór het in druk is verschenen. R.K. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN IN NOORDHOLLAND. Het bondsbestuur van den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen heeft be sloten om het jaarlijks muziekconcours van den Bond dit jaar te houden in Lutjebroek en wel op de Zondagen 27 Juni en 4 Juli. Met de harmonie „St. Caecilia" te Lutje broek zijn reeds besprekingen gevoerd, zoo dat thans definitief besloten is om het con cours aldaar te houden. De vereeniging harmonie „St. Caecilia" herdenkt dan tevens haar 25-jarig bestaan. Algem. Vrouwen-Vredebond. Vrijdagavond had in de Prins Maurits een openbare vergadering plaats, uitgaande van de afd. N.-Niedorp van den Algem. Vrouwen Vredebond, waar als spreker optrad ds. Mis pelblom Beyer uit Leiden, met het onderwerp: Pacifistische landsverdediging. De zaal was uitstekend bezet, terwijl mede was vertegenwoordigd een aantal vrouwen van de afd. Dirkshorn, die per autobus naar hier waren gekomen. Spr. wees er in den aanvang zijner rede op, hoe bijna alle partijen op het oogenblik het nationalisme aanvaarden als gevolg van de heerschende omstandigheden en de heerschen- dc stroomingen. Gaat men echter spreken over pacifische landsverdediging en men ontleedt dat begrip dieper, dan komt men tot andere consequenties dan de voorstanders van de nationale landsverdediging. Het woord pacifisme zou spr. willen vervan gen door anti-militairisme. Pacifisme is vrede stichten, anti-militairisme is zich keeren tegen het militairisme, maar keert zich meer dan te gen het militairisme alleen. Militairisme is het zinnebeeld der huidige beschaving en brengt tot uitdrukking het wezen van onze West Europeesche cultuur. De West-Europeesche cultuur kent allereerst het rationalisme, dat is de verstandscultuur. Bij dit rationalisme wor den alle dingen verstandelijk doordacht. De tegenwoordige staathuishoudkunde denkt alles rationeel te kunnen ordenen, welk rationalisme heeft geleid tot een orde die we noemen kapi talisme, een orde, die de mensch als mensch niet rekent. De mensch is niet meer de maat van de dingen, maar het gaat om het producee- ren van dingen, waarvan men gelooft dat ze winst zullen brengen, 't Gaat in de wereld niet meer om den mensch maar om het ding. Dit hoort tot de kenmerken van onze maatschappij, en het is het militairisme dat dit alles ten top heeft gevoerd. De oorlogsvoorbereiding wordt rusteloos ge voerd en wat zoo rusteloos wordt voorbereid, moet onafwendbaar komen. Het is het zakelijke dat ons drijft en stuwt in de richting van den oorlog. Dit zakelijke is het kenmerk van West Europa, het kapitalisme, waardoor een toe name ontstaat van militairisme. Evenals het kapitallisme is het militairisme onverzadigbaar. Muitairisme kan niets bouwen, het kan niets verdedigen, alleen maar stukbreken. Juist als het militairisme in een land almachtig wordt, blijft er van huis en haard niet veel meer over. Wanneer het anti-militairisme opkomt, betee- kent dit de stem van de cultuur, de stem van den mensch en de menschelijkheid, de stem van de menschelijke persoonlijkheid; het is de stem aller eeuwen, die thans klinkt in het anti-militairisme. Het is het protest tegen de onmenschelijkheid van een cultuur die vastge- loopen is, een cultuur, waarin het niet meer gaat om den mensch maar om de zaak. De waardigheid van den mensch wordt in onze da gen al lager aangeslagen. Het woord vrede wordt vaak misbruikt. Iedereen noemt zich pacifist en gaat over tot bewapening omdat andere volken ook bewapenen. Wie evenwel het geweld aanvaardt, wordt er niet meer door losgelaten. Velen bedoelen met vrede, laat ons met rust, laat ons ons inkomen en onze be trekkelijke zorgeloosheid, maar met vrede wordt veel meer bedoeld. Het beteekent dat men alles regelt vanuit de menschelijke per soonlijkheid. Het grijpt dieper en wijder als met dat woord in het spraakgebruik wordt ge zegd. Alzoo is anti-militairisme veel meer als een beweging tegen het militairisme. Pacifisti sche landsverdediging staat tegenover militaire landsverdediging, want dit laatste leidt tot cultuurvernietiging en landverwoesting. Pacifistische landsverdediging is opbouw van een cultuur, een samenleving, vanuit onze anti- militairistisch idee. Nationale culturen zijn in het algemeen ge sproken volgens spr. fictief. Als men spreekt van landsverdediging, dan denkt spr. niet aan verdediging van grenzen. Onder landsverdediding verstaat spr. het zich beschermen tegen militairisme en fascisme bin nen onze eigen grenzen. Een natie wordt door niets zoo bedreigd als juist door zijn eigen na tionalisme. Er is eenheid in het volk als dat volk een voelt. Maar het kan niet een voelen als het binnen de landsgrenzen reeds verdeeld wordt. De tegenstelling tusschen de verschil lende groepen in de samenleving is veel scher per dan de tegenstellingen tusschen de volke ren zoo horizontaal bekeken. Alleen kan sprake zijn van nationale eenheid en cultuur in verband van het internationaal geheel. Nationale cultuur heeft in de toekomst recht van bestaan en de cultuur van het geheel der menschheid. Men moet uitgaan van de menschheid, die vertegenwoordigd is in ieder. Natie is juist zoo'n vaag begrip. De mensch moet uitgroeien tot persoonlijkheid, maar alles is er tegenwoordig op gericht de menschen te beletten uit te groeien tot persoonlijkheden. Niets is zoo gelukkig voor een volk, dan dat het een groep van menschen in haar midden heeft. Cultuur kan alleen verdedigd worden van binnen uit, vanuit de menschelijke samen leving. Juist met oorlog zal blijken, dat geheel die nationale eenheid, waarover zoo wordt ge roepen, een leugen is. Men moet zijn eigen land verdedigen door in dat land te werken voor een waarachtige maatschappij, waarin de menschen met menschen omgaan in een waar achtige verhouding. Men moet strijden voor een nieuwe samenleving, een nieuwe maatschappij. Het anti-militairisme is het symbool van de nieuwe maatschappij. Men moet gelooven in die idee, en wie dat niet doet, laat zich stuwen door de zaak. Anti-militairsme beteekent strijd voor een nieuwe samenleving en een nieuwe maatschappij. Door twee personen werden eenige vragen gesteld. Met groote aandacht werd de rede van ds. Mispelblom Beyer gevolgd. Zuster Kok bracht in haar sluitingswoord den spr. dank voor zijn boeiende rede en deel de mede dat in Februari wederom een propa- ganda-avond wordt gehouden met medewerking van mevr. v. d. VeenWilson van Alkmaar. De jeugdherberg gesloten. De Nederlandsche jeugdherberg-centrale verzoekt te berichten, dat de jeugdherberg alhier gesloten zal zijn van 25 Januari tot 24 Maart a.s. Bond van Boerinnen. Vergadering Bond van Boerinnen- en Plattelandsvrouwen op Woensdagavond 20 Januari 1937 des avonds half acht in café Rus. Ondanks de heerschende griép-epide- mie waren toch nog ongeveer 30 leden aanwezig. De voorzitster opende de verga dering met een woord van welkom, waarna voorlezing der vorige vergadering volgde. Hierna verkreeg mej. Chr. v. d. Weide, directrice der Land. Huish. school te Alk maar, het woord, die eerst begon met enkele mededeelingen te doen over de hygiëne van het lichaam, de voordeelen van het dragen van wollen en katoenen ondergoed, hetgeen echter zeer individueel is. Daarna werd nog gewezen op het practisch nut van goed zittend schoeisel in het dagelijksch leven en ten slotte kwam aan de beurt de behande^ ling der wollen wasch, waarvoor natuurlijk verschillende zeepsoorten in aanmerking komen en veelal berust op persoonlijke er varing. Na een woord van dank aan mej. v. d. Weide, deelde de pres. mede, dat op het programma staat een gezamenlijke tocht naar de afdeeling Nieuwe-Niedorp op een nader te bepalen datum met gratis vervoer voor de leden, alwaar zal optreden mej Menage Challa, in den omtrek welbekend. Ongeveer alle aanwezige leden gaven zich hiervoor op. Sluiting. Geheelonthouding. Vanwege den Algem. Ned. Geheelont- houdersbond, afd. Langendijk, werd Vrij dagavond ten huize van den heer E. van Loenen een lezing gehouden over „Geheel onthouding nu" door den heer W. Wiese. Door den spreker werd gewezen op het gevaar van alcoholgebruik, zij het slechts in geringe mate. De dronkenschap is thans minder dan vroeger, daar men meer gedis- tilleert drinkt. Lichamelijke vernietiging en aandoenin gen doen zich voor en bij overvloedig ge bruik blyven funeste gevolgen niet uit. De alcohol als geneesmiddel heeft maar betrekkelijke waarde. Zij is tevens zeer duur en de massa laat zich veel op den mouw spelden. Het alcoholkapitaal maakt groote propaganda voor de producten. Spr. wees verder nog op de geheelonthouders jeugd organisaties en in verband hiermede op het trekken langs de jeugdherbergen, wat voor de jongeren van veel belang is. Spr. ein digde met te betoogen, dat geheelonthouding de eerste daad moet zijn van ieder mensch. Tien-jarig bestaan Be Quick. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de gymnastiekvereeniging Be Quick was Zater dagavond „De Rustende Jager" bij de turnuit- voering geheel met belangstellenden bezet. Toen precies half acht de verschillende afdeelingen zich, onder leiding van den direc teur, den heer van Zoonen, op het tooneel op stelden, heerschte er reeds dadelijk een feeste lijke stemming, die verhoogd werd door de aardige tooneelaankleeding. De voorzitter, de heer Blokker, heette de aanwezigen welkom. Hij deelde mede, dat de vereeniging reeds 190 leden telt, dat velen we gens de griep niet aanwezig konden zijn en uitte den wensch, dat ze spoedig weer gezond eo frisch aan het werk in de 9 afdeelingen werkzaam kunnen zijn. Een extra dankwoord oordeelde spr. noodig tot allen die hebben geholpen de vereeniging tot bloei te brengen. In het bijzonder bracht hij dank aan het college van B. en W. en den raad, die steeds bereid waren naar gegronde klachten of verzoeken te luisteren. Een extra dankwoord bracht spr. ook aan den beschermheer, den heer Voute, die de laatste 5 jaren het bestuur in moeilijke vraag stukken van dienst was geweest. Dank bracht hij ook aan de donateurs, die steeds de ver eeniging trouw waren gebleven. Spr. uitte den wensch, dat zij de vereeniging trouw zullen blijven en nog vele jaren het werk van de vereeniging zullen blijven volgen. Een dankwoord richtte spr. hierna tot het bestuur van den Turnkring van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, dat steeds zijn best deed om de vereeniging naar boven te helpen, en steeds de lichamelijke opvoeding heeft voorop gesteld. Dank bracht hij ook aan de besturen van de bij den kring aangesloten vereenigin- gen voor hun aanwezigheid op dezen avond. Ook de pers, die steeds opbouwende critiek had geleverd, bracht spr. voor dit opbouwende werk dank. Aan de zustervereenigingen, waarmede Be Quick voor uitvoeringen had samengewerkt, bracht spr. dank voor hare aan wezigheid. Spr. was voorts van oordeel, dat ook dank gebracht diende te worden aan den heer Brug man, die steeds het licht verzorgde, aan den heer Nagelkerken die altijd behulpzaam was als er wat gerepareerd moest worden, en aan den heer Mooi, die voor het schilderwerk en de versiering had zorg gedragen. Hierop richtte spr. het woord tot den direc teur, den heer v. Zoonen, die 9 jaar als direc teur had gewerkt om de vereeniging op het bereikte peil te brengen. Onder applaus der aanwezigen bood spr. den directeur, die met een kort woord dankte, een mooi bloemstuk aan. De voorzitter bracht hierop nog in herinne ring dat op 27 Maart 1927 de heer Blad het initiatief voor het oprichten van de vereeniging had genomen. Het eerste bestuur bestond uit den heer Blad, mej. Besse, Mej. Faber, den heer Roos en den te vroeg ontslapen heer Rozen- daal. Vijf maanden na de oprichting vertrok de heer Blad naar zee en zat de vereeniging zon der voorzitter. In Juni 1928 nam spr. deze functie op zich en hij verheugde zich er over, dat die nog steeds in zijn handen berust. In 1930 werd een Senioren-afdeeling opge- ri-ht, welke Zaterdagavond niet medewerkte, omdat deze afdeeling vooral met het oog op de lichamelijke oefening in het leven werd ge roepen. Spr. stipte hierna nog het succes aan, dat de vereeniging vorig jaar Pinkster behaalde met 60 adspiranten op het Nationaal Turnfeest ;n Amsterdam. Slechts drie vereenigingen uit den Turnkring, te weten de Turnvereeniging uit den Helder en de Halter uit Amsterdam, namen daaraan deel, naast 180 andere vereenigingen. Bergen boekte het verrassende resultaat dat de meisjes een len en de jongens een 2en prijs behaalden. Spr. uitte den wensch, dat ook dit jaar aan den Nationalen wedstrijd te Alkmaar mede werking verleend kan worden. Aan den heer Roos, het eenige bestuurslid vanaf de oprichting, bood spr. een rookstel aan. De heer Graftdijk bracht namens de leden den voorzitter een woord van dank voor het vele voor de vereeniging verricht. I De beschermheer, de heer Voüte, zeide, dat het baantje van beschermheer van Be Quick al een heel gemakkelijk baantje was gebleken Slechts enkele malen komt spr., en dan nog voor ondergeschikte kwesties, de gehulpzame hanJ bieden. Dit is te danken aan het krach tige bestuur en den uitmuntenden directeur, en daarvoor, aldus spr., alle hulde. De belangstelling in de gymnastiek in deze vereeniging is steeds toegenomen en hoe lan ger hoe meer bewondert spr. de doelstelling opgenomen in de statuten van den bond: „de v lkskracht naar lichaam en geest verhoogen en veredelen." Daaraan heeft Be Quick steeds medegewerkt. Moge dit zoo blijven. Uit waardeering bood spr. een stel nikkelen staven aan, waarvoor de voorzitter een warm woord van dank sprak. Namens den Turnkring Alkmaar en Omstre ken en de technisch commissie sprak hierna de heer R e u r s 1 a g een woord van hartelijken gelukwensch, dien hij van een fraai bloemstuk vergezeld deed gaan. De heer Graftdijk liet hierop een dozijn bloemstukken, die van verschillende vereeni gingen waren ingekomen, aanrukken en deelde, onder applaus der aanwezigen, mede, dat de vertegenwoordigers dier vereenigingen met het oog op de afwerking van het programma er van hadden afgezien het woord te voeren. Hierna werden door de meisjes, de jongens, de dames en de heeren verschillende vrije oefeningen, knotsoefeningen, rythmische oefe ningen en oefeningen aan brug en rek uitge voerd. Vooral de knotsoefeningen en het Mickey Mouse-ballet vielen zeer in den smaak, maar ook de dames en heeren toonden dat zij de oefenavonden niet te vergeefs hadden be zocht. Het meeste succes boekten echter de klein tjes, hetgeen, gezien de vele aanwezige ouders, geen verwondering behoeft te wekken. Het was waarlijk ontroerend mooi de klein tjes in hun zwarte gymnastiekpakjes, met bloote armen en beenen, tegen den achter grond van de blauwe gordijnen op het tooneel te zien marcheeren en werken. Deze feestavond werd met een zeer geani- mc-rd bal, dat tot laat in den nacht voortduur de, besloten. NOORDSCHARWOUDE (December). Geboren: Jannetje Maria, d. v. Klaas Buurs en Reina M. Pereboom. Koert, z. v. Luite Dikkerboom en Anna M. Smit, wo nende te Heerenveen. Johannes, z. van Jacob Duineveld en Aagje de Vries. Overleden: te Alkmaar: Cornelis Swager, 75 jaren, wed. v. Grietje Baan. Theodorus Bet, *10 maanden, z. v. Petrus Bet en Diewertje Grootjes. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1936 stonden ingeschreven 1038 m. 1006 vr. tot. 2044; Aantal geborenen 18 m. 20 vr. tot. 38; Aantal ingekomen per sonen 42 m. 69 vr. tot. 111; Dat is tezamen: 1098 m. 1095 vr. tot. 2193. Aantal overledenen: 11 m. 13 vr. tot. 24- Aantal vertrokken personen 54 m. 75 vr. tot. 29; Dat is tezamen: 65 m. 88 vr. tot. 153. Op 1 Januari 1937 stonden ingeschreven: 1033 m. 1007 vr. tot. 2040. DE RAND-BEWONERS WILLEN GEEN ALKMAARDERS WOR DEN. Mijnheer de Redacteur, Zou ik u beleefd mogen verzoeken om een plaatsje in uw veelgelezen dagblad? Bjj voorbaat mijn dank daarvoor. 't Is naar aanleiding dat de raad der ge meente Alkmaar begeerige blikken werpt op een deel der omliggende gemeenten, 't Is waar, daar is het ook niet altijd boter tot den bodem toe, maar of in Alkmaar gebra den appelen aan de boomen hangen en ge stoofde varkens langs den weg loopen, be twijfel ik wel sterk. Zou het ook kunnen zijn, dat de toestand daar omgekeerd was, en inplaats dat de toestand daar financieel kerngezond was, deze thans hopeloos is, of met andere woorden thans hoopeloos nood lijdend. En zou men, om daarin verbetering te brengen, een zeker deel der randgemeen ten wenschen in te lijven, en deze inwoners dan beschouwen als de kip die de toekom stige gouden eieren zou moeten leggen? (zonder toestemming der pluimveecentrale.) U begrijpt wel, mijnheer de redacteur, dat wij, randbewoners, daarin niet veel lust heb ben en ons niet zullen laten leiden als een vette koe die zijn eigen vleesch naar het slachthuis brengt, tot vulling der hongerige magen. Mijn beschouwing is deze: 't Is daar als een vat waar geen bodem in is. Zoo veel kan er niet binnen komen, of zij hebben nog meer noodig. Zie de onrendabele onoverdekte badplaats, die onbruikbaar bleek, 't Sportpark dat te duur door oprich tingskosten is om geregeld te kunnen wor den gebruikt, door de Vereeniging van Vreemdelingenverkeer (motorraces) en ook door de Alkmaarsche Harddraverij en Ren- vereeniging. Maar Alkmaar krimpt niet in. Daarom kocht het nog een boerderij, tot het maken van een bosch, de plaats is er, maar het bosch hangt nog in de lucht, ofschoon de gelden er moesten zijn. Zie de eensgezindheid van den roode broeders in den raad. Den eenen dag stuurt hun fractie deze weg den volgenden gene, en met zijn allen zijn zij nog niet in staat, een werkobject als de groote (St. Laurens- kerk) voor de werkloozen bouwrijp te ma ken. 't Schijnt wel of behoorlijk ontwikkel de menschen geen zitting meer willen ne men als raadslid of 't moest zijn advocaten, misschien als reclame voor hun practijk. Neen, mijnheer de redacteur, dan gaat het bij ons in de randgemeenten beter. Daar is het nog niet zoo ver gekomen, dat men de raadsvergadering moet verdagen om eerst een fractievergadering te houden, ten einde zyn houding te bepalen. Dus fractiebeiang voor gemeentebelang. Door de eedsaflegging als raadslid komt die slechts in de tweede plaats. Zie, hoe ze thans in den Alkmaarschen raad bezig zijn om alweer zoo'n twintig mille te verwerken aan de walmuren en de brug der Mient. De heeren, die de walmuren nog zoo slecht niet zien, worden overtuigd met fotografie-opnamen en desnoods wordt microscopisch onderzocht of daar aard- vlooien zijn, die de walmuren ondermijnen. Gebeuren moet het. Laat Bouw- en Wo ningtoezicht zijn aandacht eens wijden aan het bouwen van nieuwe steenen schoorstee- nen in bestaande huizen, welke zonder aan vragen worden gemaakt, zoo maar op den houten zolder. Zoolang er raadsleden zijn die Bouw- en Woningtoezicht negeeren op deze manier is brandgevaar niet uitgeslo ten. Dat Alkmaar financieel er niet erg sterk voorstaat bewijs ook wel het opdoeken van het Stedelijk Muziekcorps. Zoo'n stad als Alkmaar zonder muziekkorps is treurig, maar de gelden voor steun ontbraken en dan maar weg er mee. Welnu, mijnheer de redacteur, na een en ander uiteengezet te hebben, geloof ik wel, dat mijnheer Wendelaar. Alkmaar's vorige burgemeester, bijtijds het zinkende schip heeft verlaten, om elders aan den vasten wal meer zekerheid te hebben. En wij, be woners der randgemeenten, hebben er geen lust in, om als een Dorus Rijkersvereeni- ging op te treden, om het zinkende schip bo ven water te houden. Laat de Alkmaarsche raad er zelf den moed maar in houden. Met dank voor de opname. EEN BEWONER EENER RAND GEMEENTE. (Niet officieel) 5de klasse, 5de Ijjst Trekking van Maandag 25 Januari 18}? Hooge Prijzen 5000.- 14221 1000.— 9039 12729 400 - 1057 5795 8042 8774 9864 10030 12060 13795 200.- 559 2158 20403 20994 f 100.— 8441 10041 11299 12537 Prijzen van 70.— 187 296 441 489 655 681 730 762 879 956 968 1066 1085 1160 1208 1366 1389 1425 1479 1522 1613 1621 1632 1666 1890 1945 2428 2470 2479 2480 2584 2635 2666 2685 .712 2898 3010 3000 3097 3143 3181 3212 3531 3607 3786 3817 3943 3949 4005 4261 4262 4336 4408 4445 4448 4537 4675 4815 4882 5000 5007 5050 5134 5222 5494 5673 5675 5870 6077 6223 6224 6408 6447 6461 6526 6597 6744 6826 6849 6867 6877 6936 7015 7115 7120 7207 7293 7476 7485 7494 7630 7801 7900 7931 7959 7992 8029 8053 8149 8224 8489 8697 8940 9082 9246 9258 9292 9316 9336 9674 9747 9970 9976 10035 10176 10251 10301 10303 10311 10387 10476 10487 10493 10614 10629 10836 10857 10939 11045 11099 11165 11177 11225 11515 11694 11854 11869 11915 12159 12204 12253 12254 12688 12740 12808 12829 13111 13129 13304 13528 13550 13557 13581 13644 13833 13953 13997 14103 14158 14262 14267 14337 14468 14528 14580 14696 14959 15099 15117 15151 15281 15339 15422 15464 15504 15506 15594 15721 15860 15861 15889 15898 16036 16203 16271 16281 16312 16404 16432 16497 17522 16660 16630 16707 16781 16927 16986 17291 17532 17543 17555 17630 17651 17677 17767 17807 17843 17949 18029 18186 18250 18329 18435 18586 18707 18779 18785 18934 18939 18958 19178 19338 19340 19426 19440 19718 19758 19840 19903 19921 20107 20312 20305 20471 20520 20765 20787 20951 20990 Nieten 7 36 34 42 48 50 66 89 153 156 157 219 252 315 361 364 401 458 475 476 509 516 540 610 629 634 716 768 803 832 870 899 976 992 1056 1063 1075 1089 1099 1126 1138 1171 1174 1198 1228 1252 1276 1278 1330 1338 1418 1433 1504 1590 1598 1600 1723 1735 1749 1752 1798 1825 1930 1931 1943 1956 1961 1985 1999 2029 2036 2070 2104 2129 2144 2197 2211 2213 2222 2248 2266 2286 2292 2308 2309 2336 2338 2362 2395 2427 2437 2440 2532 2542 2554 2575 2594 2618 2673 2681 2682 2735 2769 2783 2820 2868 2869 3028 3035 3042 3045 3074 3081 3064 3169 3220 3225 3248 3321 3365 3423 3426 3475 3497 3512 3518 3522 3566 3568 3574 3601 3610 3612 3614 3635 3713 3759 3825 3845 3865 3921 3984 4006 4035 4117 4127 4162 4280 4412 4413 4433 4440 4441 4458 4565 4629 4706 4708 4760 4782 4838 4839 4887 4902 4918 4967 4972 5122 5151 5155 5236 5321 5358 5381 5415 5446 5453 5461 5465 5469 5472 5480 5607 5514 5527 5573 5615 5748 5776 5828 5836 5868 5882 5936 5986 6018 6053 6100 6103 6197 6203 6242 6289 6297 6299 6317 6333 6387 6402 6435 6455 6484 6502 6503 6570 6594 6606 6635 6653 6727 6728 6739 6768 6793 6799 6835 6840 6842 6882 6941 6963 6973 6982 7029 7117 7140 7202 7203 7225 7241 7243 7296 7332 7443 7450 7458 7468 7489 7505 7522 7551 7564 7566 7577 7599 7650 7660 7664 7672 7680 7683 7805 7894 7918 7988 8012 8067 8074 8134 8409 8411 8445 8457 8473 8479 8497 8509 8514 8590 8608 8644 8678 8732 8736 8737 8745 8839 8858 8863 8868 8905 8964 9029 9030 9042 9064 9107 9116 9141 9157 9178 9230 9255 9307 9392 9403 9431 9444 9493 9586 9599 9625 9650 9660 9662 9670 9677 9710 9713 9736 9808 9850 9861 9867 9887 9913 9980 10011 10013 10014 10053 10071 10102 10182 10195 10296 10317 10328 10341 10369 10383 10396 10427 10442 10445 10452 10455 10472 10492 10435 10521 10558 10648 10701 10788 10795 10832 10842 10854 10918 10935 11002 11006 11019 11020 11053 11088 11189 11244 11298 11397 11404 11428 11445 11458 11465 11523 11598 11644 11662 11667 11671 11692 11711 11746 11773 11793 11838 11889 11913 11945 11952 12012 12017 12025 12119 12163 12173 12174 12240 12314 12318 12323 12377 12380 12389 12395 12398 12431 12433 12455 12463 12467 12515 12543 12581 12592 12601 12605 12609 12616 12673 12681 12748 12751 12760 12827 12868 12882 12981 12984 13053 13131 13166 13204 13212 13247 13253 13280 13310 13355 13364 13387 13460 13479 13487 13583 13627 13640 13643 13682 13712 13720 13728 13798 13815 13816 13854 13865 13871 13882 13891 13896 13899 14007 14052 14060 14065 14087 14091 14142 14181 14293 14300 14309 14324 14365 14396 14581 14620 14680 14718 14720 14753 14825 14832 14842 14881 14883 14896 14922 14972 14988 14993 15001 15007 15068 15094 15111 15135 15141 15163 15164 15232 15254 15308 15427 15462 15486 15495 15620 15544 15546 15583 15681 15697 15720 15722 15726 15766 15789 15817 15826 15881 15885 15900 15920 15945 !«992 16012 18030 18044 16049 15098 16109 16130 16138 16207 18226 16263 16339 16372 16415 ,64?8 16494 16502 16509 16511 16549 16553 16672 i2™2 16632 16645 16704 16750 18756 16758 16794 16805 16807 16817 16884 16904 16910 16963 17009 17067 17104 17122 17141 17143 17171 17206 n™ 17226 17313 17400 17460 17469 !T471 ,7626 17801 17864 17696 17795 17830 17846 17915 17936 17943 17971 179°8 18001 18033 18102 18156 18267 18273 18274 18279 18323 18373 18391 18423 3439 18457 184®8 18540 18547 18559 18562 18673 Jaclo 18610 18627 18838 18649 18657 18664 18682 18699 !8731 18734 18795 18822 18857 18914 18989 18986 18987 19010 19043 19191 19193 19239 19290 19302 19306 19356 19358 19391 19437 18461 19510 19552 19556 19611 19633 19637 19720 19729 19732 19762 19764 19789 19808 19861 19944 10977 19985 20078 20101 20115 20141 20163 20211 20240 20245 20283 20309 20414 20421 20551 20572 20661 20673 20713 20751 20851 20887 20916 20981 20989 Verbet. 5e klasse. 4e lijst: 13592 m. s. 13593- a: I

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8