Het groene oog van Baa-AI. Uw HOEST akker s Abdijsiroop JhéÜcaties üuchtuaact Welk regeeringsbeleid is in de naaste toekomst gewenscht? verdwijnt in 24 uur! BEVERWIJK OUDKARSPEL OTERLEEK ZUIDSCHARWOUDE DE RIJP HEEMSKERK Land- en Tuinbouw Het plan-Deterding geen economischen daad, maar wel cultureel, omdat het gaat in de richting van de westersche samenwerking. HET DEBAT. als Gii direct Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruydan", waaruit Abdijsiroop in hoofdtaak bestaat, thans door den beken den Apcthsker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nóg meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddel I V»rl4ógd« prl|»m f 0.7S, f 1.23, f 2. p»r flacon. SCHOOLBESTUREN TE ENKHUIZEN GEDUPEERD. Te Enkhuizen zijn de besturen van enkele bijzondere scholen het slachtoffer geworden van een nieuwe oplichterstruc, waarbij iemand als verkooper optreedt van pakketten tegen 3 en 6 per stuk, waar van de inhoud geschikt zou zijn om inkt van de banken te verwijderen. Gaat het hoofd van de school op de aanbieding in, dan wordt met een kwitan tie aangeboden ,met verzoek, die voor accoord te willen teekenen, opdat dan bij den penningmeester van het schoolbestuur het geld kan worden ontvangen. Op weg van de school naar den penningmeester wordt dan het bedrag van 3 in 13, en dat van 6 in 16 veranderd. Door deze truc wist genoemde koopman zich te Enk huizen reeds in het onrechtmatig bezit van 20 te stellen. In samenwerking met de Centrale recher che te Amsterdam is het aan de politie te Enkhuizen gelukt de identiteit van den oplichter vast te stellen, wiens opsporing en aanhouding thans wordt verzocht. Het ligt voor de hand, dat alleen de bij zondere scholen worden bezocht, door be talingen bij de openbare alleen kunnen ge schieden op een mandaat van den gemeen te-ontvanger. Ongekeurd vet In beslag genomen. De politie heeft iemand aangehouden, die in het bezit was van 50 K G. ongekeurd vet, dat hq langs de huizen te koop aanbood. Het vet is in beslag genomen en naar het gemeentelijk slachthuis overgebracht. Eveneens werd bij een der slager te Be verwijk een partij ongekeurd vet in beslag genomen. Bloeiende Irissen. Door den kweeker A. Pz. aan de Buc- sanghlaan werden nog bloeiende Irissen van de soort Wedgewood ter bloemenmarkt aan gevoerd. Ned. Tuindershond. De jaarvergadering van de afd. Oud- karspel van den Nederl. Tuindersbond is Zaterdag 23 Januari in het lokaal van den heer Vis gehouden. De voorzitter, de heer K. Kaan, wees er op, dat de tuinders van een taai ras zijn en dat zij alle mogelijke bronnen uitputten voor zij zich overgeven. Uit het jaarverslag bleek, dat de finan- cieele resultaten over 1936 voor de tuinders bedroevend slecht geweest zijn. Voor den misoogststeun is veel en goed werk verricht door den voorzitter. De ontvangsten waren f 222,80, de uitga ven 230,98, nadeelig saldo 8,18. Nog in kas 49,80. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Borst en A. Bakker, werden herkozen en tot kringbestuurslid de heer L. Kalverdijk. De heer C. Borst wees op het ledental. Voor Oudkarspel is dit tamelijk goed, maar er zijn afd. waar dit niet zoo is. Spreker stelde daarom voor een voorstel in te die nen tot een ledenactie. De voorzitter zeide het met den heer Borst eens te zijn. Propaganda kost geld en dat ii er niet. Waarschijnlijk zal het hoofdbestuur dan ook met een voorstel komen tot een kleine contributieverhooging. De heer de Boer zeide, dat onomstootelijk vast staat, dat hier een proefpolder komt. In dit verband stelde spreker voor om een excursie te organiseeren naar een proefpol der in Friesland. Verder wees spreker op de beperking in den tuinbouw en zou het daar willen heen leiden, dat de polderboeren geen kool meer mogen bouwen. De voorzitter wees op de moeilijkheden hieromtrent. De polderboeren meenen, dat zij den koolbouw niet kunnen missen en wij zullen in de eerste plaats de medewerking van deze boeren moeten hebben. Zouden zij de koolteelt moeten opgeven, dan zouden zij als compensatie een ander artikel moeten kunnen verbouwen met een loonende op brengst. Overigens meende spreker, dat de mogelijkheid bestaat, dat de kool van dezen verbouw niet gesteund wordt. De heer Borst wees er o.a. op, dat wij hier nu bloembollen telen, wat dan ook niet 'oe- gelaten zou moeten worden. Daar zouden ze b.v. uit de boembollenstreken tegenop kunnen komen. De heer Bakker wees af de fout die ge maakt is met het verleenen van teeltver gunningen voor koolbouw. Betreffende de excursie werd besloten dit in het kringbestuur te behandelen. Met het tweede voorstel voorzag de voor zitter moeilijkheden. Hij zou de regeering willen voorstellen om bij eventueele beper king die niet van toepassing te brengen op de oude koolgronden. Na eenige bespreking werd het voorstei aangenomen. De heer K. Borst wees op de tewerkstel ling van tuinders in eigen bedrijf. De voorzitter zette dit nader uiteen. Het moet uitgebreid worden tot alle werkzaam heden. Het is moeilijk alle werkzaamheden hieronder te laten vallen. Tot heden wil de regeering er nog niet aan. De heer van Hout vroeg of de richtprijzen nu ook verhoogd zijn, anders hebben wij niets aan de minimumprijzen. De voorzitter wees er op, dat er een voor stel is om de richtprijzen te verhoogen met het verschil van den gulden ontstaan door devaluatie. De heer Wonder wees er op, dat ook ten eerste de 12 millioen verhoogd moet worden met 20 Doen zij dit niet, dan is het een wassen neus. De voorziter zeide, dat dit hem uit het hart is gegrepen. Wij moeten vasthouden aan uitkeering van de volle 100 Het gaat niet om 10, 12 of 15 millioen, het gaat om het loonend maken van de bedrijven. Wij zullen waarschijnlijk meer kans maken met te trachten de vaste lasten te verlagen dan verhooging van de 12 millioen. Zooals spre ker heeft begrepen, zal deze regeering geen 100 steun uitkeeren. Besloten werd een voorstel te doen in den geest van belasting op de inkomens De heer P. Volkers oefende critiek uit over het huidetelegram aan Deterding. De voorzitter zeide, dat Duitschland de eerste 2 maanden geen kool kan gebruiken, maar indien dit eens anders was, zouden wij het dan niet anders bezien? Spreker juichte toe, dat er van den overvloed hier uitgevoerd wordt naar een ander land, al zijn het dan direct onze producten niet De heer C. Borst bracht het vraagstuk van de belasting naar voren. Wanneer steun ontvangen wordt, moet volgens den ontvan ger belasting betaald worden. Nu wordt door het betaalkantoor 100 ingehouden voor de belasting. Dit is brutaal en spr. stelde voor te trachten hierin verandering te brengen. Spr. zou de regeering onder oogen willen brengen, dat men meer kant van slagen zou hebben als men zelf ook de volle 100 uitkeerde. De heer Kalverdijk wees op de heffing op de aardappelen van 30 per bunder. Spr. wilde er op aandringen, dat deze zoo soepel mogelijk wordt toegepast. Aldus besloten. Staatspensionneering. De afdeeling van den Bond voor Staats pensionneering gaf Zondagavond een pro- paganda-avond in café de Vries, welke goed bezocht was. In zijn openingswoord memoreerde dr. Heringa de jarenlange strijd voor premie- vrij Staatspensioen, zonder merkbaar resul taat. Volhouden zij ook hier het parool en alle mannen en vrouwen kunnen hieraan meewerken, door by de komende Kamer verkiezingen, ongeacht hun politieke over tuiging, alléén hun stem uit te brengon op voorstanders van premievrü Staatspensioen. Vervolgens sprak de heer Bruin, voorzit ter van de federatie Alkmaar, een begees terend woord. Het duo „Wi-Jo" zorgde voor de rest van de avond en bewees dat de keuze van het bestuur goed was geweest. Onbedaarlijk is ei gelachen om de komische situaties en tafreelen. Het duo is hier reeds eerder op getreden en met succes, doch overtroffen deze avond zich zelf. Misschien ligt dit ten deele ook aan de houding van het dank bare publiek. Alhoewel hun revue geheel nieuw was, moesten ze toch nog op verzoek een tweetal scènes uK een vorige revue ten beste geven, waaraan gaarne werd voldaan. Natuurlijk werd het propagandistisch ele ment niet vergeten. Het was voor de afdee ling en voor het duo een succesvolle avond, welke besloten werd met een gezellig dansje. Concert. Zondagavond heeft het r. k. fanfarecorps St. Juannes alhier in de zaal van den heer Rijper een concert gegeven. De belangstelling hiervoor was heel goe-i. De verschillende door St. Juames onder leiding van den heer H. A. Maas uitgevoer de nummers oogstten een luid applaus. De gemengde tooneelvereenigin verleen de haar zeer gewaardeerde medewerking door het opvoeren van een één-actertje „De Aardschok" geheeten. Hiervan hebben de aanwezigen onbedaarlijk moeten lachen. De avond werd besloten met een gezellig bal. Benoemd is tot regent van het alge meen burgerlijk wees- en armenhuis de heer J. Maarse en tot president-regent de heer A. Pilkes, Lenteboden. Te Heemskerk staan reeds de eerste sneeuwklokjes in bloei. Op de inleiding van dr. ir. Dijt over het onderwerp: „Welk regeeringsbeleid is in de naaste toekomst het meest gewenscht", gis termiddag in Schagen voor de Vereeniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwin- terschool gehouden (de inleiding publiceer den wü in het nummer van gister), volgde een geanimeerd debat. De beer Saai, lid van Prov. Staten van Noordholland, vroeg of de inleider niet van oordeel was, dat de ministers van Landbouw en van Handel en Nijverheid niet beter ter oriënteering naar Duitschland dan naar de Scandinavische rijken hadden kunnen rei zen om zich van de Nederlandsche afzetmo gelijkheden op de hoogte te stellen. Ook vroeg spr. of de regeering niet beter gedaan zou hebben met een sympathie-be tuiging met het plan-Deterding te publicee- ren, dan den heer van Zwanenburg, die door de crisis rijk was geworden, te huldigen. Voorts vroeg spr. of de heer Dijt in Duitschland veel van de onvrijheid heeft gemerkt, waarover men in Nederland spreekt. De heer Kooiman (Wogmeer), vroeg of het verstandig was, de biggen-fokkerij te beperken, nu Engeland reeds meer bacon- varkens noodig heeft. De heer Visser, oud-leeraar, oordeelde, dat weinige aanwezigen het onderwerp kon den beoordeelen, waarom hij het prettiger zou hebben gevonden, in verband met de critiek, die de heer Dijt heeft uitgeoefend, dat men de becritiseerde instanties had uit- genoodigd en gelegenheid had gegeven, hun zienswijze tegenover die van den heer Dijt te stellen. Spr. had voor dr. Dijt het grootste respect, maar ook deze kan het mis hebben. Ook op moreele gronden meende spr., dat wjj er met verlaging van 't levenspeil en de beroemde aanpassingspolitiek niet kunnen komen. Het is een groote structuur-fout, dat bij een verhoogde productie menschen ge brek hebben aan de producten. Spr. was van oordeel, dat de inleider er geen reke ning mee heeft gehouden, dat de menschen, die emigreerden, de producten niet meer konden betalen. Als men de menschen in de consumptie wil houden, dan moet men ze niet als producenten uitschakelen. Bij een stabielen prijs en een vrijlating van de producten zullen deze twee dingen bdtsen. Voor het binnenland moeten wij menschen hebben, die kunnen betalen en voor het bui tenland menschen, die onze producten wil len hebben. Als leidmotief in de rede had spr. ver wacht, dat de regeeringspolitiek erop gericht moet zijn, de menschen te werk te stellen. Dat was z.i. primair. De heer Brakman oordeelde, dat de in leider in zijn beschouwing over het deel van de productie, dat aan de ondernemers komt, uit het oog had verloren, dat wij in 1929 een rente-standaard hadden van 6 pCt. en thans van 3^ pCt. Het is dus vooral met de eigen- geërfde boeren niet zoo treurig gesteld als inleider deed voorkomen. Verhooging van de welvaart eischte z.i. niet een stabiel prijs-niveau. Antwoord ir. Dijt. i Dr. D ij t oordeelde onzen handel met Duitschland een belangrijk punt. Zoolang de positie tusschen de debiteur- en de credi- teur-staten niet is hersteld, zal Duitschland den export blijven forceeren en den import beperken. Voor de Nederlandsche boeren en tuinders is het dan ook in hooge mate be langrijk, dat het verdrag van Versailles wordt herzien en wanneer dat niet gebeurt, dan heeft de handel met Duitschland voor ons een heel slechte toekomst. Voor Neder land is er nog wel iets te doen, door het be drag voor de rentebetaling op de clearing lager te stellen. Een bezoek van de ministers aan Duitsch land kan de fouten van het verdrag van Versailles niet opheffen. Wanneer wij ech ter wat meer van Duitschland gaan koopen, dan bestaat er kans, dat wij meer aan Duitschland kunnen verkoopen en spr. vond het merkwaardig, dat de regeerings- opdrachten bij voorkeur in Engeland en Amerika worden geplaatst. Men ging zelis zoo ver, dat, toen Nederland voor den dienst op Indië een luchtschip noodig meende te hebben, men daarvoor een commissie naar Amerika stuurde, waar alle luchtschepen zijn vergaan, terwijl men Duitschland, het achterland voor onze kaas, boter en groen ten, dat met de Zeppelins een eerste plaats inneemt, links liet liggen. Spr. weet, dat men zich in Duitschland in een dwangpositie bevindt. Reeds jaren ge leden heeft hij erop gewezen, dat men daar door daar dingen zou gaan doen, die wij niet gelukkig vinden. Er gebeurt daar heel veel, wat wij niet aardig vinden, maar waarvoor wel redenen zijn en alleen door internatio nale samenwerking kan dat worden opge lost. Het hoogste' doel van iedere samenle ving blijft; de ontwikkeling van de vrijheid, in dienst van de cultuur. Vele goede zaken, die bindend waren voor de vrijheid, zijn kapot gemaakt en zy kunnen de nieuwe vrijheid alleen verwerkelijken op de basis van internationale samenwerking. Dat de varkensteelt-regeling niet naar het gewenschte doel leidde, komt, omdat een dergelijke regeling nooit naar het doel kan leiden. Spr. verwees hiervoor naar een ar tikel van ir. de Jong in de Statistische Be richten. In tegenstelling met den heer Visser was spr. van oordeel, dat uit de toenemende be langstelling voor zyn onderwerpen wel bleek, dat de menschen in staat zijn, die te volgen. De economische vraagstukken moe ten trouwens aan alle denkende menschen worden voorgelegd en spr. ervaring is, dat er op het Nederlandsche platteland nog veel gezond verstand heerscht. Voor particulieren, die boven hun stand hebben geleefd, is aanpassing noodzakelijk, maar voor de samenleving als geheel geldt dat niet. Met het begrip „reserveeren voor de toe komst", moet men ook voorzichtig zijn. Het rentetrekken kan niet voortdurend stand houden, want één cent bij het begin van on ze jaartelling, op rente gezet, zou tot acht gouden aardklompen zijn gegroeid. Boven dien hebben wü van de kapitalen, die wij hebben uitgeleend, niet zooveel pleizier be leefd. Door verhooging van het prijspeil ver hoogen wü dé koopkracht, mits wü ook de loonen verhoogen. Dan is er kans, dat de welvaart zich kan herstellen. Het is waar, dat wü bü een vermeerde ring van de productie maar niet steeds meer kunnen gaan eten, doch de luxe-pro ductie biedt nog groote mogelükheden. Iedere arbeider heeft nog geen badkamer en waar thans één vaasje bloemen staat, kun nen er gemakkellük twee staan of drie. Het gebrek aan goed voedsel in tal van ge zinnen laat spr. dan nog buiten beschou wing. De luxe-productie moet zich echter in vrijheid ontwikkelen, want door den on dernemingsgeest aan banden te leggen, gaat die geest verloren. Spr. heeft zich dan ook altijd ertegen verzet om voor 't loonpeil 't loon van 1914 te stel len. Al het gecontroleer geeft weinig resul taat. Men kan nu eenmaal niet achter ieder varken een controleur zetten. Spr. zoekt het in een stabiel prijspeil. Wanneer Europa niet komt tot samenwer king, dan krijgen wü de economische of mi litaire catastrophe met ala gevolg Europa's ondergang. Door stijging van het prüspeil zullen de huidige schulden onzer samenle ving wel weer dragelük worden. Met de in ternationale schulden is dit niet het geval, want dan raakt de structuur van de maat schappij in de war, zoodat die zullen moeten worden afgeschreven. Het plan Deterding. Mr. Buiskool had verwacht, concreet te hooren, waarom het regeeringsbeleid in de naaste toekomst de bezwaren kan opvan gen, die op het oogenblik kleven aan de gel dende regeeringsmaatregelen. Spr. heeft dat niet gehoord, maar wel, dat inleider een streep door het verdrag van Versailles wil halen. In Nederland zal er wel niemand zijn, die dat niet onderschrijft. Heel wat ellende in de laatste jaren is door dat verdrag ver oorzaakt. Maar wat heeft dit alles te maken met dit onderwerp, dat slaat op ons land, dat bü het verdrag niet is betrokken en weinig heeft te zeggen in de internationale politiek. Spr. oordeelt, dat er een tegenspraak is in de door dr. Düt gewilde maatregelen en de door hem verkondigde algemeene theorieën. Met den heer Visser is spr. van meening, dat alleen door het herstel van het inter nationale ruilverkeer het evenwicht kan worden verkregen. De oude wet van vraag en aanbod zal moeten blüven gelden. In den maatregel plan-Deterding, die be oogt: „de aankoop van onze producten, om die in Duitschland te distribueeren" ziet spr. geen blüvend economisch nut, maar ka pitaal-verlies. Het is een royaal gebaar, dat men niet anders dan kan prijzen, maar spr. vraagt: „welk economisch nut schuilt er in dien maatregel?" Noch voor ons, noch voor Duitschland ziet spr. daar iets blüvends in. Met prof. Bordewyk is spr. van oordeel, dat men ook het geld mee consumeert, dat men erin besteedt en dat men dus kapitaal ver nietigt, waarmede men in de toekomst iets anders had kunnen doen. Ook in den ex port-steun zag spr. een gevaar, terwijl hü teeltbeperking eveneens kapitaal-verlies oordeelde. Naar spr. oordeel heeft het geen zin om de Nederlandsche regeering voor de export in de richting te sturen, die Brazilië met z'n koffie, Amerika met z'n suiker en Japan met z'n kunstzyde volgde, en als dumping door ir. Dyt in zyn brochure: „De uitweg" wordt veroordeeld. Het heeft geen zin, naar Duitschland, dat niet betaalt, uit te voeren en dat zün gren zen sluit, omdat het zich zelf wil helpen. Van cultureele waarde. Dr. Düt had juist op de internationale schuldverhoudingen gewezen om te laten uitkomen, waarom onze uitvoer naar Duitschland moest mislukken. De gevolgen van het verdrag van Versailles ondervin den wü in merg en been en Nederland heeft de plicht, dit te zeggen. Het buitenland wenscht in dit opzicht van Holland een ini tiatief. Dit bleek spr. twee jaar geleden, toen hy op een internationaal congres in Enge land de internationale samenwerking in leidde. Men betoogde daar, dat Holland een goede naam heeft, wat de betrouwbaarheid van zün menschen betreft en dat dit is aangewe zen om het initiatief te nemen voor het schrappen van het verdrag van Versailles. Het goud is allang weg in Duitschland. Wie dus van Duitschland betaling wil heb ben, moet goederen van Duitschland koo- WAARSCHUWING HONDENBELASTING. De houders van honden worden er aan herinnerd, dat de aan hen verzonden aan gifte-formulieren binnen 14 dagen na ontvangst ingevuld en onderteekend moe ten zijn terugbezorgd ten kantore Breed- straat 11, alwaar bü aangifte voor eiken hond een penning wordt uitgereikt. Indien geen aanghte-formulier is ont vangen, of indien In den loop van het be lastingjaar de belastingplichtigheid ont staat, dan moet aangifte ten kantore vnd. binnen 14 dagen geschieden. Bij het niet of niet tijdig doen van aan gifte wordt een aanslag opgelegd verhoogd met het viervoud daarvan. Ook Indien geen hond wordt gehouden, moet het ontvangen aangifte-formulier worden ingevuld en teruggezonden. Alkmaar. 26 Jan. 1937. De Ontvanger der pen. Spr. is het ermee eens, dat de «mtarki- sche maatregelen in Duitschland «"h^ghe- den zün, die toch niet kunnen gelukken. Nederland is echter verplicht, de samenwer king tusschen de staten te be£°rd®™"' Spr. betreurde het, dat mr. Buiskool het plan-Deterding. dat spr. niet had bespro ken, in het geding had gebracht. Nu dit het geval Is, wil hij er wel iets van "ggen. Een beroep op prof. Bordewük wyst hy af. Dat is de profeet van de asceeten. In bet plan- Deterding en hetgeen spr. betoogt, ligt geen tegenspraak. Juist door de sehee\ e struc tuur onzer maatschappij zitten wy overtollige producten, waaraan Duitschland gebrek heeft. Deterding heeft niets anders gedaan dan een klein tikje van die overtollige producten overhevelen. Spr. is het er mee eens, dat dit geen economische daad is, maar dat is ook nooit beweerd. Voor ons Is het goed, omdat wij daardoor min der onze productie behoeven te beper ken en onze land- en tuinbouw daar door een Kans krijgt. Wanneer straks de productie-beperking een dwaasheid blijkt, dan behouden wU door dien maatregel een grootere paraatheid, om dat daardoor onze veestapel en ons pluimvee op hooger peil is kunnen blij ven. Dat zal straks ons volk tientallen millioenen schelen. Die economische kant mit er aan het plan-Deterding. De door mr. Bulskool en spr. gewenschte vrüheid zal niet meer op de oude wysheid berusten. Het is dwaasheid om zich aan de economie van 1850 vast te houden. De han delsbelemmeringen moeten worden afge schaft en de grootste handelsbelemmering is het verdrag van Versailles. Mét mr. Buiskool is spr. het eens, dat de export-premie een fout is, maar nu in de economische oorlog het buitenland daarmee werkt, moeten wij dit ook doen en niet gaan beperken, maar net zoolang onze export in stand houden tot een behoorlijke samen werking is hersteld. Dit ls een kwestie van opportunisme. Wie studie maakt van de laatste 100 jaar moet erkennen, dat onder de bestaande structuur de absolute vrüheid van de vorige eeuw niet meer mogelük ls. Het plan-Deterding is geen economie, maar wel cultureel en gaat in de richting van het doel: „westersche samenwerking". De heer Joh. de Veer sprak hierna nog een kort woord ter opwekking, om de land bouworganisaties te steunen en niet al te zeer het oog gericht te houden op directe voordeden. In zün dankwoord aan den inleider, uitte de voorzitter den wensch, dat men je naar voren gebrachte lichtpunten in het oog zou houden, dat dr. Dyt op den ingeslagen weg zou voortgaan, aangezien spr. er niet aan twüfelde, of de Nederlandsche landbouw zou daarvan nog veel nut kunnen verwach ten. (Langdurig applaus!) ONZE POSTVLUCHTEN'. Morgen, 27 Jar.uart 1937. zal het K. L. M.-vliegtuig de Kievit van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren J. J. Moll (gezagvoer der). N. W. Bos (2de bestuurder), C. Spaans (werktuigkundige) en H. Buyten- dyk (radiotelegrafist). 103. Dat was in ieder geval eerlyk van den Amerikaan. Nu echter zocht hü net zoo hard als de dokter. En na enkele uren had hü het geluk een stukje van haar rok aan de scherpe doorn van een cactusplant te ontdekken. 104. Steeds dieper raakten ze in de wil dernis. Gelukkig had dokter Bergman «en kaart meegenomen. Daarop volgde hy de loop van de rivier. Hü hoopte nu maai', dat Jet ook zo verstandig was geweest de loop van de rivier te volgen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10