Waar het recht zijn loop heeft tBuuiwland Onze reis-ministers in den Haag terug. Verkeersongelukken. Alkmaartche Politierechter Gisteravond om 8 uur zijn de ministers Deckers en Gelissen, die in gezelschap van de heeren Lamping, directeur van de han- delsaccoordcn en ir. Peters, secretaris van den minister van landbouw en visscherü, een reis naar Scandinavië hebben gemaakt, in Den Haag teruggekeerd. De heeren waren zoo welwillend aan een vertegenwoordiger van het Alg. Ned. pers bureau, die hun een eind weegs tegemoet was gereisd, eenige indrukken van hun reis mede te deelen. Het bezoek zeer gewaardeerd. Beide ministers waren zeer ingenomen met de wijze, waarop zij in Zweden en Noor wegen ontvangen zijn. Beide Scandinavische regeeringen hebben zich uitgeput in vrlen delijkheden om het den Nederlandschen gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Van de grens af was een salonwagen ter hunner beschikking gesteld en ook op andere manieren heeft men getracht de reis een zoo vlot mogelijk verloop te doen heb ben. De overtuiging, dat dergelijke bezoeken zeer nuttig zijn, was bijzonder levendig bij de ambtgenooten van de heeren Deckers en Gelissen in het Noorden en bij de betrokken kringen van landbouw, handel en industrie. Ook de Nederlandsche diplomatieke ver tegenwoordigers in die landen waren zeer verheugd over het Nederlandsche bezoek, omdat daardoor het inzicht in de handels verhoudingen verdiept kan worden. Groote bedrijvigheid in Scandinavië. Wat den algemeenen economischen toe stand van de landen, welke zij bezocht heb ben, betreft waren de beide ministers een stemmig van oordeel, dat men inderdaad van een hoogconjunctuur in die landen kan spreken. Wanneer men de verschillende fa brieken bezoekt, ziet men dat deze overal in vollen gang zijn. De werkloosheid is uiterst gering en uit alles blijkt, dat de bedrijvig heid nog steeds een opgaande lijn vertoont. Sterk krijgt men den idruk dat de fabrieken eigenlijk „overbezet" zijn. Koortsachtig wordt overal gewerkt en van verschillende kanten vernamen de Nederlandsche bezoe kers, dat tal van industrieën thans eigenlijk meer produceeren dan de capaciteit be draagt. Als voorbeeld hiervan vertelde minister Gelissen, dat een papierfabrikant hem mede gedeeld had, dat hij 40 meer zou kunnen produceeren en ook zou kunnen opzetten, als er maar boomen genoeg waren. Helaas groeien de boomen te langzaam. Deze eischen een bepaald aantal jaren voor hun groei en dit tempo is klaarblijkelijk te lang zaam voor den huldigen vraag naar papier. De export van de Zweedsche industrieele producten biedt niet zooveel moeilijkheden De producten, welke hier gemaakt worden, zijn meerendeels eenig in hun soort en kun nen nergens anders gemaakt worden. Internationaal ruilverkeer. Het gesprek kwam ook op de bekende uit latingen van den minister-president, dr. Coljjn, ten aanzien van het streven naar een vrijer en ruimer handels- en goederenver keer. Beide ministers verklaarden, dat hun reis en het door den heer Colijn gesprokene met elkaar in geen enkel rechtstreeks ver band stonden. Het was slechts een toevallig samentreffen. Wel hadden de ministers sterk den indruk, dat men in Zweden en Noor wegen veel voelt voor een grootere vrijheid. De moeilijkheid is echter: hoe moet men den toestand van nu en die van een vrijer ruil verkeer in den toekomst overbruggen? Als er ooit, aldus minister Gelissen, een bespreking tusschen de Oslo-staten zal plaats hebben, dan zal de formuleering van de gemeenschappelijke gedachte weinig moeite geven, doch wel de wijze, waarop men die gedachte wil verwezenlijken. In elk geval, de tijd is rijp voor het lan- ceeren der idee, een idee welke zeer zeker in Scandinavië sympathiek zal worden be groet. Zal Nederland het initiatief nemen? NATIONALE FEESTDAG. De groothertogin verjaart. Het corps diplomatique biedt ge- lukwenschen aan. Ook de Nederlandsche gezant is tegen woordig. Verleden jaar heeft de volksvertegen woordiging van het groothertogdom Luxemburg den verjaardag der regeeren- de vorstin tot nationalen feestdag ver klaard. Zaterdag den 23en is dit by den 41en verjaardag van H. K. H. Charlotte, voor het eerst als zoodanig gevierd. Onder een helder winterzonnetje is het een stralende feestdag geworden. Den avond te voren had reeds een gala bal van het Roode Kruis plaats gevonden. Zaterdagmorgen eerst parade van de staatspolitie der hoofdstad, beëindigd met een gemeenschappelijk zingen van het volkslied „Onze Heimat". Daarna parade van de geheele gewapende macht: ryks- veldwacht en vrijwilligerscompagnie tezamen een 400-500 man sterk, met het regimentsvaandel. Eerst voor-inspectie door den commandant der geheele gewa pende macht, majoor Beek en den presi dent der regeering, minister van staat Jos. Bech. En daarna de officieele inspectie door Z. K. H. prins Felix van Luxemburg, vergezeld van den 10-jarigen kroonprins Jean. Prins Felix, die kolonel la suite van de Luxemburgsche gewapende macht is, droeg de uniform van zijn rang met daar over het breede lint van het grootkruis der Huisorde van Nassau. De militaire kapel speelde en onder het publiek waren spreekkoren gevormd, die riepen: „Waakt Roode Leeuw!" en „Leve de Groothertogin!" Wat dien eersten uit roep betreft, he' wapen van Luxemburg is een klimmende roode leeuw op een veld van zilver en blauw. Na de inspectie volgde de jaarlijksche uitreiking van decoraties en toen werd de parade met het spelen van het volkslied en het Wilhelmus (daar te lande lied van het vorstelijk huis) beëindigd. Vervolgens vond een plechtig Te Deum plaats in de kathedraal der hoofdstad; het geheele corps diplomatique was hierbij aanwezig. Nederland was vertegenwoor digd door zijn gezant by het Luxemburg sche Hof mr. J. A. N. Paty'n, vergezeld van den gezantschapsattaché den heer J. G. de Beus. Later op den dag is een galamaaltijd ge houden, waaraan het corps diplomatique eveneens aanzat; de nationale feestdag werd besloten met een grooten fakkelop tocht, concerten op de pleinen der hoofd stad en een vuurwerk. DIENSTBODE, DIE NICOTINE IN DE WIJN DEED, TOT ZES MAANDEN VEROORDEELD. De Arnhemsche rechtbank veroor deelde hedenmiddag de 23-jarige dienstbode W. Bte de Steeg, die uit wraak over standjes van mevrouw, welke zy onrechtvaardig vond, een hoeveelheid nicotine in de wijn deed, tot zes maand en gevange nisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De heer des huis, die van de wijn dronk, heeft in levensgevaar verkeerd. De Arnhemsche rechtbank veroordeelde heden den 25-jarigen mandenmaker D. te Didam, die zijn vader by een twist met een mes in den rug had gestoken, tot drie maanden en 24 dagen gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis, het geen beteekent, dat hij nog heden in vrij heid wordt gesteld. NOG EEN BRUTALE AUTODIEFSTAL „Meerijder" verdwijnt met auto en al. Niet alleen Eindhoven ook Roosen daal heeft gisteren een zeer brutale autoroof te boeken. Omstreeks zeven uur hield een persoon op den Wouw- schen weg een vrachtauto van de Na tionaal Express uit Utrecht aan en vroeg den bestuurder of hy mocht meerijden. Dit verzoek werd toege staan. In de gemeente Roosendaal moest de chauffeur stil houden om een zaak af te doen. Toen hij enkele oogenblikken later terug kwam, ontdekte hU dat auto en meerijder waren verdwenen. De chauffeur was niet zoo verbouwereerd, of hij toog dadelijk naar de politie om van het ge beurde aangifte te doen. HU kon daarbij meedeelen, dat van den wagen die met den kop in de richting Breda stond, een der koplampen defect was. Terstond trok de Rosendaalsche motor politie er op uit in de richting Breda. Van tegemoetkomende automobilisten verna men zij, dat deze inderdaad een auto met een koplamp hadden ontmoet. Tot Breda kon zij aldus de auto volgen, maar in deze stad zijn de mannen van de motorbrigade het spoor bijster geraakt. Men heeft toen Moerdyk, Den Bosch, Tilburg zen Breda gewaarschuw, hetgeen echter geen resul taat heeft opgeleverd. De dader, een krankzinnige, in zijn woning te Dordrecht aangehouden. Nader vernemen wij: De man, die er gisteravond te Roo sendaal met een vrachtauto vandoor was gegaan, is vannacht te Dordrecht opgespoord. Men bleek te doen te heb ben met een zwakzinnige, die uit het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom was ontvlucht. Achtervolgd door de motorpolitie uit Roosendaal is de man met groote snel heid naar Dordrecht gereden, waar hij woonde. Te Moerdyk haalden de politie mannen hem in, doch hij stoorde zich niet aan de sommatie te stoppen, waar op hij wist te ontkomen. Later werd de wagen aan den bui tenkant van Dordrecht aangetroffen. De man bleek naar zijn woning te zyn ge gaan, waar de politie hem heeft aange houden. Hij zal naar Bergen op Zoom op transport gesteld worden. Quartier. Ook alle grensautoriteiten uit de omgeving van Nijmegen bewezen den doo- de de laatste eer. Na de absolute werd aar. het graf ge sproken door Duitsche collega s, dooi 1 1 voorzitter van Arka te Valkenburg, doo den inspecteur en de directie van deduec e belastingen te Maastricht, die allen plichtsbetrachting van wijlen den heer Lap prezen. De heer Wolf, hoofdkommies te Nijme gen, herinnerde aan het even droev ;k> voorval in 1934 te Ottersum, toen ook een douanier en eerzaam huisvader, de heer De Man, onder gelijke omstandigheden den dood vond als slachtoffer van zijn piicm- Een broer van den overledene danK e voor de belangstelling. AUTO TE WATER GERAAKT. Een auto, beladen met 45 bussen, met melk gevuld, geraakte gistermorgen in de Berkelsche Vaart. De auto werd bestuurd door den oz- jarigen melkrijder J. in 't Veen, te Ber e woonachtig, de melk was bestemd voor een fabriek te Rotterdam. De auto kantelde, en de bussen ge raakten te water. De bestuurder wist op den wal te klauteren en kreeg gelukkig slechta enkele schrammen en een nat pak. Door een takelwagen is de auto gelicht. Van de 45 bussen zyn er 43 weder boven water gehaald. De inhoud van 3 bussen bleek voor het gebruik ongeschikt te zyn geworden. Door goed sluitende deksels s de inhoud van de overige 40 bussen vry gebleven van waterschade. WEDREN MET NOODLOTTIG GEVOLG. Terwyl de schilder L. H. met enkele kameraden van Reuver bij Panningen (L.) huiswaarts keerde, hielden zij een onder- lingen wegwedstrijd per fiets. In volle vaart stootte H. met zijn stuur tegen dat van een zijner makke* mp. ongelukkig gevolg, d.t W| op weg neersmakte on bloedend uit neus en ooren bleef liggen. Direct werd EPnJ£ kundige hulp ingeroepen, die overbre^ ging naar het ziekenhuii te Venlo, nooï zakelyk oordeelde. Hier bleek, dat hU een ^hedelbaslsfrac- tuur had opgeloopen. Zijn toestand is ernstig. DOOR DE TRAM DOODGEREDEN. Tusschen Harkezijl en Witmarsum is gis- termiddag te ruim zes uur de 48-j«rige Klaas K. door de tram, die van Bolswaid naar Harlingen ging, overreden. Het slacht, offer was op slag dood. Aangenomen wordt, dat K. den door regen, sneeuw en vorst glad geworden straatweg heeft willen mij- den en daarom tusschen de tramraila is gaan loopen, waar hij in den rug werd aan gereden. K. was ongehuwd. te Indien de Nederlandsche regeering van oordeel zou zijn dat het tijdstip voor een bespreking der Oslo-staten gunstig zou zyn en minister Colyn zou de Scandinavische regeeringen daartoe uitnoodigen, ben ik zeker, aldus minister Gelissen, dat de uit- noodiging zal worden aanvaard. Maar het spreekt vanzelf dat men dan eerst de zeker heid moet hebben dat deze besprekingen niet vruchteloos zullen verloopen, maar dat de basis om tot een resultaat te komen, inderdaad aanwezig is. Deze reis was geheel bedoeld als een reis om eenig inzicht te krijgen in de verhou dingen tusschen Zweden en Noorwegen. De ministers hebben dan ook geen onder handelingen gevoerd. Wel neeft de heer Lamping gelegenheid gehad, zyn collega's te ontmoeten en in wederzij dsche bespre kingen zijn de handelspolitieke systemen in de verschillende landen uiteengezet Enkele desiderata werden naar voren gebracht en de heer Lamping heeft toegezegd deze te zullen overwegen en met de betrokken autoriteiten te zullen bespreken. PAARD OP HOL GESLAGEN. Landbouwer onder kar geraakt en ernstig gewond. Gistermiddag is de twintigjarige landbouwer L. C., vlak voor zijn woning in de Pastorie- straat te Velp, nabij Grave, onder de wielen van zijn kar geraakt, doordat hij zijn paard, dat op hol was geslagen, bij den teugel trachtte te grijpen. De man kreeg ernstige inwendige kneuzingen en verwondingen aan hooid en rug. Dr. Kanters uit Grave liet het slachtoffer, dat er ernstig aan toe was, naar het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen overbrengen, waar hij van de H.H. Sacrementen werd voorzien. Het paard er de kar kwamen onderstboven op den weg te liggen. Nudat het paard uit zijn benarde positie was bevrijd, bleek het geen letsel te hebben gekre gen. De kar werd beschadigd. CONSTERNATIE OP STATION APELDOORN. Meisje onder dtn trein geraakt en vermorzeld. Gisteravond is op het einde van het •tweede perron van het station te Apel doorn een ongeveer 20-jarig meisje op onverklaarbare wyze onder den trein uit Zutphen geraakte en vrijwel op slag ge dood. Het was een Poolsch meisje, dat aan een inrichting te Apeldoorn voor ver pleegster werd opgeleid. Het deerlijk ver minkte lijk is naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. MINISTER COLIJN TERUG De minister-president, dr. H. Colyn is van zyn buitenlandsch verblijf in Den Haag teruggekeerd en heeft hedenochtend zyn ambtsbezigheden hervat. JALOERSCHHEID. Gisteravond omstreeks half twaalf heeft een 25-jarige man een 43-jarig persoon, die in de Sarphatistraat nabij hst Oostein de te Amsterdam met zijn meisje wandel de, uit jaloerschheid aangevallen en mis handeld. De aangevallens liep verwondin gen op aan het hoofd, terwijl zijn kleeren gehavend werden. ONGERUSTHEID OVER EEN GRONINGSCH SCHIP. In vyf dagen geen nieuws ver nomen. Van 't Groningsche motorschip „Hendrika Johanna", dat Woensdag van Delfzyn naar Aalborg in Denemarken is vertrokken heeft men tot dusverre geen tijding meer vernomen. Deswege is er eenige ongerust heid ontstaan, by de familie en verdere verwanten van de vier opvarenden. Kapitein van de „Hendrika Johanna" is H. Everardus, wonende te Groningen. Zijn echtgenoote verblijft op het oogenblik by familie te Dordrecht. Het schip behoort toe aan F. Westers te Groningen, en meet 175 ton. Het heeft een lading van 150 ton haver in. Men heeft zich nu in verbinding gesteld met het radiostation te Scheve- ningen, ten einde langs radiotelegrafischen weg inlichtingen over het schip te ver krijgen. Tot nu toe heeft dit echter geen .resultaat gehad. VALSCHE AANGIFTE VAN DIEFSTAL Poging tot oplichting van de kippenverzekering. Er werden het laatste half jaar in de gemeente Ede talrijke kippendiefstallen gepleegd, zoo zelfs, dat de boerenkippen houders zich aaneensloten en een hooge premie 'o.a. van honderd gulden uitloof den voor diegene, die een kippendief kon aanwijzen. Thans zijn de rijks- en ge meentepolitie te Ede er fti geslaagd, zeke ren K. uit Lunteren aan te houden, die een maand geleden aangifte had gedaan van vermissing van 120 kippen te zijnen nadeele. De politie wist hem tot bekentenis brengen, dat de diefstal gefingeerd was De man had aangifte van diefstal gedaan om de kippen vergoed te krijgen van de verzekeringsmaatschappij, bij welke hij zich tegen kippendiefstal had verzekerd. WINTERWEER BIJ SCHIERMONNIKOOG De hevige oostenwind en de lage water stand hebben de Rijksveerboot „Brakzand" gisteren voor de tweede maal genoopt den dienst OostmahornSchiermonnikoog te staken. Op de wadden i:omt veel ys aangedreven zoodat de veerboot hedenochtend niet aan den landingsdam zal kunnen aanleggen doch zal moeten meren aan het Zuidwester strand. DE VLIEGER GING NIET OP. Postwisselvervalscher aangehouden. Aan het postagentschap Admiraal de Ruyterweg 248 te Amsterdam, vervoegde zich gister een Duitscher aan het loket, die een postwissel ter verzilvering aan bood. De beheerder van het kantoor ont dekte dat de wissel valsch was en weiger de het geld uit te betalen, waarop de Duitscher de vlucht nam, gevolgd door den beKeerder Deze laatste had het geluk dadelijk po- litiehulp te ontmoeten. Het was een agent, die vry was. Deze wist len Duitscher te grijpen in de Bestevaerstraat. Hij bracht hem naar het bureau Admira.1 de Ruyter weg. De arrestant had inmiddels kans ge zien de valsche wissel te verscheuren, en weg te werpen. De stukken werden echter opgespoord. De Duitscher is later opgebracht naar het hoofdbureau van politie. De centraje recherche heeft in den loop van den dag nog een Duitscher aangehouden, die ver moedelijk medeplichtig is. SLACHTOFFER VAN ZIJN PLICHT. Verongelukt douanier ten grave gedragen. Gisteren is te Neerbosch op het r. k. kerkhof ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den kommies der belastin gen L. J. Lap, die dezer dagen te Vaals by het visiteeren van een auto door een smokkelauto werd doodgereden. Na de plechtige H. Mis van requiem, opgedragen door den zeereerw. pater J. Daniels O. P., werd het stoffelijk overschot door collega's naar de laatste rustplaats gedragen. Aan wezig waren een deputatie van de afdee- ling Gulpen van St. Mattheus met het Ar- kavaandel, verder tal van kommiezen uit Zuid-Limburg, waarbij een afdeeling mi litaire politie en gemeentepolitie uit Vaals en Duitsche douanebeambten uit Vaalser Een ontrouw reiziger. De Commanditaire Vennootschap P. Nooy en Co. te Hoorn had in het lastste deel van 1936 een reiziger in dienst gehad, genaamd J. F., eveneens wonende te Hoorn. Op ze keren dag bleek dat er onregelmatigheden waren in de betalingen van eenige cliënten van de firma Nooy en na een onderzoek kwam aan het licht dat de reiziger een tweetal bedragen respectievelijk groo. 141.55 en 180.60, welke afkomstig waren van door bovengenoemde firma geleverde fruitwaren, niet waren afgedragen. De handelingen van verdachte waren trouwens meermalen zeer vreemd geweest Zoo zou zijn gebleken, dat hü bij sommige cliënten fruitwaren voor zijn firma had ver kocht tegen een prijs, lager dan door zijn opdrachtgever was vastgesteld. Volgens de bewering van den verdachte zou hij deze bedragen altijd hebben bijgepast. Boven dien bleek dat de vader van verdachts voor een groot bedrag was bijgesprongen. De officier van justitie had in twijfel ge staan of hij de zaak voor de rechtbank of de politierechter zou brengen, daar spr. hei gebeurde als zeer ernstig kenmerkte. Spr. vroeg tenslotte een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. De verdediger mr. Thomas uit Hoorn be streed op juridische gronden het ten laste gelegde en concludeerde tot vrijspraak sub sidiair de uiterste clementie. Uitspraak 6 maanden gevangenisstraf. De arbeider H. G. uit Hoogkarspel had Noodlottige hulp. op 28 October in een zaakje tegen een van zijn vrienden als getuige moeten optreden Zooals bleek gold het een overtreding van de jachtwet en G. zou gezien hebben da zijn vriend had geschoten. Dit verklaarde hy tenminste aanvankelijk tegenover de politie. Voor den kantonrechter vertelde hy evenwel dat hy zich van die verklaring niets meer kon herinneren en dat hij niet gezien had, of zich althans niet meer kon herinneren dat hy gezien had dat zyn vriend had geschoten. Later bleek dat G. op aandringen van den vriend" maar had verteld dat hy alles vergeten was en zyn hulp bleek hem duur te staan te komen. Ook in deze zaak had de officier in dubio gestaan om de zaak voor den politierechter dan wel voor de rechtbank te brengen en eindigde met 6 maanden gevangenisstraf te eischen. Uitspraak 4 maanden gevangenis straf. Waterige melk. De niet-verschenen Jacobus Sch., veehou der te Medemblik, had aan den melkslijter J. Kool melk afgeleverd, waarin tien pro cent te veel water zat. Dr. Mol, directeur van den Keurings dienst voor waren te Alkmaar, trad op als getuige-deskundige en zei, dat het geen spoelwatergeval" was; by het „omspoe len" van een bus blyft niet 4 liter water hangen. Van eenige autoriteiten uit Medemblik was een verzoek om clementie ingekomen, omdat Jacobus Sch. zóó zenuwachtig was, maar de officier had niet veel ooren naar dit verzoek. Die zenuwachtigheid was heel aardig, maar verdachte was toch niet zoo zenuwachtig geweest, of hy wist den melk slijter en de melkdrinkers te bedriegen. Het toegeven aan dergelijke verontschuldigingen zou een gevaarlijk experiment zyn. Spr eischte voor dit geval 3 maanden gevange nisstraf. De rechter was van hetzelfde gevoelen en vond ook, dat de veehouder, wilde hij cle mentie hebben, dan maar op de terechtzit ting had moeten komen. Het vonnis was conform den eisch. Uit de grabbelmand. Behandeld werden nog een heele serie kleinere zaakjes, waarvan de eerste was tegen den niet verschenen Johannes Bouke Frederik W. uit Den Helder, die als werk- looze zijn opstandig gemoed luchtte door het vernielen van een paar ruiten van het Maatschappelijk Hulpbetoon te Den Helder. Eisch en vonnis waren 15 boete of II dagen hechtenis. De eveneens niet verschenen Jacob V. te Wervershoof, had een woordenboek vol scheldwoorden geuit tegen den heer C. Wind uit Medemblik. Eisch en vonnis 18 of 10 dagen hechtenis. Aan schennis der openbare eerbaarheid te Castricum op 12 November had zich schul dig gemaakt de Haarlemsche reiziger Jacoo Jan B. Blijkbaar had de reiziger zich tijdens dl behandeling met gesloten deuren niet dee moedig genoeg gedragen, want het vonnis was een maand gevangenisstraf. Hooger ba- roep zal volgen. De werklooze Arjen B. uit Enkhuizen had in October en November als steuntrekkar verzwegen, dat hij van het Algemeen Arm bestuur een ondersteuning kreeg van S per week. De officier «^schte 1 maand gevangenis straf. Mr. Crevecoeur uit Hoorn bepleitta clementie en de politierechter veroordeeld! conform den eisch. Heel leelijke scheldwoorden bezigde de Wieringer visscher Simon Petrus H. tegen den Wieringer veldw. de Jong Simon Petnia deed wat raar, toen hij in de rechtszaal verscheen, zoodat de rechter vermoedde, dat het looze visschertje wat meer op had dan goed was. De dienstdoende veldwach ter moest aan Simon's adem ruiken. Het bleek, dat de adem naar drank rook. Simon Petrus verontschuldigde zich daar over door te zeggen, dat hy voor den schrik een biertje had gepakt. De eisch en het vonnis waren niet malsch: 1 30 boete of 15 dagen hechtenis. Het correspondentschap misbruikt Iedereen in Heiloo wee*, dat het tusschen de heeren G. S. en Th. Brand beiden te Heiloo woonachtig, lang geen koek en ei '5. Waren de heeren vroeger dikke vrienden, thans is de vriendschap door een of andere oorzaak in haat verkeerd en hoe ver die haat gaat, weet de rechtbank heel goed. Immers, een tydje geleden stond B. terecht wegens beleediging van S., waarvoor hij tot genoegen van zyn tegenstander veroor deeld werd en nu had G. S. zich te ver antwoorden, omdat hy in een courant be ticht had, dat de heer Th. Brands was ge royeerd als secretaris en lid van de voet balvereniging W. S. C. De heer Brands achtte zich door dit be richt in zyn eer en goeden naam aangetast en daagde zyn vyand voor den rechterstoel. Verdachte S. beweerde, dat hy niet °Pzet had «ehad tot beleedigen, dat een royement toch niets oneervols was en dat hy zich nergens anders aan schuldig had gemaakt dan aangewone berichtgeving. wfyn bron was geweest de heer W. C. Wastervai thans secretaris van W. S. C. °etu'g® Tb; Brand zei heelemaal niet ge tijn" waa wel een voorstol Dir,J0fementudoor bet bestuur der vereeni- J f egen hem ^gediend, maar het wa» nooit aangenomen. Hy had, om de vereeni- bèdarit rnt 68 te staan' vrüwilU< beha?» ,'ge Vond een royement alles- send vond het bericht kwet* ni?tewl!e Waterval bevestigde dat Brand niet w gec0yeerd HÜ had ook heelemaal btnirH S gezegd' 'lat het wel was ga lans v omaa,r alleen- dat Brand als secre taris was afgetreden. behalv!" ,016»1- J?leek over het zaakje allei- ruzio tn Jlcht en mopperde flink over de kans rC?vn de twee Heilo°ërs, die iedere aanoroIT ^8ar een hak te kunnen zetten, gend en h achtte het b«richt bcleedi- voorts weinig bewondering

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6