Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Glimlachje Utrechtsche chauffeur staat wegens moord terecht. De dramatische moord aan hetMerwedekanaal. voor de houding van verdachte, die er tus- schenuit trachtte te knijpen. Als Brand het had gedaan, aldus de officier, zou je wat anders hebben gezien. Dan was hemel en aaide bewogen om recht gedaan te krijgen. Een flinke boete achtte de officier wel noodig, vooral, omdat verdachte al eens eerder was veroordeeld en om een eind te maken aan de kifterij, die spr. danig begon te vervelen. De eisch was 50 boete of 25 dagen hech tenis. Vonnis 40 boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte ging in hooger beroep. Draaiend als een windwijzer. Zeer onverstandig handelde de Heems kerker taxi-ondernemer Hendrikus van T., die in den nacht van 10- op 11 December van het vorige jaar toeterend door H. H.- waard reed en, toen de rijksveldwachter- brigadier titulair H. Visser hem wilde aanhouden, niet stopte maar het hazenpad koos en zich met zyn wagen verborg op het erf van een boerderij, zonder medeweten van den boer-eigenaar. De taxi-ondernemer wist niet goed wat hij nu zou zeggen en erkende en ontkende beurtelings dat hij den veldwachter een stopteeken had zien geven. De officier zei, dat verdachte stond te draaien als een windwijzer en dat hij een gevoelige straf verdiende, want de politie doet niet voor haar plezier den zwarer. nachtdienst op het platteland. Eisch eén maand gevangenisstraf. Verdachte vroeg voorwaardelijk, maar tevergeefs, want het vonnis was conform. Al te handig. Wat al te handig betoonde zich de Ven- huizer melkventer Jan Gl., die trachtte 5 in te pikken door middel van een valsche kwitantie. De baas van Jan, de veehouder G. Bakker te Venhuizen, had voor 5 poot- aardappelen verkocht aan den heer Water. Later zei de vrouw van Water, mejuffrouw A. Water-Valentijn, in opdracht van haar man tegen Jan, dat hij van zijn baas maar een kwitantie mee moest nemen, dan zou ze de aardappelen betalen. Jan kwam den volgenden dag met de kwitantie en de betaling geschiedde. Ach teraf bleek, dat Jan wel een kwitantie aan zijn baas had gevraagd, maar in de gauwig heid die kwitantie had nagemaakt. De na gemaakte kwitantie gaf hij aan mejuffrouw Water en de echte gaf hy aan zijn patroon terug met de mededeeling, dat Water nog niet wilde betalen. Jan was niet verschenen en de officier, die er aan herinnerde, dat verdachte al eer der wegens oplichting was veroordeeld, vroeg 4 maanden gevangenisstraf. Het von nis was 2 maanden logeeren op staats-kos- ten. (Zitting van 27 Januari 1937.) C. J. A. B. te Alkmaar; zedendelict. Uit spraak 8 maanden, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren. A. de H., koopman te Den Helder; toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. Eisch 3 maanden hechtenisstraf. Uitspraak 100 of 50 dagen, benevens 2 maanden voorw. hechtenis met 2 proefjaren. W. C. V., arbeider, wonende te Hoorn; dieftsal van damestaschjes. Eisch 1 jaar ge- vangenistraf. Uitspraak: terugverwezen naar den R.C. J. J. V., arbeider, wonende te Hoorn; diefstal van damestaschjes. Eisch vrijspraak. Uitspraak: als voren. H. C. A., expediteur, wonende te den Hel der; verkeersovertreding, hooger beroep vonnis kantonrechter luidende 6 of 4 da gen. Eisch bevestiging kantonrechterlijk vennis. Uitspraak: conform. C. R., tuinder, wonende te Hoorn; over treding landbouwcrisiswet, hooger beroep vonnis kantonrechter te Hoorn luidende 10 of 5 dagen. Eisch bevestiging kanton- rechterlijk vonnis. Uitspraak conform. H. J. J. v. K., expediteur, wonende te den Helder; overtreding wet op de openbare vervoermiddelen, hooger beroep vonnis kan tonrechter te Den Helder luidende f 40 of 10 dagen. Eisch f 100 of 50 dagen. Uitspraak 100 of 20 dagen. LIFTKOOI ONTIJDIG IN BEWEGING GEBRACHT. Te Maastricht stond gisteren voor de recht bank terecht J. J. v. d. H., mijnwerker te Heerlen. Op 11 November van verleden jaar was er op de Oranje Nassau III tengevolge van een te vroeg gegeven sein een liftkooi ontijdig in beweging gekomen. Het gevolg hiervan was, dat de laatste man, die er uit stapte, zekere Trecovitch, alsmede de helper, die de deur van den liftkooi pleegt open te houden, in de diepte stortten, terwijl de lift naar boven ging. Beide mannen vonden daarbij den dood. Ja, 't lijkt gek, maar mijn man is bezig een zeilboot te bouwen in den kelder. Verdachte, die aan den overkant van de schacht dienst had, behoorde zich er van te vergewissen, dat aan de andere zijde van de lift allen zyn uitgestapt en dan pas het sein te geven naar den hoofdseiner, die dan de machinist, waarschuwt. Verdachte verklaart dat hij de deur van de lift aan den anderen kant dicht heeft gezien. Volgens de verkla ringen der getuigen kan dat echter niet het geval geweest zijn. Een schoen van Treco vitch is trouwens door de dichtvallende lift deur meegegrepen, toen de lift naar boven ging. Het openbaar ministerie, waargenomen door mr. Dautzenberg, achtte dood door schuld rechtens bewezen en eischte een ge vangenisstraf van drie maanden. De rechtskundige raadsman van verdach te, mr. van der Goes van Naters, was van oordeel, dat het ongeluk te wijten is aan een samenloop van omstandigheden, op welke verdachte slechts weinig invloed kon uit oefenen. Een week voor het ongeluk ge beurde, was door het hoofd van het Staats toezicht al opgemerkt, dat het seinstelsel hem niet bevredigde en dat men het moest automatiseeren. Ir. Fr. A. Sievers, als getui ge gehoord, bevestigde, dat men een uit breiding van het seintoestel overweegt in dien zin, dat ook de man die de liftdeur bedient, het eerste sein zou moeten geven, alvorens de lift in beweging kan worden ge bracht. De verdediger concludeerde tot vrij spraak en drong, in het andere geval, op de uiterste clementie aan, wijl verdachte reeds vijftien jaren in de mijn werkte en hem dit werk was ODgedragen, omdat hij, als zeer voorzichtig bekend stond. 15 jaar geëischt mei hel Ier beschikking stellen aan de regeering. De rechtbank te Utrecht behandel de vanmorgen de strafzaak tegen den 22-jarigen chauffeur-monteur H. S., verdacht van moord op zyn vroegeren vriend en zakenrelatie, den 21-jarigen meubelhandelaar Martinus Hendrikus van Hal. De gruwelijke moord, die op 21 Augustus j. is gepleegd, ligt nog versch in het ge heugen. Maandagavond 24 Augustus, tegen het invallen van de duisternis, zagen eeni- ge landbouwers een lijk in het Merwede- kanaal drijven. Het bleek het lichaam te zijn van den meubelhandelaar van H. uit Utrecht. De politie van het bureau Lin- naeusstraat nam het lijk in beslag. Het was duidelijk, dat hier aan een ernstig misdrijf moest worden gedacht. De zware hoofdwonden konden onmogelijk van een schroef van een voorbijvarend schip af komstig zijn. Het opsporingswerk, dat on middellijk met kracht werd aangevat, had reeds spoedig resultaat. Het slachtoffer was meer dan eens in gezelschap van den 23-jarigen S., die niet al te gunstig by de politie stond aange schreven. Deze man was eveneens e Utrecht woonachtig, doch toen de politie zich aan de woning vervoegde bleek hij niet thuis te zijn. In den nacht na het vin den van het lijk werd hij echter gearres teerd ten huize van zijn ouders te Vaas- sen. Intusschen was uit het sectierapport onomstootelijk vast komen te staan, dat van H. vermoord was. Ook stond vast, dat de verslagene geld bij zich moest hebben gehad, dat hij eenige dagen tevoren in het bijzijn van den verdachte had gewisseld. Een rijwiel van den meubelhandelaar werd bij de Rotterdamsche brug in het Merwedekanaal gevonden. De arrestant ontkende aanvankelijk. Zelfs toen hij met den verslagene gecon fronteerd werd bleef hy halsstarrig zijn onschuld volhouden. Zijn alibi, waarin een hiaat van enkele uren voorkwam, klopte. Anders werd zijn houding echter, toen zijr ondervragers, de Amsterdamsche commis saris van politie E. C. J. Staal en diens Utrechtschen ambtgenoot W. A. Brandt hem opheldering vroegen van het georu.k van een bijl, die hij enkele dagen voor den moord had geleend van kennissen in Utrecht en den dag daarr.a had terugge bracht. Volledige bekentenis. S. zag blijkbaar in, dat ontkennen, niet meer kon baten nu het vuur hem zoo na aan de schenen was gelegd. Hij kwam met een volledige bekentenis voor den dag. hy had van Hal vermoord en later m het Merwedekanaal geworpen om den indruk van een ongeluk te wekken. Tusschen den dader en zyn slachtoffer bestond een ernstig meeningsverschil over een geldkwestie. Verdachte beweerde dat hy geld van van Hal te vorderen had. Deze weigerde te betalen. Op den noodlottigen dag, Vrydag 21 Augustus, stelde de chauffeur zyn slach - offer voor de kwestie uit de wereld te hel pen door met een auto een plezierritje maken en rustig de zaak te regelen. 's AvoSds om 6 uur troffen beide man nen elkaar en later - te ongeveer 9 uur - ging de meubelhandelaar, die per fiets wïs mede naar de woning van S. aan de Laan van Nieuw Guinea, waar deze een "'SfT—tig. «eer ter sprake gekomen. De chauffeur 'aakte door het dolle heen. Met een mes bracht hij zijn vroegeren vriend talryke stieken aan hoofd en hals toe. Tenslotte greep hy de bijl en gaf hem den genadeslag. Koelbloedig overleg. De chauffeur nam een juten zak, bond dien den man om het hoofd en wond het lichaam in een beddetijk. Onder begunsti ging van het avondlijke duister in de stille buurt heeft hij het lichaam de trap afgedragen en in de auto getild. Na een stuk omgereden te hebben besloot hij zijn luguberen last in het Merwedekanaal by Amsterdam te laten zakken. De juten zak en de beddentijk verborg hij in een sloot in de nabijheid, waar de Amsterdamsche politie ze ook heeft aangetroffen. De chauffeur reed naar Utrecht terug en bracht eerst de auto naar een garage. Toen moest hij de fiets van den ongeluk- kigen meubelhandelaar nog kwijt. Ten einde den schijn te wekken, dat het slacht offer nabij Utrecht was verdronken, heeft hij het rijwiel bij de Rotterdamsche brug in het Merwedekanaal laten zakken. Nadat hij zijn kamer had opgeruimd is deze koelbloedige verdachte naar Vaassen gegaan om onderdak bij zijn ouders te zoeken. De officier van justitie, mr. J. F. Camp- huis, heeft primair moord en subsidiair doodslag ten laste gelegd. Verdachte werd verdedigd door mr. Th. Muller Massis te Amsterdam. Publieke tribune geheel bezet. De belangstelling voor de behandeling van deze zaak is zeer groot. De publieke tribune is geheel bezet. De rechtbank wordt gepresideerd door mr. Veen. Verdachte is een lange, flink gebouwde jongeman, gekleed in een lichtbruin sport pak. De rechtbank hoort eerst den deskun dige dr. H. van der Hoeven. Desk. licht zijn psychiatrisch rapport toe. Hy heeft een lichten vorm van epileptie waargenomen bij verdachte, die ook verder eenige psychopatische afwijkingen vertoont. Desk. is van meening, dat verd. vermin derd toerekeningsvatbaar is. De president neemt verd. daarna een kort verhoor af. De antwoorden van den jongl zijn nauwelijks te verstaan. Hij is zeer zenuw achtig. Hij vertelt, hoe hij op 21 Augustus zijn slachtoffer had ontmoet, in den voor avond hebben zij samen gefietst, 's Avonds te ongeveer negen uur bezocht de meubel handelaar hem thuis om de geldkwestie te regelen. Pres.: En waarom hebt u die bijl gehaald? Verd.: (vlug): Om hem te bedreigen. Pres.: Maar eerst hebt u tegen de politie gezegd, dat u hem wilde dooden. Verd. knikt: Zoo is het niet, dat heb ik maar in mijn opwinding gezegd. 's Avonds zoo zet hij zijn verhaal voort kwam van H. Maar hy wilde weer niet betalen. Pres.: En toen gaf u hem een slag? Verd. barst in snikken uit: Ja, ik geloof in zijn gezicht, zeker weet ik het niet. Hij viel bewusteloos op den grond. Toen ber. ik naar de keuken gegaan en heb daar een bijl en een mes gehaald. Pres.: En toen? Verd.: Ik weet het niet precies meer. Ik heb gestoken en geslagen. De president vult het verhaal aan: Hij bloedde natuurlijk erg, u hebt kranten en een beddentijk gehaald. Verd. windt zich meer en meer op: Ik kon mijzelf niet indenken, wat er gebeurd was. Ik wist niet meer wat ik deed. Toen ik hem in het water gooide, leefde hij misschien nog. Pres.: Wat dacht je op dat moment wel? Verd.: Ik heb er niet over nagedacht. Pres.: Je wilde natuurlijk niet, dat iemand zou merken, dat je het zoo toegetakeld had. Verd.: Heusch meneer ik weet het niet. Dan worden insp. de Ruiter en hoofdin specteur v. d. Berg uit Amsterdam gehoord. Zij leggen formeele verklaringen af over het vinden van het lyk. Dr. Hulst uit Leiden, die met dr. Hammer de lijkschouwing heeft verricht, brengen verslag uit over de verwondingen op het lyk gevonden. De doodsoorzaak was ver drinking, doch de wonden op het hoofd zouden voldoende geweest zijn om van Hal te dooden. Tenslotte legt commissaris W. Brandt uit Utrecht nog enkele verklaringen af over het verhoor dat hij aan verdachte heeft af genomen en die aanvankelijk had verklaard, dat hij de bijl had geleend om van Hal te dooden. De president maakt er verd. opmerkzaam op, dat hy zijn positieven toch nog vrij goed bij elkaar had, daar hij, na zijn gruwelyken daad te hebben volbracht, de fiets van zijn slachtoffer nog heeft weggewerkt. Verd. ontkent te hebben geweten, dat van Hal geld bij zich droeg. Ook ontkent hij van hem te hebben gestolen. Zelfs was hij nog in het bezit van geld. De verdediger, mr. Mullermassis stelt dan eenige vragen over een mogelijke sterk ge ëmotioneerd zijn van verd. op dien bewus- ten dag. De deuren worden enkele oogenblikken gesloten op verzoek van den verdediger. Requisitoir. Na heropening der zitting is het woord aan den officier van justitie, mr. Camphuis. Spr. gaat eerst de gebeurtenissen op dien noodlottigen avond na en komt dan tot de conclusie, dat het primair ten laste gelegde, de moord, niet bewezen is, omdat voorbe dachten rade niet vaststaat. Wel acht spr. bewezen de subsidiair ten laste gelegde doodslag. Bij de strafmaat merkt de officier op, dat de maatschappijtegen een man als verdachte beschermd moet worden. Spr. requireert een gevangenisstraf van vijftien jaar en ter beschikking stelling van verd. van de regeering. Het woord is hierop aan den verdediger, mr. Muller Massis. PI. meent, dat terecht de voorbedachten rade niet bewezen is geacht. Het is verd.'s bedoeling niet geweest, om zyn slachtoffer te dooden. Hy ontstak in woede en raakte zijn hoofd kwijt. Hy weet niet precies meer hoe de zaak zich heeft toegedragen. Uit alle handelingen blijkt zyn groote opgewondenheid. Spr. verschilt van meening met den offi cier, dat hier juridisch van doodslag zou mogen worden gesproken. PI. is van meening, dat hier van zware mishandeling den dood tengevolge hebbend, sprake is. Mr. Muller Massis is verbaast, dat de offi cier den hoogsten straf eischte, hoewel het knappe rapport van den psychiater tot ver minderde toerekeningsvatbaarheid conclu deerde. Het lapport van de reclasseering is niet in alle opzichten ongunstig. Spr. ontkent niet, dat de gepleegde feiten hoogst ernstig zijn, maar verzoekt de recht bank te bedenken, dat men hier niet met een gewoon mensch te maken heeft. Met klem dringt pl. aan op een clemente straf. De uitspraak wordt vastgesteld op heden over veertien dagen. Spoct Wielrennen. DE „NACHT VAN ROTTERDAM". Zaterdagavond, den 30en Januari a.s. het rennersveld compleet. Zelden heeft de samenstelling van een rennersveld zooveel moeilijkheden gekost als bij de „Nacht van Rotterdam", welke Zaterdag a.s. in de Nenyto-Hal te Rotter dam wordt verreden. Het is eigenlijk een wedloop geworden tusschen de directies der wielerbanen van Kopenhagen, Bazel, Parijs en Rotterdam, welke wedloop uiteindelijk ten gunste van Rotterdam is beslist. Daar er in al deze genoemde steden op 30 Januari a.s. „Nachtrennen" plaats vinden, kan men zich een idee vormen hoe populair zulk soort wedstrijden in Europa is. Parijs laat op 31 Jan. a.s. een grooten internationalen koppel wedstrijd verrijden. Het is natuurlijk duidelijk, dat al deze steden het uiterste hebben aangewend om het beste veld ren ners tesamen te brengen en als men bedenkt, dat de werkelijke kopstukken op interna tionaal wielergebied dun gezaaid zijn, toont een blik op onderstaand startveld, dat Rot terdam er dan toch zeker wel in is geslaagd het grootst aantal internationale sterren te contracteeren voor den wedstrijd van Zater dagavond a.s. Nadat gistermorgen de telegrafische toezeg ging van het bekende Duitsche koppel Zims Küster (specialisten op het gebied van „Nachtrennen") was binnengekomen, is het veld thans compleet en ziet als volgt uit: PijnenburgSlaat (Holland), Piet en Jan van Kempen (Holland), van Schijndel v. d. Broek (Holland), Walthour—Crossley (Amerika), Zims—Küster (Duitschland), BillietDeKuyscher (België), Bühler— Alt (Zwitserland), v. d. RuitCharlier (Hol- land-België), BraspenninxWilly Vroomen (Holland), MatenaHeslinga (Holland), C. BoogaartE. Gielliet (Holland), Bakker Kremers (Holland). „Nachtrennen" worden altijd fel betwist, de meeste renners voelen dan ook weinig voor dit genre, daar zij tot het zwaarst ge rekend moeten worden op wielrengebied. Wanneer, niettegenstaande deze moeilijk heid, het de directie van de Internationale Sportonderneming is mogen gelukken een zoo sterk veld te contracteeren, blijkt hier uit toch wel ten volle dat kosten noch moeite gespaard worden om den Rotterdammers een wereldprogramma te brengen. Bijzonder interessant is, dat naast de kop stukken der Hollandsche internationale ren nerswereld ook aan den start verschijnen de „Nachtspecialisten" ZimsKüster, de popu laire Yankees WalthourCrossley en het overal zoo gevreesde koppel BillietDe- Kuysscher. Daar bij een dergelijke sterke bezetting met geen mogelijkheid de eventueele win naars zijn aan te wijzen, wordt het resultaat met groote spanning tegemoetgezien. Van bijzondere interesse is verder ook, dat de Rotterdammer v. d. Ruit is gekoppeld met den sterken Belg Charlier. Dit belooft de eerste start te worden van v. d. Ruit in een dergelijk genre wedstrijd en hij zal het al leruiterste moeten geven om zijn tijdens de lste Rotterdamsche Zesdaagsche verwor ven positie te handhaven of te verbeteren. De eigenlijke „Nacht van Rotterdam" be gint Zaterdagavond om 10 uur en eindigt Zondagmorgen 31 Januari om 6 uur. De voorwedstrijden vangen echter aan Zater dagavond, 30 Januari om 8 uur. Wij kunnen nu reeds mededeelen, dat dit voorprogramma uiterst aantrekkelijk zal worden en ve'e amateurs met klinkende namen aan den start zullen verschijnen. Gedurende den ganschtn nacht en morgen zullen tram- en busverbindingen ervoor zorg dragen het publiek aan en af te voeren op de meeste gemakkelijke wijze. Als bijzondere attractie zal de beroemde Hollandsche Welter-gewicht bokser Beb van Klaveren, die op 8 Februari a.s. in de Ne- nijto-Hal te Rotterdam, na een afwezigheid van 5 jaren uit Holland en Europa, zijn eerste gevecht zal leveren, 't startschot voor den „Nacht van Rotterdam" lossen. Schieten. DE B. V. L. TE BERGEN. Zaterdag kwam de B. V. L.-afdeeling te Bergen in café „Hilbrand" bijeen onder voorzitterschap van mr. H. D. A. van Ree- nen. De nieuwe secretaris, de heer Otterbros, hield een rede waarbij hij zijn blijdschap uitsprak, dat zoovelen aanwezig waren. Vervolgens ging de voorzitter over tot het uitreiken van brevetten in het scherpschut- ten, die gewonnen werden door de heeren: P. Rozing, P. Druiven en N. J. Min. De prijzen voor de plaatselijke schietwedstrijd werden gewonnen door: J. C. Punt 184 p.; P. Roozing 182 p.; C. Dekker 180 p.; W. Kle verlaan 178 p.; N. Min 177 p.; P. Druiven 175 p.; N. J. Min 175 p.; C. W. Ellis 173 p.; S. Roozendaal 172 p.;; I. Min 172 p.; C Schotten 169 p.; J. N. Pepping 169 p.; B Schotten 167 p.; J. A. Smit 167 p.; G. Roo zendaal 165 p.; G. Nieuwendijk 165 p.; D. de Koning 165 p.; J. G. Tielrooy 164 p.; D. Jonker 159 p.; M. C. Dingerdis 156 p.; J. Ellis 155 p.; W. A. Vink 152 p.; Joh. Dinger dis 132 p. Zwemmen. RAGNHILD HVEGER TOCH NAAR ONS LAND? In het midden van deze maand was, naar men weet een tournee door Nederland vast gesteld van enkele Deensche zwemsters, waartoe ook Ragnhild H veger behoorde, welke tournee echter om organisatorische redenen geen doorgang heeft kunnen vin den. Thans worden, naar wy vernemen, door de technische commissie van den Konink lijken Neder'andschen Zwembond pogingen in het werk gesteld, Ragnhild Hveger in den loop van Maart toch naar Nederland te laten komen, waar zy dan in enkele wedstrijden tegen de beste Nederlandsche zwemsters zou starten. De tournee zou omstreeks Paschen plaats vinden. In welke plaatsen deze inter nationale wedstrijden zouden worden ge houden, is nog niet definitief vastgesteld, besprekingen zijn daarover nog gaande. De mogelijkheid is groot, dat Inge Soe- rensen, de jeugdige Deensche schoolslag zwemster, haar landgenoote zal vergezellen, zoodat men zoowel op de borstcrawlnum- mers als op de schoolslagwedstrijden van spannenden strijd getuige zal kunnen zyn. Schaatsenrijden. DE ECROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN KUNSTRIJDEN VOOR PAREN AFGELAST. Moeilijkheden tusschen K.N.S.B. en IJsclub „Kunstijsbaan Amsterdam". Naar wy vernemen zullen de Europeesche kampioenschappen in het kunstrijden voor paren, welke op Zaterdag 20 en Zondag 21 Februari a.s. op de kunstijsbaan te Amster dam waren vastgesteld, geen doorgang vin den, daar ernstige moeilijkheden gerezen zijn tusschen den Koninklijken Nederland- schen Schaatsenrijders Bond en de IJsclub „Kunstijsbaan Amsterdam". In overleg met het bestuur van de Internationale Eislauf Verein is geadviseerd, deze kampioenschap pen te Weenen te organiseeren De moeilijkheden komen in hoofdzaak hierop neer, dat de vorm van organisatie der IJsclub „Kunstijsbaan Amsterdam", zoowel wat haar statuten, reglementen als de samenstelling van het bestuur betreft, niet de goedkeuring van den K.N.S.B. kon wegdragen. Het presidium van den schaat- senrijdersbond is n.1. van meening, dat de exploitanten der N.V. Kunstijsbaan een der- gelijken invloed hebben, dat de sportieve belangen der ijsclub worden geschaad. Het bestuur van den K. N. S. B. staat op het standpunt, dat zakelijke en sportieve belan gen zooveel mogelijk gescheiden dienen te worden gehouden. Het bleek tenslotte ondoenlijk overeen stemming tusschen K.N.S.B. en de IJsclub „Kunstijsbaan Amsterdam" te verkrijgen. De laatste vereeniging heeft dezer dagen in een schrijven aan den Schaatsenrijders Bond medegedeeld, dat zij in de gegeven omstan digheden geen prijs op de Europeesche kam pioenschappen stelde. Het presidium van den K.N.S.B. heeft daarop overleg gepleegd met den voorzitter van de I.E.V., den heer U. Salchow te Stockholm, die er volkomen accoord mee ging, dat de K.N S.B., onder deze omstandigheden van de organisatie der wedstrijden afzag. In dit seizoen hebben, door dezelfde om standigheden, nog geen demonstraties kunst- rijden te Amsterdam plaats gehad. En het ziet er wel naar uit, dat voorloopig geen kunstrijders en -rijdsters uit het bui tenland op de kunstijsbaan zullen kunnen optreden. Wintersport. WINTERSPORT IN NEDERLAND! Nog meer sneeuw verwacht; kans op vorst. Nederland is bedekt met een glanzend wit tapijt, dat een onzichtbare hand van nacht over de aarde gespreid heeft. En vandaag droomen wij van de wintersport, omdat wy de sneeuw zien liggen, overal! In de straten ligt ze opgehoopt tegen de tuinmuurtjes en huizen; buiten de stad ligt ze vele decimeters hoog opgestapeld op beschutte plaatsen of daar, waar de wind ze heeft heengedreven. In de duinpannen ligt, versch en onbe vlekt. En wij denken aan de N. R. V., die ski cursussen organiseert en wier leden thans heusch echt aan de wintersport kunnen doen. Ze gaan niet naar Zwitserland, maar binden de lange latten onder in de duinen onder Schoorl! Let maar eens op! Want het weerbericht luidt gunstig voor de wintersport-aanhangers: nog meer sneeuw en bovendien vorst. Dat kan leven geven, als de N. R. V.-ski en actief zijn! Het wintert. Voor de weerdeskundigen kwam de v/inter niet onverwacht. Het vroor flink buiten onze grenzen en de barometerstan den zijn geleidelijk iets gunstiger gewor den voor een echt wintertje. De Oosten wind was overheerschend en in Duitsch land vroor hei flink, in Berlijn gisteren zelfs 13 graden. Bovendien bracht het Noordoosten ons een flinke barometerstijging en mocht die stijging zich uitbreiden boven ons land, dan hebben wij kans op een aardig win tertje. Op het oogenblik vriest het vrijwel niet. Maar het is half twaalf op het oogen blik dat wij dit schrijven de sneeuw begint neer te vallen. We denken nog niet aan de schaatsen- sport, al zouden kunstijsbanen, zoc- als het tennisterrein in onzen Hout, best berijdbaar kunnen worden gemaakt. Wij denken op het oogenblik alleen aan de sneeuw. De sneeuw, die thans handen vol werk geeft! Want ze moet opgeruimd worden op de verkeerswegen. Maar ze mag in de duinen blijven liggen. Als de ski-menschen nu maar actief zyn! Turnen. V.I.O.S.-UITVOERING TE WARMENHUIZEN. De afdeeling gymnasiek van de Sport- vereeniging „V.I.O.S." te Warmenhuizen gaf Zondagavond in de zaal een uitvoe ring. De zaal was vry goed bezet. De voorzitter van V.I.O.S., de heer W. Koot, opende deze eerste uitvoering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. zeide, dat de afdeeling gymnastiek van de vereen. V.I.O.S. thans zyn eerste uitvoering zou geven. Spr. memoreerde de groote ver-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7