£cutd: en 'Juuiêauw Jiid&cfuifteH De rallye Monte Carlo. Langs de N.H.V.B.-velden. Wat de Alkmaarsche Boy» deden. diensten van den leider, den heer C. Pronk, die tijd nog moeite heeft gespaard om zoo spoedig een uitvoering te kunnen geven. Een stoffelijk blijk van waardeering werd daarvoor den heer Pronk aangeboden. Voor de medewerking, die de heer Wester aan V.I.O.S. heeft getoond, sprak de heer Koot een woord van oprechten dank. Toen werd het programma door de wer kende leden, bestaande uit adspiranten, junioren en senioren, uitgevoerd. Afgaande op het herhaaldelijk applaus kan men wel zeggen, dat de aanwezigen, hetgeen naar voren werd gebracht, ten zeerste waardeer den. Vooral de oefeningen op de rekstok, uitgevoerd door de heeren, trof ieders be wondering. Ten slotte werden eenige groe pen gevormd, die met medewerking van ge kleurde lichten zeer goed uitkwamen. De nummers werden zeer spoedig achtereen uit gevoerd, zoodat de uitvoering om pl.m. kwart over tien afgeloopen was, waarna nog gelegenheid bestond voor een dansje te maken. De afdeeling gymnastiek van Vios kan op een welgeslaagden avond terug zien. UITVOERING „KRACHT EN VLUGHEID". Zooals dat voor elke gymnastiek- en turnvereeniging het geval is, was het Zaterdagavond in de groote zaal /an de „Harmonie" ook voor de bekende turn vereeniging „Kracht en Vlugheid" een hoogtepunt in het winterseizoen. Immers weken en weken is er voor gewerkt om met de uitvoering goed voor den dag te komen en op zulk een avond maken velen zich op om getuige te zijn van de presta ties van de turnclub. Het was de voorzitter, de heer G. Waalewijn, die daar in zijn openings woord op wees, tevens een welkom toe roepend aan de talryke aanwezigen en speciaal begroetend de vertegenwoordi gers van de zustervereeniging, de pers en verdere autoriteiten. Spr. bracht den lei der, den heer Boot, dank voor het vele werk door hem voor „K. en VI." verricht en bracht nog even in herinnering, dat destijds besloten was de kleuterafdeeling niet aan deze uitvoering te laten mede werken. Hierna ging het doek vaneen en stonden alle leden keurig opgesteld, zich aldus voorstellend aan de toeschouwers. Het programma, dat uitgevoerd werd, was zeer gevarieerd en het b'eek al spoe dig, dat hier aan een serieuze voorberei ding was vooraf gegaan. Wij zullen ons niet laten verleiden om elk nummer af zonderlijk te bespreken en volstaan daar om met een eindconclusie met eenige spe cifieke aanteekeningen over die nummers, welke meer dan andere vermeldenswaard zijn. De eindconclusie kan dan in elk opzicnt als zeer gunstig gekenschetst worden. Waren de eerstd oefeningen van eenvou- digen aard, zij waren daarom niet minder welverzorgd en speciaal de vrije oefenin gen. Natuurlijk was het ook bij deze uit voering zóó, dat het verschil tusschen den eenen en den anderen medewerker duide lijk zichtbaar werd. Waren dus de brug-, ring- en rekoete- ningen globaal genomen goed van uitvoe ring en afwerking, meer in het oog vielen toch de z.g. attractieve nummers. Wij doelen lier nl. op het „speeldoos"- nummer, alleraardigst voorgedragen door een tweetal kleine meisjes en met mede werking van andere meisjes, gekleed in schilderachtige costuumpjes en met elkaar vormend een keurig geheel. De rhythmische oefeningen, uitgevoerd door de damesleden (op de gebruikelijke gramofoon-muziek) waren welverzorgd, sierlijk van lijn en elegant in uitvoering. Bijzondere vermelding verdient de bal letstand, uitgevoerd door een tiental dames in een mysterieuse belichtingen met veel gracie voor het voetlicht gebracht. Nogmaals de heer Boot mag met alle tevredenheid op zijn werk terug zien, het was inderdaad een veeleischende, maar dankbare taak. Hem werd uit erkentelijk heid een bloemstuk met een geschenk aan geboden. Een allergenoeglijkst bal besloot dit turnfeest, een feest „Kracht en Vlugheid waardig. 10-JARIG BESTAAN GYMNAST1EK- VEREENÏGING „OLYMPIA". De gymnastiekvereniging „Olympia" te Schoorl gaf Zondag een turnuitvoering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in de „Rustende Jager" te Schoorl. De aardig versierde zaal was stampvol, wel een bewijs, welk een vooraanstaande plaats deze vereeniging te Schoorl inneemt. Na opmarsch en vaandelgroet heette de voorzitter, de heer Zuurbier, de aanwezigen hartelijk welkom, en wijdde een roerend woord aan de nagedachtenis van Cor van Duin, die zulk een ijverig en trouw lid is geweest, en die de vereeniging onlangs door den dood is ontvallen. Daarna kregen de verschillende vereni gingen gelegenheid om „Olympia" te felici- teeren. Allereerst was de heer Reurslag, voorzitter van den turnkring „Alkmaar en Omstreken" aan het woord. Deze wenschte „Olympia" nog veel succes op haar verderen weg. Hij wist, dat er moeilijke tijden voor deze vereeniging zijn geweest, doch door den voorzitter er ijverig aan gewerkt werd, om toch steeds den goeden geest te behou den, en ook heeft deze een groot aandeel gehad in de propaganda in het algemeen, en voor den turndag, in 1936 in Schoorl ge houden, in het bijzonder. Hierna bracht de heer Reurslag het groote nut van de gymnastiek naar voren; het 1 wordt harmonisch ontwikkeld, ter wijl de geestelijke ontwikkeling daarbij niet achterblijft. Nadat andere sprekers ook nog een beurt hadden gekregen, en het tooneel door de vele bloemstukken een aardig aanzien had, kwam het programma aan de beurt. Dit werd vlot afgewerkt. Er waren 17 num mers, dus zou het te ver voeren, om elke oefening apart te vermelden. Vooral de dames met de rhytmische oefeningen en met de dansvormen, oogstten veel applaus. Dat was dan ook schitterend werk. Over het algemeen waren de oefeningen van de dames ook beter verzorgd dan die van de heeren. Houdingen en vormen lieten bij de laatsten nog al eens te wenschen over. Daar stond kracht meer op den voorgrond. De directeur, de heer W. Jansen, werkte aan hoogrek en brug een paar oefeningen mede, en deze waren een keurig voorbeeld voor de anderen. Van de kleintjes noemen we de heel aar dige dans: „Op klompjes". De kleine boertjes en boerinnetjes kregen een open doekje. Een gezellig bal besloot den avond. Automobilisme. Op weg naar Noorwegen. Het was nog donker toen wij Udevalla ver lieten. De afstand naar Oslo was niet ver, een kleine 300 K.M., maar de onrustwekkende weerberichten joegen ons op. Hevige sneeuw stormen voorspelde de radio, had ons den vo- rigen avond de hoteleigenaar gezegd. De wa gen met een deel der bagage er in had weder om den geheelen nacht op straat in de koude gestaan, maar met den eersten trap op de star ter sloeg de motor aan. Zoo'n moderne wagen is even betrouwbaar als de Scandinavische eerlijkheid. Na een klein uur rijden ging lang zaam de zon over het landschap op, een stra lende zon uit een helder blauwe hemel, die al deze onrustbarende weervoorspellingen voor ons tot een groot mysterie maakte. De wegen lagen diep onder de sneeuw, maar overal hiel den sneeuwploegen een doorgang voor het verkeer open. Sommige autobussen droegen zelfs hun eigen sneeuwploeg voor aan den wagen. Zoo heel vast liggen die sneeuwploegen echter niet op den weg, want niettegenstaande zij evenals trouwens alle andere wagens kettin gen om de achterwielen droegen, zagen wij er één terzijde van den weg in een greppel ge slipt, terwijl een ander dwars over den weg ons den doorgang versperde. Wij reden nog altijd met onzen Ford zonder sneeuwkettingen, die wij wilden sparen voor de Rallye en och laat het ons eerlijk bekennen, er zat ook een weinig bravour in tegenover al die Zweedsche inboorlingen. Totdat op een gegeven moment bij het plotseling uitwijken voor een andere auto, onze wagen begon te glijden en wij met de achterwielen doorgleden tot in een greppel. Geen nood, wij waren in Zweden, waar de be volking een en al hulpvaardigheid is. Wij had den nog nauwelijks de sneeuwschoppen losge maakt om den wagen uit te graven, of daar stonden reeds 3 auto's op den weg stil, die aanboden ons op den weg te trekken. Een sleepkabel hadden wij bij ons, een der wagens werd er voor gespannen en in een oogenblik stonden wij weer op den weg. Maar nu werden toch fluks om de achterwielen sneeuwkettingen gelegd. Het oponthoud aan de Zweedsch- Noorsche grens duurde slechts een paar minu ten. Calkoen, die vlot de drie Scandinavische talen spreekt, had weinig moeite met de douanebeambten in hun eenzame wachthuisjes midden in het bosch, die hem vertelden, dat er nog slechts één Rallye equipe voorbij gekomen was, de Franschen Lahaye en Quatre Sous, die ons twee dagen vooruit waren. In Noorwegen is het geheele leven nog meer op den winter ingesteld dan in Zweden. In de dorpen en steden hangen voor de hotels en openbare gebouwen groote thermometers, de bevolking op het platteland beweegt zich voort op ski's en het verkeer gaat per slede. Enorme boomstammen worden vervoerd op sleden door kleine, pittige paardjes met dikken haar vacht, getrokken; de kinderen gaan naar school, een klein sleedje met lange ijzers voor zich uitdu wende de bergen op, waarna zij boven geko men op de grens gaan staan en zich naar bene den laten glijden. Wij zagen zelfs een lijkwagen en een kinderwagen, waarvan de wielen op sleeën waren gezet. Kleine dreumessen met ski's aan, haast grooter dan zijzelve, bewegen zich over den weg zooals bij ons de fietsen en het uitgaan van een school is waarlijk een alleraardigst gezicht. Voorop de schooljuf frouw op ski's, gevolgd door een zwerm van kleuters gedeeltelijk op ski's, gedeeltelijk op kleine sleedjes, vroolijke troepjes, die de ber gen in gaan of afdalen naar de dorpen. In een klein plaatsje, waar wij de lunch gebruikten, stonden in het hotel onder lede ren jas en hoed, die aan den kapstok hingen, een paar overschoenen. Sneeuw en vorst be- heerscht het heele winterleven in Noor wegen. Op het veer te Bervik, bij Oso, kwam de voerman naar ons toe en vroeg ons of wij de Hollandsche Rally rijders waren. Op Calkoen's bevestigend antwoord stopte hij hem een briefje in de hand, waarop stond, dat de weg naar Kristiansand totaal ver sperd was en ons verzocht werd om naar Arendal te rijden naar hotel Central, waar wij wel nadere bijzonderheden zouden ver nemen. Het briefje kwam van de Noorsche Automobielclub; wij begrepen er niets var.. Enfin, een blik op de kaart vertelde ons, dat Arendal 110 K.M. verder lag, gerekend vanaf Oslo, en in de duisternis reden wij verder. Het was weer begonnen te sneeu wen en de sneeuwvlokken dwarrelden speelsch in het licht der lantaarns, die den spierwitten weg helder verlichtten. De weg van „vrij", auto's kwamen wij niet tegen, slechts wanneer wij een dorpje naderden, werd ons dit reeds een paar kilometer te voren aangeduid door skiloopers op den weg. In Noorwegen vrijen de paartjes op ski's in een sneeuwjacht. Meer dan drie uur hebben wij over die 110 KM. gedaan en toen wij dan eindelijk te Arendal in het Hotel Central aankwamen, vonden wij daar een vijftal leden van de plaatselijke Automobiel club, die ons het geheim van het briefje openbaarden. De No-rsche Automobielclub had hen vanuit Oslo getelephoneerd om naar den toestand van den weg te 'vragen en toen deze tusschen Arendal en Kristian sand versperd bleek te zijn, had zij naar haar vertegenwoordiger te Blervik getele foneerd om aan den veerman aldaar ee~- briefje af te geven voor ons en voor d» Franschen Lahaye en Quatre Sous. Helaas waren deze inmiddels reeds gepasseerd, te Arendal had men hen ook niet gezien, die moesten dus 80 K.M. verder zitten, want daar was de route geheel ingesneeuwd. Zoo zorgt de Noorsche Automobiel Club voor de buitenlandsche Rallye deelnemers. Een uiterst genoegelijken avond brachten wi, te Arendal met de vriendelijke Noren door, waarbij ons weer eens bleek, hoe klein de wereld eigenlijk is. Talrijke gemeenschappelijke kennissen buiten de autowereld bleken zoowel Calkoen als ik met twee van deze Scandinaviërs uit het afgelegen Noorsche plaatsje Arendal te hebben. Het was reeds lang na middernacht toen zij van ons afscheid namen. Den vol genden morgen zouden zij terugkomen er. ons nadere berichten brengen of wy de reis zouden kunnen vervolgen, dan wel nog een paar dagen in Arendal zouden moeten blij ven. Het laatste leek voorloopig het meest waarschijnlijk. Habnit's wagen licht beschadigd bij botsing te Umea. De Nederlandsche Ford-équipe, bestaande uit de heeren F. F. Habnit en H. A. Burger hout, die heden te Umea zullen starten voor den sorrit naar Monte Carlo, heeft gisteren een ongelukje gehad, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De heer Habnit hield er bij een rit door de straten van Umea niet genoeg rekening mee, dat daar het verkeer, evenals bijv. in Engeand, moet linkshouden. Onze landgenoot vergat dit te doen en botste daardoor tegen een vrachtauto. Gelukkig werd er niemand gewond, doch de Neder landsche Ford werd licht beschadigd. De mogelijkheid is echter zeer groot, dat de schade aan den wagen bij den start naar het Zuiden geheel hersteld zal zijn. Voetbal. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Duitsche elftal samengesteld. Het Duitsche elftal, dat Zondag 31 Jan. a.s. te Dusseldorf tegen Nederland zal spelen, is als volgt samengesteld. Doel: Jacob (Regensburg) Achter: Janes (Dusseldorf) en Muenzen- berg (Aken) Midden: Gellesch (Schalke), Goldbrunner (München) en Kitzinger (Schweinfurth) Voor: Lehner (München), Hohmann (Benrath), Friedel (Neurenberg), Szepan (Schalke) en Guenther (Duisburg). Als reserves zijn aangewezen: Abromait (Duisburg), Lenz (Dortmund) en Mehl (Dusseldorf). SCHEIDSRECHTER BINNEN EN BUITEN DE LIJNEN. In de eerste klasse van den N. H. V. B. werd Zondagmiddag de wedstrijd Twisk Nieuw e-Niedorp 2 gespeeld. Waar de thuis club een kansje op de bovenste plaats had, ging het er vry stevig toe, terwijl er een groote spanning onder het publiek was. Op zeker oogenblik becritiseerde een Twisk-speler den scheidsrechter, die hem daarop gelastte, het terrein te verlaten. Dat was niet naar den zin van het publiek, dat zijn afkeuring over het beleid van den scheidsrechter al te duidelijk te kennen gaf. En toch kwam de oplossing: de voorzitter van Twisk stapte het veld op, voegde zich bij den scheidsrechter en maakte bekend: de speler verdwijnt naar de kleedkamer en het publiek van het veld af. Aldus geschiedde. Zonder publiek is er rustig doorgespeeld, Twisk met tien man en Nieuwe-Niedorp met een elftal. Het geheim van alles? De voorzitter van Twisk is tevens burge meester van de gemeente van dien naam. Benauwde zege van Bergen I op Vrone L De spanning blijft be staan. Klein voordeeltje voor Alkmaarsche Boys IH. De span ning in 2 D toegenomen, evenals in de derde en vierde klasse. Slechts enkele vastgestelde ontmoetingen gingen verloren, zoodat we weer een be langrijken stap zijn vooruitgeaan en tot onze vreugde hebben bemerkt, dat enkele uitslagen zoo zijn gevallen, dat in nagenoeg alle afdeelingen weer een flinke spanning aan den kop is ontstaan. Dat kwam. omdat de runners up in de eerste klasse niet strui kelde, al heeft het met Bergen I tegen het bezoekende Vrone I maar heel weinig gescheeld. Inmiddels ons' compliment aan het adres voor de Vronianen; dat kan moed geven voor de naaste toekomst. Vervolgens ver speelde Egmondsche Boys I een kostbaar punt tegen Koedijk I, terwijl zoowel in de derde- als vierde klasse niets dan gelijke spelen te noteeren waren, waardoor ook in deze afdeelingen een geduchte spanning is blijven bestaan. Trekken we nog eens terug naai de eerste klasse A, dan bemerken we, dat de Bergenaren het in eigen omgeving tegen de mannen uit St. Pancras ternauwernood konden bolwerken en ongetwijfeld met een 32 overwinning meer kregen, dan hen werkelijk toekam. De kleine en onverdiende nederlaag valt ons van de hekkensluiters geducht mee Opdat dit nog een inzet kan beteekenen voor een goeden eindspurt! Z. F. C. IV deed bij Beemster I toch werkelijk meer, dan we van haar verwacht hadden. Och, er kón gewonnen worden, maar op een 03 zeg hadden we toch niet gerekend. Alcmaria IV kon tegen Z. V. V. III nog een kostbaar punt (22) incasseeren, zoo dat de withemden weer iets meer veilig kwamen te staan. De stand is thans: O. S. V. III 11 8 2 1 45—24 18 Bergen I 12 9 0 3 48—20 18 Z. F. C. IV 10 8 0 2 35—16 16 W. F. C. IV 10 3 3 4 29—35 9 Z. V. V. III 11 4 1 6 33—38 9 Beemster I 11 3 3 5 27—39 9 Alcmaria IV 12 3 3 6 30—43 9 C. S. V. I 10 2 3 5 23—30 7 Vrone I 11 1 1 9 32—56 3 In de tweede klasse B hadden de derde elftallers van de Alk maarsche Boys een vrijen dag enzagen hun positie ten aanzien van de Kromme- nieërs weer wat verbeterd, omdat W. R. C. I opnieuw geducht de kaasmen- schen in de kaart speelden, door het bezoe kende K. V. V. IV met de merkwaardige cijfers van 64 te slaan. De Krommenieërs komen nu wel een heel stuk op achter. Z. F. C. VI klopte heel normaal het op bezoek zijnde W. F. C. VI met 31. De stand is hier nu: Alkm. Boys III 13 9 1 3 43—27 19 K. V. V. IV 14 7 2 5 44—27 IC Z. V. V. IV 10 7 1 2 16—7 15 Westzaan II 12 6 2 4 28—28 14 Uitgeest II 11 5 1 5 33—25 11 W. R. C. I 11 4 2 5 30—41 IC Assendelft III 12 4 2 6 33—32 in Z. F. C. VI 12 3 4 5 26—35 10 W. F. C. VI 12 2 3 7 16—37 7 R. C. Z. II 11 1 4 6 11—25 6 De tweede klasse B liet bijna de verrassing van Koedijk I bij Egmondsche Boys I zien. De leiders konden het n.1. niet verder brengen dan een drawn (11), een resul taat, wat ons van de bezoekende Koedijkcs geducht mee, envan de Egmonders eenigszins tegen valt. M. E. V. O. I dat zelf heel goed werk deed door Alkmaar II ad home met 03 te slaan, is vanzelfsprekend zeer met dezen uitslag ingenomen. De verrichtingen van de groen witte reserves, vallen ons ook wel wat tegen. Alkmaarsche Boys IV deed in eigen om geving precies wat we verwacht hadden. n.1. winnen van Alcmaria V. Met een 72 nederlaag namen de withemden den aftocht. De stand is hier nu: Egm. Boys I 12 10 1 1 40—14 21 M. E. V. O. I 11 8 1 2 33—11 17 Koedijk I 11 7 1 3 36—26 15 Oudorp I 9 7 0 2 34—22 14 Alkmaar II 8 4 0 4 21—15 8 Alkm. Boys IV 9 O ié 3 4 21—37 7 Akersloot I 13 2 3 8 27—49 7 Alcmaria V 11 2 0 9 21—46 4 D. T. S. II 12 1 1 10 21—46 3 De derde klasse E liet twee ontmoetingen zien engaf twee gelijke spelen. Dirkshorn I werd bijna door het bezoekende Bergen II geheel verrast. Gelukkig bleef het voor de Dirkshorners nog een puntendeeling (33). Het resultaat valt ons van de „duinkanters" geweldig mee Ursem I moest zooals wel te verwach ten was, by Schoorl II een kostbaar punt laten. Hier was de drawn 22. De stand is hier nu: Ursem I 12 7 2 3 36—28 1G Dirkshorn I 11 6 3 2 45—25 15 Alkmaar III 10 6 2 2 40—23 14 Schoorl II 11 6 2 3 34—25 14 Koedijk II 13 5 3 5 29—31 13 M. E. V. O. II 10 3 2 5 14—32 8 Bergen II 11 2 4 5 26—28 8 Vrone II 11 2 3 6 28—50 7 Egm. Boys II 11 2 1 8 26—36 5 In de vierde klasse F leverde de belangrijke ontmoeting Alk maar IV—Oudorp U, ook al een puntendee ling (22) op, waarbij de Oudorpers de beste kans behielden, dochde spanning toenam, zooals onderstaande stand laat zien: Oudorp II 8 5 3 0 25— 8 13 Alkmaar IV 7 5 1 1 45—11 11 C. S. V. III 7 5 0 2 29—17 10 D. T. S. III 6 3 1 2 22—23 7 Akersloot II 9 2 1 6 15—51 5 Alkm. Boys V 5 2 0 3 13—14 4 M. E. V. O. III 8 0 0 8 11—57 0 Paarden. FLAG TO FLAG DER KENNEMER RIJ SOCIËTEIT. De K. R. heeft het Zondagmorgen, voor het invallen van sneeuw en vorst, nog prachtig ge troffen bij een zeer geanimeerden wedstrijd. Mooi weer, mooie bodem, veel belangstelling en veel deelname, ziehier de redenen, waar door de flag tot flag zoo geslaagd is, waarbij komt een buitengewoon mooi parcours, waar ieder het over eens was, „dat het lang niet kinderachtig" was. De technische commissie had een route uit gezet van ongeveer 4% K M. lang. In die route waren een zestal vlaggen opgesteld, die be reikt moesten worden, hoe en langs welken weg moest de deelnemer zelf weten. Het ter rein was zeer varieerend, sommige stukken erg geaccidenteerd, andere mooi vlak om stevig te galoppeeren, weer verder verraderlijke stuk ken met helmpollen, waar het erg uitkijken was. Als eerste startte Salem, en zijn terugkomst werd met spanning afgewacht, hoe zou de tijd zijn? Een hoefgestamp en een gesnuif werd dra van verre hoorbaar en in zeer snellen galop kwam Salem het laantje door, dat naar de finish leidde. In 10 min. 31.3 sec. was hij het parcours rond geweest, een zeer mooie tijd voor een dergelijk lang, lastig terrein. De vele dames volgden, alleen of in equipe. De alleenrijdende heeren kwamen ook aan de beurt, en waar de starter de deelnemers om de vijf minuten het terrein instuurde, duurde het bijna anderhalf uur voor de laatste ronde was. In Johanna's Hof maakte de heer Riem den uitslag bekend, die als volgt was; 1. Salem 10 min. 31.3 sec., 2. Norman, 11 min. 20.3 sec, 3. Siegfried, 11 min. 26.2 sec., 4 Snaps, 12 min. 10.4 sec. Nog enkele andere tijden: Carola, (hors con cours) 12 min. 20.2 sec., Jaap, (dame) 13 min. 13.3 sec., Caprice-Tommy, (heer en dame) 14 min. 15 sec., Elan-Bob (twee dames) 15 min. 25 sec. Verder zijn er nog enkele dames en heeren om en bij de twintig minuten weg geweest, omdat ze zich in de prairie niet goed meer konden oriënteeren en de vlaggen uit het oog verloren. Dat de heer Riem bij zijn slotwoord vooral de postcontroleurs voor hun moeite dankte, zonder wie de wedstrijden zeer veel bemoeilijkt zouden worden, spreekt wel van zelf. KENNEJV1ERLAND. Na een uitermate stuggen handel over de laatste weken was de handel in de week van 18 tot 23 Januari vry vlug. Dat is wel verklaarbaar, want de aanvoer werd geringer, naarmate de prijzen terug liepen. Het werd dan ook tijd dat de han del wat beter werd. Wat den aanvoer be treft, deze w 't steeds k1e;> r, h wel ?r van de echte wintergroente ais bóeren- Het eerste elftal bracht een bezoek aan Assendelft en verloren dank zij een on fortuinlijke wedstrijd met de cijfers 32. De tweede elftallers deden het in eigen huis tegen W. F. C. III heel wat beter. De verdediging was ook nu weer goed op dreef en liet zich niet gemakkelijk passeeren, terwijl de aanval met een goed her-op treden van Indri bijzonder actief was. Het einde kwam met een nuttige 41 zege. Indri nam twee doelpunten en Hartland en de invaller-linksbuiten de Heer, elk één doelpunt voor hun rekening. Ook het vierde elftal bracht het tegen t op bezoek zijnde Alcmaria V tot een goede zege. Kwam de rust slechts met een 2—1, het einde liet een flinke 7—2 uitslag zien. De junioren brachten een bezoek aan de pittige K. V. V.-junioren. Aanvankelijk ble ven doelpunten uit, doch eindelijk opende de spil de score. De linksbuiten van Maria maakte er met een mooie bal in den linke» bovenhoek 02 van. Toen Schuitemaker gewond op den grond lag en de Alkmaar sche verdediging hier te veel aandacht aan schonk, konden de gastheeren gemakkelijk tegen scoren, zoodat de rust met een 21 voorsprong inging. Na rust ging de gebles seerde Schuitemaker in de voorhoede spe len en maakte er 13 van. De Krommenie- ër-doelman hield er nog heel wat ballen uit, zoodat het einde zonder wijziging kwam. Hiermede hebben de rood witten hun kans op het kampioenschap dus weer iets ver sterkt. Ook de a-adspiranten behielden hun kans op den eervollen titel, dank zij de eclatante 90 overwinning tegen D. T. S. a. De b-adspiranten hadden bezoek van Alcmaria b en hier aan spanning geen ge brek. Een strafschop ten slotte bracht een Alcmariaansche 43 overwinning. kool, spruiten, koolsoorten en stapelgroen te nog genoeg is. Hoewel we reeds in de tweede helft van Januari zijn, komt er nog steeds bloemkool en voor den tijd van 't jaar goede kwaliteit. Bloemkool le soort maakte een prijs van 6 10, 2e soort 2 4 3 per 100 stuks, boerenkool bracht niet veel op, 't is ook allerminst weer voor dat product en de prijzen varieerden van 1.50 k f 2 per 100 stuks. Roode kool was nog al in trek en bracht op den prijs van 2 a 4.50, gele kool (mooie kwaliteit) gold a 3.50, groene kool maakte een prijs van 2.50 a 3.50 per 100 stuks. Andijvie, mits goed schoon en kwaliteit, bracht 2 a 4.50 op. Spinazie gold onge veer 15 k f 20 per 100 K G. De handel in spruiten was in het begin nog al hoopvol, doch later deden ze minder, het gemid delde voor le soort was 6 a 8.50 per 100 K.G. Witlof was nog al in trek: le soort kostte 8.50 13, 2e soort 3.50 4 /8 per 100 K.G. De pryzen van bosgroente waren niet hooger dan de voorgaande week, alleen bracht prei meer op nl. 6.50 a f 9, per 100 bos. Waspeen was nog al in trek en bracht een prys op van 3 4 5 per 100 K.G. Uien en wir terpeen waren nog al in trek. De noteering was reep. 1.50 a 2.10 en 1.50 4 2.30. Friesche raoen golden 1.75 a 2.25, alles per 100 K.G. De aanvoer van vruchten was niet groot. Ook de kwaliteit liet te wenschen over. De noteeringen karen: Gieser Wilde man 14 4 20. Kamperveen ƒ11 4/15, Winterian 14 4 16, Luntersche pippe ling 13 4 19 en Present van Engeland 16 4 22, per 100 K.G. De overige aan voer onveranderde pryzen. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Het als steeds weer prettig geflustreerde nieuwe nummer van „Op den Uitkijk" heeft weder een heele ry artikelen van onder scheidene medewerkers op allerlei gebied Drs. Kok schrijft over „De godsdienst van de adem- en voedingskunst", waarmee hij de religieuze beweging bedoelt van het Mazdaznan-stelsel, waarvan leider was de in 1935 in Californië ovei leden dr. Hanish. A. J. A. Thie wijdt een artikel aan Mul- talui, die op 19 Febr. a.s. 50 jaar overleden zal zyn. R. Vedder schrijft een opstel onder den eigenaardigen titel Begaafde zwakzinnigen. J. Koelewyn vertelt een en ander over visschersmerken (de letters en nummers.) Mr. B. C. van Krieken schryft over de komende grondwetsherzie ning. G. ten Bruggen geeft een interes sant artikel over „Publiciteit van kinderen, dwazen en boeven", waarin hij o.m. het geheimschrift van vagebonden ontsluiert. Han Kamerling schryft over de Pieters kerk in Utrecht, de oudste kerk in de bis schopsstad. M. Panneviss vertelt we tenswaardige dingen vin den sterrenhe- m®l- „Uit de kinderjaren van de scheeps- radio is de titel van een artikel van W Voorthuis. O. de Moor bespreekt in „Man nen van nu" den Spaanschen generaal Franco"; ds. Boerkool behandelt de dri# punten van het Neurenberger program. Van prof. Waterink is er een artikel ovlf de wetenschap der psycho-techniek. Een nieuwe uitgavt Wij ontvingen het eerste deel van „Mo zaïek een keurverzameling in vijf deelen. die zal verschijnen in de plaats van „Van Houten s Eigen Tijdschrift", waarvan de uitgave helaas moest worden gestaakt. „Mozaïek" bevat een groot aantal belang wekkende artikelen en boeiende vertel lingen, deels nieuw, deels overgenomen uil vóór 1930 verschenen nummers van „Van Houten's Eigen Tijdschrift". Evenals het tijdschrift, zal ook deze keur verzameling, met haar vele illustraties en vlotte indeeling, in den smaak vallen. Be schaafde reclame met 'n cultureelen grond slag. Wanneer gij juist vandaag iets nieuws hebt aangekregen Waarom dan toch d»' nieuws tot Zaterdag verzwegen-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8