JCeck School Olecfüs<iaktM LBuitenland Last van Uw zenuwen BINNENLANDSCHE TELEGRAMMEN WORDEN VERLAAGD. Terug naar vóór-oorlogsche ta rieven. Het binnenlandsche telegramtarief wordt gewijzigd en wel als volgens onderstaand tarief: binnenlandsch verkeer aantal woorden 7 woorden 8 woorden 9 woorden 10 woorden voor elke 5 woorden of gedeelte daarvan, tot 50 woorden gewone telegrammen thans nieuw 35 ct. 40 ct. 45 ct 50 ct. 25 ct. brief telegrammen thans nieuw 20 ct 20 ct. 25 ct 25 ct locaal verkeer 15 ct. gewone telegrammen thans nieuw 25 ct. 10 ct. meer 10 ct meer voor elke 10 woorden of gedeelte daarvan, voor de woorden bo- ven 50 id. id. Telegraafhuur- en uurlijnen. Het tarief voor de uurloonen is voor de voor de afstanden van 3560 K.M. verlaagd van 5.000 tot f 4.500 en voor die boven 60 K.M. 6.000 tot 5.000. Het tarief voor deu urlijnen is voor de afstanden van 3560 K.M. bij een gebruix van één uur per dag verlaagd met 100, 5 ct meer 5 ct. meer 30 ct. 35 ct 40 ct 10 ct. meer 15 ct. 10 et. meer ld. id. id. id. brief telegrammen thans nieuw 15 ct 15 ct 20 ct 20 ct 5 ct. 5 ct. meer meer id. id. welke-verlaging bij een langduriger gebruik per dag progressief is en oploopt tot 500. Voor afstanden van meer dan 60 K.M. loopt de verlaging op van 100 tot 1.000. De vooruitbetaling wordt niet meer voor U maanden, doch telkens voor één maand gevorderd. DE POSTAUTODIEFSTAL TE EINDHOVEN. Twee mannen aangehouden. De politie van Eindhoven heeft gister middag, in verband met het ontvreem den van een postauto op Maandagavond j.1., in het perceel Boschdijk 214 gear- resteeerd den 29-jarigen recidivist J. M. Otten en in het perceel Hugo de Groot straat, den 35-jarigen Fr. Damen. Te voren was in beide perceelen huiszoe king gedaan. De beide mannen ontkennen alle schuld. De politie meent echter vol doende bewijzen tegen hen in handen te hebben om hun in arrest te houden. De aangehoudenen staan ongunstig bekend UITKEERINGEN AAN MOBILISATIE-SLACHTOFFERS. Aan het voorloopig verslag over het voor stel van wet van den heer K. ter Laan c.s., houdende een nieuwe regeling in zake net verleenen van geldelijke uitkee^ringen aan de mobilisatie-slachtoffers, wordt het vol gende ontleend: Naar de meening van zeer vele leden is de regeling in zake het verleenen van geldelijke uitkeeringen aan de mobilisatie-slachtoffers niet een geschikt onderwerp voor een initia tief-voorstel. De hierbedoelde aangelegen heid bevat te veel elementen, waarover men, wil men tot een goede beslissing ko men, het oordeel der regeering moet ken nen, dan dat zij naar behooren zou kunnen worden geregeld door gebruikmaking van het parlementair initiatief, waarbij voor de regeering eerst een rol is weggelegd, nadat het voorstel, al dan niet gewijzigd, door de beide Kamers is aanvaard. Een deel dezer leden was er van over tuigd, dat, indien de bestaande wettelijke regeling inzake de mobilisatieslachtoffers inderdaad wijziging of aanvulling zou be hoeven, de regeering daartoe zelf het initia tief zou hebben genomen. Hoogst ongewenscht noemde een aantal leden de wijziging, welke er toe strekt den eisch te doen vervallen, dat hij, die als mobi lisatieslachtoffer verlangt te worden erkend, ter zake van ongeschiktheid voor den mili tairen dienst moet zijn afgekeurd. De eeni- ge waarborg, dat de betrokkene bij zijn heengaan uit den dienst invalide is geweest, zou daardoor komen te ontbreken. Niet minder bezwaar bestond bij hen tegen de voorgestelde wij-iging, welke den datum, vóór welken men zich moet hebben aange meld om voor uitkeering in aanmerking te komen, verlegt van 1 Januari 1925 naar 1 October 1936 De eerstgenoemde datum is, naar zij meenden, reeds zeer ruim genomen. Bovendien kan daarvan volgens de bestaan de regeling in bijzondere gevallen ten gun ste van de belanghebbenden worden afge weken. De beide andere voorgestelde wijzigingen noemden vele leden overbodig en niet doel treffend. Die wijzigingen beoogen de instel ling van twee commissies, de eene genoemd „Commissie van uitvoering", terwijl kenne lijk „Commissie van advies" is bedoeld, en de andere „Commissie van beroep". Andere leden hadden de instelling van een comissie van advies geen bezwaar. Zij meen den, dat zulk een commissie nuttig werk zaam zou kunnen zijn en de taak van den mi nister zou kunnen verlichten. Verscheidene leden, die het voorstel in bescherming namen, merkten tegenover de bedenking, dat dit onderwerp zich niet voor een initiatief-voorstel zou leenen, op, dat over de wijzigingen, welke de voorstellers in de wet beoogen te brengen, herhaaldelijk met de regeering van gedachten is gewis seld, doch dat dit gedachtenwisseling niet het verhoopte succes heeft mogen hebben, niettegenstaande sinds het in werking tre den van de bestaande regeling toch duide lijk is gebleken, dat deze in de practijk niet bevredigt. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN. De contingenteering van basterdsuiker zal binnenkort worden opgeheven. De contin- genteeringen van de andere suikersoorten blijven voorloopig gehandhaafd. Voorts zal de contingenteering van gres- buizen per 1 Februari a.s. voor den duur van 6 maanden worden verlengd. Als basis tijdvak is vastgesteld 1933-1934, het percen tage bedraagt 50 van het bruto-gewicht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovengenoemd percentage alleen betrek king heeft op de autonome landencontingen- ten, derhalve niet op de bij handelsverdrag verleende contin «enten, welke in vele ge vallen hooger zijn, NOODWEER OP DE NOORDZEE. In jaren niet zoo n slechten winter voor de visschers. Opvarenden van de trawlers in IJmui- den zijn het er allen over eens, dat zij in geen jaren zulk een slechten winter hebben meegemaakt als thans. Het geheele visch- gebied der IJmuidensche trawlers wordt weken achter elkaar bijna onafgebroken door stormweer geteisterd, waardooi niet alleen het leven op zee zwaar en gevaar lijk is, maar ook de vangsten en dus ook de verdiensten gering zijn. Het ge beurt maar al te vaak, dat dagen achtereen het net niet overboord komt en dat de booten niet anders kunnen doen, dan met den kop op de golven te blijven ronddob beren, „liggen steken", heet dit in de zee manstaal. Vele trawlers komen met schade bin nen, als verlies van zeil of giek, van scheepsbcot enz. Het bezaanzeil verloren de Mary IJ. M. 189, de Alma IJ. M. 44 en de Gloria IJ. M. 37, De Witte Zee IJ. M. 167, De Bloemendaal IJ. M. 71 en de Cor- nelis IJ. M. 15. De Limburgia TJ. M. 54, waarvan reeds bekend was geworden, dat het schip veel schade aan dek had bekomen, was gisteren binnen. Het bleek, dat de berichten geenszins overdreven waren. Het achterdek was letterlijk schoongeveegd. De boot en de klampen, waarin deze rust, waren wegge slagen en het bezaanzeil was aan flarden. Een zware ijzeren waterkeering op den bak was geheel achterover gebogen, het geen wel getuigt van de enorme kracht van het water. DOOR LOCOMOTIEF DOODGEREDEN. Tragisch ongeval te Rotterdam. Gistermiddag liep de 68-jarige J. de J., wonende aan de Putsche laan te Rotterdam, in deze laan dicht langs het hek, dat de rijstraat van de trambaan van de R. T. M. scheidt, toen uit de richting Rosestraat een locomotief kwam, bestuurd door J. H. van S. uit Heilevoetsluis. De J. merkte de machine blijkbaar te laat op, hij werd ge grepen en tegen de straat geslingerd. Hij liep een gapei.de hoofdwonde op, terwijl hem beide beenen onder de knie werden verbrijzeld. In zorgwekkenden toestand is de man opgenomen en naar het zeikenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij in den loop van den middag is overleden. H.M. DE KONINGIN IN OOSTENRIJK. Zaterdag naar Zeil Am See? Uit Innsbrück wordt gemeld, dat H.M. Koningin Wilhelmina Zaterdag uit I«ls naar Zeil am See zal vertrekken om er de vijfde internationale interacademiale winterspelen bij te wonen. Ontmoeting met het prinselijk paar. H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. prins Bernhard zullen de koningin te Zeil am See ontmoeten. KL.M. STAAKT RONDVLUCHTEN OP YPENBURG. Naar aanleiding van het feit, dat de ge meenteraad van Rijswijk Dinsdag besloten l.eeft, dat ook de rondvluchten, die op he. vliegveld Ypenburg georganiseerd worden. onder de vermakelijkheidsbelasting zullen vallen, zal de K.L.M., die tot nu toe deze rondvluchten arrangeerde, hiervan afzien wanneer dit raadsbesluit gehandhaafd Van de zijde der luchtvaartmaatschappij deelt men ons mede, dat deze rondvluchten niet met een commercieel doel werden ge houden, maar uitsluitend een propagandis tische strekking hadden. Door de belasting heffing zouden deze vluchten voor de K.L.M. verlies gaan opleveren. Daarom is beslo.en, deze organisatie stop te zetten. INGEBRUIKSTELLING WATERLEIDING IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Rede van minister Slingenberg. In zijn rede bjj de opening van het nieu we waterleidingbedrijf in Zeeuwsch- Vlaanderen te St. Jansteen, zeide minister Slingenberg, dat er thans een belangrijke periode voor dit gedeelte van Zeeland is afgesloten. Spr. bracht hulde aan mr. Dieleman, die twintig jaar heeft gewekt om een waterleiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen tot stand te brengen en die thans zijn ar beid bekroond ziet. Spr. wees er op, dat rijk en provincie hebben bijgedragen aan deze totstandkoming door het verleenen van een risicogarantie, terwijl de provin cie bovendien nog een renteloos voorschot verstrekt heeft. De minister zeide verder, dat deze wa terleiding geen weelde is voor Zeeuwsch- Vlaanderen, omdat hem y K1eken was. dat er bijv. in de gemeente Terneuzen files Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd door Mijnhardt's Zenuwtabletten, Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. menschen stonden te wachten om water in ontvangst te nemen uit schepen, welke dit aanvoerden uit Zuid-Beveland. Ook de Zeeuwsch-Vlaamsche tram moest bij droogte in den zomer aanvoeren uit Zuid- Beveland. De minister sprak er zijn voldoening over uit, dat ook in West- en Zeeuwsch- Vlaanderen drie gemeenten in beginsel hebben besloten tot de waterleiding-maat schappij toe te treden, en hij hoopte, dat dit spoedig zou gebeuren. (Waarschijnlijk doelde de spreker op de gemeenten Bres- keirs, Aardenburg en Sluis). Spr. zeide tenslotte, dat deze waterlei ding een aanzienlijke verbetering betee- kent van de hygiënische omstandigheden in dit belangrijke gedeelte der provincie. Door het inschakelen van een electro- motor stelde de minister hierna het bedrijf in werking. Er bestond voo. deze plechtigheid groote belangstelling. 3e CONFERENTIE VOOR NIET- KATHOLIEKEN. In de St. Dominicuskerk aan de Laat. In de vorige conferentie had pater van Kalmthout O.P. behandeld, dat Jezus Chris tus door de wonderen die Hij tot getuigenis Zijner zending deed, bewees werkelijk een afgezant van God te zijn en dus geloofd moet worden. Ten overvloede bewees spr. niet enkel het gezantschap van Christus, maar ook Zijn Godheid: een reden te meer Hem te geloo- ven, als Hij den menschen de ware wijze van God-dienen komt leeren. Indien echter de Evangeliën historische waarheid bevatten, kan ieder ook uit de Evangeliën de leer van Jezus Christus af leiden en heeft men dus genoeg aan Chris tus en aan den Bijbel. Volgens spreker is echter de Bijbel geen voldoende leiddraad voor den waren Gods dienst, zooals Christus dien heeft ver kondigd. Immers, nergens staat in den Bij bel, dat deze de „volledige" leer van Jezus Christus bevat. De Bijbel geeft daarenboven wel algemeene uitspraken, doch die zijn niét geheel voldoende voor het practische leven. En voornamelijk: iets anders is den Bijbel lezen, óf den waren zin van den Bijbel ver staan. Het is b.v. voor het begrijpen van een tekst al vaak een probleem, op welk woord de klemtoon moet worden gelegd, wat op den zin een vèrstrekkenden invloed heeft. Spr. toonde dit door eenige voorbeelden aan. Er is dus buiten den Bijbel een voorlich ting noodig om hem zuiver te lezen. Die voorzichting kan God geven op twee ma nieren: óf door particuliere inspraak van God, óf door middel van een organisatie, wier bestuur door God wordt voorgelicht. Nu bewees spr., dat Christus de tweede wijze van voorlichting had geleerd. Wat zou er noodig zijn, als Christus een organisatie wenschte te stichten? De algemeene voorwaarden van een orga nisatie zijn: gemeenschappelijk doel, ge meenschappelijke teekenen en het aanstellen van een bestuur. Wie deze drie elementen vormt, streeft naar een organisatie. Welnu, Christus stelde deze drie elemen ten. Het gemeenschappelijk doel is de zalig heid van alle menschen, wat tenslotte de Eer des Vaders is. Gemeenschappelijke ken teek en en in Doop en Avondmaal. Gemeenschappelijk bestuur in de aanstel ling van Petrus tot Hoofd der Kerk. Om dit laatste te bewijzen besprak de spreker den tekst van Mattheus XVI16 e.v. en toonde aan, hoe de woorden „rotSj sleutel, binden en ontbonden" duidelijk op een bestuursmacht wijzen en tot bevestiging, dat de uitleg van deze teksten zuiver was, haalde spr. aan: het gedrag van Petrus in de Handelingen der Apostelen; de houding der „eerste" Christelijke Kerk ten opzichte van de opvolgers der Apostelen (Corinthe) en vooral de tekstcritiek van moderne on- katholieken, die wel sprekers uitleg aan vaarden, maar dezen tekst geïnterpoleerd achten, welke laatste bewering door spr. werd weerlegd door het getuigenis der oud ste vertalingen die alle op dezen tekst wij zen en dus een argument tegen latere inlas- sching leveren. Resumeerend beweerde spr.: Christus heeft de drie noodzakelijke elementen van een organisatie geschapen; Christus heeft dus een organisatie gewild. In het tweede gedeelte behandelde spr. drie moeilijkheden tegen zijn thesis: een moeilijkheid van den kant van Christus, een moeilijkheid van den kant van Petrus en een moeilijkheid van den kant van den mensch. Christus zou geen kerk hebben willen stichten, want hij predikte het nabij zijn van het vergaan der wereld. Als antwoord lichtte spr. een dier teksten toe, maar gaf als alge meene oplossing: In de vorige conferentie bewees ik de Godheid van Christus; een maal deze aanvaard, moet men in den mond van Christus geen vergissing leggen en der halve uit die teksten tot een spoedig ver gaan der wereld en verwachting van Chris tus besluiten, want dan had de Zoon Gods zich vergist. Van den kant van Petrus, die zoovele fouten beging: ergernis, verloochening, Antiochië. Maai spr. toonde aan, dat de eerste fouten waren gepleegd vóór zijn op treden als bestuurder en dat de derde fout een kwestie van onvoorzichtigheid en niet van geloofsontkenning was. En ten derde: dat een bestuurder dan pas geen wettig bestuurder is, als hij niet wet tig is aangesteld of wanneer hij handelt flagrant tegen het algemeen belang: doch dat van het laatste in de drie acten van be schuldiging geen sprake is. Van den kant van den mensch, omdat dan de leden der Christelijke kerk overgeleverd Crisis-publicatie. INLEVERING VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 1 Februari a.s. de inlevering van versch spek te Oss niet meer moet geschieden bij Zwanen - berg's fabrieken N.V. doch tot nadere aankondiging by de N.V. Hartog's Fabrie ken aldaar. 's-Gravenhage, 27 Januari 1937, worden aan de willekeur van menschen als zy. Maar spr. betoogde toen met nadruk, dat uit de woorden van Christus „Ik zal met U zijn tot aan 't einde der eeuwen" en uit den plicht van leden eener organisatie om te ge hoorzamen aan het bestuur, volgt, dat Christus te allen tijde moet zijn mét Petrus en zijn opvolgers en omdat, waar Christus de bijzondere Voorlichter is, geen sprake kan zijn van dwaling, de leden der kerk wel overgeleverd worden aan hun bestuur, maar tevens de zekerheid hebben, dat hun be stuur niet dwalen kan. Voor diegenen, die opponeeren tegen de onfeilbaarheid van het bestuur, bewees spr., dat „ieder" die meent zeker te zijn van de bijzondere voorlichting van God, in dat punt „onfeilbaar" is. Spr. besloot: Heeft Christus, de Gezant en Zoon van God, een kerk gesticht? Ja? Welnu, dan gaan we den volgenden keer die kerk zoeken ZEDENMISDRIJF TE LEEUWARDEN. Gistermiddag stond voor de rechtbank te Leeuwarden terecht R. van der L., 43 jaar, koopman te Huizum, thans gedetineerd, wegens een zedenmisdrijf. De officier van justitie eischte acht jaar gevangenisstraf. INGEWIKKELDE OPLICHTINGS GESCHIEDENIS. De Haarlemsche rechtbank heeft gister middag een zaak behandeld tegen den bouwondernemer W. uit Haarlem, die te recht stond wegens valschheid in geschrifte. De kwestie waar het om ging, was zeer ingewikkeld en dateert reeds van 1934, toen verdachte een N. V. had gesticht, welke in Heemskerk een aantal huizen had ge bouwd. Het benoodigde geld hiervoor had hij geleend van zijn compagnon, den 51-ja rigen A. van D. In November 1934 stonden de zaken van de N. V. zeer zwak en er zou toen een plan zijn gemaakt, om nog te redden wat er te redden viel. W. gaf van D. een accept voor 11.570, welk bedrag volgens van D. echter niet aan W. is uitbetaald. Toen het faillis sement der N. V. was uitgesproken trad van D. o.a. op als de voornaamste crediteur en diende bij de curatrice het schijn-accept van de 11.570 in, in de hoop, dit bedrag uitgekeerd te krijgen na den verkoop van de huizen in Heemskerk. Intusschen kreeg van D. echter oneenigheid met W. en mengde hij de politie in de zaak, die na zeer veel moeite de ingewikkelde geschiedenis wist te ontwarren. Van D. heeft 14 dagen geleden voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan we gens poging tot oplichting, gepleegd met het valsche accept. Er is zes maanden gevange nisstraf tegen hem geëischt. W. ontkende gistermiddag ten sterkste, dat er van knoeierijen sprake was geweest. Hij verklaarde, de 11.570 wel degelijk van van D. ontvangen te hebben. Echter had hij het geld in Haarlem verloren. Inderdaad is destijds bij de Haarlemsche politie aangifte van dit verlies gedaan en men heeft ook een ledige portefeuille gevonden. W. had zelfs den telepaath Maloïtz verzocht, het geld op te sporen, maar deze had het zoeken ge staakt toen W. het verlangde honorarium te hoog vond. Volgens van D. was dit alles door W. ge- ensceneerd, om den schijn te wekken, dat hij het geld inderdaad ontvangen had. De officier van justitie, mr. A. R. Andrin- ga, erkende in zijn requisitoir, dat er nog vele duistere punten in deze zaak waren. Op grond van de verklaringen van van D. achtte hij echter het bewijs geleverd en eischte tegen W. anderhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal op 4 Februari uitspraak doen. NIEUWE UNIFORMEN VOOR HET ENGELSCHE LEGER. De fabrikanten van de uniformen van het leger zyn thans begonnen met het maken van de nieuwe uniformen, welke voor het eerst zullen worden gedragen bij de kroning. Ongeveer 50.000 man van de geregelde en territoriale troepen zullen met deze nieuwe uniformen worden uitgerust, alleen de household cavalry, de grards en de rifle regiments zullen hun bestaande uniform houden. Deze nieuwe uniform is blauw met kope ren knoopen. De snit zal meer aansluitend zijn dan bij de huidige khaki-uniform. De opslagen zullen niet meer in de kleu ren van de regimenten hebben, deze kleuren zullen alleen worden aangebracht in de uit monstering. Men weet nog niet of deze nieuwe uniform de ceremonieele- en wandeltenue voor de militairen zal worden. De Schotsche regimenten zullen eveneens de blauwe tuniek krijgen, doch deze zal aan de voorzijde uitgesneden zijn, aangezien de kilt gehandhaaft blijft De officieren zullen de bestaande ceremo- niëele tenue blyven dragen. ENGELSCHE VOETBALCLUBS VORMEN LUCHTAFWEER- DETACHEMENTEN. De voetbalclubs in het Londensche gebied hebben tijdens een conferentie in het mi nisterie van oorlog toegezegd luchtafweer- afdeelingen te zullen vormen, die in samen werking met dit ministerie zullen optreden. TWAALF VISSCHERS OM HET LEVEN GEKOMEN. Het visschersvaartuig „Uhlenhorst" uit Hamburg is tijdens de stormen der laatste dagen vergaan. De uit twaalf koppen bestaande bemanning is om het leven gekomen. EEN ONGELUK OP HET TOONEEL. Lawrence Tibbet steekt collega tijdens repetitie neer. Tijdens een repetitie in de Metropolitan Opera te New-York heeft Lawrence Tibbet bij ongeluk den bariton Joseph Sterzmi met een dolk getroffen. Sterzini trok zich van het tooneel terug en liet zijn wond verbin den, die slechts oppervlakkig was. Vyf uur later overleed hij echter. De politie deelt mede, dat de dood van den bariton Joseph Sterzini een natuur lijke oorzaak heeft gehad. De zanger Tib- bett, die hem zooals men weet tijdens een repetitie per ongeluk met een dolk had gestoken, is van alle schuld ontheven. ZOON VAN TROTZKY GEARRESTEERD? Sergej Sedof, de tweede zoon van Trotzky zou zijn gearresteerd wegens pogingen om arbeiders der fabriek te Krasnojarsk te ver giftigen. Trotzki over de arrestatie van zijn zoon. Trotzki heeft naar aanleiding van de ar restatie van zijn zoon Sergej verklaard, dat dit een persoonlijke wraakneming is. Hij voegde hieraan toe, dat het slachtof fer waarschijnlijk ondragelijke kwellingen zal hebben te verduren. Dit is, zeide hy, ge heel in overeenstemming met het karakter van Stalin. Hij is reeds verantwoordelijk voor den dood van mijn twee dochters. DE ENGELSCHE LUCHTSTRIJDKRACHTEN. De conservatieve afgevaardigde Simmonds heeft gisteren in het Lagerhuis de debatten geopend over de militaire luchtvaart met 't indienen van een resolutie, waarin de luchtstrijdkrachten onvoldoende genoemd worden en waarin aangedrongen wordt op het nemen van maatregelen tot een sneller expansie. De minister voor de coördinatie diende spr. van repliek. Hoewel wij ons bewapenen, zoo zette hij uiteen, hopen wij toch, dat wij onze wapens nooit behoeven te gebruiken. Vervolgens gaf spreker een overzicht over het program, waarbij de eerste liniestrijdkrachten ge bracht zullen worden op ongeveer 1750 toe stellen, zonder de marineluchtmacht. Achter deze strijdkrachten moet zich een groote reserve bevinden. Op het oogenblik zijn er 87 escadrilles, waarvan 13 onvolle dig. Eind Maart, verwacht men, zullen er 100 zijn, waarvan 22 onvolledig en in ieder geval zullen er 20 aangevuld worden in Juni a.s., al is het niet zeker dat zij dan volledig zijn uitgerust. De schaduwfabrieken zullen in den a.s. herfst met de productie beginnen en de mo torenproductie vangt aan in Januari 1938. De herbewapening is echter niet het doel der Engelsche regeering. Politiek en kalmeering en economische samenwerking alleen kunnen duurzamen vrede brengen. „Wij wenschen vurig een algemeene re geling, die ons den vrede kan verzekeren, ons en allen landen gelijkelijk, maar totdat dit oogenblik zal zijn gekomen en wij hopen, dat het spoedig komt, zijn wy verplicht te bewapenen. Wij zullen voortgaan zoolang het noodig is te bewapenen met alle uitge breide hulpbronnen van ons onoverwonnen land ten behoeve van de verdediging van dit land en zijn volk". DE GRIEP IN ENGELAND. Het aantal sterfgevallen in 122 steden is de vorige week gestegen tot 1103. In de aan deze week voorafgaande week was dit aan tal 1100. PRESIDENT ROOSEVELT CANDIDAAT VOOR NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. Het Cubaansche kabinet heeft een motie goedgekeurd, waarbij de president der Ver. Staten, Roosevelt, wordt aangewezen als candidaat van Cuba voor den Nobelprijs voor den vrede. DANTZIG EN DE BENOEMING VAN DEN NIEUWEN HOOGEN COMMISSARIS. De nat.-soc. pers te Dantzig levert nog geen commentaar op de te Geneve ten aan zien van Dantzig gevoerde besprekingen. In nationaal-socialistische kringen ver klaart men, dat de nieuwe hooge commissa ris van den Volkenbond (de Nederlander gep. vice-admiraal J. de Graaff) op geen enkele manier wijziging in den toestand brengt, daar niet zijn persoon, maar het sta tuut zelve op de vrije stad drukt. In de kringen der oppositie legt men een zeker scepticisme aan den dag ten aanzien van de door den senaat van Dinsdag te Ge neve gedane beloften. SLEEPBOOT GEZONKEN. Vier leden der bemanning nog vermist. De sleepboot Toxteth is gisteravond op de Mersey (in Engeland) gezonken. De kapitein werd gered, maar de overige vier opvaren den worden vermist. BELGISCHE KABINETSCRISIS. Minister Vandervelde treedt af. Het hoofdbestuur van de Belgische werkliedenparty heeft Vandervelde ge machtigd als minister af te treden. In het communiqué, waarin kennis gege ven wordt van de aan Vandervelde verleen de machtiging om af te treden, verklaart het hoofdbestuur van de Belgische werklie denparty, dat het evenals Vandervelde vap meening is, dat de redenen voor de partij om aan het regeeimgswerk mede te werken volledig blyven bestaan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7