TESSA Uoor kleine tuinen. SCHERMERHORN 2UIDSCHARWOUDE TEXEL WEKENLANG MET RHEUMATISCHE RUGPIJN IN BED. In zeer korten tijd weer op de been. „Vorig jaar had ik vreeselijke rheuma- t.iche pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik beslist Kruschen Salts moest probeeren. Ik kocht dadelijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was." Dit schreef ons Mevr. A. G. Wanneer Uw afvoerorganen niet be hoorlijk werker., zullen bepaalde afval stoffen het lichaam verontreinigen en klachten veroorzaken, als rheumatische pijnen, hoofdpijnen etc. Kruschen Salts is een onovertroffen middel om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelyksche dosis" Kruschen houdt U frisch en opge wekt als nooit tevoren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij. Amster dam, voorkomt. Vereeniging van Akkerbouwers. Voor de Vereeniging van Akkerbouwers in Beemster, Purmer en Schermer begon de heer Band op 2 Febr. zijn te houden selec tiecursus, waaraan door ongeveer 40 perso nen werd deelgenomen. De Voorzitter, de heer A. J. Barendregt te Schermerhorn hield een korte inleiding, waarin hij zijn leider, alsmede de besturen van de tuinbouwvereenigingen welkom heette. De heer Band, hierna het woord verkrij gende, zeide in deze avonden de theorie daarvan behoorlijk te zullen behandelen, terwijl dit in de a.s. zomer op het veld de monstratief kan worden nagegaan. De aard appel is een belangrijk product, hetwelk vóór 150 jaar in ons land nog onbekend was. Het vaderland is Zuid-Amerika, waar deze plant thans nog in het wild groeit. De Span jaarden hebben deze het eerst ingevoerd tusschen 1560 en 1570. Uit Noord-Amerika werden ze in West- Europa ingevoerd in 1590, terwijl het nog 200 jaar duurde voor ze inheems begonnen te worden. Door een omstreeks 1771 in Europa heerschende hongersnood werd de bodemproductie, ook met den aardappel, opgevoerd. In 1800 kende men in ons land den aard appel nog niet, terwijl dit thans het belang rijkste product is. In 1910 werden 150 mil- lioen ton verbouwd, in 1930 bedroeg dit 200 millioen, terwijl de productie per H.A. werd opgevoerd van 135 tot 239 H.L. Deze toe name is te verklaren door het kunstmestge- bruik, alsmede door de wijziging van soor ten en rassen. Verder behandelde spr. de bijproducten, die via de industrie uit de aardappelen worden gemaakt en besprak de familieplanten van den aardappel (solomus tyberose). 't Geheel was voor onzen tuin bouw een leerzame avond. Woensdagavond werd in het clublokaal van de vrouwenclub Onder Ons alhier de verloting gehouden, welke was georgani seerd ter gelegenheid van de Huisvlijtten- toonstelling. De 1500 loten, welke waren uitgegeven, waren zoo goed als alle geplaatst. Van de 117 uitgelote prijzen vermelden wij, dat de eerste prijs is gevallen op no. 1108 en resp. de tweede en derde op no. 186 en no. 998. De prijzen bestonden uit hand werken. Jaarvergadering van het z.g. Groote Fonds. De groote Texelsche vereen. V. I. O. D., de vereen, tot uitkeering van overlijden, hield Dinsdagavond haar jaarverg. in hotel „De Lindeboom" te den Burg. De voorzitter, de heer IJ. Brouwer, wees in zijn openings woord op de vele werkzaamheden, die in het afgeloopen jaar van het bestuur zijn gevergd en deelde mede, dat de heer P. Lieuwen, op 19 Febr. a.s. den dag herdenkt 'JxuiUeUm t door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD, 69) „Dit zijn ze alle, schat. Hij bewaarde ze niet allemaal, alleen de beste. Jimmy ze:, dat ze bij mekaar in een enveloppe zaten. De man had in zooverre gelijk. Als hij ze aan Jimmy gegeven had, had hij ze alle maal gegeven. Wat zullen we er mee doen?" „Laten we er een vreugdevuur van ma ken", zei Tessa. „Dan weet je zeker, dat ze niet meer gestolen kunnen worden". Dus stopten zij de brieven in mrs. Potts' kachel en bleven er naar kijken, terwijl zij verbrandden. En toen zij verbrand waren en Tessa de verkoolde overblijfselen met den pook verspreidde, schenen er kleine schadu wen uit Luella's oogen te verdwijnen. Zij had er altijd ouder uitgezien dan zij was. Nu zag Tessa haar weer jong worden. Weer sloot zij Tessa in de armen en kuste haar. „Het is alles jouw werk, engel", zei ze „Nu kan ik met den man trouwen, dien ik lief heb en., en het zal heerlijk zijn. Ik kom je gauw halen om hem te zien. Tessa, wat kan ik voor je doen in ruil voor alles, wat je voor mij gedaan hebt?" „I-i-ik zou het zoo heerlijk vinden, een van je bruidsmeisjes te mogen zijn, als je dat hij voor 50 jaar tot secr. der ver. is be noemd; 't voornemen bestaat om dezen dag voor dit altijd zoo ijverig bestuurslid niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Uit de rekening van den penningmeester, den heer F. v. Heerwaarden, bleek dat het jaar 1935 voor de vereeniging financieel niet 'ongunstig is geweest, doch het batig saldo is ten gevolge van het zeer groot aan tal uitkeeringen ongeveer 1400 minde, dan vorig jaar. Ook is het advies van de verzekeringskamer om geen gelden te plaat sen op hypotheken doch op effecten, nadee- lig geweest voor de kas, omdat hypotheken 5 rente geven en effecten 3'A Een voordeel gaf evenwel de voordeelige aan koop van enkele effecten. Hierop was een koerswinst gemaakt van 249.69. De ont vangsten over 1936 hadden in totaal bedra gen 9475.65. Hiervan aan rente 4021.92 en aan premiën 5199.47. De uitgaven be droegen 6009.74 zoodat er een saldo was van 3465.91. Dit bedrag gevoegd bij de generale kas vormde een bezit van 89391.02. De gelden zijn belegd als volgt: Hypotheken 62090, effecten 23.000, bank 3258.64, pensioenfonds 680.45, kassaldo 361.93. Uit het jaarverslag van den secretares bleek, dat het aantal leden iets is terugge- loopen n.L van 3632 tot 3630. Het aantal uitkeeringen had bedragen 48 n.1. 41 van 87.50, 2 van 35 en 5 van 6. Medegedeeld werd nog dat de rente betaling van hypotheken een zeer bevredi gend verloop heeft, er is slechts een zeer geringe achterstand. Met aflossen hebben enkele personen evenwel moeite door de tijdsomstandigheden, doch daarmede houdt het bestuur rekening. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Bakker Adrz., stemming had hiervoor niet plaats omdat slechts één candidaten- lijst was ingeleverd. Bij de rondvraag werd nog opgemerkt dat de verhouding van 5 pet. voor hypothe ken en 3^ voor effecten wel wat scheef is voor de hypotheekhouders. De voorzitter merkte op, dat men nu waarschijnlijk ge noeg elden op effecten heeft geplaatst, waarom men zich bij eventueele aanvraag om hypotheek tot de verz. kamer zal wen den om opnieuw gelden daarop te mogen plaatsen. De secretaris deelde verder nog het een en ander mede over correspondentie ge voerd met den wiskundig-adviseur, den heer Breemer, over verhooging van de uit keeringen tot 100. 't Bleek dat dit we gens den verlaagden rentevoet nog niet kan, doch binnenkort wel mogelijk zal zijn om dat dan de werkelijke reserve tot f 15.000 s opgeloopen. Huchtoaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Perkoetoet (uitreis) kwam te Singa pore aan. De Kwak (thuisreis) bereikte Rangoon. Zaterdagmorgen, 6 Febr. a.s., zal het K.L.M.-vliegtuig Nachtegaal van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van het vliegtuig zal bestaan uit de heeren A. Brugman (gezagvoerder), M. S. Rab (tweede bestuurder), H. de Jong (werktuigkundige) er P. A. Hirdes (radiotelegrafist). De post voor dit toestel moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. DE INDIE-VLUCHT VAN IR. DE KOK. Ir. J. E. F. de Kok, vergezeld van den heer Schmidt Crans, is op zijn vliegtocht naar Ned.-Indië gisternamiddag te Brindisi geland. Men had vier uren vertraging gehad wegens hevigen mist. DE EDELVALK OP SCHIPHOL. Het K.L.M.-vliegtuig Edelvalk is gister uit Indië komend om 16 uur 4 min. op Schip hol geland. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie doodeu. Donderdagmiddag is kort na het vertrek ten Zuidoosten van Slatina, in de nabijheid van Bruenn in Tsjecho-Slowakije, een mili tair vliegtuig, waarin zich vijf personen be vonden, verongelukt. Hierbij zijn een kapi tein en de bestuurder van het toestel om het leven gekomen, terwijl een zwaarge wonde tijdens het vervoer naar het zieken huis overleed. De beide andere inzitenden werden slechts licht gewond. denkt, dat ik daar goed genoeg voor ben", stamelde Tessa. „Lief kind, wie denk je, dat wij Turners zijn? Je bent goed genoeg om het bruids meisje van een prinses te zijn en heb ik je niet verteld, dat wij een generatie ge leden nog melk afleverden aan de huizen? Maar ik kan je niet als bruidsmeisje heb ben". „O Luella!" „Omdat ik op denzelfden dag ga trouwen als jij en Jimmy". „Ik en Jimmy!" zei Tessa, naar adem snakkend. „M-maar ik dacht, dat je niet graag hadt, dat Jimmy met mij zou trou wen, Luella". „Dat kwam ik je juist opbiechten. Mijn vreeselijke huichelarij. Die behoorde bij een verschrikkelijke samenzwering. Ik wou juist dolgraag, dat jij en Jimmy met elkaar zou den trouwen. Maar zie je, Jimmy is koppig". „O, ik weet zeker van niet". „Dat is hij wel. Ik ben zijn zuster, en ik ken hem langer dan jij. Hij wil nergens toe gedreven worden. Als je probeert Jim my van iets te overtuigen, wordt hij on middellijk een muilezel. Dus dacht ik, dat, als ik Jimmy met je wou laten trouwen, het het beste was, hem voor te houden, niet met je te trouwen. Wat ik dan ook deed". „Maar maar Luella, waarom wou je, dat Jimmy met mij zou trouwen?" „Dat wou ik al dadelijk, toen ik je dien eersten keer in zijn kamer in het Majestic Hotel zag. Ik zag, dat je juist het meisje voor hem was, en ik bedacht hoe heerlijk het zou zijn, als je met hem trouwde. Dus drong ik er bij hem op aan, niet met jou, en bij jou, niet met hem te trouwen. Ik dacht, dat als ik maar sterk genoeg en lang genoeg aanhield, jullie eenvoudig ge- Door de koude der vorige week werden we er even aan herinnerd, dat het thans winter is, en bijgevolg hard kan vriezen. Bij zoo een plotseling invallende strenge koude hebben we er wel aan te denken, dat som mige planten dan onze hulp wel eens noodig kunnen hebben. Het kan noodig blijken om het winterdek van niet geheel winter harde vaste planten nog wat te verzwaren. Tengevolge van het zachte winterweer dat we tot aan deze periode van koude hebben gehad, waren sommige planten onder dit dek al gaan groeien, en juist deze jonge planten- deelen zijn erg gevoelig voor vorst. Ook kan het noodig zijn om de kuilen waarin Dahlia knollen of bepaalde groentensoorten zijn op- gekuild, te beveiligen tegen invriezen door het aanbrengen van een laag ruigte over de kuil. De bakken waarin niet-winterharde planten worden bewaard, vragen dan onze bijzondere aandacht. Het dekmateriaal wordt dan verzwaard en ook de zijden van den bak worden, indien zulks noodig blijkt, tegen invriezen beveiligd. Wanneer het ook overdag flink vriest, is het vaak niet mogelijk om af te dekken. Toch zullen we, wanneer dit mogelijk blijkt, al is het maar voor enkele uren, het dekmateriaal weg nemen daar de planten behalve warmte, toch ook allereerst licht noodig hebben. Wanneer dan de zon op de ruiten schijnt, wordt de temperatuur in deze bakken al spoedig vrij hoog, en ook dit is verkeerd. Daarom luchten we dan al spoedig en voor komen we op deze wijze een te groot ver schil tusschen dag en nachttemperatuur. Dit temperatuursverschil is vooral in deze maand dikwijls zeer nadeelig voor tal van planten. In Februari kunnen de nachten nog streng koud zijn, terwijl overdag het zonnetje al vrij veel kracht heeft. Daardoor hebben ook tal van planten die in den vollen grond staan, veel te lijden. Vooral kruidachtige planten die 's winters groen blijven, zijn daar ge voelig voor. De wortels staan dan in den bevroren grond en kunnen dientengevolge niet functionneeren, onder den invloed van het warme zonnetje gaan de bladeren ver dampen, het evenwicht wordt verbroken en de bladeren verschrompelen. Ook het snelle ontdooien van de bevroren bladeren kan dit verschrompelen tengevolge hebben. Daarom is het aan te raden om over plan ten als: viooltjes, vergeetmenietjes, muur bloemen, campanula en tal van anderen bij vorst in dezen tijd van het jaar, dennentakken of fijn rijs te leggen, opdat het zonnetje ze niet direct kan raken en het ontdooien zeer geleidelijk plaats heeft. A. G. Jbucqecli{he Stand BERGEN (Januari). Geboren: Johanna Margaretha, d. van Gerrit Roozendaal en Katarina Maria Klein. Thomas Johannes, z. van Gerardus Roo- sloot en Elisabeth Maria Draaisma. Johan Wilhelm, z. van Berend Boersma en Catha- rina Bos. Maria Catharina, d. van Petrus Jacobus Wokke en Maria Elisabeth Catha rina Vlaming. Albertus Hendericus, z. van Albertus Hendericus Burgering en Eli sabeth Maria Johanna Broek. Johannes Martinus, z. van Johannes Wilhelmus Nanne en Alida Anna de Jong. Adriaan Arend, z. van Gerard de Sain en Arendina Krale. Jan Christiaan, z. van Jacob Ivangh en Wilhelmina Christina Olthoff. Cornelia Afra Maria, d. van Jacobus Johannes Glorie en Elisabeth Catharina Louter. Petrus Theodorus, z. van Dirk Vlaar en Catharina Geertrudis Klaver. Anna Hendrika, d. van Johannes Jacobus Cornelis Otten en Wilhelmina Johanna Zaadnoordijk. Hen- drikus Gerardus, z. van Arie Louwe en Maria Geertruida Leuver. Cornelis, z. van Cor nelis Admiraal en Maria Kraakman. Dina, d. van Dirk van Berge en Alida Catharina Taanman. Eva Maria Margaretha, d. van Johannes Joseph Kaldenbach en Veronica Clasina Hoogland. Willem Hendrik, z. van Arie Paulus de Zwart en Elisabeth Johanna Tielrooij. Maria Elisabeth, d. van Petrus Leijen en Elisabeth Catharina Schave- maker. Getrouwd: Cornelis Johannes Verte gaal en Maria de Rugter. Cornelis Jan Pijper te Hilversum en Antje Briefjes. Overleden: Johanna Sara Meskes, dwongen zouden zijn, met elkaar te trou wen, al was het maar uit zelfverdediging, en daar had ik gelijk aan". „Maar ik dacht, dat je hoopte, dat hij met Lady Betty Maldon zou trouwen". „Ik wou hem juist van lady Betty afhou den. Ik heb niets op haar te zeggen. Ik heb niets tegen haar, maar ik weet, dal zij niet van Jimmy houdt en hem nooit heeft liefgehad, en hem alleen maar zou ge nomen hebben om zijn geld. Maar Jimmy voelde, dat zgn eer hem gebood, haar te trouwen, als zij dat wenschte, en hij ^zou het gedaan hebben ook, als ik hem niet zoo gekweld had en jij niet zoo lief was geweest". „Maar nu" zei Tessa zacht, „hij is nog zoo'n beetje verloofd met lady Betty. Ik geloof niet, dat ik ten koste van lady Betty gelukkig zou kunnen zijn. Zij heeft niets gedaan". „Dat kwam ik je juist vertellen", zei Luella. „Lady Betty is, denk ik, op het oogenblik gelukkiger, dan zij in langen tijd geweest is. Gisteren is zij met een officier weggeloopen. Ik weet, dat zij altijd van hem gehouden heeft en ben heel blij, dat zij in het gezicht van al haar dierbare bloedverwanten de vlucht heeft genomen Zij trouwden vanmorgen. Ik hoorde dit alles pas een paar uur geleden door de telefoon van een vriendin". „Dus is Jimmy nu vrij?" vroeg Tessa zwakjes. „Neen. Hij is met jou verloofd". maar wij zijn niet verloofd, Luella". „Jimmy denkt in elk geval van wel". „Waar is Jimmy nu?" „Hij is naar lady Betty's huis gegaan, om haar te vertellen, dat hij met jou wou trou wen. Zie je, toen hij wegging, had ik de weduwe van Cornelis Johannes de Bac jaar. Cathaiina Kick, echtgenoote ian Adrianus van der Spiegel, 66 jaar. a ia rina Agatha Maria Schut, 17 jaar. Al ei tus Stenvers. echtgenoot van Geertina Geertruida van Eijken, 68 jaar. Cornelis Kasteleijn, 61 jaar. Maartje Wagenaar, echtgenoote van Cornelis Gootjes, 54 jaar. Jan Harp, echtgenoot van Niesje van der Horst, 68 jaar. Theodorus Antonie Paulus Berkhout, 60 jaar. Thomas Johannes Roo- sloot, 3 weken. SCHOORL (Januari). Geboren: Johanna, d. v. J. Winder en Eduarda Elisabeth Wittebrood. Johanna Catharina, d. v. Theodorus Jacobus Schot vanger en Maria Johanna Verkerk. Jaco bus Cornelis, z. v. Johannes de Winter en Cornelia Kager. Alida Maria, d. v. Adrianus Louter en Marijtje van der Peet. Hilbert, z. v. Jan Toering en Helena Geertruida Kersbergen. Everdina Corne lia. d. v. Evert Bakker en Cornelia Bek. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Schotvanger en Anna Schouten, wonende te Alkmaar. Jan Hendrik Albrecht Tasch en Suzanna Adriana van Daalen, wonende te Alkmaar. Getrouwd: Hendrik de Boer en Theresia Frederika Hiemstra. Pieter Huiberts en Hendrika Catharina Phaff. Johannes Cornelis Schotvanger en Anna Schouten, wonende te Alkmaar. Jan Hendrik Albrecht Tasche en Suzanna Adriana van Daalen, wonende te Alkmaar. Overleden: Jan Timmer, 61 jaar. Johannes Smit, 70 jaar, geh. m. IJda Moer kerk. Brechtje Henrionet, 77 jaar, geh. met Jan Roozing. Willem Everhardus. 37 jaar, geh. met Etje Schoonbeek. Christi na Catharina Jelgersma, 77 jaar. EGMOND-BINNEN (Januari). G e b o r e no Johannes Maria, z. van Jo hannes Antonius Imming en Lucia Maria Zuurbier. Cornelis Jacobus Bernhard. z. van Gerardus Baltus en Maria Cornelia Sin- nige. Suzanna Juliana, d. van Corne'is Hof en Agatha Schuit. Gerardus Wilhel mus. z. van Wilhelmus Kramer en Alberti- na Maria Stoker. Overleden: Cornelis Kraakman, 45 jaar. Sebilla Dekker, geboren Klaver, 60 jaar. WARMENHUIZEN (Januari). Ge boren: Jozef Aloysius, z. v. H. Nelet en J. W. M. de Rijk. Pietertje Cor nelia, d. v. A. Biersteker en C. G. Strijbis. Quirinus Johannes, z. v. C. Jonker en M. E. Louter. Petrus Cornelis, z. v. J. Groot en A. Put. Ondertrouwd: Franciscus Maria Konincks te Harenkarspel en Wilhelmina Anna Maria Krom. Anton Dekker en Anna Petronella de Groot. Getrouwd: Anton Dekker en Anna Petronella de Groot. Overleden: Johanna Beukers, oud 71 jaar, echtg. v. P. v. d. Berg. WINKEL (Januari). Geboren Cornelis zoon van Gerrit Vel en Aagje Floor. Nanda, dochter van Gerrit Nes en Jantje Bajema. Overleden; Dieuwertje Spaans, 63 jaar, ongehuwd. Aaltje Hegmans, 87 jaar, weduwe van Mattngs van Eeten. OUDKARSPEL (Januari). Geboren Jan, zoon van Pieter de Jong en Aaltje Swart. Cornelia An- thonia, dochter van Theodorus Rgkes en Margaretha Loos. Arie, zoon van Nico- laas Leonardus Carnas en Grietje Bakker. Overleden: Cornelis Bood, oud 56 jaren, echtgenoot van Grietje Kramer. Moras Michiel, oud 81 jaar, weduwnaar van Grietje Stroet. fand= en Jum&ouw HET TEXELSCH SCHAAP IS GEZOCHT. De goede naam van het Texelsche schaap is blijkbaar tot ver over de grenzen van Nederland bekend. Dit mag wel blijken uit het feit, dat zich thans op Texel eenige Fransche schapenfokkers bevinden, die hier fokrammen en -ooien koopen (geregistreerd vee) ter verbetering van de schapen in Frankrijk. Er worden prijzen betaald van 50 tot 55 en hooger. telefonische boodschap nog niet gekregen. Hg weet nu waarschijnlijk al, dat Betty er met haar officier vandoor is, en wenscht haar veel geluk toe". „Maar Luella", zei Tessa wat verdrietig, „Rima Epstein is er ook nog". „Rima wie? O, je bedoelt de Rima van mr. Epstein? Wel, dat is nooit iets ernstigs geweest. Ik zal je aan Rima voorstellen, als je wilt, dan kun je er met haar over spreken. Maar je kunt er op aan, dat zij in het geheel geen recht op Jimmy heeft. Jimmy heeft wel eens wilde streken uit gehaald, .net als andere jongelui, en hij is niet van steen, maar hg is een goede kerej En daar is hij warempel zelf". Een auto hield buiten stil, en nu geleidde mrs. Potts, wier nopjesmuts erg scheef stond, Jimmy de kamer binnen. Luella stond op. „Het is in orde, Jimmy. Wg weten je nieuws al. Ik hoorde het door de telefoon. Betty is er vandoor met haar officier, en ik hoop dat zg weinig zorgen zullen hebben. Tessa had tenslotte de brieven, en wg heb ben ze verbrand. Als jullie beidjes elkaar wat te zeggen hebben, maak het dan kort, want ik ben van plan, jullie mee naar huis te nemen naar pa en ma. Ik kan vannacht niet gaan slapen, voordat alles officieel in orde is gekomen. Ik ben graag vriendelijk voor jonge menschen en zal dus buiten in de auto wachten, tot jullie uitgepraat zijn. Maar doe er niet meer dan twee uur over" Weg ging Luella, en Jimmy trok Tessa van de sofa en klemde haar in zgn armen. En kuste haar, en bleef haar kussen, totdat zg geen adem meer had om te zeggen, wat zij van plan was te zeggen. En na een poosje wilde zij heelemaal niets meer zeg gen. Crisia-publicelie. TEELTVERGUNNING FABRIEKSAARDAPPELEN. De Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veendam maakt bekend dat georgar.i- seerden bij een Provinciale Landbouw crisis-Organisatie, die een vergunning voor het telen van fabrieksaardappelen of een bericht van weigering hebben ontvangen, een bezwaarschrift kunnen indienen bin nen 14 dagen nadat de uitpootkaart of af wijzing aan hen is verzonden. Volledigheidshalve zij voorts medege deeld, dat in het Reglement bezwaar schriften fabrieksaardappelen voor den oogst 1937 het volgende is bepaald: De belanghebbenden zijn gerechtigd een bezwaarschrift in te dienen bij het bestuur der Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veendam: a tegen elke weigering van een vergun ning voor het telen van fabrieksaardappe len met bestemming tot levering aan aard appelmeelfabrieken, als bedoeld in artikel 9 lid 2 onder b, 2o. van het Crisis-Akker bouwbesluit 1934; b. tegen elke toewijzing van de opper vlakte vermeld op de vergunning als vorenbedoeld. Op straffe van niet-ontvankelgkheid moet de georganiseerde! a. het bezwaarschrift, hierboven bedoeld binnen 14 dagen, nadat de kennisgeving betreffende de toewijzing of weigering aan hem is verzonden, hetzij per post, hetzg ten kantore der Centrale bezorgen, bk voor of op den dag van die bezorging op de postrekening No. 241487 van die Centrale storten een bedrag van 5.—, tenzij hij bij het bezwaarschrift overlegt een bewijs van onvermogen, afgegeven door den Burgemeester zijner woonplaats; c. in het bezwaarschrift nauwkeurig omschrijven, waartegen hetzelve is gericht en op welke gronden hij zich bezwaard acht. Het bestuur der Centrale stelt den ge organiseerde, die een bezwaarschrift als hierboven bedoeld, heeft ingediend, in de gelegenheid dit bezwaarschrift binnen veertien dagen na de indiening mondeling toe te lichten ten overstaan van tenminste twee leden van het Bestuu#, welke worden bijgestaan door d»n secretaris van de Centrale of een door het Bestuur aan te wijzen vervanger. Na deze toelichting beslist het Bestuur zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen veertien dagen, omtrent het bezwaar schrift. Indien het Bestuur het bezwaar van den georganiseerde gegrond oordeelt, wordt het gestorte bedrag ad 5.aan den ge organiseerde terugbetaald. Gedurende den tijd. welke verloopt tusschen de indiening van het bezwaar schrift en de beslissing daarop, is de oor spronkelijke toewijzing voor den georga niseerde bindend. „CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1937 GERST (OOGST 1936)." De minister van landbouw en visscherg heeft besloten uit het Landbouw-Crisisfonds aan telers van gerst als bedoeld in Art. 4 lid 8 van het Reglement steun-gerst oogst 1936, zooals dit voor de intrekking gold, als mede aan telers van gerst, die na afdor- sching van hun gerst niet schriftelijk kennis hiervan aan de organisatie hebben gegeven, doch overigens wel voldoen aan de bepalin gen van voornoemd reglement, over hun bij taxatie vastgesteld hoeveelheid gerst steun te verleenen tot ten hoogste 1.12 per 100 K G. WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Januari 1037 Januari 1936 Roode kool 1.013.075 K.G. 554.275 K.G. Gele kool 418.600 153.550 D. witte kool 365.325 225.500 Uien 52.675 80.300 Peen 17.175 10.275 Nep 950 2.675 Aardappelen 900 T, 4.675 Bieten 2.300 800 Selderie 1.150 st. De omzet bedroeg in Jan. 1937 f 27.028,50 tegen 52.506,55 in Jan. 1936. Jimmy voerde het woord. Hij zei, dat hij haar liefhad, en dat zij wonderbaarlijk was, en zoo mooi als de sterren, en zoo zoet als de zang van den nachtegaal op een zomer avond. En dat hij haar wilde trouwen, en dat zij in een aardig huisje zouden gaan wonen, dat hij op het land gevonden had, en dat zij een flat in de stad zouden heb ben. En nog veel meer dergelijke dingen. Tessa zei alleen: „Ik heb je lief, Jimmy. Ik heb je lief'. Zij was niet erg spraakzaam, als de ont roering haar de tranen ln de oogen dreef, maar Jimmy scheen heel tevreden over de wijze, waarop zij zijn talrijke vragen be antwoordde. Later reed Luella hen naar huls. In Hyde Park stopte zij, en liet haar lantaarn schij nen op het gebeeldhouwde paneel van de vrouw met de vogels, waarover zooveel te doen was geweest. „Daar heb je haar nu, Tessa", zei ze gichelend. „De Rima van mr. Epstein". „O! zei Tessa ontsteld, toen zij uit het raampje keek. „O is dat ts dat „Ja, dat is Rima", zei Jimmy met vol doening. „O, nu begrijp ik het. Daarom noemde je haar het meisje van steen". „Juist". Tessa stak haar hand onder Jimmy's arm, toen Luella verder reed. „Ze is niet bijzonder mooi, vind je wel?" „Een kwestie van smaak", zei Jimmy- „Smaken verschillen. Sommige menschen dwepen met haar. Wat mij betreft, kan ik niet zeggen, dat zg nu juist in mijn smae': valt", EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10