Aqmda faatste éeticfiUn JUoaüiciaai Tlieutos UITGEEST Jieck S. School Wat Uw snelheidsmeter f U niet vertelt* OUDKARSPEL KOEDIJK BROEK OP LANGENDIJK Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De ro zenkrans (rom.); hoofdrollen Andre Luguet en Louisa de Mornand Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziekenhuis-geheimen (sens.-dram.); hoofd rollen Chester Morris, Virginia Bruce, Ro- bert Taylor e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag (behalve Zaterdag 6 Februari), hoofdnummer MoskouShanghai (dram.); hoofdrol Pola NegrL Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer On der twee vlaggen (sens.); hoofdrollen Ro nald Colman, Claudette Colbert, Victor McLaglen en Rosaline Russel. Toegang bo ven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 6 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering De Halter. Zondag 7 Februari. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Maandag 8 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden A.B.C.- cabaret, o.l.v. Louis Gimberg. baar gesteld en B. en W. zijn officieel „ver hinderd" geweest de opening dezer instel ling in een particuliere café-zaal bij te wonen. Wij hebben van week tot week nauw keurig den omzet op deze beurs gevolgd, met dien van de markt vergeleken en geconsta teerd, dat blijkbaar steeds meer fabrikanten tot de conclusie zijn gekomen, dat de op richting van een kaasbeurs te dezer stede een betreurenswaardige vergissing is ge weest. De tijd is evenwel nog allerminst aan gebroken om op onze lauweren te gaan zitten en het afsterven van de kaasbeurs te gaan bekijken. Zoover is het nog niet. Integendeel, aller medewerking is noodig om den aanvoer op de markt en den goeden verkoop daar ter plaatse zoo sterk mogelijk te bevorderen. Er moet meer dan ooit propaganda voor de markt gemaakt worden, niet alleen met woorden, maar ook met daden. En daden dat weten wij allen zijn kostbaar, vooral in een tijd, dat de bijna noodlijdende gemeente in alle opzichten moet bezuinigen en dat elke extra uitgave in Den Haag van alle zijden op haar nood zakelijkheid bekeken en gewogen wordt. Het was daarom als blijk dat ook het rijk zich voor het behoud van de Alkmaar- sche kaasmarkt interesseert zoo ver heugend, dat de burgemeester kort geleden bij het voorstel om de wik- en weegloonen met 2 cent per 20 K.G. te verlagen, de mede- deeling kon doen, dat deze extra uitgave welke de gemeente enkele duizenden guldens zal kosten hoogst waarschijnlijk in Den Haag zou worden goedgekeurd, daar de minister zelf had toegezegd, deze goedkeu ring te zullen bevorderen. Inmiddels heeft de gemeente thans haar offer gebracht, is het goede voorbeeld ge geven en is het woord, of liever de daad aan anderen gekomen. Zal het rijk nog een extra bijdrage ver- leenen? Men is er niet zeker van, maar vast staat, dat men in Den Haag allereerst ver wacht, dat de Alkmaarders, die bij het be houd van de markt het meeste gebaat zijn, ook zelf een teeken van daadwerkelijke belangstelling zullen geven. Wie toch is er met het behoud van onze markt, dat wil zeggen, met het behoud van het bezoek van duizenden vreemdelingen aan onze oude en mooie provinciestad, wie toch is daarmede meer gebaat dan onze middenstand? Wie profiteeren er meer van deze toeristenstroom dan de café's en lunch rooms om en bij de markt gelegen, dan zoo vele middenstanders langs wier uitstallingen duizenden vacantiegangers van en raar het station wandelen. Zij hebben allereerst belang bij het be houd van onze historische kaasmarkt en het is dus eigenlijk vanzelfsprekend, dat men zich tot diverse organisaties allereerst van den middenstand richt met de vraag: toont nu ook eens Uwe daadwerkelijke be langstelling, opdat ook de regeering kan zien, dat Alkmaars bevolking bereid is voor dit groote stadsbelang een offer van betee- kenis te brengen. De actie voor algemeene medewerking van de zijde der Alkmaarsche bevolking is in handen gegeven van het bestuur van „Alcmaria", de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer hier ter stede en men zal moeten toegeven, dat dit een organisatie is, welke allereerst en aller meest op de propaganda voor het behoud van de markt en voor het blijvend bezoek van duizenden toeristen uit binnen- en bui tenland is aangewezen. Alcmaria heeft mede op verzoek en namens de middenstandsvereenigingen en de Vereeniging voor het Restaurant- en Kof- fiehuisbedrjjf een vergadering uitge schreven op Donderdag 11 Februari a.s. des avonds te half negen in Hotel London op het Verdronkenoord. Daar zal de voorzitter van Alcmaria den stand van zaken uiteenzetten en een beroep doen op allen, die daartoe bereid en in staat zijn, om financieele medewerking te ver- leenen, opdat zoo mogelijk jaarlijks een bedrag bijeen gebracht kan worden, waardoor de gemeente in staat gesteld wordt, de wik- en weegloonen opnieuw te kunnen verlagen. Wanneer de Alkmaarsche bevolking een daadwerkelijk bewijs van belangstelling geeft en er schijnen reeds enkele hon derden guldens toegezegd te zijn mag gehoopt worden, dat ook het rijk zich niet onbetuigd zal laten, ofschoon eenige zeker heid daaromtrent tot dusver niet schijnt ver kregen te zijn. In allen gevalle ondersteunen wij gaarne den oproep van Alcmaria, die op groote schaal de uitnoodigingen heeft rondgezon den. Laat ieder, die belang heeft en belang stelt in het behoud onzer kaasmarkt, op dien avond aanwezig zijn, opdat naar buiten moge blijken, dat Alkmaars bevolking niet alleen met woorden, maar ook met daden voor het behoud strijdt van datgene, dat onze stad tot ver buiten onze grenzen be kend en beroemd gemaakt heeft. DE KAASMARKT. De handel was heden vlugger dan de vorige week; de prijs 1 per 50 K.G. hooger. De hoogste markt bedroeg 22.50, terwijl de gemiddelde markt 18 19 bedroeg. De aanvoer was gering en bedroeg 36000 K.G. tegen 58000 K.G. in dezelfde week van 1935 en 61000 K.G. in die van het vorig jaar. De groote fabriek te Binnenwyzend, die tot nog toe de kaasbeurs had bezocht, was heden met een d3el van de productie (het grootste deel werd aan huis verkocht) weer op de markt en zeer tevreden over het op de markt bereikte resultaat. Op de kaasbeurs werden door een zevental fabrieken 7752 kaasjes aange boden, waarvan ook ditmaal meer dan de helft onverkocht bleef. De hoogste prijs was hier 20, de gemiddelde markt 18. Aangezien wij leven in den tijd van ge- ringen melkgift, zullen gedurende de eerstkomende weken de aanvoeren nog gering blijven. De heer Tonneboeier, die met zijn marktstal 50 jaar de markt bezoekt, werd met dit feit door den directeur van het marktwezen, den heer Voorthuysen, ge complimenteerd, terwijl hem bovendien een kistje sigaren werd aangeboden. Ook van andere zijden ontving de heer To-ineboeïer blijken van belangstelling. OPOE VAN DER MEY TE WUK AAN ZEE OVERLEDEN. Gisteren is na een ziekte van enkele da gen „Opoe" van der Mey, de oudste inwoon ster van Wijk aan Zee, overleden. Zij be reikte den leeftijd van 103 jaar. Het oudje was een zeer populaire figuur in deze gemeente. POSTZEGELACTIE 1936/1937. Onlangs hield het postzegelcomité zijn eindvergadering. Met groote voldoening kan worden terug gezien op den verkoop van dezen winter. Er werden door het comité verkocht: 7035 prentbriefkaarten. 17020 postzegels van 3 cent. 8750 8 17877 10 2495 16 Totaal 46142 postzegels voor een waarde van 3397.50. De prentbriefkaarten brachten 492.45 op. Aan giften werd ontvangen 35.03 In de busjes bevond zich 10.50 Zoodat de acte opleverde 3935.48 Het comité hoopt, dat het volgend jaar de 4000 overschreden zal worden. Groote medewerking werd van verschil lende zijden genoten, niet in het minst van de pers, die geregeld opwekkingen plaatste, welke door onze eere-lid Mevr. Prins Vlessing werden ingezonden. Het gemeente-bestuur stelde voor de ver gaderingen steeds een localiteit ter be schikking. Een schare van dames van alle stand en richting hielp ons trouw bij den verkoop, een hartelijk woord van dank is daarom ook tegenover hen op zijn plaats. Twee garages alhier stelden belangeloos auto's beschikbaar voor het bezoeken van de kantoren om aldaar postzegels te ver- koopen. Een medewerking, die gewaardeerd werd. In de gemeente Heiloo werd dit jaar de verkoop aanmerkelijk opgevoerd door de actie, die aldaar door de dames N. Akker man en Gr. Groenewoudts werd geleid. Dr. Aukus te Bakkum, Mevr. Eecen Schipper te Oudkarspel, Mevr. Huyser van Reenen te Stompetoren, Mevr. Meindersma te Schermerhorn, burgemeester Nieuwen- huizen te Limmen en de heer N. Schild te Egmond aan den Hoef, verleenden wederom hun medewerking om in hun omgeving postzegels en prentbriefkaarten te ver- koopen. De kinderpostzegel heeft de sympathie van een ieder, de opbrengst bewees dit, en deze wetenschap doet ons comité met ge noegen het vele werk verrichten, dat aan de voorbereiding en den verkoop is verbonden. Het comité was als volgt samengesteld: Beschermvrouwe J. M. van Kinschot— Dorhout Mees, J. J. D. H. Verschoor, voor zitter en de dames C. H. M. Dorbeck, le secretaresse, C. G. Scalé, 2e secretaresse, M. M. Witkop Koning v. d. Sleen, le pen- ningmeesteresse, D. M. Kuysten, 2e penning- meesteresse en R. PrinsVlessing, eerelid. DE ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN KOMEN IN BERGEN. Opvoering van een historisch stuk. Zooals reeds in de dagbladen werd ver meld, maakt „Die Afrikaanse Studente- Toneel van Stellenbosch" van 1 Jan. tot half Februari een reis door Nederland en Vlaanderen, waarbij enkele tooneeistukken voor het voetlicht gebracht zullen worden, waardoor men kennis zal kunnen nemen van Afrikaansche letterkunde en tooneel- speelkunst. Er bestaat te onzent een steeds toe nemende belangstelling voor Zuid-Afrika, welke zeer begrijpelijk is. Immers door de overbevolking in Neder land ,is het emigratie-vraagstuk sterk op den voorgrond gekomen en heeft men den indruk gekregen, dat in Zuid-Afrika nog steeds een tekort aan werkkrachten be staat. In een gesprek dat steller dezes met prof. dr. A. C. Bouman van de Universi teit van Stellenbosch mocht hebben, is wel gebleken, dat bepaalde groepen werkers, mits goed geschoold, zoowel hoofd- als handarbeiders, aldaar een goede kans heb ben om vast werk te verkrijgen. Bovendien is er een band van stamver wantschap omdat de geschiedenis van Zuid-Afrika ten nauwste is verbonden met die van Nederland. Dr. H. D. van Broekhuizen, gezant van Zuid-Afrika, heeft het zoo kenschetsend gezegd in zijn Nieuwjaarsrede voor de radio gehouden: „Of ons Hollands, Afrikaans of Vlaams praat, die bande, wat ons saam bind is die kulturele bande en dit is taal, geskiedenis en godsdienst, ja alles wat die woord kui tuur insluit". Uit een en ander blijkt wel, dat een per soonlijke kennismaking met de volgelingen van de oude Hollanders aan de Kaap, op een zeer geschik tijdstip komt. Op 8 Februari wordt in Bergen een voorstelling gegeven van ,,'n Liefde aan die Kaap in van der Stel se tyd", welk stuk speelt in de 18de eeuw, in historische costuums, in den tijd dat gouverneur W. A. van der Stel de belangen van de Hee- ren Zeventien van de O.I. Compagnie moest behartigen, maar onder de burgers veel ontevredenheid verwekte en meer zijn eigen belangen diende, dan die der volksplanting. Een groot aantal burgers zond daarop met de retourvloot 'n klacht naar Heeren Zeventien. De gouverneur deed daarop eenige voormannen weder rechtelijk vatten, naar Kaapstad vervoeren en in de gevangenis werpen, totdat de be velen van de machthebbers van de O.I. Comp. een einde aan zijn bewind maakten en hem terugriepen. Deze gegevens zijn in het stuk verwerkt. Het brengt eenerzijds de moeilijkheden, die de kolonisten in de Kaap hadden te overwinnen, in beeld, an derzijds teekent het de onverzettelijkheid, waartoe de strijd met de natuur hen op voedde en die een zoo kenmerkende karak tertrek is van de geslachten, welke na hen zijn gekomen. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank alhier zijn de uitkeeringslijsen gedeponeerd in: a. Het faillissement van H. Ytsma, koop man te Hoorn; uitkeering nihil; b. Het faillissement van wed. van Doorn- Keppel, winkelier te Oudesluis (gem. Zijpe) uitkeering nihiL BRAND TE ZUIDSCHARWOUDE. Manufacturenzaak afgebrand. Vannacht, ongeveer 12 uur, werd Zuid- scharwoude opgeschrikt door bekkenslagen brand-geroep. Er bleek brand te zijn uitgebroken in het perceel van de heeren Rutsen, van Exter en Blom, waarin de heer P. de Geus nog maar sinds kort een manufacturenzaak heeft ge vestigd. Toen wij bij den brand aankwamen sloe gen de vlammen uit de ramen en het dak en leverden gevaar op voor de belendende perceelen. De brandweer, welke heel spoe dig ter plaatse was, bestreed het vuur met twee stralen op de waterleiding. Het stond er critiek voor en de motorspuit van de ge meentelijke lichtbedrijven welke gehaald werd, bleef maar uit Een brandzeil werd gelegd op het door den heer Schouten bewoonde perceel, ter wijl de woning van den heer Wagenaar werd nat gehouden, met gevolg, dat in dit perceel vrij veel waterschade is aangericht en ook nog eenige brandschade werd ver oorzaakt aan dakgooten, gordijnen enz. De belendende perceelen wist men te be houden, doch de manufacturenzaak ging ge heel in vlammen op, d.w.z. de muren ble ven intact en het dak ook gedeeltelijk, doch van den inhoud van het huis is niets over gebleven. Na ongeveer een uur te hebben gespoten met twee slangen op de waterleiding (toen de motorspuit eindelijk kwam behoefde zij geen dienst meer te doen) was de brand ge- bluscht. De bewoners, de heer de Geus en zijn echtgenoote hadden de woning over het dak moeten verlaten, aangezien de trap reeds was weggebrand, toen zij door voorbijgan gers, die den brand hadden ontdekt, waren gewekt. Tijd om zich aan te kleeden was er niet over. Over den oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Eén van de personen, die er het eerst bij waren, deelde ons mede, dat het ergste vuur werd waargenomen bij de plaats, waar de schoorsteen van de winkel was. De schade is vrij aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt Zooals begrijpelijk is, trok deze brand veel belangstelling van de zijde der dorpe lingen. MEISJE AANGERAND. Op den eenzamen Torenweg, onder de gemeente Hem, heeft een haar onbekend persoon een uit de school te Venhuizen ko mend meisje van 9 jaar op zijn rijwiel mede genomen. Later bleek, dat zulks met min der goede bedoelingen was geschied. De politie heeft dezen man korten tijd later wegens overtreding van art 247 W. v. S. aangehouden en ter beschiicking van de justitie gesteld. Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot: die wetenschap tttg méér waard dan het besef, dat u jt aV 60 of 70 km per uur rljdtl Denkt daar VMwf e9ru aan «x* u d*n snelheidsmeter él te hoog laat oploopanl (Ongecorrigeerd.) PROF. JANSSEN VAN RAAY t. Op 75-jarigen leeftijd is te Den Haag over leden prof. ir. W. H. L. Janssen van Raay, oud-hoogleeraar aan de technische hooge- school te Delft. De thans ontslapene werd geboren te Ba tavia in 1862. Hij doorliep middelbare scho len te Breda en te Haarlem, studeerde ver volgens aan de toenmalige polytechnische school te Delft, waar hij in 1884 het diplo ma behaalde van werktuigkundig ingenieur. Vervolgens werd hij leer aar in de wiskun de aan een hooger burgerschool te Haar lem, waarvan hij tevens later onder-direc teur was. Op 17 Februari 1900 werd hij be noemd tot leeraar aan de polytechnische school en belast met de lessen die tot dat oogenblik werden gegeven door prof. dr. G. Schouten. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is de drie en vijftigjarige matroos J. Bijl, toen hij bezig was water te scheppen op een sleepboot op de marinewerf te Den Helder, over boord gevallen en ver dronken. leden jaar, waarvan H.A. 713.874 in de Regeerings-provincies, en HA 202.587 in de provincies, waarvan de grootste helft door de rebellen is bezet Rogge: H.A. 69.327 in de Regeerings- provincies, H.A. 38.373 in de Republikein- sche provincies, waarvan een gedeelte door de rebellen is bezet In totaal: HA. 107.700 rogge. Het weer is bijzonder gunstig geweest voor den uitzaai. Uitvoering tooneelvereeniglng „Vondel". Woensdagavond gaf de tooneelvereeni- ging „Vondel" alhier haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen in de groote zaal van het hotel de Ooievaar. Opgevoerd werd Najaarsstormen, comedie in 3 bedrijven door Christin van Bommel—Kouw en Henk Bakker. De zaal was geheel bezet. Voor de spelenden was het een moeilijk stuk, doch we kunnen in het algemeen niet anders dan lof hebben voor datgene, wat Vondel ons heeft laten zien. Aan het spel van Bob komt in de eerste plaats een woord van hulde toe. EEN NIEUW APPARAAT TEGEN ZEEZIEKTE. Uitvinding van dr. G. P. Utermöhlen. Zeeziekte bestaat, sinds er wordt geva ren en ondanks vele experimenten is men er tot nu toe niet volkomen in geslaagd om een afdoend middel tegen deze kwaal te vinden. Vanmorgen werd ons echter een nieuw toestel gedemonstreerd, uitgevonden door dr. G. P. Untermöhlen, geneeskundig advi seur der N. V.Stoomvaart Mij. „Neder land", dat in den handel wordt gebracht door de N. V. „Vogedis" te 's-Graverrhage en dat volgens verscheidene attesten van medici het probleem van de zeeziekte op de juist wijze oplost. Het toestel bestaat uit een luchtkussen met spiraal-veeren in een speciaal gecon- strueerden standaard opgehangen en moet het hoofdkussen van den patiënt ver vangen. De oorzaak .i.L van de zeeziekte-ver- schrijnselen moet worden toegeschreven aan een abnormale prikkeling van het binnenoor, het z.g. labyrinth. Zijn de invloeden van buiten, zooals bij aanwezigheid op een slingerend en stam pend schip, groot genoeg om deze abnor male prikkels op te wekken, dan ontstaan er, doordat de inwerking erva nook op 't centrale zenuwstelsel te sterk wordt, de bekende verschijnselen van de zeeziekte. Zoodra het schip stil ligt, houden deze verschijnselen vrij spoedig op. Dit is de modernste theorie omtrent de zeeziekte zooals prof. Quix te Utrecht ze heeft ver klaard. Het lag nu op den weg van degenen, die voorstanders van deze beschouwing wa ren, om na te gaan of op mechanische wijze de versnellingen en vertragingen, die bij de veelvuldige bewegingen van een schip optreden ten opzichte van het hoofd den zetel van den hoofdschakel kun- I nen worden getemperd. Men heeft nu met dit apparaat een hoofdsteun geconstrueerd, welke de be wegingen van het schip neutraliseert. De resultaten, met dit toestel bereikt, zijn, blijkens verschillende rapporten van scheepsgeneesheeren en patiënten, zeer goed. Hun bezwaren verdwenen bijna onmid dellijk bij gebruik van het apparaat. Er zullen dus menschen zijn, die met dit toestel niet meer tegen een langere of koitcre zeereis behoeven op te zien. Het apparaat van Nederlandsche vin ding zal geheel in Nederland worden ge fabriceerd. Neöerlandsch octrooi is ver kregen en in net buitenland is octrooi aan gevraagd. Vooral in Engeland schijnt groote belangstelling voor het apparaat te bestaan. Voor particulieren, die veel zeereizen maken en zich zulk een apparaat willen aanschaffen zal een speciale hoes of kof fer worden bijgeleverd, terwijl bij vol doende belangstelling eventueel een op klapbaar toestel zal worden geconstrueerd. In Nederland zal het in den handel worden gebracht onder den naam: „Dr. Untermöhlens toestel tegen zeeziekte", terwijl het internationaal bekend zal wor den onder den naam A. S. A. (Anti- Seasickness Apparatus). Rest ons tenslotte nog te vermelden, dat het toestel ook tegen luchtziekte aan gewend kan worden. Bij de demonstratie was dan ook een vertegenwoordiger van de K. L. M. tegenwoordig. Polderbenoeming. Tot voorzitter van den Derg- en Kerk- meerpolder is met algemeene stemmen her benoemd de heer Jb. Kroon Hz. Loop der bevolking over 1936. 1 Januari 1936 1043 m., 939 vr., samen 1982; ingekomen 30 m. en 45 vr., samen 75; geboren 21 m. en 21 vr., samen 42. Totaal 1094 m. en 1005 vr., samen 2099. Vertrokken 38 m., 60 vr., samen 98; overleden 10 m., 8 vr., samen 18. Totaal 48 m. en 68 vr., samen 116. Op 31 December 1046 m. en 937 vr., samen 1983. De gemeentelijk.} wtiveischaöing, die wegens vorst tijdelijk was stopgezet, is met ingang van heden (Vrijdag) hervat. Inventarisatie stapelproducten „Groentencnltnur". Op 1 Febr. 1937 was de voorraad als volgt: 20 wagons rood, 222 wagons geel, 48 wagons Deensche witte kool, 76 wagons uien en 10 wagons peen. Allen in 10.000 KG. Een ondersoek naar deugdelijkheid van geadverteerde goederen Eenigen tijd geleden heeft het Engel- sche Nationaal Natuurkundig Labora torium interessante proefnemingen gedaan. Op verzoek van de Advertising Asso- ciation werd een onderzoek ingesteld naar de kwaliteit van door het geheele land geadverteerde merkartikelen. Ze werden vergeleken met overeen komstige producten, waarvan de detailverkoop door middel van aan trekkelijke prijskortingen werd be vorderd. Het eerste onderzoek betrof 4 ver zegelde 60 volts hoogspanningsbatte rijen: twee regelmatig geadverteerde merken en twee waarvoor niét gead verteerd werd. De proef wees uit, dat de levensduur der geadverteerde batterijen langer was en deze een veel hooger en constanter energie ontwikkelden. Adverteeren is altijd een waarborg en dit helpt het weer eens bewijzen. 97 DUITSCHE VLIEGTUIGEN VERNIELD. Volgens officieele mededeelingen van het Spaansche ministerie van oorlog, marine en luchtvaart, zijn sinds het begin van den oorlog aan de verschillende Spaansche fronten in 't geheel 97 Duitsche vliegtuigen neergestort, waarvan het grootste deel af komstig was uit de Heinckel-fabrieken. ONDANKS DEN OORLOG ONTWIKKELT ZICH DE LANDBOUW IN SPANJE. De Woensdag door het ministerie van landbouw gepubliceerde cijfers geven een overzicht van het dezen winter door de Republikeinen in gebruik genomen terrein: Graan: H.A. 1.736.956, waarvan HA 1.303.449 in de provincies, die geheel in han den zijn van de regeering, en H.A 433.507 in de provincies, waarvan de grootste helft door de rebellen wordt bezet. De uitzaaiing vertoont een stijging van 6.04 pCt. in opper vlakte in verhouding tot het rapport van het vorig jaar. Gerst: Uitgezaaid H.A. 914.434, een stij ging van 5.71 oven het rapport van ver Aan de universiteit te Groningen is tot arts bevorderd de heer B. de Regt, geboren te Alkmaar. DIAKEN DER NED. HERV. KERK OVERLEDEN. Na een lijden van 9 maanden overleed te Winkel de heer Leijen op 74-jarigen leef tijd. De overledene was meer dan 30 jaar diaken der Ned. herv. kerk. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 FEBRUARI 1937 ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Bloemhoff van Heiloo; av. 5 uur, ds. Krijger van Bever wijk. Rem. Geref. Gemeente, av. 7.30 uur, ds. Rappold. .Eu. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Brandt van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, av. 7 uur, ds Kuiper. Gere/. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von MeyenfeldL Herst. Apost Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. ConswtoneJeamer Groote Kerk, Woens- r UUr'b^ezing ds. van Dop. a u a 7?m" Geesterweg la, 10.15 uur G; Vlsser van IJmuiden, 12 uur Zondagsschool, av. 7 uur ds. Ruys, onderw.: °P n KnÜ,": ^dagavond 8 uur, Molenbuurt 2, samenkomst. Nederlandsch Leger des Heils. Hekelstraat No. 9; Zaterdagavond 8 uur straatzang; Zondag 10 uur dank-offerdienst, 12.30 uur en 5 uur kindersamenkomst, 8 uur verlos singssamenkomst; Dinsdagavond en Donder dagavond 8 uur samenkomsten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2