Het groene oog van Baa-AI. Zestig gulden voor één kwnrtjp?! Glimlachje Een verleidelijk aanbod van onschuldigen aard, dat teleurstelling moet veroorzaken. Tienduizenden kwartjes rollen door Nederland en keeren niet terug. LOGARITHMENTAFEL DOET ONTHULLINGEN. Verkeersongelukken. Voor de „Honderd dagen". werden er afgeworpen, en de koetsier kon de dieren niet meer houden. Den geheelen Scheveningschen weg hol den de paarden ongetoomd voort; zij be gaven zich, zooals paarden dat doen, naar de stallen. Het zou niet te overzien zijn wat er gebeurd was, als de paarden met het rijtuig achter zich aan getracht zouden hebben de stallen binnen te rennen. Op het Noordeinde echter stond de koetsier Anton Kabelaar met het ry tuig van dr. Stein, in wiens dienst hjj indertijd was, te wachten. Kabe laar bedacht zich geen oogenblik, toen hi. de hollende paarden zag aankomen, sprong van den bok en pakte de brieschende paar den bij de teugels. Hy werd een eind meege sleurd, doch eindelijk gelukte het hem de dieren tot stilstand te brengen. Koningin Emma heeft den koenen koet sier dadelijk aangeboden in dienst te komen van het Hof. De koetsier heeft deze betrek king echter niet aangenomen, omdat hij zich te zeer aan dr. Stein gehecht voelde. Hi ontving van de koningin een fraai gouden horloge met inscriDtie: „Aan Anton Kabe laar, 19 Februari 1887", dat hij nog steeds zorgvuldig heeft bewaard. Later, na den dood van dr. Stein heeft hij getracht als ge woon koetsier den kost te verdienen, wat aanvankelijk nog wel ging, maar ook, omdat rijtuigen nu eenmaal uit de mode raakten hoe langer hoe minder opleverde. Eenige jaren geleden heeft hij het koet siersvak er maar aangegeven, ook al omdat hij er te oud voor werd. Thans is hij 78 jaar. Het is te hopen dat het Anton Kabe- laar, die thans onder behoeftige omstandig heden leeft, op den dag van zijn merkwaar dig jubileum niet aan belangstelling mag ontbreken. MINISTER DECKERS TE ZUTFEN Vergezeld van zijn secretaris, ir. L. A. Ii Peters, heeft de minister van landbouw en visscherij, mr. dr. L. N. Deckers, gistermid dag een ambtelijk bezoek gebracht aan de rijkslandbouwwinterschool te Zutfen, waar hij o.a. eenige lessen bijwoonde. Tevens be zocht hij het rijkszuivelconsulentschap en bracht hij vervolgens een bezoek aan liet koelhuis „de Landbouw" en aan de boter- mijn. DE TOESTAND IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. Vraag naar extra-scheepsruimte blijft aanhouden. Naar wij vernemen blijft zich de toestand in de haven, wat betreft het in de vaart zijn der schepen, in gunstigen zin ontwikkelen In de situatie, volgens welke er in de hoofd stad van 1 October j.1. af geen opgelegde schepen meer waren, is geen verandering ingetreden en blijft, o.a. bij de K.N.S.M. de vraag naar extra-scheepsruimte aanhouden. ONDER EEN LADING HOOI BEDOLVEN Gisteren is op het Groot Weezenland te Zwolle, een ongeluk gebeurd, dat zich aan vankelijk ernstig liet aanzien. Een groote vrachtauto met aanhangwagen van de firma S. J. Buiners, was met een lading hooi op weg van Kampen naar Oudebiltzijl in Fries land. Beide wagens w aren hoog opgetast met pakken hooi. Daar de auto de bocht met vry groote snelheid nam, gingen de pakken schuiven, waardoor zij tenslotte van den wagen vielen. De bakkersknecht Meijer, die ter plaatse met zijn kar stond, werd vrijwel geheel on der het hooi bedoiven, terwijl mej. v. d. Bent, die daar met een kind in den kinder wagen reed, eenzelfde lot trof. Het kind viel uit den wagen en kwam onder het hooi te liggen tusschen den kinderwagen en het paard van de bakkerskar. Toen men de slachtoffers had bevrijd, hetgeen nogal eenige moeite kostte, bleek de kleine geheel ongedeerd. De bakkersknecht is evenwel ter observatie in het r.k. zieken huis opgenomen, mej. v. d. Bent klaagde over pijn in de beenen. De vernielde kinderwagen zou worden ver goed. De politie stelde een onderzoek in. Later vernamen wij nog dat de toestand van den knecht zich gunstig liet aanzien. OVERTREDING VLEESCHKEURINGSWET. De politie te Winsum (Fr.) heeft gisteren aangehouden den slager D. K., wonende te Birdaard die op zijn rijwiel ongeveer 25 K.G. rundvleesch en een half varken ver voerde. Bij onderzoek bleek dat het rund vleesch door de keuring slechts voorwaarde lijk was goedgekeurd en dat de stempel- merken er opzettelijk af waren gesneden. Verder bleek dat K. het vleesch had gekocht van den slager A. K. te Franeker, die de stempelmerken eraf had gesneden, en op zijn beurt het vleesch weer van den slager G. K. te Achlum had betrokken. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch is vernietigd nadat het door de keuring te Wommels was afgekeurd. Kunt U zelf uw hoofd niet wat heen en weer bewegen, mijnheer? ik ben zoo vreeselijk moe in mijn hand, van al dat inzeepen! Wij lezen in het „Handelsblad": „Het is een slechte tijd en daarom is elke gelegenheid om iets te verdienen zeer wel kom. Hier hebben wij iets voor u, waarvan u ongetwijfeld veel nut kunt hebben, indien u slechts doet wat hier vermeld staat. Wan neer u dezen brief ontvangt, moet u eerst een kwartje per postwissel storten aan den bovenste der hieronder vermelde namen. Daarna streept u den bovensten naam door en zet uw eigen naam er duidelijk onder. Dan gaat u met dezen brief naar een der hieronder opgegeven adressen, alwaar drie formulieren kunt bekomen voor 0.15. (De namen worden er dan tevens onder ge typt). Deze drie formulieren moet u aan drie betrouwbare menschen uitreiken, die elk hetzelfde doen moeten als gij gedaan hebt, n.L eerst een kwartje opsturen, daar na een drietal formulieren halen aan een der genoemde adressen en deze dan weer doorgeven. Wat is het resultaat? Ziet u zelf maar eens. Op uw brief haalt u drie formu lieren, deze drie ook weer elk drie, enz.; dus u krijgt 3x3x3x3x3 is 243. Staat u bovenaan de lijst, dan is uw naam dus 243 maal ver spreid en sturen dus ook 243 personen u elk 'n kwartje toe, dat is 243 x 0.25 of 60.75 Zorgt dus vooral, dat er geen lijsten zoek raken of blijven liggen, want dat is in uw eigen nadeel". Deze woorden stonden gedrukt op een formulier, dat een vriendelijke lezer in de redactioneele spreekkamer onder onze oogen legde. En zonder veel omhaal van woorden vroeg hü ons advies: Doen of niet doen? Laat ons tezamen de logarithmentafel opslaan; die zal ons antwoord kunnen ge ven, zoo verzekerden wij hem. De man keek beduusd en daarna veront waardigd. Ik heb het secuur nagerekend, meneer, en het klopt precies. Ik wou alleen maar van u weten of dat nou zoomaar mag. Het ziet er zoo vreemd uit: je stuurt een kwar tje en je krijgt na een paar dagen een dikke zestig gulden thuis gestuurd, waar je niets voor gedaan hebt. Zit daar geen zwendel achter? Tegenwoordig hoor je zulke vreem de dingen Maakt u zich niet ongerust, meneer; wij kennen de beide jongemannen, die dit zaakje op touw gezet hebben. De een werkt in een garage te Bussum en de ander is bad meester in diezelfde plaats. Zij staan bij de politie bekend als personen met een blanco strafregister. De politie is volkomen op de hoogte met deze z.g.n. postwisselbriefaffaire en zij treedt er niet tegen op. Alles wat er mee gebeurt blijft binnen de perken van de wet. Mag ik dus aannemen, dat ik werkelijk die zestig gulden ontvang als ik nu doe wat hier staat? Dat is iets anders; daarover zullen wij de logarithmentafel raadplegen. Kijk, me neer, u zet uw naam onder deze vijf, die er al staan en u stuurt een kwartje aan dien meneer Nooitgedacht in Utrecht, die num mer één staat. Zooals u ziet is dat iemand anders dan een van de beide exploitanten van de zaak. In het gunstigste geval heeft hy dus zijn formulier rechtstreeks van een van die Bussumsche jongelui ontvangen. Hij is dan deelhebber in den tweeden graad, al staat hij nu dan ook bovenaan. U zelf bent dus in dat geval deelhebber in den zeven den graad. Dat wil volgens de logarithmen tafel zeggen, dat u deel uitmaakt van een gezelschap van 729 personen. Ik gun een ander ook wel wat, meneer. Dat wil ik gaarne aannemen. U staat dus, zeiden wij, onderaan het lijstje. En u krijgt pas uw 60.75 als u boven aan staat Het is dus duidelijk, dat u vijf plaatsen op schuiven moet. Dabr u er niets aan veran deren kunt, dat u deelhebber in den zeven den graad bent, kunt u evenmin verhinde ren, dat u uw 243 kwartjes moet ontvangen van de deelhebbers in den twaalfden graad. Waarom zou ik daar eenig bezwaar tegen maken? Als die menschen zich aan het voorschrift houden laat hun graad mij volkomen koud. Toch niet, dunkt mij. Als wij opnieuw de logarithmentafel opslaan constateeren wij, dat het aantal deelhebbers in den twaalfden graad 177.147 bedraagt. Als u en de 728 andere leden van uw gezelschap dus alle hun 60.75 willen ontvangen, moeten er dus 177.147 kwartjes verzonden worden. Gezien den rijkdom van het Nederland- sche volk is dat toch maar een kleinigheidje, meneer! Uw becijferingen brengen mij geenszins aan het twijfelen. Als wij nu even terugkeeren naar die twee pientere jongens in Bussum, die het initiatief hebben genomen tot deze postwis selbriefaffaire, dan mogen wij de veronder stelling uiten, dat zij niet begonnen zijn met het verzenden van slechts drie formulieren. Hoe meer zij er plaatsen, hoe voordeeliger het is. Immers, zij verkoopen deze papiertjes voor vijf cent per rtuk. Laten wij zeggen, dat zij er in plaat,-: van drie driehonderd hebben verzonden. Het is voor twee men schen niet moeilijk om de adressen van drie' honderd familieleden, vrienden en kennis sen te verzamelen. Al de getallen, die wij zooeven hebben vastgesteld, moeten dus met honderd vermenigvuldigd worden. Als u en die 728 andere deelhebbers van den zeven den graad die zestig gulden willen ontvan gen, moeten er djjs 17.714.700 personen even zoovele kwartjes verzender. Dat is wel een beetje veel. Dat is ruim twee keer het aantal in woners van Nederland of acht negen maal het aantal gezinnen. Als u dus aan uw trek wilt komen, zal een formulier als dit acht a negen keer elk Nederlandsch gezin moeten passeeren en geen enkelen keer mag het stuiten op een onwillige of een onverschil lige, want dan lobpt het al spaak. De kans, dat u werkelijk f 60.75 terug krijgt, is dus wel miniem klein. En voor allen, die na u komen de deelhebbers in den achtsten, den negenden of een nog hoogeren graad neemt die kans met reuzenschreden af. U kunt aan het formu lier niet zien tot welken graad u in dit systeem behcort, zoodat u zelfs de grootte van de toch aJ zeer kleine kans niet kunt gissen. Wy hebben nu maar aangenomen, dat u een deelhebber in den zevenden graad zou zijn, maar stel, dat u Hier greep de man zijn hoed en rende de trappen af. Wy zagen nog net, dat hy by den kassier informeerde naar het tijdstip van de volgende inzameling voor de stille armen. SCHILDER DOOR DEN STROOM GEDOOD IN ZENDSTATION VAN SCHIPHOL. Op 22 Dec. j.1. is in het radio-zendstation van het vliegveld Schiphol aan den Spaarn- wouderweg in de Haarlemmermeer de 20- jarige schilder K. by het verrichten van werkzaamheden in aanraking gekomen met een onbeschermde geleidingsdraad, waarop een spanning stond van 4000 volt. De man was op slag dood. De 37-jarige chef-monteur O. die dien dag toezicht hield in het zendsta tion, moest zich gisteren voor de Haarlem- sche rechtbank verantwoorden, omdat vol gens de dagvaarding het ongeluk aan zijn onachtzaamheid te wijten zou zijn geweest. Uit het verhoor van enkele getuigen en van verdachte bleek echter, dat de schilder eeni ge malen was gewaarschuwd, om niet in de nabijheid van de onder spanning staande deelen van den zender te komen. Deson danks was K. toch op de zendinstallatie ge klommen om het plafond te schilderen, het geen hem ook verboden was. Toen verdachte dit zag, wilde hij onmiddellijk Schiphol op bellen, om te vragen of de stroom een oogenblik uitgeschakeld kon worden, doch op het zelfde oogenblik gebeurde het onge luk reeds. Het O.M. eischte tegen O. f 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 18 Februari. EMIGRATIE NAAR ZUID-AFRIKA. Het secretariaat der Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging, Keizers gracht 141, Amsterdam-C., brengt ter kennis van belanghebbenden dat een nieuwe regeling is getroffen inzake de bezoekuren aan het secretariaat. Het spreekuur van het bestuur is onge wijzigd en blijft dus bepaald op Maandag tusschen ll1 uur. Het is echter ge- wenscht vooraf te informeeren of men ontvangen kan worden. De overige bezoekuren zijn tot nadere aankondiging vastgesteld opallewerk- dagen, behalve Zaterdag, en wel van 111 uur. In het algemeen kunnen bezoekers slechts te woord worden gestaan wanneer zij de gebruikelijke vragenlijst hebben ingevuld. Teneinde teleurstelling te voorkomen vestigt het secretariaat der Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging, in over leg met de Stichting Landverhuizing „Ne derland" in Den Haag, er nogmaals de aandacht op, dat de weg naar Zuid-Afrika alléén openstaat voor dié vaklieden en anderen, die over voldoende middelen beschikken om zelf hun reis- en verblijf kosten te betalen en die kunnen voldoen aan de immigratie-oorschriften, terwijl zij minstens 5-jarige practische ervaring moeten hebben alsmede kennis van de Engelsche taal. Uitzending naar Zuid-Afrika is onmo gelijk. OP HET NIPPERTJE AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Auto op onbewaakten overweg door trein gegrepen. Donderdagnamiddag is op een onbe waakten overweg te Kloetinge een auto, be stuurd door den manufacturier H. Joosse uit Goes, aangereden door den sneltrein Roo sendaalVlissingen. De heer J., die op het laatste oogenblik den trein zag, gaf direct vol gas, waardoor hy aan een wissen dood ontkwam. De auto werd nu n.1. van achteren gegrepen. De heer J„ die alleen in de auto zat, kwam er met den schrik af. De goederen in de auto, welke aan de achterzijde vernield werd, waren zoo goed als onbeschadigd. Doordat hier langs de spoorlijn een wo ning staat, is het uitzicht, voor wat de trei nen van de richting Roosendaal aangaat, vrij slecht. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE WASSENAAR. Twee Leidsche studenten gedood. Gisteren heeft op den Rijksstraatweg na bij den Deyl te Wassenaar op de plaats, waar de wielrijders den weg oversteken een zeer ernstig verkeersongeval plaats ge had, waarbij twee dooden zijn te betreuren. Vanuit de richting Leiden kwam een auto bestuurd door W uit Amsterdam. Vlak voor zijn wagen stak een wielrijder over, zoo danig, dat de automobilist om den man niet aan te rijden, zijn stuur naar links moest omgooien. Vanuit de tegenovergestelde rich ting, dus uit Den Haag, kwam een motor, bestuurd door den student J. C. Swaab uit Den Haag met een duopassagier H. C. Leckie, eveneens student uit Den Haag. Beiden waren studenten in de medicijnen aan de Universiteit te Leiden en waren op weg naar het college. Een aanrijding met het motorrijwiel was onvermijdelijk. De motor werd naar links geslingerd, waarbij de student Swaab op slag werd gedood, terwijl L. zeer ernstig werd gewond. Deze had een zware hersen schudding, gebroken heenen en vreeSelijke uitwendige en inwendige verwondingen. Hij is per auto naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overgebracht, waar hy spoedig na aankomst is overleden. De politie en dr. Hubbeling, die genees kundige hulp verleende, waren spoedig ter plaatse. De beide lijken, alsmede het geheel ver nielde motorrijwiel zijn in beslag genomen. De wielrijder C. K. uit Alkemade, die vermoedelijk de aanleidende oorzaak tot dit droevig ongeval is geweest en die sterk onder den indruk van het voorgevallene was, heeft geen letsel bekomen. GODSDIENSTLEERAAR VOOR 30.000 OPGELICHT. Dader toerekeningsvatbaar verklaard. Op 20 November stond de twintigjarige „koopman" J. L. terecht, die den godsdienst leeraar dr. L. D. voor ruim 30.000 heeft opgelicht. De jongen zou voor „eerherstel" van den ontslagen godsdieristleeraar zor gen. Het O.M. eischte één jaar gevangenis straf; de Amsterdamsche rechtbank echter beval het uitbrengen van een psychiatrisch rapport. Dr. Tammenons Bakker is gister met dit rapport gereed gekomen, en concludeert hierin, dat, hoewel verdachte niet volkomen normaal is, toch niet van ontoerekeningsvat baarheid kan worden gesproken. STUITING HUWELIJK OPGEHEVEN. Een statenlooze vrouw, uit Keulen afkom stig, wenschte in het huwelijk te treden met een Nederlander. De noodige papieren waren in orde en einde October teekende het a.s. echtpaar aan. De officier vqp justi tie echter maakte van zijn recht gebruik en stuitte het huwelyk. Het O.M. was n.1. van meening, dat de vrouw slechts wilde trou wen om de Nederlandsche nationaliteit te verkrygen. De officier stelde als grond tot stuiting art. 85. B.W. waarin wordt bepaald, dat voor de geldigheid van een huwelyk de vrjje toestemming van de partijen noodig is. Naar de meening van het O.M. ontbrak deze in dit geval. De verdediger mr. F. A. Kokosky voerde o.a. aan, dat hier van een schijnhuwelijk geen sprake is. De Amsterdamsche rechtbank deed gister uitspraak en hief de stuiting op. De rechtbank heeft overwogen, dat in het midden gelaten of de feiten door den offi cier gesteld juist zijn in ieder geval uit de geschiedenis van art. 85 B.W. blijkt, dat onder „vrije toestemming" moet worden verstaan „geldige toestemming". Er kan door den officier niet bij voorbaat worden uitgemaakt of op het oogenblik, waarop partijen hun wil verklaren, die toe stemming ongeldig zal zijn. Op deze gron den werd het verzet van den officier tegen het voorgenomen huwelijk ongeldig ver klaard, de stuiting opgeheven en de officier van justitie in de kosten, begroot op 75, veroordeeld. ZIJN MOEDER MISHANDELD. Tegen den verdachte zes jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de rechtbank te Groningen stond gisteren terecht de 26-jarige E. S., wonende in een woonscheepje te Stadskanaal. Op onmenschelijke wijze heeft de man in den avond van 23 December j.1. zijn be jaarde moeder mishandeld en bewusteloos geslagen, met de bedoeling, haar van den inhoud van haar beursje te berooven. Verdachte was dien bewusten December dag naar Ter-Apel gegaan, waar zijn moeder eveneens in een woonscheepje woont. Hy had getracht, met smokkelen iets te verdienen. Toen dat niet gelukte, ging hij naar zijn moeder, waar hy at en wie hij om eenig geld vroeg Reeds herhaalde malen had de moeder haar zoon iets gegeven; nu echter kon of wilde zij het niet doen, om dat zij zelf bijna niets had. Verdachte stak daarover in woede en beging tenslotte de onmenschelijke daad om zijn moeder van het scheepje in een nabij gelegen bosch te lokken, waar hij haar met een hamer op het hoofd sloeg, waardoor zij zware hoofdwon den en een hersenschudding opliep. De vrouw zakte bewusteloos ineen. Verdachte heeft toen den inhoud van het beursje een bedrag van twee-gulden-vijftig ge roofd en is weggeaan. Het menschje werd later bewusteloos gevonden. Voor het geld kocht verdachte sigaretten en borrels, de rest gaf hij aan zijn vrouw. Evenals destijds bij het verhoor door de politie verklaarde de moeder ook voor de rechtbank, dat zij zich niets wist te herin neren. Zy deed alle moeite om haar zoon te verschoonen. De officier van justitie kon voor verdach- te's beestachtige handeling geen verzach tende omstandigheden vinden en eischte zes jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Stoel, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. DIENSTBODE WEGENS MOORD TOT DRIE JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Heden deed de rechtbank te Assen uit spraak in de zaak tegen Eike V., dienstbode te Meppel, die op 23 Mei van het vorige jaar mevrouw Stern aldaar vermoord had, toen deze te bed lag. De rechtbank veroordeelde haar tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van de preventieve hechtenis en ter beschikking stelling van de regeering. De officier van justitie had acht jaar ge vangenisstraf geëischt, waarbij hy rekening had gehouden met de conclusie van de drie psychiaters, dr. Audier, prof. W. N. van der Scheer en dr. S. van Mesdag, allen uit Gro ningen, n.1. dat verdachte verminderd toe rekenbaar moet worden geacht. i. In Juni 1814 ademde een groot deel van Europa op en werd er gejubeld. Te Londen deed men het den 2en dier maand, te 's Gra- venhage den 7en. Den 30en Mei daaraan voorafgaande was n.1. de vrede gesloten tus schen „de verbondene Mogendheden en Frankrijk". De angsten en ellenden van twintig jaren oorlog werden verwisseld zooals officieel te Londen werd kond ge daan met „de gerustheid en de zegenin gen van den vrede". Het Vredes-Tractaat van Parijs was gesloten „in Naam der Aller heiligste en ondeelbare Drie-Eenheid" tus schen „Z. M. de(n) Koning van Frankrijk en Navarre" te eenre, en „Z. M. de(n) Keizer van Oostenrijk, Koning van Honga rije en Boheme en Zijne Bondgenooten" ter andere zijde. Het was het jaar 1814 en men vermoedde niet wat 1815 nog zou brengen. Napoleon was netjes opgeborgen in zijn kleine nieuwe vorstendommetje Elba. Euro pa kon gerust zijn. Doch men vergat te be denken, dat een reus bezwaarlijk op den duur in een kindertafelstoel kon geperst blijven. Er was nu vrede tuschens de stater, en de onderdanen der verschillende landen een „vrede ten eeuwigen dage". Onder paragraaf 6 van het Tractaat lezen we ten opzichte van Nederland: „Holland, onder de Souvereiniteit van het Huis van Oranje geplaatst, zal eene ver grooting van Grondgebied bekomen. De titel en uitoefening der Souvereiniteit zullen er in geen geval aan eenigen(n) Vorst kun nen behooren, die eene vreemde kroon draagt, of bestemd is om dien te dragen". Dus, Europa herademde. Napoleon zette het kleine Elba naar zijn hand. Engeland en het Continent waren gerust. De Bourbons waren of kwamen in Frankrijk terug. Zoo niet op honderden gebouwen de decoratieve N had gestaan, zoo het roode lint van het Legioen van Eer niet op veler borst had ge prijkt en zoo er nog niet een trillende na galm te bespeuren was van groote daden en geweldige emotiën, zou men hebben kunnen denken, dat de Napoleontische periode slechts een droom was geweest en „ce mon sieur de Buonaparte", zooals zijn vijanden hem graag smalend noemden, nooit bestaan had. In allen gevalle: hij had afgedaan; van hem was niets meer te vreezen. Lodewyk XVIII. 121. Dokter Bergman trachtte zijn doch tertje te bereiken door zelf ook in de boom te klimmen waarin ze zat. Maar dat viel niet me. Jet bevond zich in een van de takken die boven de rivier hingen en die bleken van landzijde uit niet bereikbaar te zyn! 122. Hadden we maar een touw, zei dok ter Bergman. Hassan hoorde de wensch van zyn meester en had er meteen al iets op gevonden. Hij hakte enkele slingerplan ten af met het scherpe mes, dat hij altijd bij zich droeg.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7