WIERINGERWAARD EGMOND AAN ZEE ZUIDSCHARWOUDE SChOORLDAM Castricum's raadhuis gerestaureerd. NOORDSCMARWOUDE STOMPETOREN HEILOO KOEDIJK hoogkarspel proefgemeente. Wy hebben reeds genoemd het keurige turnen der heeren en dames, resp. aan de brug en de ringen; wij mogen in dit ver band ook het ringennummer der heeren vooral niet vergeten. De overige nummers mochten er ook zijn, en de jongeren in de verschillende afdeelingen mogen tevreden zijn met hun werk. Tevreden mag ook de heer Ran zijn, die zelf eenige keeren zijn kunnen demonstreer de, maar en dat is wel het belangrijkst tevens met den tijd meegaat en aan zijn oefeningen een meer modern karakter geeft. Dat hij de stof zorgvuldig gekozen had en niet ook dat liet doen, wat „op een avond in het turnlokaal wel eens gelukt", was een zeer verstandige zet. Het spreekt vanzelf, dat hij gehuldigd werd. En zoo werd ook de pianobegeleidster bij de rhythmische oefeningen en ballet ge huldigd. Van dit onderdeel was het ballet, direct na de pauze, grootsch opgezet, maar voldeed de volksdans verreweg het beste. Dat was een herhaling waard geweest! Tenslotte werd er gedanst onder de muzi kale leiding van G. Pranger en dit gedeelte van den avond werd inderdaad een „Halter- bal". Nogmaals, het was een prettige, vlotte avond, waarop de Halter met groot ge noegen mag terugzien. En nu Donderdagavond de kleintjes. Dan komt ook de volksdans weer en zullen de heeren aan het hoogrek revanche nemen op Zaterdagavond! 'fxovmciaaiHieuw* Poldervergadering. Donderdag vergaderden dijkgraaf en heemraden met hoofdingelanden onder leiding van dijkgraaf Haringhuizen. Bij de opening sprak de voorzitter den wensch uit dat de heer Schagen weer spoedig mag herstellen. Mededeelingen. Bij de begrafenis van heemraad Bakker, alsmede oud-heemraad Sleutel, is de laat ste eer bewezen en met bloemen waar deering geuit voor al hetgeen zij in het belang van den polder hebben gedaan. Met het hoogheemraadschap is tot overeenstemming gekomen over de over name van de Flapbrug. Er was wel eenig verschil in de kosten, welke aanvankelijk zouden zijn 920 en nu zijn teruggebracht tot 742. Overeengekomen is dat de brug 5 meter breed zal worden. In die werken zal door den polder worden bijgedragen een bedrag van 280. De brug zal dan m onderhoud komen bij het Hoogheemraad schap tegen een betaling van 462 in eens, w.o. begrepen het onderhoud van dek, schoeiïngen, onderbouw enz. Het was wenschelijk gevonden alles in eigendom over te dragen aan het hoogheemraad schap voor 1. Ged. Staten hebben een en ander goedgekeurd. Overleg is gepleegd over afvoering van den Slikkerdijk en deze wordt op het aan vullen dwegenplan geplaatst ten behoeve van het hoogheemraadschap. Van de N. V. Spoor (Tram) Weg Wierin- genSchagen is terug ontvangen 2000 en 1973.63, totaal 3973.63, waartegen over staat een bedrag van 3500, wat be taald moest worden wegens afloop van de vergunning van de spoorbaan op den Noorddijk, zoodat rond 480 overbleef. Het krooshek is bij het gemaal gemaakt door Eriks voor 877.45, zijnde 100 bo ven de begrooting en de verlenging van het electrische net door Gebr. Mul voor 114. De rente van de leening is bij den heer P. J. Blaauboer van 4 y, terug gebracht tot 41/, en bij de Boerenleenbank tot 4 De leening van mej. Stuurman werd ge heel afgelost. Van het Wegenfonds is een uitkeering ontvangen van 11900, en uit het aanvul lend wegenplan kon geen aanspraak ge maakt worden op uitkeering. Aan ir. Reigersman is bij zijn aftreden dank betuigd voor de medewerking welke het bestuur ten behoeve van den polder steeds mocht ondervinden en door den polder is een bijdrage gegeven aan het cadeau. Een duplicaat is ontvangen van de acte van afscheiding tusschen Wieringermeer en Wieringerwaard. In werkverschaffing is uitgevoerd het uitdiepen van de Molensloot aan de Kleine Buurt, waarvoor de polder 30 pet. in de kosten heeft bijgedragen en men is bezig met het egaliseeren van de trambaan op den Noorddijk, waarvoor 40 pet. wordt bijgedragen. In het afgeloopen jaar is een gedeelte van den Walingsweg van een gesloten wegdek voorzien. Verder is een gedeelte Barsingerweg en de Teetjesweg geheel geteerd. De voorzitter zeide dat de rooster aan de verwachting voldeed. Door besparing van stroomverbruik en arbeid wordt rente en afschrijving vergoed. De heer C. J. Blaauboer vond de kosten zeer hoog. Te Kolhorn, waar men een drij vende balk met gasbuizen heeft, waren de kosten slechts 50, en daar voldoet het ook best. Heemraad Schenk lichtte toe dat de heer Droog het lang niet alleen af kan met het weghalen van het kroos. De dijkgraaf meende dat het dag. be stuur alles zeer goed heeft overwogen en noemde verschillende voordeelen. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten was er een koninklijk besluit van 4 Sept. 1936, waarbij de heer C. Haringhuizen werd herbenoemd als dijkgraaf tot 1 October 1940 en de heer K. Schagen werd benoemd als heemraad. De dijkgraaf deelde nog mede dat naar aanleiding van deze benoeming een kleine verandering is gekomen in de verdeeling van de secties. Van den minister van landbouw was er een schrijven over boomen, die wegens iep ziekte gerooid moesten worden voor 1 April 1937, n.L een boom op het Polderhuiserf. vier boomen aan de tweewegen en één aan de groote buurt. In het geheel zijn ongeveer 50 boomen afgekeurd. De hoop bestaat, dat bij krachtige toepassing van de voorschrif ten de ziekte kan bestreden worden. Een schrijven was ingekomen van het Registratuur bureau van Waterschappen ir Nederland, welke zich ten doel stelt een verbetering te brengen in de archieven. De kosten zijn voor een polder met minder dan 1600 H.A. 35 per jaar, van 16002000 H.A 40 voor leden van het Waterschap. Voor niet-leden lO.hooger. Na een breedvoerige discussie werd het voorstel goedgekeurd. Begrooting dienstjaar 1937. Algemeene beschouwingen nihil. Voor de gewone wegen is een tamelijk hooger bedrag geraamd omdat de Barsin gerweg dringend verbetering behoeft en wel het gedeelte vanaf de Kleine Buurt tot den Kruisweg. De weg ligt slecht. Na een breedvoerige gedachtenwisseling werd het voorstel ten slotte aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. De heeren Won der, Groneman en Rot stemden tegen. Goedgevonden werd om de West Bar singerweg vanaf Borst tot de Jong, ter lengte van 1750 Meter van een teerdek te voorzien waarvoor de kosten ongeveer 1000 zullen bedragen. Ook werd besloten een gedeelte Wa lingsweg dat verleden jaar is geteerd, dit jaar weer over te teren en een geldlee- ning, groot 2700, aan te gaan tegen een rente van 4 af te lossen in zes jaar. De Molenweg kwam ter sprake welke ook dringend verbetering eischt. De weg ligt veel te rond. De bermen moeten ook opgehoogd worden. Voorgesteld werd om dit werk aan den Molenweg over 3 jaar te verdeelen en te beginnen bij het gemaal. De kosten worden geraamd op 2.50 per str. Meter, waarvan een gedeelte van de provincie terug wordt ontvangen. He totaal der vermoedelijke uitgaven be draagt 54911,81 met een post onvoorzien groot 11790,13. Ook de ontvangsten zijn geraamd op het zelfde bedrag, w.o. een post van 21954,15, zijnde de omslag over ruim 1688 H.A. tegen 13 per H.A. De begrooting werd aldus vastgesteld. Bij de rondvraag werden nog eenige par ticuliere belangen besproken. Veldwachters voor bijzondere diensten. Met ingang van 15 Februari a.s. zijn benoemd tot bezoldigd gemeenteveldwachter alhier, uitsluitend voor het verrichten van bijzondere diensten, de heeren E. Konijn en C. J. van Pel. De heffing bij de bron. Dit jaar zal voor het eerst op de vroege aardappelen, evenals reeds eenige jaren het geval is bij de late aardappelen, een heffing bij de bron worden gedaan van 30 per H. A. Een en ander ter vervanging van de tot nu toe gevolgde gedragslijn bij de vroege aardappelen, om van den koopman een zeker bedrag te heffen. Voor de tuinders was de mededeeling van de invoering van deze nieuwe heffing in het eerst geen ver blijdend bericht, aangezien het voor de meesten zeer, zeer moeilijk is het geld bij elkaar te krijgen en het bovendien een extra belasting werd gevonden voor de tuinders. Dit laatste bezwaar is echter grootendeels opgeheven doordat de productieprijs (richt prijs) met de heffing is verhoogd. Nu bleef nog over de moeilijkheid om de benoodigde contanten te verkrijgen. Gehoopt werd, dat een soepele regeling zou worden toegepast, waarbij het niet direct noodzakelijk was, de heffing dadelijk te betalen. Een dergelijke regeling is nu door de Nederl. Groenten- en fruitcentrale betroffen. Deze heffing kan n.1. via de veilingen wor den betaald. Al de telers, die aardappelen op hun teeltvergunning hebben staan, zul len, wanneer zij de heffing niet direct wer.- schen te betalen, een cessie moeten teeke nen, welke de veiling, waarop zij vielen, machtigt, dit bedrag aan de N. G. F. C. te betalen. Wordt zoo'n cessie niet geteekend, dan zal de teler ook geen aardappelen mogen beta len wanneer hij tenminste niet direct be taalt. De teeltvergunning hiervoor zal hen dan niet worden uitgereikt. Er moet worden betaald voor de geheele oppervlakte, waarop men volgens de teelt vergunning recht heeft. Als later blijkt, dat minder is uitgeplant dan mogelijk was, moet hiervan opgave worden gedaan en zal het voor de niet-beteelde oppervlakte be taalde bedrag in mindering worden ge bracht. Deze regeling zal wel naar den zin van vele tuinders zijn. Nut en Genoegen. Zaterdagavond had de vereeniging ,Nut en Genoegen te Schoorldam haar tweede bijeenkomst van het seizoen. Al had het programma nu juist geen grootsch aanzien, er bleek per slot van rekening toch genoeg te zijn. Wat werd geboden was werkelijk af. We hooren eerst een paar voordrachten van Jo de Leeuw en W. Zoon, een paar mooie vioolsolo's van den violist Eddie Pork en dan een heel aardige klucht „De Gastdag", geschreven door mevr. LoevensJongejan, welke buitengewoon veel succes had, ten eerste om den zeer geestigen inhoud en ten tweede, omdat het door de dilettantenclub op zoo voortreffelijke wijze naar voren werd gebracht en ten slotte nog het op treden van professor Jonny Frans met zijn goocheltoeren. Deze heer verstaat de kunst, om het publiek eenigen tijd zeer geani meerd bezig te houden. Zijn trucs slaagden in alle opzichten. Een gezellig dansje op de uitstekende muziek van den heer Jan v. d. Brink besloot dezen goed geslaagden nuts- avond. Laatste openbare bestuursdaad van wijlen burgemeester Lommen en een monument aan zijn nagedachtenis. In een van de laatste raadszittingen van de gemeente Castricum, welke nog door nu wijlen burgemeester Lommen persoonlijk werd geleid, stond een voordracht op de agenda tot verbouwing en uitbreiding van Castricum's raadhuis. De burgemeester heeft deze vrijwel zijn laatste groote voordracht met over tuiging verdedigd en aangenomen gezien. Het raadhuis was inderdaad te klein en verouderd. De veldwachter „woonde" er nog in met z'n gezin. Maar de gemeenteontvan ger „troonde" er niet in, want er was geen plaats. Ook het instituut van Publieke Wer ken, in den persoon van den gemeente opzichter, was er niet ondergebracht.. En bovendien wat zeer belangrijk was als tekort: het raadhuis was zeer brand gevaarlijk ten opzichte b.v. van den Bur gerlijken Stand, aangezien het nimmer een kluis of brandvrije ruimte bezat. Nu is dat dan verbeterd. Het raadhuis van Castricum is gerestaureerd. De veldwachter is eruit verdreven. De gemeente-ontvanger en opzichter zijn er met hun hebben en hou den ondergebracht. En de brandvrije kluis is er gekomen. Zelfs de buitenstoep is verbouwd zooals in Alkmaar, doch 'n beetje kleiner. Een en ander inmiddels heeft geleid tot een gron dige verbouwing, doorbraak van muren, aanleg van nieuwe ruimten, toiletten etc. Mede door een flinke moderniseering van de raadszaal is een opmerkelijke verande ring tot stand gekomen. Het geheel ervan mag worden gezien als 'n soort monument aan den arbeid van wij len burgemeester Lommen. Hij toch schiep grootendeels de plannen, verdedigde de voordracht, leidde mede de eerste werk zaamheden en toonde tot het laatst groote belangstelling voor het werk. De voltooiing ervan heeft hij niet mogen aanschouwen. Dat mochten, voor de eerste maal, wij ter gelegenheid van de eerste raadszitting in 1937, tevens begrootingsvergadering. En wat wij ervoeren was nieuwe verf en loopers op de trappen, boogdoorgangen, waar vroeger muur was, kamers met opschriften voor de diverse diensten en... een opgefrischte raadszaal. De wanden zijn in zilvergrijs gehouden. De tafel der raadsleden heeft het klassieke hoefijzer model gekregen. Gewone stoelen zijn leunstoelen geworden en leunstoelen werden tot deftige zetels. Voorts natuurlijk moderne lampen van matglas en verchroomd zilver en spiksplin- ter nieuwe gordijnen! Boven de schouw rtaat thans: „Vraeg niet wat de Waereld seght Doe wat edel is en reght". En daartegenover, boven den in gang van de raadszaal, Vondel's woord uit „Lucifer": „Hoe arm is de eeuwigheit". Het geheel is een duidelijke en smaakvolle vooruitgang op den ouden toestand. Alleen hebben wij zeer overtuigend ervaren, dat de gemeente-opzichter, die oók voor de pers veranderingen aanbracht, nog nooit raads- verslaggever is geweest, want van die „schrijfplank", achter het hek, verwacht Uw onderdanige „slachtoffer" moord en dood slag! Dat er overigens zegen moge rusten op dezen laatsten arbeid van burgemeester Lommen. Bestuursvergadering „Noorder- marktbond". In het vergaderlokaal van de Noorder- marktbond werd Vrijdagmiddag een be stuursvergadering gehouden. Werd in de vorige vergadering de wensch uitgesproken, dat het jaar 1937 beter mocht worden dan het vorige jaar het ziet er nog niet erg naar uit. Wij zijn al dieper in de punt gezakt. Het is vandaag een droevige dag. Heden is de heer C. Swager C. Az. ten grave gedragen, een man die bij ons allen in hoog aanzien stond. Hij was een sym pathieke verschijning op de veiling en een gaarne gezien koopman die veel vrienden heeft verworven. Wijlen de heer Swager stond by het marktbestuur hoog aange schreven. Van het begin tot het eind heeft hij de veilingen bezocht. Spr. verzocht de aanwezigen zich een oogenblik van hun ze tels te verheffen ter nagedachtenis van den overledene, waaraan men voldeed. Voor den Plantenziektenkundigen dienst werd een subsidie van 25 verleend. Op het aanbod voor het volgen van een cursus voor den veilingkeurmeester werd niet ingegaan. De totale omzet over het jaar 1936 is 1.048.834.75 geweest. De voorzitter bracht de teeltvergunningen ter sprake en herinnerde aan een in de tuinbouwvereeniging van Sint Pancras ge nomen besluit om te vragen, dat de bepa ling wordt gemaakt, dat hy, die zijn land vrijwillig loslaat, z'n teeltvergunning moet afstaan. Hierbij kwam naar voren, dat verschil lende leden van de vereenigingen door de L. G. C. waren aangeschreven, of zij hun teeltvergunning wel gebruikten. Dikwijls waren het leden, die voor een tamelijk bedrag hadden geveild. Dit werd geen juiste handelwijze genoemd, aangezien de menschen hierdoor zonder noodzaak on kosten moeten maken. De afgevaardigde van De Eendracht was het met den voorzitter eens, dat hier iets moest gebeuren. Het werd betreurd, dat de commissie, welke indertijd voor dergelijke zaken was ingesteld, thans was opgeheven. Die com missie deed goed werk en had nog veel kunnen doen. Besloten werd, zich met de Landbouw- Crisis-Organisatie in verbinding te stellen om te informeeren, welke gedragslijn hier gevolgd wordt. Er werden nog aanmerkingen gemaakt op de verplichte betaling van 2.50 voor de overdrijving van teeltvergunningen. Na een uiteenzetting van de reden hiervoor moest deze afgevaardigde toch erkennen, dat het juist was. Een bestuurslid van Nieuw Leven stelde voor er bij de regeering op aan te dringen, dat het bedrag van 12 millioen, dat voor de tuinbouw beschikbaar was gesteld, werd verhoogd tot 20 millioen. Een afgev. van De Eendracht vond dit ech ter niet juist, aangezien men niet weet of 12 millioen voldoende was of niet. Men kon beter vragen, dat geen bepaald bedrag werd beschikbaar gesteld, doch dat de producten tot aan den kostprijs werden vergoed. Over de wenschelijkheid van de verhoo ging van minimumprijzen werd door ver scheidene sprekers nog het Woord gevoerd, hoe het voorstel van de Langendijker Groen ten Centrale er uit zal zien als de Beschrij vingsbrief voor de alg. vergadering komt en wat daarop het praeadvies is. Dan kan er zoo noodig een amendement op worden in gediend. Ten aanzien van de heffing aan de bron op vroege aardappelen vroeg een der afge vaardigden of dit niet onbillijk was, daar men evengoed de andere producten ook kan belasten. Men verwachtte echter, dat deze regeling soepel zal worden toegepast. Tenslotte werd een voorstel gedaan, om te komen tot de beperking van de in de polders verbouwde oppervlakten kool. Breedvoerig werd hierover van gedachten gewisseld. Het voor en tegen werd door eenige heeren nader belicht, waarna het besluit genomen werd, aan de alg. vergadering voor te stel len, er op aan te dringen dat, als het nood zakelijk was, de koolteelt in te krimpen, deze beperking eerst te doen plaats vinden daar waar de mogelijkheid bestaat voor an dere loonende cultures, zooals in den land bouw. Slechts vier leden stemden tegen. De besprekingen werden nog eenigen tijd voortgezet onder leiding van den heer Oot- jers, die ter vergadering kwam. Er werd gewezen op de groote verslechte ringen welke zijn ingetreden door het nieu we kanaal. Op het Waardje is het dan met wind heel gevaarlijk. Besloten werd, zich tot den Prov. Water staat te wenden om een onderhoud teneinde verbetering te verkrijgen. Na een vraag over de voorschotuitkeering, welke verwacht kan worden, maar waarvan nog niets bekend is, volgde sluiting der ver gadering. Slotvergadering Oranje-comité. Vrijdagavond werd in café Kamsteeg de slotvergadering gehouden van het Oranje- comité „De Schermer-Oterleek". De voorzitter, de heer C. Kramer Glynis heette de aanwezigen hartelijk welkom en herdacht de, zoo goed geslaagde feesten op 5 Januari j.1. De penningmeester de heer C. Baltus bracht rapport uit over zijn financieel be heer. De rekening klopte met een ontvangst en uitgaaf van 437.36. De heer L. Schuuring bracht een woord van hulde aan het Oranje-comité en spe ciaal aan den voorzitter die het initiatief heeft genomen voor de feesten. Hierna trad voor het gezelschap het duo „Wi-Jo" op met enkele voordrachten, wel ke zeer in den smaak vielen. Tot slot dankte burgemeester Huyser van Reenen den Dijkgraaf en den heer en mevr. Haar voor hun medewerking. Uitvoering Crescendo. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Crescendo" een uitvoering in café Kam steeg onder leiding van den directeur, den heer H. J. Zaal. De voorzitter, de heer J. Blauw, heette allen hartelijk welkom. De liederen werden vlot ten gehoore ge bracht en oogstten daverend applaus, vooral het lied „Donau zangen" dat nog eens her haald moest worden. De zang werd afgewisseld door het optre den van den heer Antonini, die als gooche laar en als buikspreker groote hilariteit verwekte, en danig werd toegejuicht. In de pauze werden loten verkocht ten bate van de vereeniging. De uitvoering werd besloten met een ge zellig bal waarbij de band van de gebr. Meurs voor muziek zorgde. Rijwiel gestolen. Ten nadeele van de makelaar E. alhier, is 's avonds een fiets ontvreemd, die even was neergezet tegen het hek van de heer A. de Boer aan de Heerenweg. De politie doet onderzoek. Witte Kruis. De afd. Heiloo hield Vrijdagavond jaar vergadering in De Rustende Jager. Het bezoek was vry groot. De voorzitter de heer A. N. K. Hopman heette welkom, inzonderheid het hoofdbe stuurslid mevr. TeekensKunst, die als hoofdleidster van den cursus ziekenverple ging aanwezig was. Ingekomen was een sein ij ven van dr. Hoolwerff, dat hy door drukke practyk zyn ontslag neemt. De voorztiter bracht hun hartelijk dank voor wat hy in het belang /an het W. K. heeft verricht. In afwijking van de agenda werd bestuursverkiezing gehouden. Aftredend was de heer Hopman en voor ziening moest plaats hebben in de vacatures van de heeren Hoolwerff en van Diepen. Herkozen werd de heer Hopman en ge kozen dr. G. B. van Driel en de heer N. C. Waal. In de vacature van Diepen werd als bestuurslid van het „Badhuis Heiloo" aan bevolen de heer J. Koning Gzn. Het jaarverslag werd uitgebracht door den voorzitter. Gememoreerd werd het over lijden van de heer D. J. Ruyter, die vanaf de oprichting lid en bijna al die jaren be stuurslid was geweest. Het ledental klom van 730 tot 778 leden. Zuster Klomps was leidster van den cursus voor ziekenverple ging, waaraan 24 deelnemende dames slaag den. Door de zuster werden 427 bezoeken afgelegd en 511 maal werden verplegings- artmelen in bruikleen verstrekt. Voor de tuberculose verpleging was het aantal be zoeken 131 en voor maatschappelijk werk i U. ten patiënt werd uitgezonden. Het verslag van het badhuis is niet be moedigend. De ontvangsten waren S 2418.28, de uitgaven 2078,02, saldo f 340,26. De be zittingen waren 11393.49, schulden 8350, zoodat het kapitaal der stichting f 3043,49 is. De begrooting sloot in ontvangsten en in uitgaven op resp. 2056.26 en 1964.72, kas saldo 91,54. Door den voorzitter van het badhuis werd aangevoerd, dat men een beroep zal moeten doen op de gemeente en het W. K., anders kan men begin 1938 niet aan zijn verplich ting, (verl oogde aflossing hypotheek) vol doen. Bovendien willen we graag aandeelen aflossen. Uit de toelichting blijkt, dat het aantal baden afneemt, vooral op Vrijdag. De voorzitter W. K. wekte op om naar vermogen het badhuis te steunen. Rekening en verantwoording Witte Kruis. Begonnen met een voordeelig saldo van 1782,21 waren de ontvangsten f 1998,77, de uitgaven 1266,74, het saldo 732,03. Over het teruggaan van het saldo werden nog eenige vragen gesteld. Door omstandig heden, die ieder weet, werd medegedeeld, dat de rekening niet kan worden afgesloten. Dr. Bloemhoff zeide, dat zij, die in 1936 geen contributie betaalden, toch als lid werden aangemerkt. Eerstdaags wordt de contributie voor 1937 opgehaald. Besloten werd om in de vacature dr. Brinkman (voorzitter hoofdbestuur) geen candidaat te stellen. Na de rondvraag werd (voor de in middels geheel gevulde zaal) de Witte Kruis-film vertoond. Bijzonder Vrijwillige Landstorm. In café Hoebe werd Vrijdagavond ver gadering gehouden van de B. V. L. De ver gadering werd geopend door den heer G. Hoetjes. Welkom heette spr. inzonderheid overste van Houten, den heer van den Berg en den heer Ottenbros, secretaris-propagan dist Spr. deelde mede, dat het ledental 94 bedraagt en bracht dank voor de groote deelname aan de wedstrijden. De leiding werd overgedragen aan den heer Ottenbros. Deze verheugde zich over zijn eerste kennis making met de afdeeling en den goeden geest, die er heerscht. Spr. deed mededee ling over de behaalde prijzen en de komende wedstrijden en wekte op tot deelname. Ver volgens werd door overste van Houten het brevet van scherpschutter uitgereikt aan den heer Ant Bakker Azn. Vervolgens wydde spr. uit over dé kracht van de B. V. L. en den steun die de 85000 aange slotenen, zoonoodig, kunnen geven bij revo- lutionnaire stroomingen. Hierna ging hij over tot de prijsuitreiking. De prijzen waren als volgt behaald: Klasse B: P. Kuyper, 93 p.; Ant. Bakker Azn., 90 p.; H. Rigter 90 p.; G. Heyne 89 p.J J. van der Mees, 88 p.; W. Wessel, 87 p. Klasse C: L. Denneman, 87 p.; C. Koomen, 84 p.; G. Hoetjes, 82 p.; C. Vreeker, 82 p.; P. de Bont, 80 p.; S. A. Hoetjes, 80 p. Klasse D: N. Bolten, 70 p. De uitreiking ging vergezeld met een har telijk woord en spr. hoopte allen op den landdag te Medemblik terug te tien. Nadat de heer Ottenbros nog een opwek kend woord had gesproken om trouw te blijven aan de B. V. L., bleef men nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen. Jaarvergadering Coöp. Ver. Vrijdagavond werd door de Coöpera tieve Aan- en Inkoppvereeniging Koedijk haar jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, on der leiding van den heer P. Zwetsman. De voorzitter deelde mede dat er weer met den uitvoerder, den heer C. Beets, die naar 't genoegen van het bestuur is werk zaam geweest een overeenkomst is gedaan voor het jaar 193 op dezelfde condities als vorige jaren. Van de E.N.C.K. is ingekocht de hulpmest Granimix en deze is voor een gunstigen prijs te verkrijgen, het werken der E. N. C. K. is nog zeer krachtig te noe men. Het bestuur heeft ook de vergadering bezocht van het Centraal Burau waar een gunstiger bedrijfsleven te constateeren was. Er zal door het Centraal Bureau over de aangesloten afdeelingen controle ge houden worden over de boeken en de kas. Het is wel eens noodig dat kleine partijen uit den handel betrokken worden. Dit ge schiedt altijd op gunstige wijze. De ver eeniging zal aanschaffen een ontsmetting middel voor de aardappelen, dat goedkoop zal zijn. Ook zal er gepoogd worden sproeiers aan te schaffen. Aangeboden worden sproeiers met een inhoud van 15 liter en 25 liter. 0.">k zyn vatsproeiers aan geboden. De voorzitter beval aan het werk te knopen bij het Centraal Bureau. Wie normaal pappoeder wil bestellen kan te doen op het bestelbiljet daar het in het gebruik door vele leden gunstig is geweest. De winst- en verliesrekening gaf aan als °nty?n8st en uitgaaf een bedrag van i 18706.18 met een whist van 10.26 wel ke op de reserve zal worden gebracht. De eindcijfers der balans waren 3758.53. Het ledental is iets achter uitgegaan door overlijden en vertrek uit de gemeen te. Een opgave werd gedaan van de ver handelde meststoffen. Voor 1937 zijn op zeer voordeelige wijze ee-ige belangrijke partijen ingekocht. K°°ru!"er stelde lich dit jaar niet meer beschikbaar. De uitslag der verkie zing was dat gekozen werd de heer w. Slotemaker en als plaatsvervangend be stuursleden de aftredende heeren Jb. Brouwer, A Molenaar en D de Waal. e neei P- Lammerschaag bracht dank aan den scheidenden voorzitter. Deze gaf nog een overzicht van zyn werk in den joop der jaren en hoopte dat de leden zul- jen doen wat mogelijk is. in de hierna ge- nouden bestuursverkiezing werd gekozen als voorzitter de heer K. Stam. Vanwege het departement van sociale zaken is Hoogkarspel aangewezen als proef- gemeente voor het werken van tuinders ir werkverschaffing op eigen bedryf.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8