Aqmda FRANKENBERG taaiste Aecichten Slaatslotecii 3iexk S. School AMSTERDAMSCHE BEURS Verkeersongelukken. Tot 19 Febr. bij aankoop van een blok postpapier vanaf 30 cent 25 witte Enveloppen CADEAU. Ontslagaanvrage van den commissaris der koningin in Groningen. roomsch-katholieke scholen en het hïtler-bewind. Bioscopen. Roxy-theater. 7.45 uur, hoofdnummer De gevangene van het Haaien-eiland (sens.); hoofdrollen Warner Baxter en Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onschul dige meisjes (dram.); hoofdrollen Merle Oberon, Miriam Hopkins en Joel McCrea. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Haar grootste schat (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, hal* 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer De laatste ronde (rom.-sens.); hoofdrollen Marion Davies en Clark Gable. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 12 Februari. 8 uur, Geesterweg la, lichtbeeldenavond, de heer F. Helsdingen over 't Berner Ober land en Luther. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, lezing over Carl von Ossietzky, door Eduard de Nève. Zaterdag 13 Februari. 8 uur, zaal van Gij zen, Breedstraat, feest avond federatie arbeiders-esperantisten. Zondag 14 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert Alcmaria Victrix, m.m.v. de tooneelvereen. „De Maskers". POLITIE SLAAT GOEDEN SLAG. Pleger van kerkinbraken aan- gehouden. De politie van Princenhage heeft gisteren zekere W. L. aangehouden, die in de St. Martinuskerk te Princenhage had ingebro ken. Bij het verhoor heeft L. bekend in October 1936 eveneens in de St. Martinus kerk te hebben ingebroken. Bovendien bekende hij tweemaal te hebben ingebroken in de kerk aan het Liesbosch te Princen hage. Het onderzoek van de politie duurt nog voort. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Eén der inzittenden overleden. Gisteravond zyn op den Bredaschenweg, bij het kruispünt Gilze-Rijzen, twee auto's met elkaar in botsing geweest, hetgeen een inwoner uit Teteringen het leven heeft gekost. Bij genoemd kruispunt reed een auto, be stuurd door zekeren Theeuwes uit Tete ringen, tegen een vrachtauto van de A. T. O. doordat laatstgenoemde wagen plotseling stopte. De botsing was zoo hevig, dat de naast Theeuwes in de cabine zittende Chr. Oomen, eveneens uit Teteringen, uit der. wagen werd geslingerd. Zwaar gewond bleef de man op den weg liggen. Het slachtoffer is naar het St. Igna- tusziekenhuis te Breda overgebracht,waar hij kort na aankomst is overleden. Theeuwes werd ernstig aan de hand gewond. AUTOBUS EN VRACHTAUTO IN BOTSING. Gisteren is op den Hoogen Dijk te Maar tensdijk een autobus van den dienst Hilver sumUtrecht aangereden door een vracht auto welke met steenen was geladen. De bus, die in de richting Utrecht reed, stopte op dat moment om een passagier bü den tol op te nemen. De bestuurder van de vrachtauto heeft dit waarschijnlijk te laat opgemerkt, met het gevolk dat hij met zijn wagen in vollen vaart op de bus inreed. De vrachtauto werd ernstig beschadigd, terwijl de bus er met een paar gebroken ruiten en een lichte beschadiging aan de rechterzijde van de carosserie afkwam. Een passagier van de bus en een inzittende van den vrachtwagen, werden licht gewond door glassplinters. (Ongecorrigeerd.) Dr. Fockema Andreae gaat heen. Naar wij vernemen heeft dr. J. P. Fockema Andreae bij H. M. de ko ningin een verzoek om ontslag inge diend als commissaris der koningin in de provincie Groningen. Zijn levensloop. Mr. Fockema Andreae werd in 1879 te Leiden geboren. Na het gymnasium aldaar doorloopen te hebben, studeerde hij aan de universiteit in de rechtswetenschappen en promoveerde in 1904 tot doctor in de rechtsgeleerdheid. In datzelfde jaar ving hij zijn ambtelijken loopbaan aan in dienst der gemeente Utrecht, in welken dienst hij een zeer belangrijk deel van zijin leven heeft doorgebracht en waaraan hij zijn beste krachten heeft gewijd. Hij genoot in Utrecht, waar hij als commies ter ge meentesecretarie zijn carriere aanving en HOUDT ZICH GOED ONDANKS ZIJN 70 JAAR. Eens hulpeloos door rheumatische pijnen. Een oude man vrijwaart zich voor goed van rheumatische pijnen: „Mijn vader ge bruikt Kruschen Salts reeds gedurende een paar jaren en zou er voor geen geld ter wereld buiten willen. Vroeger was hij be slist hulpeloos door de rheumatische pijnen, doch ik kan gerust beweren, dat Kruschen Salts een nieuwen man van hem gemaakt heeft. Hij is bijna 70 jaar en dat hij kras is nou, dat beloof ik u." Mevr. F. G. Kruschen Salts is een mengsel van zes minerale zouten, waarvan elk een directe of indirecte werking heefi bij de bestrij ding van rheumatische aandoeningen. Een enkele flacon Kruschen Salts zal U over tuigen, dat rheumatische pijnen eenvou dig niet bestaan kunnen in een lichaam, dat zijn „kleine dagelijksche dosis" krijgt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de f esch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. die als burgemeester beeindigde, een groote populariteit. Toen hij tot het hooge ambt'van com missaris der koningin in de provincie Groningen werd geroepen, bleek dit wel uit de hartelijke wijze waarop stadsbe stuur en burgerij van hem afscheid heb ben genomen. In 1907 werd hij lid van den Utrechtschen raad en kort daarna koos dit college hem tot wethouder. In 1914 volgde zijn benoeming tot bur gemeester, in welke functie hij bijna 20 jaar werkzaam bleef. Voorts was hij eerst curator en in de laatste jaren president- curator van de Utrechtsche universiteit. Na zijn vertrek naar Groningen werd hij in 1934 benoemd tot president-curator van de Groningsche universiteit. Van tal van vereenigingen en instel lingen heeft de heer Fockema Andreae deel uitgemaakt. O.m. was hij lid van de rijkscommissie var. bijstand voor het woordenboek der Nederlandsche taal. Voorts was hij voorzitter van de staats commissie voor advies in zake de bevor dering der toonkunst van staatswege. Ook tal van publicaties zijn in den loop der jaren van zijn hand verschenen. Wij noemen hierbij de hedendaagsche steden bouw, de kunst van wetgeven. verzamel de redevoeringen, en het geheim van de raadkamer. Van zijn liefde voor de stad Utrecht was zijn boek: de stad Utrecht, haar historie en haar toekomst, dat in 1926 't licht zag, een sprekend bewijs. Mr. Fockema Andreae is ridder in de Orde van den Neder'.andschen Leeuw. LUK GEVONDEN. Onder Duivendrecht is vanmorgen in een schuurtje het lijk gevonden van een tot nu toe onbekenden man. De substituut-officier van justitie, mr. Wassenbergh, heeft een onderzoek inge steld. Er zal sectie op het lijk worden verricht om te onderzoeken of niet wellicht een mis drijf in het spel is. CAFE TRIANON IN AMSTERDAM FAILLIET. De rechtbank te Amsterdam verklaarde in staat van faillissement de N.V. café- en restaurantbedrijf „De Hoofdstad", exploi- tante van het bekende café-restaurant „Trianon", Leidscheplein 31 te Amsterdam. DOODELIJK ONGEVAL IN GASFABRIEK. Arbeider tusschen muur en lorrie bekneld geraakt. Een ernstig ongeval heeft zich heden morgen in de vroegte te ruim 6 uur voorgedaan in de gemeer.tegasfabriek aan den Haarlemmerweg te Amsterdam. In de stokerij van de gasfabriek bevindt zich een lorriebaan, waarop gloeiende cokes door middel van lorries vanuit ovens naar de bluschinrichting van de fabriek wordt gereden. De wagens worden auto matisch in beweging gezet door op een knop te drukken. Door nog niet opgeloste oorzaak is plot seling de stroom ingeschakeld, waardoor de lorries in werking zijn gekomen. Een 43-jarige arbeider, die zich in de nabij heid van de rails bevond, werd door een der wagens gegrepen en tegen een muur gedrukt. Onmiddellijk werd de stroom uitgeschakeld, doch het was toen reeds te laat. De ongelukkige bleek te zijn over leden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. EEN REIZENDE INBREKER. Te Schiedam gearresteerd. Te Zaandam is heden een 37-jarige man, zonder vaste woonplaats, voorgeleid, ver dacht te Zaandam tweemaal geld en goede ren uit winkels te hebben ontvreemd. De man is te Schiedam gearresteerd, waar hij op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van geld uit een sigarenwinkel. Gebleken is, dat de man zich behalve aan gemelde feiten, nog heeft schuldig gemaakt aan inbraken te Wassenaar, Haarlem, Wor- merveer, Zaandam, Bussum, Zeist, den Haag en Rotterdam. De aangehoudene ontkent alle schuld. Hij is evenwel door een winkelier te Zaandam herkend. MET EEN DOLK GESTOKEN. Dader tot vier jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank te Middelburg veroordeelde vandaag den 22-jarigen werkman J. G. M. uit 's Heer Arendskerke, die op 13 December den 27-jarigen M. uit 's Gravenpolder in een café te Goes met een dolk heeft gestoken, tengevolge waarvan deze is overleden, tot vier jaar gevangenisstraf. De eisch was zeven jaar. De Londensche „Daily Telegraph" meldt uit München, dat daar gisteren is medege deeld, dat de nationaal-socialistische autori teiten hebben besloten, alle roomsch-katho- lieke scholen te sluiten. Te München al dus het blad zyn de meeste katholieke scholen reeds overgenomen. Men heeft geen acht geslagen op het protest van katholieke zijde, volgens hetwelk de stemming onder de ouders van schoolgaande kinderen niet op correcte wijze zou zijn geschied. DE „EDELVALK" NAAR INDIE. Zaterdagmorgen, 13 Februari a.s., zal het K. L. M.-vliegtuig „Edelvalk" van Amster dam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren L. Sillevis (gezagvoer der), H. Groeneveld (tweede bestuurder), P. den Blanken (werktuigkundige) en H. Salomons (radiotelegrafist). De post voor het toestel moet uiterlijk vandaag te Amsterdam zijn. DE UIT DE TRAMWAGEN GESTOLEN GELDKIST. De Rotterdamsche rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in nog twee strafza ken tegen twee mannen, die worden ver dacht, betrokken te zijn geweest bij den op - October 1936 op klaarlichten dag ge- pleegden diefstal van een kist met bijna zevenduizend gulden uit den goederenwagen van de Rotterdamsche tramweg maatschap pij, welke stond op het terrein van de gemeentelijke handelsinrichtingen aan de Rosestraat aldaar. Het geld was bestemd voor de coöperatie ve suikerfabriek te Puttershoek en afkom stig van de incassobank te Rotterdam, de benadeelde. Veroordeeld zijn nu J. J. E. van BI., 35 jaar, los werkman en de spoorlijnarbeider A. van der E., 34 jaar, beiden gedetineerd te Rotterdam, wegens diefstal in vereeni- ging tot twee jaar en zes maanden gevange nisstraf. De derde verdachte is. zooals men zich zal herinneren, veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf. (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 12 Februari 1937 Hooge Prijzen 1500.— 13929 met premie van 30.000.— 6816 met 70.— en premie van 3000.—, 200.— 15456 100.— 11331 13992 16371 Prijzen van 70. 16 867 1267 3933 4659 4732 5993 6837 6963 7419 7497 7853 8886 9914 11403 11433 11601 12504 13051 13141 14081 15913 16220 17167 18360 20202 Nieten 82 290 1086 1218 2140 2251 2317 2481 2582 2598 2739 2830 3034 3316 3669 3789 4785 5133 5290 5457 5885 6°00 6583 6722 7063 7137 7417 7669 7788 8093 8384 8714 8848 9654 10023 10080 10172 10199 10250 10433 10519 10725 10840 10890 11724 12250 13312 13657 14399 14564 14625 14646 14933 14969 15638 16118 J6363 17921 17969 18016 18022 18424 18574 19381 19879 20139 20385 20676 LAATSTE CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Beantwoording van vragen. Woensdagavond hield pater van Kalmt- hout zijn laatste conferentie voor niet-katho- lieken in de St. Dominicuskerk aan de Laat en beantwoordde daarin de vragen, die be treffende zijn conferenties waren ingeko men. Spr. behandelde deze vragen in de volgorde der conferenties. Tegen de conferentie over het Godsbe staan was de opmerking gemaakt, dat „de reus van Koningsbergen" reeds lang de oude bewijzen voor het bestaan van God weer legd had. Spr. bewees, hoe ook hem de theorie van Kant bekend was omtrent de bewijsbaarheid van het bestaan van God (Kant ontkent alleen de bewijsbaarheid), maar wijst op den valschen ondergrond van Kant s theorie, die uitgaat van de meening, dat slechts analytisch-synthetische oordee- len de wetenschap vooruit helpen. De we tenschap wordt wel degelijk gediend met analytische oordeelen (dat zijn oordeelen, waarin het praedicaat reeds opgesloten is in het subject) omdat in deze oordeelen aan den kenner wel iets nieuws geleerd wordt, wijl hij, voor de bewijsvoering, niet v '-.t, dat het preadicaat in het subject opgesloten lag. Dat de menschelijke ziel onsterfelijk is is pas den kenner bekend, als hij de bewijs voering daarvan heeft ingezien, hoewel het onsterfelijk zijn in het begrip menschelijke ziel besloten ligt. We hebben dus voor de wetenschap niet altijd synthetische oordee-, len noodig en we kunnen dus best iets we tenschappelijks kennen, zonder een synthe tisch, oftewel ervaringsoordeel. In den grond steunt Kant's bewering op deze theorie, die spr. bewees valsch te zijn. Dat daarenboven men bestrijden kan het onderscheid tusschen wezenlijke en niet- wezenlijke eigenschappen, begrijpt spr. niet; daarvoor vraagt hij een bewijs. Evenmin geeft spr. toe, dat een cirkel iets „logisch" zou zijn; indien dit waar was, zou er tus schen een koperen cirkel en een koperen elips maar een logisch onderscheid wezen, wat niemand kan beweren. Na de vierde conferentie werd gevraagd: Waarom dan zooveel geleerden niet over tuigd zijn, als de katholieke kerk zoo dui delijk de waarheid bevat? Spr. meent, dat men te weinig kennis neemt van de katho lieke bewijsvoering: waarvan dan anders de minachting voor de middeleeuwsche scholastiek? En ten tweede: om ergens van overtuigd te kunnen worden, moet men het willen worden en spr. betwijfelt, of men wel gaarne van de katholieke kerk overtuigd wordt: ze is te zwart gemaakt, of nog er ger: ze lijkt te moeilijk. Spr. is echter over tuigd, dat wanneer verschillende geleerden zich er op toe hadden gelegd, menigeen de waarheid zeker zou hebben gezien. Op de vraag: waarom dan de meening van een dr. Ritter of Constandse niet even goed is, vraagt spr. naar de bewijzen van deze schrijvers, niet enkel naar hun beweringen. Spr. had alleen bewijzen gegeven, niet masr beweringen van dezen of genen autoriteit. En waarom de katholieken de meeningen van anderen niet mochten hooren? Spr. bestreed, dat de meening van ande ren voor hen een gesloten boek moet ziin. doch hij stelde als eisch, dat de hoorders competent moesten zijn om te oordeelen. Men zet toch op een medicljnflesch soms vergif, voor degenen, die niet weten wat de inhoud is; men geeft toch ook geen instru menten aan degenen, die er niet mede om kunnen gaan. Degenen, die zich niet compe tent achten over sprekers conferenties te oordeelen, moeten deze niet bezoeken. Dat verder volgt, dat de katholieke kerk de alleen zaligmakende kerk is, geeft spr. toe. Hoe kan God's Zoon nu twee kerken stichten die verschillend zijn, of hoe zou Hij aan den eenen mensch opleggen, door mid del van een kerk en aan een ander niet door een kerk naar den hemel te gaan? Spr. wijst er echter op, dat, wijl God in het hart ziet, ook degenen, die de bedoeling zouden hebben lid der katholieke kerk te worden, „als ze maar zeker waren, dat die kerk de ware kerk was", door God gezaligd zullen worden. Als teeken hunner zuivere bedoe ling geeft spr. vooral dan aan, dat ze moeite doen om de ware kerk te vinden en niet ab soluut afwijzend tegenover zulk een onder zoek staan. Spr. besluit dan met te antwoorden op de bezwaren van Carnavalsfeesten-Zondagshei liging, oorlog en naastenliefde, die hij rang schikt onder de bezwaren tegen de heilig heid der katholieke kerk en toont in het kort aan, hoe een heilige kerk niet tegen gepaste vermakelijkheden behoeft te zijn en dus carnavalsfeesten, mits ze niet ontaar den, niet behoeft te verbieden. Dat de kerk de uitspattingen in die dagen afkeurt, blijkt uit de aparte biddagen (veertiguren-gebed) die in die dagen dikwijls gehouden worden. De Kerk verbiedt ook niet gepaste verma kelijkheden op Zondag. De Zondagswet is een positief kerkelijke wet, die allereerst werd uitgevaardigd in het belang der sla ven. De kerk wilde hun gelegenheid geven hun godsdienstplichten te vervullen en uit te rusten van hun wekelijkschen arbeid. (Vandaar het verbod van slavelyken ar beid). Voor die rust kan een gepaste ont spanning zeer dienstig zijn. Dat oorlog in ieder opzicht tegen de naas tenliefde moet zijn, ziet spr. niet in. Als de staat iemand veroordeelt tot de doodstraf, kan dit een daad van rechtvaardigheid, maar ook van naastenliefde zijn tegenover de andere leden der gemeenschap. Uit het feit daarenboven, dat God zelf in het Oude Testament oorlogen beval, volgt, dat oorlog niet intrinsiek tegen de deugd is, anders kon God den oorlog niet bevelen. Tot slot gaf spr. met een enkel woord aan, de heiligheid der kerk, ondanks fouten van personen en toonde aan, dat de zuivere mo raal beter bewaard is bü een gezag, dan bij de individuen alleen, die, als ze zelf over hun doen en laten moeten oordeelen, bewust of onbewust zullen toepassen: wat ik graag wil geloof ik graag. Met de opwekking, altijd eerlijk en billijk de katholieke kerk te beoordeelen, besloot spr. zyn conferenties. OUDERAVOND NICOLAAS BEETSSCHOOL. Onder voorzitterschap van het hoofd van bovenvermelde school, den heer Lamme^, werd Woensdag een ouderavond gehouden. Na de opening werden de ouders vergast op piano-spel door mevr. de Vries, die hier mede een hartelijk applaus oogstte. Zy speelde inderdaad zeer mooi. Vervolgens werden een viertal films ver toond op aardrijkskundig gebied, t.w. „De Duitsche Noordzeekust", „Garmisch Parten- kirchen", „De Romantische Rijn" en „Sneeuw en Sport". Deze waren gratis beschikbaar gesteld door het Duitsche verkeersbureau te Amsterdam. Hierna volgde verkiezing van twee ouder commissie-leden in plaats van mevr. Lan- genberg en den heer van Ammers, wier kinderen de school inmiddels hebben ver laten. Gekozen werden mevr. Boerwinkel en de heer Wassink, die deze benoeming aan namen. De pauze werd, zooals gebruikelyk is, benut met het drinken van een kopje thee, waarna de ouders op de hoogte werden ge steld van den toestand van het Schoolfonds. Nadat de rondvraag had plaats gehad, nam de heer van der Stok, die het laatste deel van den avond leidde, de gelegenheid, waar om de aftredende commissie-leden tc bedanken voor hetgeen zij in het belang van school en kind hebben gedaan, ook bracht hy dank aan het Duitsche Verkeers- tureau voor het vertoonen der films. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 FEBRUARI 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar; 5 uur, ds van Dop; 7.30 uur, jeugddienst, ds. Wild schut van IJmuiden. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds Rappold. Èv. Luth. Kerk, 10.30 uur, mej. da. M. P. Stol van Haarlem (extra coll. fonds tot verb. pred. tractementen). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. P. J. Glasz, em.-pred. GereiKerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dagavond 8.15 uur, ds. van Dop, bybellezing Vry Ev. Gem., Geesterweg la, heden, Vrydag, 8 uur, samenkomst; Zondag 10.15 uur ds. Ruys, onderwerp: „In een tunnel"; 12 uur Zondagsschool; av. 7.30 uur ds. P. D. v. d. Togt. Leger des Heils (stichter William Booth), Zaterdagavond 8 uur openluchtdienst op de Steenenbrug, onderwerp: „De kloof over brugd"; 9 uur bidstond in de zaal; Zondag morgen 7.30 uur voorbereidingsuur, 10 uur heiligingsdienst, 3 uur soldatensamenkomst 7.30 uur bidstond, 8 uur verlossingsdienst; al deze samenkomsten staan onder leiding van majoor en mevrouw Kolder de leiders der Centraal-Nederland-divisie; Dinsdag avond 8 uur samenkomst voor Gods volk; Donderdagavond 8 uur heiligingidienst; Woensdagavond 7.80 uur straatzang. Nederlandsch Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag- 10 uur wydingsdienst, 12 30 uur en 5 uur kindersamenkomsten, 8 uur samenkomst; Dinsdag- en Donderdagavond 8 uur samen komsten. DE qmgeving. AKERSLOOT, geen dienst. BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur ds. R. van der Veen. BERGEN, av. 7 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur, de heer van Eerde, cand. te Wieringen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, dc. Kloosterman van Amsterdam. BURGERBRUG, 10 u. ds. v. Wichen. DIRKSHORN, 10 uur ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, ds. W. A. Kasteln. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, mej. van Vliet. GROET, geen opgaaf ontvangen. GROOTSCHÈRMER, 9.30 uur, ds. Boe- rendonk. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff, tekst gen. 37 25; onderwerp De broodetende broeders. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, d. Kerklaan, 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. KOEDIJK, 9.30 uur ds. van Dop van Alkmaar. LIMMEN, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom (soliste mevr. Meijer). NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. NIEUWE NIEDORP. geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienat OUDESLUIS, 1 uur ds. Witkop, OUDORP, ds. Heep. OTERLEEK, 10 uur, ds. Loysen. OUDKARSPEL, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. SCHAGEN, av. 6.45 uur ds. v. d. PoeL SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHOORL, geen opgaaf ontvangen. SINT PANCRAS, geen opgaaf ontvangen. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. STOMPETOREN, geen dienst wegens vac.-beurt. Evangelisatie, 10 uur, ds. Laurense. van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Met van Zaandam. URSEM, av. 7 uur, ds. van Linschoten. W ARMENHUIZEN, geen opgaaf ont vangen. WESTGRAFTDIJK, av. 7 uur, ds. Loysen. WINKEL, 10 uur, ds. v. d. Kam. ZUIDSCHERMER, geen dienst. van Vrijdag 12 Februari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig# koers STAATSLEENINGEN. 4 Nedsrl 1934 100», 4 Ncd -lodië 1934 100»/, 5* Duitschl 30 m verkl. 27'/, BANKINSTELLINGEN. Amstard Bank 168 Haodal Mij Cart. t. 250 200 koloniale Baak78'/, Ned Ind 1'aodclsbaak 172 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. 57'/. 293", Nederl. Ford Philips Glocil Gem Bazit 324*/, Uoilever 173Vj INDUSTR. OND. BUITEN L. Am Smelting 63l£ Anaconda 43 Betbleh Steel63'/, Cities Service 3&/M kcnnecott Copper 46'v, 506»/, 236 169'/. 38»/. Republic Steel 28 Standard Brandt 12»/I6 Steel comm81 "/,<i U S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned lod Suiker Unia Vorstenlanden Dito actions23.00 MIJNBOUW. Alg Explor Mij.. .171'/, Redjang Lebong200 PETROLEUM DordUch# Petr419»/, Kon Petr437*/8 Perlak 115»/, Phillips Oil 43 Shell Union22l/,« Tide Water15M/isl RUBBERS. Amsterd Rubbtr 312»/. Deli Bat Rubber 200>/, iiessa Rubber 224"/, Oostkust 94'/, Serbadjadi181»/, Interc Rubber41/. SCHEEPVAARTEN. Koa Ned. Stoomboot. 1301/, Scheepvaart Unia .116»/, TABAKKEN. Deli Batavia 308'/, Oud# Deli 353'/, Senembah366 AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 551/, Southern Pacific 37»/w Southern Railw. Cart. 25% Union Pacific101 Canadian Pac. 12% §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividand Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.83 »/u laatste k 2.30-2.45 100** 100» -| 27-Vis 20-4 7«Vs 171 60»/,-1} 95 296 327-Vi 173W 69 42J-% 68-»/, 37i* 46'/,-7 28-'/„ 121/, 81V.-J 5'/. 502Vi-3 232 167^-8 38'A 23 40 172'fr 200 421 437}-94 U6'A-7 42V, 23'/,-'/* 15%-6 313-V» 203VH 230'A 95»/, 185 4Vs-Vll 131'/, 117-'/* 302-Vi 353-Vb 363 56 37 25'/.-% 101 Vb 121.% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 8.99 73.80 8.66 30.97* 41.88 40.15 46.35 45.20 9.67* 6.41*/, Heden: 1.83* 8.97'/s 73.80 8.54'/* 30.94 41.86 40.10 46.30 45.15

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12