Dr. F. H. FENTENER VAN VLISSINGEN. Treedt met Juni et al, voorzitter der Intern. Kamer van Koophandel. Poeireddingboot omge slagen te Zandvoort. Twee der inzittenden overleden. Een relaas van het droevig ongeval. Branden. Glimlachje Naar het „Handelsblad" verneemt, zal dr F. H Fentener van Vlissingen met ingang van 1 Juni a.s^zyn functie van voorzitter van de Intern. Kamer van Koophandel neer leggen. Wy herinneren er in dit verband aan, dat de voorzitter van dit lichaam voor den duur van twee jaar wordt gekozen Aan dr. Fentener van Vlissingen is de eer te beurt gevallen, tot twee maal toe geduren- de een dergelijke periode als voorzitter te fungeeren, een onderscheiding hem verleend wegens de eminente wijze, waarop hij zoo- wel naar buiten als naar binnen de belangen van de Intern. Kamer heeft behartigd Sinds de oprichting van deze Kamer is het de eerste maal geweest, dat een voorzitter vier Jaar achtereen het presidium heeft ver vuld. Zandvoort is gistermiddag opgeschrikt door het bericht, dat tijdens een oefe ning de roeireddingboot van de N.Z.H. R.M. in de branding is omgeslagen. Ge lukkig slaagde het grootste deel der op varenden erin veilig het strand te be reiken, doch de schipper en een der in- sittenden werden bewusteloos aan land gebracht en zijn in den loop van den avond overleden. Het bestuur van de N.Z.H.R.M. had be sloten, dat de reddingboot gistermiddag de driemaandelij ksche proeftocht zou houden. De zee was echter zeer ruw, doch men be sloot toch te vertrekken. Onder leiding van schipper J. Molenaar werd de boot ter hoogte van den watertoren in de zee gereden, maar reeds bij de tweede zandbank liep de boot vol water. Direct hier op sloegen twee golven over het vaartuigje heen, waardoor het tot schrik van de vele toeschouwers omsloeg. Van de zestien opvarenden zag men ver- scheidenen op den kiel van de boot kruipen, terwijl anderen kans zagen zwemmende en badende op het strand te komen. In allerijl werd hulp geboden, maar men kon niet verhinderen dat drie der mannen bewusteloos geraakten. Hèt waren de schip per en de redders Koper en Schuiten. De beide laatsten dreven bewusteloos aan land, de schipper, die met zijn zwemvest onder de boot was blijven vastzitten, werd, toen deze aanspoelde, uit zijn hachelijke positie bevrijd. Koper kwam spoedig weer bij kennis en is naar zijn woning vervoerd, doch de twee overigen waren er zeer slecht aan toe. De doktoren achtten reeds dadelijk den toestand van schipper J. Molenaar hope loos. Onmiddellijk na het ongeval hebben zich ongeveer veertig personen, zoowel mannen als vrouwen gekleed te water begeven. Vooral de leden van de Zandvoortsche Red dingsbrigade gedroegen zich hierbij zeer kranig. Onder Ie personen die zich in de red dingsboot bevonden, was ook de algemeene secretaris van de Reddingmaatschappij, de heer H. T. de Booy. Deze geraakte eveneens te water. Omstreeks vier uur is de reddingsboot op het droge gebracht. Nader op den avond werd gemeld, dat de pogingen tot het opwekken der levensgees ten bij schipper Molenaar geen succes heb ben gehad. Te ongeveer half vier konden de doktoren niets anders dan den dood consta- teeren. De overledene was 47 jaar oud. Ook Engel Schuiten overleden. Omstreeks half zeven is toen ook in het «Badhuis Zeeduin" het tweede slachtoffer van het ongeluk met de reddingboot, Engel Schuiten, overleden. Een onderhoud met den heer H. Th. de Booy. Wij hebben gistermiddag nog een onder houd gehad met den secretaris van de N.- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, den heer H. Th. de Booy, die zelf met de reddingboot was uitgevaren en dus het on geluk geheel heeft meegemaakt. De schipper, zoo zeide hij ons, vond het Juist in verband met de nogal onstuimige zee bij uitstek geschikt weer om te oefenen en hij heeft het geen moment gevaarlijk ge acht om zee te kiezen. Dit was ook de alge meene opinie. Men kan dan ook niet zeggen, dat het besluit tot het houden van de oefe ning niet verantwoord zou zijn geweest. Er blijft nu eenmaal een algemeen risico aan dergelijke oefeningen met roeireddingbooten verbonden en dat zal nooit zijn te vermijden. De heer de Booy vertelde ons daarna, hoe het ongeluk precies in zijn werk is gegaan. Aan het begin van de tweede bank, op on geveer honderd vijftig meter van het strand verwijderd, is een zware golf in de boot ge broken, waardoor deze vol water liep. Hoe wel het water door de kleppen weer kan Wegloopen, kreeg de boot door dit stortbad een groote snelheid en dreef zij in de rich ting van het strand. Zü ging toen „snijden" en even later volgden twee korte zeeën da delijk na elkaar, welke de boot langzaam naar bakboordzijde deden omslaan. Van de veertien inzittenden vielen er aanvankelijk vijf of zes uit, die er spoedig in slaagden op de omgekeerde boot te kruipen en zich daaraan vast te klemmen. Ook de heer de Booy behoorde tot dit groepje mannen. Van de overigen lagen er toen nog verscheidenen onder de boot, terwijl anderen op korten af stand in zee ronddreven. De meesten wisten onder de boot vandaan te komen, klommen er toen ook bovenop of wisten zich zwem mende en wadende te redden. De roeier Ko per bleek evenwel in groot gevaar te ver- n«er6^' fangezien hÜ bewusteloos ronddreef op enkele meters van de boot verwijderd. Met vereende krachten slaagde men er in hem te gr.jpen en op de boot te krijgen. De schipper en waarschijnlijk ook Engel Schui ten lagen toen nog steeds onder de boot De mannen, die op de naar boven gedraaiden onderkant zaten, waren vanzelfsprekend niet in staat hulp te verleenen. Het eenige waartoe zij bij machte waren, was het open houden van de wateruitlaatkleppen, om zoodoende lucht te doen stroomen in de ruimte onder hen. Schuiten is later losgesla gen en korten tijd voordat dit met de boot het geval was, aan land gespoeld. Hij was er toen zeer ernstig aan toe. Hoewel men er na een half uur in slaagde, zijn levensgees ten op te wekken, was zijn toestand zooda nig, dat hij niet naar zijn woning kon wor den gebracht. Hij is toen vervoerd naar het pension „Zee en Duin", waar hy verder werd behandeld en zooals bekend, later is overleden. Schipper Molenaar is, toen de boot een maal het strand had bereikt, bevrijd, doch de kunstmatige ademhaling heeft niet meer mogen baten. De toestand van Koper was in den laten middag vrij gunstig. De heer de Booy heeft tot de mannen ta het bootenhnis een korte toespraak gehonden, waarin hij zelde te hopen, dat zij door het gebeurde niet zouden zijn ontmoedigd. Zij antwoordden toen allen, dat men steeds op hen zou kun nen blijven rekenen. Volgens den heer de Booy zijn er bij het roeien geen fouten gemaakt, de branding werd goed recht getroffen Op de mannen viel niets aan te merken, zij vormden een goede roeiploeg. Maar ongelukken als deze, zijn nu eenmaal niet te voorkomen, al be- hooren ze gelukkig tot de zeldzaamheid Uit de geschiedenis der laatste vijf-en-twintig aar, waren den heer de Booy slechts tien ongevallen van dezen aard bekend. De oefening werd bijgewoond door den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, den secretaris van de plaatse lijke commissie van de reddingmaatschappij, den heer v. d. Werf en door den heer Hol lander van de Noordwijksche commissie. Zij hebben bij het reddingswerk onmiddel lijk de leiding genomen Van het strand af hebben zich vele Zandvoorters in zee bege ven om de drenkeling n te hulp te komen. Schipper Molenaar was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij was twee jaar ge leden tot schipper van de reddingboot be noemd. Daarvoor maakte hij vele jaren al? roeier deel uit van de bemanning. Het stof felijk overschot is naar zijn woning overge bracht. FILMVOORSTELLING VOOR KONINGIN'S HOFHOUDING. Uitreiking van een herinnerings medaille. Gisteravond om 8 uur is in de groote zaal van den dierentuin te Den Haag voor de leden van het personeel van de koninklijke hofhouding te 's-Gravenhage en hun gezin nen een filmvoorstelling gegeven, aange boden door H.M. de koningin. De hofmaarschalk, mr. F. F. baron de Smeth, sprak een kort openingswoord, waar in hy den dank overbracht van H.M. de koningin en het vorstelijk echtpaar, aan al degenen, die bijgedragen hadden tot het welslagen van de feestelijkheden, ter ge legenheid van het huwelijk van H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard der Nederlanden. De verschillende journalen, betrekking hebbende op de verloving en het huwelijk van het vorstelijk echtpaar werden ver volgens vertoond. In de pauze hebben de hoofden van de verschillende hofdepartementen de zilveren draagmedaille uitgereikt, welke door het vorstelijk bruidspaar ter herinnering aan het huwelijk is geschonken aan de leden van de hofhouding en aan het personeel, in dienst van H.M. de koningin en van H.K.H. prinses Juliana. Deze medaille is uitgevoerd door de „Ko ninklijke Begeer" te Voorschoten, naar het model van den beeldhouwer Toon Dupuis. HET PRINSELIJK PAAR TE BOEDAPEST. Bezoek aan het parlementsgebouw. H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. prins Bernhard hebben gisteren een bezoek ge bracht aan het parlementsgebouw te Boeda pest. In de zittingzaal van het huis van afge vaardigden onderbrak Rupert, die juist een interpellatie hield, zijn rede om het prinse lijk paar, dat plaats nam in de loge der diplomaten, woorden van welkom toe te roepen. Hy gaf voorts uitdrukking aan zijn eerbied jegens het prinselijk paar, waarbij hy in herinnering bracht het gastvrije ont haal, dat Hongaarsche kinderen na den oorlog in Nederland hebben gevonden. IJii, noemde deze hulpverleening een bewijs van waarachtige menschelijke solidariteit. Alle afgevaardigden verhieven zich van hun zetels en begroetten het prinselijk paai met enthousiast handgeklap. De prinses en de prins vertoefden onge veer tien minuten in gezelschap van den quaestor van het Huis in de zittingzaal en maakten vervolgens een rondgang door het gebouw. NOORSCHE REGEERING AANVAARD! DE NEDERLANDSCHE UITNOODIGING. De Noorsche regeering heeft de uitnoo- diging der Nederlandsche regeering tot het deelnemen aan een conferentie te 's-Gravenhage van de Staten der con ventie van Oslo aanvaard. EEN AFSCHUWELIJK ONGELUK. Gistermiddag heeft op den windmolen van den heer G. te Vortem-Mullem (N.Br.) een afschuwelijk ongeluk plaats gehad. Een zeventienjarige molenaarsknecht raakte met zijn das tusschen de kamwielen van den molen. Het lichaam werd uit elkaar gerukt. Het lijk van het slachtoffer is naar de be graafplaats vervoerd. BEGRAFENIS PROF. DR. MAX WEBER. Onder zeer groote belangstelling is gister middag op de landelijke begraafplaats te Eerbeek ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen prof. dr. Max Weber, in leven oud-hoogleeraar in de zoölogie aan de Amsterdamsche Universiteit. Omstreeks twee uur werd het stoffelijk overschot bedolven onder een groote schat van bloemen, uitgedragen uit den huize „Eerbeek" alwaar prof. Weber zijn laatste levensjaren heeft doorgebracht. 24-JARIG MEISJE AANGERAND. Dader gearresteerd. Gistermiddag is de 24-jarige mej. van G. uit Oosterbeek, ter hoogte van het Planken Wambuis, tusschen Ede en Arnhem, door zekeren J. J. uit Arnhem aangerand. De dame wist te ontkomen. Zy riep de hulp in van de Edesche politie en vertelde haar, dat de man haar met den dood heet; bedreigd. De politie slaagde er in den man, toen hy per fiets in de richting Arnhem reed, te achterhalen en te arresteeren. VRIJWILLIGE OPKOMST ONDER DE WAPENEN. Nu de Kamer, op 9 Februari 1937, niet heeft aangenomen een amendement van den heer Albarda om in Art. 187 der Grondwet te bepalen, dat ook by vrijwillige opkomst op groote schaal van dienstplichtigen een wetsontwerp zal moeten worden ingediend om het onder de wapenen blijven dier dienstplichtigen zooveel noodig te bepalen, heeft de heer Albarda zijn voorstel van wet, ingediend op 15 Januari 1932, tot nadere regeling van de vrijwillige opkomst onder de wapenen van dienstplichtigen en reserve- personeel, ingetrokken. HET BEKALKEN VAN STRATEN MET POLITIEKE LEUZEN. Een circulaire van den minister. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de burgemees ters medegedeeld, dat in verband met de aanstaande verkiezingen moet worden verwacht, dat weder misbruik zal worden gemaakt van de openbare straat door het bekalken daarvan met politieke leuzen. Afgezien van de omstandigheid, dat zulks uit aesthetisch oogpunt ontoelaatbaar is en het verwijderen van de opschriften voor de gemeente kosten medebrengt, acht de minister het wenschelijk, dat dit euvel zooveel mogelijk wordt gekeerd met het oog op de mogelijkheid van verstoring der openbare orde. Het optreden van de politie tegen het bekalken van straten wordt zeer verge makkelijkt en het in goede banen leiden van de neiging tot openbaarmaking van politieke gevoelens bevorderd door opne ming in de algemeene politieverordening van een doelmatige verbodsbepaling ter zake, waarbij niet alleen het bekalken zelve, doch ook het vervoeren van de daarvoor noodige materialen gedurende de nachtelijke uren wordt verboden, tenzij kan worden aangetoond, dat dit vervoeren met andere doeleinden verband houdt. De minister voornoemd noodigt de bur gemeesters uit ernstig te overwegen of opneming van zulk een bepaling in de Algemeene Politieverordening voor de gemeente, mocht zij niet reeds gelden, aanbeveling verdient. GOEDKOOPE TREIN-AVONDRETOURS. Te Utrecht wordt de mogelijkheid onderzocht. De maatregel der N. S. om gedurende de illuminatie van den Haag goedkoope avond retours ter beschikking te stellen, heeft een dusdanig succes gehad, dat men thans, naar reeds in ons blad is gemeld, onderzoekt, in hoeverre men ook in de toekomst tot uit gifte van goedkoope retours bij avond kan overgaan. Het Handelsblad vernam hierom trent, dat bij verwezenlijking van dit plan niet slechts bij bijzondere gelegenheden een zoodanige faciliteit zal worden verleend, maar dat de opzet beoogt, iederen dag der gelijke kaarten voor alle plaatsen uit te geven tegen een enkelen-ritprijs. In dit ver band wordt thans een controle ingesteld op het avondvervoer, teneinde na te gaan of het verlies, dat deze goedkoope kaarten Zul len opleveren, kan worden gecompenseerd door een drukker vervoer. Ongetwijfeld zouden de spoorwegen bij het volgen van dit plan zich de sympathie van duizenden landgenooten verzekeren, die nu door de hooge reiskosten van een avond bezoek aan andere steden worden terugge houden. SCHIPPER VERDRONKEN. Gistermiddag is de schipper van het mo torschip „Cornelis", G. van den Berg uit Molenaarsgraaf, toen hy zich met zijn schip van Rotterdam naar Molenaarsgraaf begaf, in het Boerengat, even voor de spoorbrug te Rotterdam, toen hij de uitlaatpijp aan dek bij de roef wilde wegnemen, achteroverge- zwikt en te water geraakt. Hoewel men nog pogingen heeft aange wend om den man te redden, is men er niet in geslaagd hem nog tijdig boven te brengen. Eenige uren later heeft de bemanning van de „Politie 4" het stoffelijk overschot gebor gen en naar het Bureau van de Rivierpolitie gebracht. Het zal naar Molenaarsgraaf wor den vervoerd. BURGEMEESTER J. BUISKOOL VAN DELFZIJL OVERLEDEN. Op 62-jarigen leeftijd is gistermiddag in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overleden de heer J. Buiskool, rijksinspec teur van de werkverschaffing in de provin cie Groningen, burgemeester van Delfzijl en lid van de Prov. Staten van Groningen. De heer Buiskool werd geboren te Heves- kes op 17 Januari 1875 en studeerde aan de Universiteit te Groningen voor dominee. Hy was eenigen tijd predikant te Dronrijp, Holwerd en Rietenboer. In 1919 werd hij burgemeester van Vlagt wedde en in 1922 van Delfzijl. In dit ambt werd hy benoemd tot rijksinspecteur van de werkverschaffing. De overledene was ridder m de Orde van Oranje-Nassau. HARING NAAR ENGELAND. Verscheping van 4 a 5000 vaten. Voor rekening van een Engelsch handels huis worden in gereedheid gebracht 4 5000 vaten eerste kwaliteit Hollandsche pekel haring. De haring wordt gepakt in nieuwe Schotsche tonnen. Van deze partij leveren Scheveningen en Katwijk aan Zee elk 1000 vaten en Vlaardingen het restant. Als het zoo doorgaat, zal de voorraad vangst 1936 spoedig geruimd zijn. DE GEKORTE PENSIOENEN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Het hoofdbestuur van den Bond van Ge- pensionneerden bij de Nederlandsche Spoor wegen heeft aan den minister-president, de ministers van waterstaat, van Buitenland- sche Zaken en van Financiën, alsmede aan de fracties der Staten-Generaal een telegram gezonden, waarin wordt aangedrongen op intrekking van de op 1 April 1936 ingegane pensioenkorting en op algeheele gelijkstel ling van het spoorwegpersoneel met het overheidspersoneel. RANGEERDER TUSSCHEN BUFFERS GERAAKT EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks acht uur is de 35- jarige rangeerder H. Reyners bij het ran geeren op het emplacement der Neder landsche Spoorwegen te Roermond met zijn borstkas tusschen de buffers geraakt en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Het stoffelijk overschot is naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond overge bracht. EEN LASTIG GEVAL. Gisteravond vervoegde zich aan het bureau Linnaeusstraat te Diemen een deurwaarder, die de hulp der politie inriep om een moeijer met baby uit zyn auto te verwijderen. De vrouw was n.1. niet te bewegen uit eigen wil uit te stappen. In Diemerbrug had de deurwaarder op last van den huiseigenaar het huisraad van de vrouw op straat gezet. Daar de baby pas negen dagen oud was, moesten moeder en kind volgens den dokter per auto naar een noodwoning worden vervoerd. Eenmaal in de kussens gezeten, wilde de vrouw uit protest de auto niet verlaten. De deurwaarder reed, toen hij zijn verhaal kwam doen, reeds drie uren met zijn passa giers rond. Hij was by de Diemer politie en bij de marechaussee geweest, doch deze durfden het met het oog op de baby niet aan de moeder op straat te zetten. Ook de politie van het bureau Linnaeusstraat voelde hier weinig voor. Ten einde raad is de deurwaarder naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis gegaan, waar hij onder een voorwendsel de vrouw en haar kind wist af te leveren. Eindelijk van zijn last bevrijd is de deur waarder oogenblikkelyk weggereden. TERUG NAAR DE VRIES EN TE WINKEL. Het „Drukkersweekblad" weer in de oude spelling. Naar wij vernemen, zal het „Drukkers weekblad" in het vervolg weer in de oude spelling verschijnen. In de vergadering van het algemeen hoofdbestuur der federatie d.d. 27 Januari, werd besloten, zoowel bij de briefwisseling van het bondsbureau als in het „Drukkersweekblad" weer de spelling de Vries en te Winkel te gebruiken. Toen in het najaar van 1934 minister Marchant de gewijzigde spellingsregelen aan het onderwijs dwingend voorschreef, werd de verwachting gewekt, dat binnen afzién- baren tijd deze spelling algemeen zou wor den gebruikt. Hoewel het algemeen hoofd bestuur de nieuwe spelling niet bewonderde en een groot gedeelte der drukkers het h.i. overijld genomen besluit afkeurde meende het als drukkersorganisatie op die dichtbij zijnde toekomst te moeten vooruit- loopen, door reeds per 1 Januari 1935 het systeem-Marchant toe te passen. De zaak is echter anders geloopen dan men had gedacht. En nadat kort geleden de steendrukkers het besluit hadden genomen, weer tot de vroegere spelling terug te keeren, volgen thans de boekdrukkers, die uit den aard der zaak een veel uitgebreider groep vormen. Het is te verwachten, dat spoedig ook de papierleveranciers e.a., die in 1935, eenigszins noodgedwongen, hun voor beeld volgden, dit ook thans zullen doen. MEER WAGONLADINGEN BIJ DE SPOORWEGEN. De styging zet zich voort In het aantal wagonladingen bij de Ne derlandsche spoorwegen viel de laatste maanden van het vorige jaar een stijging te constateeren .ten opzichte van het daar aan voorafgaande jaar. De stijging heeft zich dan ook in 1937 voortgezet. In de afgeloopen maand Januari werden name lijk verzonden 29.667 wagonladingen, te genover 24.364 in Januari 1936. Dit betee- kent een vermeerdering met 5303 wagon ladingen of 21.76 pet. Het kolen vervoer is hierbij buiten beschouwing gelaten. DE „KERTOSONO". Volgens gisteren ontvangen middag bestek van het stoomschip Kertosono be droeg de nog af te leggen afstand tot Lis sabon ongeveer 65 mijl. Het schip zou dus vandaag in den loop van den dag aldaar kunnen aankomen. ZWARE BRAND TE ALMELO. Fabriek en twee belende wonin gen afgebrand. Een felle brand is gisteravond uitge broken in de Bakenstraat te Almelo. Om ongeveer zeven uur werd de brandweer gewaarschuwd, dat er vlammen werden gezien in het pakhuis en de fabriek ve.n bakkersartikelen, oliën en vetten van den heer H. M. Damhof. Onmiddellijk rukte Critis-publicaiie. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de telers die voor 1 Februari 1937 een aanvrage voor de teelt van vlas en van aardappelen, andere dan vroege aardappelen in den zin van het Crisis-Tuinbouwbesluit en fabrieksaard appelen, hebben ingediend, er op kunnen rekenen, dat de door hen aangevraagde oppervlakten geheel zullen worden toe gewezen. Voor wat betreft den uitzaai van vlas, zullen de Landbouwcrisisorganisaties aan de telers die een aanvrage indienden daarom geen nader bericht aangaande de toewijzing zenden; de teeltvergunningen voor aardappelen zullen zoo spoedig mo gelijk aan de belanghebbenden worden aangeboden. De telers die nog voornemens zyn aard appelen te verbouwen, doch die geen aanvrage indienden, of degenen, die wel een aanvrage zonden doch die voornemens zijn méér te verbouwen dan zy aanvroegen, moeten zich ten spoedigste wenden tot de Landbouw-Crisis-Organisatie waaronder zij ressorteeren; deze Organisatie zal hun dan mededeelen of en zoo ja in hoeverre nog aan hun aanvrage kan worden vol daan. 's-Gravenhage, 10 Februari 1937. de politiebrandweer uit, gevolgd door de groote moterspuit van de gemeentelijke brandweer. Intusschen hadden de vlammen zich reeds uitgebreid over de groote voorraden vetten en pasta's, die in het pakhuis lagen opgestapeld. Zoo fel was het vuur, dat de brand weldra uitgang kreeg door het dak en zich overplantte naar het belendende woonhuis van het gezin Benos. Niemand was er thuis. Ook dit huis brandde geheel uit. Nog was de vernieling niet geëindigd. Het daarnaast gelegen groote, leegstaande woonhuis van den heer Godschalk werd eveneens een prooi der vlammen. Hoewel er nog gevaar bestond voor het daarnaast staande woonhuis van het gezin Kroese, kon dat toch nog behouden blijven, even als het aan de andere zijde gelegen pak huis in schoenmakersfournituren van de firma Meyers. De brandweer werkte met vier stralen op de motorspuit. Daar er nog niet vol doende water kon worden gegeven om het vuur in zijn voortgang te stuiten, kwam ook de firma Palthe, die aan de overzijde van de brandende perceelen haar kantoor heeft, met drie brandslangen te hulp. Op die wijze was 't mogelijk met zeven stralen het brandende complex in te sluiten en te voorkomen, dat de vlammen in deze oude, dicht bebouwde buurt naar andere perceelen oversloegen. Omstreeks acht uur was men den brand zoo goed als meester. Alle perceelen en de voorraden van de firma Damhof waren verzekerd. De schade is zeer aanzienlijk. BRAND AAN DEN WOLFSHOEK TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks elf uur is brand uitgebroken in pand Wolfshoek 10a te Rot terdam, bewoond door den logementhouder G. H. Oppel. De brand is ontstaan in een opkamertje, dat als slaapplaats was inge richt. In de brandbare bed-goederen vond het vuur gretig voedsel en weldra stond dit opkamertje dan ook in lichterlaaie. Aangezien de panden aan den Wolfshoek ter weerszijden van den eigenlijken hoek haaks op elkaar staan, vormen de muren rond een klein binnenplaatsje een koker. Toen de ruiten van het opkamertje waren gesprongen en de vlammen naar buiten sloegen, werd het vuur in dien koker opge zogen en de hitte deed ook op de eerste verdieping de ruiten springen. Zoo is het vuur overgeslagen naar een kamer op de eerste verdieping en vervolgens naar de tweede. Op de eerste etage was er niets meer te redden in de brandende kamer, op de tweede verdieping heeft de brandweer, die op de melding: „Middenalarm vrij" spoedig met veel materiaal ter plaatse was, het vuur, dat de gordijnen reeds had aange tast, nog weten te bedwingen. Een zestal kinderen, dat zich in het bran dende pand bevond, is door de politie en de brandweer snel in veiligheid gebracht. Het opkamertje en de kamer op de eerste verdieping zyn geheel uitgebrand. a De leeuwentemster!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7