'lüeet&eticfit JUi&ticaties JCetk School Stad en Omqewm tBucqet&ikt Stand Mackt&ecidtten Antonesco naar Boekarest terug naar waarnemingen verricht in den morgen van Woensdag 17 Februari Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767 9 m M te Biarritz. Laagste barometerstand 741,8 mM te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 18 Februari: Aan de kust aanvankelijk nog krachtige overigens matige tot zwakke n.w tot w. of z.w. wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk weinig of geen neerslag: temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Morgen opklarend weer te verwachten. De kern van de depressie ligt thans over de Noordzee. Zij verplaatst zich verder oostwaarts over de zuidelijke Noordzee en in de omgeving van het Kanaal veroorzaakt zij krachtigen wind en regen. Ook over noord-Duitschland en de Randstaten brengt zij regenachtig weer, terwijl in het grootste gedeelte van Zweden sneeuw valt. De de pressie wordt gevolgd door flinke drukstij- gingen over de Britsche eilanden, waar de wind noordwest en rond de Iersche zee stormachtig is geworden. Over IJsland maakt zich weer een nieuw lagedrukgebied kenbaar, dat zich ook in de scheepsberichten ver op den oceaan afteekent. Een zuidweste lijke luchtstrooming brenjt over IJsland stijgende temperatuur. De vorst over Scan dinavië werd minder streng, over de Brit sche eilanden en het vasteland van Europa daalde de temperatuur echter aanmerkelijk. Het verdringen van de warme lucht door koude, had, behalve in de nabijheid van de depressiekern, ook over Frankrijk, Zwitser land en midden- en zuid-Duitschland flin- ken regen tengevolge. De hoogedruk rug, die thans van het westen uit over ons land nadert, brengt in den nacht opklarend weer met vrij lage temperatuur. De kans op neerslag neemt af, overdag mag bij gebro ken bewolking eenige temperatuursstijging worden verwacht. STORMW A ARSCHUWIN GSDIENST. Geseind van de Bilt vanochtend om 7.05 uur aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens en om 9.05 uur aan de overige posten: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.45 uur tot 6.42 uur licht op. In verband met incident der begrafenis van twee leden van de ijzeren garde. Niet-officiëel wordt uit Boekarest gemeld, dat men Antonesco dringend verzocht heeft uit Athene naar Boe karest terug te keeren. Zooals men weet woont Antoneso op het oogen- blik in Athene de conferentie bij van den Balkanbond. Antonesco. Naar men meent te weten, staat dit verzoek om terugkeer in verband met de recente incidenten op grond waar van men de Duitsche en Italiaansche gezanten beschuldigt van inmenging in Roemeensche binnenlandsche aan gelegenheden. bovenbedoelde firma een hoog percentage voor werkloosheid werd behoed, stemt het de commissie bitter, dat bij de leden van de Eerste Kamer de indruk zou zijn verkregen, als zou er iets voor het ontslagen personeel van den K.H.L. zijn gedaan. De personeelscommissie dringt er derhalve nogmaals op aan te willen bevorderen, dat thans inderdaad ten bate van het ontslagen personeel van de Koninklijke Hollandsche Lloyd een billijke regeling worde getroffen. In de laatste twee jaren heeft hij zijn oordeel over het Nederlandsch voetbal grondig herzien. Na den wedstrijd tegen Frankrijk te Parijs, dien we met 61 won nen, schreef Meisl mij dat dit een prestatie van indrukwekkende kracht was geweest, waarmede Nederland zich definitief in het voorste gelid van het Europeesche voetbal had geplaatst. „Nogmaals", aldus besloot Lotsy, „Meisl heeft enorme verdiensten voor het interna tionale voetbal gehad, hij was een zeer harde werker en zijn capaciteiten staken ver boven het normale uit". HET PRINSELIJK PAAR IN MITTERSILL. H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. prins Bern hard hebben hun intrek genomen in het kasteel Mittersill, waar zij gisteravond om 10 uur zijn aangekomen. Ter eere van de hooge gasten had men het slot met een aan tal schijnwerpers in een feestelijken licht gloed gezet, zoodat reeds op een afstand van verscheidene kilometers het in een blanken schijn badende kasteel duidelijk zichtbaar was in het omringende nachtelijke duister der bergen. Het kasteel Mittersill wordt regelmatig bewoond door „paying guests" der aller eerste kringen en ook thans bevinden zich verscheidene voorname gasten, o.a. prins Luitpold van Beieren, prins Windischgraetz, Prins Schwarzenberg, prins en prinses Auersperg, baron Rothschild, alsmede een aantal vooraanstaande Engelschen en Ame rikanen in het kasteel. Een der gasten, graaf Czernin, begroette bet prinselijk paar bij aankomst op het slot. Wat de plannen van H.K.H. prinses Julia- Pa en Z.K.H. prins Bernhard betreft, is van morgen medegedeeld, dat de dag van van daag geheel besteed zal worden aan uit rusten van de vermoeienissen der laatste dagen. De broeder van Z.K.H. prins Bemhard, Prins Aschwin, wordt in den loop van deze week op het kasteel verwacht. Omtrent de plannen van H.M. de konin gin werd ons medegedeeld, dat zij t voorne men heeft morgen naar Mittersill te komen en een zoodanige wijziging in haar reisplan te brengen, dat zij niet, zooals oorspronke lijk vastgesteld was, reeds Donderdag naar Nederland zal terugkeeren, maar nog onge veer vijf of zes dagen in Oostenrijk zal blij ven, in gezelschap van H.K.H. prinses Julia na en Z.K.H. prins Bernhard. DE GRIEPEPIDEMIE IN EUROPA. Volgens de statistieken der gezondheids- afdeeling van den Volkenbond heeft de griepepidemie in Engeland de grootste sterf te ten gevolge gehad. Daar zijn ongeveer 4.000.000 griepgevallen voorgekomen: in 122 groote steden bedroeg de sterfte omstreeks nieuwjaar 17 op 1000 inwoners, te Londen 22.1 per 1000 inwoners. De meeste sterfge vallen kwamen voor bij menschen op oude ren leeftijd. Er is reden om aan te nemen, dat een lichte griepepidemie in Zwitserland, die in hoofdzaak beperkt is gebleven tot touristen plaatsen in de bergen en de stad Geneve, veroorzaakt is door het bezoek van Engel schen. In Duitschland heeft de griep in de groote steden ernstig geheerscht, hoewel de ziekte niet vergeleken kan worden met de epide mie van 1918/1919. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend dat, met ingang van 22 Februari 1937, het ophalen van huis vuil voortaan twee maal per week zal ge schieden en wel op de navolgende dagen: Maandag en Donderdag. De binnenstad, d.i. binnen de singels en het Noordhollandsch Kanaal, met uit zondering van het gedeelte begrensd door het Verdronkenoord (oneven), KweerenpadWildemanstraat en tus- schengelegen straten en grachten. Verder het Bergerwegkwartier. Dinsdag en Vrijdag. Stationskwartier en Afgesneden Kanaal vak, Zocherstraat en omgeving, Eikelen bergstraat en omgeying, Nassaukwartier met Lindenlaan en omgeving, Emma- kwartier en Comansstraat en omgeving, Wilhelminalaan, Zuiderhoutlaan, Wes- terweg en Nieuwpoortslaan. Woensdag en Zaterdag. Noorderkade, Friescheweg, Boezemsingel en omgeving, Schermerweg en omgeving. Zeglis, Voormeer, Verdronkenoord (on even), Huigbrouwerstraat, Baangracht (oneven), Kweerenpad, Wildemanstraat, Wolfpad en de tusschen deze grens ge legen straten en grachten, als de Laat en de Oudegracht van de Hofstraat af in de richting van de Limmerhoek. Baan- singel, Nieuwlandersingel tot de Blee- kerskade, Lyceumkwartier en Land- straat en omgeving, Rochdalekwartier en Uitenboschstraat en omgeving. Alkmaar, 17 Februrai 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester, A. KOELMA, secretaris. AUTO GESLIPT. Hedenmiddag om half één is bij de Vier- staten een auto door de gladheid van den weg geslipt, tegen den trottoir gereden en over den kop geslagen. De inzittende bestuurder kwam er met lichte verwondingen af. maar wil hierbij niet achterblijven en stelt een beperkt aantal programma's 0.25 voor belangstellenden bij het bestuur en de Nazorg-Arbeidsinrichting beschikbaar. Zoo mogelijk ook 's avonds aan de zaal. AANVULLING RAADSAGENDA. Aan de agenda voor de op 18 Febr. a.s. te houden raadsvergadering is toegevoegd: 5a. Voorstel tot aanvulling der bouwver ordening (bjjlage nr. 36). 6a. Idem tot verhuur van een perceel wei land in den Weezenpolder (bijlage nr. 35). VRAGEN VAN DEN HEER APPEL. Verslechtering van Arbeidsvoor waarden. Ondergeteekende, lid van den raad, ver zoekt den raad verlof om de navolgende vragen aan het college van burgemeester en wethouders te mogen richten: 1. Is het burgemeester en wethouders be kend, dat vorige week plotseling een wijzi ging van de arbeids-voorwaarden, welke gelden voor de tewerkgestelden bij den dienst van de gemeente-plantsoenen in de z.gen. „Arbeids-therapie",, is doorgevoerd, welke wijziging voor de betrokkenen als zeer na- deelig moet worden gezien? 2. Indien deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, zijn burgemeester en wethouders dan bereid mede te deelen op welke gronden, dit voor de tewerkgestelden zoo belangrijk besluit, is genomen? 3. Zijn burgemeester en wethouders niet van meening dat voor de doorvoering van dit besluit, n.1. werktijdverlenging en ver mindering van loon het advies van den be- handelenden geneesheer, dat in dit geval niet is ingewonnen, van doorslaggevende betee- kenis moet worden geacht? 4. Zijn burgemeester en wethouders be reid de genomen maatregelen weer onge daan te maken in afwachting van het rap port van een specialist, om daarna de zaak zoodanig te regelen, dat ze in elk geval geen vermindering van inkomsten voor de be trokken zal opleveren? B. APPEL. BOTSINGEN IN HET NOORDWESTEN VAN BRITSCH-INDIE. Aan de noordwestelijke grens van Britsch Indië zyn bij botsingen tusschen vijandelijke groepen inboorlingen vijf menschen gedood en drie gewond. Men heeft 25 personen ge arresteerd. KWEEKELINGEN MET ACTE SLUITEN ZICH AANEEN. Vier program-punten. Op Woensdag 3 Maart, des avonds te acht uur, wordt in de J. J. van Noortschool, Prinsengracht 400 te Amsterdam, de oprich tingsvergadering gehouden van „De groote Unie van candidaat-onderwijzers", waarvan het doel is: de behartiging van de belangen van hen, die bezitters(sters) zijn van de on derwijzersacte en geen aanstelling als on derwijzeres) hebben. Het voorloopige programma der organisa tie luidt: 1. vrije sollicitatie; 2. algemeene verlaging van de examen gelden voor candidaat-onderwijzers; 3. bezoldiging uit overheidsbron; 4. meetelling van de kweekelingen-jaren als dienstjaren. Waaron. de voorkeui san een dagbladadvertentie Wel. enkel dan alleen krijgt gü van elk attpntie! DOODELIJK ONGELUK TE 'T ZAND. Hedenmorgen half elf is een arbeider, werkzaam bij den aanleg van het rij wielpad tusschen Alkmaar en Den Hel der langs den rijksweg te 't Zand, de 31-jarige D. Spaans uit Sint-Maartens dijk, van een rijdende vrachtauto ge sprongen en door de gladheid van den weg eronder terecht gekomen. Het slachtoffer kreeg den zwaar geladen wagen over het lichaam en is kort daarop aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw met drie kinderen ach ter. EEN JUBILEUM. Voor enkele weken was het 25 jaar ge leden dat de heer J. H. v. d. Tooren werd benoemd tot voorzitter van de afdeeling Alkmaar van den A. N. T. B. In een gister avond gehouden ledenvergadering werd de heer v. d. Tooren bij monde van den heer T Hulst gehuldigd en als blijk van waar deering voor het vele werk wat v. d Tooren voor de Alkmaarsche afds,oling heeft gedaan, werd hem een schilderij (stilleven) aangeboden. De heer v. d. Tooren dankte voor deze onverwachte huldiging. RADIO-STORING. Een bewoonster van, den Kennemerstraat- weg verzoekt ons de aandacht er op te ves tigen, dat de radioluisteraars in deze om geving veel last en hinder ondervinden van een storing, welke er op wijst, dat iemand een toestel of instrument gebruikt, dat waarschijnlijk niet storingsvrij is. Men ver zoekt ons den overtreder hierop opmerk zaam te willen maken. REORGANISATIE-VOORSTEL „ALKMAAR PACKET". Betere resultaten na de depreciatie. Op de algemeene vergadering van aan deelhouders der Mij. „Alkmaar Packet", op 2 Maart te Amsterdam te houden, zullen directie en commissarissen aan aandeelhou ders voorstellen: a. op de aandeelen $*óot f 500 80 af te stempelen, zoodat. elk 'aandeel van f 500 wordt gereduceerd op f 100; b. het maatschappelijk kapitaal te bren gen op 600.000, bestaande uit 6000 aan deelen van 100, waarvan geplaatst de af gestempelde 12Ó0 aandeelen; c. den directeur te machtigen, tot de uit gifte van ten hoogste 1800 nieuwe aandeelen van 100. Verklaring: Wegens de algemeene depressie in het zakenleven, heeft ook de N.V. Mij, „Alk maar Packet" sedert 1930 slechte bedrijfs resultaten gehad. Behalve in 1932, toen een kleine exploitatie-winst werd gemaakt, heb ben sedert 1930 alle jaren een klein exploi tatie-verlies opgeleverd, zonder dat op de bezittingen kon worden afgeschreven. Door de thans voorgestelde afschrijving van kapi taal, waarbij gevoegd kan worden de af schrijving van de geheele statutaire reserve, kan na aanneming der voorstellen een be drag van ruim 500.000 worden afgeschre ven. Sedert de depreciatie van den gulden zijn ook de bedrijfsresultaten bij de Mij. „Alk maar Packet" regelmatig beter geworden, zoodat verwacht mag worden, dat na de reorganisatie regelmatig dividenduitkeering weer mogelijk zal blijken te zijn. HERDENKINGSAVOND. De vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor buitenge woon L.O. te Alkmaar" zal Woensdag 24 Februari een herdenkingsavond houden in de voormalige bioscoopzaal van de Handels school ter gelegenheid van het aftreden we gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd van den heer dr. A. van Voorthuysen, inspecteur van het buitenge woon L.O., en van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Er is een eerecomité gevormd, bestaande uit de heeren jhr. mr. F. H. van Kinschot, eere-voorzitter, en de heeren T. Bonsema, H. Klaver, G. van Slingerland, C. Chr. Dun, A. K. Dijkhuizen en A, Verschoor. De leden van dit comité zijn direct of zijdelings be trokken bij het behartigen der belangen van school en leerlingen. Het werkcomité bestaat uit het bestuur der vereeniging. Medewerking zal worden verleend door mevr. A. Eriks-Buys, zangeres, en het da meskoor „Pro Arte", dir. de heer Jac. Jan sen. Een pas vervaardigde film: „Een dag in de school voor buitengewoon L.O. te Alk maar" zal voor het eerst worden vertoond. Dr. van Voorthuysen, die zich tot levens taak heeft gesteld de misdeelde jeugd pas send onderwijs te doen genieten en daar door haar levensgeluk en latere maatschap pelijke onafhankelijkheid te bevorderen, heeft door zijn idealisme en energie ons land een eereplaats bezorgd op 't gebied van op voeding van zwakzinnigen, blinden, doof stommen, slechthoorenden en lichamelijk ge- brekkigen. Op den 24sten Februari zal in het geheele land een „B,L.O.-dag" worden gehouden, ter eere van den scheidenden inspecteur. Alk- EEN ADRES AAN DEN RAAD. „Nooit Gedacht" protesteert. De directeur van „Nooit Gedacht", de heer W. Th. S. Matthijsen, heeft aan den raad het volgende adres gezonden: Edelachtbare Dame en Heeren. Omdat wij het op prijs stellen, U zoo eer lijk en volledig mogelijk op de hoogte te blijven houden, betreffende het uitbreidings plan „Overdie en Achtermeer", meenen wij goed te doen onzerzijds eenige punten ver vat in bijlage nr. 33 dato 12 Februari 1937 te moeten weerleggen. Deze bijlage vermeldt o.a.: dat de Vaste commissie voor uitbreidings plannen vasthoudt aan het graven van een verbindingsgracht tusschen het kruispunt BleekerslootHeilooërdijk en het kruis punt MolentochtWillem de Zwijgerlaan' Alhoewel wij voorstanders zijn van een hoofdrioleering, hebben wij U bij het schrij ven d.d. 4 tFebruari j.1, tevens een teekening doen toekomen, waarop een dergelijke ver- bmdingsgracht door ons met rood omlijnd is aangegeven, en door welke gracht het wateroppervak ruim tweemaal zoo groot wordt, als in het u bekende plan der ge meente. Bovendien kan bij totstandkoming dezer gracht het polderverband, wat den wateraf voer van den polder betreft, nog zeer véle jaren intact blijven, hetgeen voor dezen polder dan ook het beste plan is. U zult het bij nader inzien zeker kunnen billijken, dat èn het polderbestuur èn onze N.V. zich ten sterkste tegen het door hot dagelij ksch bestuur der gemeente aan u voorgestelde plan zullen moeten verzetten. Bij uitvoering van dat plan wordt het polderverband, wat de afwatering betreft, totaal vernietigd, zoodat er een extra be malingsgebouw met alle daaraan verbonden kosten zou moeten komen, waartegen het polderbestuur o.i. zich terecht zal verzetten en daaraan nooit medewerking zal kunnen verleenen. Onze N.V. zou daartoe ook niet gemakke lijk kunnen medewerken, omdat behalve haar grondverlies een groot aantal H.A. best weiling uit het polderverband zouden ko men. En wie zal de extra bemalingsinrich ting met de daaraan verbonden kosten be talen? Voor wiens kosten komen de over die gracht te maken tijdelijke bruggen met op ritten, damhekken enz., die alsdan toegang moeten geven tot het uit het polderverband gerukte weiland? O.i. is het door het dagelij ksche bestuur der gemeente aan u voorgestelde plan der halve zoowel voor het bestuur van den pol der Overdie en Achtermeer als voor onze N.V. onaanvaardbaar. In bovengenoemde bijlage staat verder vermeld: „Wat betreft de door de N.V. overgelegde „cijfers omtrent het in bouwrijpen toestand „brengen van het haar toebehoorende, in „het plan begrepen terrein, verwijzen wij „naar het rapport van den heer directeur „der gemeentewerken d.d. 8 Februari nr. 45, „waarin deze tot een geheel ander resultaat „komt. Het blijkt wel, dat de calculatie van „de N.V. aan den hoogen kant is en de kos- „ten voor het bouwrijp maken van haar ter reinen bij uitvoering van het uitbreidings plan gelijk dat ter visie heeft gelegen aan merkelijk geringer zijn bij de tegenwoor dige prijzen van materialen, dan zij heeft berekend". Hier wordt met andere woorden niet meer of minder gezegd dan: architect v. d. List weet er niets van. Gelukkig heeft de archi tect ook na deze ernstige beschuldiging nog ons volle vertrouwen. In overleg en met goedvinden van onzen architect, den heer P. J. van der List, die voor de juiste opgaven van de aan u over gelegde begrooting en de daarin genoemde cijfers instaat, zullen wij zoo noodig in het openbaar en ter diening van het algemeen belang, eenige cijfers behandelen en aan de waarheid toetsen. 1. Zand: De heer directeur van gemeente werken berekent het zand, verwerkt op het terrein op 0,55 per M3. Nu weet iedere vakman, dat zand onder normale omstandigheden voor 0,55 per M3. op het terrein wordt gestort, het bedrag moet verhoogd worden met 20 inklink is 0,11 verhoogd met egaliseerloon ad 0,10 per M3., winst aannemer plus verzeke ring sociale wetten ad. 15 alzoo tezamen 0,55 0,11 0,10 0,11 totaal 0,87 per M3. Dit bedrag is door den heer v. d. List, af gerond, begroot op 0,90 per M3., welk be drag dan ook dichter de waarheid benaderd dan de opgave van 0,55 per M3. 2. Klinkerbestrating: Deze post wordt door gemeentewerken opgègeven op 1,90 per eenheid. Nu is de prijs van eerste kwaliteit vlam ovensteen voor den wal 21 per duizend (95/97). Rij- en zetloon f 2,50 per duizend, tezamen/ 23,50, gedeeld door 97 is 2,28 per M2., verhoogd met straatwerk ad f 0,30 per M2., breuk, winst aannemer, plus verzekering sociale wetten 20 alzoo tezamen 2,28 -(- 0,30 0,52, totaal 2,98 per M2. Omdat er een zeer groote kans bestaat op prijsstij ging van klinkers, heeft de heer v. d. List dit bedrag afgerond begroot op 3,10 per M2. Hij komt daarmee dan ook dichter bij de juistheid, dan het aan u opgegeven totaal bedrag van 1,90 per M2. 3. Trottoirtegels: Gemeentewerken geeft aan u op 1,20 per meter. De inkoopprijs dezer tegels bedraagt momenteel franco wal 0,95, verhoogd met 0,10 transportkosten, legloon 0,25 per M2., breuk, winst aan nemer, plus verzekering sociale wetten ad 15 tezamen 0,95 0,10 0,25 0,19, totaal 1,49 per M2. Afgerond is deze post door den heer v. d. List opgegeven en be groot op 1,40 per M2. 4. Trottoirbanden (Articon): Gemeente werken begroot op 1,70 per meter. Deze banden kosten franco wal met inbegrip bochten 1,40 per meter, verhoogd met rij en stelloon ad 0,40 per meter, winst aan nemer, plus verzekering sociale wetten ad 15 tezamen 1,40 0,40 0,27, totaal 2,07 per meter, afgerond door den heer v. d. List begroot op f 2,10 per meter. 5. Houten schoeiïng: Opgegeven door ge meentewerken 4 per meter. Hout ko9t thans inkoop 35 per M3. Dikte 3 c.M., lang 1,80 M., gording 8 bij 18 c.M., ankerpaal 12 bij 12 c.M. Aan hout dus: 0,083 M3. is 2,90, trekanker 2,80, loon zetten der schoeiïng 2, winst aannemer, plus verzeke ring sociale wetten ad 15 tezamen 2,90 2,80 2 1,15, totaal 8,85 per meter. Afgerond begroot door den heer v. d. List op 9 per meter. Zoo zijn er meerdere posten, die de archi tecten in onderling overleg, beter en juister hadden kunnen becijferen, en waardoor u een juister inzicht zou hebben gekregen be treffende de begrooting. De cijfers, die u thans door gemeentewerken worden voor gelegd, wijzen er op, dat men om de een of andere reden, onzer zeer deskundige door den heer P. J. van der List opgezette be- grooting met 30 heeft willen neerdrukken. Het blijft mij voorkomen, dat, mits met eenigen goeden wil, nader mondeling over leg tusschen beide architecten in bijzijn van onpartijdige deskundigen, door uwen raad aan te wijzen, thans urgent is, ten einde eens tot een eerlijke en onpartijdige behandeling van de zaak te kunnen komen, temeer, om dat deze zaak reeds 5 jaar loopende is. Moge zij eindelijk eens tot een rechtvaardige op lossing worden gebracht. Alkmaar, 16 Februari 1937. ALKMAAR. GEBOREN: Ida Christine Albertine, d. van Henry Mary Fruin en Alberta Koch. GETROUWD: Aldert Netel en Jannigje Kes. OVERLEDEN: Jan Biersteker, geh. met Jansje Hillegon- da Rol, wëdr. van Neeltje Bosman, 60 jaar. Klaas van Veen 52 jaar. HENSBROEK (Januari). Overleden: Rachel de Jong echtge- noote van Albertus Bas, oud 77 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Chr. Huygens, uitr. van Suez 17 Febr. Tarakan, thuisr. te IJmuiden 17 Febr. Salabanka, thuisr. v. Liverpool 15 Febr. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Febr. 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 206 Vette kalveren, le kw. 5664 cent, 2e kw. 5055 cent en 3e kw. 44 49 cent per K.G. levendgew.; 86 Nuchtere kalveren 59; 173 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 5455 cent, zware varkens 5354 cent en vette varkens 5253 cent per K.G. slachtgew. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. 1937. (Noordermarktbond). 42000 K.G. Roode kool 1.40—2.70; 52500 K.G. Gele kool 1.20— 1.50; 112000 K.G. D. witte kool 1; 18000 K.G. Uien 11.40, Drielingen 1.20— 1.40, Groote 1—/ 1.70; 2500 K.G. Peen 0.801.20, kleine 60 cent; alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. 1937, Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 300 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.10 en Blauwe Eigenheimers 2.60; 31000 K.G. Roode kool f 1.40—2.70; 108000 K.G. Gele kool 1.20—1.40; 104000 K.G. D. witte kool 1; 4200 K.G. Groene kool 1.20; 22000 K.G. Uien 0.801.20, gele drieling 0.90 1.30, grove 1 1.30; 2800 K.G. Bieten 0.70—f 1.70; 6600 K.G. Peen 0.80—1.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 17 Febr. 1937. Roode kool 1.40—2.70; Gele kool 1.20—/ 1.40; D. witte kool 1; Drielingen 60 cent, Uien 1.10f 1.30 en Grove uien 1.40. Aanvoer 8300 K.G. Roode kool; 12000 K.G. Gele kool; 22000 K.G. D. witte kool en 2175 K.G. Uien.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3