Aqmda HENSBROEK WIERINGERWAARD NOORDSCHARWOUDE landbouwer te noord-beemster door paard gewond. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De gevangene van het Haaien-eiland (»ens.); hoofdrollen Warner Baxter en Gloria Stuart Toegang boven 18 Jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onschul dige meisjes (dram.); hoofdrollen Merle Oberon, Miriam Hopkins en Joel McCrea. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Haar grootste schat (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 18 Februari. 8 uur, Harmonie, optreden Daan Pool en Tommy Bouman voor de afd. Alkmaar Ned. Bond voor Staatspensionneering. 8 uur, 't Gulden Vlies, Corn. Jonker's koorklassen m. m. v. het dameskoortje „Half 5". 8.15 uur, van Gijzen, Breedstraat, lezing met lichtbeelden over het kolonisatie- vraagstuk in Noord-Nieuw Guinea, door de heeren dr. Lorang en van Millingen. Vrijdag 19 Februari. 8 uur, Waakt en Bidt, voor de afd. Alk maar Ned. Chr. Vrouwenbond, de heer A. L. van Hulzen over „Vier vogels". 7.45 uur, De rustende Jager te Bergen, simultaan-schaakwedstrijd door Rueben Fine. WETENSCHAPPELIJKE EXPEDITIE DOOR SNEEUWSTORM OVERVALLEN. De wetenschappelijke expeditie, die onder leiding van den Duitscher Link het berg- massief Aconcasna van de Cordilleras de Los Andes in Chili tracht te beklimmen, is door een sneeuwstorm overvallen op een hoogte 'van 6300 meter. Twee leden der expeditie verdwaalden tijdens den storm. De overige leden der expeditie hebben draadloos S.O.S.- signalen uitgezonden. Een hulpcolonne is naar hen toegezonden. DYNAMIETONTPLOFFING EISCHT ZES DOODEN. In de omgeving van Antofagasta, nabij het dorp Calama in Chili, is in een kruit fabriek een dynamietontploffing ontstaan, tengevolge waarvan zes personen werden gedood. SCHEPEN IN NOOD. Het Duitsche s.s. „Bremerhaven", groot 1617 ton, heeft draadloos gemeld, dat het tengevolge van het ruwe weer op 320 mijl ten Z.O. van het vuurschip Nantucket bij Halifax in moeilijkheden verkeert. Het heeft de schepen, die zich in de buurt bevinden, verzocht, hun positie op te geven, voor het geval het hulp noodig mocht hebben. Uit Boston meldt Reuter, dat de kust wacht aldaar een draadloos verzoek om as sistentie heeft opgevangen van het 5843 ton groote Italiaanschc s.s. „Dora", dat op 210 mijl ten Z.O. van Nantucket in moeilijkhe den verkeert. STEIGER VAN DE BRUG OVER DE GOUDEN POORT INGESTORT. De bouwsteigei van de brug, welke over de „Gouden Poort" te San Francisco wordt gebouwd, is ingestort. De brokstukken braken door het veilig heidsnet, dat onder den steiger was gespan nen en een aantal werklieden is van 70 meter hoogte omlaag gestort. Het aantal verongelukten kon nog niet werden vastgesteld. De nieuwe brug over de Gouden Poort, de natuurlijke haven van San Francisco, zal de langste hangbrug ter wereld worden. Negen vermisten. Nader wordt gemeld, dat men twee arbei ders gered heeft. Een doode werd reeds ge borgen en negen menschen worden nog vermist. ITALIAANSCH SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Tijdens een zwaren storm is op de Co- lumbiarivier nabij Portland (Oregon) het Italiaansche 3773 ton metende motorschip „Feltre" in botsing gekomen met het Ame- rikaansche vrachtschip „Edward Lucken- bach". Het motorschip „Feltre" is gezonken. De bemanningen der beide schepen konden zich in veiligheid brengen. DE OVERSTROOMINGEN IN MOZAMBIQUE. Niet meer dan 100 slachtoffers? Volgens de laatste officieele schattingen zijn bij de overstroomingen in Mozambique nog geen honderd inboorlingen om het le ven gekomen. Meer dan duizend bewoners konden gered worden. STUDENT IN MOEILIJKHEDEN. Ronald Phillips, een 18-jarig student aan de universiteit te Leeds, heeft zich gisteren voor den rechter aldaar te verantwoorden gehad, omdat hij op 26 November zekeren Grabtree, een soldaat-vlieger bij de lucht macht, had trachten over te halen tot insub ordinatie. Op dien datum trof de student den inmiddels tot korporaal bevorderden Crab- tree in de stationswachtkamer, knoopte eer. gesprek met hem aan over Spanje dat ein digde met de vraag of particuliere brieven aan leden der luchtmacht onder censuur stonden. Crabtree, die gedaan had alsof hij ook revolutionnair voelde, maar die al be sloten had den jongen man als een mogelijk ronselaar of misschien erger te ontmaske ren, antwoordde ontkennend. Waarop Phil lips hem op 1 Dec. een brief schreef om hem te bewegen met zijn vliegtuig te deserteeren en a rato van 20 pond per week de Spaan- sche regeeringstroepen te gaan helpen, of op zijn kameraden invloed te gaan oefenen zoodat niet alleen zijn (Crabtree's) vliegtur maar mogelijkerwijze zijn heele eskader g< reed zou zijn tegen den dag waarop de com munistische revolutie ook in Engeland zou uitbreken. Crabtree had zijn superieuren reeds over den aard van het eerste gesprek ingelicht en na de ontvangst van den brief werd huis zoeking op Phillip'- kamers gedaan, waarbij een groote massa communistische litteratuur zoowel van wetenschappelijken als van pro- pagandistischen aard in beslag werd geno men. De verdediger trachtte het voor te stellen alsof Crabtree als onbezoldigd agent provocateur was opgetreden, maar de rech ter zeide, dat getuige niets anders dan zijn plicht had gedaan. Het ging den staat niets aan dat de jonge Phillips communistische sympathieën had, maar wel dat hij had ge tracht een lid der luchtmacht zijn plicht te doen verzaken en daarom veroordeelde de magistraat bekl. om voor de eerstvolgende assisen terecht te staan. HU is echter tegen borgstelling van zijn vader, rector van de Sint Pieters kerk te Leeds, op vrije voeten gesteld. BANDIETEN OVERVALLEN DORP IN MEXICO. Omdat een hunner niet burgemeester Werd. Op grond van de weigering een hunner aan te stellen tot burgemeester van Naupal heeft een bende Mexicaansche bandieten gisteren een overval gepleegd op het nabu rige dorp Amaluca. Zij doodden den burge meester van Naupal, staken de kerk van Amaluca in brand, hingen den onderwijzer op het dorpsplein op en plunderden de hui zen. Op het lijk van den opgehangen onder wijzer bevestigden zij een papier, waarop zij schreven: „Gedood wegens het geven van socialistisch onderwijs". Federale troepen zijn uit Huauchinango vertrokken om de bandieten te achtervol gen. DE HERVORMING VAN HET AMERIKAANSCHE FEDERALE HOOGGERECHTSHOF. De strijd om de openbare meening ten aanzien van de plannen van Roosevelt tot hervorming van het Federale Hooggerechts hof wordt met onverminderde kracht voort gezet. Aanhangers en tegenstanders werven dagelijks nieuwe adepten. Thans heeft de tegencandidaat van Roose velt bij de presidentsverkiezingen, Alfred M. Landon, in Topeka in den Staat Kansas een verklaring afgelegd, waarin hij een be roep doet op de leden van alle partijen om zich boven de partijpolitiek te plaatsen en zich aan te sluiten bij het verzet tegen de hervorm ingsplannen. De minister van landbouw, Henry A. Wallace, daarentegen heeft zich tot de boe ren gewend met een verklaring, waarin hij o.m. zeide, dat wanneer de voorstellen van Roosevelt verworpen mochten worden, daardoor de kansen grooter zouden worden, dat het landbouwprogram in strijd met de Grondwet zou worden verklaard. Het Huis van Afgevaardigden van Idaho heeft een besluit genomen, waarin het Congres ver zocht wordt de hervormingsplannen goed te keuren. Een bericht uit Boston echter meldt weer, dat 51 dagbladen, die Roosevelt tijdens de verkiezingscampagne gesteund hebben open lijk in verzet zijn gekomen tegen de plannen van den president, dan wel critiek daarop uitoefenen. HET NOODWEER BIJ NIEUW- SCHOTLAND. Een Atlantische storm heeft het scheep vaartverkeer bij Nieuw-Schotland bijna ge heel stilgelegd. Huizenhooge golven beuken de kusten van Nieuw-Schotland, dat zooals gemeld, tegelijkertijd door een sneeuw storm wordt geteisterd. De nog op zee va rende schepen haasten zich een veilige ha ven te zoeken. Het Italiaansche s.s. „Dora" heeft draadloos medegedeeld, dat het geen verdere hulp noodig heeft. Een sneeuwstorm. Gisteren heeft een sneeuwstorm, zooals die dit seizoen nog niet is voorgekomen, Nieuw-Schotland geteisterd. Een zware noord-wester dreef de sneeuw op tot onover komelijke hinderpalen voor het verkeer, zcodat dit op tal van plaatsen geheel ge stremd werd. £aatste Betichten (Ongecorrigeerd.) INBRAAK IN EEN BOERDERIJ. Door het uitsnijden van een ruit hebben inbrekers zich vannacht toegang ver schaft tot de boerderij van de wed. S., ge legen onder Driene, gem. Enschedé. Hoe wel de drie bewoners op de benedenver dieping sliepen, heeft men kans gezien in de woonkamer en in een ander vertrek de kasten open te breken. Verscheiden gou den sieraden, alsmede een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden zijn gesto len. Van de daders ontbreekt elk spoor. SCHILDER DOOR DEN STROOM GEDOOD. Chef-monteur van Schiphol vrijgesproken. Op 22 December j.1. is in het radiozend station van het vliegveld Schiphol aan den Spaarnwoudérweg in den Haarlem mermeer de 20-jarige schilder K. bij het verrichten van werkzaamheden in aan raking gekomen met een onbeschermden geleidingsdraad, waarop een spanning stond van 4000 volt. De man was op slag dood. De chef-monteur, de 37-jarige O., stond veertien dagen geleden voor de Haarlem- sche rechtbank terecht, daar het ongeluk aan zyn onachtzaamheid te wijten zou zijn geweest. Het O.M. had vijftig gulde boete, subsidiair vijf-en-twintig dagen hechtenis ■*eëischt. De rechtbank sprak vandaag den chef- mteur vrij, daar gebleken is, dat de „hilder herhaaldelijk was gewaarschuwd, niet in de nabijheid van onder stroom 1 staande deelen van den zender te komen. HOOGE COMMISSARIS VAN DANTZIG. Burckhardt benoemd. Het secretariaat van den Volkenbond deelt mede, dat in overeenstemming met het be- slluit van den raad van raad van 27 Januari de voorzitter van den raad na raadpleging van de vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Zweden, leden van de Com missie van Drie voor de kwestie-Dantzig, alsmede van den Poolschen vertegenwoor diger prof. Carl Burckhardt, lid van het Internationale Comité van het Roode Kruis voor den duur van drie jaar heeft benoemd tot hoogen commissaris van den Volkenbond te Dantzig. Tevens is de benoeming van Wladimir Sokolin, Russisch ambassade-raad te Parijs, tot ondersecretaris-generaal van den Vol kenbond bekend gemaakt. DE AANRANDING TE DEN DUNGEN. De rechtbank te Den Bosch heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen den 21- jarigen gedetineerden schilder E. D. uit Den Bosch, die op den avond van 8 Novem ber van het vorige jaar langs de Zuidwil lemsvaart onder de gemeente Den Dungen, de twee meisjes B. van P. en M. R. heeft aangevallen en met een knuppel heeft mis handeld. De officier heeft tegen D. drie jaar ge vangenisstraf geëischt en ter-beschikking stelling van de regeering. De rechtbank veroordeelde hem vandaag tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest en ter-beschikking-stelling van de regeering. MOORDAANSLAG. Verdachte vrijgesproken. In den avond van 9 September van het vorige jaar is onder de gemeente Empel een moordaanslag gepleegd op het 18-jarige meisje G. M. de G. uit Ammerzoden, dat dien avond per rijwiel van Den Bosch naar huis ging. Zij werd door den 20-jarigen H. T M. van der P., wonende te Heusden, aan gevallen en met een mes in den schouder gestoken, tengevolge waarvan zy hevig bloedend bewusteloos ineen zakte. De da der nam toen de vlucht. Na een nader ingesteld onderzoek, behan delde de rechtbank te 's Hertogenbosch deze zaak voor de tweede maal. De verdachte ontkende; het meisje ver klaarde, den dader te herkennen. De officier van justitie eischte in zyn requisitoir twee jaar gevangenisstraf. De verdediger achtte het bewijs niet gele verd en vroeg vrijspraak. De president van de rechtbank sprak, mede in verband met de vele tegenstrijdige getuigenverklaringen, verdachte vry. JtcoMHciaal 'nieuws Memento Mort. De algemeene vergadering van de begra- fenisvereeniging „Memento Mori" werd Woensdagavond in café Mantel gehouden. Voorzitter was de heer Joh. Koning. Rekening penningmeester. Ontvangsten met saldo 1935 te samen f 818.92 K- Uitga ven 230.58, saldo op 1 Januari 1937 dus 558.34)4. De winst over 1936 bedraagt 116.21. De financieele commissie adviseerde tot goedkeuring. Uit het jaarverslag vermelden we, dat het ledental gelijk is gebleven, n.L 223. De ver- eeniging heeft tweemaal voor niet-leden en tweemaal voor leden haar diensten ver leend. Door de vereeniging is een katafalk aan gekocht en als reservedrager is benoemd de heer Jn. v. Leyen. Met een woord van dank aan voorlooper en dragers sloot het jaarverslag. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Koning en Jn. Naastepad werden met algemeene stemmen herkozen. Benoeming afgevaardigden naar de Bonds vergadering. Na gehouden stemming werden de heeren Jn. Leegwater en C. Blom be noemd. Rondvraag. De heer C. Blom vroeg waar om bij de laatste begrafenis buiten de ge meente aan de dragers minder is uitbetaald dan anders. Spr. meende, dat hiervoor een vast tarief was gesteld. De voorzitter antwoordde, dat er voor be grafenissen buiten de gemeente geen vast tarief is. Dit wordt geregeld naar de afstan den. Naar aanleiding hiervan bracht de voor zitter de verlaging der begrafeniskosten voor de niet-leden naar voren. De kosten hiervoor zijn volgens de mee ning van het bestuur te hoog. De heer Heer tjes stelde een verlaging voor van 7.50. Na bespreking werd aldus besloten. De voorzitter deelde echter nog mee, dat ieder geval afzonderlijk wordt behandeld. Dan vroeg de heer Heertjes, naar aanlei ding van de plaatsgehad hebbende minder aangename ervaringen met een begrafenis onderneming uit Alkmaar, voor rouwauto en volgauto's een vast adres te zoeken. Goedgevonden werd dat dit door het be stuur wordt uitgezocht. De voorzitter dankte het personeel voor de keurige verrichting van hun werkzaam heden. In het bijzonder bracht spr. een woord van dank aan den heer Heertjes. 0 Bond voor Staatspensionneering. Zondagavond en Dinsdagavond heeft de propagandaclub D.E.V. voor de afdeeling Wieringerwaard van den Bond voor Staats pensionneering in de zaal van den heer P. Schenk opgevoerd: De Kilometervreter^ klucht in 3 bedrijven naar het Duitsch van Kurt Kraatz, bewerkt door Jac. de Vos. Beide avonden was de zaal flink bezet. De voorzitter van de afdeeling, de heer Limpers, heette in 't bijzonder welkom de tooneelclub D.E.V., die weer zoo bereid was gevonden voor ons op te treden. Voor en kele nieuwe werkende leden werd^ eenige toegevendheid gevraagd Geef de ouden van dagen rust en zet de jongeren, die om den kant loopen, aan het werk. Met een opwekking aan hen, die nog geen lid zyn, zich als zoodanig op te geven, wenschte de voorzitter alle aanwezigen een pleizierigen avond. Die wensch is vervuld. We hebben genoten van den aardigen inhoud van het blijspc1. Natuurlijk was de een beter dan de ander, doch over het geheel is er best gespeeld. Aan het einde moest door het aanhoudend applaus driemaal gehaald worden. De grime door den heer E. Karsten was prima, terwijl het muzikale gedeelte bij de heeren gebr. Deutekom van St. Pancras en Hartland te Koedijk in goede handen was. Een jubileum. Ten slotte moest nog een jubileum worden herdacht, n.1. dat de heer A. C. Woestenburg, den pionier van D.E.V., die gedurende 25 jaar werkend lid is geweest. De heer Cor Zeeman bood den jubilaris namens de ver eeniging een bouquet bloemen aan, terwijl de heer H. Limpers in zijn gelukwensch den heerWoestenburgschetste als iemand die door zyn spel menigenn lach heeft doen schallen, doch ook tranen te voorschijn deed komen. We willen dit niet alleen by bloemen laten, doch ook namens een der gemeentenaren een stoffelijk blijk van waardeering aan bieden, bestaande uit 2 mooie fauteuils. Da verend applaus. De heer C. Haringhuizen, eere-voorzitter, wenschte persoonlijk geluk. Spr. hoopte, dat de club op den ingeslagen weg zal voortgaan tot steun van de afdeeling en dat er één maal zal komen staatspensioen voor ieder een. De heer Woestenburg dankte op de hem eigen vlotte wijze niet alleen voor de bloe men en de waardeerende woorden, doch ook voor de fauteuils. Het stemt tot voldoening, dat het bescheiden werk (zooals spr. het noemde) gewaardeerd wordt en spr. had heelemaal zoo iets niet verwacht. De ouden van dagen werden per auto ge haald en weer thuis gebracht. Een gezellig bal was het slot van deze goed geslaagde avonden. Ned. Tuindersbond kring Langendijk. De jaarvergadering van den kring Lan gendijk van den Nederlandschen Tuinders- bond werd Woensdagavond gehouden in Concordia, alhier. De voorzitter, de heer Jb. de Vries Jr., wierp een terugblik op het afgeloopen jaar. De werkzaamheden waren goed ver] oo pen. De voorzitter zeide, dat het besluit van het bestuur iets anders is uitgevoerd dan oorspronkelijk de bedoeling was. De kwaliteitseischen en de toepassing daarvan werden besproken. Hieruit werd beluisterd, dat de regeling van de kwali teitseischen aan de L.G.C. en de N.M.B. goed wordt toegepast. De heer li Kalverdyk bracht het jaarver slag uit. Vyf kringvergaderingen werden ge houden. lp dit verslag werden de verschil lende gebeurtenissen in het afgeloopen jaar gememoreerd, zooals de loonbijslagregeling, welke in 1936 geen behoorlijk succes heeft gehad in deze streek. De secretaris vond het jammer, dat bij den misoogststeun zoo'n groot aantal tuinders door verschillende re denen hiervan waren uitgesloten. Het zou eigenlijk alleen een steun moeten zijn ge weest voor deze streek. Tenslotte werd het plan-Zeeman nog genoemd. Het verslag sloot met den wensch, dat spoedig betere tij den mogen aanbreken en de handelsbelem meringen mogen verminderen. De loonbijslagregeling was een onderwerp van bespreking, daar de heer Jb. Kramer zeide, dat deze regeling geen voordeel had opgeleverd, omdat de tuinders niet goed wisten wat er te doen was. Als zy het goed hadden geweten, was er nog wel wat te recht gekomen. De heer Kaan meende, dat dit niet heele maal waar was; volgens spr. zou het geen voordeel geven. De heer A. Jongsma merkte op, dat in Koedijk ruim 2700 was uitgekeerd voor deze bijslagregeling. Er wordt dus nogal op verschillende manieren te werk gegaan in de gemeenten. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan, dat ontvangen was 96,42, uitgegeven 56,16, voordeelig saldo 40,26. Onder dankzegging aan den penningmeester werd dit verslag vastgesteld. De afdeeling St. Pancras zal volgens de mededeeling van den voorzitter bedrag van 5,50, zijnde het overschot van het afge loopen jaar, in de kringkas storten. In verband met een ontvangen schrijven van den Bond voor Staatspensionneering werd het premievry staatspensioen bespro ken. Hieruit blijkt, dat de afdeelingHaren- karspel een voorstel van staatspensioen zal worden gedaan voor het premievry staats pensioen. Bovendien zal het in het hoofd bestuur worden besproken. Een breedvoerige bespreking werd ge houden over de steunmaatregelen. De voorzitter wees er op, dat van den misoogststeun 60 is uitgekeerd geworden; dus is er nog 40 verloren. Er zal zeer noodzakelijk een extra steunuitkeering moeten komen voor deze streek. Als er i. p. v. den misoogst een overvloedige oogst was geweest, zou het aan de regeering veel meer aan steun hebben gekost. Daar komt n.ig by, dat de steun steeds te laag is geweest. Wat de gevolgen daarvan zijn, ziet men in de verkoopingen. Het gaat om de vraag, hoe dit voorjaar weer te kunnen beginnen. Een zeer lange bespreking was hier het gevolg van. De heer Jb. Kramer wilde het door ver hooging van de minimumprijzen. Spr. viel daarbij het standpunt van den heer Hoog land, in de L. G. C. verdedigd, aan. De heer Hoogland verdedigde zijn stand punt, waarna door verscheidene heeren nog het een en ander werd voorgesteld, bijv. de vestiging van een cenitraal-ver- koop-instituut; een voorschot aan te vra gen, nadat over het algemeen een omslag was gemaakt van de opbrengst in dit seizoen. Ook werd aangedrongen op het vragen van een extra-steun op de kool. Men be sloot een onderhoud aan te vragen met den regeeringscommlssaris om een extra- steun te vragen op de kool van 1 per 100 K.G. vanaf 1 November tot het einde van dit seizoen. Aan het H B. zal een schrijven worden gericht om te vragen de loonbijslagrege ling 1935 weer te krijgen. Aan de C.B.T.B. en L.T.B zal gevraagd worden om gezamenlijk naar den regee- ringscommissaris te. gaan. Daarna sluiting. £uchtvaact DE FOSTVLUCHTEN OP INDIE. De Edelvalk (uitr.) kwam te Basra aan, de Kievit (uitr.) bereikte Rome en dc Djalak (thuisr.) arriveerde in Athene. De Nachtegaal, op de thuisreis, is te Me- dan geland. LINDBERGH DOOR SLECHT WEER NAAR BASRAH. Nadat men eenigen tijd in ongerustheid verkeerd had omtrent Lindbergh, die giste ren om drie uur van Cairo was vertrokken in de richting van Iran, waarna men niets meer van hem had vernomen, is thans De- richt ontvangen, dat hij kort na zyn vertrek in zeer stormachtig weer terecht was geko men, zoodat hij zijn reis naar Bagdad moest onderbreken en te Ruth landde. Hij heeft thans van zijn oorspronkelijk reisplan afge zien en is vanmorgen gestart in de richting van Basrah. Gaat Lindbergh naar Indié? Men meent te Bagdad te weten, dat Lindbergh naar Indie zal gaan. DIRECTEUREN DER K.N.I.L.M. NAAR AMERIKA. Het hoofdkantoor der K.N.I.L.M. te Am sterdam bericht, dat op 20 Februari a.s. met het s.s. „Europa" de beide directeu ren, jhr. H. K. B. Rendorp en A. Plesman, naar Amerika zullen vertrekken, teneinde besprekingen te voeren inzake een ver binding van Soerabaja met Manilla door de K.N.I.L.M. Stad en Omgeoiiu^ DOODELUK ONGEVAL. Hedenmiddag 3 uur heeft in de Doelen kluft een zeer ernstig ongeluk plaats ge had. De ongeveer 55-jarige J. N., werkzaam by den houthandel Eecen alhier, is van den wagen gevallen en zoo ongelukkig terecht gekomen, dat de man terstond dood was. Men vermoedt, dat de heer N. een be roerte gekregen heeft, en half-vallende aan de teugels getrokken heeft, waardoor het paard op hol sloeg en de bestuurder op de straat terecht kwam met het noodlottige gevolg. MR. P. LANGEVELD HERBENOEMD TOT DEKEN VAN DE ORDE VAN ADVOCATEN. Gister kwam de orde van advocaten te Alkmaar byèen onder voorzitterschap van den waarnemend deken, mr. C. A. de Groot, voor de verkiezing van een deken. Wegens zyn benoeming tot agent van de Nederlandsche Bank te Alkmaar hacl de deken, mr. P. Langeveld, die derhalve de rechtspractyk verlaat, zyn mandaat ter beschikking gesteld. De vergadering heeft bij meerderheid van stemmen mr. Langeveld herkozen, die deze benoeming heeft aangenomen en dus als deken zal aanblijven. N.V. NOORDER BANK TE ALKMAAR. Aan de op 3 Maart a.s. te houden alge meene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld om de winst over het boekjaar 1936 ten bedrage van 29.468.71 (v. j. 26.735.78) te reserveeren. DR. VAN WOUDENBERG HAMSTRA. Verlaat de rechterlijke macht. Naar wy vernemen zal met 1 Juli a.s. dr. W. A. van Woudenberg Hamstra, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, de rechterlijke macht verlaten wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd. Dr. van Woudenberg Hamstra is te Mole naarsgraaf geboren in 1867. Hij studeerde te Amsterdam in de rechtswetenschappen en promoveerde in 1891. Hij was achtereenvol gens substituut griffier by de rechtbank te Amsterdam, rechter te Alkmaar en rechter te Amsterdam. Later werd hij vice-president van de Amsterdamsche rechtbank, waarna hy benoemd werd tot raadsheer in het ge rechtshof aldaar. In 1927 werd hij geroepen tot het hooge ambt van raadsheer in den Hoogen Raad. De door dr. van Woudenberg Hamstra ge schreven dissertatie luidde: „De waarneming van het Koninklijk gezag door den Raad van State". EEN DRONKEN VROUW. Door de politie is gisteravond een vrouw, die zich in beschonken toestand in het Klein- leuwland bevond, ter ontnuchtering naar et Bureau van Politie overgebracht Tegen aar is proces-verbaal opgemaakt. De landbouwer Zweet aan den Hobreder- weg zou, naar de N H Crt meldt Mn 'j660 z g' "Bels" dat reeds langen vJv '1Jn Stal had genoten, wat „uitdra- De heer Zweet kreeg daarbij een slag vili 6envoorpooten tegen zyn been, op den grond onder het paard, waar- f ac^terPooten op het lichaam en ^echt kwamen. Deerlijk verminkt men m op het wagenpad liggen, ana onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Zyn toestand is hoogst ernstig.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2