J. MAATS, Ververij S. KROM H.V. Marktberichten JCunst en Wetenschap JhMicaties Jnqeixxnden Stukken Jbucqediike Sland AdoedetUiSn net Meisje en een net Dagmeisje m - i~ir naar waarnemingen, verricht in den fnorgen van Donderdag 18 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 768,2 m.M te Biarritz. Laagste barometerstand 730,0 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 19 Februari: Matige, tijdelijk krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken; waarschijnlijk eenige regen; aan vankelijk veel zachter; later zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Kans op buiïg weer. De depressie, welke gisteren over de Noordzee was gelegen, heeft zich naar het zuiden van de Botnische Golf verplaatst. Rond haar kern trad over Finland, de Rand staten, noord-Duitschland en zuid-Zweden plaatselijk sneeuw. Over Scandinavië nam de vorst weer toe. De hoogedruk in het zuidwesten breidt zich tijdelijk noordwaarts uit. Een smalle rug van hoogedrukking strekt zich thans ovc- de zuid-Noordzee uit. Deze wordt echter reeds weer aangetast door krachtige dalingen over Schotland. De depressie nabij IJsland is flink in omvang en beteekenis toegenomen, zij veroorzaakt over de Britsche eilanden reeds weer regenachtig weer met eenige temperatuurstijging in het zuidwesten. Ook over Frankrijk blijft het weer nog somber met plaatselijken regen in het westen. Over Duitschland is rustig, vrij somber weer. Sinds gisteren is daar de tem peratuur aanmerkelijk gedaald. Over Polen vroor het licht. Waarschijnlijk zal het weer ten onzent onder invloed komen van de depressie in het noordwesten. Toenemende wind met regen mag worden verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en alle andere voertuigen van 1747 uur tot 6.40 uur licht op. SCHOORSTEENBRANDJE. Om kwart over acht kreeg de politie gis teravond telefonisch kennis van een schoor steenbrand bij een bewoner aan het Ropjes- kuil. Met behulp van een brandbluschappa- raat is het brandje gebluscht. GIDS VOOR HET MAATSCHAPPELIJK - WERK TE ALKMAAR. Verschenen is een Gids voor het Maat schappelijk werk te Alkmaar, waarin een overzicht is opgenomen van allèrlei instel lingen, welke hier ter stede met het arm wezen in verband staan en dat is uitge geven door den Armenraad. De gids bevat op de voorpagina een por tret van den burgemeester met het onder schrift: Deze Gids dragen wij op aan den Heer Burgemeester van Alkmaar, Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, als blijk van groote er kentelijkheid voor den daadwerkelijken en moreelen steun, die zijn Edelachtbare steeds aan maatschappelijk werk op elk gebied verleent. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst der gister gehouden collec te van het Israël, armbestuur bedraagt f 318.36. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: Ia J. R. Keuss. tabaksfabrikant te Alkmaar, handelende onder den naam J. R. Keuss op de Laat. Rechter-commissaris mr. F ruin, curator mr. Prins. 2* M. Assendorp, kruidenier te Den Hel der, R.-c. mr. Ledeboer, curator mr. Buis kool. DE MULTI-FILM OP T NUT. Het was een zeer groote schare belangstel lenden, die gisteravond de dancing van de Harmonie vrijwel geheel vulde en die met meer dan gewone interesse den Multi-Iilm- avond, georganiseerd door het departement Alkmaar van het Nut volgde. Het was een eigenaardige avond, want terwijl op andere avonden een of meer sprekers of kunste naars een lezing houden, was het deze keer de smalfilm, die de aandacht vroeg. De smalfilm is in de laatste jaren zeer populair geworden bij de amateurs en er ^ijn tal van documentaire films gemaakt cp bet smalle celluloid. Wij herinneren aan de films over de Olympische Spelen, aan die van den tocht met de Zeearend over den Oceaan, aan die van ir. Hoolwerff over de watersport in 't algemeen en wij zouden hier nog tal van smalfilms kunnen opvoe ren. Deze films hadden wy leven in 1937! het nadeel, dat het z.g. stomme films waren en het was begrijpelijk, dat gezocht werd naar een geluids-smalfilm. Het is de Multi-film uit Haarlem, die na veel proef nemingen er in geslaagd is, een geluids smalfilm te kunnen construeeren en zy heeft gisteravond een aantal van deze films vertoond voor het Nut. Het meest belangwekkende nummer was wel de film, waarop men het ontstaan van het geluid zag en hoorde. De rolprent gaf hier de geluidstrook van het celluloid en het was buitengewoon interessant om te zien, hoe die geluiden worden »vast8e" legd" en hoe het effect der trillingen is. Wij hebben eenig idee gekregen van de groote moeilijkheden, welke opgelost moesten wor den; we denken hier bijvoorbeeld aan het aantal trillingen (de Multi-film neemt die trillingen op tot 10.000 per seconde!). Het is natuurlyk niet mogelijk, hier een verslag te geven van de technische bijzon derheden, slechts dit zouden wij willen zeggen, de geluids-smalfilm bleek verras send goed, het geluid is even goed als dat van de normaalfilm en het beeld is scherp. Wat een mogelijkheden zijn er voor deze geluids-smalfilms weggelegd! Daarnaast draaide de Multi-film een vier tal smalfilms, waaruit, de goede kwaliteit der films bleek. Het waren eenige natuur films, toegelicht (op de geluidsband) door dr. Jac. P. Thysse en J. C. Mol en een film „Uit het rijk der kristallen", toegelicht door laatstgenoemde. En het geheel vormde een zeer belang wekkend programma, dat de talrijke aanwe zigen heeft geboeid. „POLLY PERKINS". De tweede uitvoering van Het Alk- maarsch Tooneel is weer daar. Ditmaal zal voor het voetlicht worden gebracht het geestige blijspel „Polly Per- kins". Dit stuk is wel de schlager van dit seizoen. Tien- en tientallen malêri werd het al opgevoerd, in diverse plaatsen zelfs meerdere keeren. Het Alkmaarsch Tooneel zorgt voor een mooien avond. Een gezellig bal zal den avond besluiten. ZANGAVOND NED. VER. VOOR DEN VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Er wacht U Maandag a.s. weder een ge notvolle avond onder leiding van onzen eminenten zangleider den heer K. Sixma. Als deze onvermoeide propagandist voor het Hollandsche lied op het podium staat, kunt ge er van verzekerd zijn dat de avond een succes wordt. Propaganda voor den zang kan echter in allerlei vormen gevoerd worden. Het be stuur van Volkszang is zoo gelukkig ge weest, den heer Cor. Jonker met zijn dubbel mannenkwartet „Zang en Vriendschap" bereid te vinden medewerking te verleenen, waardoor aan dezen avond een bijzondere bekoring gegeven wordt. Mogen wij allen, die voelen voor frisschen, gezonden zang Maandag a.s. in de Dancing van de „Harmonie" verwachten. Steunt ons in ons pogen, liefde te wekken voor dat wat van eigen bodem is. ALKMAARSCHE KAMERMUZIEK- VEREENIGING. Het ensemble Nikolai Graudan en Hansi Freudberg. Dit beroemde kunstenaarspaar werd ge boren in de vroeger Russische stad Libau. Nikolai Graudan studeerde cello aan het Petersburger Conservatorium. In zeef korten tijd en op speciale aanbeveling van den directeur A. Glazounoff werd hy be noemd tot professor, een der jongsten van het conservatorium. Hy werd spoedig wel bekend als solist en vertolker van kamer muziekwerken. Daarna reisde hij naar West- Europa en maakte Berlijn tot zijn centrum en verkreeg de positie als eerste solocellist van de Berliner Philharmonie. Graudan solieerde met alle belangrijke orkesten in Engeland, Duitschland, Frank rijk, Holland, Zwitserland, enz. Hansi Freudberg begon haar piano-studie in Charkoff (Ukraina). Zy ging naar Berlijn en studeerde bij Leonid Kreutzer en Artur Schnabel. Zy verwierf een prys op een con cours voor jonge pianisten en begon daarna haar carrière als soliste. Daarna ontmoette zy Nikolai Graudan weer en vormde met hem een ensemble, dat in korten tijd een groote reputatie kreeg door geheel Europa en overal triomphale successen oogstte. Het Vaderland schreef over een der con certen van dit duo in Den Haag: indruk ken in een paar woorden: het één nog ver- rukkender dan het ander. Pianiste met schit terende techniek en niet minder tempera ment dan de cellist, die een kunstenaar is ja, laten we het maar weer eens zeggen, by de gratie Gods. De N. Rott. Courant: Zulk een vertolking van de compositie is een zeldzaamheid. Alg. Handelsblad: Zulk een vertolking is waarlijk een ideaal. Dit phenomenale duo, dat voor de Alk- maarsche Kamermuziekvereeniging zal con certeeren op Donderdag 25 dezer in den Schouwburg Harmonie zal dan werken van Beethoven, Schubert en Mendelssohn Bart- holdy ten gehoore brengen. VERKOOP GROND AAN DE NIEUWPOORTSLAAN. In bijlage no. 37 schrijven B. en W.: De heer W. Timmerman, aannemer, Kool tuin 9, alhier, is bereid van de gemeente te koopen een aan de Nieuwpoortslaan gelegen terrein kadastraal bekend in sectie E nr. 1917 (ged.) groot ongeveer 305 M2., voor den prijs van 1700 in totaal, teneinde daar op twee woningen te bouwen. Tegen overdracht van het gevraagde ter rein, dat vroeger een der drie toegangen tot het sportpark vormde van de zijde van de Nieuwpoortslaan, bestaat noch bij de oom missie van bijstand voor het grondbedrijf, noch bij ons coUege bezwaar. Ook de gebo den prijs van 1700 kan de goedkeuring van de zooeven genoemde commissie wegdragen. In verband daarmede stellen wy u voor bedoeld terrein voor den geboden prijs te verkoopen aan W. Timmerman of zyn last- gevers. AANVULLING BOUWVERORDENING. B. en W. schrijven in bijlage no. 36: In artikel 29 der bouwverordening der ge meente Alkmaar is bepaald, dat bij het bou wen aan een weg niet mag worden gebouwd buiten het verticale vlak, gaande door de achtergevelrooilijn. Vrijstelling van deze be paling is mogelijk ten aanzien o.m. van hoekgebouwen, van gebouwen, die niet in een door straten omgeven bouwblok liggen, van aan- of uitbouw, van terrassen, bordes sen en buitentrappen en van balkons. Niet voorzien is het geval, dat achter de woning een by die woning behoorende auto garage wordt gebouwd, in tegenstelling b.v. met de bebouwirigsvoorschriften behooren de by het plan „West" (gemeenteblad nr. 1324), die zich niet verzetten tegen het bou wen van bijgebouwen, welke volgens bur gemeester en wethouders geacht kunnen worden bij de woning te behooren. Wij achten het wenschelyk, dat de moge lijkheid geopend wordt om voor gevallen als deze vrijstelling te verleenen. Daartoe ware aan artikel 29, lid 3, der Bouwveror dening aan het slot een nieuw onderdeel toe te voegen, luidende: f. voor het maken van een bij de woning behoorende autogarage, Welke niet bestemd is voor het uitoefenen van het bedrijf van verhuren, herstellen, stallen of verhandelen van automobielen of voor het-uitoefenen van een vervoerbedrijf. FRITZ KREISLER ONTVANGT EEN OLIJFTAK VAN HET PARTHENON. De beroemde violist Fritz Kreisler die eenige concerten in Griekenland heeft ge geven, is door koning George onderscheiden met het lint van het Grootkruis van de Orde van George I. Bovendien heeft men hem een tak van de groote olijfboom die in het Parthenon op de Acrópolis groeit, ge schonken. Deze boom is naar men zegt, meer dan 3000 jaar oud en het ontvangen van een tak er van is een zeer groote eer. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend dat, met ingang van 22 Februari 1937, het ophalen van huis vuil voortaan twee maal per week zal ge schieden en wel op de navolgende dagen: Maandag en Donderdag. De binnenstad, d.i. binnen de singels en het Noordhollandsch Kanaal, met uit zondering van het gedeelte begrensd door het Verdronkenoord (oneven), KweerenpadWildemanstraat en tus- schengelegen straten en grachten. Verder het Bergerwegkwartier. Dinsdag en Vrijdag. Stationskwartier en Afgesneden Kanaal vak, Zocherstraat en omgeving, Eikelen bergstraat en omgeving, Nassaukwartier met Lindenlaan en omgeving, Emma- kwartier en Comansstraat en omgeving, Wilhelminalaan, Zuiderhoutlaan, Wes- terweg en Nieuwpoortslaan. Woensdag en Zaterdag. Noorderkade, Priescheweg, Boezemsingel en omgeving, Schermerweg en omgeving. Zeglis, Voormeer, Verdronkenoord (on even), Huigbrouwerstraat, Baangracht (oneven), Kweerenpad, Wildemanstraat, Wolfpad en de tusschen deze grens ge legen straten en grachten, als de Laat en de Oudegracht van de Hofstraat af in de richting van de Limmerhoek. Baan- singel, Nieuwlandersingel tot de Blee- kerskade, Lyceumkwartier en Land- straat en om ge vin# Rochdalekwartier en Uitenboschstranl én omgeving. Alkmaar, 17 Februrfri 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester, A. KOELMA, secretaris. Alkmaar, 18 Februari 1937. DE POSTZEGEL-ACTIE EEN SUCCES. Mijnheer de Redacteur! Er speelt zich iets wonderlijks af in Alk maar en omgeving; het besef iets te kunnen doen voor zijn medemenschen is nog niet heelemaal dood. Het regent postzegels voor het zieke meisje, er wordt verzameld op school, in heele familie's, overal. Tot zelfs 3500 stuks tegelijk worden er bij de diverse adressen bezorgd en het leukst zijn de verhalen, welke men krijgt, over hetgeen er gebeurd is vóór het zoover is. Een dame vertelde: „Mijnheer, bij ons zit de heele familie postzegels te weeken, en vader gaat er op uit in de buurt en by de familie en komt dan aandragen met pakken oude ansichtkaarten, enveloppen enz. enz. en wy weeken maar". Er komt dus nog veel meer. Al is het idee niet gehéel nieuw, het is toch weer aardig, dat het medeleven en ge meenschapsgevoel op zulke momenten weer ontwaakt in dezen verwordenden tijd. Allen, die mede geholpen hebben en nog sparen, kunnen wy de verzekering geven: „Het zieke meisje in Berkhout gaat voor haar gezondheid naar betere streken, en is dankbaar voor Uwe hulp". Ga echter door met verzamelen, het is zelfs een kleine moeite. Hartelijke dank aan de Alkmaarsche Courant, die door het opnemen van het „ingezonden stukje" deze actie deed slagen. Met dank voor de plaatsruimte, De gezamenlijke ontvangdepots. DE AFD. BERGEN DER S.D.A.P. Geachte Redactie, Toen in November van het vorige jaar de door het werkloozen-comité uitgeschreven debatvergadering werd gehouden, maakte in het bizonder indruk op my de kalme, beza digde wijze, waarop de voorzitter, de heer Bergman, de orde in deze vergadering wist te handhaven. Dit betrof zoowel zyn openingswoord, als zijn leiding gedurende de debatten. Ten zeerste bevreemdde het mij dan ook te hooren, dat de heer Bergman nadien als lid der s.d.a.p. is geroyeerd. Dat royement moet zyn uitgesproken, door lieden, wien het werkelijke arbeidersbelang koud kan laten. Immers, het comité ontwikkelde een program, woordelijk gelijk aan dat der s. d. a. p. Men zou ook kannen zeggen, dat het comité dat program trachtte te verwezen lijken. De heer Bergman is bij het Partijbestuur in beroep gegaan, naar ik vernam. Ik en meerderen met my zien met groote spanning uit naar de beslissing, welke in dezen zal worden genomen. En die spanning wordt grooter, naarmate die beslissing- lan ger weg blijft. Gezien dit lange uitblijven, mag men aan nemen, dat het onderzoek in dezen grondig zal zyn. Jarenlang heb ik actief aan de arbeiders beweging deelgenomen en ik kan U Wel zeg gen, dat men dappere, onverstoorbare voor vechters als de heer Bergman met een lampje moest zoeken en het aan dezen te danken is, dat de Partij is geworden, wat deze is, hoe gering ze ook in aantal waren. Nog niet zoo heel lang geleden werden mannen als de heer Bergman, menschen, wars van alle eigenbelang, te hunner tijd gehuldigd. Nu wil men ze royeeren. Zou de afdeeling Bergen maar niet het beste doen zich ten spoedigste aan te sluiten by de een of andere conservatieve partij? Ze speelde dan tenminste eerlijk spel. En ze stond de belangen der groote arbeiders beweging niet langer in den weg. We naderen de verkiezingen en, er zal straks weer wat dienen te gebeurén. Tenzij men liever ziet, dat de arbeiders allemaal naar Sneevliet of Lou de Visser overloopen. Met dank voor de plaatsing, J. WIJNSTRA. Bergen (N.H.), 17 Febr. 1937. ALKMAAR, GEBOREN: Juliana, d. van Hendrik Spaan en Clara Geertruida Hölscher. Johanna Sophia, d. van Hendrik Scholtens en Johanna Sophia Voigt. Jan Jacob, z. van Jan van Twuij- ver en Everdina Elizabeth Vlaming. GETROUWD: Wouter Prins en Trijntje Groot. Dirk Johannes Cornielje en Wilhelmina Christina Batenburg. OVERLEDEN: Johanna Schouten, wed. van Jacob Laan, 66 jaar. TEXEL. (Januari). Geboren: Comelia Jacoba, d. van Theodorus Reinardus Hin en Afina Cornelia Boersen. Willem Meindert, z. van Dirk van der Vis en Alida Johanna Roeper. Dirk, z. van Hendrik Wuis en Trijntje Bak ker. Arjen Adriaan, z. van Jozias de Wolf en Jeltje de Hoop. Klazina Catharina, d. van Sijbrand Pieter Koning en Aagje Krij- nen. Arie Pieter, z. van Nicolaas Wonder en Christina Margaretha van Rossum. Simon, z. van Johannes Hendrikus van Heerwaarden en Pieternella Dijt. Cor nelia, d. van Marinus Blok en Janetje Sara Verberg. Jozina Albertje, d. van Jan van der Slikke en Trijntje Beyert. Emma Ys- brandina, d. van Cornelis Barhorst en Theo- dora Witte. Gerard, z. van Aris Jan Eel- man en Kornelia Katharina van Liere. Wilhelmina Anna, d. van Meyert Spigt en Ieme Smit. Marien Oene, z. van Jurrit Veldstra eq Trijntje Vleeschhouwer. Ondertrouwd: Cornelis Michiel Bak ker en Cornelia Gomes. Eelke Groot en Emma Kiljan. Broer de Boer en Maria Margaretha Koers. Jan Dirk Blom en Tetje Bruin. Jan Hendrik Nieboer en Ja coba Slot. Pieter van Lenten en Carolina Alida Buys. Getrouwd: Eelke de Groot en Emma Kiljan. Broer de Boer en Maria Margare tha Koers. Cornelis Michiel Bakker en Cornelia Gomes. Jan Dirk Blom en Tetje Bruin. Overleden: Aaltje Kalis, wed. van Hendrik Boon, 77 jaar. Arie Barhorst, wedr. van Jannetje van Heerwaarden, 89 jaar. Catharina Elisa Witthohn, wed. van Wilhelm Friedriech Heinrich Meijer, 84 jaar. Geertje Huisman, wed. van Jacob Eelman, 80 jaar. Jansje Smit, geh. met Klaas Lap, 72 jaar. Jacob Knol, wedr. van Klaasje Bakelaar, 80 jaar. Johannes Sybrand Ko ning, geh. met Maria Eelman, 66 jaar. Keuntje Boon, wed. van Cornelis Bruin, 71 jaar.Klaas Eelman, geh. met Stijntje Slik, 64 jaar. Gerbrand Dros, geh. met Johanna Swaen, 59 jaar. Janna Cornelia Hol, wed. van Pieter Roeper, 90 jaar. Maria The- resia Witte 2 jaar. Stijntje Selser, geh. met Nan Slot, 71 aar. Trijntje Dryver, geh. met Aart van der Knaap, 36 jaar. Guurtje Keyser, geh. met Sybrand Cornelis Eelman, 33 jaar. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Febr. 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte 2.40 260, blauwe 2.302.50, eigenheimers 22.10 en poters 1.601.80; Friesche borgers 2.102.20; Noordholl. eigenhei mers 1.902.10; Andijker bonte en blau we 2.102.20; Drentsche zandaardappe- len 175210; Duinzand aardappelen 2.803.50. Alles per H.L. Aanvoer 256000 K.G. HOORN, 18 Febr. 1937. Op de heden ge houden kaasmarkt was aangevoerd 1 stapel, wegende 612 K.G. De prijs was f 20. De han del was goed. SCHAGEN, 18 Febr. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 23 Paarden 150350; 6 Geldekoeien (mag.) f 110140; 27 Gelde- koeien (vette) 160300; 20 Kalf koeien 160230; 339 Nuchtere kalveren 4— 12; 40 Schapen (vette) 2434; 92 Over houders 1925; 2 Bokken en geiten 7 10; 13 Varkens (vette) per K.G. 4250 cent;89 Biggen 914; Konijnen 0.75 1.50 en Kippen 0.751. NOORDSCHARWOUDE, 18 Febr. 1937. (Noordermarktbond). 1900 K.G. Aardappe len: Blauwe 1.701.80; 90100 K.G. Roode kool 1.40—2.70; 55400 K.G. Gele kool 1.201.50; 237000 K.G D. witte kool 1; 1100 Taaie gele kool 2.50; 6600 K.G. Uien 1.20—1.40, groote 1.50—1.60, gele drieling 1.40; 2100 K.G. Bieten 1.20; 5100 K.G. Peen 11.30, kleine 60 cent, alle» per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Febr. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden alg volgt: 66000 K.G. Roode kool f 1.40—2.70; 164000 K.G. Gele kool 1.20—/ 1.30; 133000 K.G. D. witte kool 1; 2400 K.G. Groene kool 2 2.20; 7000 K.G. Uien 1—/ 1.40, drielin gen 1—/ 1.10, grove 11.40; 2000 K.G. Bieten 0.60—/ 1.20; 3200 K.G. Peen «0—90 cent, alles per 100 K.G. PURMEREND, 17 Febr. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: blauwe 92 cent en borgers 71 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 2461 cent per 8 K.G.; Roode kool 1—/ 3.10, Witte kool 1 en Savoye kool 1—/ 2.20 per 100 K.G.f Spruitkool 0.301.55 per 15 K.G.; Boere- kool 1526 eent per kist, 10 K.G.; Andijvie 3765 cent en Bieten 40 cent per kistj Wortelen 2027 cent per zak; Uien 1526 cent per 25 K.G.; Prei 2.404.40 per 100 K.G. Appels: Bramley Seedling 1#22 en Present van Engeland 1522 per 100 K.G. Getrouwd: A. NETEL J. KES die, mede namens wederztydeche familie, danken voor de vele blij ken van belangstelling voor en bfl hun huwelyk ontvangen. Alkmaar, 17 Febr. 1937. Rijwielmagazijn „de Pelikaan^ Turfmarkt. Heden overleed in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, na een smartelijk lijden, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN BIERSTEKER, eerder Wedn. van NEELTJE BOSMAN, in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam, J. H. BIERSTEKER-ROL. Heiloo, 16 Februari 19S7. Rijksstraatweg A142. De teraardebestelling zal hebben Vrijdag 19 Febr. a.s. op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo om ca. 3 uur. Geen bloemen. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, T. BUS. Alkmaar, Steijnstraat 51. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden na het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante CHRISTINA WAIJBOER, betuigen wij onzen wel geineen den dank. Uit aller naam, C. TOPZAND—WAIJBOER. Utrecht, 18 Febr. 1937. DANKBETUIGING. Hierdoor betuigen wy onzen hartelijken dank aan de geefsters en gevers der prijzen voor de gehouden tombola op Zondag 14 Februari j.L Muziekver. Alc. Victrix, v/h. Stedelijk Muziekcorps HET BESTUUR. ARTS. Vrijdagmiddag geen spreek uur. Afwezig tot DinsdagSS Februari. Alle aanwezige huisartsen nemen waar. Mevrouw HOENEVELD, Emma- straat 33, vraagt voor heele dagen, niet beneden 17 j. Aanmelden van half acht tot half negen 's avonds. vraagt voor direct 9 die voor strijkster opge leid wenschen te worden. Aanmeldingen alleen fabriek Noordzijde. Terstond gevraagd als noodhulp. Wed. SAP, Wagenmakerstraat 14. Voor direct FLINKE DIENSTBODE gevraagd, v. dag en nacht, boven 22 jaar. NIEUWESLOOT 55, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3