HET HUIS MYSTERIES ALS GRIEP DREIGT! Branden. OER 11) OUDKARSPEL SCHERMERHORN BERGEN - -v Neem reeds WYBERT. als r?si§M buurman griep heeft. WYBER1- TABLETTEN 50. 35 en 20 ct. fcraU wybert-SIROOP I f 1 50 en 90 ct. WYMRT -a: DE „KERTOSONO WORDT TE ROTTERDAM GEREPAREERD. Tw/r*Hie T N V- Rot"damsche Lloyd deelt mede, dat het ss. „Kertosono" m het dok te Lissabon is opgenomen en al daar voorloopig zal repareeren. Deze voorloopige reparaties nemen 9 da gen m beslag. Het schip wordt definitief ge repareerd te Rotterdam. VERVANGING VAN VOLWASSEN ARBEIDERS DOOR JEUGDIGE PERSONEN. Rapport van den Hoogen Raad van Arbeid. Bij de Algemeene Landsdrukkerij is thans verkrijgbaar gesteld het rapport van den Hoogen Raad van Arbeid naar aanleiding van het verzoek van den minister van sociale zaken het vraagstuk in studie te nemen van het in het bedrijfsleven meer en meer vervangen van volwassen mannelijk personeel door jeugdige personen en de wenschelijkheid van het hiertegen nemen van maatregelen van overheidswege. ARBEIDER DOODGEVALLEN. Noodlottig ongeval te Utrecht. Gisteren is bij werkzaamheden aan de hoogste boog van de nieuwe brug over het Merwedekanaal te Utrecht bij den Rotter- damschen lijn een arbeider door tot nu toe onopgehelderde oorzaak naar beneden ge vallen. Hij is daarbij eerst terecht gekomen op een montagebrug en vervolgens, in het water gevallen. Zijn kameraden hebben hem on middellijk op het droge gebracht. Hij had een ernstige hoofdwonde opgeloopen er. bleek reeds te zijn overleden. PAARDENFOKKERIJ IN NEDERLAND. Keuring te Utrecht. De jaarlijksche groote premiekeuring van hengsten vanwege de Nationale Vereeniging zal Vrijdag e.k. te Utrecht worden gehou den, evenals in vorige jaren op de terreinen van de veemarkt. Ook dit jaar wordt een belangrijk bedrag aan premiën, n.L in totaal ruim f 4600 uitge loofd. Voor hengsten, welke niet voor eet' premie in aanmerking komen, wordt een matige vergoeding van reiskosten gegeven. Het doel der keuring is om door het uit loven van hooge premiën het gehalte van het mannelijk fokmateriaal krachtiger op te voeren, hierdoor zullen betere veulens ge boren worden, hetgeen uit den aard der zaak voor de merriehouders geldelijk voor deel beteekent. BRAND IN MEUBELFABRIEK. In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur werd door voorbijgangers brand ontdekt op den Houtzolder van een houten loods van de meubelfabriek van den heer Linssen te Beek (L.) Zij waarschuwden onmiddellijk de familie Linssen, wier woning aan de fa briek grenst De heer Linssen, die met een beenbreuk bedlegerig was, werd naar een naburige woning overgebracht. De brand had in korten tijd een grooten omvang aangenomen en binnen een half uur stonden de geheele fabriek en toonka- mers in lichter laaie. De plaatselijke brand weer bestreed het vuur met drie stralen. De woning en één der toonkamers konden slechts voor het vuur gespaard blijven. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. JeuittetoH Uit bet Engelwh door H. A. C. S. Het was precies drie uur, toen zij 'icl pad opging, dat naar de stad loopt. Ik lag nu op mijn stoel te midden van een vol maakte stilte, die alleen onderbroken werd door het gezoem van de grasmachine. ïvn kwartier nadat Adela vertrokken was ging de telefoon; in de slaperige stilte klonk de bel scherp en luid en gebiedend. e ramen van het huis stonden, natuurlyk, «He open en het lawaai, dat de t*lef°°" maakte, was zóó schel en gebiedend, dat ik van myn stoel opsprong. Opeens hield het geratel op, zoodat ik mij maar weer rustig tegen de kussens vleide. Even g g de gedachte door mijn hoofd, dat m j patiënt antwoord gegeven ha in foon, want Emmeline was doof, en J»ven dien veraf in de mmaak-keukem Maar. als Bayard op was en door huis heenhep^ kon het hem geen kwaad doen en^ lusteloos om my er iets van h d Later vroegen ze my, of »k igeslapen tod. misschien even een enkiel oog het was dop» rustige zonnige middag, maa MOUTFABRIEK TE GENNEP UITGEBRAND. Een felle brand heeft gisteravond gewoed in de vier verdiepingen hooge fabriek van de N.V. Moutfabriek „Aurora", toebehoo- rende aan den heer H. W. F. Beckers te Gennep. Het vuur is omstreeks zes uur ontstaan op de bovenste étage en breidde zich in korten tijd snel uit. Spoedig verplaatste het zich naar de lager gelegen verdiepingen en in het tijdbestek van een uur stond de ge heele fabriek in lichter laaie. De brandweer, die men even na het uit breiden van den brand had gealarmeerd, kon tegen de enorme vuurzee niets uitrich ten. Voor de fabriek ligt de woning van den eigenaar, welke van het pand is gescheiden door een brandgevel, er behoefde dan ook geen vrees te bestaan, dat deze woning zou worden aangetast. Ook de omliggende huizen liepen geen gevaar. In de fabriek bevonden zich, toen de brand werd ontdekt, twee personen, die zich tijdig in veiligheid konden stellen. De fabriek brandde geheel uit; doordat de vele machines zijn vernield, is de schade zeer aanzienlijk. In verloop van 15 jaar is dit de vijfde brand by „Aurora". Bij den laatsten brand, drie jaar geleden, is het gebouw eveneens verwoest. Naar de oorzaak van den brand heeft de marechaussee een diepgaand onder zoek ingesteld. De eigenaar in arrest. In verband met dezen brand vernemen wij, dat de eigenaar dezer fabriek, de heer H. W. F. Beckers, die eenige jaren geleden een vergeefsche poging gedaan heeft nabij Terschelling het goud van de „Lutine" te bergen, zich in arrest be vindt. Hij wordt verdacht den brand in zyn fabriek te hebben gesticht. Kort na het uitbreken van den brand, toen deze nog geen grooten omvang had aangenomen, drong de marecheessee het fabrieksgebouw binnen. Zij trof daar den heer Beckers en drie werklieden aan, die allen in arrest werden gesteld. De drie werklieden werden later op den avond in vrijheid gesteld. De heer B„ tegen wien naar verluidt thans ernstige aanwijzingen bestaan, bevond zich hedenochtend nog in arrest. jemeentecadeH Dinsdagavond vergaderde de Raad. De voorzitter memoreerde het vorstelijk huwelijk. Wat de versiering en de verlichting van het gemeentehuis betreft, algemeen was daarover instemming by het publiek; ze was eenvoudig van opzet, maar is uitstekend ge slaagd. De gezamenlijke kosten van de filmvoor stelling en de verlichting hebben voor de gemeente bedragen 45.19. Spr. kon slechts met den raad hopen, dat nu eindelijk eens de internationale verhou dingen zóó zullen veranderen ten goede, dat het werk onzer tuinbouwers weder loonend zal mogen zyn. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Sta ten mededeelen, dat de bijdrage in de kosten van uitvoering der Kanaalwerken in West- Friesland over 1936 bedraagt 163.38. B. en W. van Alkmaar berichten, dat de bijdrage in het exploitatie-tekort van het Centraal Ziekenhuis over 1935 bedraagt 157.79. De minister van sociale zaken heeft de na volgende werkverschaffingen verlengd voor loopig tot en met 1 Mei a.s.; bagger- en slootwerk; staatsboschbeheer en uitbreiding van de gemeentelijke begraafplaats. Met het oog op de arbeidende bevolking en de buitengewone omstandigheden, waar in wy verkeeren, is het noodzakelijk geacht de openstelling der secretarie te verruimen. Met het oog daarop zei spreker, is het spreekuur van den burgemeester zijnde v.m. van 912 uur, verlengd tot 12 yt uur. Aan de commissie voor werkloozenzorg uit den R.K. Volksbond en de Sint Joseph- gezellenvereeniging, is een subsidie van 30 verleend. Het blijkt dat uit onze ge- ik wist zeker, dat dit niet het geval ge weest was. Ik lag daar zoo rustig, en liet den vrede en de stilte om my heen heeic- maal op mij inwerken, terwijl ik, zoo lui mogelijk, naar het bekoorlijke oude huis lag te kijken. Maar slapen deed ik niet, dat weet ik zeker. Het lijkt vreamd, dat ik niet sliep, want ik was toch zóó moe na een nacht van wakker zyn en waken; waar schijnlijk waren een innerlijke onrust, een geheimzinnig voorgevoel daar de oorzaak van. Als dit zoo was, dan werd deze waar schuwing absoluut niet door mij ter harte 6Ik ben een vrouw, die altijd haar verstand laat spreken, en mijn verstand zei my, da het in huis rustig was, en dat er niemand was behalve mijn patiënt, en die slipp. Emmeline was bezig druivenjam te ma ken in de inmaakkeuken, en Higby ging steeds door met het maaien van het gras veld Alles was in orde. Om vier uur - ik weet, dat het zoo laat was, want ik keek op mijn horloge, en was verbaasd, dat de middag zoo omvloog - kwam Hilary van den straatweg af, en liep tlug over het pad naar het huis. Hy zag er warm en verhit uit, door zyn wandeling, en toen hy het portaal binnenstapte nam hy zyn hoed af, wreef met zyn zakdoek over zyn hoofd, en zonder te wachten of te bellen, verdween hy in het koele huis. Tien minuten later kwam hy weer te voor schijn zette zijn hoed op, en wandelde vlug weg. Ik herinner mij nog, dat ik dacht, dat als hij mijn patiënt was komen be zoeken hun onderhoud wel kort en rustig geweest moest zijn, want, voor zoover ik opmerken kon, was er geen zweem van meente regelmatig 15 werkloozen deze cur sus bezoeken. Ingekomen was een verslag van het Cen- traal-Ziekenhuis te Alkmaar over 1935. Dit verslag is ingezonden op een verzoek van de commissie van de buitengemeenten. De gevraagde bijdrage is tamelijk lager. Voor 1934 werd bijgedragen 278.81 en nu voor 1935 157.79. De heer Borst: Er wordt nogal eens ge vraagd, o.a. van de zijde der ziekenhuisver- pleging, naar verlaging van ligkosten. Moe ten, voordat men daar toe overgaat, eerst de schulden zyn afbetaald, zoodat de gemeen ten niet meer behoeven by te dragen? De voorzitter zeide dit niet te weten. In 1938 loopen de bijdragen der gemeenten at en spr. heeft den indruk dat men 't hier niet buiten kan stellen. De meeste ziekenhuizen kunnen nu eenmaal finantieel niet uitko men. Buitenom heeft de voorzitter gehoord, dat wel alle moeite gedaan wordt om de operatiekosten en kosten van behandeling lager te krijgen. Voorstellen van burgemeester en wet houders: Tot aankoop van een perceel grond van A. Hart Hzn., alhier, ter grootte van 9 A. 52 c.A., ten behoeve van de uitbreiding van de algemeene begraafplaats. De voorzitter merkt op, dat in de raads vergadering van 11 September 1936 in prin cipe het besluit is genomen terrein aan te koopen ten behoeve van het vergrooten van de algemeene begraafplaats. Zooals den leden bekend is ligt het in de bedoeling dit werk door werkloozen uit de gemeente te doen uitvoeren en waren toen de onderhandelingen met het Rijk nog gaan de om dit werk in werkverschaffing te doen uitvoeren en daarvoor van het Rijk subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds te ont vangen. Het werk wordt uitgevoerd door en onder toezicht van de Ned. Heidemaatschappij. In de begrooting van de Ned. Heide Mij. wordt aan arbeidsloon geraamd 4500 en voor andere kosten 1350. In het loonbedrag draagt het Rijk bij ten hoogste tot 3500, in verband met de betee- kenis, welke het werk voor de gemeente heeft. De bijdrage uit het Werkloosheidssubsidie fonds wordt dus naar dat bedrag berekend. Het percentage, waarvoor de gemeente voor 1937 vermoedelijk in aanmerking komt, is 80.1 pCt. Voorts kan spreker mededeelen, dat op een verzoek aan de Rijkscommissie van ad vies voor werkverruiming en werkverschaf fing in Noordholland om te willen bevorde ren, dat van de provincie een bijdrage wordt ontvangen in de andere kosten door Ged. Staten gunstig is beschikt en een bij drage is toegezegd van 675. In overleg met de Ned. Heide Mij. wordt voorgesteld 4 snees of 952 M2. aan te koopen voor 125 per snees of f 500 in het geheel. Het benoodigde zand zal worden aange voerd van Sint Pancras. Voor een som van 25 kan daar een akker worden afgegraven. Op 1 Maart a.s. zullen de werkloozen, thans werkzaam in de duinen te Schoorl, in deze werkverschaffing te werk kunnen wor den gesteld. Aan het college van kerkvoogden der Ned. herv. gemeente werd dank gebracht voor den afstand van een klein hoekje grond van het z.g. „Kerkeweidje", om met de bestaan de begraafplaats een mooi geheel te krijgen. Eenige raadsleden vonden het loon van 25 cent per uur, bij een werkweek van 48 uur, te laag. De heer Borst drong er op aan om te trachten den fietsentoeslag van één gul den te behouden. De voorzitter: Het is accoord werk en bij flink werken kan het uurloon oploopen tot 27 cent. Het voorstel tot aankoop van den grond werd met algemeene stemmen aangenomen. Een gemeenschappelijke regeling werd aangegeven met de gemeente Broek op Lan- gendijk, inzake toelating van leerlingen uit die gemeente op de U.L.O.-school te Noord- scharwoude. De pensioensgrondslag van J. C. Bossen werd vastgesteld op 700. De heer K. Bruin werd herkozen als lid van het burgerlijk armbestuur. Vervolgens werden de stembureaux be noemd voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De heer Rijper wees op een ingezonden stuk naar aanleiding van het wegnemen der Roskambrug. De voorzittef zei, dat alle moeite is ge- agitatie op fjilary's zelfvoldane, roze ge zicht. Hij was echter nauwelijks verdwenen, toen, van den tegenovergestelden kant, de gele auto de laan op kwam, en op zij van het huis stil hield. Evelyn zat weer achter het stuur. Zij zag mij niet, maar liep het grasveld over, naar het portaal. Zij zag er, met haar lange figuur, elegant en knap uit, in haar lichte zomerjurk, en met haar blonde haar, blootshoofds. Zij ging ineens het huis binnen, maar, na een oogenblik, verscheen zij weer, reed achteruit de laan af, met dezelfde handig heid als Janice. Het trof my even, dat zij, toen zij op den straatweg was gekomen, naar de stad reed. Dat waren, gedurende dien langen, sla- perigen middag, de eenige onderbrekingen. Toen Evelyn vertrokken was, keerde da slaperig-makende stilte weer terug. Eén keer floot ik, naar den hond, maar hij scheen in het een of andere boschje te zijn gaan slapen, en kwam niet te voorschijn. De schaduwen op het groene grasveld werden al langer, en ik dacht er over, op te staan, en myn plichten weer op te ne men, toen de auto opnieuw de laan in- zwenkte, en Janice en Adela er uit stapten. Janice droeg de twee rieten manden, die nu zwaar waren, dadelijk het huis binnen, maar Adela bleef nog wat dralen, in den tuin, zag mij, en kwam naar my toe. „Hebt u prettig gerust?" vroeg ze, vriendelijk. „Ja, erg prettig. Het was een heerlijk- luie middag". „Ja, het is prettig, hier, onder de boomen. Ons huis is 's zomers wel heerlijk, vind ik. daan om den nieuwen weg door de Spoor straat te krijgen, maar niets heeft mogen baten. De heer Borst zeide, dat er de vorige ver gadering over gesproken is om te trachten den 4en onderwijskracht te behouden in den vorm van een kweekeling. Dit is nog in onderzoek. Verder wees de heer Borst op de verlich ting op „Engelenburg". Het laatste huis is onvindbaar. De situatie ter plaatse is grondig onder zocht. Het weer was zoo slecht als het maar eenigszins kon. Het bleek echter dat de ver lichting zeker voldoende was. Alleen het laatste huis staat als het ware om een hoek je. De bewoner zal zelf een lichtpuntje aan zijn huis moeten maken. Dit geldt ook voor andere huizen waar de ingang tot de deur niet voldoende verlicht is. Van B. en W. is hier geen medewerking te verwachten. De heer Borst wees op de uitkeering van het comité tijdens de Kerstdagen en vroeg of dit niet herhaald kan worden. De voorzitter deelde mede, dat het comité in dit opzicht wel diligent is en als het kan zal dit zeker gebeuren. Spod. Wielrennen. DE 2DE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. A.s. vrijdag zal in de Nenyto-Hal te Rot terdam de 2de Rotterdamsche Zesdaagsche plaats vinden. De directie heeft zich de taak opgelegd ook ditmaal een zoo sterk mogelijk en interessant veld bijeen te brengen, het welk gedurende 145 uren de scherpste strijd belooft te leveren. Men is van het principe uitgegaan de Hollandsche 6-dagen vertegen woordigers een zoo sterk mogelijke buiten- landsche bezetting als concurrenten tegen over te stellen, waarbij echter niet vergeten is de Hollandsche jongere renners een kans te bieden. Met spanning zien wij tegemoet, hoe deze jongere renners zich zullen houden tegenover de internationale koppels. Het is zeer wel mogelijk, dat aan het eind van dezen 2den Rotterdamschen Zesdaagsche zich wederom een jong koppel geschaard heeft in de rij der internationale koppels. Het veld, bestaande uit 13 koppels, ziet er als volgt uit: Piet en Jan van Kempen (Nederland), WalthourCrossley (Amerika), SchönPel- lenaar (DuitschlandNederland), Matena Heslinga (Nederland), Gebrs. Vroomen (Ne derland), ZimsKüster (Duitschland), Mid delkampBoeyen (Nederland), Falck Han- senGrundahl Hansen (Denemarken), Gil- lietHellemons (Nederland), Billiet Buysse (België), BakkerKremers (Neder land), v. Schijndelv. d. Broek (Neder land), Charlierv. de Ruit (BelgiëNeder land). Zwemmen. DE SKANDINAVISCHE TOER VAN ONZE ZWEMSTERS. Nida Senff wint de 100 meter rugslag te Oslo. Tini Wagner tweede op de 100 meter borstcrawl. Na eenige dagen rust zijn onze landge- nooten Nida Senff, Tini Wagner en Jopie Waalberg gisteravond te Oslo aan den start verschenen. De successen waren thans beter dan de twee vorige malen. Op de 100 meter borstcrawl kwam Tini Wagner wederom uit tegen de Deensche zwemster Ragnhild Hveger, die in de vorige wedstrijden zulke mooie successen had ge- zoekt. Onze landgenoote Tini Wagner moest in haar de meerdere erkennen en maakte een tijd van 1 min. 09,1 sec. De tijd van Hveger bedroeg 1 min. 08,7 sec. Nida Senff startte op de 100 meter rug- slag in een wedstrijd, waaraan zoowel door dames als door heeren werd deelgenomen. Zij won thans in den tijd van 1 min. 16,4 sec. Ragnhild Hveger kwam op dit nummer niet tegen onze landgenoote uit, doch startte later in hetzelfde nummer, alleen voor dames. Zij werd hierbij eerste met een tijd van 1 min. 16,5 sec., hetgeen een nieuw Deensch record beteekende. Het verschil in tijd was dus niet zeer groot en bij een vol gend treffen van beide zwemsters op dit nummer kan dus een spannende strijd tege moet gezien worden. Wat ruikt die jam van Emmeline lekker! We zullen, aan het eten, er wat van proe ven. Als ze pas gemaakt is, smaakt ze het best. Nee, nee, gaat u nog niet naar binnen. Het duurt nog lang, voor we gaan eten, en ik vind, dat een verpleegster alle rust, die ze krijgen kan, wel noodig heeft". Ik keek haar na, toen ze rustig het gras veld overliep. Zij was bijna bij de stoep, toen, in huis, een gil weerklonk. Kort en scherp, alsof een mes door de stilte heen sneed. Toen volgde er een ander soort van gillen schel en angstig. De deur vloog open, en, gillende, rende Emmeline naar buiten. Haar witte schort zat vol roode vlekken. Haar armen waren bloot, tot aan de elle bogen, maar haar handen waren purper rood, en zy zwaaide er krampachtig mee heen en weer. „Help!" schreeuwde ze. „Moord!" Adela stond stil, stijf, alsof zy een slag gekregen had. Het gezoem van de grasmachine hield op. Iedere vogel zweeg, en in de onstelde stilte gilde de vrouw weer: „Moord! Moord! Hij is heelemaal doodgeschoten!" HOOFDSTUK IV. Het was Bayard. Wij vonden hem in de bibliotheek. Bij de deur hielden we onze vaart in. Hy lag op den grond, bij de tafel. Hij lag op zyn gezicht; zyn hals was zóó vreemd verwrongen dat je opeens wist, dat hy dood was. Ik kende de kamerjas, en zyr haar. Adela, een vrouw, die wel graniet leek, met haar grijs-witte gezicht, liep over het De Noorsche zwemster Gudruni Nielsen vestigde met een tijd van 1 min. 27,9 sec. een nieuw Noorsch record. Jopie Waalberg kwam uit op het num mer 200 meter schoolslag met voorgift. Zij werd derde met een tijd van 3 min. 24,4 sec. Het nummer werd gewonnen door Noorsche zwemster Gerd Sonja Ouren met* een tyd 3 min. 23,4 sec. (voorgift 15 sec.) De estafette 3 X 100 meter wisselslag werd door Nidq Senff, Jopie Waalberg en Tini Wagner gewonnen met een tijd van 3 min. 56,4 sec. Voetbal. WAAR WORDT NEDERLAND—BELGIE GESPEELD? Beslissing uitgesteld. De jaarlijksche voetbalwedstrijd tusschen Nederland en België is, naar bekend, vast gesteld op 2 Mei a.s. Waar deze ontmoeting zal worden gespeeld is echter nog niet be paald, immers zoowel het Olympisch Stadion te Amsterdam als het Feyenoordstadion te Rotterdam komen hiervoor in aanmerking. In zijn vergadering van gisteravond heeft het bestuur van den Koninklijken Neder- landschen Voetbalbond deze aangelegenheid besproken, doch een beslissing is nog niet gevallen. De kwestie zal tegelijkertijd nader in behandeling komen. HET OVERLIJDEN VAN HUGO MEISL. In verband met het overlijden van den Oostenrijkschen voetballeider Hugo Meisl heeft de heer K. J. J. Lotsy namens het bestuur van den K. N. V. B. een telegram gezonden aan den Oostenrijkschen Voetbal bond, dat het Oostenrijksche voetbal door het verscheiden van Meisl heeft geleden. pxauinciaal Hietrns GEEN DAHLIATENTOONSTELLING IN DEN BEEMSTER? De dahliatentoonstelling der federatie van „Floralia"-vereeniging West-Friesland, zal dit jaar niet in den Beemster tijdens de feesten aldaar plaats kunnen hebben. De bedoeling van het hoofdcomité is namelijk uitsluitend producten uit den Beemster te demonstreeren op de diverse tentoonstel lingen. Dit geval zal voor de federatie, doch ook voor de aangesloten vereeniging N.- Beemster een bittere teleurstelling zijn, te meer daar genoemde afd. vorig jaar niet heeft medegeloot voor de federatietentoon stelling, omdat Beemster in 1937 de voor keur had met het oog op de feesten. N utsvergadering. Op Dinsdag 16 Februari hadden we eer. nutsavond, ditmaal voor een goed bezette zaal. De spreker van dien avond, de heer Hemmer uit Beemster, wist met zijn mooie rede, welke kunstig werd voorgedragen, het publiek te boeien. Den dank, welke de voorzitter, ds. Boe- rendonk, den spreker na afloop bracht en waarin hij zeide, dat in die voordracht den middenstand op tragische wijze werd uit gebeeld, dat in deze voordracht de humor, een lach en een traan niet ontbraken en het geheel op schitterende wijze naar voren werd gebracht, was dan ook welverdiend. Hulpbetoon. De vereeniging „Hulpbetoon", een ver eeniging, weke de belangstelling heeft van geheel de burgerij, heeft de gelukkige ge dachte gehad in dezen benarden tijd aan 40 behoeftige gezinnen elk 5 pond vet uit te doen reiken. Voorwaar een navolgenswaar dig voorbeeld. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar L. de LiefdeOldenburg herdacht gisteren den dag, waarop zy vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. De heer en mevrouw de Liefde nemen in Bergen in hun kringen een vooraanstaande plaats in, zoodat het begrijpelijk is, dat deze dag, in breederen, dan familiekring ge vierd werd. Dinsdagavond werd er ter hunner eere in het gebouw Rehoboth een feestavond ge houden, georganiseerd door de besturen van kleed, knielde op den grond, en keerde hem om. Zijn gelaat was onberoerd, zijn mond een weinig open, een lok van zijn haar viel over zijn voorhoofd, zijn geel achtige oogen waren gesloten, zijn arro gante neus leek nog scherper. Ik wist, dat ik niets meer kon doen. Alles draaide en dwarrelde om my heen. Maar ik werd mij bewust, dat Janice naast my stond, en dat zy haar vingers in myn arm drukte, en haar heele lichaam beefde. En dat Higby op den drempel stond te sta ren, met oogen, die uitpuilden. En dat Adela probeerde iets tegen my te zeggen. „Roep dr. Bouligny", prevelde zij met haar blauwe lippen. „Roep hem. Daar is de telefoon. In Dave's studeerkamer". Haar oogen waren twee zuiver-blauwe steenen in een granieten gelaat. Ik zag, dat zij veranderden, hun zuiverheid verloren, en bewust werden. „Nee, nee", zei ze, met een soort van snik. „Ik zal zelf wel telefoneeren. Help my even, Emmeline". Emmeline boog zich, styf, voorover, en liet Bayard weer op het kleed zakken, en Adela kwam moeilijk overeind, alsof haar spieren verlamd waren. Ik liep achter haar aan, want het leek, of ze flauw zou vallen. Juist was ik by de deur, aan het eind van de uitgestrekte bibliotheek, toen ik haar, in de telefoon hoorde hijgen: „Dr. Bouligny. Ja. Dr. Bouligny. Roep hem, vlug". (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7