JPfCMMHCHK?/ 'flietuv& Qemeentecadeu. JCeek S. SxAool Spoet Jngewtrnden Stokken SCHAGEN EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD BROEK OP LANGENDIJK GROOTSCMERMER ST. PANCRAS JCuhsI enUDeienschap den van de verschillende bemerkingen Wie kan zeggen „dat het bedrijf topzwaar is?" Spr. was overtuigd, dat de technische dienst niet verkleind kan worden. Een massa we»-k moet voortdurend bekeken worden. De voorzitter verdedigde de mee ning van de meerderheid in het college, d'.e oordeelde, dat men in de richting moet gaan van het vaste percentage Men moet weten, waar men aan toe ia en dit is met een wis selend percentage niet het geval. Spr. teekende de nadeelen aan een wisse lend percentage verbonden. De meerderheid heeft bezwaar tegen de groote golven, die dan ontstaan. Mr. Leesberg oordeelde, dat men bij een vast percentage het gevaar loopt, dat de gemeentekas een belangrijk bedrag moet bijpassen. Bij den heer v. d. Vall oordeelde spr. een misverstand aanwezig en hü gaf aan. dat hij redeneeringsgewijze had ge sproken. Spr. wilde slechts een scherpe be drijfsvoering en verzocht splitsing van de amendementen. Spr. verzocht splitsing van de amende- Mr. d e G r o o t had te weinig gelegenheid gehad te beslissen en stelde aanhouding en prae-advies over de voorstellen voor. Hier toe werd besloten. De heer G o v e r s: Daar hebben wij nu een half uur over gekletst! Concentratie van bedrijven en takken van dieast. B. en W. stelden opnieuw aan de orde de destijds aangehouden bijlage betreffende de concentratie van bedrijven en takken van dienst. De heer G o v e r s stelde aanhouding voor. waartoe, met het oog op den tijd, 20 minuten voor zes, werd besloten. Interpellatie Appel. De heer Appel gaf een toelichting op de volgende vragen: Ondergeteekkede, lid van den raad, ver zoekt den raad verlof om de navolgende vra gen aan het college van B. en W. te mogen richten: 1. Is het B. en W. bekend, dat vorige weck plotseling een wijziging van de arbeids voorwaarden, welke gelden voor de tewerk- gestelden bij den dienst van de gemeente plantsoenen in de z.g. „Arbeids-therapie", is doorgevoerd, welke wijziging voor de be trokkenen als zeer nadeelig moet worden gezien? 2. Indien deze vraag bevestigd mort wor den beantwoord, zijn B. en W. dan bereid mede te deelen op welke gronden, dit voor de tewerkgestelden zoo belangrijk besluit, is genomen? 3. Zijn B. en W. niet van meening dat voor de doorvoering van dit besluit, n.J. werktijdverlenging en vermindering van loon het advies van de den behandelenden geneesheer, dat in dit geval niet is ingewon nen, van doorslaggevende beteekenis moet worden geacht? 4. Zijn B. en W. bereid de genomen maat regelen weer ongedaan te maken in afwach ting van het rapport van een specialist, om daarna de zaak zoodanig te regelen, dat ze in elk geval geen Vermindering van inkom sten voor de betrokkenen zal opleveren? Spr. betoogde, dat de menschen, die nu 6 dagen moeten werken in plaats van 3 da gen, zonder advies van den dokter, per week met 3 achteruit gaan. Spr. vroeg herstel van den ouden toe stand en advies van dr. Hoeneveld. Weth. v. Slingerland zeide, dat men hier te doen heeft met een gevolg van de bezuiniging op plantsoenen toegepast. Spr. deed mededeeling van de verlaging van de gevoerde correspondentie. Als ze lichamelijk ongeschikt zijn, dan hebben B. en W. geen bezwaar den werktijd te verkorten. Er is echter een medisch ad vies, dat ook in het belang van die menschen hun arbeidsprestatie moet worden opge voerd Ze staan nog boven het loon in werkver schaffing. Zij krijgen 18 en B. en W. meen den niet verder te kunnen gaan. De heer Appel was door dr. Hoeneveld gemachtigd te verklaren, dat hij bezig is met het onderzoek, doch ook dr. Hoeneveld hoopte, dat hangende dit onderzoek de maatregel voorloopig wordt ingetrokken. Spr. vroeg of het college daartoe bereid is. Spr. constateerde, dat gezien het feit dat M. H. 12 per week toeslag geeft, deze on- volwaardigen voor 6 per week werken. Spr. bleef op een nadere regeling aan dringen en opschorting van den maatregel tot het advies van den medicus is ingekomen. Weth. v. SI ingerland: Als M. H. Je 12 niet geeft, dan kunnen de menschen in het geheel niet te werk worden gesteld. Het is in het belang van hun gezondheid, dat zij blijven werken. Blijkt, dat dr. Hoeneveld een korteren tijd noodig oordeelt, dan ge beurt het. De loonkwestie kan niet worden opgeschort. Wij moeten rekening houden met de beschikbare gelden. De heer H o ij t i n k oordeelde, dat men niet moet praten over f 6 maar over 18. Voorts oordeelde spr. de opmerking van dr. Hoeneveld niet op zijn plaatst. Deze behoort met het college te correspondeeren. De heer K e ij sper oordeelde ook, dat de geneeskundigen zich tot B. en W. moeten wenden. Hierop werd de vergadering gesloten. Jubileum. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Grootes, thans te Amsterdam, hoopt 1 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaren geleden in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Openbare verkooping. Donderdagmorgen werd ten overstaan van notaris Stuyt verkocht een burgerwoon huis met schuur, erf en tuin, gelegen aan de Peperstraat groot 2.70 Aren, eigendom van den heer Ch. G. Maes. Het perceel werd in bod gebracht op 1830 door den heer D. Tromp te Egmond- Binnen en niet afgemijnd, zoodat de heer Tromp eigenaar werd voor de somma van 1830. Aanbesteding. Dezer dagen is alhier onder architec tuur van den heer J. van Exter te Berger door den heer A. Goudsblom te Broek op Langendijk aanbesteed het bouwen van een boerderij, woonhuis, opfokhuis en kippen- schuren te Heerhugowaard. Er waren 32 inschrijvingen; hoogste was D. Veul te Schagerbrug met 17.300, laagste Schuur man en Hulst te Oterleek met 13362. De bouw werd opgedragen aan C. de Geus te Broek op Langendijk die had inge schreven voor 14241. Kanarie-amateurs. Onder leiding van den heer W. C. Bou- man te Zuidscbarwoude werd in het lokaal van den heer J. Weder alhier een bijeen komst gehouden van kanarie-amateurs. De bedoeling was tot oprichting te ge raken van een kanarie-fokvereeniging, waar toe algemeen werd besloten. Tevens zil in de toekomst de gelegenheid open gesteld worden zangwedstrijden te houden van eigen gekweekte vogels. In het bestuur werden gekozen de heeren W. C. Bouman, voorzitter, P. Molenaar, Broek op Langendijk, secretaris, D. Bu- walda, Heerhugowaard, penningmeester, P. de Boer Kz., Broek op Langendijk, commis saris. Ger. Meisjes- en Jongelings- vereeniging. Donderdagavond hielden de Ger. Meisjes- en Jongelingsvereeniging een gecombineerde feestvergadering in de ger. kerk onder lei ding van ds. Donner. Na de gebruikelijke jaarverslagen en overbrenging der felicitaties van zuster- vereenigingen werden verschillende inlei dingen en voordrachten gehouden, terwijl tusschentijds versnaperingen werden rond gediend en gezongen. Om 2 uur werd deze gezellige avond op de gebruikelijke wijze gesloten. Onder voorzitterschap van den heer D. Pascha hield de afdeeling Zuid- en Noord- Schermer van de Noordholl. vereen igine „Het Witte Kruis" Donderdagavond ten huize van den heer J. Kay haar jaarverga dering. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer M. C. v. d. Laan, vermeldden we het volgende: Er werden uitgeleend 67 stuks materiaal in 47 huisgezinnen. Het aantal leden be droeg 151. De ontvangsten waren in 1936 173.16, de uitgaven 197,95, nadeelig saldo 24,79. Het kassaldo was op 31 Dec. 97,87. Dank zij de goede zorgen van mej. Kuijn verkeeren magazijn en materiaal in goeden toestand. Zuster Tienstra verleende ar.e medewerking. De rekening werd goedgekeurd. Voor de Malaria-bestrijdng werd 2,50 uitgetrokken. De heer D. Pascha bracht een uitvoerig verslag uit van de 79ste algem. vergadering. Besloten werd wijkverpleging voor 1937 een subsidie van t 40 te verleenen, indien die vereeniging een nadeelig saldo heeft, anders wordt dat bedrag 25. Er werd voor loopig afgezien van het houden van een moedercursus mede om financieele redenen. Bij de rondvraag kwam nog even ter sprake, middelen te beramen een beter ver- gaderingbezoek te verkrijgen, echter werd nog geen definitief besluit genomen dien aangaande. Hierna sluiting. De raa.d dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag. Burgemeester Kroonenburg memoreerde de slechte vooruitzichten voor onze ge meente. Geen lichtpuntje is nog te bespeu ren. Vastgesteld is dat de jaarwedden voor het personeel der o. 1. s chool bedragen 6300. De baggerregeling is verlengd tot 27 Maart a.s. Gisteren is een begin gemaakt met de verlegging van den Twuijverweg. 1400 M2 straat moet worden verlegd a 15 cent per M2 ongeveer 100 M3 zand is benoodigd. Uitbesteed aan Jonker voor 75 cent per M3 op de straat geleverd. Van den heer R. Zeegers was bericht inge komen van opzegging huur gemeenteakker, dit is inmiddels verhuurd aan de heeren C. Kooy en A. Beek. Tot commandeur der brandweer is be noemd de nieuwe gemeente opzichter. Van Ged. Staten is een schrijven ont vangen, dat door de ouder-commissie is be sloten den cursus op de door de raad voor gestelde voqrwaarde niet door te laten gaan. De heer Kloosterboer betreurde het dat niet ten volle aan het verzoek is voldaan. De rijpere jeugd loopt nu 's avonds langs de straat en schuilt in portieken het zou zoo nuttig zijn indien de jeugd onderwijs ont ving. De heer van Kampen vroeg of een arbei der der gemeente is geplaatst bij de stra tenmaker. De voorzitter: D. Sluis. B. en W. stellen voor om de kachelaan- maakster mej. Dekker voor de school te houden, doch inplaats van 70, 25 beloo ning te geven. De heer van Kamper vond dat te laag en zou door willen gaan op de oude wijze. Na eenige discussie werd besloten het bedrag dit jaar ongewijzigd te laten. Van de directeur van Zanglust de heer Zaal was een schrijven ontvangen vergezeld van een adhesiebetuiging met 156 handtee- keningen voor behoud van een schoollokaal als repetitie-lokaal. De voorzitter zeide dat het hoofd der school geen verantwoording neemt. B. en W. kunnen niet anders dan hun besluit hand haven. Van den voorzitter van Zanglust was een schrijven ontvangen om het lokaal zoolang t'j mogen gebruiken als een andere gelegen heid is gevonden. De houding van het hoofd der school kwam wethouder Duif onbegrijpelijk voor. In stemming gebracht, werd het voorstel van B. en W. met 32 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heeren v. Kampen en Kloosterboer. De heer Timmer stemde blanco. De heer Kloosterboer: Dit besluit zet veel kwaad bloed. Alle tijden hebben weertijden. Schrijven Middenstand borgstellingfonds. Door de gemeente is reeds afgedragen 15 cent per inwoner. Nu komt de bepaling ld cent per inwoner en 5 jaar 2 cent. B. en W. stelden voor te bepalen de restee- rende 5 cent in 5 jaar te betalen en de 5 cent te veel betaalde in te houden. Aldus werd besloten. Betaling door gemeente van 30 in de rente der Provinciale Tuinderscredieten. Voor deze gemeente bedraagt dit 381,35. Dit werd zonder discussie aanvaard. Het verzoek van de heeren G. Tol en P. Modder om verplaatsing van een lantaarn werd verworpen.. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbe stuur. Dit sloot met een ontvangst van 10.109,43, uitgaaf 9903.34, saldo f 206,09. Aan de heeren van het armbestuur werd dank gebracht. De heer Duif werd met 5 stemmen her kozen als armvoogd. Opnieuw werd vastgesteld de verordening op het verhaal bij besmettelijke ziekten. Het kohier Hondenbelasting 1937 werd vastgesteld. Berekend is, dat f 204 kan wor den ontvangen. Vastgesteld werd een nieuwe schoolgeld- verordening. Adres Arbeidersbond tot toetreding steur- verleening B. B. en W. zijn bereid aan dit verzoek te voldoen, 2 per arbeider moet worden be taald, is 86 voor onze gemeente. De voor deden wegen echter ver op tegen de kosten. Dit werd aangenomen. Mededeelingen omtrent een te stichten nieuwe begraafplaats. De grondaankoop voor de nieuwe begraaf plaats is goedgekeurd. De ongedekte kosten blijven echter onveranderd voor de ge meente. Al het mogelijke is geprobeerd, om dit besluit van Ged. Staten te herroepen, doch vergeefs. Tenslotte is door den minister toegezegd, dat indien de gemeente het niet kan dragen, men toezegging zal doen. Het is B. en W. als een koudwaterstraal op het lijf gevallen, dat voor de ongedekte kosten geen toezegging is gedaan. Oudkarspel heeft 50 pet. toezeg ging gekregen voor een zelfde werkobject. B. en W. stellen voor om de zaak aan te pakken, en over te gaan tot grondaankoop enz. Indien aldus besloten wordt, zal direct worden aangevraagd. Weth. Lek deelt mede, dat hij persoon lijk naar de heer Michels is geweest, doch daar. ook niet veel medewerking van heeft ondervonden, de heer Michels beriep zich er op, dat als ieder van het fonds profi teerde dit gauw zou zijn uitgeput. De heer Kloosterboer kan zich er niet mee vereenigen, de ongedekte kosten voor de geemente te nemen. Spr. zou gaarne zien, dat de arbeiders in de gemeente werkzaam wraen, maar niet onder deze voorwaarden. De heer van Kampen: Is het niet moge lijk om het oude kerkhof te vergrooten. Er zijn velen in de gemeente, die dit beter zouden vinden dan de nieuwe begraaf plaats. Voorzitter: Als de arbeiders hier werken, geeft het nuttig effect. De oude begraaf plaats is niet mogelijk, vergeet niet, dat er 13500 arbeidsloon in verwerkt wordt. In stemming gebracht, stemden de heeren Kloosterboer en van Kampen tegen. Hierna ging de raad in comité. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 FEBRUARI 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, (in de Consistoriekamer) 10.30 uur, ds. van Mullem. Kapelkerk, 10 uur ds. van Dop (bedie ning H. Doop); 5 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 u. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dagavond 8.15 uur ds. van Dop, bijbelle zing. Vrij Ev. Gem., Geesterxoeg la, 10.15 uur ds. Ruys, onderwerp: „Liefde en bereke ning"; 12 uur Zondagsschool, av. 7 uur ds. Ruys. Vrijzinnig-christelijke Jeugdgemeenschap, Jeugddienst, 's av. 7 uur, ev. luthersche kerk, ds. F. Kuiper. Leger des Heils (stichter Willam Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur open- luchtdienst op de Steenenbrug; Zondag 7.30 uur bidstond, 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur verbindingsdienst, 7.30 uur verlossings- dienst, Dinsdagavond 8 uur soldatenbijeen- komst; Donderdagavond 8 uur heiligings samenkomst, leiders dezer samenkomsten zijn kapitein W. Groot en luitenant H. Prins. Nederlandsch Leger des Heils (Hekel straat no. 9); Zaterdagavond 8 uur straat zang; Zondag 10 uur wijdingdienst, 12.30 u. en 5 uur kindersamenkomst, 8 uur verlos singsamenkomst; Dinsdag- en Donderdag avond 8 uur samenkomsten; Woensdag 5 u. kindersamenkomst. UIT DE OMGEVING. BERCEN0^' aV UUf' ds" van Mullem- BERGEN, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur de heer Ver- liage, cand. te Anna Paulowna. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur ds Waardenburg, van Haarlem. BARSINGERHORN, voorm. 10 uur, ds. Vorstman. BURGERBRUG, geen dienst. CALLANTSOOG, 10 uur, ds. Witkop. DIRKSHORN, 10 u„ ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgave ont vangen. EGMONDBINNEN, 10 uur mej. van Vliet. GROOTSCHERMER, geen dienst. GROET, zie Schoorl. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d Kam, (doop). HEILOO, av. 7 uur, ds. Bloemhoff, tekst Lucas 9 51; onderwerp: „Zich richten naar Jeruzalem". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer A. van Ginkel uit Amsterdam. LIMMEN, 2 uur, ds. van Mullem. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur ds. v. d. Veen, van Bar- singerhorn. NIEUWE NIEDORP, nam. 7 u. ds. v. d. Kam. NOORDSCHARWOUDE, 9 30 uur, ds. Warners. OUDESLUIS, geen dienst. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL. 10.30 uur, ds. Warners. PETTEN, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur. ds. Boeren- donk. SCHAGEN, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur leesdienst; 3 u. ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer Sirag, theol. cand. te Amsterdam. SCHOORL, 10 uur ds. Boeke. SCHAGERBRUG, 's av. 7 u. ds. Witkop. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. URSEM, geen dienst. WINKEL, geen dienst geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur ds. Molenaar. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Vo e t b a L VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL—CHRYSTAL PALACE. Het voorloopig Ned. elftal samen gesteld. Het voorloopig Nederlandsche elftal, dat Woensdag 24 Febr. a.s. te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de Engelsche derde klas profclub Crystal Palace speelt, is door de keuzecommissie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbon als volgt samen gesteld: Halle (Go Ahead) Weber Caldenhove (A.G.O.V.V.) (D.W.S.) Paauwe Anderiessen v. Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels v. Spaendonck Bakhuys Smit v. Nellen (Un.) (Neptunus) (H.B.S.) (Haarlem) (D.H.C.) Zooals men ziet zijn zoowel Weber als Smit, die beiden op het laatste oogenblik te Düsseldorf niet tegen Duitschland konden worden opgesteld, weer in het voorloopig Nederlandsch elftal opgenomen. En het zou ons niet verbazen, als het Ne derlandsch elftal in deze beproefde formatie ook op 7 Maart tegen Zwitserland in het veld kwam. Zwemmen. RAGNHILD HVEGER WINT OPNIEUW VAN NIDA SENFF. Op de 200 meter rugslag. Voor de laatste maal kwamen de Neder landsche zwemsters op haar tournee door Scandinavië gisteravond te Oslo aan den start. Wederom werd onze Olympische kam pioene Nida Senff op de 200 meter rugslag geslagen door Ragnhild Hveger en ook nu bedroeg ljet verschil vele seconden. Ragnhild Hveger bleef nu echter 0.8 sec. boven haar wereldrecord dat zij enkele da gen geleden te Aarhus vestigde. Jopie Waalberg werd op de 100 meter schoolslag eerste met een tijd van 1 minuut 26.4 sec., na feilen strijd met Valborg Christensen. De uitslagen waren: 200 meter borstcrawl: 1. Tini Wagner 2 min. 38.4 sec. 200 meter ugslag: 1. Ragnhild Hveger 2 min. 42.1 sec.; 2. Nida Senff 2 min. 46.5 sec.; 100 meter schoolslag: 1. Jopie Waalberg 1 min. 26.4 sec.; 2. Valborg Christensen 1 min. 26.5 sec.; 50 meter borstcrawl: 1. Nida Senff 31.8 sec.; 2. Valborg Christensen 32.1 sec.; 3. Tini Wagner 32.5 sec.; 4. Ragnhild Hveger 32.6 sec. JO IMM1NK. Op het derde concert van de Concertver- eeniging „Harmonia Parnassia" te Antwer pen, op 14 Maart a.s., zal de altzangeres Jo Immink haar medewerking verleenen bij de eerste uitvoering van een cantate van Wil lem de Fesch, met begeleiding van strijk kwartet. DE LAATSTE LEVENSDAGEN VAN MULTATULI (t 19 Febr. 1887). Wij hebben het voorrecht gehad, omtrent de laatste levensdagen van den schrijver van den „Max Havelaar" een en ander te mogen vernemen uit den mond van Mimi Hamminck Schepel, zijn tweede vrouw, die ons toestond haar eenige jaren voor haar dood 25 Sept. 1930 geregeld te bezoeken. Nog zien we haar kleine gestalte voor ons, in haar woonkamer, die door de meubels veel van Multatuli's studeervertrek moet hebben gehad, want ook zijn bibliotheek be vond zich daar in eenvoudige open kasten. (Uit deze boekenschat schonk zy ons, schijn baar uit een open reden, maar wellicht uit dankbaarheid drt onze belangstelling ook de nagedachtenis van den kunstenaar betrof, op zekeren dag een kostbaar 17e eeuwsch v.etk, voorzien van een inscriptie van haaf hand, die de waarde ervan nog aanzienlijk verhoogde). Het t. .igere vrouwtje kwam niet veel meer bulten en ontving heel wei nig bezoek. Ze leefde bijkans uitsluitend in het verleden en stortte soms nog een enkele traan bij de herinnering aan den man, die zij in zijn woorden en daden, en vooral in zijn vallen, in zijn opstaan en hooge geestelijk- vlucht had mogen be grijpen. Wij hebben altijd haar strikte eer lijkheid bewonderd, want zij beeft „Dek" nooit mooier voorgesteld dan hij was, nl. als een feilbaar mensch en niet als een God. Het stemde haar gelukkig een gewillig oor voor deze „mémoires" te vinden. En zoo gebeurde het dat zij op een mid daf, in de rustige sfeer van haar woning we stelden haar zeider. vragen, en lieten haar bij voorkeur de gang van het gesprek zelf bepalen uit eigener beweging begon over het einde van den wereldvermaarden schrijver. Zijn gezondheid was in 1887 niet goed meer zijn krachten namen af, maar inner lijk bleef hij zich volkomen gelijk. Eenige dagen voor zijn dood had hij in een gezel schap nog over Inlanders gesproken en alsof hij nog jong was, had hij gehurkt hun spron gen voorgedaan. Voor ons een typisch staaltje van Multatuli's afkeer van burger lijke etiquette, die hem nooit verliet. Het einde kwam zeer onverwacht. Toen Multatuli eenige dagen later op zijn roode sofa tegenover het schrijfbureau rustte (ze stond in de woonkamer weer precies zoo), en zijn vrouw een brief schreef, hoorde zij plotseling een snik en zich omkeerende, ont waarde zij dat haar de zwaarste slag van haar leven getroffen had. Nog 43 jaar heeft zij hem overleefd, zon der hem ook maar één oogenblik te verge ten. Multatuli: symbool van den wel eens struikelenden, maar immer strevenden mensch, Mimi: de vrouw met volmaakte toe wijding, wier goedheid volgens den eerste „iedere goedheid te boven ging". Waarom wij meenden met het bovenstaande heden op M.'s sterfdag beiden te moeten gedenken. s* DE GRENSWIJZIGING. Mijnheer de Redacteur! Ik verzoek een plaatsje in Uw blad voor het volgende: Met aandoening heb ik in Uw courant het verslag gelezen van den bijzonderen ge meenteraad. Immers, is het niet aandoenlijk, als plotseling 44 Alkmaarsche mannen en vrouwen, zoo veel belang stellen in ons wel en wee, een gewone en een bijzondere raad. Mijnheer de redacteur, ik heb eens ergens gelezen, dat een goed diplomaat er slag van moet hebben, om onder een stroom van woorden zijn eigenlijke bedoelingen te ver bergen, en ik sta er verbaasd over, hoe veel goede diplomaten Alkmaar blijkt te bezitten, want niet één heeft de kern der zaak aan geroerd en dat is namelijk ons belasting biljet. Daar gaat het om, voornamelijk voor de goudvinkjes, die zich in Blockhovepark nestelen. Overigens heeft men zich bijzon der slecht georiënteerd, want aan den Oost zijde van den straatweg ligt reeds een rio- leering zoo juist door de gemeente van het Rijk overgenomen en het huisvuil wordt reeds jaren eenmaal per week door de ge meente opgehaald, terwijl ook het trottoir schandaal, waar we ons jaren aan geërgerd hebben, weldra tot het verleden zal be- hooren. Alles redenen waarom we er voor loopig niet veel voor gevoelen van de Alkmaarsche zegeningen te genieten, want het belastingbiljet is tegenwoordig voor ons ook van zeer veel belang. Dat Heiloo het Blockhovepark niet door het bosch heen kan rioleeren, zal er ook wel naast zijn. Heiloo kan alles. Men ga maar eens kijken, een nieuwe zeeweg, een nieuwe kanaal weg en nu weer een rioleering met uitgang naar het Noord' hollandsch Kanaal over een afstand van eenige kilometers. Het is voor Heiloo alle maal niks. Of door dit alles de belastingen in Heiloo ook niet in die mate zullen stijgen, dat wij over eenige jaren er geen bezwaar meer tegen zullen hebben, om bij Alkmaar te komen is een andere zaak, maar voorloopig zijn we er in het geheel niet op gesteld. Ook voor de uitbreiding van Alk maar is het niet zoo noodig als men wel be weert. Alkmaar kan zich ten Oosten en Westen nog zeer veel uitbreiden, en ook ten Zuiden wel. Wat heeft het nog een mooi terrein tusschen Zandersloot en Westerweg, Houtweg en Regulierslaan. Dan heeft Alkmaar nog een sportpark en Victoriebad dat niet rendeert. Wat een prachtstuk bouwterrein zou dat zijn. Wat zouden de menschen daar graag wonen tus schen den Hout en het Heilooërbosch. Alk maar kan dan wel een nieuw Sportpark aan leggen in den Overdiepolder, maar men zorge er dan voor, om de tribune niet met het front in den wind te zetten, maar met den rug, opdat de menschen er ook wezen lijk in zitten kunnen. Ik verwacht van Uw bekende onpartijdig heid, al is dit stuk tegen Alkmaar gericht, dat U het evengoed zult plaatsen. Bij voorbaat mün dank voor de plaatsing, J. BAKKER. VERANDERING VAN STRAATNAMEN. Mijnheer de Redacteur, Ik lees, dat de gemeenteraad besloten heeft de Kruislaan te verdoopen in Prinses Julianalaan mi de Zuiderhoutlaan in Prins Bernhardlaan. Ik betreur dit besluit ten zeerste; niet om het verschijnen van de nieuwe namen, maar om het verdwij nen van de oude. Het is dikwijls moeilijk genoeg om namen voor nieuwe straten te vinden. Dat is een reden t<> meer, om histo risch gegroeide namen niet te doen ver dwijnen, en speciaal niet een naam al» Zuiderhoutlaan, die bovendien nog het groote practische voordeel heeft, dat men dadelijk weet, waar de laan in kwestie te vinden is. Met dank voor de plaatsing.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10