Agenda SPAANDER. £aatste betichten Stad en Om AMSTERDAMSCHE BEURS Jierk cC School 'JUooiHciaal 7lieuw& OUDESLUIS BEEMSTER BEVERWIJK NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK KOOPT EENS BIJ Brand te Schagerbrug. os»/,-7/» Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Champagnewals (amus.); hoofdrollen Gladys Swarthout en Fred Mac Murray. Toegang voor alle leeftij den. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De onzichtbare macht (sens.); hoofdrollen Boris Karloff en Bela Lugosi. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De keizer van Californië (rom.); hoofdrol Louis Trenker. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 20 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Ned. Arb. Sportbond. Zondag 21 Februari. 8 uur, "t Gulden Vlies, opvoering Polly Perkins, door Het Alkm. Tooneel. In café Kamsteeg te Stompetoren, bal- masque Voorwaarts. Bij Jb. Groot te Koedijk uitvoering Bond voor Staatspensionneering. Maandag 22 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, Volkszangavond m. m. v. Zang en Vriendschap. 2 30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, nationale geluidsfilm Kenau, hoofdrol Adrienne Canivez. (Ongecorrigeerd.) BETEEKENIS EN INVLOED VAN MULTATULL Herdenking in „Krasnapolsky" in Amsterdam. In een der bovenzalen van „Krasnapols ky" te Amsterdam waren gisteravond tal rijke Multatuli-vereerders bijeengekomen om gezamenlijk den dag te herdenken, waar op vóór 50 jaar deze groote en belangrijke figuur in onze litteraire en sociale geschie denis, was gestorven. Geen plaats in de zaal bleef onbezet, wat bewijst dat de tegenwoordige generatie Eduard Douwes Dekker nog lang niet is ver geten. De vereeniging „Multatuli-museum", waar van deze herdenkingsavond uitging, heette bij monde van haar voorzitter de aanwezi gen hartelijk welkom. Vervolgens sprak de heer H. A. Gerhard Over de „Beteekenis en invloed van Multa tuli". Spr. begon met een stuk voor te lezen, dat werd geschreven, 50 jaar geleden, den dag na den dood van Douwes Dekker, door een zekere mr. Spin, een sober verhaal, dat duidelijk aantoont welk een verlies de menschheid leed door den dood van dezen veel gehuldigden en geëerden, maar ook veel versmaden en verwenschten figuur in onze historie. Thans denken wij, zoo ging spr. voort, weer aan Multatuli. Wij leven 50 jaar later en nog steeds niet heeft de regee ring in Nederland zijn verdiensten ten volle openlijk erkend. Vervolgens als spr. voor, uit opstellen die in den loop der jaren aan Douwes Dekker zijn gewijd. Verschillende opvattingen wor den ons getoond: er is veel tegen hem ge schreven maar ook velen en vooral in den tegenwoordigen tijd is dit het geval wis ten hem te eeren. Er is geen grooter bewijs voor de grootte van dezen man dan deze tegenstrijdige ge tuigenissen. Alleen een figuur van werkelijk groote al lures kan zulke geheel verschillende uitspra ken in het leven roepen. Hierna gaf spr. een beschrijving van het leven van Multa tuli, zijn strijd voor de rechten van de in- landsche bevolking in Ned.-Indië, van de moeilijkheden om tot de uitgave van zijn Max Havelaar te geraken. De verwachtingen, die Douwes Dekker ten opzichte van de uitwerking van dit boek koesterde, werden echter den bodem inge slagen en het was een gebroken man, die toen zijn „ideeën" weer schreef. Men verwijt Douwes Dekker wel eens, dat hij alleen af brak en niet opbouwde, dat durft men hem te verwijten aldus spr. die vele stee- nen heeft weggeruimd, opdat er weer ge bouwd zou kunnen worden. Er dient eerst te worden afgebroken voordat er weer zal kunnen worden gebouwd. (Applaus.) Spr. wil een ieder opwekken Multatuli te lezen zoodat men zijn tijd zal leeren ken nen, zijn ideeën waarin tal van fijne schets jes zijn groote opmerkingsgave toonen, waarin hij tal van maatschappelijke mis standen aan het licht bracht, waarin hij streed voor de rechten van de vrouw en den arbeider. Spr. besloot zijn rede met op te merken, dat Multatuli zal blijken tot de on- stervelijken te behooren op grond van alles wat hij voor den vooruitgang en de ontwik keling van ons land heeft gedaan. Na een korte pauze droeg Willem van Ca- pelle eenige deelen uit Multatuli's werken voor. VELZERBRUG DEFECT GERAAKT. Gisteren is de Velzerbrug defect geraakt, doordat een verbindingsas brak. Het scheep vaartverkeer ondervindt dientengevolge be lemmering. Aangezien de as vervangen moet worden, zal het nog wel even duren alvo rens de verkeersstoring is opgeheven. Hoe kleiner u den hoek noar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past... ft Is veel minder tijdroovend om In alle bochten altijd rechts te houden). R.K. STATENKIESKRING „HOORN". De r. k. Statenkieskring „Hoorn" verga derde onder leiding van den heer H. F. Fluitman. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de komende verkiezingen voor de Twee de Kamer. De r. k. Staatspartij, hoe hevig ook aangevallen, wacht met haar levendige activiteit op alle fronten met gerustheid den komenden veldslag af. De heer Joh. Braakman deel voorlezing van het jaarverslag. Er zijn 38 af deelingen in den kieskring met 12.173 leden. In 1930 was dit getal 2000 hooger, zoodat, mede met een groeiende bevolking, er nog veel op ge bied van ledenactie kan gedaan worden. Het financieel verslag gaf aan ontvang sten 1319.13, uitgaven 237.99 zoodat het saldo 1071.14 bedroeg. Op voorstel van den voorzitter werd 100 beschikbaar gesteld voor den Rijkskies kring, met de bedoeling propaganda te ma ken voor „De Opmarsch". Herdacht werd het overlijden van den heer A. Commandeur. Na de pauze was het woord aan den heer H. J. Kuiper, lid van de Prov. Staten van Noordholland, die uiteenzette dat krachtige organisatie en verhoogde activiteit van de r. k. Staatspartij bij de komende verkie zingen noodzakelijker zijn dan ooit. Autobotsing. Gisteravond had te Oudesluis op het kruispunt Twee WegenSlikkerdijk een botsing plaats tusschen twee personen auto's, de een bestuurd door den heer Meezer uit Uitgeest en de ander bestuurd door den bedrijfsleider van de melkfabriek Hollandia uit de Beemster. Beide auto's bekwamen vrij groote schade. De inzittenden werden licht ge wond. Rijksveldwachter overgeplaatst. De rijksveldwachter C. ten Hoope te Purmerend wordt met ingang van 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Midden- Beemster. Huurstaking ten einde. De huurstaking in het Pruysdorp is opge heven. Nadat nog een flink aantal bewoners aanzegging had ontvangen de woning te verlaten, heeft het comité uit de bewoners met de N.V. „Januarius" de kwestie uit de wereld kunnen maken. Men is overeengekomen, dat de ontslagen beheerder een gratificatie zal ontvangen van drie maanden loon, terwijl de reeds ge dane huuropzeggingen met bedreiging van uitzetting ingetrokken zullen worden. De bewoners en ook de beheerder kon Jen zich hiermee vereenigen. Men besloot evenwel een buurtvereeni- ging op te richten, die de belangen der be woners bij voorkomende gevallen zal ver dedigen. Paul Kies over Spanje. Vrijdagavond werd in hotel „Concordia" alhier een vergadering gehouden, waar als spreker optrad de heer Paul Kiès, met als onderwerp: „Mijn ervaringen in Spanje". De belangstelling voor deze vergadering was groot. Met interesse werd de gloed volle rede van den heer Kiès gevolgd. Het was een zeer geslaagde vaond. Het 40-jarig jubileum van de geheel onthouding aan den Langendijk. Naar wij vernemen is Donderdagavond een vergadering gehouden van vertegen woordigers van de geheelonthoudersvereeni- gingen aan den Langendijk ter bespreking van de herdenking van het 40-jarig bestaan van de geheelonthoudersbeweging aan den Langendijk. Een programma voor den herdenkings avond werd opgemaakt. Men zal zich in verbinding stellen met de vereeniging „De Zonnebloem" van Krom menie om met haar repertoire den avond te komen opluisteren. Deelneming concours. Door het Chr. mannenkoor „de Lof- stem", staande onder leiding van den heer Paul Kok, is besloten deel te nemen aan het te houden concours te Zeist op 30 Juni en 1 Juli a.s. Woonhuis geheri afgebrand. Hedenmorgen om 7 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het woonhuis van den heer J. J. Bleek te Schagerbrug, secretaris-penningmees ter van het waterschap Zijpe- en Haze- polder, in welk perceel tevens het kantoor van dit waterschap gevestigd was. De bewoners moesten het brandende pand in allerijl in nachtgewaad verlaten en het vuur greep zoo snel om zich heen, dat van den inboedel niets gered kon worden. De brandweer te Schagerbrug kon slechts de belendende perceelen beveili gen. Deze bekwamen echter ernstige wa terschade. In het afgebrande huis lagen o.a. de archiefstukken van het Waterschap. Ook hiervan is een groot gedeelte door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. Merkwaardig toeval. Uit bovenstaand bericht blijkt, dat de secretaris-penningmeester van het water schap Zijpe- en Hazepolder thans dus zon der woning zit. En nu is het wel een zeer merkwaardig toeval, dat uist gisteren in een vergadering van di t waterschap be sloten werd, het woonhuis van den heer J. de Moor, oud-burgemeester van. Zijpe, aan te koopen. Het was de bedoeling om dit woonhuis, dat Drachtig gelegen is in het centrum van Schagerbrug, in te rich ten tot waterschaphuis en tevens tot wo ning van den secretaris-penningmeester van het genoemde waterschap. ZELFONTBRANDING VAN GRANAAT HULZEN. Vannacht om half drie werd de Alkmaar- sche politie gealarmeerd voor een zeer ern stig lijkend gevaar. De kapitein van een motortransportschip van de Marinewerf te Den Helder, de heer L. L. v. d. Vliet, die met zijn schip in het Noordhollandsch Kanaal lag tegenover de Korte Nieuwesloot, vroeg namelijk assistentie, omdat zijn lading, be staande uit oude gebroken granatenhulzen, broeide. De kapitein vreesde, dat er mis schien ontplofbare stoffen in de resten der hulzen konden zitten. Direct werd de commandant van de Alk- maarsche brandweer, de heer Ringers, ge waarschuwd, die echter adviseerde, om de artillerie-inrichting aan de Hembrug op te bellen. De commandant der artillerie-inrichting begaf zich daarna met een ingenieur ter stond op weg naar Alkmaar, controleerde hier de lading en constateerde, dat een ge deelte der lading inderdaad was gaan broeien. Er bestond echter geen gevaar voor een ontploffing of voor een brand, maar voor alle zekerheid werd de boot direct op sleep touw genomen en naar den Helder gebracht, waar ze hedenmorgen gelost werd. DE POSTZEGELINZAMELING. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Heden ontvingen wij 800 postzegels van de Ambachtschool, met het volgende, door een leeraar geteekend, schrijven. Deze zegels zijn bijeen gebracht door de leerlingen van de Ambachtschool, die zich gelukkig prijzen op deze wijze hun mede werking te kunnen verleenen om een jong leven te redden. Zij zullen doorgaan met verzamelen, om zoo mogelijk meerdere hulpbehoevenden te helpen. 6000 zegels kwamen van een meisje uit de St. Annastraat, die daarover 3 jaar ge spaard heeft. NED. VER. TEGEN WATER-, BODEM EN LUCHTVERONTREINIGING. De Nederlandsche Vereeniging tegen Wa ter-, Bodem- en Luchtverontreiniging zal op 10 Maart a.s. in Alkmaar een vergadering beleggen. Het belang van deze vergadering moge o.a. blijken uit de sprekers die zich beschik baar stelden, te weten: mevr. dr. N. L. WibautIsebree Moens, hoofd van de Biologische Afdeeling b/d Gem. Geneesk.- en Gezondheidsdienst te Amsterdam; ir. J. P. Mazure, ingenieur b/d Zuiderzee werken te 's-Gravenhage; een van de leden v/h College van Consu lenten voor den Land- en Tuinbouwvoor- lichtingsdienst; prof. dr. N. H. Swellengrebel, v/d Univer siteit te Amsterdam; de heer J. van Oldenborgh, dir. v/h Prov. Waterleidingbedrijf van Noordholland; en de heer C. Thomése, Hoofdingenieur v/d Prov. Waterstaat van Noordholland. „KENAU". Een nationale propaganda- geluidsfilm. Men schrijft ons: Maandag 22 Februari zal ook in schouw burg ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar de groote opgangmakende propaganda-ge- luidsfilm „Kenau" worden vertoond. „Kenausymbool van vrouwelijk ini tiatief richt in dezen nood-tijd een op roep tot alle Nederlanders. De herinneringen aan een roemrijk ver leden en de populaire nationale bezittingen in onze XXe eeuw, die als steunpunten van onze vaderlandsche trots gelden, vormen den aanloop tot den kern van den filmin- houd. Dit is een film, waarin de snel gemonteer de beeldflitsen zich aaneenrijen tot een film-rapsodie, waarbij de korte spelmo menten slechts dienen als rustpoozen om den stortvloed van impressies van arbeid, nationale trots en plicht, van armoede en werkloosheid, te onderbreken. Men komt hier om een aantal felle korte aanvallen op te vangen waarmede de film zich tot de toeschouwers richt, om den laatsten weerstand te breken die de koele en nuchtere Nederlander nog mocht weer houden spontaan op te komen voor het pro duct van eigen Vaderlandschen bodem. De samensteller van deze film, A. Welj- land, heeft met opzet het verhaal en de in trige vermeden en het beperkt aantal spe lers uitsluitend gebruikt als materiaal om aan de documentaire hoofdinhoud een meei dere dramatische kracht te geven, waardoor de film tevens geschikt werd ge- voor het groote publiek van iedere politieke richting godsdienst of maatschap- pelyken stand. Met de keuze van de hoofdfiguur vertolkt door Adrienne Canivez, heeft Wejjland voor dit genre propagandafilms een geluk kige keuze gedaan. De heer Chr. Pointl stond aan de camera en deze geluidsfilm is een product van de bekende N.V. Multifilm te Haarlem. De toegang voor deze belangwekkende geluidsfilm is uitsluitend voor genoodigden, op vertoon van de gezonden uitnoodiging. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 Februari is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere aothpeken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EVEN RECHTZETTEN Het zetfoutenduiveltje is ons gisteren in de drukte van den Vrijdag te glad af ge weest. Wij zijn derhalve genoodzaakt thans de twee volgende rectificaties aan te bren gen: In het verslag van „het afscheid van mevr. Eyma-Boeke" is geschreven, dat mevr. Kroon-Schotsman tot nieuw betuurslid is ge kozen. Dat moet zijn mevr. Krom-Schots- man. En verder werd in het verslag van Corn. Jonker's Koorklassen gesproken over mej. N. Wijnne, die gezongen heeft bij het ballet van het dameskoortje „Half 5". De ingewij den zullen begrepen hebben, dat hier be doeld was mej. Netty Wijn. HEROPENING MANUFACTUREN ZAAK. De firma A. Brasser, Laat 128, heeft zich aan dezen tijd aangepast en haar zaak aan een grondige metamorphose onder worpen. Het gevolg is, dat thans een manufacturenzaak is ontstaan, welke er wezen mag en die meer dan ooit in de be langstelling van de winkelende dames zal gaan staan. Het interieur is thans zoodanig ingericht dat men een volledig overzicht krijgt van alle mogelijke en dat is zeer veel artikelen op dit gebied. Gegarandeerd blijven natuurlijk kwa liteit en soliditeit, terwijl bovendien iede- ren kooper een surprise ontvangt. DIERENBESCHERMING. In zwervenden toestand is aangetroffen een zwarte poes (witte borst). De eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij ij den heer C. Verwer, inspecteur van Dieren bescherming, Baanstraat, alhier. N.V EIERVEILNG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Febr. )937. Op de heden gehouden cierenveiling waren in totaal 110000 stuks kipeiexen aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 3.90 f 4.05, 58—60 4—4.10, 60—62 4.05— 4.15, 62—64 4.10—4.25, 64—66 f 4.20— f 4.45. van ZaterJag 20 Februari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers ST AATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 100&/u 4 Ned -lodil 1934 10(A8 5H Duitscbl 30 m vertel. 28'/4 B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 166 Handel Mij Cert. v. 250 2i5 Koloniale Bank 76Vs Ned Ind. Handelsbank 169 INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie 69L/t Calve Uellt Cert95 Nederl. Ford 296 Pbilips Gloed Gem Bezit 340% Undever INDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting69'/16 Anacooda 45';'t Betbleb Steel66»/,6 Cities Service 3'/-# Kennecott Copper 47k>/jfi Republic Steel26'Vjs 11'/, 80"y* 5'/. 50U/. 227 16*V, Standard Brands Steel comm U S Lealher CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden 40i/t Dito actioos23.10 MIJNBOUW. Alg Eaplor Mij 183V. Rediang Lebong200'/, PETROLEUM. Dordtsche Petr422i/s Kon Petr442 Perlak 114 Phillips Oil 41'/, Shell Union 25V|fl Tide Water16Vih RUBBERS. Amsletd Rubber 301'/, Deli Bat Rubber 199</s He,sa Rubber 217'/, Oostkust 86 Serbadiadi180 Interc. Rubber4'/iB SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. .136 Scheepvaart Unie 1197/i« TABAKKEN. Deli Batavia 293'/, Oude Deli342'/, Scnembah351 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Pacilic Southern Radw. Cert. Union Pacific Canadian Pac, SNoteering per 50 x) ea-coupoo tr «claim 'Ev'vidnd Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. 54 37»A« 25'/, 101 laat,te k 2.30-2.45 100»/, lOOj-'Vi, 204 78'/, 169'/, 71'/,-2 9Jt/s 291 340-1 171 -V, 74 45'Vw-t 3Vs-Via 48{-1%, 27Vs- k 12 85' 5'/, 503 225'/,-7 166-/'/, 42 23.30 182»/, 200'/, 426'/, 445'/,-6 114'/, 41'/, 25J-'%, lö-'/i« 304'/,-5 201-./, 216'/, 85'/, 181'/, 4'/a 1351/,-7 120'/, 292 -31 343-V, 355 54V, 37"/,, 25'/, 12»/, naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 20 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 735,6 m.M. te Stockholm. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 21 Februari: Krachtige later afnemende meest n.w.- wind; laag bewolkt met tijdelijke opklarin gen; waarschijnlijk regen- of hagelbuien! kouder des nachts; overdag zelfde tempera tuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Buiig weer houdt aan. De depressie, die gisteren over de omge ving van IJsland was gelegen, bevindt zich thans met haar kern boven zuid-Scandinavië. Zij veroorzaakt sneeuw over Zweden, Fin land, de Randstaten, Polen en oost-Duitsch- land. Over Scandinavië blijft de vorst nog licht tot matig. In het westen en zuid westen is de barometer geleidelijk stijgende, de hoogedruk neemt daar in omvang toe. Tengevolge van deze luchtdrukveranderin gen is de wind over de Britsche eilanden, het Kanaal, de Noordzee en onze omgeving tot stormachtig toegenomen. De krachtige noordwestelijke luchtstrooming bracht bij buiïg weer afkoeling over de Britsche eilan den, onze omgeving, noord-Frankrijk en noord-Duitschland. Het is te verwachten, dat hedennacht verdere afkoeling zal volgen. De wind neemt geleidelijk af. het buiïg weer houdt aanvankelijk nog aan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen br hlle andere voertuigen van 17.51 uur tot 6.36' uur licht op. CORRESPONDENTIE. C. H. te Bergen. Na het schrijven van den heer W. lijkt uw stuk ons overbodig. Red. Alkm. Crt. Een étalage? Dat is best! Maar d' advertentie doet de rest. PREDIKBEURTEN. UITGEEST, Ned. herv. kerk, Zondagmor gen 10 uur ds. Hanneman. Evangelisatie Sedeur, Zondagmorgen 10 uur ds. Baart van Arnhem; 11.40 uur Zon dagsschool. OVER VOORBEREIDEND MONTESSOIU- ONDERWIJS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Eenige maanden geleden hebben onze stadgenooten het bericht gelezen over de oprichting van een Montessori-school voor Voorbereidend onderwijs in onze stad en zeker zullen velen zich ervoor interesseeren meer over het werk van dit onderwijs in onze omgeving te vernemen. Hier volgen nu over dit onderwijs, dat zich overal stee is grootere belangstelling verwerft en dat zich nog steeds uitbreidt, eenige nadere bij zonderheden. Velen zullen hier misschien een aanleiding in vinden om voor hun kleine kinderen nader op dit voorbereidend onderwijs in te gaan. Er wordt zoo dikwijls gevraagd: „Mogen de kinderen er keus doen, wat ze willen?" In een Montessori-school zij.i de kinderen vrij in de keuze van hun werk. Ze krijgen zoodoende gelegenheid om hun omgeving te onderzoeken in werkelijken en figuur lijken zin. In 't begin probeeren ze dikwijls 't eene werkje na 't andere, totdat ae iets speciaals vinden, wat hun echt boeit en waar ze zich dan een tijdlang in kunnen verdiepen, tot ze verzadigd zijn. Op deze wijze kan het kind zich veel natuurlijker ontplooien, dan wanneer het zich volgens een bepaald dag- rooster van het eene onderwerp in 't andere verplaatsen moet. In een Montessori-school zal men een groep kinderen tegelijkertijd bezig zien, elk met heel verschillend werk. De leidster ziet toe en grijpt alleen dèèr in, waar een kir.d een ander stoort, of waar het bij zijn eigen werk te luidruchtig is, of het niet uitvoert, zooals het behoort. Als bijv. een kleintje een emmer met spons en zeem pakt en ramen gaat lappen en daarbij erg knoeit, omdat z' i handjes nog te onvast en onhandig zijn om een zeem uit te wringen, dan zegt de leidster hem vrien delijk, doch beslist, dat hij dit op moet rui men. Ais 't noodig is, helpt ze hem er even bij en geeft hem dan een bakje met water en een kleine zeem op zijn tafel en leert precies, hoe hij wringen moet, enkel wrin gen. Zoo'n drie-jarig kindje heeft dan toch het begeerde werkje met water en oefent

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 1