Waf zou het toch beteekenen? TroMHd""1 tlieums JnoeuMideH Stukken Het koekoeksjong der omroepzenders £uchtvaact iBuitenland ALWEER DIE GEHEIMZINNIGE COMBINATIE Verkeersongelukken. ST. PANCRAS OBDAM EGMOND AAN ZEkf KOEDIJK BROEK OP LANGENDIJK' Radio De uitzendingen van radio-Luxemburg meer en meer in het gedrang. Een geliefd reclamemiddel. ZUIGER AAN RUSLAND VERKOCHT. Levering door Ackermans en van Haaren te Antwerpen. Naar wy vernemen is de bakken- en cutterzuiger Namur, welke in 1931 op de werf Gusto te Schiedam is gebouwd, door bemiddeling van het Maritiem kantoor W. H. Mellema te Amsterdam naar Rusland verkocht. De afmetingen bedragen: lengte 63 meter, breedte 13 meter en holte 4.20 meter. De constructie is voorzien van twee zandpom- pen en een waterpomp, welke tezamen on geveer 3.000 P.K. ontwikkelen. De zuiger is het eigendom van de firma Ackermans en van Haaren te Antwerpen, oorspronkelijk een Nederlandsche onderne ming, welke te den Haag gevestigd is ge weest en die al het materieèl, dat zij ge bruikt, in Nederland heeft doen bouwen. De zuiger zal dienst gaan doen in de Noordelijke IJszee. NIEUWE GEZANT IN LISSABON. Mr. J. G. Sillem benoemd. Mr. J. G. Sillem, die zooals reeds eerder gemeld werd, binnenkort benoemd zal wor den tot H. Ms. gezant in Lissabon is 16 November 1893 in Amsterdam geboren. Van 19121919 studeerde hy in Leiden en werd aldaar doctor in de rechtswetenschap In 1921 werd hy attaché te Parys, vervol gens in Brussel en daarna in Madrid. In '23 volgde zyn benoeming tot gezantschaps secretaris 2e klasse. Als zoodanig ging hij in 1924 naar Praag en in 1925 naar Buenos Aires. In 1927 werd hy gezantschaps-secretaris le klasse. In deze functie was mr. Sillem in 1928 te Bern en in 1931 te Rome werk zaam. In 1932 werd hij tydelyk zaakgelastigde in Athene. Mr. Sillem is officier in de orde van oranje-nassau en officier in de orde van St. Mauritius en Lazarus van Italië. DE IJSEL WAST. Zutfen door het water bedreigd. Gisteren was de IJsel te Zutfen tot een hoogte van 6 M 95 boven N.A.P. gestegen, zoodat het water op de laagste plaatsen over de IJselkade liep. Indien de stand nog 40 c.M. hooger wordt, zal de Baaksche Overlaat gaan werken, het geen beteekent, dat Zutfen rondom in het water komt te liggen. Ook de Berkel voert buitengewoon veel water aan, waardoor verscheidene landerijen zijn ondergeloopen. Keulen meldde gisteren 62 c.M. was, het geen ook voor Zutfen nieuwen was beteekent. BEJAARDE WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de ongeveer 70-jarige L. K., rustend landbouwer, wonende te Wester broek, toen hij per fiets den straatweg te Kropswolde wilde oversteken, door een vrachtauto uit Gieten aangereden en op slag gedood MOTORRIJDER IN BOTSING MET TOLBOOM. Gistermiddag omstreeks half vier is de motorrijder H. de Z. uit Wilnis, komende uit de richting Montfoort, met vrij groote vaart tegen de tolboom op den Noord-IJse - dijk, onder de gemeente IJselstein, gereden. Met een ernstige hersenschudding i» e slachtoffer per politiebrancard naar het 5t. Josephziekenhuis te IJselstein vervoer Zyn toestand was gisteravond bevredi gend. HEERHUGOWAARO Opening bazar Zusterkring. Het wordt een schijnbaar eindeloos ge luid, voortgebracht als door een schor per soon een heeschen klank, waa eind in onberekenbare verte ver g Sf predikant richt zyn blikke" nka"1J°I ven. Het weinig talrijke gehoor, kykt glun derend achterom, -ie-ie-ie- Note gaie in den kerkdienst. De organist frommelt wat heen en weer Went pogingen aan om de naklank van h groote harmonium te bezweren. Het orgel moet gerepareerd worden. En het orgel wordt gerepareerd Maar het wordt een geschiedenis als van Door een omvangrijke reparatie ^aan^de gebouwen is bovendien de a voor voogdij geplunderd en het orgel zal voor loopig nog wel het orgel U ï,Wn geleden werd .enige goedwillende» gltten seerd en er was een begi vanwa?r kwamen binnen, soms u begon te men ze niet verwacht had. Het bego groeien. Maar lanf werd cn yj Tot een predikant bei 1de het oude orgel zag eQ glundere gezichten der kerkgangers by de soms wondere intonaties. De gesprekken over het orgel begonnen veelvuldiger te worden. Tot er tenslotte plannen waren. De zusterkring Odith spande zich voor den wagen. Lange jaren had men gesproken en vergaderd. Artikelen werden vervaardigd gedurende de lange winter avonden. Naar heinde en ver werden aan schrijvingen gericht. De voorraad begon te groeien. Een massa werk werd opzij gezet. Een lotery georganiseerd. Het resultaat? Woensdagmorgen wapperde van den toren der N.H. kerk de vlag. Beschilderde doeken en borden met vermeldingen waren aange bracht. Een heerlijk Februarizonnetje ver leende volle medewerking. De man van Polygoon was present. En toen onze predikant, ds. van der Kam om half drie het openingswoord sprak kon hij er blijde verheugenis over uitspreken, dat er zoovelen waren gekomen, die aan de diverse oproepen gehoor hadden gegeven. Met dankbaarheid herdacht hy hetgeen door de zusters tot stand was gebracht, dankte allen die medewerking hadden ver leend hiervoor en kon uitspreken dat de bazar. wat het begin betrof als alleszins ge slaagd kon worden aangemerkt. Nadat nog een woord van dank was ge sproken aan de Landsvrouwe, wie het had behaagd, mede een gift te zenden, Werd de bazar geopend en spoedig was het kerkge bouw. dat stemmig was behangen met doe ken der firma Holsmuller te Alkmaar en geheel van interieur was veranderd, ver vuld met een vroolijk geroezemoes van de talrijk opgekomenen. Looncontract. In café Bouwstra werd een gezamenlijke besprekingen gehouden door de drie Land- arbeidersorganisaties, R.K., Christ. en Mo derne Bond, met twee der drie patroons N.T.B. en L.T.B. De C.B.T.B., wel uitgenoo- digd, was niet aanwezig. Vertegenwoordigers van de hoofdbesturen der landarbeiders waren de heeren v. d. Wiele, voorzitter Moderne; Rupping, Christe lijke en Loerakker, R.K. Nog vanaf 1934 bestaat een looncontract, wat is gebaseerd op 18 per week. Door de devaluatie, zeide de voorzitter, zyn de arbeiders genoopt hier nog niet van af te wijken. Echter wordt veel buiten het contract om gewerkt. Dit komt natuurlijk door de slechte uitkomst in het tuindersbe- dryf. De heer Kloosterboer, N.T.B.was van meening, dat nooit goed het contract kin worden nageleefd, als ook de C.B.T.B. met toetreedt. Dit toch is een groote groep van werkgevers. De heer Blom, L.T.B., meende, dat de be drijven dit loonpeil niet op kunnen brengen. De heer de Vries, N.T.B., wees op de ver keerde houding der arbeiders, toen de loonon voor de proefgemeenten zyn vastgesteld *.n deze door de burgemeesters zonder erken ning van het contract zyn verlaagd op f 16,50 en later op i 15. De voorzitter legde uit, dat het niet moge lijk was hiertegen te protesteeren, daar aan den Langendijk geen contracten loopen.ie waren. Ook werd van de arbeiders voorgesteld eer. jongensregeling, te bepalen op 14 jaar 4, 15 jaar 6, 16 jaar 8, 17 jaar 10, 18 jaar 12, 19 jaar 14, 20 jaar f 15 per week, alles voor losse arbeid, zoowel de jongens als de volwassenenregeling. _A Voor den leeftijd van 1720 jaar f 1,50 verhooging voor de drie zomermaanden. De heer Bijpost, L.T.B., wees op de vele ongeorganiseerden zoowel arbeiders als patroons. Dit zal vele moeilykheden op- leveren. Tenslotte werd na breedvoerige discussie besloten om ter gelegenertijd over de con tracten nogmaals v*r4ade*e? TB zuilen De besturen der N.T.B. en L.T. dit contract aan hun leden voorleggen. Rijksveldwacht. De rijksveldwachter-brig. tit. J. H. Noot wordt met ingang van 1 Maart ^overge plaatst naar Middenmeer De heer Noot heeft zeven jaar zijn standplaats te Obdam gehad. Arbeidsbemiddeling. Op voorschrift van den minister van sociale zaken zullen voortaan werkloozen direct by aanvang der werkloosheid by de arbeidsbemiddeling moeten wordeninge schreven en niet pas als zy uit de kas gaan trekken of voor steun of werkverschaffing lntaTeroigatkzTdes het orgaan 6der arbeidsbemiddeling aan werk kunnen worden geholpen. Steunverleening in de wachtweek. volgens beschikking van den minister van sociale zaken mag aan werkloozen ge durende de wachtweek van hun werklo zenkas steun worden verleend door de ge meente als naar het oordeel van het or gaan van steunverleening daartoe aanlei ding bestaat, omdat zij slechts kort gewerkt hebben. Vacantie-kolonies. Woensdagavond werd door de afd. van het Centraalgenootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantie-kolonies in het lokaal van den heer H. K. de Weerdt, onder leiding van den heer M. Mulder, een vergadering belegd. De voorzitter opende met een welkom en hoopte nuttig werkzaam te zyn in het be lang van het kind. Ingekomen was een dank betuiging van een ouderpaar voor de verzor ging van hun kind. Van het Kleedingfonds was bericht dat een nauwkeurig toezicht noodig is om medewerking te verleenen. Gepoogd zal worden verschillende aanvul lingen te doen om meer in bruikleen af te geven. Besloten werd 10 beschikbaar te stellen voor het Kleedingfonds. Uit het jaarverslag zij vermeld dat het doktersonderzoek plaats heeft. Er zyn vier kinderen uitgezonden met een gunstig resul taat. De rekening van de penningmeesteres, mevr. Davids—Wortel, gaf aan als ontvangst f 225.04, uitgaaf 179.15, saldo 45.89. De heer C. Hartland adviseerde tot goedkeu ring. De voorzitter bracht dank aan secretaris, penningmeesteres en dr. den Hartog voor het vele werk dat gedaan is. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heer M. Mulder en mevr. MolenaarGrimm werden herkozen en tot leden van de controle-commissie werden be noemd de heeren C. Hartland, P. Kooij en Jb. Hart. Hierna sluiting met dank voor de samenwerking. Chr. schoolvereeniging. Woensdagavond kwajn de chr. school vereeniging in vergadering bijeen onder leiding van den heer J. Balder, die in zijn opening wees op de zegenrijke werking van het chr. onderwijs en de gunstige omstandigheden waarin de school ver keerde. De rekening van den penningmeester gaf een batig saldo aan van 2083.17. In het bestuur werden de aftr. heeren H. Glas, W. de Groot en G. Koedijk her kozen. Aangenomen werd een voorstel om den penningmeester machtiging te verleenen tot het opnemen van gelden op de giro rekening. Door den secretaris werden eenige me- dedeelingen gedaan betreffende de nieu we schoolgeldheffing. Op een reeds eerder gedaan verzoek de school des middags een kwartier later te doen aanvanken zou nog nader bespro ken worden. I STAATSPENSIONNEERING. Mag ik den heei; J. v. d. Meulen te Bakkum den goeden raad geven, vóór hij zijn goocheltoeren t^n beste gaat geven aan het lezend publiek, maar eens aan Bamberg te denken? Die zeide ongeveer het volgende: goochelen is niets, als je maar weet hoe het gaat. De heer v. d. Meulen, zeker een beambte van Duin en Bosch of een groote tegenstander van onzen mooien strijd, dacht: ik zal de menschheid eens toonen wat die staats- pensionneerders de menschen toch trach ten wys te maken en als redder der vader- landsche schatkist ook eens een schepje er op doen. Hjj heeft toen een rekening opgezet, die getuigt van zyn fantastische rekenkunst. Wellicht zal de minister van financiën, als hij ook zijn ingezonden stuk gelezen heeft, hem nog wel voor een lintje voordragen, want hy heeft dat werkelijk verdiend. Het is zoo ongeveer als met het rekensommetje van de koe: de eerste koe 1 cent en de volgende het dubbele, enz., dan is de heele koop toch nog te duur. Maar ter zake. Waar het om gaat is het volgende: Op het oogenblik zyn er 60.000 uitgestotenen, die vallen buiten elke be paling. Dat zijn de kleine middenstan ders en zelfstandige baasjes, die geheel aan hun lot worden overgelaten. Voor hen vragen wij directe hulp; het groote leger van hen die op 3 Dec. 1919 65 jaar of ouder waren, kwam in het genot van een premievry pensioentje. Velen hebban zich nog vrijwillig kunnen verzekeren voor 39 ets. per week en krijgen daardoor hun pensioentje, maar als wy zoo door zouden gaan als de heer Vermeulen, dan was onze zaak hopeloos. Nu is zij dat niet, ook niet na zijn ge goochel. Wij raden hem aan onze propaganda- avonden eens te bezoeken. Weldra zal in Castricum of Bakkum wederom een avond gehouden worden, dan kan hij hooren wat wy willen. Het is zeer te betreuren, dat hij zoo slecht op de hoogte is en zoo maar zonder meer naar de pen grijpt en blijk geeft niet het minste begrip van onzen strijd te hebben. H. BRUIN Nz., voorzitter der afdeeling Alkmagr. WAAKT OVER ONZE FINANCIEN. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de ingekomen stukken in uw blad in verband met de vernieuwing van de walmuren van de Mient, verzoek ik U beleefd het volgende een plaatsje te willen verleenen: De directeur van Gemeentewerken, als mede wethouder Klaver, hebben het gedu rende de behandeling van deze kwestie in den raad doen voorkomen alsof het on verantwoordelijk was om dit werk nu nog niet uit te voeren, daar de toestand daar ter plaatse levensgevaarlijk was, indien er b.v. met een storm een zware boom zou omwaaien. Nu zou ik dezen heeren willen vragen hoe het dan mogelijk is dat bij het rooien van de zware boomen aldaar die zwakke walmuren geen centimeter zijn ontzet of beschadigd, terwijl deze boomen die m.i. 4 a 5000 K.G. wegen, met donderend ge weld op die h.i. zwakke walmuren zyn terecht gekomen. (Bijzondere correspondentie). Radio-Luxemburg, de vrijbuiter in den aether die zich niet aan conventies stoort, op golflengte en in kilowatts uitzendt zoo als hem dat souverein goeddunkt, en die drijft op de opbrengst van de reclame die hij, in afwijking van de meeste bona-fide zenders, uitzendt geniet door deze dingen veel, en niet altijd sympathiseerende, belangstel ling in de het groothertogdom omringende landen. Onlangs was er zelfs in de pers sprake van, dat Engeland, Nederland en Duitschland een gezamenlijke protestnota aan de Luxemburgsche regeering over dezen sterken reclamezender zouden voorbereiden; voor zoover Nederland betreft kunnen wij echter met zekerheid verklaren, dat dit ge rucht eiken grond ontbeert. Het eenige wat Nederland deed was als bekend een ministeriëel verbod van door gave der uitzendingen van Radio-Luxem burg door distributiecentrales. Ook in Luxemburg zelf heerscht geen on vermengde tevredenheid over den machti gen op Junglinsters hoogvlakte gebouwden zender. Of eigenlijk: over de wijze waarop deze geëxploiteerd wordt niet. Deze ontevredenheid gaat in twee richtin gen: programma's en financiëel beleid. Wat het eerste betreft: voor de eigen gouwsprake des lands, de in engeren zin nationale Luxemburger uitzendingen dus, is slechts één half uur per week beschikbaar gesteld, nl. Zaterdagavond van half negen tot negen uur. Laatstleden Zaterdag zag dat halfuurtje er bv. aldus uit volgens het programma met wat goeden wil vertaalt men t' wel „Programm von der Leetzeburgers Halef Stonn vum Samschdeg den 20 Februar 1937 (Owes vun !4~9 bis 9 Auer). Eng Baueren Stonn zesummegestallt vum Hèr Pierre Ca- riers, a virgedroen vum Jean Krippes, Willy Ries an Aloyse Minden vu Ro'sport". Dat vinden de Luxemburgers wel wat schraal toebedeeld.. Ernstiger zijn echter de bezwaren tegen den financiëelen opzet en de exploitatie van Radio-Luxemburg. Deze zijn thars zelfs aanleiding geweest tot een interpellatie in de volksvertegen woordiging, waarbij harde noten te kraken zyn gegeven. De feiten en tenlastelegging komen onge veer hier op neer. Radio-Luxemburg is, naar de wetten des lands, een Luxemburger naamlooze vennootschap, maar het kapitaal, groot 25.000.000 franken, is grootendeels buitenlandsch en in hoofdzaak Fransch. In den Raad van Beheer zitten evenwel ook Luxemburgers; voorzitter ervan is zelfs de Kamerpresident, Emile Reuter. De reclame-uitzendingen zyn echter ver pacht aan buitenlandsche reclamebureaux (Havas in Frankrijk, een Engelsch bureau in Londen etc.) en de twee genoemden krij gen onderscheidenlijk 33 pCt. en 25 pCt. van de opbrengst in hun land. De bezwaren, die de heer Victor Bodson. van de oppositie, in de Kamer bij zijn inter pellatie opsomde waren in 't kort deze: de Luxemburgsche staat zou ongeveer één der de deel van de winsten krijgen; Radio- Luxemburg bestaat nu al 5 jaar, we hebben sindsdien een kabel die bijna een millioen franken kostte van stad-Luxemburg naar Junglinster gelegd; de balans geeft een zuivere winst in 't laatste jaar van 141.000 franken aanen de Staatskas krijgt, vol gens de ingediende Staatsbegrooting, niette min geen rooie cent, al trekt de Kamer president als voorzitter van den Raad van beheer 42.000 fr. en het Kamerlid, tevens lid van dien Raad, Diderich, burgemeester van Groot-Luxemburg, 22.000 franken per jaar van de Radio; men schrijft er verder, bij een kapitaal van 25 millioen franken, maar even 4y? millioen per jaar af en betaalt nog 6 mil lioen franken korting aan buitenlandsche reclamebureaux En dan nog werd het beheer voor de voe ten geworpen, dat Radio-Luxemburg in po litiek opzicht niet neutraal zou zyn, met name in de berichtgeving over den Spaan- schen burgeroorlog zou het eenzijdig pro- rebelsch georiënteerd zijn. Tenslotte onthulde de heer Bodson de volksvertegenwoordiging dan nog dat er een aanbieding is, den Luxemburger radio zender zoo als-ie reilt'er zeilt over te nemen voor een bedrag van 100.000.000 Lux. fran ken 13.000.000 gulden) te betalen in 20 jaren, na afloop waarvan de zender dan Staatseigendom zou zijn geworden. Boven dien wilde deze nieuwe gegadigde dan nog een nationale Luxemburger schouwburg subsidieeren ook! De minister vond dit van een concurreerende kongsie stammende aan bod echter .liet serieus genoeg om er op in te gaan en overigens heeft minister Dupong zich tegen dezen aanval verweerd met op te merken, dat de Staat precies krijgt waarop hij volgens het Cahier des charges even tueel recht heeft; er is in de afgeloopen 5 jaren nog geen cent dividend aan aandeel houders uitgekeerd en dus ook nog niet aan den Staat; de kabel, die inderdaad een kleine millioen franken gekost heeft hij dient om de in de hoofdstad gelegen studio met den zender te verbinden wordt door de vennootschap regelmatig in de overeenge komen annuïteiten terugbetaald; de zeer hooge afschrijvingen zyn volkomen ver klaarbaar uit den aard van het bedrijf en tenslotte: de Engelschen dringen gewoonweg om voor hun reclame aan bod te komen, zoo goed is de zender in technisch opzicht. Wat de politieke neutraliteit betreft: de radiocontrole-commissie ontving zoo onge veer even veel klachten over te veel Franco vriendelijkheid als over te veel Spaansche regeeringsvriendelijkheid Dus dat zou dan wel zoo'n vaart niet loopen. Tenslotte vond de minister dat men ook eens moest bedenken, hoeveel goodwill de zender het land wel bracht, door dag-in dag-uit den naam van Luxemburg door millioenen radio-luidsprekers te laten hoo ren Dit laatste is, dunkt ons, slechts ten deele juist, want naast de goodwill staat zeker in vele gevallen toch ook op z'n minst bepaald gebrek aan waardeeling voor de bandeloos heid van dezen vrijbuiter in den aether, zoodat het de vraag blijft of Radio-Luxem burg op den langen duur het landje wel ten zegen zal zyn? "Vele Alkmaarders zijn overtuigd dat deze uitgave van duizenden guldens, vooral in dezen slechten tijd, voorloopig achterwege had moeten blijven. Het komt mij voor dat het college van B. en W. geen verantwoording op zich durft te nemen en steeds uitvoert wat de directeur van gemeentewerken voorstelt en ons, arme belastingbetalers, schatten geld kost. Wij hebben dat geld wel noodig voor andere noodzakelijke doeleinden, o.m. het ondersteunen van de Alkmaarsche bevol king in dezen slechten tijd. Eén punt zou ik nog wel speciaal onder de aandacht van het college willen bren gen en dat is: „als men in een verre toe komst nog eens over gaat tot concentratie van gemeentebedrijven, zorgt dan dat aan het hoofd van een geconcentreerd ge meentebedrijf een man komt te staan die het algemeen belang behartigt en niet uitsluitend het belang van zyn bedrijf." Het komt mij voor dat wij hier in Alkmaar geregeerd worden door heeren ambtenaren, die geen voldoende reke ning houden met den noodlijdende finan- cieelen toestand van Alkmaar en zijn be woners. Met dank voor de plaatsing. Een belastingbetaler. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" bereikte op de uitreis Rangoon. De „Djalak" landde, uitgaande, te Rome. De „Rietvink" arriveerde op de thuisreis te Rhodes en de „Edelvalk" kwam op de thuisreis te Medan aan. DE VLUCHT PARIJS—TOKIO. De Fransche vliegers Libert en Denis zijn om half elf plaatselijke tijd uit Karachl naar Allahabad vertrokken. DE VLIEGTOCHT VAN LINDBERGH. Lindbergh in Indië. Lindbergh is gisteravond met zijn vrouw per auto naar Poona nagaan, ongeveer 80 mijl ten Zuiden van 1 beo:!: u- t. i cm h.i vi! I «;..i tijdens de moessons door de pos.vhegiuiacn wordt gebruikt. DE KOMENDE KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Vijf voorwaarden der oppositioneele belijdende kerk. De oppositioneele groepen der belijdende kerk in Duitschland hebben minister Kerrl vijf voorwaarden medegedeeld, waarvan zy hun deelname aan de komende kerkelijke verkiezingen afhankelijk stellen, t.w.: 1. Vrijheid van het woord. 2. Vrijheid van vergadering. 3. Vrijlating en herstel in functie der in hechtenis genomen predikanten. 4. Erkenning door den staat van Schisma tuschen de nationaal-socialistische Duitsche Christenen" en de oppositie. 5. De verkiezingen moeten gehouden wor den overeenkomstig de gebruiken der kerk. De groepen, die door het manifest der oppositie vertegenwoordigd worden, zyn de Luthersche staatskerken van Beieren, Wur- temberg en Hannover, de belijdende keik onder leiding van den oud-duikbootcomman dant Niemoeller en de plaatselijke parochie- comite's der niet-nationalistische evange lische kerk. GROOTSTE DROOGDOK TER WERELD OP HAWAII. De Amerikaansche minister van marine, Swanson, heeft de begrootingscommissie van het representantenhuis verzocht, het reeds goedgekeurde bedrag van tien mil lioen dollar voor den bouw van een marine- dröogdok te Pearl Harbor op Hawaii, te ver- hoogen tot 15 millioen. Dit droogdok moet het grootste ter wereld worden. OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. Het water van de Saone stijgt nog steeds. Alle weidegronden langs de rivier zyn over stroomd en vormen een groot meer tus- schen Tournus en Macon, waaruit boomen, daken en wegen opsteken. De wegen zijn hier n.1. verhoogd in verband met de veel vuldige overstroomingen. r.1.'geven, is geen lunst: f„1 het goe'd spandeeren! Eeli voor eiken winkelier: Gaat by óns adverteerenl

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7