Zwemmen. NIEUWE WERELDRECORDS VAN RAGNHILD HVEGER. Op de 880 yards en 1000 meter borstcrawl. De Deensche zwemster Ragnhild Hveger heeft Zondagavond te Stockholm het we reldrecord 880 yard borstcrawl verbeterd en gebracht op 11 min. 10.1 sec. Het record stond tot dusverre op naam van de Amerikaansche zwemster Leonore Knight met 11 min. 34.4 sec., gevestigd te New York op 22 Juli 1934. Voorts bracht mej. Hveger het wereld record 1000 meter borstcrawl, dat reeds in haar bezit was, omlaag van 14 min. 35.6 sec. tot 14 min. 12.3 sec. Het oude record had zij op 23 Augustus van het vorige jaar te Hel- singfords gevestigd. VERGADERING KRING N. H. BOVEN 'T IJ. In hotel „Reitsma" te Zaandam is Zaterdagmiddag de vergadering gehouden vin den Kring Noord-Holland boven 't IJ van den K. N. Z. B. Er waren afgevaardig den van een negental zwemvereenigingen. Voorzitter Zethoven opende de verga dering en wees er op, dat het afgeloopen jaar zeer rustig en met weinig emoties verloopen is. Na de notulen en de gebruikelijke jaar verslagen werd een langdurige bespre king gehouden over de agenda van de algemeene vergadering van den K. N. Z. B.f waarin vooral het punt „Zwemkro- niek" danig uitgesponnen werd. Bij de verkiezing van bestuursleden werden in de plaats van de heeren Zet hoven, Bruins en Nijboer respectievelijk gekozen de heeren Ir. v. Zijp (Zaandam), Kok (Krommenie) en Hansen (Alkmaar). Tot afgevaardigden naar de bondsver gadering werden aangewezen de heeren Ir. v. Zijp en Menno Bos, met als plaats vervangers de heeren Kok en Hansen. Hierna werden de K. N. Z. B.-diploma's van den kring over 1936 uitgereikt. Voor Alkmaar werden met toepasselijke woor den van gelukwensch de diploma's 4 x 50 M. vrije slag dames (D.A.W.) en 50 M. schoolslag dames (Corry de Vos Bur- chart) uitgereikt. Bij de rondvraag werden eenige interne aangelegenheden besproken, waarna den scheidenden voorzitter woorden van dank werden gebracht voor zijn gemoedelijk en verstandig beleid. Zijn opvolger is de heer Ir. v. Zijp (Zaandam). Biljarten. KAMPIOENSCHAP 3-BANDENSPEL. Sengers kampioen. De totaal-uitslag werd: A. Sengers 7 0 392 6 0.729 14 J. H. Sweering 5 1 377 11 0.597 11 P. J. M. Geestman 5 0 364 7 0.600 10 H. Petersen 5 0 371 6 0.534 10 J. Drukker 4 1 335 7 0.524 9 'N. Gobits 4 0 366 5 0.551 8 J. Kleerekoper 3 0 359 6 0.508 6 C. B. Koopamn 1 1 303 6 0.526 3 D. A. de Foei jaeger 0 1 293 5 0.428 1 Jhr. dr. J. C. Mollerus reikte na afloop de kampioensmedaille uit. Dammen. D.O.S., ST. PANCRAS. Donderdagavond speelde de damclub D.O.S. uit St. Pancras in het clublokaal een vriendschappelijken wedstrijd tegen Damlust uit Zuid-Scharwoude. De uitslag was als volgt: D.O.S. Damlust P. BooiJb. v. d. Welle 20 Jb. ToepoelP. Beers 02 P. Peereboom—P. v. d. Welle 1—1 D. Kloosterboer Cz.Joh. Huitema 20 C. IvanghJo Pluister 20 F. KunstP. v. d. Molen 11 Tj. KoelemeyT. de Haas 02 J. Oud—Jb. Grootjes 0—2 G. NieuwlandP. Schuifelen 20 K. Kieft—G. Balder 0—2 D. BuismanW. Kuiper 02 J. Kloosterboer Pz.G. Huitema 11 Jb. MadderomJ. Pluister 02 H. WiedijkA. v. d. Welle jun. 11 K. Bakker Tz.—J. v. d. Molen 11 C. Hoogland—K. Witzen 20 P. Nierop—C. Schuffelen 11 K. Wester—C. Klingier 2—0 A. MeereboerJ. Weel 20 A. HooglandJb. v. d. Welle se: 20 Jb. DuifJb. Bekker 11 H. Groen Cz.Jb. Verkroost 20 W. Pool—W. Kuit 2—0 J. BusscherAd. Bruin 20 K. Bakker Az.Jo Groen 11 K. TimmermanN. Molenaar 20 C. Groen Cz.N. Bruin 20 R. van GraftTh. Quax 02 K. de GeusG. Bakker 11 J. LelieveldG. Vroling 11 door D.O.S. gewonnen met 3624 Schaken. V. V. V. I WEERSTAAT ZANDVOORT I. V. V. V. Ii verplettert de Zand- voort-reserves en wordt kampioen in haar afdeeling. Woensdag 24 Februari werd door het le tiental van V. V. V. in haar clublokaal in den stedelijken muziektuin de laatste com petitie-wedstrijd voor de le klasse van den N.-Hollandschen schaakbond gespeeld tegen het in de laatste jaren zoo sterk in kracht toegenomen le tiental van Zand voort (aan het eerste bord waarvan speelt de bekende schaker L. Prins, die vooral in den laatsten tyd door zijn successen in Hastings en Bir- mingham zeer de aandacht heeft getrok ken). Deze wedstrijd was van groot belang, niet zoozeer voor V. V. V. zelf (die geen kampioenskansen meer had) doch speciaal voor Zandvoort en Haarlem (H. S. G. I). Zeer waarschijnlijk zou Zandvoort door een overwinning op V. V. V. door haar be- tèr bordgemiddelde beslag kunnen leggen op het afdeelingskampioenschap der le klasse N. H. S. B. en zou haar mede-concur rent (Het Haarlemsch Schaakgezelschap), ofschoon beide clubs in de competitie-pun ten gelijk stonden, er op die manier nog net naast grijpen. De V, V. V.-ers, die het alzoo geheel in hun macht hadden om het kampioenschap zoowel in Zandvoort als in Haarlem te doen belanden, hebben zich op sportieve wijze van hun plicht gekweten en tegen de kampioe nen in spé een verbitterden strijd gevoerd. Wel waren zy door het niet medespelen van de heeren E. de Waal (bord 3) en P. Ooijkaas (bord 5) danig gehandicapt, doch de beide invallers deden voor hen weinig onder. Aanvankelijk leek het er op, dat Zand voort een groote overwinning zou behalen; want reeds spoedig stond Zandvoort met 3—0 voor wegens winstpunten aan het le, 3e en 4e bord. Hierbij bleef het echter en V. V. V. boekte daarna 2 winstpunten aan de borden 5 en 8, terwijl in 2 partijen de puntjes broederlijk werden gedeeld. Bij het beëindigen van den wedstrijd was de stand 34 in het voordeel van Zand voort, terwijl 3 partijen (de borden 2, 9 en 10) arbitrair zullen worden beslist, aange zien over deze partijen geen overeenstem ming kon worden bereikt. Het is zeer de vraag of Zandvoort dezen wedstrijd nog zal winnen, daar de borden 9 en 10 voor V. V. V. (Alkmaar) gunstig staan. Bij een gelijk spel (5—5) is H.S.G. I (Haarlem) kampioen. Hieronder de gedetailleerde uitslag: D. Appel Jr.L. Prins 01 P. J. RosP. Kersten afgebr. P. HoekstraD. de Lange 01 P. DeugdJ. Speyer 01 A. W. TegelA. de Groot 10 P. HartogL. Blok J4 A. Vader—P. Verdonk y. B. VeltmanBoldwidt Jr. 1 D. WeisenbornJ. Veth afgebr. D. Appel Sr.A. Pielage afgebr. 34 V. V. V. speelde aan de oneven bordnum mers met wit. Aan de overzijde in het clublokaal speel den de V. V. V.-reserves (2e tiental) tegen de Zandvoort-reserves (2e tiental) voor de competitie van de reserve 2e klasse B van den Noordhollandschen schaakbond. Bij een gelijk spel (55) zou V. V. V. 2 reeds kampioen zijn, maar zij nam geen halve maatregelen en versloegen de kustbe woners met 73, volgens onderstaanden uitslag: W. PijningH. van der Weiden 01 C. KieftO. K. de Lange 10 J. H. VoortF. de Jong 10 J. Kwadijkmevr. Crok-Stalling y,y H. BooijE. A. ter Braake 15 H. Vlug—C. Slagveld 1—0 T. HeinisC. L. Bolwidt Sr. 10 G. Groenewoud-J. J. v. Stekelenburg y-y J. de HaanA. Hollenberg Sr. 01 A. van VlietVersteege 01 Totaal 73 in het voordeel van V. V. V. V. V. V. 2 speelde aan de even bordnum mers met wit. 'fxow Hcuiai 'flieums KOEDIJK Boerenleenbank. Vrijdagavond werd de jaarvergade ring gehouden door de Coöp. Boerenleen bank in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer A. Molenaar. Medegedeeld werd dat de rente is vast gesteld. op 4J4 voor voorschotten en 3 rente-spaargelden. Van de vereeniging Helpt Elkander was een schrijven ingekomen om den toestand der vereeniging te bespreken. De heer W. Butter vroeg of de voor schotten gedekt zijn. De kassier antwoord de naar genoegen. Uit de rekening 1936 zij vermeld dat aan spaargelden was omvangen 62431.63 en uitgegeven 68723.70, aan terug be taalde voorschotten is ontvangen 11014.58, aan voorschotten is uitgegeven 700. Van de leden in loopende rekening is ontvangen 28327.45 en uitgegeven f 22670.11. Van de Centrale Bank is in loopende rekening ontv. 54150.45 en uitgegeven 64628.91. Van de crisis-organisatie is ontvangen en uitgegeven ruim 14000. Op het waarborgfonds wei'd gestort 141.69, het eindcijfer van de rekening 1936 bedioeg 18u.461.10 in ontvangst en uitgaaf. Uit de balans stippen wij aan als bezit ei. uitstaande voorschotten 199556 95 w.o. volgens mededeeling ruim 56000 onder garantie van de Prov. Noord Holland en de ge~,e°"te en tegoed in loopmre rekening van de rekening houders 23840.80, als schulden-spaargel den 115 00.57, rekenit.rrhouders 870, Centrale Bank 63763.40, reservefonds 18236.58, tot van d? ba^ns f 239735.26. Uit het jaarverslag zij vermeld dat het ledental is 143 leden, 292 spaarders, 213 voorschotten. De heer A. Molenaar is benoemd tot voorzitter in de plaats van den heer Jb. Visser. Verschillende aflossingen zijn ge daan tot een belangrijk bedrag. De heer P. Hart besprak den aandrang die van boven gekomen is om aflossingen te doen en wees op de financieel zwakken die nu genoodzaakt zijn om af te dragen. Spreker wilde eendrachtig samen werken om den toestand onder de oogen te zien. De voor zitter antwoordde dat er van boven af aan gedrongen is. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer A. Molenaar geko zen werd tot lid van het bestuur en den heer Jac. Kramer tot lid van den Raad van Toezicht. Als plaatsvervangers werden gekozen de heeren Jac. Kramer en K. de Waal. Door het bestuur werd voorgesteld om aan de Centrale Bank voor te stellen geen aandrang meer te doen om voor 1937 geen aflossingen meer te vragen. Bij de rondvraag besprak de heer W. Butter dat de Centrale Bank zich nu mat ons bemoeit waaraan wij niet ten volle kunnen voldoen. Hij wilde een commissie benoemen om deze zaak in behandeling te nemen en hiervoor een raadsman aan wijzen. Ook de voorzitter van Helpt Elkander achtte het noodig dat de mensch hooger gesteld werd dan de gulden. De heer Hart pleitte voor een commissie om den druk van de bedrijven te verlichten in samenwerking met het bestur en als de Centrale niet kan helpen dan moeten wij naar de Overheid om hulp. De voor zitter zeide dat men volgens de statuten een commissie mag benoemen. De heer Lammerschaag meende dat het bestuur gevoeglijk de werkzaamheden kan uit voeren. Na breedvoerige besprekingen werden aangewezen als commissieleden de heeren P. Hart, W. Visser, C. Spaan, Ws. Butter en A. J. Schipper. Hierna sluiting. OUDKARSPEL Operetteclub „Caecilia". Blijkens de in dit nummer geplaatste advertentie zal de operette-club „Caecilia" onder leiding van den heer H. J. Zaal op Zondagen 28 Februari en 7 Maart opvoeren de bekende operette „lm Weissen Rössl", (in het Witte Paard). Deze uitvoeringen beloven weer mooi te worden. De populaire operette waarvan de verschillende wijsjes meermalen door de radio klinken heeft een aardige inhoud, welke door de leden van Caecilia goed wordt weergegeven. Men heeft zich de me dewerking verzekerd van een orkest, zoo dat een goed geheel wordt verkregen. Naar men ons mededeelt zijn reeds een groot aantal plaatsen besproken. Men haaste zich dus. Verdere bijzonder heden in de advertentie. NIEUWE NIEDORP Onderling Veefonds. De deelhebbers van het Onderling Vee fonds vergaderden in de Prins-Maurits alhier, onder leiding van den heer D. Pool. De ontvangsten hebben bedragen 2694.63 en de uitgaven 2504.24. Alzoo is er een voordeelig saldo van 190.39. De omslag heeft bedragen 3.50 per koe en voor het jongvee 1.75 per stuk. In deze bedragen is begrepen: vrije des kundige hulp bij hét kalven, vrije genees kundige hulp van veearts Rempt bij melk- ziekte, en indien de hulp van een veearts wordt ingeroepen en de koe wordt afge keurd, worden ook deze veeartskosten door het Fonds betaald. 1 Januari 1936 waren verzekerd 356 koeien en 59 hokkelingen. Het aantal deelhebbers bedroeg 65. In Mei werd het fonds belangrijk uitge breid. Door opheffing van het Fonds te Zijdewind traden 19 nieuwe deelhebbers toe met totaal 139 koeien en 25 hokke lingen. De heer P. Wijnker heeft in deze streek tijdelijk als commissaris dienst gedaan en de werkzaamheden naar aller genoegen verricht. Per 1 Mei j.1. waren verzekerd 500 koeien en 81 stuks jongvee. Er zijn afgekeurd 16 koeien en 1 pink, waarvan er twee naar de verwerkings inrichting zijn gegaan. De totale opbrengst is geweest 777. Aan totale schade is uitbetaald 1867.50. Per 31 Dec. 1936 waren verzekerd 555 koeien en 99 stuks jongvee. Alzoo een vermeerdering van 199 koeien en 40 st. jongvee, bij het vorig boekjaar. Per 1 Jan. was het aantal deelhebbers met 20 vooruitgegaan. De omslag heeft over de laatste 4 jaar bedragen: 1933 5.60, 1934 6.80, 1935 3.70 en 1936 3.50. Hierna volgde herziening van het regle ment. Hoewel enkele artikelen nog be sprekingen uitlokten, volgde goedkeuring zooals het thans is opgemaakt. Als com missaris werd herbenoemd de heer P. Groot Pz. te 't Veld. Wegens uitbreiding van het Fonds werd het noodig geacht een commissaris meer te hebben, voor de streek Zijdewind. Benoemd werd hiervoor de heer P. Wijnker. In de plaats van den heer A. Grin werd tot rekeningcommissie lid benoemd de heer P. Wit te 't Veld. Hierna werd door veearts Rempt een interessante lezing gehouden over 'n aan tal dierenziekten, waarnaar met groote aandacht geluisterd werd. Bij de rondvraag bracht de heer Floor in bespreking, dat de directeur voor al zijn bemoeiingen nimmer eenige vergoeding ontvangt en meende dat zulks niet juist is. De secretaris meende zich in deze te moeten laten hooren en deed zelfs een voorstel aan de vergadering om de ver goeding voor den directeur te bepalen op 25.wat na ampele bespreking werd aangenomen. Hierna sluiting. HEILOO De bij-raad. In ons verslag van de vergadering van den bij-raad hebben wij Zaterdag als lid den heer J. Rus Cz. genoemd. Dit moet zijn J. Rus Jz. Opheffing kleuterschool. Het z.g. christelijke kleuterschooltje aan den Hollenweg (niet te verwarren met die in het Sportgebouw) is opgeheven. De onkosten tegenover het kleine aantal kinde ren waren te hoog. Werkverschaffing. Met ingang van 1 Maart is de nieuwe re geling voor de gemeentelijke werkverschaf fing in werking getreden. Voor hen die uit andere hoofden geen inkomsten hebben is een regeling ontworpen van twee weken werken in de drie weken, m.a.w. na twee weken werken, een wachtweek. In de rege ling zijn inbegrepen de gewone toeslagen. In de wachtweek wordt geen loon en toeslagen gegeven. Het uurloon blijft 0.45 per uur en de werkweek blyft als gedurende de win-, termaanden. Opgeheven. Het kinderkoor Harmonie, waaraan mej. Rus en den heer Hoogervorst een 15-tal jaren werkten, is opgeheven. Jammer, want het was een evenement in ons dorpsleven. Het roemloos einde is gekomen door den slechten financieelen toestand. UITGEEST Ensemble De Boer—van Kijk. Op initiatief van den heer Baltus trad Donderdagavond alhier op het ensemble Esther de Boervan Rijk in het hotel Wil- helmina. Dit was de eerste maal dat mevrouw Esther de Boervan Rijk in ons dorp zou optreden en het behoeft dan ook geen ver wondering te wekken dat voor deze uit voering groote belangstelling bestond. Opgevoerd werd „Betje regeert", een stuk dat door het ensemble reeds met veel suc ces elders was opgevoerd. Toen het stuk was aangevangen en me vrouw de Boer van Rijk ten tooneele ver scheen als „Betje", werd haar luide hulde gebracht, evenals na afloop. STOMPETOREN Zondagavond gaf de Nutsafdeeling „Nieuw Leven" een uitvoering in café Renses. De voorzitter, de heer P. Leegwater, betreurde het, dat de opkomst niet grooter was. Er is genoten. Tijdens het optreden van het „Duo Wijo" schade aanhoudend de lach door de zaal, toen zy de scènes uit de revue ,,'t Is altijd wat" opvoerden. Lustig zong het publiek de refreintjes mee en er heerschte een opgewekte stemming. Ook de meer ern stige liedjes werden met aandacht gevolgd. Onder diepe stilte speelde één der leden van het muzikale trio, de heer Siewerts uit Alk maar, een tweetal soli op zijn viool, op de piano begeleid door den heer J. v. d. Brink, n.. de Berceuse van Jocelijn en The broken Melody, waarmee men een luid app^us oogstte. Met instemming der aanwezigen dankte de voorzitter het „Duo Wijo" en de heeren musici voor hun prestatie. Tot slot werd er lustig gedanst. 't ZAND Centraal Genootschap. In zaal-Schrieken alhier werd een ver gadering gehouden van de afd. 't Zand van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies. De vergadering werd geopend door dr. J. J. Boerma. Uit het jaarverslag bleek, dat een meisje van Keinsmerbrug 69 dagen uit gezonden is geweest, met eerr zeer bevredi gend resultaat. Hierna volgde vaststelling der rekening en verantwoording. Over 1936 was ontvan gen aan contributie 47, aan subsidie 31.39 J?, aan rente 8.63, totaal alzoo 87.0214. De uitgaven bedroegen in totaal 83.74; batig saldo 3.28J4. Vervolgens werd zuster Meurs bij accla matie herkozen als bestuurslid. Waar het aantal betalende leden tamelijk teruggeloopen is, zullen pogingen worden gedaan nieuwe leden te winnen. ST. MAARTENSBRUG „Eerste hulp by ongelukken". In het lokaal van den heer P. Kossen, alhier, werd dezer dagen de eindles ge geven van den cursus „Eerste hulp bij ongelukken", welke cursus onder leiding stond van dr. W. van Slooten en zuster G. Kuilman. De cursisten boden bij deze gelegenheid aan dokter van Slooten en zuster Kuilman een fraai geschenk aan, als bewijs van waardeering voor het genoten onderricht- SCHAGERBRUG Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. P. Nap, is aan het Technicum te Bingen am Rhein (Duitschland) geslaagd voor het examen candidaat-ingenieur. WARM EN HUIZEN Filmavond. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer Wester de film Hollands Glorie vertoond. De voorzitter van den L. T. B. heette allen welkom, vooral de heeren van de Hobaho die de film gratis kwamen geven. Spreker beval ook de pas opgerichte Floralia-vereeniging ten zeerste aan. De film liet ons zien de groote veilings gebouwen met haar onderdeelen voor administratie-onderzoek enz. Ook prach tige bollenvelden, beplant met tulpen, hyacinthen en narcisen en velden die voor de bollenteelt in orde zouden ge maakt worden met de modernste machi nes. Verder toonde de film ondex*zoekin- gen naar ziekte, verpakking en verzending naar 't buitenland, enz. In de pauze gaf de heer van Nouiand uitvoerige inlichtingen over bewaring, behandeling en soortkeuze der bollen. Consultatiebureau zuigelingen. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: het aantal gehouden zittingen bedroeg over 1936: 24. In het kalender jaar zijn 346 consulten verstrekt. In 1936 zijn 52 nieuwe zuigelingen ingeschreven, waarvan uit de gemeente Warmenhuizen 46 en uit andere gemeenten 6. Var. deze 52 zuigelingen ontvingen 44 borstvoeding, 100 gedurende de eerste "'.ri^ï maanden. Door de wijkverpleegster zijn 351 huis bezoeken gedaan. WIERINGEN (12 t./m. 26 Februari. Geboren: Jan Dirk, z. v. J. Haver- korn en M. Sluis. Geertje, d. v. C. H. Steigstra en W. Dalmulder. Catharina, d. v. G. Boontjes en N. van Dalen. Grietje Agatha, d. v. A. Feenstra en A. M. Dietz. Ondertrouwd: S. Wilms en A. C. Brinkman. Gehuwd: M. Nieuwland en A. Kooij. W. F. A. Zoons en S. Lont. Overleden: A. Wagemaker, 84 jaar, wed. v. A. Schram. M. de Haan, 66 jaar, echtg. v. T. Luijt. E. S. Siesling, 4 jaar, dochter van J. A. Siesling en J. Bontes. P. Bakker, 76 jaar, wedn. v. G. Vermeulen. A. de Wit, 54 jaar, echtg. v. Jac. Lont. C. Tijsen, 63 jaar, echtg. van R. Kuit. J £aaiste éecicfite (Ongecorrigeerd.) Het hooge water. Vanochtend heeft de Usel in Zutfen een waterstand van 7.69 N.A.P. bereikt, zoodat nog een was van 13 un. werd geconstateerd. Het verkeer onder de IJselbrug is gestremd. Voetganger» krij gen nu de gelegenheid, over den spoor weg te gaan. De omgeving van Zutpben is één groote watermassa, waarin alleen de de hoofdverkeerswegen van het water zijn vrij gebleven. In de buitenwijken van de stad zijn veel kelders, nadat de Baaksche overlaat is gaan werken, on- dergeloopen. Deskundigen verwachten, dat morgen te Zutphen de was tot staan zal komen, nu Keulen vanochtend weer 9 cm. val en Westervoort nog maar 1 cm. was meldt. Het verkeer over den EmmerOc- schenweg naar Dóetinchem is nu geheel afgesloten. LAFFE WRAAKNEMING. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij den oud-burgemeester van de gemeente Bergh (Geld.), den heer Smit, die thans te 's-Heerenberg woonachtig is, aan de voorzijde van zijn huis alle ruiten ingeslagen. Gebleken is, dat bovenge noemd vandalisme gepleegd is door K. W. in opdracht van een zekeren J. D., tegen welken laatste voor kort in het politieblad gewaarschuwd werd, om niet met hem in relatie te treden. BRANDSTICHTING EN FRAUDE TE HAARLEM. Conducteur verduisterde f 409. Zaterdag heeft in de woning van een 56- jarigen conducteur van de N. Z. H. T. M. te Haarlem een brandje gewoed. Bij het onder zoek naar den oorzaak heeft de politie ont dekt, dat de conducteur zelf den brand had gesticht om de ontdekking van door hem gepleegde fraude te verijdelen. De man had n.L sedert het laatste jaar gelden verduis terd ten nadeele van de maatschappij. Van de bedragen, welke hij voor ver kochte tramkaartjes ontving, droeg hij slechts een gedeelte af, en om niet te worden ontdekt, maakte hij eiken dag twee controle- staten op. Een daarvan was op de juiste wijze ingevuld en die toonde hij aan den controleur op de tram. De andere gebruikte hij wanneer hij op het kantoor moest af rekenen. Gedurende zes maanden heeft hy op deze wijze ongeveer 400 gulden ver duisterd. Daar bij de controle van de in zijn bezit zijnde kaartjes de fraude aan het licht dreigde te komen, had hy in zijn woning brand gesticht en ervoor gezorgd, dat een hoeveelheid plaatsbewijzen verloren ging. De man heeft tijdens het verhoor een volledige bekentenis afgelegd. Hij is in be waring gesteld. KOLENDAMP-VERGIFTIGING TE BUSSÜM. Gezin aan den dood ontsnapt. Buren hebben vanmorgen het gezin van den metselaar Mosterdman aan de Floralaan te Bussum bewusteloos gevonden. Man, vrouw en twee kinderen beneden het jaar lagen te bed in de alkoof, waarvan één der deuren open stond. De haard in de aangrenzende kamer verspreidde een hevige kolendamp. De 30-jarige man en zyn vrouw zyn naar de Majellastichting gebracht, waar men de levensgeesten met een zuur stofapparaat weer heeft opgewekt. Hun toe stand is nog ernstig. De kinderen zijn er beter afgekomen en zijn bij familie onder gebracht. Üucktvaact DE POSITIE VAN DE POSTVLIEGTUIGEN. De positie van de postvliegtuigen was heden als volgt: Djalak, uitr. te Rangoon Nachtegaal, uitr. te Rhodos. Edelvalk, thuisr. te Athene. Kievit, thuisr. te Rangoon. HET VERDWENEN AUSTRALISCH VLIEGTUIG TERUGGEVONDEN. Vijf inzittenden omgekomen, twee nog in léven. Het vliegtuig, dat sedert 19 dezer werd vermist, is op 75 mijl ten zuiden van Bris- bane in Australië gevonden. Het toestel is geheel vernield. Van de zeven inzittenden zyn vyf om het leven gekomen, de beide anderen, inlanders, zijn op wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt. Een heeft een been gebroken, de ander heeft geen letsel bekomen. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. Uit Rangoon wordt gemeld, dat de hee ren ir. de Kok en Schmidt Crans aldaar zijn aangekomen. De vliegtocht werd be gunstigd door prachtig weer. Vandaag zijn de vliegers verder gegaan. LINDBERGH IN CALCUTTA. De heer en mevrouw Lindbergh zyn per trein uit Nagpur te Calcutta aangekomen. CORRESPONDENTIE. Een omtrekbewoner alhier. Wanneer de redactie Uw naam niet weet, heeft Uw stuk geen kans op plaatsing. Red. Alkm, Cft*

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11