Huldiging van den P. Boendermaker Cz. HEERHUGOWAARD Vrijdagavond kwam de Raad onder voorzitterschap van wethouder Krom, in spoedvergadering, voltallig bijeen. Het eenige te behandelen punt betrof een voorstel van den heer A. Goudsbloem, die aan het Zuideinde van den Middenweg een hoenderbedrijf annex veehouderij gaat op richten, en die hoewel zijn bedrijf buiten het tegenwoordige waterleidingnet kwam te staan, daaraan gaarne aansluiting wenschte. Hij was hierover met B. en W. in contact getreden en het eindresultaat dezer bespre kingen was geweest, dat de heer Gouds bloem zich had verbonden tot een minimum afname tot een bedrag van 50 per jaar ge durende tien jaar, terwijl hij tevens garant had gesproken voor de helft der kosten, die voor rekening der gemeente overbleven, tot een bedrag van 20 per jaar. helft der kosten. De voorzitter deelde mede, dat het college van B. en W. met dit voorstel accoord kon den gaan, hoewel 't zich niet had verheeld, dat het hier een principiëele kwestie gold, daar, nu men zich eenmaal op dit standpunt had gesteld, de mogelijkheid onder het oog moest worden gezien, dat ook uit andere deelen der gemeente, eveneens nog niet aangesloten, dergelijke voorstellen zouden kunnen komen. De heer Tromp meende ook den anderen kant van het voorstel te moeten bezien. Hier gold het iemand, die kapitaalkrachtig ge noeg was om een dergelijk garantievoorstel te doen, doch het geval kon zich ook voor doen, dat men in 'n ander deel der gemeente, waar men niet die garantie kon stellen, even gaarne waterleiding had. Hoe werd de houding van de gemeente dan? De voorzitter antwoordde, dat ieder geval op zich zelf moest worden beoordeeld. Even als thans is geschied, zal ook dan weer het oordeel van den Raad worden gevraagd. De heer Oudeman kon de houding van het waterleidingbedrijf niet bewonderen. Het gaat hier niet alleen om het pand Gouds bloem, doch ook om de andere perceelen, die er bij betrokken worden en dus aanslui- tingsplichtig worden. Kan het bedrijf alleen de kosten daarvan niét dragen, indien dit stuk niet genoeg rendabel is? De heer Krom antwoordde, dat het bedrijf in deze geheel zakelijk blijft en indien de gemeente niet bewilligt men er zeker van kan zijn, dat er geen aansluiting komt. De heer Groenland wees er op, dat ook de Veenhuizer Middenweg nog niet aangesloten is en een rondgang daar bij de betrokkenen niet den gewenschten uitslag had gehad. Ook hij zag in, dat er dus uit het aanne men van dit voorstel consequenties zullen voortvloeien. Wethouder Kooij meende dat men diege nen, die zich met een bedrijf als de heer Goudsbloem in de Waard komen vestigen, naast de lasten die men hen oplegt ook wel eenige lusten mag geven. De heer Van der Ham accentueerde het reeds door den voorzitter gesprokene om trent het zakelijk standpunt, dat het be drijf steeds heeft ingenomen. Er is echter een regeling tusschen bedrijf, provincie en gemeenten, waarbij de beide laatsten zich verplichten een zeker percen tage van een mogelijk nadeelig saldo van een stuk leiding aan het bedrijf te voldoen, zoodat hiermede de mogelijkheid wordt geopend, dat ook niet geheel rendabele ge deelten worden aangesloten. Hierna gaf hij een overzicht van de kos tenberekening. De totale aanleg bedraagt 3000. De door het bedrijf gestelde rente voet is 9, zoodat 270 per jaar aansluitings- kosten moeten worden verkregen. Spr. gaf hierna een opsomming en kwam zoo tot het ongedekte bedrag van 40 per jaar voor de gemeente, waarin nu de heer Goudsbloem genegen is 20 bij te dragen. B. en W. vonden dit een acceptabel aanbod en waren uit dien hoofde met hun voorstel tot bewilliging gekomen. Verschillende leden zijn er beducht voor. dat bij mogelijk ongunstiger exploitatie rekening dan de gecalculeerde het bedrag, dat de gemeente zal moeten betalen de f 40 zal overschrijden, v.n.1. daar er eenige niet aansluitplichtige perceelen zijn en de moge lijkheid bestaat, dat deze zich niet aanslui ten. De secretaris deelde mede, dat een der niet aansluitplichtigen bereids toezegging heeft gedaan Enkele leden meenden, dat de heer Gouds bloem zich contractueel moet verbinden, dat bij eventuëelen verkoop van zijn bedrijf of bij beëindiging der hoenderfokkerij, wat ook tot de mogelijkheden behoort, toch de ga rantie zal moeten worden betaald eventueel door zijn rechtverkrijgenden. De voorzitter zegde toe, dat het college de gemaakte opmerkingen ter harte zal nemen. De heer Dekkers wilde nog eens op de houding van het bedrijf wijzen en meende dat dit een ruimer standpunt moest in nemen, v.n.L waar de hygiënische eischen hier een woord meespreken. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. aangenomen met allee^i de stem van den heer Groenland tegen. Glimlachje De inbreker tot zijn onzichtba- ren collega: Kom maar gerust, Piet!der is geen sterveling in de buurt! De jubilaris ontvangt c van Kunsten en Minister Slotemaker de Bruïne spreekt. (Van onzen eigen verslaggever). Zaterdagmiddag is de bekende Ber- gensche collectionneur van moderne schilderijen, de heey P. Boendermaker Cz., in het Stedelijk Museum te gaster- dam, ter gelegenheid van zijn 60sten verjaardag op grootsche wijze gehul digd. Naast de zeer vele kunstschilders en beeld houwers met hunne dames, merkten wij op den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, wethouder E. Boekman, jhr. D. C. Roëll, dr. F. Schmidt Degener, den heer C. Baard, oud-directeur van het Stedelijk Museum, prof. W. van der Pluym, den heer Reynaula, eveneens een bekend kunstver zamelaar, dr. Jan Kalff, jhr. mr. van Kin schot, burgemeester van Alkmaar, in zijn kwaliteit van president van het College van regenten van het Centraal Ziekenhuis, mr. Ledeboer, als praeses van het curatorium van het Alkmaarsche Gymnasium, alsmede vele Bergenaren. Toen de jubilaris met zijne echtgenoote en familieleden door den directeur van het Museum, jhr. Roëll, werd binnengeleid, werd hij reeds dadelijk met een hartelijk applaus begroet. Een hartelijk woord van den Minister. Min. Slotemaker de Bruïne ving zijn toespraak aan met de opmerking, dat de 60ste verjaardag van den jubilaris niet de eenige reden was van zijn aanwezigheid. Men zal begrijpen, dat, wanneer spr. alle menschen, die 60 jaar worden in Nederland, persoonlijk ging gelukwenschen, er van de Departemantale arbeid weinig terecht zou komen. De 60ste verjaardag van den jubilaris is dan ook slechts de aanleiding om aan spr. als minister van Kunsten en Wetenschappen de gelegenheid te geven, iets tot den heer Boendermaker te zeggen, omdat spr. over tuigd is, dat ons volk jegens hem zeer groote verplichtingen heeft. U hebt, zoo vervolgde spr., zich willen wijden aan het bevorderen en steunen van kunst en het is allen bekend, dat zij, die door hun innerlijken drang en hunne be gaafdheid zich aan de kunst wijden; daar door niet. altijd een gemakkelijk economisch leven krijgen. Naast de kunstenaars hebben wij behoefte aan personen., die hun werk verstaan en waardeeren en hen als een Maecenas steunen. Dat heeft U gedaan en in zeer overvloedige mate. Ik neem aan, dat U daartoe gedrongen werd door de begeerte om de kunst te steunen en te bevorderen naar haar ideale en geestelijke zijde, maar ook om de excistentie te vergemakkelijken van hen, die zich willen wijden aan de kunst. Wij spreken op dit oogenblik in Nederland over de School in Bergen en als ik het goed begrijp, is dat de School van Boender- maker, maar wij twisten niet over den naam. Wij spreken thans over Uw verdienste tegen over degenen, die zich aan de kunst wijden en daarmede over Uw verdiensten aan ons volk. Ik neem aan, dat gij Uw keuze deed inge volge uw eigen intuïtie, maar ik stel mij ook voor, dat gij uw voortreffelijk werk niet zoudt hebben kunnen verrichten en voortzetten zonder de hartelijke sympathie van mevr. Boendermaker, zoodat ik mij voorstel om te spreken over het echtpaar Boendermaker, waarvan één vandaag jarig is. (Applaus). Ik wil hier de uitdrukking herhalen: 1'art pour 1'art. Het is mij bekend, dat er onder deze uitdrukking allerlei kunstzinnige con travers hebben bestaan, maar ik herinner aan dat woord, omdat ik mij voorstel, dat het werk, dat u gedaan heeft voor de kunst, niet is verricht met een zekere bedoeling en met een zekere berekening, maar dat, wat gij deed, alleen geschiedde om de kunst. Daarvoor willen wij onze waardeering uitdrukken door iets tastbaars. Wanneer gij zoudt zeggen, dat dit een miskenning zou zijn van uw innerlijk willen, dan zal ik onmiddellijk dit gestoelte verlaten, maar als dat niet het geval is, dan wil ik u zeggen, dat H.M. de Koningin besloten heeft, bij besluit van 25 Februari, om aan U als blijk van waardeering toe te kennen de Eerepenning van Kunsten en Wetenschappen, in goud. (Applaus). Ik behoef u niet te zeggen, hoe eerlijk ik mij erover verblijd, dat dit besluit is ge nomen en dat ik de gelegenheid heb kunnen vinden, U persoonlijk van dat besluit kennis te geven. Wanneer ik de waarde van deze medaille in goud wil uitdrukken, dan kan ik u zeggen, dat mevr. Boendermaker, wanneer u besloot, om alle dragers van deze medaille in Nederland op de thee te noodigen, niet behoefde te schrikken, want het zijn er nog geen twintig, die deze eer genieten. Ik hoop, dat u daarom nog te meer zult waardeeren, dat H.M. de Koningin aanleiding heeft gevonden, U op deze wijze dank te brengen voor wat u heeft gedaan voor de kunstenaars, voor de kunst, de regeering en ons volk. (Applaus). Spr. verzocht hierop aan mevr. Boender maker de penning op de borst van haar echtgenoot te spelden, die op hartelijke wijze aan dat verzoek voldeed. Kunst en Wetenschappen e gouden eere-penning Wetenschappen. P. Boendermaker Cz. Hulde namens het Gemeentebestuur. Weth. Boekman wenschte den jubilaris namens het gemeentebestuur van Amster dam hartelijk geluk. Een 60ste verjaardag, aldus spr., is op zichzelf geen belangrijk ding. Dat zegt niets, maar Boendermaker en Bergen zegt meer, zegt alles. De kunst kan niet leven zonder kunst beschermers. Er zijn niet veel kunstbescher mers in ons land en daarom is het leven van de beeldende kunstenaars er dan ook naar. Wanneer iemand kan zeggen, dat hij zich voor de beeldende kunst, en in het bizonder voor de schilderkunst, verdienstelijk heeft gemaakt, dan kan niemand dat met meer recht doen dan U. En daarin ligt uw groote beteekenis voor het Nederlandsche kunst leven, voor de moderne Nederiandsche schilderkunst. Er zijn in ons land vele kunstverzamelaars, maar weinig kunstbeschermers. Kunstver zamelaar zijn beteekent maar al te vaak een behoorlijke geldbelegging en men waagt daarbij dan ook geen moreel en artistiek risico, wanneer men een verzameling van Nederlandsche meesters aanlegt en daarbij let op gerenommeerde hamen en reputaties. Anders staat het, wanneer men het aan durft, de aankoop van schilderijen van jonge schilders, waarvan in de geschiedenis nog zal moeten blijken of zij groote kunstenaars zijn geweest, met zijn artistieke verantwoor delijkheid te durven dekken. Daar is per soonlijkheid voor noodig. Dat dwingt res pect af en voor dezulken heb ik de grootste eerbied en tot hen behoort U. (Applaus). Aankoopen van levende kunst beteekent bescherming van levende kunstenaars, om dat deze daardoor in de gelegenheid worden gesteld, hun scheppingsdrang uit te leven! Het gemeentebestuur van Amsterdam verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat het reeds eerder tegenover U van zijn waar deering deed blijken, door U in 1935, toen het Museum 40 jaar bestond, met de zilve ren medaille van de stad Amsterdam te ver eeren, als blijk van waardeering voor wat U gedaan heeft voor de Nederlandsche kunste naars, maar ook als blijk van dankbaarheid voor de beschikbaarstelling van schilderijen uit Uwe verzameling aan het Stedelijk Museum, het stadhuis en een aantal vereni gingsgebouwen in de gemeente, die niet meer denkbaar zijn zonder de aanwezigheid van de schilderijen uit de verzameling Boender maker. Vandaag huldigen wij U door de aanbie ding van een bloemstuk in de Amsterdam- sche kleuren om U opnieuw te doen blijken van onze groote onverzwakte waardeering voor hetgeen gij, met steun van Uw vrouw, hebt gedaan. Weest ervan verzekerd, dat het gemeentebestuur van Amsterdam nim mer zal vergeten, wat gij hebt gedaan voor de levende kunst. (Applaus). Huldiging door het Comité. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer C. Baard, bracht allereerst dank aan den vriendelijken gastheer van het Museum, jhr. D. C. Roëll, voor de fijngevoeligheid, waarmede deze hem, die gedurende 25 jaar heeft kunnen meeleven met de toewijding, waarmede de heer Boendermaker de kunst diende, heeft toegestaan, in zijn plaats, namens het Comité thans een woord van dank te spreken. In die dank wenschte spr. in de eerste plaats den vader van den jubi laris te betrekken, die geboren en getogen in een milieu, buiten alle kunstleven om. ten koste van aanzienlijke geldoffers, den jubi laris gelegenheid heeft gegeven, zijn inner lijken drang te volgen. Van dezen, die wegens zijn hoogen leeftijd niet aanwezig kon zijn, was een telegram van gelukwensch aan de familie ingekomen en heden bereikt hem, aldus spr., telegrafisch de hem toe komende hulde vanuit deze feestelijke ver gadering. In de tweede plaats wilde spr. in de hul diging van den jubilaris betrekken mevr. Boendermaker, die in ongeëvenaarde saam- hoorigheid met hem, en met een scherpen blik, de kunst mede heeft geleid en gediend. Daarvoor ook haar onze hulde en warmen dank. Niet alleen als vriend, als kunstbescher mer en collectionneur, maar ook als mensch bent gij, jubilaris, karakteristiek door uw ongekunstelden eenvoud. Spr. bewaarde juist daardoor aan de samenwerking met den heer Boendermaker in dit museum de meest aan gename herinneringen. Als voorzitter van het huldigingscomité, dat spr. dank bracht voor de eensgezinde samenwerking, bood spr., onder de mede- deeling, dat het Comité gemeend had, de keuze van het geschenk aan den jubilaris over te moeten laten, den heer Boender maker een bedrag voor het huldeblijk aan, den wensch uitsprekende, dat hij nog vele jaren door dit huldeblijk een aangename herinnering aan dezen dag zal bewaren. (Applaus). Waardeering van de schilders. De kunstschilder, S. L. Schwarz, spreken de namens de kunstenaars, vertegenwoordigd in de collectie Boendermaker, deelde mede, dat deze kunstenaars, Hollandsche en Bel gische schilders, op spontane wijze, ieder een werk van hen beschikbaar hadden ge steld om da?rdoor blijk te geven van hun sympathie en hun hulde. Spr. bood eer. groote portefeuille met tee- keningen, benevens een aantal schilderijen van die kunstenaars aan en uitte den wensch, dat deze collectie nog vele jaren als een blijvende herinnering aan dezen dag zal dienen. (Applaus). Een woord namens den Holland- schen Kunstenaarskring. De kunstschilder, Piet van Wijngaerdt, sprak hierna namens den Hollandschen Kunstenaarskring een woord van hulde. Deze Kring, aldus spr., is van dankbaarheid vervuld voor de warme belangstelling, die do jubilaris steeds voor zijn tentoonstellin gen toonde en voor de vele aankoopen, daar steeds door hem gedaan. Het dient te worden geboekstaafd voor de kunstgeschiedenis, dat de heer Boender maker steeds vorstelijk heeft gehandeld en op grootsche wijze als kunstbescher mer is opgetreden, zonder bijoogmerken. Wij willen daarvoor hier getuigen van onze bijzondere erkentelijkheid. (Applaus). Op de haar eigene, spontane manier bood hierop de kunstenares Else Bergh, mevr. Boendermaker bloemen aan. (Applaus). Hulde van de V. V. V. Bergen. Namens de V. V. V. te Bergen verheugde de heer D. A. Klomp zich ten zeerste over de hooge onderscheiding, den heer Boender maker zoo even verleend. De V. V. V. van Bergen, aldus spr., is trotsch op den jubilaris, omdat ze weet, dat door zijn collectie en het werk van de schil ders van de Berger School het mooie plaatsje Bergen internationale bekendheid verkreeg. De V. V. V. had daarom gemeend, den heer Boendermaker door toezending van een bloemstuk aan zijn woning te moeten huldigen en spr. verheugde zich erover, dat daar ook des morgen reeds fraaie bloem stukken van het gemeentebestuur van Alk maar, van het curatorium van het Gym nasium en van regenten van het Centraal Ziekenhuis prijkten. Hij zag daarin een be wijs, dat ook in dezen ontwrichten tijd, tijd- genooten nog waardeering kunnen toonen voor iemand, die door daden toont, dat bij het geloof bezit, dat ook onze tijd schilders telt, die in de kunstgeschiedenis van ons land een blijvende plaats zullen innemen. (Applaus). Hierna begaf de jubilaris zich met zijn fa milieleden naar een aangrenzende zaal, waar men gelegenheid kreeg, om de familie persoonlijk te complimeriteeren en waar ververschingen werden rondgediend. ^xouituAaai Tlieums WIERINGERWAARD Bond van boerinnen. De afdeeling Wieringerwaard van den bond van boerinnen en plattelandsvrouwen heeft wederom een succesvollen avond te boeken. De zaal van den heer Breed was Don derdagavond flink bezet, zoowel met man nen als vrouwen. De presidente mevr. Visser-Bakker heette allen hartelijk welkom op deze bijzonderen avond. Donderdagmorgen werd van den heer Strijbos een telegram ontvangen dat hij on mogelijk kon komen in verband met het vangen van een bijzonder soort visch uit de Westerschelde. Dat was een groote teleur stelling, doch achteraf is dit het geval niet, omdat de heer Hemmer tot een rede bereid werd gevonden. Door dezen werd nu voorgedragen „De opgaande zon", in vier bedrijven van Her man Heijermans. De manier waarop de verschillende frag menten van dit bekende stuk door den heer Hemmer werden voorgedragen was prach tig- Het woord van dank door de presidente was ten volle verdiend. WIERINGEN Voorkeuring stieren. De provinicale voorkeuring voor stie ren zal in deze gemeente worden gehouden op Zaterdag 3 April a.s. op het marktplein te Hippolytushoef om 2 uur. BROEK OP LANGENDIJK Geref. Jongelingsvereeniging. Voor de chr. geref. jongelingsver. trad alhier op de leger- en vlootpredikant, ds. Jansen, met het onderwerp: Reisindrukken over Amerika". In een boeiend betoog werd beschreven hoe onze vaderen een eeuw geleden de Hollandsche kolonie hadden gesticht, hoe het langzamerhand een land werd waar de geestelijke eenheid ontbrak, ontstaan door de samenstelling van allerlei vclken, zoodat de Hollanders er al meer en meer terrein verloren, onze taal verloren ging en uit eindelijk alles onder Engelschen invloed kwam. Breedvoerig werd nog stilgestaan bij de zeden en gewoonten van het Amerikaan- sche volk, waarna deze leerzame avond op de gebruikelijke wijze verd gesloten. WINKEL Oudercommissie. Donderdagavond vergaderde de Ouder commissie in het lokaal van den heer R. Laan. De heer Span heette de aanwezigen wel kom. Hierna hield spreker een lezing getiteld „Afscheid". Deze avond stond in het tee- ken van afscheid, aangezien de heer Wolt huis als onderwijzer gaat vertrekken, ter wijl een lid der oudercommissie aftreedt en niet herkiesbaar is. De lezing werd door de aanwezigen aan dachtig gevolgd en na afloop werd den heer Span een hartelijk applaus gebracht. Bij acclamatie werden drie leden van de oudercommissie herkozen, terwijl in de va cature-Vries werd gekozen den heer J. J. Peetoom. Daarna kwam het afscheid van den heer Wolthuis aan de orde. De heer Nobel sprak als lid van de com missie van toezicht op het L. O. en zeide dat de commissie den heer Wolthuis had leeren kennen als iemand met een goed ka rakter. Spreker wenschte hem veel goeds in zijn nieuwe betrekking. De heer Vethman sprak als voorzitter der oudercommissie. Het speet hem, dat de heer Wolthuis wegging, maar hij was verheugd, dat. hij in een andere gemeente een betere positie had verworven. Hierna sprak de heer Span als lid van 't onderwijzend personeel waardeerende woor den, welke hij vergezeld liet gaan met het aanbieden van een electrische leeslamp, aangeboden door het onderwijzend perso neel. De heer Wolthuis dankte voor de ge sproken woorden en zeide dat hij in Win kel een buitengewoon prettigen tijd had doorgebracht. TEXEL Jaarvergadering afd. „Den Burg" van den L. T. B. Te Texel is behalve de afdeeling „Den Burg" thans ook een afdeeling „De Cocks- dorp" opgericht van den L. T. B. De jaar vergadering, die Donderdagavond in hotel „De Zwaan" te Den Burg gehouden is, wan de laatste, waarin de heer C. de Wit als voorzitter fungeerde, daar deze, evenals het bestuurslid, de heer G. Leber thans tot de afd. De Cocksdorp gaan behooren. Voor de nieuwe afdeeling hebben zich 21 personen als lid opgegeven. De rekening over 1936 sloot met een ba tig slot van 28.77 en die van het slacht veefonds met een saldo van 2.75. Het fonds heeft thans een kas van 2964.97. Zeer lange besprekingen werden gevoerd over de afgewezen steunregeling voor de schapenhouders. Wie hiertegen nog in beroep willen gaan, kunnen zich nog bij het bestuur opgeven. Bij de bestuursverkiezingen, werden in- plaats van de heeren C. de Wit en G. Le ber tot bestuurslid gekozen de heeren C. Kuip Mz. en J. Boogaard. De aftredende bestuursleden werden ver der herkozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. Veeger. Aan den heer C. de Wit, die sinds de op richting van de afdeeling, in 1917 voorzit ter is geweest, werd als bewijs van waar- deering voor het vele door hem in het be lang der vereeniging verricht, een fraaie vulpen aangeboden, terwijl de Geestelijk adviseur Kap Grend eenige waardeerende woorden tot den scheidenden voorzitter richtte. De heer De Wit dankte voor de hulde. Nog werd besloten een bedrag van 10 per jaar voor de Landbouwschool te Den Burg beschikbaar te stellen. BERGEN Bergen's Harmonie. Gedeputeerde Staten hebben aan het gemeentebestuur doen weten, dat zij na kennisneming van de door B. en W. aange voerde motieven er accoord mede gaan dat aan „Bergen's Harmonie" een subsidie van 250 uit de gemeentekas wordt verleend. Gedeputeerde Staten hadden oorspronke lijk op schrapping van deze subsidie aange drongen. Verstrekking wollen dekens. Vanwege het steuncomité B zyn aan een 37-tal daarvoor in aanmerking komen de werkloozen 2 persoons-wollen dekens verstrekt. NOORDSCHARWOUDE 40-jarig bestaan „Excelsior". De harmonie ..Excelsior" bestaat dezer dagen 40 jaar en dit heugelijk gebeuren zal op Zondag 13 Maart feestelijk herdacht worden voor leden en genoodigden. De draaihartigheid in de kool. Naar wij vernemen, zullen proeven worden genomen met het planten van kool in de Wieringermeer, in verband met het optreden van de draaihartigheid in de kool. Deze proeven zullen staan onder leiding van den rijkstuinbouwconsulent den heer ir. Rietzema. In de Wieringermeer heeft men eenige proefvelden verkregen door bemid deling van de directie van de Wieringer meer. Daar zullen planten worden uitge zet uit de koolstreek en ook planten, welke in de Wieringermeer zullen worden ge zaaid. Dan kan men de verschillen mis schien constateeren. HEERHUGOWAARD De bazar is geslaagd. De bazar van den zusterkring „Odith" mag als goed geslaagd worden beschouwd. Hoe wel den tweeden dag minder bezoek te wachten was dan op den eersten, ook al door de minder gunstige weersomstandig heden, is de uitkomst toch bevredigend te noemen. De verschillende attracties werden druk bezocht en deze bazar mag alleszins geslaagd heeten. Hedenavond zal de verlo ting plaats vinden in de herv. kerk. Het kerkelijk zangkoor zal eenige liederen ten gehoore brengen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8