Het groene Waar het recht zijn loop heeft JCeck Schooi heffing. Na de noodige voorspiegelingen, helden verschillende slappelingen, die in alle gemeentes voorkomen, over naar den wil der regeering en stemden voor ophef fing. Zelfs werd zoo ver gegaan dat twee ge meenteraadsleden, juist op dezen dag na ja ren werkloosheid, werk kregen, en niet op de vergadering durfden komen, uit angst dan weer ontslagen te worden. Alle middelen zijn geprobeerd, om de zaak ongedaan te krijgen, doch niets mocht baten, nu echter reeds 2 jaar, staan de ouders pal, en sturen hun kinderen per bus naar een andere openbare school in een na burige gemeente. Geprobeerd wordt nu een Volksonderwijsschool te stichten, tot heden echter nog zonder resultaat. Spreker spoorde aan om steeds waakzaam te blijven de hier ter plaatse groote afdee- ling, dwong sprekers respect af. Het ware te wenschen dat in de steden het zelfde kon worden gezegd, b.v. Amsterdam met 150 openbare scholen telde slechts 3000 leden, Na den spreker kwam het feestelijke ge deelte aan den beurt met het optreden van het tooneelgezelschap van Wervershoof, met het tooneelstuk: „Robbedoes". De weergave was uitstekend. De aankleeding deed echter wel eenige afbreuk aan het geheel. De muziek van de heeren Verburgt e.s. was als steeds een succes. Zij hebben ook veel bijgedragen tot de gezelligheid van dezen avond. De heer de Ruiter sloot den avond, dank brengende aan den spreker, tooneelisten en muzikanten. NOORDSCHARWOUDE Tuinbouwver. De Eendracht. Zaterdagavond werd door de tuinbouw- vereeniging de Eendracht te Oudkarspel en Tuinbouwbelang te Noordscharwoude een z.g. praatavond gehouden in het lokaal van den heer J. de Bakker. De belangstelling was groot, daar plm. 80 personen waren op gekomen. Voorzitter was de heer J. Ootjers, die na een hartelijk woord van welkom het woord gaf aan den heer P. Band van Nieu we Niedorp, hoofdcontroléur N.A.K., die een lezing hield over de N.A.K. en de keuringen. Spr. gaf een overzicht van het keurings wezen, zooals dit ongeveer 15 jaar geleden gebeurde. Het waren moeilijke jaren, doch men heeft vol gehouden. Er is veel werk te verrichten om den gezondheidstoestand van de aardappelen te verbeteren. Goede resul taten zijn reeds bereikt, ook na enkele jaren wat de handel in pootgoed betreft. De we tenschap ging vooruit, waarvan profijt werd getrokken. In Friesland was men reeds in 1902 begonnen met vlas en granen, n.J. met liet houden van gewassenwedstrijden. Later is men pas met aardappelen begonnen. Te genwoordig is er een goede opleiding voor keurmeesters én heeft men geschoold per soneel. De handel is geïnteresseerd bij goed gekeurd pootgoed. In 1932 kwam het poot- aardappelbesluit, waardoor een goede har monie tusschen teler en handelaar ontstond. De uitvoer van de laatste jaren bedraagt reeds zes tot zeven millioen gulden. Deze uitvoer is niet van belang voor de export consumptieaardappelen. Slechts een klein deel van de oppervlakte in andere landen is beplant met goedgekeurd pootgoed. Men heeft telkens weer nieuw pootgoed noodig daar de degeneratie vlug werkt. Goede af nemers zijn Frankrijk en België. Andere landen trachten op ons een voorsprong te behalen, daar men ook daar keuringsinstitu ten heeft. Wij hebben echter nog steeds een voorsprong, welke wij trachten moeten te behouden. In 1932 is op aandrang van de re- geering de N.A.K. ingesteld. Een samensmel ting vond plaats van het centraal comité en K.I.Z. Voordien werden alle mogelijke certi ficaten voor het buitenland afgegeven en wist men niet hoe alles precies in elkaar zat. Kortom het was een chaos. Inleider gaf hierna een inleiding hoe de N.A.K. is geor ganiseerd, zoowel landelijk als wel provin ciaal. Het doel is om zekere waarborgen te stellen aan het afleveren van zaaizaad en pootgoed, n.1. raszuiverheid, kwaliteit, sor teering, kiemkracht en gezondheidstoestand. Vervolgens werd een bespreking gehouden ever een rassenlijst voor zaaizaad en poot goed en ook voor fruitteelt, alsmede over keuring te velde en partij keuring. Een scherpe controle is gewenscht. Er zijn con- trolevelden voor de uniformiteit bij het keu ren, provinciaal en landelijk. Het werk van dè kwekers is het winnen van nieuwe ras sen. Er zijn thans maatregelen genomen, dat kweekersarbeid eenigszins wordt betaald. Voorheen -treek een ander vaak de voor- deelen op. Tenslotte wees spr. op het nut van cursussen voor selecteurs. Dit is van veel belang en kan nog op hooger peil wor den gebracht. Denk maar aan de Streek! Na afloop werden eenige vragen gesteld, welke door den inleider tot genoegen wer den beantwoord. De voorzitter ging hierna tot sluiting over met een hartelijk woord van dank aan den heer Band voor de inceressante lezing. Veel is daaruit te leeren en kunnen de tuin ders er hun voordeel mede doen. HENSBROEK Tulpen en Huisvlijt. Een tentoonstelling van tulpen en huis vlijt werd Zaterdag en Zondag gehouden in café Groot. Zaterdagavond 7 uur werd de tentoonstelling geopend. De inzendingen waren buitengewoon groot, zoowel van de tulpen als van de afdeeling huisvlijt. Ruim honderd leden hadden potten met mooi- bloeiende tulpen ingezonden, behalve nog de ter opluistering ingezonden planten. De uitslag van de bekroning is als volgt: Jongens van 6—7 jaar: le pr. D. de Vries, 2e pr. B. Koning, 3e pr. A. J. Zwagerman. Van 8—9 jaar: le pr. Cor Blom, 2e pr. Piet Pijper, 3e pr. Wim Schaak, 4e pr. Floor Kluit. Van 1012 jaar: le pr. Jan Naastepad. 2e pr. Jan v. Vuure, 3e pr. Kees Bommezij. Van 12—13 jaar: le pr. Dirk Schaak 2e pr. Jn. Leegwater, 3e pr. Klaas Rooker. Jongens van 14—15 jaar geen inzendingen, wat de heer Harder zeer betreurde. Deze hoopte, dat hierover iets gezegd zou worden. Heeren huisvlijt: 2 inzendingen, le pr. G. J. Leegwater Dz., 2e pr. Jb. Munster. Dezen twee heeren kwam volgens de jury beiden een eersten prijs toe voor het buitengewoon mooie werk. Zij had er bijzondere waar deering voor. Meisjes huisvlijt, leeftijd van 67 jaar: le pr. Corrie Hartland, 2e pr. Anna Oudendijk, 3e pr. Guurtje Dekker. Van 89 jaar: le pr. Wijntje Visser, 2e pr. Marie Volkers, 3e pr. Geertje de Graaf. Van 1011 jaar: le pr. Greta Blauw en Vrona de Boer, 2e pr. Jannie van Leijen te Obdam en Geertje Leegwater. Van 1213 jaar: le pr. Guurtje Peereboom, 2e pr. Jannie van Leijen, 3e pr. Marie Smit. Van 1415 jaar: le pr. Geertje Schenk, 2e pr. Ma Blom, 3e pr. Trien Leegwater. Dames huisvlijt: Spreien: le pr. mej. J. Gelder; onder dekens: le pr. mej. Jb. Visser; grof haak werk: le pr. mej. K. Gelder, 2e pr. mej. A. van Leijen; borduurwerk: le pr. mej. Jannie Vader, 2e pr. mej. M. Dorlijn; fijn haak werk: le pr. mej. M. Visser, 2e pr. mej. Gunder; fijn breiwerk: le pr. mej. K. Gelder, 2e pr. mej. D. Wit; bedlinnen: le pr. mej. M. Visser; naaiwerk: le pr. mej. M. Visser, 2e pr. mej. R. de Graaf; costuumnaaien: le pr. mej. Aagje Smit; grof breiwerk: le pr. mej. H. Overman, 2e pr. mej. K. de Hart, 3e pr. mej. Zwagerman; tafelkleeden: le pr. mej. C. Visser, 2e pr. mej. R. de Graaf. De uitslag van de tulpen en hyacinthen- tentoonstelling is als volgt: Groepen tulpen Prins van Oostenrijk en Herman Schlegel: le pr. W. Koning, 2e pr. K. Gelder, 3e pr. D. Wit. Personeele prijzen Prins van Oostenrijk: le pr. D. Leegwater, 2e pr. C. Smit, 3e pr. Jb. Heertjes. Personeele prijzen Herman Schlegel: le pr. D. Stapel, 2e pr. Jb. de Hart, 3e pr. Wed. A. Gunder. Zitting van Maandag 1 Maart. Een gefingeerde diefstal. Op 18 Januari stond eveneens voor den Alkmaarschen Politierechter terecht de hor logemaker A. H. B. uit Bergen, ln ver band met een gefingeerden diefstal, welke in zijn bedrijf aan de Karei de Groo telaan had plaats gehad. De zaak was toen aangehouden teneinde een reclasseerings- rapport te doen uitbrengen. Verdachte B. had een horlogewinkel gesticht welke uit eindelijk minder goed bleek te floreeren. Verdachte had allerlei goederen in consig natie en toen hij op een gegeven moment niet in staat bleek aan de vorderingen van de verschillende leveranciers te voldoen, had hij geprobeerd een diefstal te fmgee- ren om op die wijze de verzekeringspennin gen machtig te worden. De Bergensche po litie had de affaire evenwel spoedig „door" gehad en verdachte was door de mand ge vallen. De ambtenaar van de reclasseering, den heer J. H. Wiggers, was aanvankelijk in zijn rapport nogal gunstig ten aanzien van verdachte gestemd. Anders werd het even wel toen bleek, dat verdachte geheel eigen gereid besloten had zijn zaakje op te heffen en de volgende week uit Bergen naar Zaan dam te vertrekken, zoogenaamd om daar een baantje te gaan zoeken als horlogema ker. De heer Wiggers wenschte begrijpelij ker wijze verder zijn handen in onschuld te wasschen en durfde op grond van de manie ren van B. geen reclasseeringsrapport meer uit te brengen. De officier van justitie dacht er in ver band met bovenstaand gebeuren, ook niet meer aan een voorwaardelijke gevangenis straf te vragen en requireerde een onvoor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. Uitspraak conform. Ras Koeksa springt uit den band. Op 14 December was er bal geweest in café Eelman op Texel. Zooals te doen gebrui kelijk is hadden de heeren der schepping zich ten aanzien van god Bacchus gansch niet onbetuigd gelaten en onder invloed daar van nemen persoonlijke veeten vaak een grotesk -karakter aan. Zoo was het ook dit maal weer geweest. Er scheen zoo iets te broeien tusschen den arbeider Jan L. en de familie Mosk en het ongeluk wilde, dat zoo wel eerstgenoemde als vader en zoon Mosk de feestelijkheden in café Eelman bijwoon den. Toen L. even was weggegaan, ontmoet te hij den zoon van Mosk, Jan. 't VoorsDel zou volgens verd. geweest zijn, dat hij een por in zijn rug kreeg met de woorden: „Ha, Ras Koeksa". Deze vergelijking met den be kenden Abessinischen legeraanvoerder had den gewerkt als de roode lap op den stier en eenige seconden later stond Jan Mosk met beide oogen dicht, terwijl het bloed over zijn gezicht liep- Toen de vader eenige oogenblikken daarna in een afzonderlijk kleedkamertje van het café zijn deerlijk toegetakelden zoon ontwaarde en informeer de wat of er in vredesnaam gebeurd was. had L. ook den vader op een zelfde wijze bewerkt. De officier eischte tegen den woesteling een geldboete van 30 of 15 dagen hechte nis. De politierechter veroordeelde L. conform en wees een civiele vordering 'van 73, we gens dokterskosten en loonderving, toe. Een recalcitrante werknemer. De machinedrijver J. F. P. uit Anna Pau- lowna was in Augustus j.I. in dienst als grondwerker bij den aannemer D. J. Bruil uit Schagen. Op 26 Augustus was er tus schen den aannemer en P. meeningsver- schil ontstaan over de wijze van werken en P. toonde zich dermate licht ontvlambaar, dat hij eenvoudigweg weigerde het werk te doen op de wijze zooals zijn werkgever hem dit voorschreef. Toen Bruil hem hier op verzocht zich van het werk te verwijde ren had P. eerst geprobeerd met een schop te slaan en toen dit mislukte had hij het met zijn vuisten geprobeerd. Hij moest evenwel in den aannemer zijn meerdere erkennen. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak conform. Knoeierijtje met varkensmerken. De veehouder Hermanus H. uit Midwoud Groepen Hyacinthen, L. Innocente en Bis- marek: le pr. Jn. van Leijen, 2e pr. Wed. K. Reinders, 3e pr. K. Schenk. Personeele prijzen Bismarck: le pr. mej. Groot, 2e pr. K. Raa, 3e pr, Jn. Oudendijk. Personeele prijzen Bismark: le pr. mej. Rie v. d. Molen, 2e pr. P. Burger, 3e pr. K. de Hart. Kindertulpen La Reine Max: le pr. Arïs Schrooder, 2e pr. Nan de Hart, 3e pr. C. de Boer, 4e pr. K. Rooker, 5e pr. Ariën Over man, 6e pr. Dirk de Vries. Peach Blossum: le pr. C. de Boer Cz, 2e pr. K. Rooker, 3e pr. Bertus Koning, 4e pr. Piet Pijper, 5e pr. Wim Schaak, 6e pr. Wim de Boer. Meisjes La Reine Max: le pr. Corrie Hart land, 2e pr. Jannie Leegwater Jd., 3e pr. G. Dekker, 4e pr. Vrona de Boer, 5e pr. Rika Theisen, 6e pr. Clara v. d. Molen. Meisjes Peach Blossum: le pr. Anna Oudendijk, 2e pr. Betje Blom, 3e pr. Trien Smit Cd., 4e pr. Greta Smit Cd., 5e pr. Vrona de Boer, 6e pr. Annie Admiraal. Voor de mooiste inzendingen ter opluiste ring: Verschillende potten le pr. Jn. Volkers. Voor de mooiste inzending ter opluistering met een pot le pr. dezelfde. Het is voor onze floraliavereeniging een succes geweest. Het bestuur komt dan ook een woord van hulde toe voor de keurige opstelling van al het ingezondene. 's Mid dags om 5 uur had door burgemeester Kooi man de prijsuitreiking aan de kinderen plaats en werd gelegenheid gegeven, de in zendingen weg te halen, daar 's avonds de verloting van de dameskrans werd ge houden, tevens uitreiking der prijzen aan de ouderen, eveneens door den voorzitter bur gemeester Kooiman. Beide avonden was er gelegenheid tot dansen met muziek van de heeren Koning en Brandsen. Alkmaarsche Politierechter werd op zekeren morgen door een zeug ver rast met de geboorte van 12 biggetjes, doch achteraf zou blijken, dat deze blijde gebeur tenis minder prettigen nasleep zou hebben. De kwestie was n.1., dat H. vergunning van de crisiscentrale moest hebben wilde hij de varkens in dit geval de biggen mogen grootbrengen en verkoopen. Nu scheen H. telkenjare van zijn schoonvader Pieter K. uit Wognum een aantal biggenmerken te krijgen, welke dan op de een of andere raadselachtige wijze door den schoonvader werden „gevonden". Dit jaar „vond" de schoonvader er 14, doch de crisisvarkens- centrale te Alkmaar bleek er slechts 7 aan H. toe te kennen. Enfin het geheel was een vrij vreemde geschiedenis, doch uiteindelijk bleek H. ondanks het feit, dat hij geen ver gunning had, de overige oormerken te heb ben gebruikt, en bij deze manipulaties had zijn schoonvader hem geholpen. De officier vroeg tegen Hi H. een geld boete van 25 of 15 dagen en tegen den schoonvader P. K. 10 of 5 dagen. De politierechter veroordeelde beiden tot 10 of 5 dagen. Hij nam het op voor zijn zuster. De feeststemming die het huwelijk van onze prinses over het land bracht is niet overal zonder kleerscheuren verloopen en de resultaten hiervan ondervonden we giste ren voor den politierechter. Er was o.a. feest geweest in Wognum. Tegen den tijd dat allen huiswaarts zouden keeren was ook zekere J. Sjerps met zijn beide zusters naar huis gegaan, doch blijk baar was L. R. het hiermede in. het ge heel niet eens geweest. Hij had tenminste pogingen gedaan Olga Sjerps met geweld in een auto te trekken, doch Jan Sjerps, die de minder goede reputatie van L. kende, waakte over het zieleheil van zijn zuster en was tusschenbeide gekomen. Hierbij waren rake klappen gevallen en Jan was in het ge zicht deerlijk toegetakeld. De verdachte, die het raadzamer had ge acht niet te verschijnen, werd conform den eisch veroordeeld tot 25 of 10 dagen. Waarin baron von Münchausen ten tooneele verschijnt. De arbeider Hendrik Sch. uit den Hel der liep op 1 Januari te wandelen in den Helder toen hij bij het passeex-en van een paar jongens uitgescholden werd voor „sche le". Hoewel zonneklaar vaststond dat S. in het geheel niet scheel was had hij toch di rect begrepen, dat deze benaming voor hem bedoeld was geweest en hij had den schel denden tegenstander, schildersknecht J. Koppen, om rekenschap gevraagd. Toen hierop geen voldoende antwoord was geko men had hij den nietsveimoedende met den vuist in het gezicht geslagen. Volgens den geslagene was het evenwel heel anders gegaan. Verdachte zou hem eerst vóór Baron von Münchausen hebben uitgemaakt. Hierop zou Koppen dan voor schele zijn gaan schelden. Tenslotte vroeg de officier tegen den niet- schele „schele" in deze belangrijke aangele genheid een geldboete van 5 of 5 dagen, conform welken eisch S. werd veroordeeld. Werkloozenrelletjes te Egmond aan Zee. Op 27 Januari was het er in Egmond aan Zee min of meer Amei'ikaansch toegegaan. Het bleek n.1., dat een zekere arbeider de G. gekoi-t was op zijn steun omdat hij konij nen had gestroopt en bij wijze van demon stratie was deze arbeider op het gemeente huis verschenen met vrouw en kinderen. Het gemeentebestuur toonde zich met dit ongewenschte bezoek allerminst verheugd en beval dat de arbeider met diens gezin het raadhuis weer zou verlaten. Toen hier aan geen gehoor werd gegeven was de po litie eraan te pas gekomen en tijdens de ont ruimingspogingen zou de winkelier Joh. M. H. S. uit Egmond aan Zee gepoogd hebben het saamgestroomde publiek op te hitsen het raadhuis stormenderhand in te nemen. Verdachte S. zou zooiets geroepen hebben als „Laten wij het dan allemaal met geweld probeeren". Verdachte ontkende hardnekkig boven staande woorden gebruikt te hebben, doch zou in plaats daarvan geroepen hebben, dat ze maar moesten probeeren politie-agent ten Bruggencate naar buiten te halen. Ter staving van deze bewering was verdachte met twee getuigen a decharge verschenen. De officier van justitie twijfelde op grond van de verklaring van den politie-agent ten Bruggencate niet aan de uitlating van S. en vroeg 50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 35 of 20 dagen met 3 maan den voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proefjaren. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 26 Februari 1937. Overtredingen van de Mo tor- en Rij w ie 1 we t: A. van V. te Alkmaar, 1.of 1 week tuchtschool. G. B. te Beverwijk, 4. boete of 1 week tuchtschool. J. S. te Oegstgeest, W. Th. A. te Alkmaar, ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis. G. H. te Alkmaar, J. A. te Warmenhuizen, G. L. te Alkmaar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. D. K. te St.-Pancras, 2.50 boe te of 2 dagen hechtenis. J. D. te Purmer- end, G. S. te Hoogwoud, K. S. te Heer- hugowaard, M. J. van H. te Alkmaar, M. v. d. M. te Amsterdam, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. W. H. L. te 's Gra- venhage, C. G. te Haidnghuizen, M. v. d. B. te Oterleek, J. J. v. d. B. te Alkmaar, A. de V. te Heiloo, ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis. P. H. te St. Kruis, 2 X 2 dagen hechtenis. J. K. te Alkmaar, 5. boete of 3 dagen hechtenis. J. N. te Zijpe, 20.boete of 10 dagen hechtenis. K. K. te Assendelft, 20.boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: J. A. te Alk maar, M. O. te Schagen. J. H. te ten Boer, ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis. J. H. te ten Boer, J. N. B. te Schagen, K. M. te Texel, K. de V. te Schagen, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. J. P. S. te Anna-Paulowna, I. R. te Purmerend, J. C. S. te Deventer, ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis. J. J. K. te Hoorn, 6. boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Woning wet: H. de J. te Bergen, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. DE EVANGELISCHE UNIE De jaarvergadering van de vereeniging van vrijz.-hervormden „De Evangelische Unie", gisteravond gehouden in „Ons Gebouw" aan de Heul, was behoorlijk bezocht. De voorzitter, ds. B a a r, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de vrij talrijke opkomst en herdacht vervolgens de leden, die de vereeniging in het afgeloopen jaar door den dood heeft verloren. Van de herv. geref. kiesvereeniging Kerk en Belijdenis was een brief ingekomen naar aanleiding van een schrijven terzake de door die vereeniging ontvangen en nog ge vraagde vergoeding voor het optreden van predikanten van den Geref. Bond. Thans werd medegedeeld, dat wel werd toegegeven, dat het verzoek om die vergoeding te mogen ontvangen, strijdig was met het accoord met De Evangelische Unie terzake het beroep van een predikant van de geref. richting, maar dat de hooge kosten van den langen duur der vacatui'e-Terlouw niet toelaten, deze alle voor rekening van „Kerk en Belij denis" te nemen. De nota, ingediend in Dec. 1936, werd ingetrokken. De voorzitter lichtte het schrijven uitvoerig toe. Het bestuur stelde voor, niet aan te drin gen op terugbetaling van het reeds ont vangen bedrag, maar er wél op te wijzen, dat het wenschelijk geweest ware, als „K. en B." eerder had gewezen op de hooge reeds gemaakte kosten. Dit idee werd goedgevonden. Besloten werd in een binnenkort te be leggen vergadering het beroepingswerk ter voorziening in de vacature-ds. Deetman te bespreken. Jaarverslag secretaris. De heer Van der Winden, secretaris, bracht het verslag uit over 1936, waaruit o.a. bleek, dat er een 30-tal leden hadden be dankt. Toeneming van het ledental werd dringend wenschelijk geacht. De exploitatie van „Ons Gebouw" had goede resultaten af geworpen, het gebouw was het middelpunt geweest van de vrijz. herv. actie. Dank werd gebracht aan de verschillende onderafdee- lingen, welke daaraan meewerkten. 163. Wat kon hij ongewapend tegen een leeuw beginnen. Er kwam echter redding. De Amerikaan was het gezelschap van den dokter achterop gekomen om hem weer in handen te krijgen. Hij was al ta melijk dichtbij. De bestuurswisselingen in de verschillen de kerkelijke colleges werden gememoreerd. Hartelijke woorden van waardeering en erkentelijkheid werden gewijd aan de leden, die het tijdelijke met het eeuwige hebben verwisseld. Ter eere van hun nagedachtenis verhieven de aanwezigen zich een oogen- blik van hun zetels. Het verslag eindigde met een ernstig beroep op de leden om de vrij zinnig-gods dienstige beginselen uit te dragen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Jaarverslag penningmeester. De heer D. S. de Boer bracht als pen ningmeester jaarverslag uit. De ontvangsten hadden bedragen 1131.42, de uitgaven 725.80, het saldo 405.62. Het jaar 1936 was aangevangen met een saldo van 710.71. Na eenige besprekingen werd ook dit ver slag goedgekeurd. Jaarverslag zondagsschool. Dit verslag was opgesteld door mej. G. Porte en werd voorgelezen door den voorzit ter. Met leedwezen werd daarin gememoreerd het bedanken van den heer Hoogcarspel als leerkracht. Het aantal leerlingen nam weder toe. Er is een geregeld bezoek, de geest is uitstekend, het werk der leerkrachten werd geprezen. Het jaarlijksch uitstapje had nood gedwongen op bescheiden voet plaats. Het Kerstfeest slaagde schitterend, ondanks de bezuiniging, waartoe noodwendig moest worden overgegaan. Het werd betreurd, dat verschillende kinderen wegens de griep verhinderd waren het feest mee te maken. Het verslag werd goedgekeurd met erken telijkheid voor het werk der leerkrachten. Beheer „Ons Gebouw". Voor de commissie van beheer van „Ons Gebouw" werd jaarverslag uitgebracht door den heer H. van der Winden namens mevr. WagenaarBonkenburg. De verhuring van lokaliteiten gaf bevredigende resultaten. De financiën liepen helaas mede doordat verschillende contribuanten hun bijdrage tengevolge van de crisis moesten vermin deren geleidelijk terug. Het 10-jarig bestaan werd 29 Dec. feeste lijk herdacht, waarbij aan het bestuur een nieuwe piano kon worden aangeboden. Het overlijden van verschillende contribuanten, alsmede van ds. Deetman, werd gememo reerd. Een opsomming werd gegeven van de vereenigingen, welke hun bijeenkomsten houden in „Ons Gebouw". Dank werd gebracht aan mej. Prins als conciërge. Onder dankbetuiging werd ook dit verslag goedgekeurd. Verkiesingen. Als lid van de commissie van beheer werden herkozen de heeren H. J. van der Winden en E. Kalverboer. Als bestuurslid der vereeniging traden periodiek af de heeren ds. Baar en H. J. van der Winden (laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar). De voorzitter bracht hem hartelijk dank voor alles, wat hy in het belang van de vereeniging heeft gedaan, alsmede voor de prettige samenwerking in het bestuur. In de vacature-Baar werd na eenige dis cussie de aftredende met groote meerderheid herkozen. Hij verklaarde ernstig te zullen overwegen of hij deze herbenoeming weder zal kunnen aannemen. In de andere vacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. van der Worp met bijna algemeene stemmen. Candidaatstelling notabelen. Aftredend waren de heeren G. W. Kloos en dr. Louis wegens bedanken en P. de Lange P.B.zn. (overleden). Gekozen werden de heeren J. de Groot, L. G. J. Berman en H. Lind. Rondvraag. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht een uitlating in den kerkeraad, waarbij het idee was geopperd, om, indien de financiën zouden ontbreken, om een vierden predikant te beroepen, dan maar een hulpprediker aan te stellen. De voorzitter keurde het af, dat deze uitlating bij wijze van afkeuring naar voren werd gebracht; het idee zelf vond spr. heusch nog niet zoo gek en hij meende te weten, dat zij leeft in meerdere kerkelijke instanties. Van andere zijde werd het idee sterk af gekeurd: Men moest eigenlijk niet behoeven te spreken over het al of niet beroepen van een predikant. Uitvoerige besprekingen werden nog gevoerd over de propaganda van het vrijz. herv. beginsel, waarna sluiting der vergade ring volgde. 164. De leeuw, die dacht dat hij van achteren aangevallen werd, draaide zich plotseling om en ging op den Amerikaan en zijn mannen toe. Deze zetten het na tuurlijk op een lopen. Ze renden zoo hard ze konden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10