Agenda SPAANDER KIJKEN, SKOOPENbuCLOECK JlecfUsiaken Stad «h OjtHvevinq. Weee&eeicAt "PcoviHciaat Hieuwt Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Jij bent mijn leven (rom. zangfilm); hoofd rol Benjamino Gigli. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Verboden lading (rom.); hoofdrollen Hans Albers en Lotte Lang. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De grijze wolf (sens.); hoofdrollen Michael Whalen, Jean Muir, Slim Summerville en Charles Winninger. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee] City-theater, 8 uur, hoofdnummer De tuin van Allah (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich en Charles Boyer. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 3 Maart. 8 uur, Harmonie, Bellamy-vergadering, spreker M. v. d. Stijl uit Den Haag. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Schilderachtig Nederland. Donderdag 4 Maart. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn. vereen. O.D.I.S. 8 uur, luth. kerk, Oudegracht, getuigenis avond voor geestelijke vrijheid vanwege den V.C.J.B.; vijf sprekers. HEVIGE SNEEUWVAL IN ZWITSERLAND De sneeuwval der laatste dagen in de Alpen heeft geleid tot groote sneeuwverstui- vingen, die het verkeer op eenige spoorwe gen hebben belemmerd. Een hulptrein voor het opruimen der sneeuw is gisteren op den Bernia-spoorweg door sneeuwmassa's ver rast. Vier spoorwegbeambten werden onder de sneeuw bedolven, en slechts een hunner kon zich bevrijden. Op de Diavolezza- Huette zijn 33 toeristen ingesneeuwd. Zij beschikten slechts over weinig proviand. Men heeft voorbereidingen getroffen om hen te bevrijden. FRANSCH VRACHTSCHIP OP EEN MUN GELOOPEN. De „Paris Soir" verneemt uit Perpignan, dat 't Fransche vrachtschip „Marie Thérèse le Borgne", dat 2500 ton meet en voer tus- schen Sete en Oran, op ongeveer tien mijl van Kaap Creus op een drijvende mijn is geloopen. Het stoomschip slaagde er met moeite in, de kleine Spaansche haven Pala- mos te bereiken. De bemanning bevindt zich in veiligheid. De schade schijnt, hoewel zij nóg niet nauwkeurig vastgesteld is, zeer aanzienlijk te zijn. ONTEVREDEN GEVANGENEN. Zij wilden jazz in plaats van symphonische muziek. Naar Reuter uit Winnipeg in Manitoba meldt, hebben de gevangenen in de gevan genis van Headingly bij Winnipeg Zondag een betooging van een half uur gehouden in hun cellen, om duidelijk te maken, dat zij niet gesteld waren op het programma van symphonische muziek, dat de radio ten ge- hoore bracht. Zij gingen net zoo lang tekeer tot de radio werd gezet op een station, dat dansmuziek van een jazzband ten gehoore bracht. AVONTUURLIJKE KINDEREN. Naar Havas uit Londen meldt, zijn de Engelsche consulaire ambtenaren in Zuid- Frankrijk en Spanje gewaarschuwd, dat sinds enkele dagen eerst te Bordeaux en daarna te Bayonhe vertoeven mej. Jessica Lucy Mitford, een dochter van Lord Redes- dale en Edward Romilly de neef van Chur- chill, die onlangs aan het front bij Madrid heeft meegevochten met de internationale brigade. Het meisje, dat 19 jaar en de jonge man, die 18 jaar oud is, zouden voornemens zijn met elkaar te trouwen. Te Bayonne hebben zij toebereidselen getroffen om naar Bilbao te gaan. De officiëele stap bij de consulaten heeft ten doel de overheidspersonen er op te wij zen, dat deze minderjarige jonge menschen volgens het Engelsche recht niet mogen trouwen zonder toestemming hunner ouders. UIT DUITSCHE GEVANGENIS ONTSLAGEN. Gisteren is de Zweed Eric Janssen, die 17 maanden in een Duitsche gevangenis heeft doorgebracht, te Stcckholm teruggekeerd. Hij was tot vier jaar veroordeeld, doch heeft thans gratie gekregen, volgens som mige bladen na tusschenkomst van koning Gustaaf. Op de thuisreis is Jansson bij alle Zweedsche stations door groepen arbeiders gehuldigd, terwijl hij in de hoofdstad is ont vangen door 't comité, dat voor zijn bevrijding was opgericht, en een menigte van meer dan drieduizend menschen. Jansson was veroordeeld, omdat hij een Duitsch arbeider twee exemplaren van de Bazelsche editie van het radicale blad „Rundschau" had bezorgd. Zijn inhechtenis neming had in Zweden veel opzien gebaard en de kranten, zonder onderscheid van politieke richting, eischten zijn invrijheid stelling. Jansson heeft tegenover de pers ver klaard, dat de Duitsche gevangenissen overbevolkt zijn. De gevangenis te Zelle, waar hij zijn tijd heeft uitgezeten, herbergde 800 gevangenen, hoewel zij aanvankelijk slechts voor 400 gedetineerden berekend was. KONING LEOPOLD HEEFT GEEN HUWELIJKSPLANNEN. In welingelichte kringen verzekert men, dat het bericht, volgens hetwelk koning Leopold van België na een te Stockholm ge houden familieraad en met goedkeuring der Belgische regeering zou aankondigen, dat hij voornemens zou zijn in het huwelijk te tre den, van eiken grond ontbloot is. Men her innert er aan, dat dergelijke berichten reeds dikwijls verschenen en onlangs door het hof tegengesproken zijn. HEEFT U HET BIJ AL QEZIEN BELANGRIJKE BESLUITEN IN ROEMENIE. Vanmorgen heeft de ministerraad te Boeka rest een belangrijke bijeenkomst gehouden, teneinde besluiten te nemen over maatrege len tot versterking van de orde. O.m. werd besloten tot tijdelijke sluiting van alle universiteiten en studentenhuizen. De universiteiten zullen eerst worden her opend na een reorganisatie volgens de nieu we wet op het hooger onderwijs. Voorts be sloot de ministerraad in dit wetsontwerp een nieuw artikel aan te brengen, waarbij het aan studenten op straffe van verwijde ring verboden wordt lid te zijn van een po litieke partij, welke ook, of deel te nemen aan politieke betoogingen. Goedgekeurd werd een wijziging van den tekst betreffende het dragen van politieke uniformen. Ook werd goedkeuring gehecht aan de stappen, die gedaan zijn door den minister voor eeredienst bij het hoofd van 'de orthodoxe kerk betreffende sancties op deelneming door priesters aan haatcampag nes, die de kerk maken tot een instrument in den politieleen strijd. Ten slotte is de mi nister van binnenlandsche zaken gemach tigd onmiddellijk over te gaan tot ontbin ding van alle vrijmetselaarsloges en alle ge heime vereenigingen,, van welken aard die ook mogen zijn. De voorstellen van den mi nister voor nijverheid en handel betreffen de bescherming van den arbeid der Roe- meensche elementen zijn goedgekeurd. SPOORLIJN ONDER LAWINE BEDOLVEN. Nabij den Brenner-pas in Italië heeft een lawine de spoorlijn bedolven en de locomo tief beschadigd van den juist voorbij rij den den sneltrein BerlijnRome. Pas na uren lang werken kon de lijn weer vrijgemaakt worden. HEVIGE ONTPLOFFING IN ESTLANDSCHE STAD. In de stad Kuresaare (Estland) is een hevige ontploffing ontstaan. Door onbekende oorzaak is de electrische centrale in de lucht gevlogen. Verscheidene huizen in de nabij heid werden ernstig beschadigd. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Men heeft een officieel onderzoek ingesteld. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. (Zitting meerv. strafk. van 2 Maart 1937.) Uitspraken van zaken behandeld op de zitting van 23 Februari: H. J. E., fabrikant, wonende te Uitgeest; verzet vonnis rechtbank alhier inzake hel ongeoorloofd uitoefenen der geneeskunde, in verband waarmee E. tot 200 was ver oordeeld. Eisch bevestiging van het reeds gewezen vonnis. Uitspraak vonnis 8 dagen aangehouden. C. S., melkrijder te St. Maarten, zeden delict. Uitspraak 1 jaar voorwaardelijke gevan genisstraf met 3 proefjaren. Nic. B., landarbeider wonende te Aven- horn, poging tot oplichting. Eisch: vrijspraak. Uitspraak conform. Johann J. V., smid, wonende te Hoorn, taschjes-dieftal Eisch: 1 jaa. en 6 maanden gevangenis straf. Uitspraak: vonnis uitgesteld daar ver dachte, die aanvankelijk hardnekkig ont kende, alles bekend heeft. In verband hiermede hield de officier opnieuw zijn requisitoir doch was niet van plan ver band met de late bekentenis van Johann zijn requisitoir te wijzigen. Spreker per sisteerde bij de eisch tegen beide broers gevraagd. Uitspraak volgende week. Willem Corn. V., schilder, wonende te Hoorn, als voren. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak vonnis uitgesteld. Petrus P., groentenhandelaar, wonende te Avenhorn, toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Eisch 50 of 25 dagen. Uitspraak: vrijspraak. INSTRUCTIE ONNESZAAK GESLOTEN. Begin April behandeling. Naar wij vernemen is de onlangs her opende instructie in de strafzaak tegen On nes van Nijenrode, in welke zaak het ge rechtshof een interlocutoir arrest heeft ge wezen, thans gesloten. De rechter-commissaris mr. Smits heef' op last van het gerechtshof nog een gro aantal getuigen gehoord om van deze inlic: tingen te verkrijgen over de briefwisselir. tusschen Koning en Onnes. Koning, de hoofdgetuige in deze strafzaal die Onnes beschuldigt met hem het plan o; touw te hebben gezet van den z.g.n. inbraal' beweert, dat de briefwisseling tusschen hei en den kasteelheer camouflage was. De brie ven zouden geschreven zijn om af sprake; te maken. Volgens Onnes gingen ze wel de gelijk over beleening en verkoop van schil derijen. Ook zijn getuigen gehoord betreffende de ontmoetingen tusschen Onnes en Koning na den inbraak. Eveneens heeft de rechter commissaris opnieuw een onderzoek inge steld naar aanleiding van gevoerde interlo- cale telefoongesprekken tusschen O. en K. De procureur-generaal heeft, zooals men zich herinnert, een jaar gevangenisstraf te gen Onnes geëischt met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht, die ook een jaar bedraagt. De voortzetting van deze strafzaak voor het gerechtshof is thans binnen korten tijd, waarschijnlijk begin April, te wachten. DE ACTIE VOOR HET BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Ook heden hebben organisaties en parti culieren weer getoond het belang te begrij pen, dat Alkmaar bij het in stand houden van onze kaasmarkt heeft en mede te wil len werken een bedrag bijeen te brengen waardoor met vrij groote zekerheid het be houd van deze voor Alkmaar zoo belang rijke bezienswaardigheid verzekerd kan worden. Wij hebben heden de volgende bijdragen ontvangen: Firma van der Horst (Langestraat) f 5.— Alkmaarsche Slagersvereeniging 10. D. A. Klomp te Bergen f 2.50 H. Bossert en Zoon 2.50 F. J. L. Berkenvelder 1. N.V. Lind (Mient) 5— Totaal 17.— Totaal is er thans een bedrag van 1693. Een prachtig resultaat van spontane mede werking, maar nog lang niet voldoende. Er zijn nog meerdere Alkmaarders die zich voor het behoud onzer kaasmarkt zul len interesseeren. HET MIENTVRAAGSTUK. Het adres aan het college van B. en W., dat twee dagen lang ter teekening lag bij Lind op de Mient en bij Poorter's Meubel magazijn op de Mient en waarin een spoed- raadsvergadering wordt gevraagd om alsnog een betere bestemming aan de gevoteerde 20.000 te geven, is heden ingediend. Het werd door niet minder dan 276 inge zetenen geteekend. GESLAAGD. Te Den Haag slaagde voor het voorloopig machinisten-diploma de heer W. D. Blokker te Bergen. Mej. I. Beers te Bergen slaagde te Den Haag voor het diploma coupeuse (costuum- en mantelvak). STORM IN EEN GLAS WATER. Gistemamiddag werd de politie opge beld, dat er brand zou zijn in de Overdie- straat. Met grooten spoed werd met brand- bluschapparaten uitgerukt, doch het bleek, dat een bloemist, die zijn tuin tusschen de huizen'van de Overdiestraat en het Zeglis heeft, een hoeveelheid afval uit den tuin verbrandde. Het vuur is met emmers water gebluscht, terwijl tegen den bloemist pro ces-verbaal is opgemaakt. KOE VERWEKT CONSTERNATIE. Gisteravond heeft een koe kans gezien om te ontsnappen van een stoomboot, welke aan de Bierkade gemeerd lag. Doordat het pu bliek achter de koe ging jagen, werd het beest steeds wilder en wilder. Op den hoek PastoorsteegBreedstraat werd de koe ge grepen en het dier kon slechts met moeite door eenige personen in bedwang worden gehouden. Daar de politie inmiddels het publiek op een afstand van het -dier had verwijderd, gelukte het de koe onder te brengen in de stal van de Graaf aan de Breedstraat. Zij was bestemd voor een slager te Heiloo, door wiens zorg het dier naar het slachthuis wordt overgebracht. DE ALKMAARSCHE S.D.A.P.- ROYEMENTEN. Blijkens het verslag van het te 's-Graven- hage gehouden S.D.A.P.-congres in „Het Volk" diende de heer Sjoerts, afgevaardigde van Bergen, een motie in waarin er bij het Partijbestuur op werd aangedrongen aan de geroyeerden te Alkmaar alsnog een be hoorlijke rechtszekerheid te geven. In zijn beantwoording door den partij secretaris, den heer Woudenberg, dat in de kwestie der Alkmaarsche royementen geen schijn van rechtsonzekerheid zou bestaan, zeide spr., dat het Partijbestuur eenige roye menten handhaafde en ook een lid royeer de, dat in dezelfde omstandigheden verkeer de, maar door de afd. Alkmaar was gehand haafd. Dit lid ging in beroep bij den partij raad, die zijn beroep gegrond verklaarde, zoodat de man lid bleef. Als men dit vreemd vindt, kan men te Alkmaar bevorderen, dat de geroyeerde verzoekt, weer te worden toe gelaten. Maar de motie, als zou hier rechts onzekerheid bestaan, worde ingetrokken. De motie werd hierop niet verder in be handeling genomen. EEN ONTOELAATBARE BESTRIJDING. Verscheidene honden van stroopers zijn in de duinen te Egmond aan Zee de laatste dagen vrijwel onmiddellijk gestorven na het -sten van worst, die in de duinen neergelegd /as en vergiftigd schijnt te zijn. Indien de edoeling is op deze wijze de stroopershon- n onschadelijk te maken, is dit een eigen- rdigde en ook overigens zeker niet onge- arlijke methode. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Februari 1937. 'n den loop der maand Februari werd op spaarbankboekjes ingelegd f 215.565,27 terugbetaald f 200.319,50. Het aan de inleggers verschuldigde kapi- al bedraagt thans f 4.126.406,60. Het aantal in den loop van Februari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 118. In getrokken werden 84 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12561. Van dit aantal behooren 8468 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2247 aan personen elders woonachtig en 1846 aan schoolspaarders. Onder de in Februari uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1, De lediging in den loop der maand Februari van 378 spaarbusjes leverde een bedrag van 4.046,26 aan kleine besparin gen op. SLUITINGSUUR TE EGMOND AAN ZEE. Door de politie is aan alle caféhouders medegedeeld, dat aan het sluitingsuur stipt de hand gehouden moet worden en met slui ten niet gewacht mag worden tot de politie komt waarschuwen. Bij overtreding zal di rect proces-verbaal worden opgemaakt, niet alleen tegen de caféhouders, maar ook tegen de bezoekers. ERNSTIGE AANRIJDING TE EGMOND AAN ZEE. Op den hoek van de Voorstraat en de Julianastraat te Egmond aan Zee had gister middag een ernstige aanrijding plaats. De twintigjarige Simon Genet kwam juist de Julianastraat uitfietsen, toen een luxe-auto passeerde, bestuurd door den chauffeur KL de Graaff. Een botsing was onvermijdelijk. Genet werd op den motorkap geslingerd en werd opgenomen met een bloedende hoofd wond en een hersenschudding. Per brancard werd hij in bewusteloozen toestand naar dokter C. Belonje vervoerd, die de eerste hu1-* —'■leende. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank is de eenige uitdeelingslijst gedeponeerd in het faillisse ment van J. O. J. Spanjaard alhier; met een uitkeering van 6.104 pCt. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Februari 1937 gehou den controles, werden 55 processen-verbaal opgemaakt, terwijl 67 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, achterverlichting, verblin dende verlichting, onduidelijk letter en num mer, te snel rijden en autorijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: autorijden zonder goede remmen 2 autorijden zonder goed stuurinrichting 1 autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen 3 autorijden met onduidelijk zichtbaar letter en nummer 3 autorijden met te veel personen in de cabine 2 autorijden en zonder eenige teeken te geven stilhouden 1 auto zonder noodzaak aanwezig hebben op een trottoir 1 auto plaatsen binnen 8 meter van een hoek 1 motorrijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen 2 motorrijden zonder letter en nummer 1 motorrijwiel buiten noodzaak op trottoir aanwezig hebben 1 rijden met een handwagen zonder de voorgeschreven verlichting 1 rijden met 3 w. bakfiets zonder de voor geschreven verlichting 1 rijden met 3 w. bakfiets zonder rem 1 wielrijden en niet rechts houden 2 wielrijden zonder bel 10 wielrijden en 2e persoon vervoeren 2 wielrijden en geen richting aangeven 11 wielrijden zonder reflector 3 wielrijden op zoodanige wijze dat daar door de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 1 overtreding motorrijtuigenbelastingwet 1 .overtreding wet evenredige vrachtver- deeling 1 openbare dronkenschap 1 aanhouding gesignaleerde 1 Totaal 55 ALKMAAR PACKET N.V. Hedenmorgen is de buitengewone vergadering van aandeelhouders te Amsterdam gehouden. In de hedenmorgen om 11 uur te Amster dam gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders der maatschappij Alk maar Packet N. V. zijn de volgende door directie en commissarissen aan aandeelhou ders gedane voorstellen ter sprake gebracht. 1. Op de aandeelen groot 500 80 pet. af te stempelen, zoodat elk aandeel van 500 wordt gebracht op 100. 2. Het maatschappelijk kapitaal te brengen op 600.000, bestaande uit 6.000 aandeelen van 100, waarvan geplaatst de afgestem pelde 1200 aandeelen. 3. Den directeur te machtigen tot de uit gifte van hoogstens 1800 nieuwe aandeelen van 100 met recht van voorkeur voor de oude aandeelhouders. In de vergadering waren aanwezig 12 aandeelhouders. Vertegenwoordigende 605 aandeelen en uitbrengende 605 stemmen. De voorzitter, de heer J. Goedkoop, deel de mede, dat in deze vergadering geen be sluiten over de genoemde voorstellen zou den worden genomen, en dat zij dus uitsluitend bestemd was om den aandeel houders gelegenheid tot het vragen van inlichtingen te geven. Ingevolge het wetboek van koophandel n.1. moet een vergadering waarin besluiten worden genomen, gehouden worden in de plaats van vestiging der N. V. en derhalve zal een tweede vergadering worden uitge schreven op Donderdag 18 Maart a.s. te Alkmaar, waar de voorstellen in stemming zullen worden gebrapht. In zijn toelichting deelde de heer Goed koop mede, dat de maatschappij sedert 1930 slechte resultaten heeft gehad, en afschrij vingen niet mogelijk waren. De liquiditeit der N. V. is zoodanig, dat het wenschelijk is nieuw kapitaal te verschaffen. De activa moeten daarom op de balans op hun werkelijke waarde worden vermeld. Volgens de taxateurs bedraagt de tegen woordige waarde der aandeelen 200 pet. Uit de vergadering werden verschillende vragen naar voren gebracht, o.a. op welke wijze de oude aandeelhouders htm recht van voorkeur kunnen uitoefenen. Uit het ant woord bleek, dat dit kan geschieden door inlevering van coupon no. 19, binnen een termijn van dertig dagen. Op een vraag van een der aandeelhouders, welke verwachtingen na de voorgestelde reorganisatie ten aanzien van de bedrijfs- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 2 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,6 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 743,3 m.M. te Shields. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 3 Maart: Meest matige zuidelijke tot oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neer slag; temperatuur om het vriespunt. Buitenlandsch weeroverzicht. Opklaring met licht vriezend weer te wachten. Over Scandinavië ontwikkelt zich hooge drukking, in Finlmd reeds boven 770 m.M. De depressie trekt naar de Britsche eilan den terug, in de Golf van Biscaye ontwik kelde zich een secundaire, die naar Frank rijk trekt. Dit alles wijst op oostelijke win den in midden- en noord-Europa en terug keer van vorst. In Scandinavië nam de vorst tot matig af. In Duitschland en Frankrijk ligt een gebied van lichte vorst. In Scandinavië valt plaatselijk nog sneeuw, maar in het oosten begint de lucht op te klaren. Op de Britsche eilanden is het guur met regen en sneeuwbuien in Engeland, in het noorden waait het krachtig uit noord tot oost. In Frankrijk en Zwitserland is de wind meest zwak, de lucht zwaar bewolkt met weinig neerslag. Hier te lande zal de wind naar zuidoost of oost loopen, aanvan kelijk kan nog eenige sneeuw vallen, later is opklaring met temperatuur om het vries punt te wachten. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te de Bilt 2 Maart om 8.35 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.10 uur tot 6.14 uur licht op. resultaten kunnen worden gekoesterd, antwoordde de heer Goedkoop, dat er alle aanleiding is voor optimisme en dat zich sinds de depreciatie een keer in de zaken heeft baangebroken, waardoor deze gunsti ger gaan dan zij tot dusver gedaan hebben. Voor zoover op het oogenblik kan wor den nagegaan, meende de voorzitter, onder voorbehoud voor onvoorziene omstandighe den, te kunnen mededeelen, dat verwacht kan worden, dat het bedrijf weder op een redelijke^ rendabele basis zal komen. HEILOO Treffende plechtigheid. Maandag had op de Nieuwe Begraaf plaats de begrafenis plaats van mevr. U. Vrij-Reurts. Zoowel de overledene als haar echtgenoot waren 'n reeks van jaren vooraanstaande steunpilaren van de I. O. G. T. (Intern. Orde van Goede Tempelie ren) en de belangstelling uit de rijen der drankbestrijders was buitengewoon groot vooral uit Amsterdam, waar de heer A. Vrij een 30-tal jaren met de film en het gesproken woord wees op de onthouding. Terwijl het vaandel van de onthouders den laatsten groet bracht, sprak de heer Anthonisen namens „De Wachter" te Amsterdam, de heer Meilink namens de loge „Steeds Vooruit" en de heer Dijkstra namens de loge „Na strijd herboren". Tientallen afgevaardigden uit Amsterdam het district Noordholland en uit Alkmaar waren aanwezig. De groot Loge der Int. Orde van de Goede Tempelieren, was eveneens met een deputatie vertegenwoor digd. Vele bloemstuken, waaronder in blauwe kleuren, dekten de baar. De zoon dankte, ook namens zijn vader, voor de overweldigende belangstelling. BERGEN Maarten Baltus t Gister overleed alhier in den ouderdom van 77 jaar, de heer Maarten Baltus, oud raadslid voor de r.-k. Staatspartij. De heer Baltus is 25 jaar lid van den raad geweest en stelde zich in 1930 niet meer herkiesbaar. Bij die gelegenheid werd hij bij monde van den burgemeester namens den raad gehuldigd en hem als aandenken een teekening van den kunstschilder A. Col- not aangeboden. De heer Baltus behoorde als raadslid nog tot de katholieken uit de school van Dr. Schaepman. Hij kende Bergen door en door. De papieren romps-omp, tengevolge van de sterke toename van het zielental, had zijn sympathie niet Ook de uitbrei ding van de gemeente-bemoeiïngen maak te voor hem het raadslidmaatschap niet meer aantrekkelijk. Hij hield van een meer gemoedelijke behandeling van de aan de orde komende zaken. Het sociale rechtsgevoel was hem niet vreemd. Toen lergen nog zelfstandig de inkomstenbelasting regelde, was hij het die met wijlen den heer Veenhuizen een voorstel indiende om deze belastin o pro gressief te heffen en de voldoening

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2