t Voop kleins tuinen. AMSTERDAMSCHE BEURS tste berichten Ongezonde* Stukken ÜRucqedilke Stand Marktberichten Jidveetentiên smaakte, dit voorstel aangenomen te krijgen. Toen de raad uit nog slechts een zeven tal" léden bestond, vertegenwoordigde hij daarin het democratische element. Op zijn initiatief publiceerde de pers voor het eerst de verslagen van den raad, hetgeen toen wél ongewoon werd geoordeeld. Als hartstochtelijk jager genoot de heer Baltus in breeden kring bekendheid. Steeds was het een genoegen hem over het leven van de dieren en vogels te hoo- ren praten. Wanneer de jachttijd aanbrak was hij niet te houden en kon men hem voor dag en dauw in de duinen en het polderland vinden. Te lang is hij deze gewoonte getrouw gebleven, met als ge volg,, dat zijn sterk gestel er de nadeelen van ondervond, zoodat hij de laatste jaren niet meer de oude bekende Baltus was. De H. Uitvaartdienst heeft plaats Don derdagmorgen in de r.-k. kérk, waarna de begrafenis geschiedt op de r.-k. begraaf plaats te Bergen. EG MOND AAN ZEE Brand in café „Westeinde". Maandagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje in het café van den heer H. B. Evers. Er bleek brand te zijn uitgebroken doordat de kachelpijp, die door het plafond loopt, gloeiend gewor den was. Het plafond en de balken van de bovenverdieping waren in brand geraakt. Doordat men de brand spoedig ontdekte en de brandweer spoedig aanwezig was, kon de brand vrij spoedig gebluscht worden. TOPPRUZEN OP BLOEMENVEILING. Behalve de anemoon The Caen zijn te Beverwijk Zaterdag ook de eerste Fulgens aangevoerd. Voor een kwantum van zes bosjes werd op de bloemenveiling 5.40 be taald, een prijs die doet denken aan het vorstjaar 1929, toen eerste soort van deze bloempjes maar zeer spaarzaam voor kwam. Vroege groenten. Wie vroeg groenten uit eigen tuin wil oogsten moet in het bezit zijn van een of meer bakken. In deze bakken kunnen dan verschillende gewasssen worden gezaaid en geplant, die daaruit later kunnen worden geoogst; maar ook kunnen in deze bakken verschillende jonge planten worden aange kweekt om straks buiten uit te planten en verder te kweeken. Het glas is dus in dit geval hulpmiddel om een vroege opbrengst van den vollen grond te krijgen. We kunnen in deze bakken een broei verwekkende laag aanbrengen, b.v. versche paardenmest of blad, ófwel beiden; maar ook kunnen we van Dinsdag 2 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORÜHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederi. 1934 loov, 1003/, 4 Ned -Indië 1934 100% 100% 5)4 DuitachL '30 m. verkL 33l/j 337a BANKINSTELLINGEN. Amaterd. Baak 1633// 164 Handel Mij. Cert v. 250 2U4 2043/, Koloniale Bank 797a 807, Ned. lnd. Handelsbank 1WV« 169 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caivé Delft Cert. 74% 73H/s 94V, 96 >/«-V» 2847, 2847, Philips GloeiL Gem. Bezit 3393/, 339-3/, Unilever 1707, 1717. INDUSTR. GND. BUITENL. 70'/a 70 Anaconda 46% 48-7, 6"'» 70% Citiea Service 3% 37:s Kennecott Copper 47'/, 47% Republic Steel 26% 277], -Va Standard Brands 11% 11% 82% 35%-6 U. S. Leather 57, 5% CULTUUR MAATSCH. H. V. A s 5077, 511-3/, 2447, 249-5U Ned. Ind. Suiker Unie 176 1764-7 Vorstenlanden 42 427, Dito actions 25.00 25 80 MIJNBOUW. Alg: Explor. Mij.. 180 180 Redjang Lebong PETROLEUM. 2017a 203 Dordtsche Petr. 426 4277. 4441/, 4457,-6 Perlak 133'/, 1327. Phillips Oil 407, 40 Shell Union 25 Vu 24%-6 Tide Water 15% 15%-* RUBBERS. Amsterd. Rubber 3247, 330-3 Deli Bat. Rubber 2417a 2471/, 245 246 100 1031/, Serbadjadi 1963/, 198Va-9 Interc. Rubber 6Vifl 77. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 136 136 Scheepvaart Unie TABAKKEN. 122% 1223/,-3 295 2931/, 342 340 Senembab 353 354VW AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 561/, Southern Pacific «■A» 40-% Southern Railw. Cert 241/, 241/ia -i Union Pacific 100'/, 100 Canadlan Pac. 12UAS 13 gNoteering per 50. x) ex-coupon fExcIaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82»/, 1.82* Vis Londen 8.93 8.937, Berlijn 73.47)4 73.47)4 Parijs 8.50 8.49)4 Brussel (Belga) 30.77 30.78 Zürich 41.67 41.69 Kopenhagen 39.22% 39.87)4 Stockholm 46.10 46.05 Oslo_ 44.92)4 44.87V2 Italië 9.65 Praag 6.37)4 volstaan met een flinke bemesting en als warmtebron alleen rekenen op de zon, die onder glas de temperatuur al spoedig aan merkelijk verhoogt. Des nachts zullen we deze bakken dekken om een groot verschil tusschen dag- en nachttemperatuur zooveel mogelijk te voorkomen. Om de bakken brengen we nog liefst een koude werende laag aan, bestaande uit een aarden wal of dubbel kisting. In deze bakken zaaien we nu zomerpeen, dunsla, radijs of spinazie of planten we kropsla en bloemkool. Dit laat ste gewas kan 't onder glas niet tot vollen wasdom brengen en zoodra de planten te groot worden gaat het glas er dan ook af. We zaaien in deze bakken nu ook kropsla, bloemkool en vroege roode kool. De jonge zaailingen worden onder glas verspeend en later als goed afgeharde, krachtige jonge planten buiten uitgeplant. De zaden van erwten, peulen en tuinboonen leggen we onder glas te kiemen, we zaaien deze dus dicht bijeen, om ze straks, als ze eenige c.M. hoog zijn en goed zijn afgehard, ter bestemder plaatse uit te planten. Deze za den, en ook spinazie en peenzaad, kan men vooraf weeken, dat is een nacht in water plaatsen, om het snelle ontkiemen te bevor deren. Vroege groenten kunnen we ook oogsten van rabarber en zuring. Wie rabar- berplanten heeft kan over enkele uren nu een omgekeerde mand plaatsen ter hoogte van 6080 c.M. en daarom en -over een flinke laag ruige mest of ander broeiend materiaal aanbrengen. Al spoedig ontstaan dan de jonge stengels die, doordat ze in het donker zijn gebleekt, vrijwel geheel kunnen worden gebruikt. Over de zuringrijen strooien we nu een laagje mest en leggen we ons erwtenrijs. Dit is al voldoende om een vroegen groei te bevorderen. A. G. Ongecorri geerd De Haagsche „zedenzaak". Straffen van 4 en 6 maanden voorwaardelijk. De zoogenaamde Haagsche „zeden zaak", waarvan de onthulling tot zulke sensationeele gebeurtenissen aanleiding heeft gegeven, diende vanmorgen voor de rechtbank te Den Haag. De verdachten in deze zaak, aan wie het in art. 248 bis wetboek van strafrecht genoemde misdrijf ten laste was gelegd: E. D. D., afdeelingschef bij de land bouw -crisis- centrale verdediger mr. J. N. A. Vollaers), E. P., ambte naar van de algemeene rekenkamer, (verdediger mr. B. G. Blaupot ten Cate), W. G., kleermaker, (verdediger mr. H. A. Polak) en C. van der Z., chauffeur, (verdediger mr. M. H. Huygens). De zaak werd met gesloten deuren behandeld. De officier van justitie, mr. P. J. Blok eischte tegen E. D. D. zes maan den voorwaardelijke gevangenisstraf, tegen E. .P vier maanden, tegen W. G. zés maanden ett tégen C. van der Z. eveneens zes maanden gevangenis straf. De rechtbank zal 16 Maart uit spraak doen. STAKENDE MIJNWERKERS BLIJVEN BENEDEN. Te Uniontown in Pennsylvanië (Am.) zijn 350 mijnwerkers in staking gegaan: zij weige ren aan de oppervlakte te komen. Familie leden der stakers hebben de mijn bezet, ont zeggen werkwilligen den toegang en ver schaffen den stakers levensmiddelen en dekens. Te detroit is in een tweede magazijn van Woolworth een staking met over elkander geslagen armen uitgebroken. De vakver- eeniging heeft de bedreiging geuit, dat het werk in alle 2000 winkels van Woolworth zal worden neergelegd. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE NEW-YORK. IgnatDiot leiden. In den Zesdaagsche wielerwedstrijd te New York hebben reeds enkele renners, toen de koers nauwelijks enkele uren oud was, opgegeven. De Duitsche Korsemeier-Wissel verdwenen het eerst van de baan niet lang daarna gevolgd door den Franschman Guimbretière, die veel hinder van een bles sure ondervond. Hedenmorgen was de stand als volgt: 1. Ignat-Diot 61 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Gebr. Peden 27 punten. Met 2 ronden achterstand: 3. Guerra-Di Paco 59 punten. Met 3 ronden achterstand: 4. Thomas- Reboli 25 punten. Met 4 ronden achterstand: 5. Loncke- Deneef 75 punten. Met 5 ronden achterstand: 6. Wals- Girogetti 44 punten. 7. Pjjnenburg-S laats 34 pnt. 8. Allen-Lands 29 punten. De andere koppels lagens 8 en meer ron den op de Fransche leiders ten achter. TRANSPORT VAN DE G. 1 BEGONNEN. Het gevechtsvliegtuig wordt op Welschap gemonteerd. Naar wij vernemen is in den afgeloopen nacht het transport per schip naar Eindho ven aangevangen van het door de N.V. Ne- derlandsche vliegtuigenfabriek gebouwd twee-motorige gevechtsvliegtuig G. 1, dat zoo zeer de aandacht heeft getrokken op de Internationale Luchtvaarttentoonstelling te Parijs. Men verwacht, dat de machine Don derdagmiddag te Eindhoven zal aankomen en Vrijdag in den hanger op het vliegveld Welschap zal zijn ondergebracht. Hierna zal begonnen worden met het monteeren van het toestel, waarmede vermoedelijk een tien tal dagen gemoeid zal zijn. Aan de eerste proefvluchten met dit bijzondere Fokker product, waarover men in deskundige krin gen groote verwachtingen koestert, zal dan niets meer in den weg staan. EEN VERKLARING VAN DIN HEER BAKKER. Mijnheer de Redacteur, Hoewel 't mijn gewoonte niet is op ge schrijf in de pers in te gaan, moet ik nu wel met „De Strijd" van 27 Febr. 1937, orgaan van de kringen Alkmaar-Hoorn en Schagen der N.S.B., een uitzondering maken. In een artikel onder het hoofd: Het Beeld spreekt, wordt gezegd, dat 'fc een gemeene leugen is, dat men beweert, dat de redactie van dat blad, op onrechtmatige wijze aan het stuk van Bakker is gekomen en tevens wordt er gezegd, dat zij 't van een Ach tenswaardig burger heeft ontvangen ter publicatie in De Strijd. Hoe nu? Wie gaf De Strijd het recht dat stuk te publiceeren? Daartoe had alleen Bakker het recht en die heeft waarlijk De Strijd niet noodig. En is iemand Achtenswaardig die blijk geeft het vertrouwen van een zijner vrienden te misbruiken, door een stuk, dat hij mogelijk ter lezing kreeg, aan de Re dactie van De Strijd af te geven en deze er een foto van te laten nemen? De personen, die door mijne bemidde ling het stuk ter inzage hebben gehad, staan in deze boven elke verdenking verheven, zoodat alleen over kan blijven een vriend, die het in hem gestelde vertrouwen mis bruikte. Laat deze Achtenswaardige burger zich melden, dan worden er tenminste geen verkeerde personen verdacht. Aan de redactie van De Strijd wil ik al leen zeggen: Schei maar uit met je geflik flooi tegenover mij: van eerlijk man, ge- eerd sociaal-democraat en dergelijke. Want heusch, uw lof wensch ik niet, en aan uw gehits om Bonsema strafrechtelijk te vervol gen, doe ik n i e t mee. Voor mij is Bonsema, als politiek per soon onmogelijk, en als zoodanig moet hij verdwijnen, dat hij dit zelf niet beseft, kan ik alleen om hemzelf betreuren, evenals ik het betreur dat hem nog steeds een verant woordelijke post in de gemeente blijft op gedragen. A BAKKER. (Het is een goede journalistieke gewoonte, dat iemand, die zich over het in een of an der blad gepubliceerde wil beklagen, zich rechtstreeks tot de redactie van dat orgaan richt. Wordt zijn stuk daar geweigerd, dan kan hij zich tot andere bladen wenden. Dit stuk van den heer Bakker behoort dus thuis bij De Strijd en wanneer wij het des ondanks plaatsen dan geschiedt dit niet om dat de heer Bakker wien wij onze ziens wijze hebben medegedeeld ons verklaard heeft met dat blad in geen enkele relatie te willen treden. Wel gevoelen wij iets voor zijn argument, dat hij het bovenstaande zoo spoedig mogelijk bekend wil maken en niet kan wachten tot Vrijdag over een week, wanneer het eerstvolgende nummer van De Strijd zal verschijnen. Met het oog daarop hebben wij tegen op name in ons nummer van heden geen be zwaar meer gemaakt. Red. Alkm. Crt. DE MIE NT UND KEIN ENDE. Hooggeachte Heer Hoofdredacteur. Zouden niettemin zelfs in dit stadium van de Mientwijziging de volgende op merkingen niet een grondslag voor een com promis kunnen vormen? Men brenge de geheele walverbreeding (door waterversmalling) op de Mient aan de éene, Oostelijke, zijde aan. Overkluise den hoek bij den heer Kuiper tusschen Steenenbrug en Mient- wal zooveel als noodig is, zooals Gemeente werken dat al op meerdere plaatsen in de stad deed. Men verkrijgt dan wel geen parkeerter rein, maar toch een breede vanuit de Lan- gestraat met linksche, wijde, boog, ruim op te rijden verbindingsweg uitweg einde lijk! over de ophaalbrug, naar Waagplein, Marktstraat, Nieuwesloot, Houttil, Dijk, Ka naalkade, Voordam, Dijk en Zijdam. Men behoudt het Mientwater met zijn op marktdagen nog levendige gedoe van schuiten en kaasberries en de, om het eenmaal bekende befaamde stadsbeeld, toch wel nooit prijs te geven ophaalbrug! Bij instelling van één-richtingverkeer ver krijgt dan elke zijde der Mient haar deel van het verkeer. Bij plaatsing van één rij boomen even terug van den walkant op den verbreed en oostelijken oever breekt mer. daar de asymmetrie van het geheele geval en verkrijgt een scheiding tusschen loopwal en verkeersbaan. Gaarne te Uwer beoordeeling voor op name alsnog, Hoogachtend, Een Alkmaarder. WALMUREN MIENT. Eigenaardig is het hoe de Mientbewo- ners nu pas ontwaken en eén actie be ginnen tot tenietdoening van het besluit tot vernieuwing der walmuren aldaar en tot demping over te gaan. Ik vrees dat dit „mosterd na den maal tijd" zal blijken te zijri. Vooral daar juist Gem. Werken deze keer zoo „verdacht" vlug gereed was, n.1. één week na de aan neming in den raad werd reeds tot aanbe steding overgegaan! Mij geeft dit den indruk dat bij G. W. alles reeds in „kannen en kruiken" was en dat het plan daarom tot eiken prijs er doorgehaald moest worden. G. W. had blijkbaar behoefte „iets" uit te voeren. Maar dat nu 20.000 van de belastinggel den opgeofferd moeten worden voor wal muren die in- nog goeden staat verkeeren is toch m. i. onverantwoord. De houding van den raad is dan ook niet te verdedi gen. Wel is er veel over „gekletst", zou onze nestor zeggen, maar per slot loopt men altijd weer achter B. en W. aan. Getuige ook het Victoriebad dat er ook tot eiken prijs moest komen en waar het precies zóó mee ging. Voor de Mientbewoners hoop ik dat hun voorstel wordt aangenomen en voor den raad zou het niet oneervol zijn op het besluit terug te komen, (wat (de Kreb- besteeg heeft het geleerd) ook geen nieuwtje in Alkmaar zou zijn. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. Een belangstellende. DE MIENT. Mijnheer de Redacteur! Het heeft wellicht zijn nut, den heer Krom als voorstander van de Mient als parkeer plaats, te wijzen op enkele consequenties welke misschien noodwendig zouden moe ten worden aanvaard, als hiertoe zou worden besloten. Voor geregelde verversching van het Ver- dronkenoord zouden allicht 2 doorstroo- mingskanalen (zie Steenenbrug) noodig ge oordeeld worden. Het werk zou dan eeniga- zins worden uitgebreid; n.L met: le. Het sloopen van dek, landhoofden en pijler der Steenenbrug. 2e. Hét maken van nieuwe landhoofden v. d. Steenenbrug en een pijler Steenenbrug MientSpekbrug. 3e. Een algeheele overkluizing van Stee nenbrug, Mient- en Spekbrug met daarover bestrating. De mogelijkheid, dat het genoemde be drag van 20.000 dan weieens kon blijken een halve ton te weinig te zijn om de kosten dezer werken te dekken, is misschien door den heer Krom nog niet onder de oogen gezien. Met dank voor de plaatsing. P. DEN DAS Jbz. NOG EENS DE MIENT. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk, geteekend door „Opmerker", verzoek ik u beleefd plaatsing van het volgende: Opmerker verklaart, dat ze de boom» met opzet op de walmuren hebben laten vallen om te zien wat er dan gebeurde. Als Opmerker meer op de hoogte was geweest had hij deze regels beter niet kunnen schrijven. lste. Het was uitgesloten dat de boo men zoo gerooid konden worden dat ze niet op de muren vielen. 2de. Van de 18 boomen vielen er 5 op de muren. 3de. Als ze graag wilden weten, wat er zou gebeuren met de walmuren had den zü de boomen allemaal wel op de muren laten vallen en nog wel even anders dan thans is gebeurd. 4de. Opmerker begrijpt toch, hoop ik, wel dat de boomen welke op de muren gevallen zijn en daarna in het water er toch ook weer moesten worden uitgehaald. Neen met opzet is er niet gehandeld. Met dank voor de plaatsing. Namens de boomenrooiers, G. v. d. KUIJT Jr. DEMP DE MIENT NIET! Mijnheer de Redacteur! Gaarne had schrijver dezes eens in Uw veel gelezen blad iemand gezien, die tegen al die ingezonden stukken van het Mient- vraagstuk een tegenbericht van niet dempen had geschreven, daar ik niet gaarne de beste stuurman op den wal wil zijn. Doch daar het bootje thans zonder stuurman is, zal ik toch het roer ter hand nemen en ben zoo vrij een andere gedachte naar voren te brengen, zoodat veel lezers en sprekers wel tot andere gedachten zullen komen. Dat er een besluit is gekomen, dat muren aan de Mient gevaarlijk zijn, is voor mij een raadsel, doch waarom vernieuwen? De Spek brug zal een ieder toe moeten geven, is het vorige jaar ondermijnd en daar moet wel iets aan gedaan worden, doch ik wensch daar niet verder op door te gaan. Dat laat ik aan de kenners over. Dat men steeds wil dempen, is voor mij een raadsel. De mooie Mient wil men in de toekomst tot een pak huis laten inrichten, en voor het toerisme die mooie Spekbrug van de kaasmarkt laten verdwijnen. Want men kan toch niet de brug over het zand zetten en in plaats van deze brug aan het toerisme een partij auto's laten bezichtigen? De V. V. V. doet zijn best om publiek te trekken en moet ze bij het bezichtigen van de ruitertjes het publiek achter in het pakhuis achteff de auto's laten staan om deze te bezichtigen? Volgens mij zou bij een demping de Langestraat nog zwaarder worden belast met het verkeer, daar op Maandag, Vrijdag en Zaterdag deze auto's allen tweemaal door de Langestraat moeten passeeren. Neen, niet dempen. Het zal iets moois zijn en als alles klaar is, is men tevreden Steenenbrug en Platte Steenenbrug vlak maken en het tusschen- stuk dempen om één geheel er van te maken, dan de Kapelsteeg verbreeden door aankoop van enkele huizen of achter Kapel om een paar pakhuizen, zoodat men zoo naar de Laat kan komen. Dan kan men een éénrichtingverkeer in de Langestraat voor schrijven, parkeeren aan één zijde van de straat en het vraagstuk is opgelost. Met dank voor de opname, EEN TEGENSTANDER VAN MIENT DEMPEN. ALKMAAR. GEBOREN: Heinz Pieter, z. van Karl Rudolf Labberté en Anna Agnes Hertgens. OVERLEDEN: Maarten Baltus, wedr. van Maria Staade- gaard, 77 jaar. Pit-ter Nool, gehuwd met Grietje Bakker, 64 jaar. Klaas Swager, gehuwd met Antje Vlam, 71 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Maart 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 1.802.60, Andijvie 16 20.50, Bloemendaler kool 2.50f 4, Boe renkool 1.50—3.80, Gele kool 1.20— 2.30, Groene kool 1.60S 4.90, Knolselde- rie 2.60—4.60, Prei 1.50—4.60, Roode kool 1.503, Uien 0.70f 1.70 en Wor telen: breek 0.70—1.60 en wasch 2— 5, alles per 100 KG.; Peterselie 2.20— 4.20, Rabarber 6—f 10.50, Radijs 4.90, Selderie f 1.60—2.40 per 100 bos; Spinazie per bak f 1.051.29; Spruiten f 2—4.50 en Witlof le s. 3—4.50, 2e s. f 1.50-4 2.50 per 100 pond. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Maart 1937. Op de heden gehouden aard appel enmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 191000 KG. PURMEREND, 2 Maart 1937. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 25000 KG. Hoogste prijs 1 23. Han del goed. Kaas: Kleine boeren 1 20 per 100 KG. handel vlug; 321 K.G. Boter 1.551.58 en weiboter f 1f 1.27 per KG.; 499 Runde ren, w.o.: 225 Vette koeien 62—88 cent per K.G., 145 Geldekoeien 80—175, 130 Melkkoeien 110240, handel stug; 19 Stieren 45—55 cent per K.G. handel matig; 10 Paarden 60f 110, handel stug; 22 Vette kalveren 3080 cent per K.G., handel matig; 1035 Nuchtere kalveren: slacht f 4— 12 en fok 10—14, Vette varkens, 212 Vette varkens (slacht) 4347 cent per K.G., 31 Magere varkens 18t 26, 366 Big gen 915, handel vlug; 580 Schapen 14 30, 21 Bokken 4—f 14, handel matig; Kipeieren f 3.60—4.10, Eendeieren 2.75 per 100 stuks; Piepkuikens 8595 cent en Oude kippen en hanen 4050 cent per KG.; Konijnen 0.40f 1.75; Eenden 3060 et.; Duiven (per paar) 40 cent. 166 Eendeieren A 2.70 en 4677 stuks Kippeneieren A 3.90 4.40. Coöp. Centr. E ierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren) 90000 stuks Eendeieren 2.8Ö 2.90 en 90000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 6566 4.10— 4.30, 63—64 4.05—f 4.20, 60—62 3.95— 4.10, 58—59 3.85—4, 56—57 3.80— 3.95, 53—55 3.75—f 3.90r 50—52 3.70— 3.80. BROEK OP LANGENDEJK, 2 Maart 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2300 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 1.80 en Blauwe Eigenheimers 2.30; 159600 KG. Roode kool 1.40—2.10; 89200 KG. Gele kool 1.20—1.40; 170000 KG. D. witte kool 1; 1900 KG. Taaie gele 1.70— 2.60; 27200 K.G. Uien 60—90 cent, Gele Drieling 60 cent, Grove f 0.701.30; 2500 K.G. Bieten 6080 cent; 6700 KG. Peen f 1 1.30, bospeen 6070 cent, alles per 100 KG. NOORDSCHARWOUDE, 2 Maart 1937. (Noordermarktbond). 550 KG. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 2.202.80; 77000 KG. Roode kool 1.40—f 2.50; 105000 K.G. Gele kool 1.20—1.40; 88000 KGw D. witte kool f 1; 6300 K.G. Groene kool 1.20—3.40; 48000 KG. Uien 60—90 cent, Drielingen 60 cent; Grove 6090 cent; 350 K.G. Bieten 80 cent; 2000 KG. Peen 70 oent, alles per 100 K.G. E IERENVEILING TEXEL. TEXEL, 1 Mac.rt 1937. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 53.187 stuks kipeierer. aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 3.90—4.10, 62—64 4—4.25, 66—70 4.30—4.65, 50—56 3.60—3.90. TEXEL, 1 Maart 1937. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Koeien 185210; 17 Kalveren 6—10; 6 Schapen 13—15; 5 Rammen 2025; 1 Geit 6. WARMENHUIZEN, 1 Maart 1937. Roode kool 1.40—1.90; Gele kool 1.20; D. witte kool 1; Drielingen 60 cent, uien 6070 et. en grove uien 7080 cent. Aanvoer: 8025 KG. Roode kool; 3550 KG. Gele kool; 30050 K.G. D. witte kool en 4725 KG. Uien. PURMEREND, 1 Maart 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappe len: Borgers 6773 cent per kist, 25 KG.; Witlof 2764 cent per 8 KG.; Roode kool 12.80, Witte kool 1 en Savoye kool 11.80 per 100 K.G.; Spruitkool 0.45 1.70 per 15 K.G.; Boerekool 23—38 cent p. kist, 10 K.G.; Andijvie 5177 cent en Bieten 40 cent per kist; Wortelen 1730 cent per zak; Uien 2238 cent en Uien drielingen 17 cent per 25 KG.; Prei f 2.10—f 4.80 per 100 K.G. Appels: Bramley Seedling 20, Present van Engeland 1123, per 100 Kg. Peren: Winterjan 20 per 100 K.G. Heden overleed, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Vader en Grootvader MAARTEN BALTUS, Wedn. van MARIA STAADEGAARD, in den ouderdom van 77 jaar. P. N. BALTUS. E. B. BALTUS— v. d. POL en kinderen. Bergen N.H., 1 Maart 1937. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Don derdag a.s., des voormiddags 9 uur, in de parochiekerk van de H.H. Petras en Paulus te Bergen, daarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden na het over lijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. LAGAS.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3