tBinnenland JCuiist en Wetenschap tot bestrijding van de t. b. c. onder het rundvee. De begrooting werd conform vastge steld. Rondvraag. Bij de rondvraag gaf de secretaris nog een uitvoerige toelichting, waarom in den catalogus als vergelijkingsmiddel 280 eer ste melkdagen worden gebruikt. Spr. oor deelde dat de provinciale commissie een juist standpunt inneemt. De heer W u b b e n s, inspecteur van het N. R. S., oordeelde dat een opgave van 280 dagen niet juist was. Het N. R. S. meldt dan ook de melkopbrengst van het juiste aantal melkdagen. De voorzitter zegde aan den heer v. d. Oord, die de kwestie had aangesne den, toe, dat het bestuur dit nog geducht onder de_ oogen zal zien. Van Barsingerhorn was voorts een protest ingekomen tegen de heffing van 30 voor het landbouwcrisisfonds, die gestort moeten worden voor een aange houden kalf. De voorzitter wilde niet afzon derlijk protesteeren, doch zich ten dien aanzien aansluiten bij die instanties die reeds protesteerden. De heer v. d. O o r d oordeelde, dat men elk middel van protest moest aangrijpen, omdat z. i. de heffing, wordt geheven om de oppositie tevreden te stellen. Spr. ver- eeniging wilde dat de bond zich aansluit bij de protesten van andere organisaties. (Applaus). Het vertrekkende bestuurslid, de heer K o. nij n sprak hierop een woord van dank voor de tot hem gerichte woorden van waardeering van den voorzitter en dankte zijn medebestursleden. Tenslotte feliciteerde hij de vereeniging met de keuze van den voorzitter, die een goede was gebleken. De heer E. Dz. G o v e r s wenschte weer een protest tegen de 30 voor aanhou ding van 'n meerwaardig kalf en ook aan dacht te schenken aan do verleerde Os- vergunningen. Die toch veroorzaken op de vleeschmarkt een oneerlijke concurrentie. De voorzitter was het hiermede eens en zegde toe dat ook daartegen een protest zal worden ingediend. De heer Hartog gaf in overweging, alvorens te protesteeren, eerst meer aan dacht aan de materie te geven. De voorzitter zegde dit toe en sloot hierop de vergadering. VEETEELTFILMS. De Rijksveeteeltconsulent, ir. L. de Vries, schrijft ons: Over enkele dagen zal te Alkmaar, Pur- merend, Hoorn en Schagen een veeteeltfilm worden vertoond en waar deze films (het zijn er eigenlijk twee) zijn opgenomen met medewerking van de Directie van den Land bouw en onder leiding van ir. P. Verhoeven, rijksveeteeltconsulent voor Zuidholland, meen ik er goed aan te doen de aandacht der Noordhollandsche veehouders te vestigen op deze filmvertooningen. Op verschillende plaatsen in andere pro vincies* zijn deze films reeds vertoond en naar ik meen te weten heeft men er met genoegen naar gezien. Plaatjes kijken doet de moderne mensch gaarne, nog liever wan neer het levende beelden zijn. Maar deze films verschaffen de kijkers niet enkel een genoegelijken avond, er valt uit vele beel den tegelijkertijd veel te leeren. De eene firn draagt de titel: „Wat Neder land biedt op rundveegebied". Deze film toont den bezoeker allereerst beelden van verschillende voor j aarsstierenkeuringen, bijv. die te Leeuwarden, Groningen, Rotter dam, Raalte, Zutfen (M.R.IJ.), een en an der afgewisseld met boerderijen uit ver schillende deelen van het land, ook de keur- collecties op de tentoonstelling Sept. '36 te Enschede passeeren de revue, w.o. natuur lijk ook de Noordhollandsche collectie. Ver volgens worden met u nog vele fokveeda- gen bezocht, o.m. die te Hoorn Sept. '36, kaasmarkt Alkmaar enz. enz. enz., ik wil er niet meer van vertellen. U hebt thans eenig idee wat er ongeveer op het witte doek bij het afdraaien van deze film te zien zal zijn. De andere film „Weer welvaart" laat o.m. zien verschillende typen boerderijen van buiten en van binnen, het gras inkuilen vol gens verschillende methoden, verschillende methoden van hooioptassen en hooiberging, goed melken via melkerscursussen, een en ander afgewisseld met beelden van de Paaschtentoonstellingen, Centrale stieren keuring te Alkmaar, enkele fokveedagen, een kijkje op een groothygiënisch melkbe- drijf, voedercontrole, melkcontrole enz. enz. Ik meen hiermede te kunnen volstaan. Deze beide z.g.n. „Marofilms" worden ver toond: Dinsdag 9 Maart te Alkmaar in het Gulden Vlies; Woensdag 10 Maart in het Parkhotel te Hoorn; Donderdag 11 Maart te Schagen in het Noordhollandsche Koffie huis; Vrijdag 12 Maart te Purmerend in Amicitia. Glimlachje De wielen van de kinderwagen waren er af geloopen. HET HOOGE WATER. Nog geen verandering. In den hoogen waterstand van de Waal bij Nijmegen en lager af is nog geenszins een gunstige wijziging gekomen. De stand van het water was gisteravond te Nij megen nog 12.52 meter plus N.A.P De Waalkade ligt nog diep onder het water. Een chauffeur uit Bennekom, die meende langs de Waalkade naar de electrische centrale te kunnen rijden, is halverwege in het water blijven steken. Hij kon noch voor, noch achteruit. Enkele personen waadden door het water, teneinde de auto op het droge te trekkev, waarin men mocht slagen. De behoefte aan locomotief- personeel bij de spoorwegen Naar aanleiding van mededeelir.gen, als zou op verschillende stations van de Ne- derlandsche Spoorwegen tekort aan per soneel ontstaan, in hoofdzaak machine- personeel en personeel van de electrische tractie, en als zou het voornemen bestaan een aantal jonge personeelleden, die in opleiding zijn voor bankwerker, naar den locomotievendienst over te plaatsen, schrijft de N. R. C.-correspondent te Utrecht: Het betreft hier een gewoon fluctuatie- verschijnsel bij het' benoodigde personeel van den locomotief-dienst, zooals zich dat van maand tot maand voordoet. Des win ters zijn er altijd meer menschen noodig voor den locomotief-dienst, doch er is thans ook eenige vermeerdering van het vervoer, waardoor een kleine stijging is ontstaan. In het geheel gaat het hier echter om een tiental beambten. Er is thans, naar wij vernamen, inderdaad eenige stijging van de behoefte aan locomotief-personeel, doch ondanks den regelmatigen afvoer wegens pensioneering is er nog steeds een overschot. Hiervan zijn er verschillenden in op leiding, zoowel voor de electrische tractie als ook voor machine-bankwerker. Uit dit overschot nu wordt telkens ge put, wanneer er door bepaalde omstan digheden weer meer locomotief-personeel noodig mocht zijn. De cijfers, die de chef van den dienst van tractie en materiaal, ir. W. Hupkens, ons hieromtrent beschikbaar stelde, geven hiervan een duidelijk beeld. In den Octo- berdienst waren benoodigd 3562 locomo tief-beambten, terwijl er 3832 beschikbaar waren. Er was dus toen een overschot van 270 man. Over Februari waren 3628 be ambten noodig, hetgeen dus een stijging beteekent van 64 man, terwijl er 3773, d.i. 59 minder beschikbaar waren. In den Maart-dienst is het aantal benoodigde beambten weer met 6 gestegen tot 3634, terwijl het aantal beschikbare met 4 is gedaald tot 3769. Omdat de dienst van tractie en materi aal steeds overcompleet personeel elders in opleiding heeft gegeven, moesten er natuurlijk weer eenige worden terugge steld, tien zij in hun oude functie noodig bleken. Met het oog op d uitbreiding van het electrische net in 1938 zijn thans 80 man van het overcomplete stoom-locomo- tief-personeel bij de electrische tractie in opleiding. Zoo kan het zijn, dat de dienst wa' krap in het locomotief-personeel komt te zitten, doch van eenige uitbreiding van het personeel in het algemeen is nog geen sprake, zoolang de reserve voldoende is öm in de behoefte te voorzien. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van den heer M. te Stadskanaal aldaar in de Doodewijk geraakt. Niemand heeft het on geval opgemerkt, met het gevolg dat de jongen is verdronken. Toen men hem miste, vond men na lang zoeken zijn lijk drijvend. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND OM HET LEVEN GEKOMEN. Door de familie A. van der Wal te Rot tum bij Heerenveen is bericht ontvangen, dat hun 19-jarige zoon Jan te Hesvingsen in Duitschland, waar hij als melkknecht werkzaam was, door den stroom van een electrische hoogspaningskabel is getroffen en op slag gedood. De jongeman was eerst sedert vijf we ken in Duitschland werkzaam. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Definitieve ontvangsten over November 1936. De definitieve ontvangsten der Neder- landsche Spoorwegen (incl. die der ge- exploiteerde spoor- en tramwegen) over November 1936 bedroegen 7.317.632.48 tegen 7.511.769.22 over November 1935. De bedragen waren als volgt verdeeld: reizigers 3.611.752.90, bagage 41.243.02, brief- en pakketpost 230.000.00, goede ren 3.255.302.92, levende dieren en lijken 33.534.90, diversen 145.798.74. De totale ontvangsten van 1 Januari tot 1 Dec. 1936 bedroegen 87.551.214.38 tegen 93.446.791.57 over dezelfde perio de van 1935. Het gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari tot 1 December 1936 bedroeg 3422 tegen 3533 in het over eenkomstige tijdvak van 1935. De ontvangst per dagkilometer over genoemde periode in 1936 was derhalve 76.38 tegen 79.18 in 1935. DE GOOISCHE INBRAKEN. Wederom is te Laren (N.-H.) ingebroken thans was het c&ié van den heer K. aan den Nieuweg aan de beurt. De inbrekers ver schaften zich toegang door verbreken van een Taam voor het keldergat. In den kelder doorgedrongen, verklaarden zij een kist bier, eenige flesschen advocaat en een flesch cognac voor goeden buit. GRONINGSCH SCHIP IN NOOD. Dreef hulpeloos rond op zee. Zondagavond heeft een Engelsch stoom schip ten Zuidwesten van het eiland Guer- nesey het Nederlandsche kustvaartuig Thea,, dat in nood verkeerde, opgemerkt. Het schip, dat 273 ton meet en eigendom is van H. Ol- denburg te Groningen, had Zaterdag in het toen heerschende stormweer motorschade opgeloopen. Daar het geen radio aan boord had, heeft het niet de aandacht ki^nnen trek ken. Het Britsche stoomschip heeft getracht hulp te verleenen, doch toen dit niet ge lukte, is op de waarschuwing van den Brit- schen kapitein de sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co., naar de opgegeven plaats gevaren om hulp te verleenen. Gis termiddag heeft de „Zwarte Zee" vastge maakt en daarna koers gezet naar Guer- nesey. De Thea heeft geen lading aan boord Het weer wordt thans iets beter, zoodat er geen gevaar is. DE JACHT MET HARRIERS OP HAZEN. Op desbetreffende vragen van den heer van Rappard heeft de minister van land bouw en visscherij medegedeeld, dat hij niet voldoende termen aanwezig acht tot verbod van de jacht met harriers op hazen, welke jachtmethode die niet bijzonder wreedaardig is, daar in den regel bij den eersten greep van den hond een fractuur in den halswervel van den haas ontstaat die een onmiddellijken dood veroorzaak' Tot het voorstellen eener wetswijzigin. van de door den hegr van Rappard be doelde strekking bestaat, naar de mee ning van den minister niet voldoende aanleiding. De vergunning is, naar het oordeel van den minister niet in strijd met de jacht wet 1923 verleend. Zij is slechts geldig gesteld tot aan een tijdstip, dat volgens het oordeel van deskundigen op jachtge bied niet als bezwaarlijk voor het behoud van den wildstand is aan te merken. De minister pleegt voor iedere aanvrage tot vergunning voor parforce-jacht, na te gaan, of voldoende reden aanwezig is om een aan zoodanig verzoek te voldoen, mede in verband met den toestand der moer hazen. AUTO RIJDT OP AGENT IN. Er zat een voortvluchtige jongedame in. In den nacht van Zaterdag op Zondag zag een surveilleerend politie-agent in de Schaepmanstraat te Amsterdam een gezel schap bestaande uit enkele mannen en een nog jeugdig meisje in een auto stappen. De agent herkende in het meisje een jonge dame, wier opsporing in het Alg. Politieblad was verzocht, omdat zij onlangs het ouder lijk huis had verlaten en niets meer van zich had laten hooren. Teneinde zich zekerheid te verschaffen, dat hij inderdaad de gezochte voor had, liep de agent op de auto toe en beval dèn chauf feur, die op het puht stond om weg te rijden, daarmede even te wachten. Inplaats daarvan gaf de bestuurder vol gas en de auto stoof ineens recht op den politie-agent af. De laatste had nauwelijks den tijd om opzij te springen. Zijn tegenwoordigheid van geert redde hem echter. De auto ging rakelings langs hem heen en de politie-agent had nog juist den tijd om het nummer van den wagen te noteeren. De politie hoopt nu spoedig de auto te zullen terugvinden en de inzittenden te arresteeren. HET ONVEILIGE PLATTELAND. Landbouwer door twee kerels aangevallen. Zondagavond tegen acht uur ging de land bouwer B. te V., wonende te Wildervank, naar zijn afzonderlijk staande landbouw- schuur aan den weg naar de Wildervankster Dallen om zijn paarden te voeren. Toen hg hier het licht van een stormlantaarn ontstak, kreeg de man een slag met een schop op het hoofd van een man, die zich voor de schuur verdekt had opgesteld. De boer raakte hier door echter niet van zijn stuk en er ontstond een hevige worsteling, waarbij nog een tweede man te voorschijn kwam, die zich ook op den landbouwer wierp. Te V. werd tenslotte op den grond gewor pen, terwijl hem een zak over het hoofd werd getrokken, welke door de mannen te voren uit de schuur was gehaald. De beide kerels, die op zulk een tegenstand blijkbaar niet hadden gerekend, hebben daarop de vlucht genomen. Een hunner gooide daarbij het rijwiel van Te V. in het water. Veldwacht en marechaussee trachten tot nu toe vergeefs de vluchtelingen op te sporen. DE KONINGIN ZIET „BOEFJE". De koningin heeft gisteravond met klein gevolg in den Koninklijken Schouwburg te den Haag de voorstelling van Boefje door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel bijgewoond. REIS VAN PRINSELIJK PAAR. Prinses en prins te Innsbrück aangekomen. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hebben gisteren in gezelschap van Prins Aschwin en andere gasten het kasteel Mittersill verlaten. De hooge bezoekers ver trokken per auto naar Innsbrück, waar zij tot hedenavond zullen blijven. Zij hebben hun intrek genomen in hotel Tirol. H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bern hard hebben van Innsbrück uit gisteren een autotocht gemaakt naar Igls. Zij brachten een bezoek aan verschillende plekjes, waar zij het vorige jaar vertoefd hebben. KNAAPJE ONDER GRAANZAKKEN BEDOLVEN. Dood er onder vandaan gehaald. Zaterdag tegen den avond werden de ouders B. te Aardenburg ongerust over het lange uitblijven van hun vijfjarig zoontje, dat was gaan spelen. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. Den geheelen avond werd naar het vermiste kind gezoht maar tevergeefs. Verschillende putten werden af gedregd, daar de ouders meenden, dat het kind te water was geraakt. Na een nacht van hevige onrust voor de ouders werd Zondagmorgen het lijkje van het kind gevonden in een naburig graan- pakhuis. Vermoedelijk heeft het kind hierin gespeeld, is onopgemerkt opgesloten en toen van een hooge stapel graanzakken gevallen. Eenige zakken vol graan waren bij den val boven op het ventje geraakt. INBRAKEN IN WESTLAND OPGEHELDERD. Oud-nachtwaker te 's-Gravenzande gearresteerd. Een geheimzinnige serie inbraken, die den laatsten tijd in het Westland en in het bij zonder te 's-Gravenzande is gepleegd, is opgehelderd. De politie te 's-Gravenzande is er n.L na langdurige opsporingen in ge slaagd den dader, zekeren C. H., oud-nacht waker in die gemeente, aan te houden. Sinds eenige maanden werd, zoo meldt de „Res. Bode", vooral de gemeente 's-Graven zande door H. onveilig gemaakt. Verschil lende perceelen bleken des morgens gefor ceerd te zijn, doch in vele gevallen werd niets vermist. Erger werd 't bij de familie van Geest, waar de huishoudster, toen op zekeren avond aan de deur gerammeld werd, door een man, gewapend met een breekijzer, werd overvallen. De huishoud ster sloeg toen doodèlijk verschrikt op de 'lucht, waarop de indringer zich naar bin- sn begaf en handgemeen raakte met den D-jarigen v. Geest, die een klap met het zer op zijn hoofd kreeg. De huishoudster .ad inmiddels eenige buren gewaarschuwd, oodat de inbreker het raadzaam achtte het hazenpad te kiezen. Hoewel de politie wel een bepaald spoor vond, kon zij niet tot arrestatie overgaan. Inmiddels werden in de volgende weken nog verschillende inbraken met weinig succes gepleegd. Zaterdagnacht werden eenige veldwach ters, die de ronde door 's-Gravenzande deden, plotseling gealarmeerd, toen bij de wed. v. Rijn in de Langenstraat een groot lawaai ontstond. Licht werd ontstoken, ramen werden opengeschoven en angstig klonk het geroep: „Inbrekers, help, politie." Onmiddellijk snelden de agenten in de richting van de woning, waaruit de brutale inbreker via den tuin trachtte te ontvluch ten. In de Sand-ambachtstraat zagen zij op grooten afstand een man, die over een afras tering sprong en in de duisternis, via eenige tuinen, verdween. De gemeente-politie vroeg assistentie der Rijks-politie en nam uitgebreide maatregelen om den reeds lang verdachten H., dien men ook voor 't plegen van deze inbraak aanzag, te arresteeren. In afwachting van zijn thuis komst werd H.'s woning omsingeld. Tegen den morgen werd het wachten beloond en werd H. aangehouden. De man bekende, na een kort verhoor, zich aan verschillende in braken te hebben schuldig gemaakt. Ook de overval op den 70-jarigen v. Geest bleek de inbreker op zijn geweten te hebben. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is gebleken, dat H. zich Zaterdagavond verdekt had opgesteld in den tuin van de wed. v. Rijn. Vervolgens is hij, toen alles veilig scheen, op een tuinmuur geklommen en heeft hij met behulp van enkele werk tuigen de deur uit haar scharnieren gelicht. Op dat moment werd de dochter des huizes wakker, die de overige bewoners van het perceel wekte, die de politie alarmeerden. De aangehoudene, die ter beschikking van de justitie zal worden gesteld, werd destijds als nachtwaker ontslagen in verband met in dien tijd gepleegde diefstallen, waarvan hij verdacht werd, doch waarvoor het bewijs ontbrak. HET VERSCHE KADETJE. Vakcentrales van werknemers maken bezwaren. De drie nationale werknemerscentrales N. V. V., R. K. W. V. en C. N. V. hebben zich met het volgende telegram gewend tot den minister van sociale zaken: „Volgens berichten in de pers zou uwe excellentie voornemens zijn een proef te nemen met maatregelen tot het vervroe gen van den verkooptijd in den winkel van versch brood. Gezien de omstandigheid dat daarmee geen enkel algemeen belang gediend wordt, gezien de bedrijfsontwrichtende gevolgen, welke de overgroote meerder heid der bedrijfsgenooten in het bakkers bedrijf hiervan vreest, gezien de daaruit vrijwel zeker volgende noodzakelijkheid om het aanvangsuur in het bakkersbedrijf te vervrn?<?en. doen hel N V. V hrt C N V. -n R r \V V. PT Ï1Y-; op uwa fxcellfciitie om van hst voornemen af te zien". Schriftelijke uiteenzetting. In aansluiting aan het 26 Februari ten departemente van sociale zaken gevoeide mondeling overleg met den minister, heeft de Neutrale bond van personeel in de voedingsbedrijven dien minister een na dere schriftelijke uiteenzetting doen toe komen. Op de vraag van den minister of het mogelijk is, het vervoeren, verkoopen en afleveren van versch brood naar een vroeger uur te verschuiven, wordt ge antwoord, dat dit inderdaad mogelijk is, maar niet wenschelijk. Het zal den mi nister onmogelijk zijn te voorkomen aldus wordt betoogd dat 'n vervroegde aflevering tot gevolg zal hebben ver vroegd aanvangsuur met de productie. Een maatregel, als door den minister gedacht, zou, wat de wet nadrukkelijk niet wil, anderen schaden, juist hen, die den meest juisten bedrijfsvorm hebben gekozen, die de meeste arbeiders in hun dienst hebben, den basis vormen voor de meest doeftreffende controle in een tijd, waarin het juist gebiedend is, op de meest voorzichtige wijze met de bedrijfsvoor schriften om te gaan. Stellig zullen door zoodanige maatregelen eenige duizenden worden toegevoegd aan het toch reeds verontrustende leger werkloozen. Bij den aanvang van een ambtsperiode van den minister van sociale zaken zou de bond gaarne bereid zijn de vraag onder oogen te zien of het geheele verkoopver bod niet zou kunnen vervallen, maar daarmede zou dan de geheele wet onder de loupe moeten worden genomen, n dit verband doet de bond het denkbeeld van een gemengde staatscommissie ter onder zoek van dit vraagstuk, aan de hand. In de huidige omstandigheden wordt een partieele wijziging met klem afgewezen. VERSTREKKING ONVERMENGDE MARGARINE. Groote gezinnen gedupeerd. Het R. K. Werkliedenverbond heeft het navolgende telegram gezonden aan den minister van sociale zaken: „Bestuur R. K. Werkliedenverbond heeft met groote teleurstelling kennis genomen van voorgenomen nieuwe regeling voor verstrekking onvermengde margarine en bak- en braadvet. Groote gezinnen wór den hierdoor ernstig gedupeerd. Verzoeke uwe excellentie dringend, naast verstrek king bak- en braadvet, voor gezinnen met zes en meer gezinsleden voor onvermeng de margarine de bestaande regeling te handhaven." IN DUITSCHLAND NIEUWE VERKEERSBELASTING. Op personenvervoer in autobussen en huurauto's. Met ingang van 1 Maart wordt, naar de K. N. A. C. ons mededeelt, in Duitschland een belasting geheven voor voertuigen als autobussen, huurauto's e.d., waarmede be talende passagiers worden vervoerd. Deze belasting bedraagt voor buitenlandsche voertuigen, welke tijdelijk in Duitschland verblijven 0,3 pfenning per persoon en per in Duitschland af te legen kilometer. Zij moet worden betaald bij het grenskantoor als men Duitschland binnengaat. De vermoe delijk in Duitschland te rijden afstand wordt als grondslag voor de berekening der belas ting genomen, terwijl afwijkingen moeten worden verrekend bij het douanekantoor van uitgang. De afstand wordt vastgesteld volgens de berekening, welke voor de spoor wegen geldt. Verkeersongelukken. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Gisteravond, omstreeks half acht is op den nieuw-Bussumerweg, den hoofdver keersweg tusschen Huizen en Bussum, de zeventig-jarige mevrouw B. uit Huizen, bij het oversteken van den weg, door een. personenauto, bestuurd door den chauf feur M.O. eveneens uit Huizen, aangere den. De vrouw werd ongeveer vijf-en- twintig meter meegesleurd, waarna de wagen over haar lichaam reed. De auto kwam spoedig tot stilstand, en direct waren twee doktoren ter plaatse, die het slachtoffer de eferste hulp verleenden. De vrouw is naar de Gerardus-Majella stich ting te Bussum vervoerd, waar zij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. Het ongeluk is waarschijnlijk toe te schrijven aan het niet goed functionnee- ren van de remmen. De politie heeft de auto in beslag genomen. VEILING DER KUNSTVERZAMELING VAN VICTOR ROTHSCHILD. O.a. Schilderijen van Hollandsche meesters. De multi-millionnair Victor Rothschild heeft besloten zijn prachtige verzameling schilderijen, beeldhouwwerk en andere kunstvoorwerpen, welke hü in zijn huis te Londen bezit, te verkoopen. De veiling begint op 19 April en zal een week duren. Sinds jaren heeft te Londen niet meer zulk een belangrijke verkoop plaats ge had. De verzameling omvat schilderijen van de Hollandsche en Vlaamsche school Hollandsche en Duitsche prenten, porce- lein meubelen, Fransche gobelins en zil- verwerk. '^0"0>0<XXXX><XX><><XX><><><><XX><XXXXXK>^ IDe keuze van de krant 2 is een belangrijk iets! Doe serieus uw keus, o want anders helpt het niets! Wanneer U adverteert, a neemt dan een GOEDE krant, O o Wij kennen er hier één s 2 De ALKMAARSCHE COURANT! 8

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7