jftucgediike Stand Voor de Huisvrouw, Jnge-zonden Stukken Jladicmiewus Dammen. DAMCLUB „VOORWAARTS". De gisteren gespeelde wedstrijden van de Alkmaarsche damclub „Voorwaarts" voor de wintercompetitie hadden de navolgende resultaten: le klasse: P. J. SmolenaarsD. Marees 20 Jb. RenooyP. J. Smolenaars 02 J'. N. MooijD. Marees 11 A. BurgertE. Hofman Afgebr. G. WoonijkJ. N. Mooij Afgebr. 2e klasse: P. de WijnM. Hemels 02 F. AppelD. Stam 20 3e klasse: S. Schure—J. Koger 2—0 C. BussenTh. Zijlstra 02 J. Dogger—C Masereeuw 11 J, v. RavensteinL. Ravenstein 11 Worstelen. S. S. S. NAAR ZAANDAM. Dinsdagavond trok de S. S. S.-worstel- ploeg ~.aar Zaandam, om daar de plaatselijke vereeniging de Halter te bekampen in de door deze vereeniging uitgeschreven neder laagwedstrijden Na de begroeting door den voorzitter van de Halter, den heer Lutter, die den nieuwen nationalen kampioen D. Kok aan het publiek voorstelde, en een kort dankwoord van den heer Kranenburg, waar in de hoop op een sportieven kamp werd uitgesproken, begon de wedstrijd. 2e afd. vedergewicht: A. Bakker (Z.) T. v. Yck (A.), onbeslist. Er was vrijwel geen krachtsverschil te bespeuren en ook de verlenging bracht geen oplossing (33). 2e afd. lichtgewicht: A. Jacobsen (Z.) H. Jensma (A.) Een goede partij, waarin het bruggen van den Alkmaarder opviel. Vrij plotseling werd hij echter getoucheerd (0—3). le afd. vedergewicht: D. Bührs (Z.)A. Kranenburg (A.) Kranenburg was een klasse sterker en na enkele goed-uitgevoerde grepen nam hij Bührs in een heupzwaai (3—0). le afd. M. A. gewicht: C. Hagen (Z.)—D. Kok (A.) Hagen was veel langer en zwaar der dan Kok, die met een molenslag getou cheerd werd (03). 2e afd. vedergewicht: J. Bakker (Z.)S. Schut (A.) Een sterk aanvallende Zaandam mer en een goed verdedigende Alkmaarder. Plotseling verandert de situatie en toucheert zijn tegenstander (30). Na deze eerste helft van den wedstrijd was de stand dus nog gelijk (99). 2e afd. vedergewicht: A. Bakker (Z.)—T. v. Yck (A.) De Alkmaarder valt voort durend aan en hoewel Bakker goed verde digt, kan v. Yck op punten winnen (31). 2e afd. lichtgewicht: Pronk (Z.)Admi raal (A.) Twee worstelaars, die nog niet over voldoende routine beschikken. De Zaandammer wint na 10 minuten op punten (13). le afd lichtgewicht: Bakker (Z.)Schats (A.) De Alkmaarder is technisch de sterkste, doch kan dit voordeel pas in de verlenging tot uiting brengen (31). 2e afd. M. A gewicht: Hagen (Z.)Boon (A.) Tegen den 2de klasser-kampioen streed Boon zeer goed en hij wist Hagen meermalen in gevaar te brengen met goed uitgevoerde kruisgrepen en voorceintuurs. Reeds stond hij op punten voor, toen een plotseling uit gevoerde hefboom den Alkmaarder nood lottig werd (03). 2e afd. vedergewicht: Bührs (Z.)Schut (A.) De Zaandammer valt direct aan en verovert een groot aantal punten. Toen ver anderde de situatie en Schut liep een deel van den achterstand in (13). De Halter won dus met 1720 verlies- punten, waar een onbesliste wedstrijd zeker beter de krachtsverhouding had weerge geven. tPtwiticioof Tlieums ZIJPE Geldleening. Ged. Staten van Noordholland hebben het besluit van den raad dezer gemeente inzake het continueeren van een geldlee ning, oorspronkelijk groot 157000 echter met dien verstande, dat de rente met een half procent wordt verlaagd. Overheidssubsidie. De minister van sociale zaken heeft een subsidie toegekend voor een werkob- ject, te weten de verbetering van een per ceel land, gelegen aan den Boschweg in deze gemeente. WIERINGERWAARD Propaganda melk- en zuivelproducten. Uitgaande van de propaganda-commis- sie voor het gebruik van melk- en zuivel producten district VI Wier ingen—Wier in ger- meer en Wieringerwaard werd Woensdag middag in de zaal van den heer R. Breed een zuiveldemonstratie met filmvertooning gehouden. Ongeveer 50 dames en 5 heeren waren aanwezig. De heer J. Hoogerduijn, propagandist van het Land bouwhuis te Alkmaar, hield een rede om vooral de huisvrouwen meer te overtuigen van de groote voedingswaarde van zuivelproducten. Ook voor jongens en meisjes, die aan sport doen, heeft melk veel waarde. Mej. Piet kwam daarna aan het woord, die beweerde, dat melk veel te weinig gebruikt wordt. Hoe komt 't toch, dat de Nederlandsche huisvrouwen zoo bijzon der weinig er van gebruiken? Breedvoerig werd uiteengezet wat te verstaan is onder een goede voeding. Een half ons kaas van 2 cent heeft even veel voedingswaarde als een ons vleèsch van 10 cent, bijgevolg dus ook veel goedkooper. Ook kan melk gebruikt worden om limonade te maken. Als bewijs werd dit klaar gemaakt en een bekertje van deze limonade rondgediend. Pudding kan gemaakt worden van karnemelk met ge latine. Ook hiervan werd er een gemaakt. Kaas is evenwel het belangrijkste product en in 't bijzonder de Hollandsche. Er wordt te weinig kaas gebruikt. Een huisvrouw houdt zich nog te veel aan de oude menu's. Kaas kan op velerlei manie ren gebruikt worden, wat ook breedvoerig werd gedemonstreerd. Aan de huisvrouwen werd sterk aanbevolen het gebruik van onze nationale producten, tot gezondheid van het gezin en tot herstel van de Nederlandsche welvaart. Daarna werd een propaganda-film afge draaid, waarbij naar voren kwam dat melk gebruik zoo uitstekend is en uithoudings vermogen geeft. Tenslotte sprak de heer Hoogerduijn do hoop uit, dat men er in geslaagd was de aanwezigen niet alleen 'n aangenamen, doch ook 'n nuttigen middag te hebben bezorgd. Tevens werd te kennen gegeven dat na deze demonstratie desgewenscht een cursus kan volgen. Er moeten evenwel minstens 15 en ten hoogste 30 dames zijn. Opgave kan ge schieden bij het bestuur van den Bond van Boerinnen. Spr. wekte allen op aan dezen cursus deel te nemen. Het nuttige wordt -angename verbonden. BERGEN Begrafenis veldwachter Heijstra. Woensdagmiddag om 2 uur heeft de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den bekenden zomeragent J. Heijstra plaats gevonden. Nadat de stoet voor het raadhuis was gereden hechtte de burgemeester een groote krans met aarons- kelken aan den lijkwagen. Geëscorteerd door het politiepersoneel in uniform en door de alhier gestationeerde rijksveld wachters alsmede eenige veldwachters uit omliggende plaatsen, begaf begaf de stoet zich naar de begraafplaats aan den Kerke- dijk. Aldaar hield de burgemeester bij de geopende groeve de volgende rede: „Thans is het oogenblik gekomen om na mens alle politie-mannen en ambtenaren der gemeente voor goed afscheid te nemen van Heijstra. Moge dit afscheid zijn een eere-saluut voor hem, die het vaderland ter zee en te land naar beste krachten heeft ge diend. De gemeente Bergen heeft in hem verloren een veldwachter, die op latere leeftijd in dienst gekomen, door zijn rustige natuur en groote levenservaring zich uitste kend van zijn taak heeft gekweten. Zijn be zadigd optreden heeft menigeen nog op tijd tot den juisten weg doen terugkeeren en ik zou dezen zeer gewaardeerden ambtenaar het beste kunnen karakteriseeren als iemand die steeds en met succes getracht heeft de aan zijn toezicht toevertrouwde belangen in het goede spoor te leiden, en waar noodig, daarin terug te brengen. In zijn groote plichtsbetrachting en dienstijver wenschte hij nog tijdens de ziekte, die hem helaas uit dit leven heeft weggenomen, dienst te doen. Het Berger politiecorps heeft in hem verloren een goed en trouw kame raad, steeds tot helpen en inschikkelijkheid bereid zonder daarbij voor zichzelf een plaats op te eischen. Ook de andere ambte naren hebben in hem een gezien en bemind collega zien heen gaan. In Heijstra neem ik afscheid van ambtenaar, in wien ik onvoor waardelijk vertrouwen stelde. Bij ons allen zal zijn nagedachtenis in eere voortleven. Hij ruste in vrede!" Een familielid van den overledene be dankte voor de betoonde belangstelling. Op de begraafplaats waren vele belang stellenden aanwezig. NIEUWE NIEDORP Staatspensionneeriug. De afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering hield in de boven zaal van de Prins Maurits haar algemeene vergadering waarvoor slechts geringe be langstelling was. Het jaarverslag werd onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 134. De rekening over 1936 was nagezien door de heeren P. Visser en H. J. Kossen en in orde bevonden. Nadeelig saldo 1935 bedroeg 15.31. Ontv. over '36 223.50, uitgaven 215.60, nadeelig saldo alzoo van 7.41. Onder dank aan den penning meester werd de rekening goedgekeurd. De heeren IJ. Meijer en P. Strijder wer den herkozen als bestuursleden. De heer L. van Dam werd benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering van den Bond. I Ter sprake kwam de kwestie, welke het bestuur heeft met de afdeeling Langereis. Destijds is naast onze afdeeling de afd. Langereis opnieuw leven ingeblazen, evenwel moest de Langereizer afdeeling zich bepalen tot de Langereis. Het blijkt evenwel dat men van daaruit op Terdiek leden tracht te werven en men gaat daar alzoo buiten zijn boekje. De afd. N. N. heeft, voordat de afd. Langereis herleef de, ook van de Langereis eenige leden gekregen. Deze hebben evenwel verklaard persé bij de afd. N. N. te willen blijven. De heer van Dam oordeelde het zeer ongewenscht dat 2 afd. die hetzelfde mooie doel beoogen elkaar gaan beconcurreer en. Men zal de kwestie aanhangig maken bij de federatie Hollands Noorden. Medegedeeld werd dat 14 personen zul len meegaan naar het congres. De kosten zullen per persoon 1.25 bedragen. Op een vraag van den heer P. Visser werd medegedeeld dat het wederom in de bedoeling ligt ook dit jaar een autotocht voor de ouden van dagen uit de geheele gemeente te houden. Daarna sluiting. OUDORP (Februari). Geboren: Anna Paulina d. van J. Pool en A. P. Lodder. Ondertrouwd: Hendrikus Jonker en Cornelia Pauw. Getrouwd: Willem Schipper en Adria- na Raap. Overleden: Johanna Schouten, 66 wed. van J. Laan (overl. te Alkmaar). Maartje van Dam, 66 j. Jan Nagelhout, 50 j., echtg. van N. Lof, (overL te Alkmaar). NOORDSCHARWOUDE <Jan.-Febr.) Geboren: Rensje d. van D. Barten en A. J. Jong. Elbregt z. van C. Mienis en J. W. Schrieken. Trijntje d. J. A.Mol en J. Bakker. Maartje d. van G. A. Kramer en M. de Ruiter. Anna d. van J. Korver en M. C. van der Stoop. Jan z, van M. Kuilman en E. J. Buisman. Getrouwd: Jacobus Sterk te Alkmaar en Maria Alida Frielink. Jan Dirk van der Plas te Oudkarspel en Johanna Cornelia Bos. Jacob Wijna en Geertje Simone Smit Overleden: Aafje Duinmeijer, 75 j., echtg. van D. Volkers. Johanna Bruin, 70 j. Cornelis Reek, 24 j. Dirk Blom, 72 j., echtg. van E. Stam. ZUIDSCHARWOUDE. (Februari). Geboren: Dirk Jan, z. van Jan Kasten en Dieuwertje Slikker. Marius, z. van Willem Verkroost en Maria Keizer. Jo- hannes Petrus, z. van Johannes Broersen I en Catharina Floris. Ondertrouwd: Nicolaas Bekker en Dieuwertje Kuiper. Louwe van der Vliet I en Johanna Jacoba Hendrika van der Pol. Getrouwd: Cornelis Stet en Guurtje Commandeur. Nicolaas Bekker en Dieu wertje Kuiper. Overleden: Johanna Margrietta Ca- thelijna Dubbelman, echtgenoote van Jan Tuinman, 76 jaar. Trijntje Kraakman 27 jaar. Klaas Swager, echtgenoot van Antje Vlam, 71 jaar, overleden te Alkmaar. KOEDIJK (Febr.) Geboren: Dirk z. van S. Dekker en A. de Waal. Johannes Adrianus z. van F. Kunst en K. Hes. Guda Agatha d. van B. de Groot en T. Kuiper. Overleden: levenloos aangegeven kind van N. Koning en P. A. van Veen. idem van C. Keizer en I. A. Troostheide. D. Schut, 78 j., geh. met J. Noordstrand. NIEUWE-NIEDORP (Februari). Overleden: Johannes Lubertus Tui- nenberg van Herwerden, oud 87 jaren, we duwnaar van Diewertje Schermer eerder van Teuntje Nierop. Simon Bruin, oud 66 jaar. Jannetje Zander, oud 78 jaren, echtgenoote van Jan Over. Geertruida de Boer, oud 66 jaren, echtgenoote van Jan Hagenaar. HEERHUGOWAARD (Februari). Geboren: Elisabeth, d. v. D. Hoogland en E. Dam. Margaretha Sigbertha d. v. P. Limmen en M. A. Bakker. Margaretha Geertruida, d. v. G. J. Klaver en C. C. Bij voet. Maria Alida, d. v. C. Wagenaar en A. Wagenaar. Cornelia, d. v. J. Bes en M. T. Rood. Simon Johannes, z. v. J. P Entius en M. Jonker. Maatje, d. v. J. de Krijger en N. Ploeger. Paulus Johannes, z. v. P. Mooy en U. E. Oudeman. Wil- helnrrna Alida Theresia, d. v. A. A. Groen en W. Bakker. Lucia Divera, d. v. P. J. Wijnker en M. Vlaar. Grietje, d. v. D. Wagenaar en S. Hoogland. Agatha Cor nelia, d. v. C. Groot en S. H. Barhorst. Anthonius Petrus Damianus, z. v. W. L. Schilder en M. Beerepoot. Cornelis Jo hannes, z. v. C. Mul en M. Verwer. The- odorus, z. v. J. Schotten en M. Kleef. Ni colaas Gerardus, z. v. G. Does en M. Laan. Petrus Frederikus, z. v. F. Hink en P. M. Broersen. Ondertrouwd: Ph. C. Briefjes wo nende te Bergen en G. Blokker. Overleden: Petrus Molenaar, oud 15 jaar, z. v. W. Molenaar en M. v. d. Jong, overl. te de Bildt. Aafje Jonker, oud 50 jaar, d. v. J. Gootjes en G. Hofdijk. Cor nelia Hendrica Barhorst, oud 42 jaar, echt- gen. v. G. Groot. Petrus Frederikus Hink, oud 3 dagen, z. v. F. Hink en E. M. Broer sen. Puddingen en sauzen „Bij mijn grootmoeder hoorde ik zoo dikwijls vertellen dat zij vroeger bij haar moeder graag Jan in den zak en trommel koek of ketelkoek at", schrijft mij een lezeres en vraag er bij of ik haar soms de recepten van die oud-Hollandsche kostjes geven kan. Met alle genoegen! Voor trommel- of ketelkoek heeft u noodig IVt ons tarwebloem, 15 gram gist, 1 ei, een theelepeltje zout, ongaveer 2 d.L. lauwe melk of verdunde melk, 1 ons ver mengde krenten, rozijnen en sucade. In plaats van de tarwebloem kunt u ook half bloem, half boekweitenmeel gebrui ken. Maak de gist met de lauwe melk aan, strooi er de bloem en het zout bij en roer er ten slotte het ei doorheen. Klop het be slag nu net zoo lang met een houten lepel tot het luchtig en glad is; wasch de kren ten, rozijnen en sucade (de laatste eerst snipperen) en roer ze door het beslag, waarna u dit een uur laat rijzen. Zet het hiertoe op een lauw plekje met een deksel afgedekt. Gebruik den nu beschikbaren tijd om den vorm in orde te maken, waar u straks het beslag in zult overgieten. Dat geschiedt aldus: besmeer den vorm met boter en strooi er dan wat paneermeel in en smeer ook wat boter in het deksel. Als uw be slag een uur gerezen heeft, vult u den vorm voor ongeveer drie kwart met de pudding, sluit den vorm en zet hem in een pan met kokend water, maar zorg dat de hoogde van het water onder het deksel blijft, an ders bederft uw trommelkoek! Regel het vuur zoo, dat het water zachtjes maar voortdurend blijft door koken; dus als het verdampt moet u er een beetje kokend water aan toevoe gen, beslist géén lauw of gewoon heet water, het moet koken! Duur 2 2J4 uur; u doet verstandiger iets langer te koken dan dat het misschien te kort zou zijn. In het laatste geval heeft u kans dat de pud ding inzakt als zij uit den vorm wordt ge nomen. U kunt d> pudding ook stoomen in een stoompan, dan staat zij rustiger dan wanneer u haar au bain Marie kookt. Als de bovenkant van de pudding geheel droog is, is zij gaar. U kunt natuurlijk ook de bekende proef nemen door er met een breinaald of dun mes diep in te steken en te zien of deze g-heel vrij van deeg blijft. Als de pudding gereed is moet u hem even zonder dekstel vóór den oven laten staan om uit te dampen. Daarna keert u den vorm op een van te voren verwarmde schotel om en dient hem onmiddellijk rond. U moet er versche boter en suiker bij pre- senteeren maar géén saus. Voor Jan in den zak maakt u nét zoo'n beslag als voor trommelkoek, alleen nog een beetje steviger. Dat kimt u bereiken door b.v. één of twee lepels minder melk te gebruiken. Laat het beslag rijzen zoo als ik hier boven beschreef, wring dan een schoonen doek in kokend water uit en sprei hem open op de tafel, bestrooi hem rijke lijk met bloem en leg in het midden van den doek het beslag. Neem nu de doek- punten bij elkaar, bindt ze met een touw tje dicht, maar laat boven het beslag eend- ge ruimte vrij opdat de Jan-in-den-zak zich voldoende kan uitzetten. Ook deze pudding moet 2 a 2H uur zachtjes doorkoken. Leg onder in de pan met kokend water een bordje en daarop de pudding in den zak. Na 2H uur maakt u den doek los, laat de pudding even uit dampen, legt hem op een verwarmde scho tel en „snijdt" hem met 'n dun touwtje in gelijke plakken. Ook hierbij wordt suiker en boter gepresenteerd. Er is nóg zoo'n oud beproefd recept: zwampudding. Daarvoor heeft u noodig: 1 ons tarwebloem, 1 ons boter, 1 ons sui ker, liter melk, 6 eieren en een stukje vanille. Begin er mee de vanille langzaam in de melk te laten aftrekken. Neem er dan het zwarte stokje uit (het kan later best nóg eens dienst doen) en laat de suiker in de melk oplossen. Verwarm nu, al roerende, de boter met de bloem, giet daar in kleine scheutjes langzamerhand de heete melk bij en laat dit mengsel doorkoken tot het een stijve bal is ge worden die van de pan loslaat. Nu komen de kostelijke en kostbare eieren er bij! Neem de pan van het vuur, meng door de meelpap 3 hecle eieren en 3 dooiers, nadat u deze flink door elkaar geklutst heeft, roer er daarna op luch tige wijze het overgebleven stijfgeklopte eiwit van die 3 eieren door. Doe het gan- sche mengsel in den van te voren klaarge- maakten puddingsvorm, sluit dien vorm en kook de pudding gedurende 2 uur. Hierbij kunt u een smakelijke schuim- saus presenteeren, die u moet maken van 3 d.L. verdund vruchtensap, 4 eieren en ongeveer 1 ons lichte basterdsuiker. U ziet dit is een gerecht dat u pas tegen Paschen kunt bereiden als de eieren niet meer zoo akelig duur zijn! Want pudding en saus gebruiken eb zes! Klop de eieren met de suiker, voeg er dan, terwijl u blijft doorkloppen de ver- dimde vruchtensap bij, zet het pannetje op een zacht vuur en blijf het mengsel geregeld roeren tot het ee gebonden saus wordt. Als de saus begint te binden, moet u niet meer roeren maar kloppen, ook nog even doorkloppen als «*-» van het vuur is afgenomen, net zoo lang tot het één schuim-massa is, doe ze dan snel in een sauskom en presenteer ze warm. HERDENKING ALBERT VERWEY. Door Antonie Donker. Voor de V.P.R.O. zal prof. dr. N. A. Don kersloot (Antonie Donker) Vrijdagavond om half negen een rede houden ter herdenking van Albert Verwey. De lezing van Herman Rutters over de Matthaus-Passion, welke op hetzelfde uur bepaald was, wordt een week uitgesteld. Met Courantenreclame aan de spiis. De Amerikaansche luchtvaartmaat schappij, de United Airlines, heeft in den loop der jaren niet alleen haar vloot aanzienlijk verbeterd, maar ook haar reclame. Van elke verbete ring, van elke uitbreiding der vloot vertelde zij het publiek door middel van courantenreclame. Met 60.000 regels in couranten annonceerde zij in 1927 haar dienst van kust tot kust, die toen nog 33 uur duurde. In 1933 begon zij als eerste met twee- motorige vliegtuigen; reduceerde de overtocht tot 24 uur en voerde haar advertenties in couranten tot 275.000 regels op. Goed gezien.: in 1935 vervoerde United Airlines onder een 14-tal luchtvaart maatschappijen, 42 der totale vracht. In 1936 besloot zij 375.000 regels in couranten te adverteeren en kon aan het eind van het jaar een vooruit gang van 25 constateeren. Met het oog op deze successen is het geenszins te verwonderen, dat zij voor 1937 wederom tot opvoering van het budget voor courantenreclame besloot. GRENSWIJZIGING. Geachte Redactie. Mag ik nog eens 't woord over deze aangelegenheid? Hoe bad >'c gehoopt op een onbevangen oordeel door de diverse commissiën in deze zaak. Doch helaas, 't loopt de spuigaten uit, hoe 't een en an der vertroebeld wordt door allerlei be schouwingen, met als ondergrond eigen belang, dikwijls denkbeeldig, 't Is toch sterk te lezen, hoe iemand uit Heiloo met aandoening kennis nam van 't Alkmaar sche rapport inzake grenswijziging en ver baasd was over de Alkmaarsche diploma ten. Nu 't moet gezegd in Heiloo zijn de rapporteurs niet diplomatisch aangelegd, daar valt men met de deur in huis en zegt kortweg: 't is Alkmaar om de goud vinkjes te doen in het Blockhovepark. Ter gerustelling aan de goudvinkjes aldaar, 't bankgeheim is in Alkmaar evenmin als in Heiloo of waar dan ook opgeheven. Dat dit van Heiloo een insinuatie is, ligt voor de hand, als men bedenkt, dat Alkmaar ge lijktijdig 't Ooievaarsnest van Oudorp wil annexeeren. Daar toch moet men geen goudvinkjes zoeken. Daarom had ik van Alkmaar meer zakelijke argumenten ver wacht. „Alcmaria Victrix", van Alkmaar de Victorie, heet het in de historie. Als men de toegangswegen van Alkmaar bekijkt en vergelijkt bij andere centra in ons land, dan past Alkmaar zich geens zins aan bij ons moderne verkeer: Of heb ben wij in den geheelen omtrek geen moreel recht om zonder levensgevaar Alk maar te naderen? Wanneer men de Frie- sche- of de Vlotbrug nadert, moet men zich verbazen, dat daar niet meer ongelukken gebeuren. Om hierin verbetering te bren gen is 't noodzakelijk, dat nieuwe ver beterde wegen aangelegd worden. Nu werd er al gefluisterd door Oudo"p: in Alkmaar gooit men 't geld over den balk. Ja, ze zijn destijds in Alkmaar zoo onver standig geweest om alle openbare ver keerswegen, ook waterwegen, in Oudorp aan te leggen en tot dit oogenblik te on derhouden (Zie sluisverpachting Alkm. Courant 8 Maart '37). Dat men daar in de toekomst niet meer voor voelt, is ver klaarbaar. Dus wil Alkmaar aanpassen bij 't moderne verkeer, dan is grenswijzi ging noodzakelijk. Dat Oudorp dit niet beaamt, komt omdat enkele belangheb benden de eerste viool spelen. Men moest niet zoo'n groot woord voeren, terwijl men zelf geen openbare verkeerswegen heeft. En toch durft men de burgerij om straat belasting vragen, ra ra wat is dat? Als men ons straks ter stembus roept naar 't centrum van Oudorp, dan moet men larigs Alkmaarsche wegen of, wil men den naasten weg, dan moet men door 't historische landpad baggeren. Wat dit zeggen wil vraagt 't aan de vrouwen, die niet op het land zijn opgegroeid. Dat men in Oudorp voor geen kleintje vervaard is bewijzen wel de besprekingen in den Raad over armenzorg. Dan heeft men alleen oog voor -t honorarium van de armbestuur ders. Ik zal 't over rioleering en beerput ten maar niet hebben en alleen even aan stippen dat verstopping van closets aan de orde van den dag is. En als teneinde raad de overvulde beerput geledigd moet worden, staat men niet alleen voor aan- zienliike kosten, maar tevens een smerige aangelegenheid. Wij kunnen natuurlijk in een kleine ge meente als Oudorp geen tip-top reini gingsdienst verwachten, doch van Alkmaar verwacht men zulks wel. Kortom wij voe len ons Alkmaarders. Onze kinderen gaan daar naar school. Zij die hier nog werken doen dit in Alkmaar Gas wordt geleverd door Alkmaar voor denzelfden prijs als in de stad. Alleen bij de electriciteit merk je weer dat je in Oudorp woont. Zonder eenig beding zijn de stroomgebruikers verkwanseld aan het P. E. N. Een be langrijk winstobject voor de gemeente be hoort nu aan de provincie. En de menschen met kleine beurzen moeten nu een stroomprijs betalen die grenst aan 't ongelooflijke Ook als men niet gebruikt moet men betalen. Deze kortzichtige daad alleen is al reden te over om liever Alkmaarder te zijn. Dankend voor plaatsing. Een grensbewoner.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11