lüeec&edcht ykowiiciaai 'füeuws Qemeeuiecaden Rechtszaken £uchtoaact AMSTERDAMSCHE BEURS naar waarnemingen, verricnt in den morgen van Donderdag 11 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,0 m.M. te Janmayen. Laagste barometerstand 731,1 m.M. te Scilly. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 12 Maart: Matige tot krachtige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; tijdelijk regen; aanvankelijk wel licht nog sneeuw; aanvankelijk nog tempe ratuur om het vriespunt; later zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Stijging van temperatuur met regen te verwachten. De oceaandepressie, die gisterenmorgen op 20 graden W.L. lag, nadert thans onze omgeving en bracht voor het Kanaal reeds zwaren regen. Te Scilly daalde de lucht druk gisteren overdag 7 m.m. en in den nacht 10 m.m. In de Iersche Zee woeden nog sneeuwstormen uit oost, in de Golf van -Biscaye brengen krachtige zuidelijke win den veel warme luchtmassa's aan. In Scan dinavië en in centraal-Europa steeg de luchtdruk sinds gisteren aanzienlijk. De beide gebieden van hoogen luchtdruk zijn nog gescheiden door een strookvormig ge bied van lagen luchtdruk, met minima in Jutland en in de Randstaten. Boven Groen land blijft de luchtdmk zeer hoog. Het ge bied van hoogen luchtdruk bij de Azoren ligt ver zuidelijk en in het westen naderen nieuwe depressies. Terwijl het weer in centraal-Europa opgeklaard is, reikt de regen van de diepe depressie voor het Ka naal reeds tot de zuidelijke Noordzee. In onze omgeving zal thans de sneeuw in regen overgaan en de temperatuur tijdelijk stij gen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. De Stormwaarschuwingsdienst seinde 11 Maart om vijf minuten over acht aan de posten van IJmuiden to+ de Belgische grens: „Weest op Uw hr>ede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.28 uur tot 5.53 uur licht op. De vriend deed de deur van zijn kamer open, nam nog even op een stoel plaats en besloot toen naar bed te gaan. Hij trok zijn jas uit en hing die over een stoel, hij-maakte zijn schoenen los en schoof ze onder een bed. Toen zag hij pas, dat er in dat bed, in z ij n bed, een vreemde man lag. Er waren twee mannen in de kamer, die zich wisten te beheerschen. Zij schreeuwden hun huisgenooten niet wakker, maar zij zagen elkaar aan met niet begrijpende oogen. De eene man zag een ander in zijn bed liggen en de andere zag een vreemdeling op zijn kamer, die net deed of hij er thuis hoorde. Hij was wakker geworden van het gestom mel op de trap, zijn deur was open gegaan en er was iemand binnen gekomen, die men, volgens de gebruikelijke politie-omschrij- ving een „als heer gekleed persoon" zou kunnen noemen. De vreemde zag er niet uit als een inbre ker en hij gedroeg zich ook niet als een in breker, aangezien dergelijke misdadigers niet gewoon zijn zich uit te kleeden alvorens met hun sinistere werkzaamheden te be ginnen. Dus begreep hij, dat er een vergissing in het spel moest zijn en wachtte vol spanning af wat er nog verder zou gebeuren. De andere man zag iemand in zijn bed. Ook hij dacht aan een inbreker ,maar het drong toch tot hem door, dat inbrekers even min gewoon zijn zich in een andermans huis te slapen te liggen. Wij laten het vraag- en antwoorden ge sprek, dat na de wederzij dsche ontdekking volgde hier verder achterwege. De meneer, die zijn schoenen onder het bed had geschoven begon geleidelijk tot de ontdekking te komen dat de kamer er toch anders uitzag dan toen hjj deze verlaten had. Hij stamelde duizend excuses, vertelde van den vriend, die op Teis was gegaan en van het afscheid, dat langer geduurd had dan wenschelijk was geweest. Hij vroeg duizend maal excuus voor de storing, trok zijn kleeren en zijn schoenen weer aan en daalde de trap af, uitgeleide gedaan door een wettigen kamerbewoner, die zegt dat hij het alles heel begrijpelijk en heelemaal niet erg had gevonden, maar dat hij een volgen de visite toch liever overdag zou ontvangen. DE GLADDE WEG. Auto tegen boom gebotst te St. Pancras. Hedenmorgen half acht geraakte in de beruchte bocht bij de witte kerk te Sint Pancras door de gladheid van den weg een vrachtauto van de firma Lindeman uit Amsterdam, komende uit de richting Alk maar, aan het glijden, waardoor de chauf feur de macht over het stuur verloor. Het voertuig, dat met een kalm gangetje reed, botste tegen een boom met het gevolg dat een spatbord verbogen was en een lamp vernield werd. De auto bleef juist nog hangen in den berm van den weg. Een der inzittenden sloeg tengevolge van den schok met het hoofd tegen de voorruit, welke dientengevolge brak. Medische hulp moest voor den man wor den ingeroepen. Het vehikel zal in den loop. van den morgen worden weggesleept .door den heer Schmidt, Ford-Dealer aan het Heiligland alhier. GESLAAGD. Mej. J. Vis alhier slaagde te Amsterdam voor het examen van apothekers-assistente. RAADSLID APPEL OP DE LIJST VOOR DE KAMERVERKIEZING. Naar wij vernemen, is de heer B. Appel, raadslid voor de R. S. A. P. geplaatst op de candidatenlijst, ingediend voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. ZANGAVOND. Ned. Vereeniging v. d. Volkszang afd. Alkmaar. Men schrijft ons: Laat al wat zingt Maandagavond a.s. in de dancing van de Harmonie aanwezig zijn, ge kunt weer volop uw hart ophalen aan het zinger. van een goed Hollandsch lied. De Nederlandsche liederschat is groot. Sixma zal u ook dezen avond laten zien, hoeveel mooie liederen wij hebben en hij zal tegelijkertijd-ook leeren hoe ge deze liederen zingen moet; de geregelde bezoe kers onzer avonden weten wel dat hem dit is toevertrouwd. Doch er is meer. Mej. Annie Veenenbos, zangeres, u allen bekend, op wie het be stuur nooit een beroep tevergeefs dóet, zal ter afwisseling eenige liederen zingen. Ziet het programma er goed uit, ons dunkt van ja. Mogen wij u verwachten op.Maandag. 15 Maart a.s., bij voorbaat roepen we u reeds nu een hartelijk welkom toe. VEREENIGING KINDERKLEEDING. De vereeniging Kinderkleeding kan ook het afgeloopen jaar weder met voldoening op haar werkzaamheden terugzien. Met vreugde kan worden vermeld, dat het aantal leden, tengevolge van een daartoe dopr het bestuur opgezette actie, is toegepom^n. Nu hoe langer hoe meer de reserves, waarover verschillende gezinnen beschikken, opge teerd raken, neemt ook het aantal aanyragen toe. De toename van de financiën wa£ dus welkom. Waren in het werkjaar 1935/1936 de ont vangsten 1363,32, in dat van 1936/1937 be droegen zij 1514,41, waaronder een sub sidie van de gemeente van 1125 De uif- gaven waren respectievelijk 1376,29 en 1516,78. Het aantal kinderen, dat voor 'een ditdeë- ling in aanmerking kwam, was 815, adn wie twee maal een paar kousen en' tweemaal naar keuze een paar klompen of een" stuks ondergoed werd uitgereikt. Het bestuur onderging geen wijziging. BRAND TE HEERHUGOWAARD. Woensdagmiddag..omstreeks half vijf werd brand ontdekt in de slagerij van den heer Grueter aan den Rustenburgerweg al hier, terwijl de bewoners niet aanwezig wa ren. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen tastte met drie stralen het vuur dat zich in een minimum van tijd snel har uitgebreid aan en had de voldoening de mu ren te behouden, doch kon niet verhinderen dat de inboedel een prooi der vlammen werd. Bijna niets werd gered. De vermoe delijke oorzaak is het drogen van kleeren bij de kachel. Verzekering dekt de schade. EEN ALKMAAR ONWAARDIGE VERTOONING. Er is hier ter stede een jonge man, die meestal met zijn moeder uit bedelen gaat en zich vaak ook alleen op straat waagt. Hij is een bekend type in onze stad en wij behoeven hem dus niet nader aan te dui den. Het is in alle opzichten een ongelukkige jongen, een imbiciel, die zich ook moeilijk beweegt, een jongen die stil zijns weegs gaat en niemand eenigen overlast bezorgt. Hij is een zoo bekende verschijning, dat men gewoonlijk geen notitie van hem neemt, maar zoo nu en dan schijnen er onder de Alkmaarsche straatjeugd Amerikaansche lynch-instincten wakker te worden en be gint men op menschen te jagen waarvan de ongelukkige jongen, waarvan hier sprake is, gisteravond weer de dupe is geworden. Door een vijftigtal opgeschoten jongens en meisjes die aan deze menschenjacht met groot enthousiasme deelnamen is de on gelukkige gisteravond omstreeks acht uur in de Langestraat achtervolgd. Hij slofte voort zoo snel zijn ongelukkige voeten het toelie ten en vluchtte in de Houttil een winkel binnen, waar de krijschende en tierende bende hem opwachtte om hem opnieuw te achtervolgen toen hij er weer uit kwam. Een dergelijk laf gedoe is toch minder waardig. Dagelijks wordt een oproep gedaan tot bescherming van dieren en het is bescha mend voor dezen tijd, dat wij heden nog een waarschuwing tot de opgeschoten straat jeugd moeten richten om ongelukkige men schen voortaan niet meer te achtervolgen. WARMENHUIZEN Vergadering Floralia. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 13 leden. De voorzitter, de heer Donia, opende deze eerste algemeene vergadering en heette de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer P. Dissel, las de no tulen van de oprichtings-vergadering, die zonder opmerking onder dankzegging werd goedgekeurd. Jaarverslag. De vereeniging was op gericht op 5 Maart 1936. De samenstelling van 't bestuur was als volgt: voorz. de heer T. Donia, secretaris P. Dissel, penningmees- teresse mej. A. de Moor, bestuursleden me vrouw P. Sevenhuisen-Dil, mevr. W. Seven- huisen-te Buck, de heeren A. de Geus en L. Kalverdük. Aan de oudere leden waren uitgegeven 200 plantjes en 100 plantjes aan de kinderen. Naar aller tevredenheid waren de plantjes geleverd door de heeren gebr. Groen uit St. Pancras en den proeftuin uit Alkmaar. De inzendingen op de tentoonstel ling waren buiten verwachting, evenals de inzendingen op de tentoonstelling buiten mededingen, o.a. groenten, vruchten, fruit en huisvlijt. Ook de middenstand was met verschillende stands aanwezig, wat voor de vereeniging een inkomst opleverde van 42. Er waren echter planten ingekomen die niet bleken uitgegeven te zijn. Om dit te voorkomen zul len de plantjes worden gelood. De vereeni ging telt thans 94 leden. De secretaris ein digde zijn verslag, de hoop uitsprekende dat de vereeniging groot en sterk moge worden. De voorzitter dankte den samensteller voor zijn keurig samengesteld jaarverslag. Rekening en verantwoording. Ontvangsten 368.45, uitgaven 322.63, batig saldo 45.82. De heeren P. J. Mink en D. Pastoor hadden de boeken en beschei den nagezien en eerstgenoemde verklaarde tot goedkeuring te kunnen adviseeren. De penningmeesteresse werd dank ge bracht voor het beheer. Rondvraag. De voorz. verklaarde dat op de agenda niet staat vermeld bestuursver kiezing. Wanneer de vergadering het goed vindt blijft het bestuur nu aan, tot volgend jaar en treden dan een paar leden af; zij zijn dan niet herkiesbaar. Vermoedelijk komt er dan weer jong .bloed in. Wenschelijk is het dat zoo iemand .dan verstand van bloemen heeft. De heer P. Pie vond het niet juist dat bestuursleden aftreden en niet herkiesbaar zijn. Na deze opmerking zal het bestuur dit in overwe ging nemen. De heer Mink vroeg of het ook aanbeve ling verdient, om de huisvlijt wat meer te beoefenen. De voorzitter zegde toe, mits het op eigen rekening gaat. Besloten is om de a.s. tentoonstelling weer evenzoo in te deelen als vorig jaar. Vervolgens nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard. Daarna volgde sluiting. OUDORP Ook de bijraad tegen annexatie. De Bijraad (commissie bedoeld in art. 158 der Gemeentewet) kwam Woensdag avond te zeven uur in openbare vergadering voltallig bijeen, onder voorzitterschap van den eersten wethouder, den heer A. de Boer. De voorzitter heeste de leden hartelijk welkom en deelde mede, <dat deze vergade ring was bijeengeroepen- óm aan Ged. Staten desuit te brenggft.jinzake het verzoek van *28lcmaa*: aair déiïtrodfc tot grenswijzi ging. Hij hoopte dat alle leden de belangen van Oudorp ten volle zouden behartigen. Hierna werd .een commissie benoemd, be staande uit de heeren N. Venneker, G. Buren en N. P. Wortel, tot het onderzoek der geloofsbrie\ én der benoemd verklaarde leden. Gedurende dit onderzoek werd de vergadering eenigen tijd geschorst. Na heropening deelde de heer Buren namens de commissie mede, dat alle stukken in orde waren bevonden, waarna de voor zitter de leden feliciteerde met hun benoe ming. Hierna kwam aan de orde het laatste en belangrijkste punt van de agenda, n.L voor stel tot uitbrengen advies aan Ged. Staten terzake het verzoek van Alkmaar aan de Kroon tot grenswijziging. Nadat de leden van de overgelegde kaart, waarop de gewijzigde grenzen tusschen Oudorp en Alkmaar stonden aangegeven, hadden kennis genomen, vroeg de heer Wortel het woord, waarbij deze na een kort betoog tot dé conclusie kwam, dat Alkmaar het begeerde gedeelte van Oudorp in het geheel niet noodig heeft, aangezien Alk maar zich bijna nog naar alle kanten kan uitbreiden, waarmede nog wel een eeuw zal gemoeid gaan. De heer Rol vond dat Alkmaar naar zijn voordeel kijkt en dat het hoofdmotief hier van is: annexatie van goede belasting betalers. Ook de heer Buren verklaarde zich tegen grenswijziging; naar zijn meening bestaat er geen enkele aanleiding voor wijziging van de grenzen Alkmaar met die der onze, ook uit oogpunt van hygiëne niet, immers van het gedeelte van Alkmaar aan den Kanaal dijk loopen de riolen van Alkmaar uit in de rioleerbuizen van Oudorp. Ook is het met de vuilnisdienst van Alkmaar niet alles koek en ei, want b.v. aan het Oudorperdijkje wordt het vuil van Alkmaar gedeponeerd op het gebied van Oudorp. Tevens weerlegde hij de bewering van Alkmaar dat het politie toezicht in het z.g. stadsgedeelte van Oudorp niet in orde is. Over dit toezicht wordt ech ter van alle zijden volle tevredenheid be tuigd wegens het bijzonder soepel en tact vol optreden der politie. Verder bracht de heer Buren een woord van hulde aan het adres van B. en W. vöor het werk dat door hun college is verricht terzake van de Alk maarsche annexatieplannen. De heeren de Geus en Venneker achtten de argumenten van Alkmaar niet dusdanig, dat tot grenswijziging moet worden overge gaan; het hoofdmotief wordt opzettelijk achterwege gelaten en verborgen achter eenige schijnmotieven, welke echter wel te weerleggen zijn. De heer Moejes verklaarde zich eveneens tegen grenswijziging en hoopte, dat de nevenraad tot hetzelfde besluit zou komen als de gemeenteraad, nJ. afwijzing van het verzoek van Alkmaar. Hierna werd met algemeene stemmen be sloten bij Ged. Staten met alle kracht tegen grenswijziging te protesteeren. De voorzitter dankte de leden voor hunne medewerking en eensgezindheid in deze kwestie en sprak den wensch uit, dat het door Alkmaar begeerde gedeelte van Oudorp zou behouden blijven voor annexatie. Voop kleine tuinen. Voorjaars werk in den tuin. Nog steeds is het koud en guur, maar toch zien we aan de ontwikkeling van boomen en struiken, dat de lente met rassche schreden nadert. Laat dit voor ons een aansporing zijn, om te zorgen, dat we tijdig met ver schalende werkzaamheden, als planten, snoeien, spitten en mesten gereed zijn. Nog kunnen we vrijwel alle houtgewassen plan ten en verplanten, maar voor soorten met een vroege ontwikkeling wordt het toch hoog tijd. Snoei heesters en boomen, die bij het planten al ontluikende knoppen bezitten, flink in om een gemakkelijk aanslaan te bevorderen. Waar we nog niet gereed zijn met snoeien, maken we ook hiermede voort gang. Tot nog toe snoeiden we de groen- blijvende heesters en coniferen niet, maar in den loop van deze maand krijgen ook deze een beurt en snoeien we ook onze rozen. Na het snoeien kunnen we dan ook, waar dit noodig is, een grondbewerking toepassen. Tusschen de houtgewassen spitten we echter niet te diep, daar anders de wortels te veel lijden. In de boordbedden snijden we nu het loof van Nepeta of kattenkruid, Phlox paniculata of vlambloem, Chrysanthemum en wat er verder aan dood loof aanwezig is af. Tusschen de ruim staande, hoog- groeiende vaste planten wordt de grond nu voorzichtig losgewerkt met een spade; tus schen de kleinere, dichter geplante soorten gebruiken we daarvoor een schrepeL Mocht het noodig blijken, om enkele in den zomer of herfst bloeiende soorten te scheuren, dan doen we dit tevens. Let daarbü vooral op de herfstasters, waarvan kleine planten vrijwel altijd het mooist bloeien, en ook gemakke lijker zijn aan te binden dan groote. Ook de vroegbloeiende vaste planten als: Primula soorten, Phlox setacea, mosachtige Saxifraga e.a. kunnen nu nog wel worden verplant, op voorwaarde, dat dit geschiedt met een flinke kluit, opdat ze zoo min mogelijk hebben te lijden. Verder geven we nu het gazon een flinke beurt. Waar we dit in de vorige maand hebben bemest met korte mest, compost of bagger, daar wordt dit materiaal nu eens flink door geslagen met een riek, waarna we met een tusschenruimte van een week de resten wegharken. Vervolgens wordt het gazon gerold met een tuinrol. Kale plekken worden omstreeks begin April ingezaaid nadat deze plekken met een scherpe hark zijn losge maakt. Het graszaad wordt ondergestrooid met goede tuinaarde en daarna vastgetrapt of gerold. Nieuw te maken gazons kunnen we nu beleggen met onkruidvrije graszoden ofwel begin April zaaien. Onze rozen. Er is welhaast geen tuin of men treft er ook rozen aan. Geen bloem staat dan ook zoo gunstig bekend. Rozen verlangen echter een goede verzorging, en alleen dan kunnen we er iets van verwachten en zullen ze waarlijk een sieraad voor onzen tuin zyn. Het is nu tijd om de rozen te snoeien. We doen dit niet vroeger, omdat anders de kans van insterven van het zeer losse hout groot is. Nu ontwikkelen zich reeds de knoppen tot jonge scheutjes en is er dus weer groei, waardoor de bij het snoeien te maken won den weer snel zullen overgroeien. De meest gebruikte rozen in de tuinen zijn struikrozen en deze kunnen we onderscheiden in groot- bloemige, en trosrozen of Polyantharozen. Onder de grootbloemige zijn er met stevige groeitakken, als b.v. Frau Carl Druschki, een bekende witte roos, George Dickson, een roode roos, Prince de Bulgari, rosé, en andere. Van deze snoeien we de krachtige takken terug tot op 5 tot 7 oogen. Het zwakke hout knippen we geheel weg. De meeste struikrozen groeien middelmatig en het meerendeel snoeien we dan ook terug tot op 3 tot 5 oogen, en de zwakke takjes voor zoover deze niet gemist kunnen worden tot op 2 a 3 oogen. De tros- of Polyantha rozen worden tveneens zeer kort terug geknipt, waarbij we het zwakke of dunne hout zoo kort mogelijk wegknippen. Stamrozen snoeien we vrijwel op dezelfde wijze als struikrozen. By een te dichten stand knippen we ook het stevige hout, voor zoover dit gemist kan worden, glad weg. Het jonge hout, dat we behouden en in- knippen, moet zooveel mogelijkverdeeld staan. De klimrozen worden nu losgemaakt, gesnoeid, en opnieuw aangebonden. We dunnen deze naar behoefte uit en sparen alleen zooveel lange takken als we aan muur, pergola of boog behoorlijk aan kun nen binden. De rest knippen we geheel weg. Na het snoeien worden de rozen flink be mest. Daarvoor kunnen we gebruik maken van koemest of kunstmest ofwel van beiden. Van koemest gebruiken we ongeveer 1 M3. Tuachen 'n half uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwlngsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10 uur's avonds en *n half uur vóór zonsopgang zijn geluide signalen verboden (behalve in 'n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals *t gebruik van on redelijk sterke autohoorns! ISST... STILTE per Are, die we licht onderspitten of na het spitten in verdunde toestand met de boven* grond vermengen. Bij gebruik van kunst mest geven we de rozen b.v. 15 K.G. ge mengde kunstmest in de vorm van A. S. korrels, van de samenstelling 10-12-16 per Are. Ook moet men er rekening mee houden, dat rozen een kalkrijke bodem wenschen. Daarom geven we om de 2 of 3 jaar bo vendien 20 tot 30 K.G. kalkmergel per Are. Deze kalkbemesting geven we liefst in het najaar of gedurende den winter. A.G. NATHAN DE WIJZE. Amsterdamsche première van het gezelschap Jan Musch. Het gezelschap „Jan Musch" heeft gister avond in den Stadschouwburg de Amster damsche première gegeven van het in deze tijden helaas maar al te actueele pleidooi van Lessing ten ten gunste van de tolerantie: Nathan de Wijze. In uiterst smaakvolle décors en een zeer verzorgde aankleeding is deze opvoering ge worden tot een even kleurige als vlotte in deze felheid ontbloote vertooning, waarvan Jan Musch als vertolker van den hoofdrol uiteraard het centrum vormde. Een verheugend feit kan het genoemd worden, dat de première gegeven mocht worden voor een bijzonder goed bezette zaal met een voor het overgroote deel opvallend jeugdig publiek. Wij meenen Musch en zyn medespelers zeker geen onrecht aan te doen, wanneer wij de overtuiging uitspreken, dat het lang durige applaus aan het slot in even groote mate het gezelschap als de bepleite ver draagzaamheid gegolden heeft. SURSEANCE VERLEEND N.V. HILLEN. De Haagsche rechtbank heeft heden voor den tijd van 6 maanden definitief surceance van betaling verleend aan de N.V. A. Hillen's sigaren- en tabaksfa briek te Delft. DE POSTVLUCHTEN OP INDÏE. De positie der postvliegtuigen was heden: Kievit (uitr.) te Rome, Edel valk (uitr.) te Rangoon, Djalak (thuisr.) te Athene. van Donderdag 11 Maart 1937* OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V* Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1013* 4 Ned -Indië 1934 101% 5# DuitschL '30 m. verkl. 30^/16 B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mii. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. O ND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit 3313/, Unilever 171 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting75»/, 1631/4 205»/, 88i/4 1727« 743/, 93t/8 284>/2 Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel co mm93 U. S. Leather t 6l/s CULTUUR MAATSCH. H V. A5383/, Java Cultuur 268 Ned. Ind. Suiker Unie. 191 Vorstenlanden 52 Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Leboog PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber - Oostkust Serbadjadi 203 515/16 77%, 3% 517. 331% 117, 31.00 1757, 210 411 430'/, 1341* 423/, 25% 16% 336 278 282 1173/, Interc. Rubber 7% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 1353/, 136-Vj Scheepvaart Unie 140 142-1* TABAKKEN. Deli Batavia 2993/, 3081-9i Oude Deli 341 347-8»/. Senembab 3563* 362-3 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 62s/, 65 Southern Pacific 46®% 48-*/, Southern Railw. Cert. 28 29»*-3/, Union Pacific 105 108 Canadian Pac. 127, l^/r'/a §Noteering per 50. x) ex-conpon fExclain». •Exdivfdend Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. laatste k 2.30-2.45 101 Va 101V. 31Vi«% 2063/, 883/,.9 174% 74»/,-5i 2861/, 336.3/, 170,-7, 76 51-27, 77,-1%, 3>/u 52i-5/l« 34,-1%, 111%, 03Vjb 8-1%, 536-42 266-7 187-9 58-7, 37-8 1761/, 209 416 434-7, '«Va- 437. 25 "i-'A. 341-7, 285-6 294-5 1207, 2107,-2 7'A, OFFICIEEL. Vorige koers: Heden New-York 1.82 1.827, Londen 8.937, 8.9378 Berlijn 73.45 73.50 Parijs 8.35»/, 8.37 H. Brussel (Belga) 30.80 30.81 Zürich 41.70 41.70 Kopenhagen 39.87# 39.90 Stockholm 46.05 46.07#" Oslo 44.90 44.90 Italië 9.65 Praag 6.38#

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3