Agenda Ga over op CHIEF WHIP de beste sigaret voor uw gezondheid £aatste JfadcfUm AMSTERDAMSCHE BEURS Stad en Omgeving. Weededcfit Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrollen Buddy Eb- sen en Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Port Arthur (hist.-rom.), hoofdrollen Adolf Wohlbrück en Karin Hardt. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Durf te leven (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Brian Aherne. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag (behalve Zaterdag), hoofd nummer Maria Stuart (hist.)hoofdrollen Katharine Hepburn en Fredric March. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 13 Maart. 8 uur, Harmonie, donateursuitvoering „De Stem des Volks" en kinderkoor „De Kleine Stem". Zondag 14 Maart. In café v. d. Oord te Schermerhorn, bal. Zaal A. Rus te Heerhugowaard, concert en opvoering kinderoperette „De Sneeuw koningin". Maandag 15 Maart. 8 uur, Volkszang-avond, m. m. v. mej. Annie Veenenbos. NA DE STAKINGEN IN DE AUTO-INDUSTRIE. Overeenstemming bij de General Motors. Vertegenwoordigers van de General Motors en van de vakvereeniging hebben bekend gemaakt, dat overeenstemming bereikt is over alle geschilpunten. Het nieuwe accoord voorziet in een procedure, waarbij in den vervolge stakingen kunnen worden verhoed. In het accoord zijn geen bepalingen opgenomen betreffende een algemeen minimumloon voor alle fabrie ken. Tegelijkertijd deelt de gouverneur van Michigan, Murphy, mede, dat een confe rentie bijeen zal worden geroepen van vertegenwoordigers der werkgevers, werknemers en bekende burgers, van den staat, met het doel de andere stakingen bij te leggen. Inmiddels is het aantal stakingen in kleine bedrijven nog toegenomen. In Chi- cago zijn 9000 kellnerinnen, stenotypistes en verder kantoorpersoneel in staking, evenals een aantal kleermakers en bak kers. In Detroit is een bevel tot arrestatie uitgevaardigd tegen 125 stakers, die sedert twee weken een groote slachterij bezet houden. GEBREK AAN ARBEIDSKRACHTEN IN ENGELAND. De minister van arbeid, Brown, heeft gisteren in een in Oxford uitgesproken redevoering verklaard, dat zijn voor naamste zorg thans eigenlijk niet meer de werkloosheid is, maar veeleer het in ver schillende takken van industrie opkomen- de gebrek aan arbeidskrachten. LIMMEN Vragen aan den Raad. Aan den Raad der gemeente Limmen zijn door het raadslid den heer N. Bult de vol gende vragen gesteld: Ondergeteekende verzoekt de volgende vragen aan den Raad te mogen stellen. Ie. Wat was de oorzaak, dat de spitrege- ling eerst in 't laatst van Februari kon wor den ingevoerd? 2e. Op welke gronden heeft de commissie tuinders, die zich voor de spitregeling op gegeven hadden, niet te werk gesteld? 3e. Is de Raad niet van meening, dat voor de goede orde een lid van den Nederland- schen Tuindersbond zitting neemt in de tuinders- commissie? Door den Nederlandschen Tuindersbond, afd. Limmen, is het volgende schrijven tot den Raad gericht: Hiermede verzoeken ondergeteekenden namens de afd. N.T.B., het daarheen te wil len leiden dat mest wordt verstrekt aan tuin ders die niet in staat zijn dien zelf te koo- pen, daar de nood onder de tuindersgezin nen zeer groot is. En met vrij groote zeker heid kan gezegd worden, dat, als uw geacht college in deze zeer moeilijke omstandighe den niet mede kan werken, vele bedrijven zeer zeker te gronde zullen gaan. (Ongecorrigeerd.) Engelsch schip in nood. Om sleepboot-hulp geseind. Uit Vlissingen wordt gemeld: Van het Engelsche s.s. „Westminster", toebehoo- rende aan de reederij Thomas Eeles and Cy. Ltd., onderweg van Amsterdam naar Antwerpen, zijn noodseinen ontvangen. Het schip ligt nabij Schonwenbank en door een lek stroomt het water in het voorschip. De „Westminster" verzoekt sleepboothulp. De heide sleepbooten „Maas" en „Go liath" zijn uit Vlissingen uitgevaren naar Schouwenbank. De „Westminster" is in 1921 gebouwd en meet bruto 4499 en netto 2799 ton. (Dit is hetzelfde stoomschip, dat gis teravond kort na het vertrek uit Am sterdam op het Noordzeekanaal in aan varing is geweest met een zandbak, die tengevolge daarvan is gezonken. Red.) De „Westminster" wordt naar Antwerpen gesleept. Het Engelsche stoomschip „West minster", dat nabij het lichtschip Schou wenbank noodseinen had gegeven, omdat het een lek in het voorschip had, is hedenmorgen teruim half elf op de reede van Vlissingen binnengesleept. Zooals gemeld, was het schip gisteren avond op het Noordzeekanaal bij Am sterdam in aanvaring geweest met een zandbak. Toen had men niets van een lek gemerkt. Nabij het lichtschip Schou wenbank bemerkte men echter, dat het voorschip water maakte, zoodat hulp ge vraagd werd. De sleepbooten „Goliath" uit Antwerpen en „Maas" van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst te Rot terdam hebben het schip binnengesleept. De „Westminster" ligt met het voorschip diep in het water, terwijl de schroef ge deeltelijk boven water uitsteekt. De beide sleepbooten zullen het schip naar Antwerpen sleepen. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. Deensch stoomschip gedwongen Ceuta binnen te loopen. Het Deensche s.s. Kirsten heeft draad loos bekend gemaakt dat het door gewa pende treilers der opstandelingen, die in de straat van Gibraltar patrouilleerden, gedwongen is Ceuta binnen te loopen. Het schip voegt hieraan toe, dat ook andere schepen op gelijke wijze behandeld zijn. Geruchten rondom Ernest HanfstangL Hij zou naar Amerika zijn uitgeweken. Er doen te Berlijn geruchten de ronde over den buitenlandschen pers chef van de Nationaal Socialistische Partij, Ernst Hanfstangl welke ge ruchten voorloopig niet gecontroleerd kunnen worden, al heeten zij van be trouwbare zijde te komen. Hanfstangl, zoo wordt gezegd, heeft zijn bureau gesloten en is uit Duitsch- land vertrokken. Voorts verluidt, dat personen die met Hanfstangl bevriend zijn, gelooven dat hij naar de Ver- eenigde Staten is uitgeweken. In verband met deze geruchten wijst men er op, dat de positie van Hanfstangl sedert den laatsten partij dag in Neurenberg op losse schroeven was komen te staan. HENRY VAN DEN BERGH. f In den ouderdom van 86 jaar is in Nice, waar hij ten huize van zijn broer logeerde, overlèden de heer Henry van den Bergh, van Zaterdag 13 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. J01V, 4 Nederl. 1934 RW/s 4 Ned -Indië 1934 1001%6 5)4 Duitscbl. '30 m. verkl. 307a 307a BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1631/, Handel Mij. Cert. v. 250 2'JÖVs 2067, Koloniale Bank 87 867/8 Ned. Ind. Handelsbank 172 171 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 73'% 73i/4-3/4 Cafvé Delft Cert. 93 93 284 285 Philips Gloeil, Gem. Bezit 338". 347-8 Unilever 1701% 170 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 75'/. 761/4, Anaconda t 50'/;. 50g-'/i6 Bethleh. Steel 76U/,e '6è-7s 3",6 3>/|5 -7S Kennecott Copper 50% 5078-74 Republic Steel 347/l6 34'/1# -i Standard Brands 117» 113/4 Steel comm. 92 V8 91f-%. 97a 9,-10">/i6 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 5347, 538 264 Ned. Ind. Suiker Unie. 185 Vorstenlanden 551/» 427,-4 36.75 30 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 1783/, I771/2 Redjang Lebong 205 201 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 417 414 Va Kon. Petr. 433V8 433r;-i/4 Perlak 1313/, 13078 Phillips Oil 42'/, 42Yis Shell Union 24ii/i6 25-7. Tide Water 16 16-7i« RUBBERS. Amsterd. Rubber 3367* 337-8 Deli Bat Rubber 2811/, 277-8 2877a 287 121 1251/4 214 Va 2067,-7 Interc. Rubber 7°/IG 778-'Vl6 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 13674 137»/.-8 Scheepvaart Unie 137% 1407a-* TABAKKEN. 309 3111/4 Oude Deli 34774 350-1 367 365 AMER. SPOORWEGEN. Atcbison iopeka 623/4 "74 Southern Pacific 47'YIÖ 47 Southern Railw. Cert. 297i 29 Union Pacific 103 Canadian Pac. 127ia 12FVi6 §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exd.vidand. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.831.837i8 Londen 8.945/s 8.94 Berlijn 73.57V2 73.62 K Parijs 8.393/« 8.393/* Brussel (Belga) 30.85 30.84 Zürich 41.75 41.71 Kopenhagen 39.92 39.92^ Stokholm 46.15 46.05 Oslo 44.95 44.90 Italië 9.65 Praag 6.40 6.38 president-commissaris van Van den Bergh's Ltd. De heer Van den Bergh heeft in 1871 in Londen een margarinehandel opgericht, welke later uitgroeide tot de machtige Van den Bergh's LtLd. Aanvankelijk was de thans ontslapene commissaris, later president-commissaris dier vennootschap. Voorts was hij com missaris van tal van groote ondernemin gen, zoowel in Nederland als in Engeland, De heer Van den Bergh woonde in Londen. EEN GOUDEN HUWELIJK. Wanneer men 80 jaar is, van 11 kinderen er nog slechts 7 in leven heeft en met han denarbeid steeds zijn brood heeft moeten verdienen, dan heeft men, wanneer men den dag van het gouden huwelijksfeest heeft ge haald, heel wat beleefd en dan bestaat er alle reden, om in de vergetelheid te willen ondergaan. Met den heer N. G. Alleman, destijds een bekend kleermaker in onze gemeente, die sinds 12 jaar in een huisje aan de Dijkgraaf straat woont, was dit heden het geval. De man begreep niet hoe wy achter het op zich zelf zoo heugelijke feit waren gekomen en zijn eerste opmerking, toen wij een poosje met hem hadden gepraat over zijn moeilijke arbeidersleven, was dan ook, dat hiervan toch vooral niets in de courant mocht ko men. De man was den laatsten tijd lijdende aan bronchitis, maar toch deelde hij in de le vensblijheid van zijn 6 jaar jongere, nog zeer actieve en werkzame vrouw, die zeer verheugd was met het cadeau dat ze van de kinderen mocht ontvangen en dat bestond uit een zestal mooie huiskamer-stoelen. De buren, die toch ook achter de feeste lijke gebeurtenis waren gekomen, hadden voor een bloemstukje gezorgd en zoo zaten de beide oude menschen vandaag toch nog in een gelukkige stemming in de kleine, maar zindelijke woonkamer. Met een oplevenden glans in zijn oogen vertelde de man ons van den goeden mobi lisatie- en na-oorlogschen tijd, toen hij, als goed vakman 40 voor het maken van een heeren-costuum kreeg. Later, zoo vervolgde hij, heb ik ze wel voor 10 moeten maken en nog later verdiende ik een bescheiden stukje brood als kleerenmaker in de diaconie. Nu is het hem al jaren niet meer moge lijk zijn handwerk uit te oefenen. Morgen komen de kinderen hun met hun gouden huwelijksfeest 'gelukwenschen en reeds bij voorbaat verheugden de oude men schen zich over dit a.s. familie-samenzijn. Ook op deze plaats wenschen wij het gouden paar, dat vanaf den eersten dag van zijn huwelijk tot den lezerskring van onze courant behoort, van harte geluk. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN DE KAASMARKT. Er kan niet alle dagen evenveel in komen en vandaag is het dan eindelijk de dag, dat wij dankbaar zij het dan ook niet geheel voldaan constateeren dat de opbrengst beneden onze verwachting is gebleven al hebben diverse stadgenooten dan ook blijk gegeven onze actie niet te hebben vergeten. Verscheidene bekende Alkmaarders hebben de laatste dagen van hun belang stelling doen blijken en wij hopen, dat hun voorbeeld nog door zeer velen zal gevolgd worden. Wanneer al het thans ingekomene ten slotte aan ons gemeentebestuur zal wor den overgedragen moet het in werkelijk heid een bijdrage van een zoo groot moge lijk deel onzer burgerij zijn. Het komt dan meer op het aantal medewerkers dan op de door hen gegeven bedragen aan en wij. houden ons dan ook nog gaarne aan bevolen voor de kleinere gaven van al degenen, die onze actie gaarne willen steunen maar daarvoor niet veel kunnen missen. Zelfs de kleinste bijdrage is welkom. Men kent het spreekwoord van de vele kleintjes, die samen een groote maken en het zal interessant zijn eens na te gaan hoe snel ons totaalcijfer stijgt als men van alle kanten een bescheiden bedragje komt offeren. Voor heden verantwoorden wij de vol gende bijdragen: Auto wacht Hofplein1. Dr. H5.— Vrijwillige Alkm. brandweer 5. J. K2.59 Mr. J, Krabbe2.50 C. E. S2.50 18.50 Wij hadden gister een totaal van 2303.75 en noteeren nu dus een eindbe drag van 2322.25. HET NOORDERLICHT GEZIEN. Gisteravond omstreeks kwart voor acht heeft men te Egmond aan Zee het Noorder licht gezien. Aan den Noordelijken hemel zag men een vurigen bal met uitloopers naar boven en beneden. Na enkele minuten was het verschijnsel verdwenen. OPENING BROOD- EN BANKET BAKKERIJ. Gistermiddag is in de Spoorstraat 61, hoek Snaarmanslaan, de brood- en banketbakkerij van den heer Th. A. Overtoom geopend. Waar in deze zaak jarenlang een dergelijk bedrijf uitgeoefend is, behoefde thans van verbouwing geen sprake te zijn. Doch daarentegen hebben 'n frisch verfje, nieuwe vitrines en een andere belichting dezen winkel een nieuw tintje verschaft. Vele bloemstukken zijn thans tusschen al het lekkers opgesteld en het geheel maakt een zeer hygiënischen indruk. Naast de ge bruikelijke bakkersartikelen noemen wij thans speciaal de Paasch-eieren-collectie en de groote keuze van bonbons-soorten. Als openingsreclame wordt aan iederen kooper een lekker krentenbrood cadeau ge daan, een geste, die alleszins door de clien tèle op prijs gesteld zal worden. ZWEMDIPLOMA'S BEHAALD. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek heeft gisteravond wederom het diploma-zwemmen plaats gehad in de „Overdekte". De heeren Lind en Langedijk, commissarissen en de heer L. de. Vries, adj.- directeur, waren hierbij aanwezig. Alle can- didaten slaagden voor het examen. Het diploma werd behaald door: mevr. M. Menist, mevr. L. Roggeveen, mevr. P. Wel ker, mej. R. Admiraal, mej. T. Hopman, mej. C. Ruinaard, mej. R. Piet, mevr. A. Heep, mevr. H. M. Teeling, mevr. C. Appel, mej. N. Nierop, Joke Koster, mevr. A. Otsen, mej. A. Houtriet, .mevr. C. de Vries, Tiny Zwart, mej. P. Tielenburg, mej. A. Verwer, mej. B. Degens, mej. A. van den Tooren, mej. E. Wey, mej. G. Koster, mevr. G. Bak ker, de heer S. Timmerman, Jan Willem Schmidt, Jan de Ruyter, Jopie Willemse, Henke Grietje Wiggers, Adriaan Nouwen, Rijk Fraay, Renée Bromberg, Ouker de Jong. Na afloop van het examen heeft de heer L. de Vries de geslaagden met hartelijke woorden toegesproken en hen gecomplimen teerd met het behaalde succes. Een woord van lof aan de instructrice, mej. T. Verbeek en den instructeur, G. Voorts, is hier zeker op zijn plaats. WAT IS SUPER LARGO? Super Largo is de naam van een vorm- en vergrootmachine, welke door den heer J. Chatillon aangekocht is en waarmee men naar ons met stelligheid medegedeeld werd knellende schoenen zóó kan vergrooten, dat er van pijn na de behandeling der schoe nen geen sprake meer is. Het toestel zelf zal vandaag door een des kundige gedemonstreerd worden in de Schoutenstraat 6, waar men tevens het toe stel kan aanschouwen. Het is een apparaat, waarop men zes a zeven paar schoenen tege lijk in behandeling kan nemen. Wanneer een schoen nu knellend is, wordt het leer met largoline ingesmeerd, waardoor de leer- vezels weer soeper worden; daarna rekt men gelijktijdig het leer uit en nadat de schoen ongeveer drie uur op dit toestel zoowel in de lengte als in de breedte uitgerekt is, is het schoeisel naar gelieven een tot twee maten grooter geworden. Men ziet, het ei van Columbus. VOETVERZORGING. Steeds weer wordt onze aandacht ge vraagd voor de voeten, en dat er op dit gebied heel veel gedaan wordt, blijkt wel uit de aankondiging dat er door den heer Godijn, bekend als voetkundige, wederom een lezing met lichtbeelden wordt gege ven. De toegang is vrij. SCHOONMAAK-WEE. Gistermiddag is mevr. M., wonende op den Munnikenweg onder Oudorp, bij het schoonmaken van het huis van een trap leer gevallen, waarbij zij zoo ongelukkig terecht kwam, dat zij haar been brak. Mevr. M. is per ziekenauto van Pouwels naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. DE MODE-SHOW HUIZE LIENESCH. Het bekende mode-huis in damesconfectie van de firma Lienesch, Langestraat, alhier, heeft gistermiddag en -avond, telkenmale aan een 130 dames-belangstellenden, de nieuwigheden getoond, die voor het a.s. sei zoen de aandacht vragen. Voor dit doel was gister de zaak den ge- heelen dag gesloten en onder leiding van den heer C. H. de Lange van de Harmonie, waren de drie benedenlokalen voor de show allergezelligst ingericht. De dames werden prettige zitplaatsen geboden, terwijl de thé complet, rondgediend door kellners in rok, uitstekend was verzorgd. Wij willen onmiddellijk vooropstellen, dat deze mode-show van het huis Lienesch, die ditmaal voor het eerst in de zaak werd ge houden, zonder beding de meest geslaagde mag worden genoemd. Een zevental mannequins hebben, gra cieus wandelende op de tonen van toepasse lijke muziek, ieder een 15-tal japonnen, wandelcostuums en zomermantels getoond, met daarbij passend bont en hoedjes. De da mes hebben het vele nieuwe gedurende de drie uren van de show, met stijgende be langstellend bewonderd. Voor Alkmaar was vooral van beteekenis, dat ditmaal ook een mannequin maat 46 de verschillende klee- dingstukken toonde en het bewijs leverde, dat ook de vrouw met het figuur van den middelbaren leeftijd, in de lichte zomerkleu- ren, een graag geziene verschijning kan zijn. De mode-koningen brengen vooral veel nieuws in de maïs-gele kleuren. De model len zijn meer getailleerd, terwijl het klok- model min of meer herleeft. Nieuws wordt er ook gebracht in marine blauw, doch dan geïnspireerd op de uniform van prins Bernhard. Wij kregen voorts japonnen en zomerman tels te zien, geïnspireerd op het a.s. kronings feest van den koning van Engeland, terwijl de modellen a la miss Simpson en a la Ar- gentina niet ontbraken. De gezellige swag- ger (wij zagen er met mooie ruiten) heeft zijn plaats behouden en da mantelcostuums naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 13 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl, Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,1 m.M. t« Vardö. Laagste barometerstand 734,8 m.M. te Holyhead. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 14 Maart: Meest matige, later weer toenemende zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; met tijdelijke opklaring; tijdelijk regen; weinig verande ring in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Voor de komende dagen is het weer onbetrouwbaar. De depressie over Engeland blijft station- nair en vertoont een langgerekte vorm. Een nieuw dieper minimum ligt op 48 graden N.B. en 18 graden westerlengte. Daal- en stijggebieden van den luchtdruk trekken af wisselend langs den zuidrand van het ge bied van lagen luchtdruk en drongen door tot in het Oostzeegebied. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Poolgebied trekt zich geleidelijk weer binnen den Poolcirkel terug. De warmte van de zuidwestelijke luchtstrooming in de bovenlucht is thans tot Polen en de Baltische Staten doorgedron gen. De föhnstorm in de Alpen is thans be daard. De toppen der middelgebergten mel den alle nog krachtigen winden en zijn in wolken gehuld. Gebieden van slechts wéér en lage wolken trekken over noordwest- Duitschland en over Frankrijk, terwijl het in onze omgeving tijdelijk opklaarde. Het is te verwachten, dat het weer in de eerstvolgende etmalen het ongestadige ka rakter zal behouden met afwisselend krim pen en ruimen van den wind en toename der bewolking met regen gevolgd door mooie opklaringen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind heden te 7 uur 50 aan alle posten: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.31 uur tot 5.49 uur licht op. doen weer hun intrede, met getailleerde jasjes. Opvallend is, dat dit jaar de schouders meer opgevuld zijn om de taille te accen- tueeren. Ook voor meisjes wordt de nog al gevolgde jongenslijn losgelaten, waardoor aan elegance wordt gewonnen. Gedistin geerd blijft nog altijd een zwart gekleed wandelcostuum met jacquet, waarvan zeer mooie modellen*-werden getoond. Dat niet alleen in het duurdere genre goe de modellen getoond werden, zagen wij b.v. in een mooi zomer-ensemble van blauw met wit, voor 29.75, dat 'n zeer gedistingeerde:! indruk maakte en ook in prijzen van 24.75 werd heel wat goeds getoond. Zelfs voor 19.75 was al iets heel aardigs te krijgen. Het trok onze aandacht, dat in dit seizoen de bolero, zelfs op avondjaponnen veel ge bruikt wordt. De zeer practische ritsslui ting vindt zoowel bij de lijfjes der japon nen als bij de rokken een gewilde toepas sing. Een door eenvoud opvallende mantel trok bijzonder de aandacht door de daarbij geschilderde sjaal. Nieuw voor den volzomer zijn de bont- gebloemde mantels (of ook zwart met wit gewerkt) op effen japon. Het vlinder-motief is erg en vogue. Wij zagen ook een fleurig strand-ensemble, bestaande uit broekrokje in wit en rood en bovenstuk van rood met blauw, dat het ondergedeelte van den rug bloot laat. De avondjaponnen waren een droom. Wij zagen er van zuivere zijde imprimé, met bloemen in pasteltinten, enkele van orgari- die en andere van zware gebloemde geor- gette met tule gegarneerd en gedrapeerd met een sierlijke sjaal. Enkele avondtoiletten hadden ook een lange kanten cape, die het rug-decolleté en de geheele achterzijde van de japon bedekte* De show werd besloten door een demon stratie van alle mannequins in avond-toilet, waaronder een lichtblauwe crinoline, welk slotnummer met een waardeerend applaus werd beloond. Hoewel de crinoline een aar dig effect maakte, lijkt deze dracht ons toch te onmogelijk om er in te komen. Zooiets kan hoogstens op een feest in eigen huis, mits in dit huis een ruime balzaal aanwezig is. De autodeuren worden tegenwoordig wel breed gemaakt, doch zijn nog niet zoo breed, dat men daarmede een dame in crinoline kan vervoeren, tenzij het mogelijk is, dat men deze tijdelijk een kleinere ruimte kan doen innemen. De vrouw, elegant gekleed en zich gra cieus bewegende, blijft toch altijd het graag geziene wezen, dat de charme aan het leven geeft. Ondanks crisis en gemopper over hooge rekeningen, zullen de dochters van Eva er wel naar blijven streven om op deze wijze, dank zij de mode-koningen, kleur aan het leven te blijven geven. Het leven is er dan ook waarlijk kort genoeg voor.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2