TWEEKAMP D.A.W. - NEPTUNUS. De Alkmaarsche zwemvereen. sterk favoriet op alle nummers. Alleen de heeren-polo-wedstrijd een Zaansch succes. van de Grand precies over de lat verdwij nen. Eindelijk komt Beverwijk dan wat los en mag een corner op links nemen, die Weel goed weg werkt. Dan een benauwd moment voor de Boys, als Koning weer doorbreekt en hard in schiet. v. d. Horst is wel op z'n plaats, doch het leder gaat tegen den paal enstuit het veld weer in, wat meteen een tegenaan val geelt, waarbij het Beverwijker-doel door het oog van de bekende naald gaat. De Grand profiteert van een missen in de verdediging, doch Hogewerf kan op onver klaarbare wijze nog redden. Opnieuw bemerken we een zwak mo ment in de Beverwijker-defensie, doch' ook thans loopt het goed af. Nog een enkele minuut is er te spelen voor de rust, als Poestkoke een corner mag verwerken, den bal zeer scherp voor het doelvlak brengt en het leder via de handen van Hoogewerf, doel treft, zoodat de stand net gelijk is, 11. Na enkele wederzijdsche aanvallen, zien we na 5 minuten de Grand zeer goed door breken en een scherpen voorzet geven, die Poestkoke hoog inknalt, zoodat de Boys eindelijk de leiding hebben, 21. Nadat de Grand een vrijen schop heeft mogen nemen, die echter weggewerkt kan worden, hebben de bezoekers niet over ge luk te klagen, als de Groot er goed door heen gaat, een hard schot lost, dat echter op de paal afstuit. Een corner van Koning, werkt Weel heel goed weg, terwijl even la ter v. d. Horst meesterlijk stopt, doch ten deele kan wegwerken. De bal die opnieuw ingeschoten wordt, gaat echter naast. Bij een gecombineerden aanval van de Groot, wordt de bal scherp voor doel ge plaatst, doch zoowel Schenke als Gouds blom, laten de kans onbenut. Een corner van Goudsblom wordt weggewerkt en een scherpen voorzet van de Grand komt pre cies op de lat. Zoo verstrijkt de tijd en waar verder succes voor de Boys uit blijft, zien we hun spel eenigszins verflauwen. Beverwijk maakt van de gelegenheid een dankbaar ge bruik, werkt zich los en komt flink opzet ten, zoodat de rood witten in de verdediging handen met werk krijgen. Aanvankelijk gaat het de heeren goed af, al vermelden we nog dat Marx de kans van den dag jammerlijk om zeer brengt, door voor open doel over te schieten. De Groot moet nog vervangen worden door v. Marle, waarbij de Grand linksbin nen gaat spelen. Steeds meer komt Bever wijk opzetten en waar de beide binnenspe- lers onvoldoende de verdediging te hulp komen, wordt het werk steeds zwaarder envreezen we voor de gastheeren het ergste. Maar de tijd verstrijkt,er is nog slechts één minuut te spelen. Doch dan voltrekt zich het vonnis over de Boys. Slechts een enkel foutje in de anders zoo goed werkende verdediging,een appel- leeren voor buitenspel waarover zeer veel te zeggen valt nog tracht v. d. Horst door uitloopen, erger te voorkomen, dan... rolt de bal tergend in het verlaten doel, de stand is gelijk, 22. Als er opnieuw afgetrapt is, klinkt het eindsignaal en blijken de Boys een vroegen bekerdood te zijn gestorven. De beide opstellingen waren als volgt: A1 k m Boys: v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Pater v. Eerden Poestkoke Schenke de Grand Goudsblom de Groot Koning C. Versies Marx Th. Kuijver Willems J. Vessies G. de Ruijter A. de Ruijter J. Kuijer Bruins Hoogewerf Zoodat we aan beide zijden enkele inval lers bemerkten. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1938. Nederland ingedeeld met België en Luxemburg. West-Europa Centraal Europa waarschijnlijk op 20 Juni te Amsterdam. Zaterdag en Zondag is in het ge bouw van den Franschen Voetbal bond te Parijs een bestuursverg. ge houden van de F. I. F. A., op welke bijeenkomst de wereldkampioen schappen een der belangrijkste agen dapunten uitmaakten, terwijl ook in behandeling kwam de geprojecteerde ontmoeting tusschen West-Europa en Centraal Europa. Voor Nederland werd de zeer be langrijke beslissing genomen, dat ons land werd ingedeeld met België en Luxemburg in groep tien der voor- wedstrijden. En aangezien twee dezer drie landen naar het eindtournooi, dat met zestien landen in Frankrijk plaats vindt, zullen overgaan, is het practisch zeker, dat ons land in de eindronde zal uitkomen. Wat den wedstrijd tusschen West en Centraal Europa betreft: het is zeer waarschijnlijk, dat deze ontmoe ting op Zondag 20 Juni in het Stadion te Amsterdam wordt gespeeld, ter gelegenheid van den Olympischen dag. Langdurig werd beraadslaagd over de indeeling der groepen van de voorwed strijden. Tenslotte werden deze groepen als volgt samengesteld: Groep 1: Japan en Nederlandsch-Indië om een plaats in het eindtournooi. Groep 2: Brazilië, Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Costa Rica, Colum- bië, Nederlandsch Guyana en Mexico om twee plaatsen. Nederlandsch Guyana heeft echter aan het bestuur van de F. I. F. A. medegedeeld, dat men geen geld heeft om de voorwedstrijden te spelen, zoodat Ne derlandsch Guyana automatisch zal ko men te vervallen. Groep 3: Zweden, Finland, Estland, Duitschland om twee plaatsen. Groep 4: Noorwegen, Polen en Iersche Vrijstaat om twee plaatsen. Groep 5: Roemenië, Egypte en Joego slavië om één plaats. Groep 6: Zwitserland, Portugal om één plaats. Groep 7: Hongarije, Griekenland, Pa lestina om één plaats. Groep 8: Tsjecho-Slowakije en Bulgarije om één plaats. Groep 9: Oostenrijk, Lithauen en Let land om één plaats. Groep 10: Nederland, België en Luxem burg om twee plaatsen. Uit dit staatje blijkt, dat veertien lan den uit deze groepen naar het eindtour nooi zullen kunnen gaan, Italië werd vrij gesteld van het spelen van voorwedstrij- den in verband met het feit, dat het de laatste maal het wereldkampioenschap behaalde, terwijl Frankrijk eveneens di rect in het eindtournooi is gekomen als organiseerend land. Zestien landen zullen dus van 4 tot 19 Juni 1938 in Frankrijk de laatste ronden spelen. Dank zij het energiek werk van den heer Lotsy is ditmaal een gunstiger indee ling voor Nederland bereikt. Naar men zich zal herinneren, was ons land de vo rige maal met België en den Ierschen Vrijstaat ingedeeld en het spelen der voor wedstrijden was buitengewoon zwaar. Het is wellicht een der oorzaken geweest, dat het Nederlandsch elftal in het eind tournooi te Milaan met 32 van Zwitser land verloor. West-EuropaCentraal Europa. Wat de ontmoeting tusschen West- Europa en Centraal Europa betreft, de datum hiervoor is, indien deze ontmoeting doorgaat, vastgesteld op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam, als hoofdevenement van den Olympischen dag. Het geheel zal echter afhangen van het feit, of de voor wedstrijden voor den Mitropabeker gespeeld zullen worden in de week van 6 tot 13 Juni, in plaats van 13 tot 20 Juni, welke periode men oor spronkelijk had willen kiezen. De beslis sing inzake het vervroegen dezer wed strijden zal worden genomen op een bij eenkomst, die op 4 April te Praag wordt gehouden. De organisatie van deze ontmoeting zal geschieden in nauwe samenwerking tus schen F. I. F. A. en het Nederlandsch Olympisch Comité. De keuze der spelers voor de ploeg van West-Europa is in handen gelegd van een technische commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van Duitschland, Neder land, België en Frankrijk.. De commissie staat onder voorzitterschap vari den heer K. J. J. Lotsy. Het geval Braine. België heeft veertien dagen uitstel ge kregen om te antwoorden aan de F. I. F. A. De kwestie is, dat Braine geschorst was door den Tsjechischen voetbalbond, waar door automatisch elke andere voetbalbond niet de mogelijkheid mocht openen, Braine te laten spelen. België heeft dit artikel in den wind geslagen. Dus zullen maatrege len moeten worden genomen, hetzij tegen Braine persoonlijk, hetzij tegen den Bel gischen voetbalbond. Tegen de vereeniging Beerschot zal men geen maatregelen kun nen nemen. DE HEER HERBERTS OVER HET NEDERLANDSCHE ELFTAL. Het werk der technische en keuze commissie. Voor een uitgelezen schare belangstellen den heeft de voorzitter der keuze-commissie van den Koninklijken Nederlandschen Voet balbond, de heer H. W. H. Herberts, Zater dag in hotel de 1'Europe voor de A.S.P. een causerie gehouden over het werk der tech nische en keuze-commissie en de voorberei ding en samenstelling van het Nederland- sche elftal, een onderwerp, dat wel zeer ac tueel mag worden genoemd en waarover dan ook interessante dingen zijn verteld. In het eerste gedeelte van zijn betoog heeft de heer Herberts allereerst het ver schil tusschen de werkzaamheden van de technische en de keuze-commissie uiteenge zet. Spr. gaf een historisch overzicht over de wording der beide commissies, haar samen stelling, haar onderverdeeling en legde er den nadruk op, dat in de toekomst de districts-commissies der T.C. actief zullen meewerken voor de spelpeilverbetering. De doelstellingen der T.C. werden besproken en in het bijzonder werd ingegaan op een zoo belangrijk onderdeel van het werk, de vorming van clubleiders, waardoor beter clubvoetbal mogelijk moet worden. Maar speciaal werd de nadruk gelegd op het feit, dat de Nederlandsche trainers te genwoordig zoowel theoretisch als practisch vaak beter onderlegd zijn dan buitenland- sche krachten. En al die factoren, werken sa men om het clubvoetbal vooruit te brengen. En de ervaring leert, dat dit inderdaad ge schiedt. In het tweede gedeelte van zijn voor dracht behandelde de voorzitter van de keu- ze-commisie meer speciaal de voorbereiding en de samenstelling van het Nederlandsch elftal. Het is tegenwoordig de leiding van de Nederlandsche elftalcub in alles bittere ernst. Daarbij heerscht de overtuiging, dat een grootsche prestatie nimmer verricht kan worden zonder concentratie en mental-trai ning. Er moet een band ontstaan tusschen ieiders en spelers. Spr. hechtte weinig waar de aan het beroemde Hollandsche kwartier tje, dat meer een uiting van zenuwen kan worden genoemd. De prestaties moeten zeer gelijkmatig over den geheelen wedstrijd verdeeld worden. De toekomst. De toekomst van het Nederlandsch elftal zag de heer Herberts optimistisch in. Naast het huidige a-elftal hoopt men binnen kor ten tijd te komen tot de vorming van nog twee ploegen, waarvan de spelers als het ware „reserve" van het Nederlandsch elftal zijn, die, met andere woorden, onmiddellijk in de ploeg zouden kunnen worden opge nomen. Het is alleen te betreuren, dat er niet meer wedstrijden voor b-ploegen kun nen worden georganiseerd en de verwach ting mocht worden uitgesproken, dat hier aan in de toekomst meer gedaan zou kun nen worden. Tenslotte besprak de heer Herberts de tactiek van het Nederlandsche elftal. Is er wel een bepaalde tactiek? zoo vroeg spr. zich af. En hij meende deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. De tactiek hangt in de eerste plaats af van het spel onzer te genstanders. In het moderne voetbalspel is een hechte verdediging een der eerste .voor waarden voor een sterk elftal. Maar overigens, het Nederlandsch elf tal zal rationeel spelen, zonder bijge dachten den kortsten weg naar het doel probeeren te vinden en dat is tenslotte de bedoeling van voetbal. Het Nederlandsch elftal zal nimmer gecompliceerd voetbal spelen, zonder omwegen zal de aanval worden opge bouwd, er zullen rechte lijnen in ons spel zijn te vinden, die direct naar het vijandelijke doel voeren. Dat in het buitenland in de laatste jaren de successen wellicht grooter zijn geweest dan in eigen omgeving voerde spr. terug op de bijzondere factoren, die bij het spelen in het buitenland een woordje meespreken. In het buitenland heeft men. een onbekende omgeving, dan is er de allernoodigste ernst, zonder welke succes niet mogelijk is. In eigen omgeving worden de spelers gauwer afgeleid, hetgeen weer schadelijk is voor de concentratie. Spr. besloot zijn leerrijke cau serie met er op te wijzen, dat het voetbal spel ook door de leiders slechts als ontspan ning bedoeld is. Maar een overwinning, een succes geeft voldoening voor het vele werk. En daarnaast schenkt het vreugde in de harten van honderd-duizenden Nederlan ders, al is het misschien maar voor een oogenblik. En ook dat mag een belooning heeten voor den arbeid, door vele leiders in het belang van het Nederlandsch voetbal verricht. Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. Gisteren was dan het lang verbeide einde van de wintercompetitie der A.S.V. Victrix aangebroken. En ofschoon het de laatste wedstrijden waren, zelden is er zoo verwoed gekampt door de jongens om hunne kansen, die soms met enkele punten verschil nog beter (of slechter!) konden worden. Voor in de C klasse is zeer sportief gekampt om de eer en het was werkelijk de sterkste, die hiermede ging strijken. Dat zulks in de an dere klassen, de A en B tevens geldt, is evenzeer waar, hoewel wij gaarne wat meer strijd hadden gezien in deze klassen. Hier werden de prijzen soms wel heel gemakke lijk verdiend. Hier volgen tenslotte de einduitslagen dier competitie. A klasse: 1. P. Zandvoort 77 punten, Groe- newoud Kramer 54, J. Kager 52 en Harms 13. B klasse: C. Klaver 76, W. Brand 70, Ottenbros 48, de Zeeuw 45, K. Kusch 32 en Stroomberg 18. C klasse: W. Slot 70 Hiem- stra 69, Nierop 54)^, Kooy 38, Eil Harms 37 en Stroet 21 punten. Met eenige toepasselijke woorden werden de tallooze prijzen (alle renners hadden een prijs) uitgereikt en het was Klaver, die in enkele zinnen de dankbaarheid der renners memoreerde voor de toegewijde diensten van bestuur en moeder Tuinman. Zondag a.s. gaat het, op den weg los! PARIJS—NICE. Albert van Schendel derde. Zondag werd de zesde en laatste étappe verreden van den wegwedstrijd Parijs Nice, de koers naar de zon. Deze zesde étappe ging van Cannes via Nice en Men ton naar Nice terug, een afstand van 135 K.M. De étappe werd gewonnen door den Franschman Tanneveau in den tijd van 3 uur 41 min. 39 sec. Vóór Albert van Schendel, die tweede werd in den tijd van 3 uur 43 min. 7 sec. De leider van het algemeen klassement bezette de tiende plaats, terwijl Anton van Schendel zesde werd in den tijd van 3 uur 43 min. 10 sec. Niettemin kon de overwinning Lapebie niet meer ontgaan en met een totaaltij d van 36 uur en 8 seconden werd hij win naar met ongeveer zes minuten voor sprong op den Franschman Marcaillou, terwijl Albert van Schendel de derde plaats innam met een totaal tijd van 36 uur 7 min. 2 sec. De tijd van Marcaillou was 36 uur 6 min. 46 sec. Veel heeft het dus niet gescheeld of Albert van Schendel had uiteindelijk nog de tweede plaats in genomen. Anton van Schendel verrichtte een niet minder fraaie prestatie door in het eindklassement zeventiende te worden met een tijd van 36 uur 31 min. 43 sec. Kolven. OM DEN KEIZERSTITEL VAN DEN NEDERLANDSCHEN KOLFBOND. In de kolfbaan van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude werden Zondag de kolf wedstrijden om den keizerstitel van den Nederlandschen Kolfbond gespeeld door eerste-klasse-kolvers, vertegenwoor digende 14 kolfsclubs. De einduitslag van den wedstrijd om den keizerstitel was tenslotte als volgt: Gummiballen: Keizer, A. Houter van Aan is Winst te Venhuizen met 200 pun ten; 2. P. Gelder van Volharding te Oud karspel met 198 punten; 3. K. de Vries van Ons Genoegen te Hoogkarspel met 192 punten. Sajetballen: Keizer, J. Schenk van Bar- singerhorn te Barsingerhorn met 178 pun ten; 2. H. Ero van Mik Wis te Koog aan de Zaan met 167 punten; 3. Jb. Leguit van Togido te Krommenie met 161 punten. Hieronder volgen nog de uitslagen van de wedstrijden om den prins- en konings titel: Gummiballen. Koning (tweede klas se) Rolff van Alkmaar met 193 punten. Prins (derde klasse) H. Aarts van Oud karspel met 187 punten. Sajetballen: Koning (tweede klasse) Van Tongeren te Krommenie met 168 punten. De tweekamp tusschen de Zaandam- sche zwemvereen. „Neptunus" en de Alkmaarsche zwemvereen. „D.A.W.", welke gistermiddag in de „Overdekte" alhier heeft plaatsgehad, kan een verge lijking met de dual-meet D.A.W. Nereus, welke eenigen tijd geleden ge houden is, niet doorstaan. Waren bij de ontmoeting tegen Nereus factoren van spanning en wisselvalligheid aanwezig, deze ontbraken bij het treffen met „Neptunus" geheel en al. Deze zwemontmoeting, welke overigens in de beste stemming en onder prettige om standigheden heeft plaats gehad, droeg sterlc het karakter van een gezelligheidszwem- samenkomst. „Neptunus", eertijds een der sterkste zwemclubs uit Noordholland, is door het ontbreken van een overdekt bad in Zaan dam teruggedrongen tot een zwemver., welke in andere clubs in dit rayon al lang haar meerdere heeft moeten erkennen. En zoo heeft zij ook in D.A.W. een zwemver. moeten erkennen, die haar over alle linies met stukken kan slaan, uitgezonderd dan het heeren-polo, dat dan ook het eenige succes is, dat gistermiddag geboekt kon worden. Het aardige, samengestelde programma be gon met de adspiranten-nummers (jongens en meisjes over de 25 M. vrije slag. Zoowel bij de jongens als bij de meis jes kwam „Neptunus" ver achter en alleen tussche nde Alkmaarsche deelnemers ont stond nog eenige spanning. Zoo zwommen in de eerste serie Willy de Vos en Annie v. d Wint tegen elkaar, die langen tijd vrijwel ge lijk over de baan gingen. Een fractie van een seconde tikte Willy de Vos eerder aan, het geen voor Annie v. d. Wint een prachtig resultaat is. Bij meerdere training is er van dit zwemstertje- nog veel te verwachten, zij zwom b.v. zelfs 0.2 sec. sneller dan Marietje Maarlevelt, die 16.4 sec. noteerde. Winnares van dit nummer werd natuurlijk ae snelle Corry de Vos, die den prachtigen tijd van 14.6 sec. had. Bij de jongens schitterde Frans Mays door in 13.4 sec. zijn baantje te zwemmen. Fokke Dijkstra en Dicky Imhülsen noteerden gelijk in 14.4 sec., hetgeen vooral voor Dijkstra een aardig succesje beteekent. Ook bij hem even meer training, dan kan het uitstekend worden in het a.s. zomerseizoen. Wim de Vries bleef bij dit tweetal 0.2 sec. achter, hetgeen niet onvereenkomstig de verwach ting was. De estafette-nummers voor de adspiran- ten wérden zoowel bij de jongëns als bij de meisjes door D.A.W. glansrijk gewonnen. Men zie hiervoor de uitslagen aan het eind van dit verslag. Bij de meisjes startten Corry en Willy de Vos, Marietje Maarleveld en Anny v. d. Wint. Bij de jongens zwommen Mays, Imhülsen, de Vries en Dijkstra. Het laatste baannummer was de estafette race van de heeren-polo-ërs en dit is waar lijk nog een race geworden, waarbij span ning een woordje meesprak. Bij de zwemmers Schilder en Soecker en Ooyevaar gelukte het „Neptunus" eenige meters voorsprong te behalen, doch Ab v. Beek nam alle onzekerheid weg door met een felle spurt met flinken voorsprong als eerste aan te tikken. De polo-wedstrijden. Uiteraard ging de grootste belangstelling uit naar den heeren-rriatch en deze is dan ook bijzonder interessant geworden. D.A.W. speelde, in de volgende samenstelling: Imhülsen Ooyevaar v. Beek Stammes Soecker Caarls Schilder Langen tijd golfde het spel en neer. Dan weer was de bal bij het eene doel, dan weer by het andere. Neptunus zocht zijn kracht in defensie-spel en speelde vrijwel alles op den zwaren mid-voor, die bekend staat als een der beste twee-meter-spelers. D.A.W. gooide daarentegen het spel flink open en actief ondernam Caarls aanval op aanval, aanvankelijk zonder succes. Veel zwommen ook de achterspelers op en hier verrichtte Stammes goed en productief werd. Het is een polospeler van goed formaat, die in het eerste zijn plaats meer dan waard is. Ook Ooyevaar kwam af en toe de voorhoede ver sterken, doch hij plaatst nog altijd onzuiver en daardoor verliest zijn opzwemmen veel in waarde. v. Beek stond voor de moeilijke taak den Neptunus-midvoor te „houden", een lang geen prettig werkje, dat hij evenwel met succes volbracht. Jammer, dat aan het eind van het spel een oog-blessure verder mede spelen onmogelijk werd. Zijn wij dus tevreden over de achter hoede, waarin als gewoonlijk ook Im hülsen verdienstelijk werk verrichtte, (al leen wat sneller plaatsen op vrij gezwom men spelers!), de voorhoede was zwak en voldeed niet aan de eischen, welke men aan een eerste zevental mag stellen. Wèl speelde Caarls een keurige partij (achterschieten moet alleen achterwege blijven!), doch zoo wel Schilder als Soecker konden zich niet meten met hun tegenstanders. Deels lag de fout hier, dat het plaatsen van het geheele zevental ten opzichte van de balcontrole en techniek verre in de minderheid bleef Overigèns gaf D.A.W. aan Neptunus goed partij, al was het Zaansche zevental lang niet op volle sterkte. Caarls scoorde het eenige Alkm. doelpunt, rust ging met gelijken stand (11) in, na de rust doelpuntte Nep tunus nog eenmaal en behaalde de eenige overwinning van de geheele tweekamp. De dames speelden „mixed" en het leek een spelletje kat en muis. De uitslag mag geen gewicht in de schaal leggen, doch van meer belang is, dat het een goed oefenpar tijtje geweest is voor de a.s. ontmoeting op Zaterdag 20 Maart in Groningen. Het volgende zevental zal naar het hoog® Noorden gaan: To van Beek Jo Oostwouder Corry de Vos Hanny de Carpentier Lyda v. Doorn Aag Hoed Bep Smit De jongens-aspiranten gaven tegen de Zaansche junioren een pittig partijtje ten beste en zooals het op het oogenblik staat, kan van deze jonge spelers veel verwacht worden. Vooral F. Mays heeft aanleg en zal I na training een bruikbare kracht gaan worden. Doch ook Vogtschmidt en Dijkstra toonden interesse voor dit spel en zullen het na eenige routine wel onder de knie krijgen, Imhülsen fungeerde in dat partijtje als ka non en nam een half dozijn goals voor zyn rekening. Resumeerend is het dus een aar dige ontmoeting geweest, welke als alge meen overzicht van de Alkm. zwemmers en zwemsters zeker z'n nut gehad heeft. In het restaurant heeft DAW.'s voorzit ter de gasten dank gebracht voor de pret tige samenwerking en de eervolle wijze, waarop zij in deze wedstrijden kamp gege ven hebben. Met den wensch, dat Neptunus den a.s. zomer sterker zou mogen zijn en na erop gewezen te hebben, dat de Overdekte geheel welwillend het bad ter beschikking had gesteld (applaus) behoorde ook deze tweekamp weer tot het verleden. De uitslagen luiden: 25 M. vrije slag meisjes-adspiranten: 1, Corry de Vos 14.6 sec.; 2. Willy de Vos 16 sec.; 3. Anny v. d. Wint 16.2 sec.; 4. M. Maar levelt 16.4 sec.; 5. Annie Klünnen 19 sec.; 6, Tini Zwart (Nept.) 21 sec.; 7. C. Hermanides (Nept.) 24.4 sec.; 8. G. Nel, 29 sec. 25 M. vrije slag jongens-adspiranten: 1. Fr. Mays 13.4 sec.; 2. en 3. Fokke Dijkstra en Dicky Imhülsen 14.4 sec.; 4. W. de Vries 14.6 sec.; 5. P. Vogtschmidt 15.4 sec.; 6. en 7. N. Helder (D,A.W.) en Mengers (Nept.) 15.6 sec.; 8. H. Hemmelder (Nept.) 16 sec.; 9. Kirkehier 16.6 sec. Estafette meisjes (4 x 25 meter vrije slag): 1. D.A.W. in 1 min. 5.4 sec.; 2. Neptunus in 1 min. 25.8 sec. Estafette jongens (4 x 25 M. vrije slag): 1. D.A.W. 57.4 sec.; 2. Neptunus 1 min. 5 sec. Polo-estafette heeren (7 x 50 meter vrije slag): 1. D.A.W. in 4 min. 8.4 sec.; 2. Neptu nus in 4 min. 23 sec. Poloën: D.A.W.Neptunus (heeren) 12; D.A.W.Neptunus (dames) 81; D.AW. Neptunus (adspiranten-jongens) 7—2. Hockey. ALKMAAR II—PINOKKIO H. 2—3. Onfortuinlijk in de eerste helft. De strijd is gestreden. Alkmaar II heeft aan het kortste eind getrokken, ondanks het feit dat zij meer in den aanval was en beslist niet minder hockey speelde, zooals door velen, ook door de Alkmaarders ver wacht was. Wij 'aarzelen niet dat tot kort voor de rust er slechts één elftal speelde en dat was Alkmaar. Zoo goed en enthousiast hebben de Alkmaar-reserves nog niet dit seizoen gespeeld. Een mooie goal was er het resultaat van. Een 2 a 30 stand had toen de verhouding juist weergegeven. Doch het bleef 10 voor Alkmaar, waar bij de verdediging der Amsterdammers niet van het noodige geluk gespeend bleef. Dit geluk werd de voorhoede ook deel achtig, want kort na een fraai schot, dat den stand op 11 bracht, lieten de Alk maarsche backs een veel te hard geschoten through-pass voorzichtiger wijs loopen, maar het terrein speelde de onzen parten, want de bal stopte in den modder juist binnen den cirkel, waarna de middenvoor van Pinokkio er als de kippen bij was en geen foüt maakte. Spoedig kwam de rust. 21 voor Pinokkio. In de tweede helft speelde Alkmaar, hoewel af en toe wel weer verrassend doorbrekend, veel minder en nam vooral de halflinie een teruggetrokken positie in, terwijl toch een algemeen aanvallen de juiste tactiek was. De 3de goal van Pinok kio kwam zeer onverwachts uit een houd bare strafcorner ter wereld, waarna het geheele elftal van Alkmaar een beetje be gon te schutteren en de niet sterke voor hoede der gasten eenige kansen kreeg. Zeer goed toonde zich, vooral in deze periode, Voorthuysen, terwijl Bosman en Berkhouwer vele zeer goede momenten met enkele missertjes afwisselden. Het spel verplaatste zich het laatste kwartier weer geheel naar de speel'" elft var. Pinokkio, waar vele strafcorners de onzen goals hadden moeten brengen. Ze lukten echter niet (er wordt door Alk maar II te weinig in geoefend!) Slechts één trof doel, doch scheidsrechter Bruin vis had een overtreding van Pinokkio ge constateerd en juist voor de bal via de paal in het doel belandde, afgefloten. Uit de daarop toegestane strafbully scoorde van der Wilk Sr. op onberispelijke wijze. De laatste minuten werd nog eens alles op alles gezet, doch de modder in de eerste helft den bondgenoot der gasten en den helper bij een goal, was Alkmaar niet

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10