JUchi&zake*i Jiech 6L School Qemcentecaden 'fuivinciaal flieuws winkel stolpervlotbrug oudesluis uitgeest heiloo broek op langendijx heerhugowaard warm en huizen goed gezind en veroorzaakte glijpartijen en missen van den bal. Het einde kwam derhalve met een 32 overwinning van Pinokkio, die uit de overige 3 wedstrijden slechts één punt be hoeft te halen om kampioen te zijn. Voor ons staat echter vast dat deze uit slag geflatteerd is en Pinokkio gisteren zeker niet op 2de klasse peil stond. Alk maar speelde beslist haar besten wedstrijd van dit seizoen. FRANKRIJK—NEDERLAND DAMES. Een 7O-overwinning der Neder- landscht hockyspeelsters. Op een zeer slecht veld is het Neder- landsch dameshockeyelftal er Zaterdagmid dag in geslaagd zijn tweede overwinning in dit seizoen te behalen. Na de 31 zege, te Frankfurt a. d. Main op Duitschland be haald, voegde de damesploeg er thans een 70 overwinning op Frankrijk aan toe, een overwinning, die wat de cijfers betreft, wel iets te groot is geworden, doch overigens volkomen verdiend mag worden genoemd. Oorspronkelijk was de wedstrijd vastge steld op een hockeyterrein, een half uur met de bus rijden uit het centrum van Pa rijs. Maar toen onze dames daar aankwa men bleek het veld met plassen bezaaid te zijn. In plaats dat de verantwoordelijke lei ders zich van te voren overtuigd hadden of het terrein bespeelbaar was, ontdekte men dat pas op het oogenblik, dat de wedstrijd zou moeten aanvangen. Het gevolg was, dat men naar het Colombesstadion moest ver huizen, weer een half uur met de bus en zoodoende begon de ontmoeting veel te laat. Nu was dat terrein op Colombes ook verre van goed. Het was een glibberige vette massa, waardoor goed hockey vrijwel on mogelijk was. Het spelpeil heeft er danig onder geleden en in de verste verte kan het spel van dezen middag niet vergeleken wor den met dat door onze dames tegen Duitschland vertoond. De Fransche dames speelden zeer ent housiast, doch schoten in technisch opzicht te kort. In het aangeven van den bal, het slaan uit alle standen, de stoktechniek, dat was bij onze vertegenwoordigsters veel er. veel beter verzorgd. Maar de Fransche da mes en in het bijzonder de odelverdedigster mej. Monteil weerden zich zoo goed, dat voor de rust geen enkele doelpunt door de Nederlandsche voorhoede kon worden ge maakt. In de tweede helft echter werd de druk op het Fransche doel hoe langer hoe groo- ter. Na 5 minuten opende mej-. Terwindt de score na goed individueel werk en van dat moment af werd de stand regelmatig opgevoerd tot 70. De Fransche verdedi ging geraakte uitgespeeld, kon het tempo niet volhouden en bovendien maakte mej Monteil, voor de rust in zoo'n prachtigen vorm spelend, nu enkele blunders, waardoor het Nederlandsch elftal zeker drie doelpun ten ten geschenke ontving. Kegelen. DE A.K.B.-COMPETOTE. Alcmaria I slaat Koekoek I, Koekoek n wint van Alcmaria n. De strijd om de bovenste plaats in de le klasse is, zü het dan voorloopig, ten gunste van Alcmaria Victrix beslist. Met 654-732 hout verloren de Koekoek-menschen. Alc maria II incasseerde haar eerste nederlaag door van Koekoek II met 655 tegen 682 hout te verliezen. De andere uitslagen luiden: le klasse: Cubo IOp de Lat I 641643, Z.E.K.Z.? I—O.K.A. I 691—658; 2e klasse: Cubo IIMet z'n Tienen I 522 —654, Z.E.K.Z. H—O.K.A. II 585—667, Alcm. Victrix IIOnder Ons 672669; 3e klasse: Cubo IIIMet z'n Tienen H 483 —545. De respectievelijke standen luiden thans: le klasse: Alcm. Victrix I 5 4 0 1 8 3530 Koekoek I 5 4 0 1 8 3372 Z.E.K.Z.? I 5 3 0 2 6 3302 O.K.A. I 5 2 0 3 4 3259 Cubo I 5 1 0 4 2 3217 Op de Lat I 5 1 0 4 2 3123 2e klasse: Alcm. Victrix n 6 5 0 1 10 3941 Koekoek II 6 4 0 2 8 3829 O.K.A. II 6 4 0 2 8 3739 Z.E.K.Z.? II 6 4 0 2 8 3726 Met z'n Tienen I 5 2 0 3 4 2992 Cubo H 6 1 0 5 2 3530 Onder Ons 5 0 0 5 0 3039 3e klasse: Victoria 3 2 1 0 5 1791 Onder Ons 3 2 1 0 5 1710 Met z'n Tienen 3 2 0 1 4 1680 Houthakkers 3 1 0 2 2 1774 W.I.K. 3 1 0 2 2 1615 Cubo III 3 0 0 3 0 1604 Voor deze week is vastgesteld: Woensdag: Met z'n TienenVictoria en Cubo III—W.I.K.; Donderdag: HouthakkersOnder Ons D. ALKMAARSCHE KEGELBOND. De 30ste jaarvergadering. De algemeene jaarvergadering van den A. K. B., Vrijdagavond in de Unie gehou den, was slechts matig bezocht, en stond als gewoonlijk onder leiding van den voorzitter, den heer J. Diepen. Het jaarverslag vermeldde o. m. dat het ledental, zoowel van den bond als van de clubs, is gestegen. Bedroeg het aantal clubs per 1 Januari 1936 in totaal 21 met 225 leden, per 1 Januari 1937 was dit 24 clubs en 250 leden. Deze vermeerdering is het gevolg van het toetreden van de club Alles Om te Velsen en de oprichting van de nieuwe clubs te Bergen: de Negenja gers en De Rus. Aan 't slot wijdde de secretaris verdien de woorden van waardeering aan 't werk van den voorzitter, die 30 jaar de belan gen van den bond heeft behartigd, de laatste 15 jaar als voorzitter, op een wijze die aller waardeering verdient. De secre taris besloot met den wensch, dat de bond zijn voorzitter nog lang mocht behouden. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitgebreid verslag. Uit 't financieel overzicht stippen wij aan, dat de totale ontvangsten bedroegen 3359.03 en de totale uitgaven 3213.77, alzoo een batig saldo aanwijzende van 145.26. Vermelden we nog, dat de jubileum wedstrijden van „Alcmaria Victrix" en „De Burg", het vorige jaar gehouden, een batig saldo van 4.80 brachten. De ope ningswedstrijden op de banen van „De Rustende Jager" te Bergen brachten een batig saldo van 153.63. De onlangs ge houden koppel wedstrijd daarentegen gaf een nadeelig saldo van 18.87 aan. De balans per 31 December 1936 gaf een heel wat gunstiger beeld dan die van 't vorige jaar; die per 31 Dec. 1935 wees een tekort aan van 28.44, terwijl die per 31 Dec. 1936 sloot met 'n voordeelig saldo van 119.56. Het jaarverslag van den penningmeester verd goedgekeurd onder dankzegging. Tot leden van de kascommissie 1937 werden benoemd de heeren T. Bonsema en P. A. de Lange. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende leden, de hee ren G. Oostinga en D. M. Postma herko zen. In de plaats van den heer G. W. Nor- demann werd gekozen de heer C. v. d. Cappelle te Schagen. Het voorstel van de Kegelclub „Gooi geen poedels" te Schagen, om naast het lid van de keuze-commissie te Schagen nog twee leden te benoemen, vond bestrij ding bij den heer Bonsema, die het oorspronkelijk besluit verdedigde: drie leden uit Alkmaar en twee leden uit Schagen. Daartoe werd besloten. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het voorstel van het bestuur om in de vacature van de technische commissie van den Ned. Kegelbond den heer M. Jimming candidaat te stellen. Tevens het voorstel te doen deze commissie uit te breiden, zoodat in ieder district een lid van de technische commissie zal zijn. Vanzelfsprekend is het, dat, wanneer dit laatste voorstel wordt aangenomen, het de bedoeling is, dat de heer Jimmink dan candidaat zal zijn voor het district Noord-Holland. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat er plannen bij 't bestuur be staan om als sluiting, dus als slot-apo- theose, van 't 30-jarig bestaan te organi- seeren een wedstrijd, waaraan verbonden 't persoonlijk kampioenschap, over 11 of 12 banen en wel 3 banen in De Unie, Alk maar, 3 banen in Bergen, 3 banen in Schagen, 2 banen in Central, Alkmaar, en 1 bij den heer A. de Wit, Alkmaar. Het bestuur zou het voorshands reeds zeer op prijs stellen, wanneer veel kege laars aan dezen z.g. rondgang zouden deel nemen. Over 9 banen, die in Alkmaar (De Unie), Schagen en Bergen, heeft 't bestuur reeds de beschikking gekregen en men hoopte ook de toezegging der andere banen te verkrijgen. In September wordt 't eerste lustrum van de banen te Schagen herdacht. Het voornemen bestaat dan te Schagen een concours te organiseeren. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat voor 't concours, ter gelegenheid van 't dertig jaar bestaan van den A. K. B., reeds verschillende prijzen zijn toegezegd, o. a. door de Gem. Alkmaar, den burge meester van Alkmaar en den Nederl. Kegelbond. Hierna sluiting. Paarden. FRAAIE OVERWINNING VAN LUITENANT GRETER. Er was Zaterdagavond zeer veel belang stelling in de Westfalenhal te Dortmund. waar in het kader van het internationaal concours hippique een zwaar jachtspringen werd gehouden. Er waren 15 hindernissen opgesteld tot een maximale hoogte van 1.45 meter. In totaal namen 30 paarden deel en slechts vijf maal werd het parcours zonde* fouten afgelegd. Winnaar werd luitenant Greter met „Carina", die de eenige was, die by het overspringen zonder fouten over het parcours ging. De andere vier deelnemer;, slaagden er de tweede maal niet in foutloos over de hindernissen te komen. De uitslag was: 1 Luitenant Greter met „Carina"; 2 S. S. Leider Temme met „Bianka" 4 fouten; 3 S. S. Leider Temme met „Tasso" 4 fouten slechteren tijd; 4 Luitenant Brinkeman met „Fuerst" 8 fouten. Schaken. SCHAKEN TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslag van den gespeelden compe- titiewedstrijd van „Schaakmat" was: Wit Zwart H. KuiperM. Kuilman 0—1 J. HeidsmaJ. Kroon 0—1 P. de RuiterJ. Klinkert 0—1 C. WitsmeerK. Bierman :—ys Th. de BruinN. Kaan 0—1 D. ButterM. Kuilman 01 J. KamperG. van Loenen 1—0 H. GroenM. Rootjes 0—1 G. KeppelC. Bakker 0—1 J. BouwensJ.Kamper 1—0 P. KastenP. Blom 0—1 P. de RuiterJ. Molenaar 0—1 G. KeppelH. Kramer 0—1 Toerisme. 24 UURS-OEFENRIT VAN DE VRIJWILLIGE BURGERWACHT AMSTERDAM. De deelnemers-beginnelingen aan deze jaarlijksche betrouwbaarheidsrit, welke Route I volgen (ruim 850 K.M.), zullen Zaterdagmorgen 20 dezer tusschen half zeven en 9 uur de gemeente Alkmaar pas- seeren, met de Alkmaarsche politie is de vol gende route vastgesteld: (aankomst via af sluitdijk uit Leeuwarden) Helderscheweg, Stationsweg, Scharloo, Westerweg, Linde laan, Kennemerstraatweg (naar Amster dam). De controle te Alkmaar wordt waargeno men door de Vrijwillige Burgerwacht Alk maar, die een post zal bezetten bij het par keerterrein van de Exportveiling aan den Helderscheweg. Aan de oefenrit wordt deelgenomen be halve door leden van burgewachten door tal van onderdeelen van de konnklijke weer macht. NOG WEER HET ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. De 53-jarige Haagsche magnetiseur P. van S. was voor den kantonrechter te Den Haag terechtgestaan wegens het buiten noodzaak en onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Van S. had namelijk verscheidene pa tiënten door middel van handoplegging van hun kwalen genezen. De kantonrechter had den magneti seur van rechtsvervolging ontslagen, om dat hij meende, dat verdachte niet „bui ten noodzaak" had gehandeld. De patiën ten hadden zonder eenig resultaat medici geconsulteerd en hadden zich daarna tot den magnetiseur gewend, die hen met suc ces had behandeld. Het O. M. had van het kantonrechters vonnis geappèlleerd en in hooger beroep eische de officier van justitie mr. P. R. Blok tweemaal 10 boete subs. tweemaal 5 dagen hechtenis, daar hij aannam, dat verdachte wél buiten noodzaak had ge handeld. Een uitgebreide beteekenis als den kantonrechter aan deze woorden had gehecht, achtte mr. Blok onjuist. Het al of niet bestaan van de noodzaak hangt ook niet af van de omstandigheid of de be handeling succes heeft gehad. Alleen b .v. bij levensgevaar, wanneer een dokter niet snel genoeg ter plaats is, kan men van noodzaak spreken. De verdediger mr. dr. L. W. R. van De venter betoogde in zyn zeer uitgebreid pleidooi, dat er een controverse bestond tusschen artikel 36 wetboek van straf recht en art. 1 wet op de uitoefening van de geneeskunst. Het eei&te artikel spreekt van „beroep", het tweede van „bedrijfs". Dit wordt in de dagvaarding door elkaar gehaald, hetgeen de verdachte in zijn ver dediging belemmert. Daarom en ook om dat preciese aanduiding van tijd ontbreekt, achtte pleiter de dagvaarding nietig. Ver- voigens wees mr. van Deventer op de gunstige resultaten, welke verdachte bij zijn patiënten had verkregen. Al deze patiënten hadden bij doktoren geen baat gevonden. Uitvoerig ging spr. vervolgens de juris prudentie ten aanzien van de veroordte- ling van magnetiseurs na. z Bij het tot stand komen van de wet op de uitoefening van de geneeskunst dacht men, dat de geneeskunde alles vermocht, zoodat ieder, die geen medicus zijnde, in welken zin ook, geneeskundige hulp ver richtte, strafbaar was. Dit standpunt was onhoudbaar, daar dan de opticien, de masseur en anderen strafbaar waren. La ter heeft men de massage onder toezicht van medici willen laten uitoefenen, doch dit brengt ook vele moeilijkhf*den mee. En tenslotte mag het argument, dat het de bedoeling van de wet is, kwakzalvers te weren, geen reden zijn, niet-kwakzalvers die genezing brengen, onder de wet te laten vallen. Spr. betoogde, dat het in den geest van den wetgever is, de wet zóó uit te leggen, dat een nieuwe geneeswijze niet door leer stelligheid belemmerd wordt. Mocht de Haagsche rechtbank het met deez interpretatie niet eens zijn, dan meen de spr. dat ontslag van rechtsvervolging zou moeten volgen op grond van het „niet buiten noodzaak" verrichten der geïncri mineerde handelingen. Spr. sloot zich hier aan bij de argumentatie van den kanton rechter. Uitspraak 25 Maart. Als plaatsvervangend hoofd van de openbare school te Ursem is aangesteld we gens ziekte van den heer M. Kriek, de heer Kleimeer. GRAF T Donderdag vergaderde de Raad. Ingekomen was een verzoek van den heer KI. Peek te Alkmaar om ontheffing van zijn aanslag straatbelasting 1936, per ceel Starnmeer. Met algemeene stemmen werd besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken. Van Ged. Staten om bericht en raad een schrijven van de Coöp. Boerenleen bank inzake het betalen van de achter stallige renten voor gegarandeerde voor schotten (Tuinders- en Akkerbouw) voor drie inwoners-tuinders in deze gemeente. Het betreft het niet betalen van de rente over jaren 1932 t./m. 1935 tuindersvoor schotten en 1934 en 1935 akkerbouwvoor- schot. De provincie is voor 70 pet. en de gemeente voor 30 pet. garant. Na eenige discussie werd besloten: lo. de verschuldigde renten te voldoen; 2o. de betaalde achterstallige renten in te vorderen, zoo mogelijk met die midde- 1 welke de wet toelaat. Het niet voldoen van deze rente door de voorschotnemers achtte de Raad niet juist, omdat de jaarlijks geringe bedragen ge makkelijk hadden kunnen worden betaald. Een en ander stemde den Raad dan ook teleur, daar men de verplichting tot het betalen van de verschuldigde rente zonder onmacht achterwege gelaten had. Van den minister van Sociale Zaken een missive betreffende het verleenen van steun B over 1937. Met algemeene stem men werd besloten dat de gemeente daar toe medewerking zal verleenen. De Schoolgeldverordening werd door den Raad vastgesteld evenals het kohier. De voorzitter bracht nog ter tafel het werkobjes de wegverbetering van den Graftermeerpolder, alsmede het rouleer- stelsel voor werklooze arbeiders. Terzake zal eveneens door de arbeiders het rou- leerstelsel moeten worden opgevolgd, te meer daar de werklooze arbeiders, die niet bij dit werkobject geplaatst zijn, daarop hebben aangedrongen. |Uf Q| i IQ is weer rustig en wLMMr Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhapdt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Rondvraag. De heer W. van Ammers bracht de begraafplaats te Oostgraftdijk ter sprake. De heer J. Koppen informeerde naar het leggen van telefoonkabels enz. De heer Brouwer bracht ter tafel de tegemoetkoming van de gemeente in de kosten van de telefoon te Oostgraftdijk. Na eenige bespreking werd besloten een derde van deze kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Voor 1936 zal deze regeling ook gelden. Hierna sluiting. Staatspensionneering. Door den bond van Staatspensionnee- ring, afdeeling Winkel, werd Donderdag avond in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn, een algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter opende de verga dering en drukte zijn spijt er over uit, dat zoo weinig leden aanwezig waren. Nadat verschillende afgevaardigden ver slag hadden uitgebracht, rapporteerde de heer Jb. Peetoom namens de rekenings commissie 1936, dat de ontvangsten hadden bedragen 189.40, de uitgaven 130.04, ba tig saldo 59.36, terwijl boeken en beschei den in orde werden gevonden. De heeren P. Dekker en J. Romar werden benoemd als afgevaardigden, resp. naar de federatievergadering te Schagen en de bondsvergadering te 's-Gravenhage. Autobotsing. Zaterdag had alhier een autobotsing plaats. De heer A. Groot, fouragehandelaar. wilde met zijn vrachtauto, welke links van den weg stond, in de richting Callantsoog rijden. Daartoe reed hij de auto zonder echter te denken aan het uitsteken van den richtingaanwijzer naar rechts den weg op. Op dat oogenblik kwam een zware zandauto van de fa. Bras, expediteur te Schagen, met een flink vaartje aanrijden, eveneens gaande in richting Callantsoog. De chauffeur van dezen wagen, die niet kon vermoeden, dat de links staande wagen plotseling den weg zou oprijden, kon een aanrijding niet voorkomen. De vrachtauto van den heer G. werd hierbij zwaar gehavend. De zandauto kwam er met een lichte beschadiging af. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De wagen van den heer G. moest per kraanwagen worden weggesleept. Door de gemeente-politie werd proces verbaal opgemaakt. Geen schurft meer. De besmettelijke veeziekte schurft, welke heerschte onder de schapen van den veehouder Th. Volkers, alhier, is weer geweken. Opvoering „Onder één dak". Door de arbeiderstooneelvereeniging „Heijermans" alhier werd j.1. Zaterdag avond haar eerste uitvoering gegeven en wel in hotel de Ooievaar alhier. Opgevoerd werd het bekende tooneel- stuk van Johan Fabricius „Onder één dak" onder regie van den Jieer H. van Dokkum. De verschillende rollen werden behoorlijk gespeeld, wat reeds een groot succes is voor de vereeniging. welker leden voor het meerendeel in dit stuk voor het eerst „op de planken" kwamen. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden. De avond werd besloten met een zeer geanimeerd bal. Begrafenis M. Sengers. Zaterdagmorgen 9 uur had in de pa rochiekerk van den H. Willebrordus de plechtige requimmis plaats voor den heer M. Sengers, lid van het r.k. armbestuur. Aan het hoofdaltaar, in stemmige rouwkleur, waar het rustige kaarslicht wijding gaf, droeg pastoor J. Muüen de H. Mis op, waar na het stoffelijk omhulsel aan het familie graf werd toevertrouwd. Er was ongewoon groote belangstelling. Polderbesturen (de overledene was voorzitter van den polder de Boekelermeer) zoowel van hier als el ders, besturen van vereenigingen en oud bestuursleden van den polder waren tegen woordig. Met den overledene is een persoon heengegaan, die een ledige plaats niet het minst voor zijn vrouw en talrijk gezin zal openlaten. Ouderavond. De ouderavonu m een der lokalen van de o. 1. school te Broek op Langendijk was zeer goed bezocht. De voorzitter richtte speciale woorden van welkom tot den heer Westenberg, het nieuwe hoofd der school en ook tot diens vrouw. Hierop nam de heer Westenberg de leiding over. Hij hield een rede, waarin speciaal de sa menwerking tusschen ouders en onderwij zend personeel, onder de loupe genomen werd. Deze keurige rede, waarin nog veel meer belangrijke zaken werden bespro ken, werd met zeer groote belangstelling duor alle aanwezigen gevolgd. In de pauze werden de onders in de gelegenheid gesteld het werk der leerlingen te bekijken en over de vorderingen van hun kinderen te spreken. Na de pauze was het woord aan den heer J. van Eeken, die een rede hield over „Minderwaardigheidsgevoelens bij kinde ren", waarin hij een kijkje kaf op een deel der kinderpsychologie Ook deze rede werd met groote aandacht gevolgd.. De heer Westenberg verasst© nog de aanwezigen op zeer I umoristische wijze voorgedragen gedichten en had hiervoor dan ook een dankbaar aplaus in ontvangst te nemen. Boerinnen en Plattelands* vrouwen. De vergadering van Boerinnen en Plat telandsvrouwen werd Donderdag gehou den in het café van den heer Rus. Rondgedeeld werd een circulaire, ver» spreid door de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar „Waarom Landbouwhuis- houdonderwijs?", begeleid door een schrij ven van de directrice van genoemde school, waarin nadere bijzonderheden over den cursus worden toegelicht. De heer Giesen hield hierna een lezing over Maggi's producten. Nadat de verschillende samenstellingen waren besproken, en geproefd door alle dames, dankte de voorzitster den heer Giesen voor zijne duidelijke uiteenzetting. Tulp enk weekers vergadering. Op uitnoodiging van de Tulpenkwee kers alhier werd in de zaal van den heer C. Schut aan het Kruis een lezing gehou den door den heer D. van Egmond, be drijfsleider der Hillegomsche veiling met als onderwerp „de Tulpencultuur. Spr. zeide dat de tulpen van Westfriesland zeer gewild zijn, vooral om haar groote broei- capaciteit. De koopers letten nauwkeurig op de behandeling en er wordt aanteekening gehouden aan wie de tulpen zijn verkocht. Na het rooien behooren de bollen direct in bakken gestort te worden, ter dikte van een half voet, en er zoo noodig een natte zak overheen en stoken op een tempera tuur van 75 graden, wat later kan worden teruggebracht op 68, dat ook de tempera tuur is van rijp gerooide bollen, en dit handhaven tot half Augustus. Voor het plantgoed geldt hetzelfde, dit moet, even als het leverbaar, direct wordt gesorteerd in alle maten, geschiedt dit later dan geeft dit beschadiging aan den wortelkrans. Het bewaren hiervan in stallen of schuren is niet aan te bevelen, verkieslijker is een droge zolder. De temperatuur tot een week in Augustus is 75 graden, vanaf Septem ber evenzoo. Bij een dergelijke behande ling is de tulp veel sterker, blijft ze lan ger onder den grond en kan veel beter tegen de vorst, hagel, enz. Spr. zou liefst vasthouden aan positieve kleuren als rood, wit, geel, rsoe en lila. Zorg dat het een goede broeier is en niet duurder is dan 60 tot 70 per mud; deze kunnen be taald worden en zullen geen 50 pet. dalen. Aangemaand werd toch vooral voorzich tigheid te betrachten bij den voorverkoop. Allerwege is weer vraag naar onze tulpen. Als voorbehoedmiddel tegen vuur noemde spr. Baijer en Shirlan, doch het moet met de meeste nauwkeurigheid ge schieden. Een welgemeend dankwoord van den heer N. Groot was hier naast het applaus der vergadering wel op zijn plaats. Laatste Nutsavond; een afscheid. 2^fterdagavond had in de zaal van den heer Slikker de laatste uitvoering plaats in dit seizoen, uitgaande van de afd der Mij. tot Nut van 't Algemeen. De vice- voorzitter, de heer P. Klant, opende deze bijeenkomst met de talrijk aanwezigen hartelijk welkom te heeten, hij deelde me de dat deze avond volgens traditioneel gebruik zou worden gevuld met eigen krachten. Na het beëindigen van het programma richtte de voorzitter waardeerende woor den tot den penningmeester, den heer Rijpma, die 1 Mei a.s. onze gemeente gaat verlaten. Voor het vele werk dat deze voor het Nut heeft verricht, bracht spreker zijn welgemeenden dank en hij sprak de hoop uit, dat hij bij een volgenden Nutsavond den heer en mevr. Rijpma nog eens mag begroeten als gast. De heer Rijpma dankte den voorzitter voor de hem toegesproken vriendelijke woorden. Onderlinge hulp bij ziekte. De algemeene vergadering van de Ver* eeniging „Onderlinge Hulp bij Ziekte, werd gehouden in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer H. G. Rijs, heette de weinig aanwezigen welkom. Uit het jaarverslag vermelden we, dat het aantal leden met 5 is teruggeloopen en dat de gemiddelde leeftijdsgrens van de ver zekerden 50 jaar is. Zeer gewenscht is het voor de vereeniging, dat er nieuwe leden komen. En daarom wekte de secretaris de zelfstandigen en vooral de jonge arbeiders op, om zich toch vooral tegen ziekte te verzekeren. De ontvangsten inclusief het saldo van het vorig jaar bedroegen 1123,35, uitgaven aan ziekeoveld en verdere onkosten 637,89, batig saldo 485.46. Tevens staat nog als kapitaal op de Boe renleenbank een bedrag van 500. Door de vergadering werd de rekening goedge keurd en de voorzitter zegde den penning meester dank voor zijn gehouden beheer. Hiema had de verkiezing plaats van drie bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren P. Jonker, R. Zomerdijk en Jac. Grin. Zij werden allen herkozen en namen de herbenoeming aan. Als bestuurslid ter voorziening in de vacature door overlijden van den heer A. Nieuwland Sr. is gekozen de heer Jn. Jon- gerling uit Schoon dam. Uitstel herhalingsoefening. Aan den dienstplichtige A. F. Gomes, lichting 1980, corps luchtdoel artillerie, is uitstel van herhalingsoefening verleend tot 19 Juli 1937.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11