Het groene o< >g van Baa-AI. wWÊ het enkele „verstand" of denkvermogen (ratio in engeren zin), uist in gevoel en intuïtie openbaart zich primair de onbe wuste, van alle willekeur of gebod onaf hankelijke redewettelijkheid, waaruit wij de maatstaven van het logische, ethische en aesthetische hebben op te diepen. Op eenheid in gemeenschappelijkheid van maatstaf berust het algemeen-geldige van waarheid, zedelijkheid, schoonheid, die niet bestaande realiteiten zijn, maar gel dige ideeën, die wij hebben te verwerke lijken in onze wereld van het zijnde. Dat is de zuivere dienst van het ideaal, die universeele zin, wijding en waarde en waardigheid geeft aan het individueele en individueelste zijn. De verzaking nu van dit algemeen-geldige is drieërlei: theore tisch le door loochening en verlooche ning, op grond van heteronome misken ning en relativeering, 't zij supranaturalis- tisch (velerlei gebod), 't zij naturalistisch (velerlei natuurlijk gebeuren). Zoo staat tegenover het eene objectieve, de eene waarheid, de eene gerechteigheid veler lei strijdige subjectiviteit en slechts sub jectieve geldigheid. Gelijke eenheid en gemeenschappelijkheid van maatstaf onze diepste, essentieelste eenheid is, zoo is de loochening onze diepste, principieelste scheiding en verdeeldheid, de onover- brugbaarste klove, de permanente oorlog zonder oorlogsverklaring. De 2e theoreti sche verzaking van het algemeen-geldige is de verzakelijking, de verrealiseering tot het algemeene, waaraan het individueele wordt opgeofferd, terwijl alleen het sub- jectief-geldige (waan, bedrog, zelfzucht), 't zij bij nog zoo velen, 't zij in het indivi du bepalende factor is. Het belang der velen kan een immoreel, dat van 'n indi vidu een edel belang zijn, dat heeft voor te gaan. Tot deze verzaking behoort alle „hypostaseering" van het ideaal tot een persoon of groep, zelfs het ideaal zelf mag niet vergood of verafgood worden. Deze verzaking beteekent de relativee ring van het absolute en de absoluteering van het relatieve- de axiologische hoofd zonde. De 3e vorm van verzaking is de practische, der idealisten zelf, die de macht, het zijn, als doel terecht verwer pende/ook de macht als middel miskernen. Macht en heerschappij behoort aan recht en gerechtigheid, het algemeen-geldige behoort het algemeen geldende te worden. DE UITNOODIGING TOT DEBAT AAN MUSSERT. Wij vernemen dat de leider van Zwart Front, Arnold Meyer, de uitdaging tot debat tegen H. J. F. M. Sneevliet, van de R. S. A. P. heeft aanvaard. Nader verne men wij, dat zwart front heeft voorge steld een driehoeksdebat te organiseeren tusschen H. Sneevliet, ir. Mussert en Ar nold Meijer, met als onderwerp: „R. S. A. P., N. S. B. of Zwart Front. TWEE NEDERLANDSCHE ZEELIEDEN GEARRESTEERD. Onder verdenking van een poging tot sabotage, zijn Zaterdagmiddag j.1. twee Ne- derlandsche zeelieden van een Nederlandsch schip aan de politie te Amsterdam overgele verd en later ter beschikking gesteld van de Rotterdamsche rivierpolitie. Zij zijn later op vrije voeten gesteld. Het zijn een motordrijver en een licht matroos van het- s.s. ,San Antonio", die sa men het plan zouden hebben gesmeed om de boot tot zinken te brengen. Toen de kapitein het een en ander van de misdadige plannen hoorde, arresteerde hij beide mannen en liet ze te Tavira in Por tugal, waar het schip zich bevond, van boord halen. Na o\erlêg met den consul werd het tweetal gevangen gehouden en later met een ander schp naar Nederland overgebracht. Gistermorgen heeft de Rotterdamsche ri vierpolitie de beide schepelingen aan een verhoor onderworpen. Dit verhoor heeft evenwel niets ten nadeele van de beide zeelieden aar. het licht gebracht, zoodat zij weer op vrije voeten zij-: gesteld zonder dat proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. Vaak overlast bezorgd. Uit het onderzee is gebleken, dat de motordrijver en de matroos den kapitein op de reis herhaaldelijk cverlast hebben be zorgd. Wanneer zij in een haven aan het passagieren waren geweest, kwamen zij re calcitrant weer aan boo; d, zoodat er wei nig of niets met hen te beginnen was. Hun gedragingen werkten dan ook geenszins gunstig op de overige opvarenden. Toen evenwel tijdens de reis aan den kapitein werd gerapporteerd, dat men vernomen had. dat het tweetal plannen maakte om het schip te doen zinken, was de maat vol. In de eerstvolgende haven zouden de onrust makers aan land worden gezet. In Tavira Glimlachje A - O 0,-jTjj rJL/s &ltt t O! we zijn zoo gelukkig! onze kleine baby heeft nu eindelijk tanden gekregen! is dat dan ook gebeurd en met een ander schip zijn zij naar Nederland teruggekomen. Het eenige voordeel, dat de opvarenden zouden kunnen hebben van het tot zinken brengen van het schip is, dat zij van Zee risico een vrij belangrijke uitkeering zouden krijgen voor de eigendommen, die zij zou den hebben verloren. Er is echter uit het verhoor niet gebleken, dat er een poging is gedaan om het schip tot zinken te brengen. Er schijnt zelfs geen begin^van uitvoering te zijn geweest. Het rapport van den kapitein van de „San Anto nio" geeft den politie-autoriteiten niet vol doende aanwijzingen om tegen de beide ge- repatrieerden te kunnen optreden. DRIETAL VERPLEEGDEN ONTSNAPT UIT VEENHUIZEN. Drie verpleegden uit de Rijkswerk inrichting te Veenhuizen, zeker L. S., G. Z. en L. H. hebben kans gezien te ont snappen. Hun vlucht werd Zaterdag ont dekt, waarbij tevens bleek, dat zij zich van te voren nog in het bezit hadden we ten te stellen van eenig geld en van klee- ren van pas gearriveerde verpleegden. Aangenomen mag worden, dat zij deze kleeren over hun gestichtskleeding hebben aangetrokken, teneinde, eenmaal buiten, niet onmiddellijk te worden opgepikt. Dat het ontvluchtingsplan ter dege moet zijn voorbereid, staat wel vast, daar de mannen om buiten te komen, eenige deu ren hebben moeten forceeren, waartoe zij zich van te voren van de noodige werktui gen moeten hebben voorzien. De vraag rijst, hoe het drietal aan de aandacht van de vrij sterenge bewaking heeft kunnen ontsnappen. In ieder geval is wel geble ken, dat ze in een zeer kort tijdsbestek hun plan ten uitvoer hebben gebracht. Hun signalement is naar de politie in het geheele land verspreid. Hoewel het op sporingswerk onmiddellijk na de ontdek king met kracht ter hand is genomen, is men er nog niet in geslaagd, het drietal aan te houden. ARBEIDSONGEVAL MET BOODELIJXEN AFLOOP. De C3-Jarige arbeider A. Jansen van Jcrksveld, uit IJsselstein, die werkzaam was bij den Rijkswegenaanleg tè Jut- phaaé, in de buurt van de Galecopperdijk, is bekneld geraakt tusschen een zand trein en een brugleuning. Hij werd daarbij zeer ernstig gewond: hij brak een arm en een been en liep voorts inwendige kneuzingen op. Per ziekenauto is het slachtoffer over gebracht naar het Academisch ziekenhuis te Utrecht, waar hij eenige uren later is overleden. JOODSCH JOURNALIST UIT DUITSCHLAND GEZET. Onderhoud met dr. J. Landau. Naar aanleiding van de bekend geworden beslissing der Duitsche regeering tot uit wijzing uit Duitschland van den te Berlijn gevestigden correspondent van het joodsche telegraafagentschap, Boris Smolar, heeft de directeur en oprichter van dit óverwegend Amerikaansche nieuwsbureau, dr. J. Lan dau, die toevallig tijdens een inspectiereis door Europa in den Haag vertoeft, eenige bijzonderheden omtrent dit besliut medege deeld. Het joodsche telegraafagentschap werkt als elk ander normaal persbureau, met dit verschil dat het speciale belangstelling heeft voor joodsch nieuws en in het bijzon der joodsche bladen, bedient, wat niet weg neemt, dat ook groote internationale pers agentschappen als Reuter, Havas, Associated Press, enz. berichten van dit bureau in hun diensten verwerken. Een merkwaardige bij zonderheid is nog, dat juist 20 jaar geleden op 6 Februari 1917, het agentschap door den heer Landau te den Haag is opgericht, om dat hij voorzag, dat bij de komende Vrdes- conferenties het joodsche vraagstuk aan de orde zou komen. Inderdaad legde nog in den loop van hetzelfde jaar Balfour zijn bekende verklaring af. Dat het joodsche telef raaf agentschap zoo zeide de heer Landau zich tot zake lijke berichtgeving beperkt en elke propa gandistische tendenz uit zijn dienst weert, blijkt wel uit het feit, dat het zijn bericht geving van Berlijn uit ook onder het nieuws regime ongehinderd heeft kunnen voortzet ten. Des te meer verbaast het besluit der Duitsche regeering, waar geen enkele con crete klacht tegen den heer Smolar is inge bracht en hij geheel onverwacht de aanzeg ging kreeg, Duitschland te verlaten, aange zien zijn aanwezigheid „de veiligheid vap den staat in gevaar bracht". Daar het joodsche telegraafagentschap feitelijk een Amerikaansche instelling is worden van Amerikaansche diplomatieke zijde nog pogingen in het werk gesteld om het besluit ongedaan te maken. Men zou het ten zeerste betreuren, indien het joodsche telegraafkantoor niet langer te Berlijn vertegenwoordigd kon zijn, aange zien men vooral in Amerikaansche kringen dit agentschap beschouwt als een der wei nige overgebleven min of meer officieeie verbindingen van de buitenwereld, met de joodsche gemeenschap in Duitschland, die naar de meéning van den heer Landau thans geheel gèisoleèrd dreigt te worden. ONTEVREDENHEID ONDER AMSTERDAMSCHE HAVENARBEIDERS. Werkloosheid nam niet af bij grooiere werkgelegenheid. De besturen van den centralen bond van transportarbeiders, den r. k. bond van transportarbeiders „St. Bonifacius" en van den Nederlandschen bond vanc hr. fabrieks- en transportarbeiders hebben aan de scheepvaartvereeniging noord te A'dam een brief doen toekomen, waarin zij uit drukking hebben gegeven aan de ontstem ming onder de Amsterdamsche havenarbei ders ten aanzien van de omstandigheid, dat de grootere drukte, welke in den laatsten tijd zich in de haven voordoet, de werk loosheid onder de havenarbeiders niet heeft kunnen wegnemen. In de uiteenzetting omtrent de oorzaak van dezen toestand wordt er onder meer op gewezen, dat de kans om tot nieuwe werk gelegenheid te geraken nog geringer is ge worden nu een van de groote bedrijven, de N. V. Amsterdamsch havenbedrijf, is begonnen menschen van buiten de stad voor werk in de Amsterdamsche haven aan te nemen. Dit bedrijf is met de K. N. S. M. on langs aangewezen om het vroegere bedrijf van den Kon. Holl. Hoyd voort te zetten. Aanvankelijk heeft het Amsterdamsch ha venbedrijf 25 menschen uit Volendam laten komen, welk aantal thans met 20 is ver meerderd, nadat te voren reeds een achttal arbeiders uit Rotterdam met pak en zak naar Amsterdam waren overgekomen. Al dezen menschen zoo wordt in het schrijven gezegd wordt een vaste werk kring bij dit bedrijf aangeboden, hetgeen geschiedt met passeeren van de Amstci- damsche havenarbeiders, die volledige rou tine hebben en jarenlang bij de havenarbei dersreserve staan ingeschreven. Een reden voor dezen maatregel is niet opgegeven. In het schrijven wordt verder medege deeld, dat ook het staatsbedrijf „de Riet landen" nu en dan arbeiders uit de randge meenten laat overkomen, terwijl de Am sterdamsche arbeiders worden afgewezen. De besturen der organisaties hebben ook het gemeentebestuur uitvoerig ingelicht, evenals de gema commissie voor werkver ruiming. Voordat verdere stappen door deze orga nisaties zullen worden ondernomen, wil men het resultaat van de bespreking welke over deze aangelegenheid aan het bestuur van de scheepvaartvereeniging is verzocht. Van de zijde van. dit bestuur werd ons, inzake ons verzoek om nadere informaties geantwoord dat, zoolang nog geen bespre king is gehouden, over deze aangelegenheid nog geen mededeelingen kunnen worden gedaan. JAN KIEPURA ZONG NIET. Zanger heeft koude gevat en, is naar Parijs gereisd. Jan Kiepura, die Zaterdavond in het Con certgebouw te Amsterdam zou optreden, iö plotseling naar Parijs vertrokken, zoodat de vele honderden, die 's avonds naar den zan ger hadden willen gaan luisteren, andere plannen zullen moeten maken. Omtrent de redenen van dit onverwachte vertrek vernemen wij het volgende: Kiepura heeft een bezoek gebracht aan Schiphol, waar het betrekkelijk koud was. De zanger voelde na korten tijd een verkoudheid op komen, die zich zoodanig bleek te hebben ontwikkeld, dat hij den geneesheer, die hem gewoonlijk behandelt, prof. Wikarski te Parijs opbelde en om raad vroeg; de genees heer achtte een rechtstreeks onderzoek nood zakelijk, zoodat Kiepura Zaterdagmorgen met den trein naar Parijs vertrok. Pref. Wikarski zal den zanger aan het station te Parijs opwachten. Het concert in Amsterdam zal Kiepura nu geven, wanneer hij in het najaar weer naar Nederland komt om het liefdadigheid s- concert te geven in Den Haag, waarover af spraken gemaakt zijn met het prinselijk paar. PENSIOENFONDS KON. MIJ. „DE SCHELDE". Een tekort van een millioen gulden. Naar wij vernemen, wijst het pensioen fonds van het personeel van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" té Vlissingen, dat door een speciale stichting beheerd wordt, een tekort aan van ongeveer een millioen gulden. Dit tekort is in hoofdzaak veroor zaakt door het tengevolge van de slöpte in het bedrijf trage toevloeien van bijdragen voor het fonds. In verband met dit tekort heeft het be stuur van het pensioenfonds besloten aan de leden van het fonds voor te stellen op de uitkeeringen uit het fonds een korting van 1,50 per week toe te passen en de stortin gen in het fonds met 1,65 procent te ver- hoogen. Binnenkort zullen de leden hierover moeten beslissen. S. F. LOUWERENS f. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op 67-jarigen leeftijd overleden de heer S. F. Louwerens, oud-directeur van maison „Dg Bonneterie" te Den Haag. DE „TRITON" OP DE TERUGREIS. De Koninklijke Nederlandsche Stoorobopt- maatschappij te Amsterdam ontving periqht van haar agenten te Gibraltar, dat het ?.s. „Triton" Zaterdagochtend onderweg nagr Amsterdam Gibraltar passeerde. BAK IN NOORDZEEKANAAL GELICHT. De bak, die bij de Hembrug is gezonken en een belemmering vormde voor de scheep vaart, is door bokken gelicht. BRANDJE OP S.S. „JOHAN DE WITT". Zaterdagmiddag tegen twee uur is eëp begin van brand ontdekt op het motorschip „Johan de Witt" van de Maatschappij Neder land, liggende aan het emplacement. De wachtsman in de machinekamer bemerkte een vrij zware rookontwikkeling in de machinekamer en in de daaraan grenzende bakkerij, die haar oorsprong vond in de ruimte achter het voorschot van de machine kamer. Op deze plaats waren arbeiders bezig geweest met afbranden van verf. De wachtsman sloeg onmiddellijk alarm en, daar bij het laden en lossen de slangen van de scheepsbrandweer steeds zijn aangekop peld, kon het personeel direct met het blup- schingswerk beginnen. Tegelijkertijd alar meerde men de Amsterdamsche brandweer, die met materiaal van de hoofdwacht dé Ruyterkade en met de Jason spoedig ter plaatse was. Er behoefde echter geen water te worden gegeven. Toen wij aan boord kwamen, was hét on derzoek naar de oorzaak nog in vollen gang. Waarschijnlijk een houten klos in een blin kertje in de bakkerij in brand geraakt. De schade ij zeer gering. Woensdag a.s. vertrekt de „Johan de Witt" naar Indië. SPOORWEGEN VOEREN AVOND* RETOURS IN. Goedkooper dan dag-retours. Naar wij vernemen, zijn de Neder landsche Spoorwegen voornemens over het geheele net goedkoope bijzondere dagretours verkrijgbaar te stellen, gel dig voor treinen na 18 uur. De prijs dezer bijzondere dagretours zal belangrijk lager zijn dan die van de gewone dagretours en slechts iets hooger dan de normale enkele reis-prijs. Tevens bestaat het voornemen om de veertien dagen bij wijze van proef goed koope extra-treinen naar het Westen van het land in te leggen, tegen eer. tarief, niet hooger dan dat der bijzon dere dagretours en over afstanden van teji minste 100 K.M. Deze maatregelen zijn aan den mi nister van waterstaat ter goedkeuring voorgelegd. HOOFDAGENT TE SOEST GEREHABILITEERD. De Centrale raad van beroep te Utrecht heeft op Donderdag 25 Februari in hoo?ste instantie behandeld het twistgeding tus schen den burgemeester van Soest en den door dezen ontslagen hoofdagent van politie, G. H. A. te Soest, waarbij door beklaagde verschillende getuigen waren gedagvaard, o.a. de inspecteur van politie te Soest. De burgemeester was niet ter terechtzit ting verschenen en had in zijn plaats afge vaardigd den wethouder voor sociale zaken aldaar. Als verdediger voor beklaagde trad op TOr. H. J. van Urk te Amersfoort. De uitspraak van deze zaak, welke met ge sloten deuren werd behandeld, was bepaald op Donderdag 10 Maert a.s- of zooveel eerder als mogelijk. De Centrale raad van beroep heeft uit spraak gedaan, waarbij het besluit van den burgemeester van Soest werd vernietigd en de hoofdagent voikomen wer 1 gerehabili teerd, op 13 Maart 1936 was deze zaak in handen gesteld van het Ambtenarengerecht te Utrecht. TWEE ONVEREENIGBARE BEROEPEN. P. C. van der W., onderwijzer aan een bij zondere lagere school te Spakenburg, heeft tot Ged. Staten van Utrecht het verzoek gericht, tevens als chauffeur werkzaam te mogen zijn in een autoverhuurinrichting van zijn zwager te 3§unschóten. Daarvoor was noodig een vrijstelling als bedoeld in art. 07 der Lager-Onderwijswet. Gedeputeerde Sta ten hebben die vrijstelling niet verleend, uit overweging, dat verrichting van de hier be- óoelde werkzaamheden door den verzoeker een minde*- gëwënschte verhouding tusschen hem en de ouders zijner leerlingen kan doen ontstaan; dat hierdoor de samenwerking tus schen school en huis niét zal worden bevor derd, maar veeleer benadeelig van de ondér- wijsbelangén is te vreezen; dat bovendien hierdoor het zedelijk overwicht van den Verzoekèr ten opzichte van zijn leerlingen zou kunnen worden geschaad. Van der W. is van deze bèslissing in be roep gekomen bij dë Kroon. Bij Kon. Besluit is thans zijn beroep onge grond vetklaard. INBRAAK TE BEEK. Tijdens de afwezigheid van de bewo- nerfc is Zaterdagavond ingebroken in de woping van den gepensionneerden Indi- schen onderwijzer L. Janssen aan de Maastrichtèrlaan te Beek. Dé indringers hebben gouden sieraden tot eeh waarde van 50Ö gülden buitge maakt. De marechaussee heeft onmiddel lijk een onderzoek ingesteld, doch tot dus verre Ontbreekt elk spoor van de daders. „ÖWANG EN VRWHF.ip." Voordracht van prof. mr. J. C. van Ove> in de vergadering der notartëele vereeniglng. In de Zaterdagavond in bet gebpuw „Industria" gehouden vergadering van de notariëelp vëteêniging heeft prof. mr. J. C. van Oven, hpoglieétaar aan dé Rijkrüniver- Siteit te Leiden, een voordrgcht gehouden, waarvan het onderwerp den titel droeg: „Dwang en vrijheid bij het verrichten van rechtshandelingen." Dé hooggeleerde spreker richtte zich tegen de opvatting, als zou de stérke be- 1 ■■iri',—?*'". -T-— 185. Overal zag je Hindoe's zitten, die op hun ouderwetsche manier een ambacht beoefenden. Zoo werd de aandacht van beide kinderen geboeid door een Hindoe die halssieraden vlocht en breidde. Dat deed hij geweldig handig. perking der contractsvrijheid eai zelfs do dwang tot het aangaan van overeen komsten, welke in dezen crisistijd van do overheid uitgaat, strijdig zijn met het tra- ditioneele begrip overeenkomst, zooals dit van oudsher in het privaatrecht gekend wordt. Naar aanleiding daarvan betoogde hij, dat de opvatting ais zou de overeenkomst als bron van verbintenissen den eisch impliceeren eener overeenstemming van twee „vrije", gebreklooze willen, een misvatting is, te verklaren uit het verzet, uitgegaan van de leer van het natuurrecht tegen de overblijfselen van hèt formalisme van het Romeinsche recht. De bepalingen onzer wet omtrent „dwang" en „geweld" zijn daaruit voort gekomen, echter - zoo zeide spr. niet te verklaren van uit dit gezichtspunt is de verschillende regeling van de gevolgen van geweld en bedrog bij het aangaan van overeenkomsten. De oorzaken van dit verschil werden vervolgens historisch verklaard, waarna prof. van Oven zijn met groote aandacht gevolgde voordracht besloot met een be schouwing over de z.i. gewenschte rege ling van de gevolgen van dwang en ande re gebreken eener rechtshandeling, ge baseerd op het beginsel van het opgewekt vertrouwen. INBRAAK TE ZAANDAM. 1000 voor het grijpen, doch gevlucht zonder buit. Ongeveer onder gelijke omstandigheden en volgens dezelfde methode is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Zaandam weder om ingebroken, thans in het kantoor van de American Petroleum Company aan het einde van den Zuiddijk te Zaandam. De dieven hebben echter ditmaal geen gelijk had, want terwijl het geld als het ware voor het grijpen lag, zijn ze blijkbaar gestoord en hebben zij de vlucht genomen. Zij hadden reeds een flink gat in de brandkast gebrand,, zoodat het verder niet veel arbeid zou hebben gekost om het doel te bereiken en in het bezit te komen van ongeveer 1000 aan geld. Naar uit het onderzoek door de politie is gebleken, werd het zuurstof-apparaat te voren ontvreemd van de scheepsbouwwerf van de firma Kamminga aan den Zuiddijk, terwiil de verdere benoodigde inbrekers- werktuigen uit de Centrale Werkplaats aan het Noorder Valdeurspad werden gestolen. Vermoedelijk heeft men zich van een schuitje bediend van de werktuigen naar het operatieterrein te vervoeren. Et wordt niets vermist. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. 45 liter alcohol van 40 pCt, De Zeister-politie vond in samenwerking met ambtenaren van de belasting, bij een bewoner aan de Emmastraat te Zeist, een complete installatie voor het clandestin dis- tilleerén an alcohol, welke installatie was berekend op groote hoeveelheden en in een schuur was evrstopt, waar ook ongeveer 45 iter alcohol van 40 procent werden aange troffen. Alles werd in beslag genomen, terwijl de bereider en zijn helpers werden gearres teerd, die bij het verhoor verklaarden, zes weken met hun verboden bedrijf werkzaam te zijn geweest. Na het verhoor zijnde aangehouden per sonen op vrije voeten gesteld. DE MOORD OP DEN HEER HES. Licht in de duisternis? >ij de Centrale Recherche te Rotterdam is een chauffeur gekomen met de medede ling, dat hij op den avond van den dag» waarop in Den Haag de Haarlemmer Hes in een auto werd vermoord, aan den Abraham van Stolkweg, te Rotterdam, toen hij een paar uur voordat de móórd werd gepleegd met zijp vrachtauto in de richting Den Haag reed, aan den kant van den weg een man heeft zien staan, die een zwarte lap voor het oog droeg en voor het overige ook wel voldeed aan het signalement, dat de Haagsche politie van den verdachte heeft verspreid. Deze man vroeg hem mee te mogen rijden, wat hij echter weigerde. De commissaris van den dienst, bureau Doelwater te Rotter dam, verzoekt hen, die eventueel dezen man hebben meegenomen naar Den Haag of die hem hebben zien staan, óf die op eenigerlei andere wijze inlichtingen zouden kunnen geven, zich ten spoedigste op zijn bureau te vervoegen. 1 -~r --- n- —ij 186. Jet bleef staan kijken en verbaasde zich erovër dat de man zulke prachtige kleuren door elkaar kon werken. Van tijd tot tijd kleurde hij zelf de wol of het koord in een papje dat op het vuur stond te koken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7