Het groene van Baa-AI. 'Jlcoviuciaal 'llietws GETRACHT SCHIP TE LATEN ZINKEN. Het relaas van een der opvaren den van de San Antonio. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Ter- neuzen: Vermoedelijk om in het bezit te komen van de uitkeering, welke zee-risico toe kent aan zeelieden, die hun zinkend schip moeten verlaten, hebben twee opvarenden van de te Rotterdam thuisbehoorende driemast-schoener San Antonio getracht het schip in de nabijheid van de Portu- geesche kust te doen zinken. Gisteren arriveerde de San Antonio te Terneuzen. De heer Hammerstein, een zoon van den reeder, die de reis heeft meegemaakt, heeft ons het volgende over het gebeurde verteld: Wij waren op weg van Marokko naar Engeland, om aldaar een lading klei in te nemen voor Terneuzen. Onder de be manning bevonden zich twee mannen, die ons nogal wat last veroorzaakten. Tijdens het passagieren in een van de havens raakten zij slaags met de politie, terwijl hun gedrag ook aan boord te wenschen overliet. Uit een afgeluisterd gesprek bleek, dat beide mannen duistere plannen smeedden. Zoodra het schip de Zuid- Portugeesche haven Tavira verlaten zou hebben, zouden zij trachten het tot zinken te brengen om aldus in het bezit van de uitkeering te komen. De kapitein werd van hun duistere plannen op de hoogte gesteld en deze nam onmiddellijk maat regelen om de snoode plannen te ver ijdelen. De politie te Tavira werd ingelicht en even voordat wij vertrokken werden de beide matrozen van boord gehaald en door de politie gearresteerd. Via Lissabon zijn zij toen op transport gesteld naar Neder land, waar zij inmiddels reeds zijn aange komen. Aan boord was men merkbaar op gelucht toen beide individuen onder de hoede van de politie waren gesteld. Wij hebben de reis toen rustig voortgezet. STEENKOOL W PLAATS VAN BENZINE. Er worden den laatsten tijd veel proe ven genomen om ae automotoren met goedkoopere brandstof te voeden dan ben zine. Als gevolg van dit streven ontston den reeds de Dieselmotoren, die met ruwe olie worden gestookt. Thans neemt men proeven met het gebruik van anthraciet. De brandingsgassen van den steenkool worden na zuivering door den motor ge leid, die hiermede op dezelfde wijze func- tionneert als met vergaste benzine In de praktijk moet het gebruik van anthraciet een groote besparing beteekenen. Men spreekt zelfs van zeventig procent DE TWEEDE-KAMERVERKIEZINGEN. De K.D.P. In verband met mogelijke samenwerking bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen zijn eenige weken geleden tusschen de K. D.P. en den Bond van kleine boeren (groep- Bouwman) informatorische besprekingen gevoerd, doch deze hebben niet tot eenig resultaat geleid De K.D.P. zal nu zelfstandig bij de ver kiezingen uitkomen met vier groepen van candidaten, waarbij de drie bovenste op alle lijsten dezelfde zullen zijn. Volgens het ge houden referendum is de volgorde dier can didaten aldus: 1. mr. P. M. Arts, 2. C. D. Wesseling, 3. mr. A. P. C. Peters. Branden. BRAND IN EEN KERK. Zondagavond is brand uitgebroken in de Ned. herv. kerk te Giekerk, nabij Leeu warden. Onmiddellijk is de brandweer ge alarmeerd, die den brand tot kleine afme tingen wist te beperken. Niettemin ging de preekstoel, die eenige eeuwen oud was, verloren, terwijl het gebouw veel water schade kreeg. Verzekering dekt de schade. BRAND IN EEN BENZINEOP SLAGPLAATS TE NIJMEGEN. Gistermiddag omstreeks half vijf is in de Voorstadlaan te Nijmegen een groote brand uitgebroken in een schuur van de bloemisterij van den heer P. Hoenselaars, welke tevens in gebruik is als benzir.e-op- slagplaats, in een oogwenk sloegen de vlammen van alle kanten naar buiten. De brandweer rukte met groot materieel uit en slaagde er in den brand tot de schuur te beperken, de benzine, een hoe veelheid bloemen en gereedschap zijn ver loren gegaan. De schade loopt in de dui zenden guldens. Zij wordt door verzekering gedekt. De brand is ontVaan door een defect aan de benzinepomp. Glimlachje Neen!ik heb niets aan te geven! Verkeersongelukken. DOODELIJK ONGELUK. Gistermiddag is in den Kerkenhoek te Nieuw Leusen van een bakkerswagen, welke met een paard bespannen was, het tuig losgeraakt, met het gevolg, dat de wagen in een sloot reed, terwijl de berij der, H. Holties, er onder terecht kwam. De man bleek ernstig te zijn gewond en is naar het r.-k. ziekenhuis te Zwolle ver voerd, waar hy kort naar aankomst is overleden. JONGEN VERLOOR DE MACHT OVER ZIJN FIETS. Maandagavond om zes uur heeft te Oss een ernstig verkeers-ongeluk plaats ge had. De 15-jarige zoon van den rijwiel handelaar M, v. d. L. kwam per rijwiel in snelle vaart over het Walplein gereden, doch bij het inzwenken van de Molenstraat verloor hij de macht over het stuur en kwam te vallen. Hij schoof over den grond en kwam een 15 M. verder met zijn hoofd tegen den trottoirband terecht. De jongen bleef hier hevig bloedend en in be- wusteloozen toestand liggen. Hij werd in een nabijgelegen winkel binnengebracht, waar dr. Frank, de eerste hulp verleende. Vervolgens werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. De jongen had een ernstige schedelfractuur en een hersen schudding opgeloopen. Voor zijn leven wordt gevreesd. NOORDSCHARWOUDE Herdenking 40-jarlg jubileum Excelsior. In de zaal van den heer J. de Bakker werd Zaterdagavond het 40-jarig bestaan van het harmonie-gezelschap Excelsior ge vierd. Er was zeer veel belangstelling. Ver scheidene zusterverenigingen van den Lan- gendijk en omgeving hadden vertegenwoor digers gezonden. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer K. van Dijk, allen, die waren opgekomen, in het bizonder de ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur, de eere-leden en de gasten. De heer van Dijk deed eenige mededeelingen van ingekomen berichten van verhindering en wees er op, dat de vereeniging eigenlijk reeds eenige maanden eerder 40 jaar bestond. Doch deze uag is ook een jubileumdag, aangezien het jeugdcorps thans juist een jaar bestaat. Door de stichting van dit jeugdcorps is de toekomst voor Excelsior heel wat verlicht. Onder leiding van den heer P. Pranger speelde het corps vervolgens op zeer ver dienstelijke wijze „Le roi d'Yvetot" en Entre Acte en balletmuziek uit „Rosamunde" van Schubert. De heer J. Keizer hield hierna een feest rede, waarvoor hij als motto had gekozen een gedicht van Shakespeare: „Als Orpheus zong, zag men dat boomen zich bewogen, en de met ijs bedekte bergen nederbogen, enz." In deze zaal, geheel gevuld met belang stellenden, zag spr. een sterke tegenstelling van het bezoek aan de concerten en matiné's, welke door Excelsior zijn gegeven. Deze werden, vooral de laatste jaren slecht be zocht. De oorzaak hiervan zocht spr. in de sport, welke de menschen gevangen heeft. Voor het veredelende en mooie is geen tijd meer. In de tweede plaats is het de radio, welke een groote afbreuk heeft gedaan aan het bezoek op de concerten. Spr. besprak nog den smaak van zoovelen, die de jazz en andere soorten muziek prefereeren boven de muziek, welke veredelend werkt. Directeur en leden hebben geworsteld te gen het zich steeds verder afteekenen van den tijdgeest en stand gehouden en zij heb ben een peil van ontwikkeling en bescha ving bereikt op het muziek terrein, waarop zij prat mogen gaan. De uitspraak: ons Har moniegezelschap, welke zoo gaarne wordt gedaan, legt ons de verplichting op, ons ach ter de vereeniging te scharen en mede te ar beiden aan verheffing van het muzikaal ge voel, aan verheffing van de kunst en verster king van het corps. Spreker ging hierna de geschiedenis van het corps na, vanaf de op richting op 25 December 1896, onder leiding van dem-heer Pluister, met aanvankelijk 16 leden. Later onder leiding van den heer Hop man, die zoovele uitvoeringen heeft gege ven. Het bloeitijdperk is echter begonnen onder de eminente leiding van den heer P. Pranger, nadat onder de leiding van den heer Hopman het fanfare-corps was omgezet in een harmoniegezelschap. Onder leiding van den heer Pranger is het het harmonie- gezelschap geworden. Persoonlijke offers heeft men gebracht om de vereeniging in stand te houden. Hieruit spreken liefde voor ae muziek en de vereeniging. Geschetst wer den de genoegens van de buitenconcerten. Bijna 30 jaren zwaait de heer Pranger zijn staf over de vereeniging en aan hem dient in de eerste plaats grooten dank te worden gebracht voor wat hij in het belang der vereeniging heeft gedaan. Man van groote muzikale gaven, heeft hy met zijn leden den roem geoogst. Het vaandel, bedol ven onder een schat van kransen en takken, bewijst, wat hier gepresteerd is. Spr. hul digde de heer K. van Dijk, den tegenwoor- digen voorzitter, voor zijn werkzaamheid om het peil der vereeniging te handhaven. Als een van de oprichters noemde spr. den heer Kuiper, die in 1934 zyn functie van voor zitter neerlegde, na een ononderbroken lid maatschap en jaren een bestuursfunctie te hebben bekleed. Zij, die een 25-jarig lid- maatschaps-insigne hebben verworven, noemde spr. nog op, n.1. de heeren K. van Dijk, Y. Kaan, K. Wagenaar Wzn., Jac. Smit en C. van Zijl, mannen die een stuwkracht waren voor de vereeniging. Gereleveerd werd het optreden van de vereeniging op diverse feesten, als koninginnefeesten, zoo wel in Noordscharwoude als in Oudkarspel. Ook de concoursen, welke Excelsior organi seerde passeerden de revue. Het jeugdcorps heeft in den korten tijd van zijn bestaan reeds iets gepresteerd, dat zijn stempel zal druk ken op de jeugdige menschen en van waar de zal zijn op hun verder levenspad. Spr. wekte de ouders op, hun kinderen tot dit corps te doen toetreden. Spr. huldigde apart den heer A. Kwadijk, die thans bijna 36 jaren de vereeniging als werkend lid dient op een wijze, die bewon dering afdwingt. Ook den secretaris, den heer Sijpheer, en den eere-voorzitter, den heer Brinkman, werd lof toegezwaaid. Als uitgever van de N.L.Crt. overhandigde spr. hierna een keurige bloemenmand met de beste wenschen voor de toekomst van de vereeniging. Van de gelegenheid om directeur, bestuur en leden van de harmonie geluk te wen schen, werd door velen gebruik gemaakt. Al len deden hun woorden vergezeld gaan van een bloemenhulde. Achtereenvolgens spraken de heeren A. Ootjers namens Hercules en Hygiea, C. Oudendijk namens Kunst na Arbeid en Ge mengd Koor te Zuidscharwoude, Bergen's Harmonie, Onder Ons te Dirkshorn, Cres cendo van Noordscharwoude en Winkel'* Harmonie van Winkel. De voorzitter van Excelsior kon bijna geen woorden van dank vinden. Hierna huldigde hij namens de vereeni ging den heer Kwadijk, het oudste lid, wien een mooie haardfauteuil werd aangeboden. Tevens kreeg de heer Kwadijk een ,:ieuwe bas te bespelen, welke hulde met een „Lang zal hij leven" van Excelsior werd onder streept. De heer en mevr. de Bakker werden niet vergeten. Zoolang de vereeniging bestaat heeft zij in de zaal van de Bakker gerepe teerd, eerst wel bij een anderen eigenaar, maar toch den langsten tijd bij de Bakker. Een fauteuil vertolkte de gevoelens van de vereeniging voor de steeds ondervonden gastvrijheid. Nog kon de voorzitter mededeelen, dat lal van schriftelijke felicitaties waren inge komen. Bloemen hadden nog gezonden de vereenigingen Genot door Kunst, St. Caeci- lia en Door Vlugheid Vooruit, wethouder Ootjers, de directeur van de gasfabriek, den heer Smit, en het eere-lid den heer C. Lan- gendijk. Van den componist Beekman te Bergen mocht men een marsch uitzoeken. De avond werd gevuld met muziek en zang. Opgetreden werd door het jeugdcorps van Excelsior, welk groepje jongelui toonde, in het nog maar korte bestaan van hun ge zelschapje, reeds vrij veel te hebben be reikt. Verder verleenden medewerking me vrouw A. Wagenaar-Kooy en de heeren J. Langedijk en H. Kuiper met zang, welker optreden zeer op prijs werd gesteld. Ook de voorzitter, de heer van Dijk, heeft nog een nummer ten beste gegeven, n.1. een berijm de aanbeveling voor het toetreden tot de Harmonie. Deze buitengewoon goedgeslaagde herden kingsavond werd besloten met een gezellig bal, dat vrij laat eindigde. Ren- en Tourvereeniging O. G. Zondag hield de ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" in „Concordia" alhier de alg. jaarvergadering. De opkomst der leden was goed. De voorzitter, de heer M. Maars, opende de vergadering met een woord van welkom. De heer K. Nap bracht het financieel ver slag uit. Het voordeèlig saldo was ruim 90. De kas en boeken van den penning meester waren in orde bevonden, waarna décharge werd verleend. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J- Renaud gaf aan, dat het ledental met 10 was teruggeloopen. Verder memoreerde hij hetgeen in het jaar 1936 was gedaan door de vereeniging. Van de home-trainers was weinig gebruik gemaakt. Er was een zoo geringe belang stelling, dat de home-trainer-wedstrijden werden uitgesteld en gestaakt. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden alle aftredenden, de heeren Jongsma, K. Nap, Maars, C. Kos en J. Renaud, her kozen. Bij de bespreking van het a.s. wieier- seizoen werd besloten Zondag a.s. te begin nen. Aangezien de belangstelling by wed strijden, waarvoor geen prijzen beschikbaar worden gesteld, veel geringer is, dan bij wedstrijden met prijzen, werd besloten, dat in het vervolg één Zondag per maand om prijzen zal worden gereden. Deze Zondag zal echter na afloop van de maand worden bekend gemaakt. Er kwamen voorstellen om pelotonwed strijden te houden, doch er zijn genoeg wed strijden in het vooruitzicht, waaraan de leden deel kunnen nemen, wanneer zij trainen. Bij de rondvraag werden eenige zaken van intern'en aard naar voren gebracht. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt, aan de winnaars van de kampioenschappen lar.ge en korte afstand. De uitslagen waren op de lange afstand: A klasse: Kampioen J. Boon, 2. P. Kort. B-klasse: Kampioen C. de Maijer, 2. C. Zeegers. Juniores: Kampioen P. Zeegers, 2. H. Groen. Korte afstand: A klasse: J. Boon, 2. M. Schagen. B-klasse: Kampioen E. Bos, 2. C. Groen. Junioren: Kampioen H. Groen, 2. P. Zeegers. Aan A. Boon werd tevens de Th. Maars beker uitgereikt, de prijs voor het record op den nieuwen weg, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een opwekking om allen aan de wedstrijden deel te nemen. SCHERMERHORN Floraliavereeniging. Vrijdag hield de Floraliavereeniging haar jaarvergadering, welke door een gering aantal leden was bezocht. De voorzitter, de heer J. Klippel, deelde bij de opening o.m. mede, dat de vereeniging 15 jaar bestaat. Door den heer Benjamin werd als secre taris verslag uitgebracht aangaande de in 1936 gehouden feesten. De rekenir van den penningmeester, den heer P. Los, was nagezien door de heeren Boonacker en Klop; de ontvangsten be droegen 817,61, de uitgaven 734,38 1/2, batig saldo 86,22 1/2, wat met dat van vorige jaren bedraagt 235,89 1/2. De aftredende bestuursleden, de heeren P Los, R. Mooij en A. Kluft, werden by acclamatie herkozen. Van de tooneelvereeniging „Hoop doet Leven" was ingekomen een schrijven, dat zij bij den te houden feestavond genegen is medewerking te verleenen. Er zal dit jaar wederom een verloting worden gehouden met 1000 loten en drie hoofdprijzen. Besloten werd te bedanken als lid van de federatie West-Friesland, daar deze fede ratie voor de vereeniging niet van belang werd geacht. Een onder de aanwezigen verlote bloe- menspuit werd gewonnen door den heer J. de Groot. STOMPETOREN Nieuwe kapperszaak. Op uitnoodiging van den eigenaar brach ten wij hedenmiddag een bezoek aan de ver bouwde kapperszaak van den heer W. Lake- man. Het interieur, bestaande uit een dames- en een heerensalon, ziet er keurig uit. Vele electrische artikelen getuigen van een uiterst moderne inrichting. Tal van bloemstukken waren de tolk van het mee leven der burgerij. Het is te hopen; dat de heer en mevr. Lakeman handen te kort zullen komen, om hun klanten te kunnen bedienen. BERGEN Opheffing kampeerverbod. Zooals wij berichtten hebben de raads leden Brak, den Das en dr. Hemelrijk bij den raad een voorstel ingediend om het kampeerverbod zoodanig te wijzigen, dat het beperkt kampeeren met hoogstens 5 tenten op een terrein (in elke tent ten hoogste 6 personen) weer wordt toege staan. Dat ook in de kringen van Bergen's Middenstand de nadeelen van het kam peerverbod sterk worden gevoeld, blijkt wel uit het volgende adres, dat door het bestuur van Bergen's Winkeliersvereeni- ging aan den raad is gezonden: „Ondergeteekende, bestuursleden van Bergens Winkeliersvereeniging verzoeken Uwen Raad beleefd, in het belang harer leden het kampeerverbod in deze gemeente op te heffen. Het is onze meening dat een in goede banen geleide kampeergelegen heid niet alleen voordeelen afwerpt voor Bergens winkelstand, maar zeer zeker ook voor het hotel- en pension- bedrijf. Indien namelijk aan de kinderen kampeergelegenheid wordt geboden, zal dit zeer zeker voor vele ouders aanleiding zijn hun vacantie in Ber gen te komen doorbrengen. Boven dien zijn wij van meening, dat elke gelegenheid tot vermeerdering van inkomsten dient te worden bevor derd, indien het algemeen oelang zich hiertegen niet verzet." Het kan moeilijk ontkend worden dat het kampeerverbod nadeel gebracht heeft aan „Bergens Middenstand". Kampeerders verkeeren den geheelen dag in de buiten lucht, zyn in den regel jeugdige lieden en verorberen zeker groote hoeveelheden waarvan de levering door den midden stand stellig op prijs wordt gesteld. Men moet echter wel eens een voordeel loslaten, om het gevaar te voorkomen, dat men grootere voordeelen gaat verliezen. Het ongebreidelde kampeeren, zooals dit vóór het verbod aan den Buerweg plaats had, werd ondragelijk voor de omwo nenden en leidde tot een vervuiling, die op den duur tot schade van Bergen als va- cantieoord moest leiden. Of het daarom verstandig is geweest met het badwater ook het kind weg te gooien zijn wij zoo vrij te betwijfelen. Regeling op dit terrein is zeker mogelijk en aannerr ing van het voorstel van de drie raadsleden voorkomt stellig de excessen, die tot instelling van het verbod leidden. Op het Provinciaal Landgoed te Castri- cum is het kampeeren op een wijze gere geld, die het mogelyk maakte daaruit be langrijke inkomsten te trekken. Door het kampeeren in Bergf-n te con- centreeren in het natuurreservaat zou de gemeente zich eveneens belangrijke in komsten kunnen verzekeren. Wij zijn daarvan echter geen voorstanders, omdat wij van oordeel zijn, dat men in dit op zicht het particulier initiatief niet moet 187. Tonny had meer aandacht voor een grote bronzen vaas, die door een potten- maker gegoten was. In Bombay staan veel van dergelijke vazen langs de openbare weg om de stad te versieren. onderdrukken. Wel dient dit geleid te worden en dit doet de gemeente Schoorl, die van eiken eigenaa. van een terrein waarop gekampeerd mag worden, 1 legesgeld heft en van eiken kampeerder per dag 5 cent. Dat dit in Schoorl nog 1000 in de gemeentekas per jaar brengt zullen velen met verwondering vernemen, want dit beteekent alleen in Schoorl 20.000 kampeerdagen. Wanneer men de vertering van een kampeerder in Schoorl op slechts 0.50 pei dag stelt, dan wordt er in een seizoen in Schoorl door de kampeerders alleen 10.000 besteed Het is dan ook te begrijpen, dat de middenstand aldaar prys stelt op het behoud van de kampeerders in Schoorl. Hoewel de Berger Winkeliersvereeniging opheffing van het kampeerverbod vraagt, blijkt reeds uit de tweede alinea van het verzoek dat ze zich ook bewust is, dat het wenschelijk is, dat in deze regelend wordt opgetreden en daarom lijkt on3 voorshands aanneming van het voorstel van de drie raadsleden wenechelijker. „Dokter Bavino", romantische schets in drie bedrijven van Henk Bakker. De Arbeiders-Tooneelvereeniging gaf Zon dagavond in de Rustende Jager deze roman tische schets in drie bedrijven van Henk Bakker. Aan de tooneelaankleeding was groote zorg besteed, terwijl het stuk in een speciaal decor gespeeld werd. Dokter Bavino is een variant op het „Lach dan Paljasso". De hoofdfiguur is een mis maakt circus-artist, vanaf zijn geboorte voor bestemd om bespot te worden. Hoewel mis maakt, is Bavino begaafd met 'n fijnen geest en hij heeft een naar liefde hakende zieL Zijn geluk wordt volkomen als een jonge vrouw in zyn leven treedt, die hem een dochter schenkt. Op 'n nacht wordt door kwaadwilligheid van zijn broer zijn circus in brand gestoken en thuis gekomen moet hij ervaren, dat zijn mooie jonge vrouw met zijn kind hem heeft verlaten en er met een ander van door is. Deze slag heeft hem tot een cynicus ge maakt, doch met een lach op het gezicht trekt hij als clown door het leven. In het diepst van zijn wezen is echter een groote menschelijkheid aanwezig. Juist omdat hij veel geleden heeft, is hij zeer gevoelig voor het leed van anderen. Telkens als hij lijden den troost wil brengen, trekt hij zich terug, omdat hij vreest, dat niemand in hem den mensch weet. Op een kermis maakt hy ken nis met een vondelinge, die hij aanvankelijk voor zijn dochter houdt, doch dit niet blijkt te zijn. Ontroerend is de wijze waarop hij met het meisje daarna door de wereld trekt om haar vader te zoeken. De heer Loevens speelde de rol van Dok ter Bavino, een te zware rol voor een dilet tant, voortreffelijk. Het stuk draait om de figuur van Dokter Bavino en de aanwezi gen hebben van zyn spel en de door hem geuite waarheden volop genoten. Het was wel jammer, dat de zaal onvoldoende bezet was. In Bergen wordt op dit gebied, gezien de tijdsomstandigheden, echter wel wat te veel geboden. NIEUWE NIEDORP Veertigjarig bestaan Onthouders- ve -eeniging. Zaterdagavond herdacht de geheelont- houdersvereeniging van Nieuwe-Niedorp haar 40-jarig bestaan in de Prins Maurits alhier. De voorzitter, de heer P. Zwagerman, verwelkomde te ongeveer 8 uur het vrij talrijk opgekomen publiek en memoreerde in zijn openingswoord eenige historische bijzonderheden van de vereeniging, van haar oprichting en haar propaganda. Hij wekte de aanwezigen op zich aan le sluiten bij de A. N. G. O. B. Daarna hield ds. Schermerhorn, de vader van de vereeniging een rede, waarin hij op de hem eigene manier het publiek wist te pakken. Ook hy stond nog stil bij allerlei herinne ringen, hoe hij geheel-onthouder was ge worden en hoe hij er van zelf toe kwam, de idee der drankbestrijding te propageeren, hoe langzamerhand andere vraagstukken de eerste plaats waren gaan bekleeden in z'n leven, maar nog steeds was zyn ideaal: weest allereerst drankbestrijder en vanzelf zult ge U aangetrokken gevoelen andere sociale misstanden te gaan onderzoeken. Zijn rede werd met groote aandacht ge volgd. Daarna volgde viool- en pianomuziek door de heer C. Lodder en mej. D. Lodder. 188. Ook vlak by het hotel, dat de dokter en zijn kinderen betrok, stond een derge lijke vaas. Maar toen de dokter deze zag, deed hy een vreemde ontdekking. Een Hindoe had er een schuilplaatsje gezocht.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7