Waar het recht zijn loop heeft Ook na de pauze traden ze nog eens op. Beiden waren goed op dreef en hadden een aandachtig en dankbaar gehoor. Ook van het tooneelstuk „Arme Rijken' Opgevoerd door de geheel-onthoudersvereen. E.E.D.O. werd genoten. De dwaze humoris tische momenten deden de toeschouwers soms hartelijk lachen. Nog werden door den heer Jb. Langedijk èen paar verzen „Moed" en „IJsfeest" zeer verdienstelijk gezongen op een door Ihem zelf gemaakte wijs. De voorzitter droeg toen als laatste nummer nog voor het ge dicht van Frits Tingen „God gaf den mensch". Ook dit schoone vers met z'n prachtig rhythme en z'n hooge gedachte werd onder de grootste stilte aangehoord. Daarna sloot de voorzitter dezen goedge slaagden feest- en propaganda-avond met een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt het feest te doen slagen. HENSBROEK De af deeling Obdam van den Neder- landschen Tuindersb'ond had voor Zaterdag avond een vergadering uitgeschreven in café Groot te Hensbroek, waar als spr. optrad de heer A. Hoogland van St. Pancras, hoofd bestuurslid van den bond. De voorzitter der afd. Obdam, de heer Bankert, heette hem en de verdere aanwezigen welkom en sprak zijn teleurstelling uit over de slechte op komst. Hierna kreeg de heer Hoogland het woord, die als onderwerp had gekozen „Tuinders organiseert u allen om verbete ring te verkrijgen in den tuinbouw". De N.T.B. is modern georganiseerd, maar alle politiek wordt er buiten gehouden. Spr. ont kende echter niet, dat ondanks de afschei ding van andersdenkenden heel goed met hen wordt samengewerkt, vooral wat betreft den L.T.B. Er is, naar spr. aantoonde, door de organisatie al veel bereikt op het gebied van steun aan den tuinbouw, al moeten we er echt voor vechten. Parasiteeren noemde spr. het van hen, die niet georganiseerd zijn, en anderen de kastanjes uit het vuur laten halen. De tuinders moeten inzien, dat zen der organisatie niets meer wordt bereikt. Na den heer Hoogland kreeg de heer de Vries, eveneens bestuurslid van den bond, het woord. Hij sprak vrijwel in denzelfden geest als eerstgenoemde. Hij noemde nog en kele voorbeelden van de kracht der organi satie, zooals bij hypotheekopzegging enz. Hierna werd nog een uurtje van gedach ten gewisseld en werden vragen gesteld, waarna de heer Bankert tot sluiting over ging, den wensch uitsprekende, dat ook Hensbroek zich bij den N.T.B. zal aanslui ten. TWISK Vinger afgekapt. Alhier had een jongeman, zekere W. A., als knecht werkzaam bij den heer S., het ongeluk zich bij het houthakken een vinger af te kappen. Spoet MEDISCHE SPORTKEURING. Jaarverslag van de federatie in Nederland. Over het afgeloopen vereenigingsjaar kan de federatie van bureaux voor medische sportkeuring in Nederland zeer tevreden zijn, aldus het jaarverslag. Meer dan ooit is bewezen, dat de groote waarde van medi sche sportkeuring wordt erkend. Na een 6-jarig werken kan worden vastgesteld, dat ook hier te lande het idee „medische sport keuring" algemeen als nuttig, neen als nood zakelijk begint te worden erkend. Verschillende plaatselijke en gewestelijke voetbalbonden gingen eigener beweging er toe over om de sportkeuring voor haar nieuwe leden verplichtend te stellen. Een bezoek door den voorzitter der fede ratie het afgeloopen jaar aan de Vierdaag- sche afstandmarschen gebracht en nader met bestuurderen van den N.B.v.L.O. ge voerde besprekingen hebben er toe geleid, dat dit i jaar inzake medische keuring stren gere bepalingen zullen worden opgenomen. Is voor de categorie tot 18 jaar en ouder dan 50 jaar sportkeuring verplichtend ge steld, de middenmoot zal dit jaar warm wor den aanbevolen zich ook aan eene keuring te onderwerpen. Vast staat dus, dat meer dan ooit de leuze „in elk sportcentrum van eenige beteeken is een bureau voor medisch sportkeuring" in vervulling gaat. Contact met de sportbonden. Het contact met de verschillende sport bonden was van den meest vriendschappe- lijken aard. Waar door sommige bonden weinig of niets aan sportkeuring werd ge daan, heeft het dagelij ksch bestuur verschil lende besprekingen met bestuurderen van die bonden gevoerd. Het gevolg was, dat door den bondsvoorzitter, zoowel ter alge- meene vergadering van den Kon. Ned. Zwembond als die van den Nederlandschen Korfbal Bond, eene causerie zal worden ge houden over het onderwerp: Het nut en de noodzakelijkheid van medische sportkeu ring. Een ernstig conflict tusschen een Ge meentelijke Commissie voor Lichamelijke Opvoeding in een der provincieplaatsen en den K.N.V.B. heeft tot heel veel moeite en werk aanleiding gegeven. Ten slotte is de noodige overeenstemming tusschen partijen bereikt, maar zoowel de sportkeuring ter plaatse als die in het geheele land heeft hierdoor merkbaar nadeel ondervonden. Nieuw aangesloten bureaux. Met genoegen kan worden vermeld, dat wederom in enkele plaatsen Bureaux voer Medische Sportkeuring werden opgericht, welke zich bij de federatie aansloten. Propaganda. Gevolg gevende aan den wensch van de vorige algemeene vergadering verklaarde de voorzitter zich bereid de afgeloopen maanden o.a. een bezoek te brengen aan verschillende bureaux in den lande. Zoo werden o.a. door hem bezocht de bureaux te Den Helder en Alkmaar en tenslotte wer den voordrachten gehouden voor den ge neeskundigen kring te 's-Hertogenbosch en Alkmaar. De voortdurende propaganda had voorts tengevolge, dat o.a. nauw contact werd ge zocht met bestuurderen van verschillende plaatselijke en gewestelijke voetbalbonden. De Noordhollandsche Voetbalbond heeft de keuring reeds verplicht gesteld voor nieuwe leden. Een ontzettend ongeval, een zoon van een van de bestuurderen van een onzer groote steden bij sportbeoefening overkomen, heeft in die plaats een stroom van belangstellen den naar het bureau doen vloeien. Voetbal. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Kampioenschap van Nederland: Go AheadFeyenoord P. S. V.—Ajax Afdeeling I Promotie 2e klasse: R. C. H.Hilversum 2de klasse A VriendenschaarO. S. V. Z. V. V.—W. F. C. Promotie 3de klasse: O. V. V. O.—D. W. V. H. V. C.Bloemendaal 3de klasse A Assendelft-Helder SuccesBeverwijk 4de klasse A WatervogelsNieuwe Niedorp D. T. S.—B. K. C. Res. 3de klasse A: H. R. C. 3Hollandia 2 K. F. C. 3—Helder 2 Afdeeling III le klasse Z. A. C.—N. E. C. Promotie 2de klasse: Ensch. BoysHengelo BEI,GIE—NEDERLAND. Voor dezen op 4 April a.s. te Antwerpen te spelen interlandwedstrijd zijn de staan plaatsen uitverkocht. Er is nog een klein aantal onoverdekte tribuneplaatsen en overdekte tribuneplaatsen verkrijgbaar aan het bondsbureau van den K. N. V. B. NEDERLAND—BELGIE. Voor dezen, op 2 Mei a.s. te Rotterdam te spelen wedstrijd moeten de aanvraag formulieren voor plaatsbewijzen uiterlijk 25 Maart in het bezit zijn van het bondsbureau van den K. N. V. B. BEKER-WEDSTRIJDEN. De tweede ronde der wedstrijden om den K. N. V. B.-beker zal worden verspeeld op Maandag 29 Maart (2de Paaschdag). Voor clubs, welke dien dag niet kunnen spe len, zal zoo mogelijk de wedstrijd op Zon dag 21 Maart gespeeld kunnen worden. Dien dag worden ook de Zondag j.1. afge laste wedstrijden gespeeld. Wielrennen. MIDDELKAMP WINT DE RONDE VAN STEKENE. Van Amsterdam en Mostert op de 15e en 16e plaats. Gistermiddag is nabij Stekene (België) een wegwedstrijd voor beroepsrijders ver reden onder den naam „de ronde van Ste kene". Het gesloten circuit moest zes maal worden verreden, zoodat de renners een afstand van 150 K. M. moesten afleggen. Onze landgenoot Middelkamp won den wedstrijd in den tijd van 4 uur 45 min. Dufromont bezette met 20 m. achterstand de tweede plaats. De Nederlandsche renners van Amster dam en Mostert eindigden op de 15e en 16e plaats, terwijl Bronger en van den Bogaert tijdens de tweede ronde opgaven. De uitslag luidde: 1 Middelkamp 4 uur 45 min., 2 Dufromont op 20 m., 3 Noterman 4 uur 46 min., 30 sec., 4 Rolus op 1 lengte, 5 Lievens op 15 m., 6 Noens 4 uur 47 min. 40 sec., 7 en 8 van Ise- ghem en L. Maes 4 uur 53 min. 15 sec. Op de elfde plaats eindigde de bekende Belgische rijder Alfons Deloor, van Amster dam was vijftiende en Mostert zestiende. Paarden. CROSS-COUNTRY DER KENNEMER RIJSOCIETEIT. „Wat jammer, dat niet veel meer deel nemers deze mooie cross hebben gereden", was de algemeene opmerking na den wed strijd, die Zaterdag j.1. werd verreden,, omdat hij de week tevoren was uitge steld, toen de Maartsche buien de duinen onder de sneeuw hadden gezet. En inder daad, uitstellen van een evenement is al tijd een in gevaar brengen van de deel-, name. Verhinderingen zijn dan aan de or de en ook dit verzetten heeft geen uit zondering gemaakt. Wat niet wegneemt, dat het tiental, dat opgekomen was, en thousiast gereden heeft en genoten van het listige en lastige parcours van 2300 meter, dat zeer mooi door den heer de Jager was uitgevlagd en dat genoeg hin dernissen en terreinmoeilijkheden bood om met overleg te moeten worden ge reden. Ook enkele dames hadden acte de présence gegeven,van wie er een het hee- renparcours reed en nog vierde werd ook, terwijl de anderen hetzelfde parcours reden, maar de hindernissen lieten voor wat ze waren Nadat het parcours geloopen was, wat lijkt zoo'n stuk terrein dan lang en woest, was het Carola, die in vlotten galop de spits ging afbijten en zich ging amusee ren met haaksche wendingen, hoogere en lagere hindernisen en slooten, waar hij nu dezen keer eens niet overheen, maar in de lengte doorheen moest. In 6 min. 53 sec. kwam de brave door de finish. Norman nummer twee, knabbelde 23 sec. van dien tijd af, terwijl Gnesisenau en Snaps er dezen middag niet aan te pas kwamen, door resp. 7.25 min. en 7.34 min. te laten noteeren. Elan, door een dame ge reden, deed het beter: 6.56 min. Toen kwam Rodes, hij verdween snel uit het gezicht en in een soort ren galop verscheen het paard weer aan de finish: 6.25 min. Uitslag zware parcours: 1 Rodes, 2 Nor man, 3 Carola, 4 Elan. De dames, die het lichte parcours re den, lieten zich ook niet onbetuigd, Quick was de snelste: 6.43 min., terwijl Tommy 7.49 min. noodig had. Als klap op de vuurpijl reed Frans de Jager Freddy nog even langs het parcours en bracht hem rond in den zeer snellen tijd van 6.08 min. Omdat hij dit kunststukje bij een vorige gelegenheid eveneens hors concours had uitgehaald, reikte de heer Riem hem bij den lintenregen een Oranje-rozet uit, het geen inderdaad ten volle verdiend was. Zwemmen. DE D. A. W.-MEISJES NAAR GRONINGEN. Zooals reeds gemeld is het D. A. W.-da mes-zevental uitgenoodigd om Zaterdag a.s. in Groningen tegen het sterke Noorde lijke dames-zevental „Brunhilde", te spelen. Tevens zullen de Alkmaarsche meisjes daarbij op enkele baannummers starten, waarvoor de volgende inschrijvingen zijn gedaan: 100 M. borstcrawl: Bep Smit en Hanny de Carpentier. 100 M. schoolslag: Corry de Vos Burchart. 5 x 50 M. borstcrawl-estafette: J. Oost- wouder, L. van Doorn, H. de Carpentier, C. de Vos Buchart en B. Smit. 3 x 50 M. wisselslag-estafette: H. de Car pentier, C. de Vos Burchart en B. Smit. 200 M. schoolslag heeren: A. D. Im- hülsen. Voorts zal een nog nader samen te stellen ploeg deelnemen aan een 4 x 50 M. school slag estafette dames. Aangezien ons omtrent de deelname van andere vereenigingen aan deze nationale wedstrijden nog niets bekend is, kunnen we uiteraard moeilijk voorspellingen doen vast staat echter o.i. wel dat de Noordelijke zwemsters tegen de D. A. W.-meisjes geen gemakkelijke taak zullen hebben, daar, be houdens enkele uitzonderingen, de Noorde lijke zwemsters nog niet op de zelfde hoog te staan als haar Westelijke sportzusters. Bon voyage, jeune filles! Bridge. BRIDGEWEDSTRIJD TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen van den in hotel „de Burg" te Noordscharwoude gehouden bridge-wed strijd was als volgt: Oneven nummers: 1 Dhrn. Jb. Grootjes en R. Blom 30 pnt. 2 dhrn. C. Borst Az. en P. Beers 32 pnt. 3 Dhrn. D. van Kleef en K. Sneekes 42 pnt. Even nummers: 1 Dhrn. P. Eecen Jr. en W. Glas 28 pur.t. 3 Dhrn. C. Goudsblom en W. Bruin 30 pnt. 3 Dhrn. P. Sneekes en D. Berkhout 38 pnt. Wandelen. EENHEID IN DE WANDELSPORT. De sinds eenigen tijd tusschen het Kon. Nederl. gymnastiekverbond en de Neder landsche wandelsport federatie gevoerde besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat de afdeeling wandelsport van het K. N. G. V. als lid tot de N. W. F. is toegetreden, Met verscheidene wandelsport-organisa ties zijn nog onderhandelingen gaande en het is te verwachten, dat ook deze organi saties tot de N. W. F. zullen toetreden, waardoor binnenkort de verdeeldheid, wel ke op wandelsportgebied heerschte tot het verleden zal behooren. Alkmaarsche Politierechter (Zitting van Maandag 15 Maart). Urkers in conflict met de Zuiderzeesteunwet. Kwam het den laatsten tijd herhaaldelijk voor dat in deze omstreken werkloozen hun inkomsten niet of zeer onvolledig opga ven en daardoor met den strafrechter ken nis maakten, thans zagen we dit verschijn sel in een nieuwen vorm, n.1. een paar Urker visschers die een foutiven loonstaat hadden ingeleverd, op grond waarvan hun inzake de Zuiderzeesteunwet steun was uit gekeerd. Teunis de B., visscher, wonende op het eiland Urk, had gedurende verscheidene weken in 1936 op zyn loonstaat bedragen ingevuld, die belangrijk lager waren dan hij in werkelijkheid had verdiend. Sommige weken bleek de B. bedragen van 25 en 28.20 te hebben verdiend, terwijl door hem slechts 9 en 11.50 was opgegeven. Zooals altijd in dergelijke gevallen, taxeer de de officier van justitie het gebeyrdeals een ernstig misdrijf, waarvoor slechts een gevangenisstraf gevraagd kan worden. Spr. eischte tegen de B. een gevangenisstraf -voor den tijd van 1 maand. Onmiddellijk hierna verscheen een twee de wijdgebroekte Urker, de visscher Klaas R., die, evenals zijn voorganger, zijn loon staat vervalscht had en bovendien in origi neel eigen handschrift den naam van zijn werkgever had ingevuld. Dit laatste was naar het zeggen van Klaas in volkomen on schuld gebeurd, waarbij Klaas vermoedelijk gemeend had, dat hij slechts den naam van zijn werkgever behoefde in te vullen, niet begrijpend, dat dit juist voor de controle door den werkgever persoonlijk diende te geschieden. De officier sloeg deze gebeurtenis nog wat ernstiger aan dan de vorige en requi- reerde 2 maanden gevangenisstraf. Klaas vond den eisch nogal schappelijk want op een desbetreffende vraag van den president gaf hij zoo half en half reeds te kennen er zich „maar" in te zullen schik ken, docho wondertoen de politie rechter hem, evenals zijn voorganger, tot 1 maand gevangenisstraf veroordeelde, kwa men de protesten los. Wat er in zijn brein omging, was niemand erg duidelijk. Enfin, in de 14 dagen waarLi hij er nog over kan denken, zal de zaak hem vefmoedelijk wel duidelijk worden. Hoe ouder hoedwazer. De volgende gebeurtenis was wellicht heel denkbaar geweest, indien het personen van zoo om-en-de-bij 20 jaar zou hebben gegol den, doch waar het twee reeds krasse grijs aards betrof, was het een groteske geschie denis. Stel U voor, de 78-jarige HermanusB. had een erf en op dat erf had zijn buurman, die zoo'n beetje in hout bleek te handelen, een gedeelte van zijn voorraad hout opge slagen, omdat naar hij beweerde, zijn eigen erf hem niet voldoende plaatsruimte bood. Deze buurman, de 64-j. P. Ooijevaar, be weerde dat hij hiervoor permissie had ge kregen, doch Hermanus sprak dit catego risch tegen. Enfin, hoe dan ook, de 78-jarige had, om zijn wraak te koelen, hout van zijn buurman weggenomen en te gelde gemaakt met welken verkoop een bedrag van zegge 0.50 gemoeid zou zijn. Ooijevaar, die ook niet de minste wilde blijven, had de zaak „aangebracht". En daar stonden zever grijsd en gekromd door de jaren, die op hun schouders rustten, te krakeelen als waren het twee jeugdige knapen, die verdraag zaamheid noch inschikkelijkheid kenden. Herm., oud 78 jaar, stond met een levens groot op schrift gesteld pleidooi waarvan hij niet zonder trotsch beweerde dat hij het zelf gemaakt had in zijn hand en wilde maar direct met de voorlezing hiervan be ginnen. En, ook reeds vergrijsd door de jaren die achter hem liggen, stond tusschen deze kibbelende oudjes, de politierechter, om naar recht en wijsheid zijn vonnis te vellen. De officier van justitie, die ook al niet erg te spreken was over dit herrietje tusschen twee mensch en op leeftijd, vroeg een geld boete van 10 of 5 dagen hechtenis, een eisch waarmede mr. Ledeboer volmaakt ac- coord ging en conform welke Hermanus B. dan ook werd veroordeeld. Het moderne misdrijf. De melkslijter R. de Jong uit Wijde Wor- mer was op 7 Februari naar Alkmaar ge komen om een vroolijken avond door te brengen waarvoor de Jong bij een garage houder aldaar een auto had gehuurd. Zoo belandde hij o.a. in de bekendee gelegen heid van van Gijzen, gedurende welk ver blijf de Jong zijn auto op de Breestraat had geparkeerd. Wie schetst evenwel zijn schrik en verbazing, toen hij weer naar buiten komend, tot de ontdekking moest komen dat zijn voertuig was verdwenen. Goede raad was duur daar er ook in de naaste omgeving voorloo- pig geen spoor van den wagen werd gevon den, was de onfortuinlijke vermaakzoeker maar met een taxi naar zijn woonplaats te ruggekeerd. Wat bleek nu evenwel het geval te zijn geweest? Twee op avontuur beluste jongens uit Alkmaar, n.1. de slagersknecht P. H. H. en de metselaarsknecht B. B., hadden slenterend op de Breestraat de auto, waar in nota bene het contactsleuteltje nog aan wezig was, ontdekt, en zij konden de ver leiding niet weerstaan er eens een ritje mee te gaan maken, hoewel geen van beiden het autorijden volledig machtig was ge weest. Zoo waren de avonturiers door een groot gedeelte van Noordholland gereden, totdat benzinegebrek een einde aan den tocht had gemaakt. De wagen was toen aan den kant gezet en eenvoudig achterge laten. Later was bovendien komen vast te staan dat door een onoordeelkundige behandeling nog voor een 60 schade aan de auto was toegebracht. De officier van justitie achtte het nood zakelijk dat tegen dergelijke staaltjes van ergerlijk baldadigheid ernstig wordt opge treden. Spr. achtte het daarom gewenscht geen geldboete te vragen doch een gevoeli- gen straf om eventueele herhalingen van soortgelijke feiten tegen te gaan. Eisch tegen beide verdachte 1 week ge vangenisstraf. Uitspraak conform. Buren^uzietje. De pakhuisknecht A. de J. uit Alkmaar had zich ernstig vergrepen aan zijn buur vrouw mevr. A. Schagen-Bos en haar doch ter, door beiden met zijn vuisten te bewer ken. 't Boterde allang niet best, verklaarde de verdachte de J. Reeds zoolang hij naast de familie S. woonde, waren er on-- eenigheden geweest en volgens verdachte zouden ook vele bewoners vóór hem op minder vriendschappelijken voet met deze familie hebben geleefd. Wat er nu fei telijk gebeurd was kwam niet erg dui delijk aan het licht, maar door de op eenstapeling van feiten en feitjes zou ver dachte zich op zekeren dag dermate boos gemaakt hebben, dat hij moeder en dochter te lijf was gegaan, een handelwijze die, te meer waar het hier twee leden der zwakke sexe betreft, in het geheel niet oirbaar is en voor den officier van justitie aanleiding was om een geldboete van 20 of 10 dagen hechtenis te requireeren, conform welken eisch de J. werd veroordeeld. Kantongerecht te Alkmaar. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 12 Maart 1937. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: J. J. B. te Graft, G. K. te Wieringen, F. de J te Heiloo, C. de H. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. V. te Pur- merend, f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. S. te Heiloo, F. J. M. te Amsterdam, G. K. te Beemster, A. J. te Alkmaar, C. J. B. te Hilversum, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. C. Z té Castricum, J. S. te Schagen, A. K. te Heerhugowaard, C. K. te Heerhu- gowaard, J. K. te Schoorl, J. de G. te Alk maar, G. L. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. V. te Purmerend, 3 -f- 1 boete of 3 en 1 dag hechtenis. A. H. te Medemb'ik. 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechtenis. A. B. te Bergen, 4 en 2 boete 1 of 4 en 2 dagen hechtenis. ,J. H. S. te Am sterdam, 6 boete of 4 dagen hechtenis. G. K. te Wieringen, 6 boete of 6 dagen hechtenis. B. J. te Tiel, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen: J. van W. te Kapelle, J. K. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. J. K« te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechte nis. A. J. C. te Rotterdam, J. J. K. te Alk maar, J. J. K. te Alkmaar, J. v. d. V. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis Overtreding van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): N. B. te Berkhout, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Winkel sluitingswet: T. A. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vis- scherij wet: K. J. te Krommenie, A. J. te Krommenie, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 461 van het Wetb. van Straf recht (loopen over verboden grond): J. F. v. H. te Amsterdam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding vanhet Kanaal reglement: N. van B. te Loosduinen, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken. Jan Sr., scharenslijper, zonder vaste woonplaats, diefstal van portemonnaie. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 4 maanden gevangenisstraf. SMAADSCHRIFT. Aan L. F., destijds redacteur van het or gaan „Zwart Front" is ten laste gelegd, dat hij in dit blad een stuk heeft doen opnemen, waarvan opschriften en inhoud beleedigend waren voor P. de B., architect te Drachten, voorzitter van den bond van mobilisatie slachtoffers. Terzake van smaadschrift veroordeelde de rechtbank te Amsterdam F. tot 100 boete subs. 1 maand hechtenis, bovendien met be taling van 150 schadevergoeding aan P. de B. Dit vonnis werd door het Hof te Amster dam bevestigd. De Hooge Raad heeft het door F. ingestel de cassatieberoep verworpen. ZEELANDIA CONTRA DE CRISIS- ZUIVEL-CENTRALE. De N.V. Zeelandia, fabrieken van melk producten te Zoetermeer, had tegen de Cri- siszuivelcentrale een vordering ingesteld ten bedrage van 24.801.96 wegens schade, wel ke Zeelandia had ondervonden van de orde ningsmaatregelen. £ij heeft n.1. 'n kwantum van bijna 1.2 millioen liter van de door haar op regee- ringscontracten geleverde melk als con- sumptiemelk kunnen verkoopen, doch deze industriemelk moeten verwerken, tenge volge waarvan zij 24.801.96 meer heeft be taald dan zij had moeten doen indien zy deze melk als industriemelk had ingekocht. Voor eischeres pleitte mr. G. H. E. Nord Thomson voor de Haagsche rechtbank, die o.m. betoogde, dat het kwantum melk, waar mee Zeelandia is blijven zitten, door haar geplaatst zou zijn, indien de Crisiszuivelcen- trale zich had gehouden aan haar toezeggin gen (o.a. om de z.g.n. „afdracht" voor in consumptie te brengen overmelk of in dustriemelk zoodanig te bepalen, dat het in consumptie brengen van andere dan taxe- melk nadeeliger wordt dan het in consump tie brengen van taxe-melk). De Crisiszuivelcentrale zou daardoor heb ben gehandeld in strijd met de goede trouw. Voor gedaagde trad op jhr. mr. P. Th. Six, die uiteenzette, dat de C.Z.C. ordenend mocht optreden, hetgeen meebracht, dat zij ten aanziéfc van belangen van particulieren wel eens beperkend moest handelen. Pleiter ontkende het bestaan van een bindende toe zegging van de C.Z.C., die slechts een voor nemen te kennen had gegeven, doch geener lei toezegging, waarop derden konden en mochten bouwen. Verder betwistte pleiter, dat eenig subjectief privaatrecht was aan getast. Zeelandia is met de melk blijven zit ten omdat zij het surplus, dat zij onvoorzich- tigerwijze niet tijdig door het sluiten van de noodige slijterscontracten had weten in te dekken, niet kwijt kon, o.a. omdat de vei lingen goedkooper leverden, en mede omdat de grossiers-marge haar zulks belette en omdat het verbruik was verminderd. Dat de afdracht te laag was, is z.i. allerminst ge bleken. Derhalve concludeerde pleiter tot afwij zing van de vordering. De rechtbank zal Donderdag 15 April uit spraak doen. VAN OPLICHTING VRIJGESPROKEN. Het Amsterdamsche gerechtshof sprak vandaag den 48-jarigen handelsagent J. D. en den 32-jarigen bakker W. Th., verdacht van oplichting, vrij van het hun ten laste gelegde. De procureur-generaal had tegen beide verdachten vier maanden gerequi- reerd. Zij waren er van verdacht, bakker R. voor een bedrag van vijfhonderd gulden te heb ben opgelicht, door voor te geven, dat zij een bakkerij op het van Beuningenplein wilden openen, tegenover het perceel, waar de zoon van bakker R. zich wilde vestigen. Zij zouden van hun plan afzien, wanneer er vijfhonderd gulden schadevergoeding werd betaald. Bakker R. betaalde dit bedrag en de beide verdachten vestigden zich niet op het van Beuningenplein. Voor het Hof hielden zjj echter vol, dat zij wel degelijk plan hadden daar een winkel te openen, zoodat er van bedrog hunner zijds geen sprake was. Als verdedigers traden op mr. B. Cohen en mr. H. W. Brans.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8