Stad en Omgeving. Seuittelon HET HUIS MYSTERIES 34) QemeeHteeaden Eerste lustrum A.C.O.B.A.V.O. Burgemeester v. Kinschot opent de tentoonstelling van werkstukken. Het Comité voor Bakkers-Vakondorwijs herdacht gisteren het feit, dat het vóór 5 jaar een aanvang maakte met de cursus sen ter opleiding van brood- en banketbak kers. Dit feit komt als alle jaren tot uit drukking in een tentoonstelling van werk stukken, vervaardigd door de leerlingen van den vakcursus, welke gistermiddag door burgemeester v. Kinschot met een korte rede in ,,'t Gulden Vlies" geopend is. Zeer veel genoodigden hadden aan de uit- noodiging van het comité om aanwezig te zijn bij de officieele opening, gevolg ge volg gegeven en het was de heer G. J. W. Go es, die als voorzitter het eerst het woord voerde. Spr. heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder burge meester en mevr. v. Kinschot, benevens wet houder van Slingerland, om vervolgens in het kort een overzicht te geven -van hetgeen het comité in de afgeloopen 5 jaar tot stand gebracht had. De oprichting van den bak kersvakcursus is een succes gebleken en dank zij het harde werken van de comité- leden, de heeren J. Kes, L. Elte, C. Schilder, J. Ouwehand, A. W. Bernards en spreker, was hier iets opgebouwd, waarop Alkmaar trotsch kan zijn. Spr. bracht vervolgens dank aan de diverse firma's, die de tentoonstelling altijd; voor een groot deel mogelijk maken, aan de standhouders, die voor de zoo noodige entourage zorg dragen, aan de dames van de comitéleden, die haar mannen zoo vaak hadden moeten missen (hierbij ontving elk der 6 dames onder luid applaus een fraai bloemstuk), aan de wedstrijdcommissie, aan de jury-leden, aan de pers, aan de leeraren- Hubelmeijer en Bruggemans, aan dén heer en mevr. de Goede, aan mr. Schuurman (rechtskundig adviseur), aan den heer.Fled- dèrus, aan den heer Saai, om tenslotte met een algemeen woord van dank aan. den burgemeester te verzoeken deze tentoon stelling te willen openen. (Applaus). Burgemeester v. Kinschot spreekt. Het is aldus de burgemeester voor Acobavo een bijzondere dag en met recht, want bij dit eerste lustrum kan men met groote voldoening terugzien op hetgeen in die 5 jaar tot stand gekomen is. En getuige het enthousiasme van de comité-leden be hoeft men ook voor de toekomst niet be zorgd te zijn. In de jaren, dat dit comité het bakkers-vakonder wijs organiseert, hebben wi. groote bewondering gekregen voor het peil, waarop he* zijn tentoonstellingen heeft gebracht. Er is iets moois geboren uit dit particulier initiatief en vooral de nijvere leeraren hebben om 't hardst gewerkt om toch maar vooral zoo goed mogelijk voor den dag te komen. De jongelui hebben zich vol ijver toegelegd op hun vak en zij worden thans beloond door de bewondering van allen, die de tentoonstelling zullen bezoeken. Het bakkers-vakonder wijs is in Alkmaar DER Uit het Engelsch door H. A.C.S, De ruime hall was rustig en verlaten. Alleen het nachtlicht verlichtte haar flauw tjes. De rest van de familie was blijkbaar gaan slapen, want er was gëen geluid van stemmen of eenige beweging in het heele huis. De stilte was zóó intens, dat, toen ik het trappenhuis doorging, ik duidelijk de groote klok beneden kon hooren tikken, langzaam en bedaard. Ik liep nogal vlug de hall door, langs al de dichte deuren. Heel gemakkelijk vond ik aan het einde, nadat ik een paar treden opgegaan was en op een rechthoekigen overloop was aange land, de trap naar de derde verdieping. Er was daar op den overloop nog een trap, die, blijkbaar, naar den achterkant van het huis liep; in den tijd, dat 't huis gebouwd werd, was een achtertrap op zichzelf al iets def tigs. Er was ook iets in het slapende huis en in de stille, donkere hall, dat mij een on prettig gevoel gaf. En een onaangename herinnering bracht mij plotseling Bayard Thatcher vóór den geest -- Bayard That- cher, die verminkt'en dood op het karpet zeer gezien en dat is een verblijdend teeken. immers, de bakkerij staat in het teeken van de behoefte van alle menschen, geen uit gezonderd. Namens het gemeentebestuur wenschte spr. hiervoor zijn groote erkente lijkheid te betuigen. Mogen dan na dit eerste lustrum nog vele volgen tot het welzijn van den bakkers stand. En hierbij verklaarde spr. de tentoon stelling voor geopend. (Applaus). Nadat aan mevr. v. Kinschot bloemen aangeboden waren in de stadskleuren, werd allereerst een rondgang over de tentoonstel ling gemaakt. De tentoonstelling. Deze werkstukken-expositie mag er ook dit jaar weer zijn. Op de gebruikelijke wijze zijn op lange tafels in het midden der zaal de verschil lende werkstukken opgesteld, een lust voor de oogen en vaak ook voor den mond. Over het algemeen is er door de leerlin gen zeer veel werk gemaakt van de ver plichte stukken en het is, alsof zij allen bij dit lustrum eens extra hun best hebben willen doen. De verplichte stukken waren een straat versiering (dragant), een fantasie-stuk en een lustrum-plaquette. Voor het Paaschstuk van den heer Hubel- meyer bestond terecht reeds dadelijk groote belangstelling en bewondering. Het marsenein-vervaardigde verplichte nummer bestond dit jaar uit een fruit- mandje, benevens een bloemvaasje. Ook de broodafdeeling zag er welverzorgd uit en hier vielen eveneens vele fraaie stukken te bewonderen, vaak ook geïnspi reerd op het lustrum. De stands van de fabrikanten, meelleve- ranciers enz. enz. vormden een waardige entourage en het geheel liet bij een ieder, die al dit lekkers aanschouwde, een uitste kenden indruk achter. De gehouden demon straties trokken veel belangstelling en een vroolyk muziekje (Victoria-band) gaf aan deze expositie een gezellig, opgewekt tintje. Na den rondgang bestond er gelegenheid het comité te complimenteeren, waarvan een rijkelijk gebruik gemaakt is. Een lange rij van sprekers voerde het woord en allen waren vol lof over het gepresteerde. De dankwoorden waren niet van de lucht en de eene spreker wilde bij den anderen niet achterblijven, zoodat het reeds zeer laat was, toen het eind daar was. De cursist v. Adrichem huldigde den heer Bruggemans en bood hem een rookstandaard aan, de cursist v. d. Hoop bracht den heer Hubelmeyer dank en offreerde hem een foto-album. Nog voerden het woord .de heeren v. d. Blom, Bel, Burger, Endel, Bos, Koster, Elte en vele anderen. De voorzitter had voor elk van hen een vriendelijk woord en putte zich uit in dankbetuigingen. De tentoonstelling werd gisteravond door velen bezocht en het zal ook hedenavond niet aan belangstelling ontbreken. Bekroningen. - Tot slot moge hier de uitslagen volgen: Grootbrood: le pr. L. Slot, Oterleek; 2e pr. T. Schröder, Alkmaar; 3e pr. 0. Beem- sterboer, Harenkarspel. Diploma's: J. de Gooijer, Beemster; P. de Boer, Schoorl; C. v. Velzen, Heiloo; C. Vree- ker, Broek op Langendijk; J. Rigter, Zijde wind. Pain dé Luxe: le pr. H. Bouwens, Noord- scharwoude; 2e pr. J. Ruiter, Zijdewind; 3e pr. W. Dekker, Alkmaar; diplomaC. Schrö der, Alkmaar. Vlechtwerk: le pr. P. Beemsterboer, Ha renkarspel; 2e pr. J. Ruiter, Zijdewind; 3e pr C. J. Kemp, Alkmaar. Vrij werk (sierstukken broodbakkerij): le pr. Theo v. d. Burg, Alkmaar; 2e pr. C. J. Kemp, Alkmaar; 3e pr. Johan Dekker, Heiloo; 4e pr. N. v. d. Peet, Zuidschermer; diploma C. v. Velzen, Heiloo. Garneerwerk (le jaars): le pr. H. Hemmer, Castricum; 2e pr. W. Zoet, Uitgeest; 3e pr. Commandeur, Limmen. Vrije inzending (le jaars): le pr. H. Hem mer, Castricum; 2e pr. W. Zoet, Uitgeest; diploma, Commandeur, Limmen. Marsepein (le jaars): le pr. J. J. Koning, Hensbroek; 2e pr. A. J. Hemmer, Castri cum; 9e pr. Commandeur, Limmen; diploma W. Zoet, Uitgeest. in de bibliotheek lag. Het zwijgende huis kende en verborg het geheim van zijn dood. Ik bracht mijn muts in orde, en liep de trap op, en vond den weg, door mij aan de leuning vast te houden, tot ik boven aankwam op een nauwen overloop, waar de strepen maanlicht er als spookachtige vin gers uitzagen. Ik had geen moeite met Adela's uitleg. De deur, welke die van Florrie's kamer moest zijn, was dicht, en ik klopte en klopte nog eens. Er kwam geen antwoord. Het maanlicht maakte den vloer wit. Het was erg stil. Niet het minste geluid, hoe zwak ook, was te hooren. Ik klopte nog eens; ditmaal harder^ ter wijl ik bij mij zelf wenschte, dat ik maai weer terug was, in Adela's lichte kamer. Nog liever in mijn eigen kamer, de deur op slot. Met de deur op slot! Had Florrie niet gezegd, dat zij altijd haar deur afsloot? Zij had ook andere dingen, dwaze dingen, gezegd. Bespottelijke dingen. „Florrie", riep ik. Mijn stem was niet erg vast. Ik zei, wat duidelijker: „Florrie, miss Adela heeft u noodig". Nog was er geen antwoord. Ik geloof, dat het de doodelijke stilte was, die mij benauwde, meer nog dan de herinnering aan haar onbehouwen, malle stem. waarmee ze gezegd had: „Vermoord, terwijl ik slaap vermoord, terwijl ik slaap". Maar wat het ook was, ik werd door een plotselinge vrees overvallen. Zij moest antwoorden. Zij moest de deur open maken. Mijn geklop weerklonk op het stille por taal. Opeens trilde alles aan mij. Mijn handen beefden, toen ik .de deur probeerde open Dragant.(2e jaars): lefr. P. van Groenin gen, Bergen; 2e pr. Theo v. d. Burg, Alk maar; 3e pr. J.. Eeken, Heiloo; diploma Putter, Alkmaar. Vrije inzending (2e jaars): le pr. Putter, Alkmaar; 2e pr. C. van Groeningen, Bergen; diploma's J. Ens, Schoorldam; Stoop, Oude- Niedorp ('t Veld). INGEKOMEN PERSONEN. M. C. Dekker, N.H., ass. in de huish., Prin ses Julianalaan 14, van Oterleek. J. S. M. M. Fraijman, R.K., kok, Bierkade 17, van Wageningen. R. Veken, R.K., groenten- venter, Leeghwaterstraat 1, van Blokker. L. G. Raat, N.H., echtg. van G. Kramer, zonder beroep, Dahliastraat 3, van Schoorl. E. Woonyk, HAZEA; zonder beroep, Uitenboschstraat 61, van Den Helder. A. Mellema, G.K., winkeljuffrouw, Baansingel 1, van Dokkum. L. M. Punt, R.K., zonder beroep, Luttik-Oudorp 35a; van Schimmert. J. Scherpenhuijsen, N.H., verzekerings inspecteur, en echtg., en kinderen, Nic. Beetskade 58, van Rijswijk (Z.-H.) A. Baars, N.H., spoorwegarbeider, en echtg., en dochter, Boomkampstraat 40, van Noord- scharwoude. J. F. le Blansch, N.H., boek houder, en echtg., en zoon, Lyceumstraat 20, van Hengelo. H. W. Holsmuller, geen, zonder beroep, Westerweg 31, van Goes. M. Dijkstra, G.K., dienstbode, Wilhelmina- laan 11, van Leeuwarden. G. Veenboer, R.K., kraamverpleegster, van Leeuwenhoek straat 28, van Spanbroek. M. Bakkum, R.K., metselaar, en echtg., en kinderen, Groot Nieuwland 6a, van Ürsem. H. Olt- hofï, N.H., vertegenwoordiger, en echtg., geen, en dochter, N.H., Kennemerstraatweg 150, van Haarlem. G. Stam, N.H., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Bergen (N.-H.) F. van Duin, geen, onderwijzer, Westerweg 110, van Broek op Langendijk. H. T. Kriek, geen, echtg. van F. van Duin, Westerweg 110, van Uitgeest. B. M. van der Geer, R.K., dienstbode, Nassaulaan 7, van Amsterdam. E. M. van Diem, R.K., Westerhofje 5, van Haarlem. T. Helfrich. N.H., zeilmaker, en echtg., en zoon, Luttik- Oudorp 59a, van Heilóo.C. A. de Leij, N.H., cacaobewerker, èn echtg., en dochter, Spoorstraat 84, van Öudorp. D. P. Machielse, N.H., rangeerder N. S., en echtg., geen, Leliestraat 11, vay Amsterdam. V. Pranger, N.H., fabrieksarbeider, Oudegracht 9, van Deventer. J.*- SUjkerman, R.K., kaashandelaar, en echtg.,. en dochter, Spoor straat 61a, van Medemblïk. K. RuSjter, geen, monteur, Dahliastraat 13a, van Bergen (N.-H.) A. Kuiper, N.H., fabrieksarbeid ster, N.H., niet vertrokken van Groot Nieuw land 6a naar Amsterdam, doch weder inge komen aan het'adres Wolf pad 10. VERTROKKEN PERSONEN. S. Midderhoff, R.K, z.b., van Spoorstraat 30 naar Duitschland. A. Mol, N.H., schil der, en echtg., en dochter, van Heiligland 48 naar Zaandam. A. Rietveld, R.K., auto- slooper, van Landstraat 14 naar Beverwijk. M.' Schëffler, R.K., 'huishoudster; en zoon, van Kwakelpad 24 naar Zutphen. J. J. B. Brauneck, geen, .schoenmaker, en echtg., N.H., van Landstraat 38'naar Oudorp (N.H.) J. A. Keveling, geen, vertegenwoordiger, van Spoorstraat 10 naar Apeldoorn. G. J. Veld man, R.K., slagersknecht, van 2e Landdwars- straat 5 naar Heerhugowaard. A. J. F. Burger, N.H., weduwe van Lt Molijn, zonder beroep, van Emmastraat 29 naar Haarlem. H. Fejjen, R.K., slobkousenfabrikant, en echtg., en dochter, van Westerweg 126 naar Heiloo. R. F. Girardi, geen. dienstbode, van Juliana van Stólberglaan 34 naar 's-Gravenhage. D. P. Plas, geen, vrijwil liger N. I. L., van Regulierslaan 2 I naar Nederlandsch Indië. C. J. Denneman, R.K., bakkersknecht, van v. d. Woudestraat 55 naar Koedijk. E. Gasparini, R.K., gra nietwerker, van Stationstraat 28 naar Italië. C. F. de Munk, R.K., klerk bij het O. M., van Spoorstraat 88 naar Koedijk. M. A. van de Pol, N.H., echtgenoote van A. Water tor, zonder beroep, van Steijnstraat 25 naar Haarlem. C. M. Tiet, R.K., dienstbode, van v. Everdingenstraat 9 naar Grootebroek. A. Revers, R.K., dienstbode, van Achterom 8 naar Bergen (N.H.) H. van Hulst, geen, timmerman, van Boezemsingel 63 naar Rot terdam. G. Coevert, geen, caféhouder, en te krijgen, en er tegen drukte, en aan den knop rukte. Zij was op slot, en nog kwam er geen antwoord van het meisje, daar op haar kamer. Toen opeens vloog ik. alsof mijn lichaam, tegen mijn wil, vanzelf handelend optrad., buiten mijn eigen bewustzijn om, de nau we trap af, terwijl ik de leuning vastgreep, holderdebolder, den overloop over, en de lange hall door. Ik weet zeker, dat ik niet schreeuwde, maar misschien maakten mijn voetstappen het unheimische huis wakker. In een onbestemd verlangen Adela te hel pen, stond ik eerder vóór Janice's deur dan vóór'die van Adela, en klopte en snikte het een of ander uit. Ze gooide de deur open, en haar gezient was even wit als haar nachtjapon. „Wat is er? Zuster Keate „De sleutels", zei ik. „Florrie. Er is iets niet in orde. Wij moeten een sleutel van haar kamer hebben". Zij vroeg niets. Zy greep een kamerjapon van een stoel. „Adela heeft de sleutels. Ik zal Wij waren in Adela's kamer, en zagen haar angstige oogen, terwijl ze naar de sleutels zocht. Weer holden wij de hall door. Hilary kwam plotseling uit een kamer te voorschijn, in een paars gestreepte pya- ma, hij hijgde iets, wat ik niet verstond, en volgde ons. Vaag drong het tot mijn be wustzijn door, dat Evelyn er ook was, want ik herinner mij, dat haar lange blonde vlechten naast mij schommelden, toen Jani- ce den sleutel in het slot stak. Wij hadden wat moeite voor we haar konden omdraai en. Florrie's sleutel stak aan den binnen kant in het slot, en tenslotte kreeg Hilary het gedaan. Op dat oogenblik was Emmeli- echtgenoote, van Spoorstraat 61a naar Twisk. C. Horstman, N.H., echtgenoote van A. Karelse, zonder beroep, van Sint- Jacobstraat 22 naar Zijpe (N.H.) -M. J. Ooms, N.H., echtgenoote van C. A. S. Hame link, zonder beroep, van Oudegracht243 n. Eindhoven. M. C. Vérschüur, geen, dienstbode, van Verdronkenoord 65a naar Amsterdam. J. Kuiper, N.H., zonder be roep, van Juliana van Stolberglaan 7 naar Amsterdam. D. in 't Veld, geen, zonder beroep, en echtgenoote, N.H., en kinderen, van Houtmanstraat 28 naar Rotterdam. C. J. Kusch, R.K., winkelbediende, van Oude gracht 174 naar OudkarspeL INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 9 TOT 16 MAART 1937. Nieuwe zaken: Bergen: J. Guichelaar, Natteweg 5, broodbakkerij. Heiloo: Levensmiddelenmagazijn „De Tijdgeest", Raadhuis weg J 111, kruidenierswaren, etc. Den Helder: J, S. Godschalk, Koningstraat 5860, damesconfectie. Firma P. Hoogenbosch, Weststraat 65, schoenhandel. j* Limmen: N.V. Bouw- en Expl. Mij. „Prinses Juliana H II", Rijksstraatweg 58, exploitatie van vaste goederen en veilen van auto's; (af komstig uit Amsterdam). Oude Niedorp: J. Boekei, Dorpsstraat 223, Zydewind, bakkerij. Wijzigingen: Alkmaar: L. Goudsmit—Hoff Zn's Nederl. Behang selpapier Industrie, Amsterdam; fil. geves tigd te Alkmaar, Luttik-Oudorp 35. Bergen: „Hulp in Nood", Hoflaan 22; bestuurs wijziging. J. G. F. Kueter, Jan Oldenburglaan 29, loodgieterij, etc.; verplaatst naar Alkmaar, Brouwerstraat 33. Handelsnaam thans: Frèd Kueter. Heiloo: J. de Haan, Rijksstraatweg A 58, makelaar in onroerende goederen; verplaatst naar Alkmaar, Rippingstraat 24. Den Helder: Wed. D. WiedenhofMunster, Zuidstraat 53, wasch- en strijkinrichting; overgegaan aan W. G. Munster. N.V. Autobedrijf v/h W. Prins, Kanaalweg 103; in liq. getreden. Texel: N.V. Texel's Eigen Stoomboot Onder neming; bestuurswijziging. Zype: „Hulp in Nood", Petten; bestuurswijzi ging. N.H. Koffiehuis, 't Zand K 72, café; over gegaan aan P. Kreijger Jz. Opheffingen: Schoorl: g T. J. Idema, Heerenweg 64, kruideniers winkel. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steen houwer, 5 stratenmaker, 1 stratenm. opper man, 1 stuc.-opperman, 1 tegelzetter, 1 be- tonemailleur, 6 betonwerkers, 34 opper lieden, 22 stucadoors, 48 metselaars, 19 voe gers, 58 schilders, 92 timmerlieden, 114 grondwerkers. Groep Metaalindustrie: 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con- structiewerker, 10 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel- makers, 6 klinkers, 12 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 8 metaaldraaiers, 1 metaal vij Ier, 1 metaal slijper, 12 monteurs, 2 orgelmakers, 1 piano stemmer, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuig- kundige, 12 smeden, 9 stokers, 1 tandtech- niker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuig kundige, 6 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 59 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 11 sla ne er ook: een vreemde verschijning, in een Japansche crêpe-kimono, het haar in krul len. Maar wij kregen de deur open. Ik was de eerste, die binnenging. Het maanlicht scheen in de kamer. Het was er zóó licht dat de gestalte van het meisje op het bed duidelijk te zien was. Achter mij klonk een soort van gehijg. Toen zei Hilary met een schelle, piepende stem: „O Het meisje is dood!" Maar zij was niet dood. Zij was, en is, voor zoover ik weet, nog in leven. Maar zij was zóó dicht bij den dood als soms met menschen het geval is, die toch nog leven. Zij bevond zich reeds in dien donkeren overgang, waaruit slechts weinigen terugkeeren. Wij kwamen net op tyd. Ik speelde niet bepaald een heldenrol, toen wij Florrie in het leven terugbrach ten. Maar ik had ondervinding op dit punt. Ik wist, wat gedaan moest worden. Ik wist toen ik naar den zwakken polsslag aan het zoeken was, waar ik naar kijken moest; F.n ik vond het op het tafeltje naast haar. Hot doosje aspirine-tabletten, dat ik haar had gegeven stond daar. Het was open. Maar de tabletten waren geen aspirine. Ik keek, en proefde. „Maak wat sterke, zwarte koffie klaar, zoo gauw mogelijk. Haal den dokter. Help mij haar uit bed te krijgen. Overeind. Het meisje is bijna dood, door veronal". Wat werkten wij, Evelyn en Janice en ik, terwijl Hilary naar de telefoon holde, en Emmeline naar de keuken, om koffie te maken, en Adela naar boven, om koude doeken, waarna ze met haar doffe blauwe gers, 2 koks, 7 chocoladebewerkers, 1 off. choc. dragist, koffiestroopbrander, 30 bak kers, 2 bierbpttelaars, 4 zuivelbereidèrs. Groep Verkeerswezen: 57 chauffeurs, 7 koetsiers, 10 motorschippers, 1 kapitein en 1 machinist binnenvrt., 20 pakhuisknechts, 25' magazijnbedienden, 7 kellners, 4 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep Houtbewerking: 19 meubelmakers, 9 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beelhouwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 6 let terzetters, 3 drukkers. Groep Handel: 23 vertegenwoordigers» 7 winkelbedienden. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 28 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 7 boekbinders, 3 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerktr, 4 schoen makers, 1 port.-huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompen- schilder, 1 onderwijzer, 1 cartonnagebewer- ker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 be drijfsleider, 7 incasseerders, 4 zakkenstop- pers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 1 ver pleger, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 23 kantoorbedienden, 39 transport- en 289 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 1. Jeugdigé werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 40. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 3 verkoopsters, 1 kapster, 3 huishoud sters, 1 werkster, 2 dienstboden. LIMMEN De raad kwam Maandagavond 8 uu? voltallig bijeen. Van Ged Staten was bericht ontvangen dal de goedkeuring gemeentebegrooting 1937 is verdaagd. Goedgekeurd is de over eenkomst met de coöp. boerenleenbank, voor een crediet van 20.000. Van de Kroon kwam de goedkeuring om 200 op centen op de personeele-belasting en 75 op centen op de gemeentefonds-belasting te heffen. Ingekomen was voorts een verzoek van de afdeeling van den Ned. tuinders- bond, om mest beschikbaar te stellen voor tuinders. B. en W. stelden voor om het in hun han den te stellen, ter afdoening. De heer Bult zeide, dat in Üitgeest het nat. fonds voor bijzondere nooden een bedrag had ver strekt. Spr. beval dit aan B. en W. aan. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Tot lid van de commissie van Toezicht L. O. en van de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de vacature-Bosch man aanbevolen en gekozen de heer C. J. de Leeuw hoofd der o. 1. school. Tot leden van het stembureau werden gekozen de heeren J. J. Nieuwenhuysen, C. Pepping en J. Valkering Tzn. en tot pl. verv. leden de heeren N. Kuijs, C. Kieft Jr. en P. Commandeur. Aan de orde kwam vervolgens de voor ziening in de Vacature-J. iNufjens Min. als lid vanhet burg. armbestuur. De voorzitter wijdde woorden van dank aan den overledene. Trots het klimmen der jaren en het uitgebreide werk, gaf hij zich geheel voor het werk als armenraden. Door het B. A. was een voordracht inge diend, die B. en W. overnamen. De voor dracht luidde: 1 Jac. Metselaar, 2 Mt. Met selaar, 3 J. Stuifbergen. Gekozen no. 2 der voordracht met 4 stemmen. Op no. 1 werden 3 stemmen uitgebracht. De heer Bult vroeg en verkreeg inlich ting over de taak van armenvader. Het leek hem juister dat het B. A. beslist en niet de burgemeester. Voorts zou spr. graag zien dat het B. A. vergaderde op geregelde tijden en dat de menschen daar terecht konden en niet in het raadhuis. De voorzitter weerlegde de bewering. Men vroeg meermalen zijn advies, niet meer. Voorts vond spr. het juister dat men schriftelijk de verzoeken (om steun) in dient. Ingevolge de mededeeling van den minis ter van soc. zaken werd de steun-B gewy- zigd. Het wordt 5.30 per .gezin, waarvan de gemeente 2 per gezin moet bijdrager.. Kosten voor de gemeente 160. De regeling voor den controleur der werkverschaffing, wiens wedde 1400 be oogen naar ons "keek, hoe wij dat logge lichaam op en neer bewogen, op en neer. terwijl we haar, in al haar zwaarte, tus- schen ons in hielden! Hilary kwam spoedig terug, hijgend van het trappenloopen, en zei, wat we moesten doen, wat wij al bezig waren te doen, en dat dr. Bouligny onder weg was. En ik herinner mij, hoe oud en vervallen hij er uit zag, gehuld in een vuile oude kamerjas, zijn haar in de war; Hila ry, wiens overdreven netheid mij dikwijls denken deed aan een glanzende poes. Wij werkten .hard, bijna krankzinnig hard. De nacht was warm, en onze gezich ten glommen. Het kostte de uiterste phy- sische inspanning, het meisje in betveging te houden. Het was verschrikkelijk moeilijk de koffie door het keelgat te krijgen, en lang daarna nog gaf de reuk van sterke zwarte koffie mij een misselijk gevoel, als of ik flauw zou vallen. Het drong nauwe lijks tot mijn besef dooi-, dat dr. Bouligny kwam, en dat achter Adela's bleek-blauwe oogen een angst verborgen lag, toen zy hem vertelde, voorzoover zy kon, wet er gebeurd was. Maar wij redden het meisje. Ofschoon, naar ik vermoed, alleen de dokter en ik wisten, hoe het op het kantje af was, dat wij haar redden. Het was bijna zonsopgang, toen dr. Bou ligny zei: „Nu zal zij er bovenop komen", en hij Janice en Evelyn wegstuurde, om nog wat te rusten. Adela had hy al lang naar bed gestuurd, en Hilary was suf in eenstoel in den hoek der kamer, neerge vallen, van waar hij ons met moede, ang stige oogen gadesloeg. (Wordt vervolgd.) HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 et. en 25% zwaarder dan de meeste andere.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6