regel bij vergaderingen tweemaal thee te doen serveeren. De meerderheid van de raadsleden dacht er blijkbaar net zoo over, want de post „kosten van vergaderingen" werd goedge keurd. De hooistekers weggestemd. Op een vraag van één der commissieleden om dezen post met f 100 te verlagen, ant woordden B. en W.: Wil men, dat het toe zicht effect zal hebben, dan dienen de sala rissen van de hooistekers ongewijzigd te blijven. Zij bezoeken ongeveer 70 boerderijen in den regel meer dan eens, soms zelfs wel 8 maal, zoodat de belooning niet te hoog is te achten. Wij adviseeren daarom den post ongewijzigd te laten. De heer Kant wilde den post geheel annuleeren. De boeren kunen zelf wel hooi spitten. Wat hier in Heiloo gebeurt ook op advies van de hooistekers is onzin. Acht keer op eenzelfde boerderij te komen is dwaas heid en overbodig, als de hooistekers ter stand goede adviezen geven. De voorzitter verdedigde den post, het college van hooistekers is z.L nog onmis baar. De heer van' t Veer wilde den post met 100 verlagen. De voorzitter vond de thans uitge trokken belooning 150 per persoon, er zijn er twee) niet te veel. De heer S e n g e r s wees op de instruc tie, volgens welke de hooistekers minstens drie maal elke boerderij er zijn er een 70-tal moeten bezoeken en daarom achtte hij den post niet te hoog. Weth. Barnhoorn wilde, gehoord de positieve bewering van twee deskundigen, de bezoldiging nader overwegen. De heer Keesman wilde de hooistekers, als men hen wil handhaven, bezoldigen zoo als tot dusver. Het voorstel-Kant tot opheffing van de functie van hooisteker werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen waren de heeren Schuyt, Sengers en Akkerman. Subsidie Badhuis Witte Kruis verhoogd. Een lid der commissie wenschte dezen pest te verhoogen met 100. De subsidie, inder tijd door de L.E.T.T. toegezegd, is geheel ver vallen, waardoor het reservefonds, noodig voor eventueele tegenvallers, langzamer hand opraakt. B. en W. ontrieden de gevraagde verhoo ging- De heer Keesman bepleitte verhoo ging der subsidie in het belang van hst sociale werk. Werd aangenomen met 8 tegen 3 stem men. Tegen de beide wethouders en de heer Kant. v Onderhoud wegen. Meerdere leden hebben hierover hun wen- schen te kennen gegeven, o.a. vroeg een lid afdoende verbetering van de Zevenhui- zerlaan. Noodig is dat de beek gedempt wordt en een riool komt. Een lid bepleitte verbetering van de Schuine Hondsbosschelaan en Burg. de Wildtlaan. Is daar reeds advies ingewonnen bij de wegencommissie? Hoe staat het met den Westerweg? Indien de verbreeding niet doorgaat, is het dan niet gewenscht, dat de weg even goed in orde gebracht wordt? Kunnen verschillende boschpaden niet verbeterd worden? Wordt er voldoende aan dacht geschonken door B. en W. aan het Groentje bij eventueele verbetering van den Rijksstraatweg? Een lid vroeg om verbetering van den Westerweg ten zuiden van de Zevenhuizcr- laan. Een lid vroeg of B. en W. overleg willen plegen met het kerkbestuur om de schut* ting weg te krijgen voor een meerdere ver fraaiing en betere situatie van den Buren- weg. Algemeen werd opgemerkt, vooral nu openbreking der wegen voor de rioleering noodig is, waardoor de wegen vernield wor den, dat B. en W. aan deze zaak de noodige aandacht dienen te schenken. Het antwoord van B. en W. op deze vra gen en opmerkingen luidde: Verbetering van de Zevenhuizerlaan heeft onze aandacht. Demping zou van de beek ongetwijfeld een belangrijke verbetering zijn, doch de vrij hooge kosten zullen die voorshands wel beletten. Een meer afdoende verbetering van de Schuine- en Rechte Hondsbosschelaan kan thans nog niet plaats hebben, omdat de ge graven sleuf nog niet voldoende ingeklon ken is. Het zou geen zin hebben gehad daar over het advies van de wegencommissie in te winnen. De Westerweg, benoorden de Schuine Hondsbosschelaan zal zoo goed mogelyk worden onderhouden. Het zou ons niet juist voorkomen om gesteld dat de financiën zich daartegen niet zouden verzetten thans vrij belangrijke gedragen aan dien weg ten koste te leggen, omdat daardoor af doende verbetering in de toekomst belem merd zou worden. De boschpaden zijn inmiddels in goeden staat gebracht. Wij zullen ongetwijfeld aan het Groentje onze aandacht schenken, zoodra de verbete ring van den Rijksweg tot stand gekomen zal zijn. De Westerweg, ten Zuiden van de Zeven huizerlaan, wordt in goeden staat gehouden. Het ligt niet in onze bedoeling daaraan méér dan gewoon onderhoudswerk te doen ver richten. Wij zouden thans geen vrijheid vinden cm voor de verwijdering van de schutting achter den pastorietuin een bedrag uit de ge meentekas beschikbaar te stellen en achten het niet juist, dat het kerkbestuur een verbetering, die ook in het openbaar belang zou zijn, alleen voor zijn rekening zou nemen. Wij achten daarom den tijd nog niet gekomen, om het overleg daartoe te openen. De herstelling van de wegen, die voor het leggen van de rioleering opengebroken zijn of worden, heeft onze volle aandacht. Het is nu eenmaal onvermijdelijk, dat het verkeer eenig ongerief van de rioleeringswerken on dervindt, doch dat ongerief zal tot de kleinst mogelijke afmetingen worden terugge bracht De heer Sengers nam nota van de toe zegging, dat B. en W. aandacht aan de Zevenhuizerlaan zullen schenken. Spr. wilde opmerken, dat die weg wel wat veel als stiefkind is behandeld en drong erop aan, dezen weg, die een zeer drukke verkeers weg is geworden en vrij dicht bebouwd wordt, zoo spoedig mogelijk afdoende te verbeteren. De woningbouw neemt vooral in 't zuiden der gemeente toe. Weth. Barnhoorn deelde mede, dat B. en W. reeds meermalen over de Zeven huizerlaan spraken. De groote kosten voor afdoende verbetering hebben tot dusver weerhouden, dat die weg grondig onder handen werd genomen. Overigens onder schreef spr. de meening van den heer Sen gers. De voorzitter zou in besloten verga dering nog een en ander meedeelen over wegen verbetering. De Zevenhuizerlaan heeft inderdaad de aandacht van B. en W. De heer Gr eeuw drong met klem aan op verbetering van de Schuine Hondbos- schelaan. Er moet verbetering komen vóór de weg heelemaal kapot is gereden. Dit zelfde geldt z.i. voor meerdere wegen in de gemeente. Men moet niet beginnen met anderhalven man en een kruiwagen. Er zijn wegen, die men bij regenweer niet kan passeeren zonder klompen aan de voe ten te hebben. De voorzitter merkte op, dat de Burg. de Wildtlaan toch goed was vóór de riolee ring werd aangelegd. Vernieling der wegen is een eerste gevolg van rioleering. Overi gens zijn de wegen ir» de gemeente in uit stekenden toestand; men moet rekening houden met den natten winter, dien we hebben gehad. De heer G r e e u w meende, dat verbete ring van verschillende wegen wel mogelijk is, er zijn toch heel wat werkloozen in de gemeente. De heer Sengers wilde den Westerweg flink onder handen zien genomen, omdat die een weg is gewerden voor doorgaand verkeer. De voorzitter was het hiermee eens. Zoo gauw als het mogelijk is zal afdoende verbetering plaats hebben. De raadsleden weten waarom zulks tot dusver nog niet kon. De heer van 't Veer constateerde, dat juist dat gedeelte van den Westerweg, waar de meeste menschen komen, wordt ver waarloosd. Als het één dag droogt, heeft men er erg last van stof. De voorzitter zei, dat B. en W. inder daad wel tot verbetering willen overgaan. De heeren Sengers en Greeuw bepleitten beplanting en verfraaiing van verschillende „Groentjes" in de gemeente. De heer Schuyt wilde aandringen op geregelde inspectie van de wegen en opvul len van gaten enz. De totale onderhouds kosten zouden er door dalen. De voorzitter meende, dat de wegen nogal goed zijn, zij kunnen andere gemeen ten ten voorbeeld worden gesteld. De ge meenteopzichter, de heer Torken, oefent geregeld toezicht uit. Er wordt heusch wel voldoende aandacht aan de wegen geschon ken. Er werd over den post op de begrooting niet gestemd, zoodat hij is goedgekeurd. Onderhoud en schoonmaken schoolgebouw. Een lid der commissie had gevraagd of er beter toezicht gehouden kan worden op het schoolpein, vooral bij het aangaan van de school en hij wildr "t schoolhek niet eerde*, doen openen dan een half uur vóór den schooltijd. Meerdere leden wenschten ver betering van het schoolplein, zoodat het er niet meer modderig is. Gevraagd was een tegeltrottoir vanaf den weg tot den ingang der school. B. en W. antwoordden hierop: Bij het aan- en uitgaan van de school wordt door het personeel steeds toezicht uitgeoefend. De behoefte aan meerder toe zicht op het schoolplein is ons niet gebleken. Het schoolplein is een veilige speelplaats en al behoeft het nu niet voortdurend voor de jeugd opengesteld te worden, toch achten wij het geen bezwaar om met openstelling zoo vrijgevig mogelijk te zijn. Wij zouden dat aan het beleid van het hoofd der school willen overlaten. Het schoolplein is niet modderig omdat het voortdurend goed met grind bedekt wordt gehouden. Het komt ons daarom voor, dat geen voorzieningen behoeven te worden getroffen, in het bijzonder niet het aanbren gen van een tegelpad, vanaf den openbaren weg tot den ingang van het gebouw. JDe heer Greeuw had een paar weken aan de school gewerkt en toen opgemerkt, dat er nog al het een en ander aan het on derhoud en het schoonmaken mankeert. Er is een poging gedaan, om de kinderen te leeren ordelijk in de school te komen als de bel luidt en de voeten te vegen, maar men heeft die poging gestaakt. Het is noodzake lijk het schoolplein af te sluiten; zooals het nu gaat, komen verschillende leerlingen erg vroeg op het plein, als er nog geen perso neel aanwezig is en dan maken zij veel vuil of kapot. Spr. gaf een paar voorbeelden. De betreffende post werd z. h. st. goed gekeurd. Advies-commbsie voor bouw ontwerpen. Een lid der commissie wenschte dezen post met 200 te verminderen. Meerdere leden vroegen of de mogelijkheid bestaat, dat woonhuizen tot winkelhuizen ingericht worden zonder verbouwing. Ook uit schoon heidsoverweging achtten zij het niet ge wenscht dat dergelijke winkels tot stand komen. Het op dezen post benoodigd bedrag hangt at' van het grooter of kleiner aantal gebou wen, dat in 1937 gesticht zal worden. Wij achten vermindering van den post onge- wenscht, zoo luidde't antwoord van B en W. De woongedeelten van de woonhuizen, van welke huizen ronder verbouwing ge deelten als winkel worden ingericht, moeten blijven voldoen aan de bepalingen der bouw verordening, terwijl de bebouwingsvoor schriften behoorende bij enkele aanvullin gen van het uitbreidingsplan, het hebben van winkels in sommige deelen der gemeente beletten. Andere voorschriften bestaan hier op dit punt nog niet. Wij zullen deze aangelegen heid echter in gedachten houden en bij de komende herziening der bouwverordening nader trachten te regelen. De heer Heine vroeg of de commissie niet eens anders moet worden samengesteld, om eenzijdigheid te voorkomen. De secretaris merkte op, dat het hier slechts één commissie betreft, welke werkt voor de heele provincie. Er zijn een vijftal architecten aan verbonden. Nadat nog gewezen was op een paar ont sierende lichtreclames aan den Kennemer- straatweg, werd ook deze begrootingspost goedgekeurd. Jaarwedde secretaris commissie voor werkverruiming. Een lid vroeg of het wel noodzakelijk is, dat deze commissie blijft bestaan, althans iedere week nog bijeenkomt, nu er toch een secretaris is, die de regeling nauwkeurig uitwerkt. B. en W. zeiden in hun antwoord, dat naar hunne meening de commissie dient te blijven bestaan. Het aantal vergaderingen kan wel licht worden beperkt. De heer van 't Veer stelde voor, de commissie op te heffen, wat een besparing zal geven van 90 voor de gemeente. Des tijds is gezegd, dat de commissie kon ver dwijnen, als er een goede secretaris zou zijn. De voorzitter vreesde, dat de secre taris der commissie dan dictator zou worden. De heer Akkerman wenschte hand having van de commissie. De heer van 't Veer meende, dat alle raadsleden kunnen toezien en den secretaris der commissie wenken kunnen geven. De voorzitter was van oordeel, dat de raadsleden met hun talrijke bemerkingen enz. in de hand werken, dat er veel werk door de commissie moet worden gedaan. D^ heer Greeuw sprak dit tegen. De veranderingen, door den raad in de regeling gebracht, brengen alleen werk mee voor den secretaris. Spr. wilde de commissie niet op heffen. Als het om de financiën gaat, moet men de presentiegelden afschaffen. De heer van 't Veer had verleden jaar al zoo'n voorstel gedaan, maar was daarbij slechts door den heer Kant gesteund. Weth. Barnhoorn verzette zich er tegen, thans zóó maar weer een dergelijk voorstel in stemming te brengen; men heeft het niet onder oogen kunnen zien. De post werd goedgekeurd. Rioleering en werkverschaffing. Naar aanleiding van een op verzoek der commissie gemaakte berekening van het aantal man-weken arbeid, dat nog voor het aanleggen van de rioleering is te verrichten, berekende de heer Greeuw, dat er op 6 Maart nog 54 weken werk was voor het aantal werkloozen van tóen (de wacht- weken meegerekend). Indien dit juist was spr. betwijfelde het zou een betere regeling voor de werkloozen wenschelijk zijn. Spr. zei, dat B. en W. tegen de volgende vergadering dan een voorstel van de soc.- dem. fractie kunnen verwachten. De heer Opdam geloofde, dat er óver 20 weken geen werk meer is. De heer B r u u 1 merkte op, dat de heer Greeuw het rapport verkeerd uitlegde: het is 36 weken met inbegrip van de wacht- weken. De begrooting werd hierna zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld, behou dens tijdens de debatten daarin aangebrachte wijzi- gingen. Geen subsidie voor de burgerwacht. De voorzitter deelde mede, dat er een verzoek was ingekomen van de bur gerwacht om over 1937 weer subsidie te mogen ontvangen, en wel een bedrag van 75. B. en W. meenden hierop afwijzend te moeten adviseeren, gezien het besluit van verleden jaar om geen subsidie meer aan de burgerwacht toe te staan. De heer Schuyt wilde aan de bur gerwacht en aan den B. V. L. elk 50 geven. Dit voorstel werd verworpen met zes tegen vijf stemmen. Vóór waren de hee ren Barnhoorn Opdam, Schuyt, Sengers en Heine. De subsidies. Vastgesteld werd de volgende lijst van,, vereenigingen, aan welke subsidie zal wor den toegestaan: Bijz. Vrijwillige Landstorm, afd. Heiloo 15 Afd. Alkmaar v.d. Ned. Bond v d. diensthond 10 Witte Kruis voor T. B. C.-be- strijding 150 Ned. Ver. afsch. alc. dranken 10 Roode Kruis 25 Witte Kruis voor verstrekking van ijs 12.50 Afd. Heiloo v. h. Wit-Gele Kruis 400 Gezinsverpleging 500 Stichting badhuis v. h. Witte Kruis 400 Comm, malariabestrijding 70 Rijwielpad ver. „N.-Kennemerland 200 Vereen, voor M.U.L.O. 20 Bewaarscholen 500 R. K. openbare leesbibliotheek 25 Bibliotheek chr. jongenlingsver. 25 Openbare leeszaal Alkmaar 25 Volksunversiteit Alkm. omstr. 25 D. O. V. E. S. 25 Hollandsche Mij. van Landbouw 50 Afd. Heiloo v. d. L. T. B. 80 Fanfarekorps Eensgezindheid 50 Dep. Heiloo, Mij tot Nut. v. 't Alg. 25 Fanfarekorps St. Cecilia 50 Nat. Oranjebond, afd. Heiloo 10 Proef- en schooltuin Kennemerl. 10 Geitenfokvereen. Heiloo 15 Bond Pluimveeh. en Tamme Konijnenteelt 10 Comm. inz. tot bestudeering en bestrijding iepziekte 10 Ned. Ver. tot bevord. van arbeid v. onvolwaardigen 10 „Heiloo Vooruit" 190 Het mobilisatiekruis 10 Floralia-vereen. Heiloo 10 Belastingverhooging. De begrooting sluit in ontvangsten en uit gaven voor den gewonen dienst op 456.172.27 en voor den kapitaaldienst op 444.795.53. De opcenten op de gemeentefondsbelas ting blijven bepaald op 55, maar de ge meente zal worden geplaatst in de tweede klasse, wat dus belastingver- hooging beteeken t. Voorts zullen de opcenten op de perso- neele belasting gebracht worden op 145 tot 165, dat is een verhooging m e t 25. De heer Greeuw merkte op, dat dit de eerste belastingverhooging is, welke door het gemeentebestuur zelf wordt voor gesteld, elke vorige was opgelegd van bo- ven-af. Eenige cijfers uit de begrooting. De voornaamste ontvangstposten zijn uitkeering van het Rijk 17838.52, uitkee- ring wegenfonds 12500, rente en aflossing bouwterreinen 19595.53, uitkeering rijks grondbelasting gebouwde eigendommen 4600 en ongebouwde eigendommen 2428.57, opcenten grondbel. 10028.28, uitkeering 20 pet. personeele belasting door het Rijk 6705.40, opcenten personeele be lasting 55750. De post gemeentefondsbelasting, die het vorige jaar 20700 bedroeg, is nu verhoogd tot 24800. Het batig saldo van het G. E. B. is ge raamd op 29491.27, terwijl er op 3000 winst op de bouwterreinen wordt gerekend. De opbrengst der havengelden is 1000, staangelden kermis 1300 en vermakelijk heidsbelasting 2000, de hondenbelasting wordt geraamd op 900. De uitgaven beginnen met een nadeelig saldo van het vorig jaar, n.1. 14176.08. Aan rente geldleeningen 44878.52, aflossing geldleeningen 437li, subsidie burgerlijk armbestuur 27500. De rioleering, waaron der begrepen is de tewerkstelling van werk loozen, vordert 180000, de straatverlich ting 4300, onderhoud wegen 4000, ge meentereiniging 1500. Voor steun aan werkloozen is 2000 geraamd. Voor het bouwrijp maken en beplanten van terreinen (plan-Muijs) is 1600 uitgetrokken. ycoMMciotit 'nieuws KOEDIJK Inst. v. Arbeidersontwikkeling. Dinsdagavond werd door de afd. Koe dijk van het Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling een bijeenkomst gehouden waar de heer Praag uit Amsterdam een lezing hield over het onderwerp: „De worsteling der vrijheid." De voorzitter, de heer P. Mulder, gaf het wóórd aan den spreker die aanving met een blik te werpen, op de tijden van omstreeks een 1000 jaar geleden. Bij het groot grondbezit was de leiding in handen van de bezitters en de arbeiders werden als lijfeigenen beschouwd die als het ware aan den grond waren verbonden en bijna met de dieren van het land werden gelijk gesteld. Dit gaf in het platteland vaak aanleiding tot opstand om te komen tot vrijheid en een meer menschelijk bestaan. Zoo was het ook bij de industrie in de steden het geval. Spreker behandelde hierna den tachtigjarigen oorlog tegen Spanje met Oranje aan het hoofd van Nederland. Ook besprak hij dè vrijheids- worsteling in landen als Engeland en Frankrijk, waar de Fransche revolutie een geweldigen strijd te zien gaf. De vrijheidsgedachte is niet meer weg gegaan, wat ook naar voren kwam in de Russische revolutie, maar de vrijheid van ■ie i..assa vraagt naar medezerrponj-rhap in de gemeenschap. Men beschouwt dit als een recht om zich te laten gelden en mede zeggenschap in samenstelling van de be sturen te hebben, wat in de uitbx-eiding \an het kiesrecht naar vore.i kvain. Voor den huidigen dag is het nog weer de vraag naar economische vrijheid en medezeggen schap in het productieproces, hetwelk nog menigeen in een slavenpositie plaatst. Na de pauze wees spreker er op dat men de vrijheid niet beschouwen moet als los bandigheid om te doen wat men maar wil. Er is geen vrijheid zonder ordening. Wij hebben geen vrijheid in de dictatuur, het welk wij zien in enkele landen, doch de vrijheidsgedachte kan alleen tot stand komen wanneer de menschen in massa willen vechten voor democratie. In Duitschland wil men de menschen weer aan den grond binden en dan gaan wij weer naar een tijdperk van een eeuw ge leden terug. Daar heerschte een militaire tucht en daar is op het oogenblik een groöte armoede. Ordeningen zijn noodig om voor de werkers een betere bestaans mogelijkheid te verkx-ijgen. Daarom moe ten de vertrouwensmenschen naar vox'en gebracht worden om in de practijk te ver krijgen de vrijheid en een menschwaax'dig bestaan. Spreker behandelde den strijd in Spanje waar de kleine boeren en arbei ders stxüjden voor de vrijheid. Ook in ons land hebben wij te strijden voor ordening en vrijheid, wat is neergelegd in het Plan van den arbeid en daarvoor is noodig het werken van de massa. Er is geen socialis me zonder vrijheid en geen vrijheid zon der socialisme. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd geen gebruik gemaakt. De voor zitter zegde den spreker dank voor zijn leerzame rede. ook den musicus den heer Hartland werd dank gebracht. OUDKARSPEL Begrafenisvereeniging. De begrafenisvereeniging hield Maandag haar 25ste jaarvergadering, waarbij ze tevens haar 25-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende deze bijzondere vergadering. De heer A. de Jong is heden 25 jaar drager, waarmee wij hem van harte felici- teeren. De voorzitter zette uiteen, wat er in al die jaren in de vereeniging is gebeurd. Hier- uit blijkt, dat de vereeniging één der eerste was, die werd opgericht. B. en W., die als gasten waren uitgenoodigd, riep de voorzitter een hartelijk welkom toe. Voor de uitbreiding van de begraafplaats is een woord van hulde voor den raad zeker op zijn plaats. De dragers verdienen allen hulde voor de wijze, waarop zü steeds hixn plicht vervixllen. Een woord van dank bracht spr. nog aan de heeren A. Swager en S. Ton, die zich borg hebben gesteld voor de finan ciën. Onze vereeniging heeft haar taak, om mede onze dierbare afgestorvenen de laat ste eer te bewijzen, steeds vei-vuld op een wijze, die eerbied afdwingt en ik hoop dan ook, dat op plaatsen waar nog geen begra fenisvereeniging is, mannen zullen opstaan, om de taak der oprichting ter hand te nemen. Den heer P. J. Kat werd namens het be stuur een vulpen aaxxgeboden. Den heer A. de Jong, die 25 jaar de functie van drager heeft vervuld, werd een kistje sigaren aan geboden. De heer Kat dankte voor de woorden en het mooie geschenk. Spr. was er trotsch op, dat hij 25 jaar bestuurslid van deze vereeni ging heeft mogen zijn. Gehouden zijn één ledenvergadering en twee bestuursvergaderingen. Benoemd werd in de vacature voorlooper adviseur de heer A. Kroon. Het aantal leden is gestegen van 784 tot 796. Uitgevoerd zijn 15 begrafenissen. Verder gaf de secretaris een overzicht van het ontstaan der ver eeniging en een samenvatting van de werk zaamheden in de jaren 19121936. De vereeniging is begonnen met 561 leden. Ingekomen was een schrijven van den heer Wolfswinkel, begrafenisondernemer, waar in deze mededeeling deed, dat de prijzen zijn verlaagd. Verder deelde het bestuur mede, dat één volgkoets voor rekening van de vereeniging wederom voor één jaar blijft gehandhaafd. De heer A. Swager, die 17 jaar voorzitter van de vereeniging was geweest, bood met een geestig speechje een voorzittershamer aan. Burgemeester Wijnveldt dankte voor da uitnoodiging en voor de vriendelijke woor den, gericht tot het gemeentebestuur. Wanneer wij lazen een herdenking van een begrafenisvereeniging, dan leek dat wat vreemd, want bij een begrafenisvereeniging denken wjj aan den dood. Toen spr. hier bur gemeester werd, trof hem de plechtige be- aarding. Spr. feliciteerde het bestuur dan ook van harte. De heer C. Borst sprak woorden van hulde speciaal tot den voorzitter. De heer J. Keizer huldigde o.m. het per soneel, dat in moeilijke tijden achter het bestuur stond en bood het bestuur bloemen aan. Financieel verslag. Ontvangsten 1257,71, uitgaven 1250,59 1/2, totaal bezit 1793,85. De heeren J. Bood en G. Zeeman werden als bestuursleden herkozen. In de vacature-K. Schuit werd gekozen de heer H. Oud. Als adviseur werd herbenoemd de heer N. Carnas. OUDE NIEDORP Floraliavereeniglng. Maandagavond had ten lokale van den heer Feijs een algemeene vergadering plaats van de Floraliavereeniging. Voorzitter was de heer Leek. De ontvangsten hebben bedragen 637.02, de uitgaven f 636.48, saldo 0.54. Bij de boerenleenbank staat een bedrag van 38.85, totaal 39.39. Het vorig jaar bedroeg het kapitaalbezit 48.24, zoodat dit bezit met 8.85 is verminderd. De heer D. van Zoonen werd hierna her kozen tot lid van het bestuur. De tentoonstelling zal wederom plaats vinden en wel op 12 en 13 September. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een bloemencommissie. Tot commissie leden werden gekozen mevr. Doorn en mevr. Dekker en tot reservelid mej. Corrie Rootjes. De voorzitter merkte op, dat het vorig jaar klachten werden gehoord in vex-band met de levering van plantjes door den heer Kruit te Schagen. Bij onderzoek bleek, dat ook de vereenigingen uit den omtrek het vorig jaar niet gelukkig waren. Ook de be zorging was niet geheel naar wensch ge gaan. Besloten werd dit jaar wederom de plantjes bij den heer Kruit te bestellen, doch de vereeniging zal er op wijzen, dat een en ander behoorlijk verzorgd dient te zijn. Spr. hoopte ten slotte, dat vele leden planten zullen koopen, opdat de tent flink gevuld zal zijn. Tooneelu itvoering. Zondagavond had in de zaal van den heer Feijs een uitvoering plaats, wélke ver zorgd werd door de tooneelvereeniging „Molière". Opgevoerd werd een dolle klucht in drie bedrijven. De opkomst van het pu bliek liet zeer te wenschen over. Het dient echter te worden gezegd dat er verschillen de aardige momenten waren, welke door de vertolkers der hoofdrollen op verdienstelijke wijze naar voren werden gebracht. Een ge zellig bal besloot den avond. NOORDSCHARWOUDE Chr. Lantlarbeidersbond. Na een toespraak van den heer Muntje- werff, voorzitter van de afdeeling Beem- stex', werd alhier een afdeeling opgericht van den chr. landarbeidersbond, met aan vankelijk 10 leden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter W. de Jager, secretaris R. Wijnstra en penningmeester E. Haaksxna.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10