Vetwormpies IUROL doet ze verdwijnen! 1 APRIL KWARTAALABONNEMENT huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. ■Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. BERGEN Vrijwillig brandweercorps. B. en W. hebben aan den heer W. Ram pen, die lange jaren lid van het Vrijwillig Brandweercorps was geweest, op diens verzoek eervol ontslag verleend als brand meester onder dankzegging voor de aan de gemeente bewezen diensten en in diens plaats als zoodanig benoemd den slanglei der den heer C. F. Meijer. Aan den heer A. C. Morsch, die zéstien jaar bij het corps had gediend, werd op diens verzoek wegens vertrek uit de ge- gemeente als slangleider eveneens eervol ontslag verleend onder dankzegging voor de aan de aan de gemeente bewezen dien sten. Voorts werd op verzoek eervol ontslag verleend aan de heeren W. Wokke als kringsluiter-pijpleider- en S. Bakker als hooiwerker, en wegens verblijf buiten de gemeente aan den hooiwerker, den heer C. Moerbeek. Benoemd werden als brandweerlieden de heeren P. Druiven, D. Jonker en S. Kle verlaan en als hooiwerkers bij het corps de heeren A. Jansen en J. Th. Pepping. Gevonden: Paar lange bruine dameshandschoenen; heeren armbandhorloge; onderbreker van Indian-motor; vulpen met naam; rijwiel- plaatje in étui; hondenriem met riem en gesp; blauw geruite das; paarse portemon- naie met eenig geld; zangboekje; muts, blauw met rood draadje; naafdop van een auto; twee sleutels aan een ring; losse sleu tel; oud damesrijwiel. NOORDSCHARWOUDE Pater Henricus spreekt. In hotel „De Burg" te Noordscharwoude sprak Maandagavond voor een 350-tal toe hoorders pater Henricus uit Helmond. Na een inleidend woord van den heer Wil mink verkreeg de bekende spreker het woord, waarbij hij er op wees, dat het er om gaat, een politiek te voeren, welke verant woordelijk is voor God. Bij de bespreking van den priester in de politiek wees hij op de praehtfiguur van pater de Beaufort. Hier na behandelde spr. de diverse stroom ingen, welke momenteel opgeld doen. Welke ge daante zal de maatschappij tenslotte krijgen? De dictatuur van Rusland is godloos en mensehloos. Liefde bestaat daar niet. Er heerscht een ontzettende terreur. Inplaats van het solidarisme, dat men gedroomd had, kreeg men daar het staatskapitalisme. De dictatuur, gebaseerd op een sterk gezag en den roep om den sterken man verbergt een groot gevaar in zich. De invloed van de gods dienst zal daardoor verdwijnen. Alles gaat op in de collectiviteit en de rechten van den enkeling worden niet gekend. Het program van de N. S. B. is geheel van Duitschland overgeschreven. De N. S. B. is een filiaal van Hitier. Koningin Wilhelm ina zal geheel uitgeschakeld zijn, als Mussert aan de macht komt. De N. S. B.-pamfletten gaan al sterker te keer tegen de r.k. staats partij en de kerkelijke overheid, al wil men dan ook verzekeren, dat de N. S. B. een po sitief christelijke beweging is. Een dictator wenschen wij niet; Wij willen blijven gere geerd door onze koningin, gebonden aan de Grondwet. Het kabinet kunnen wij weg jagen, wanneer wij zulks wenschen, doch bij een dictator is dit niet het geval. De r.k. staatspartij is een jpariementaire partij. Als de staatspartij niet snel genoeg werkt, kan men er op aandringen, dat feller gewerkt wordt. Waar moet men anders heen gaan als katholiek? Het KDP-schuitje is lek en heeft niet veel te beteekenen. Spr. drong er op aan, te zorgen, dat de r.k. staatspartij als de sterkste partij uit de stembus komt. Dat is van belang voor de formatie van het kabinet. Een kabinet-Colijn achtte spr. niet ge- wenscht, daar de staatspartij daardoor teveel in de critiek komt. Roomsch-roode samen werking zou een ware beproeving zijn. Spr. besprak de mogelijkheid van een kabinet de christelijke partijen en de v.d. meer dan met Goseling als formateur, indien althans 50 zetels behalen. Van een parlementair kabinet kan niets komen, wanneer de a.r. ons program niet willen. Het idee van baron van Wijngaarden, die de leuze aanheft geen samenwerking met rood en een christelijke regeering zonder een bepaald program, vond spr. ten aanzien van het laatste, „geen bepaald program", als hazenpeper zonder haas. Spr. vond het el lendig, dat hierbij rood moet worden uitge sloten en liberaal dat voor ons even fataal is, of nog fataler, wordt ingeschakeld. Als soms de nood er toe zou dringen een roomsch-roode samenwerking te verkrijgen, dan dient in geen geval de christelijke poli tiek, bijv. t. a. v. de groote gezinnen, op den achtergrond te geraken. Machtswellustelingen en hokjesmakers zyn wij niet. Pater Henricus besprak in het kort eenige programpunten van de r.k. staatspartij, in de eerste plaats een christe lijke regeering tegenover het godloos gedoe Van dezen tijd. De politiek over het groote gezin. Voorts de Kamerleden steeds onder de oogen te brengen de ellende onder het volk. Zonder medewerking van anderen "kan de r.k. Kamerfractie niet veel bereiken. Zij blijft maar het een derde gedeelte. Voorts de werkverschaffing voor ons volk om het leger van werkloozen weer door productief werk de eigen boterham te laten verdienen. Ten vierde bepleitte spr. ordening om te komen tot een nieuwe maatschappij in den geest van Pius en Quadragesimo Anno. Het is de taak van de burgerij de Tweede Kamer leden te beïnvloeden in de richting die zij wenschen. (Applaus). Nadat pastoor van Noord nog het woord had gevoerd, werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze door den heer Wilmink gesloten. gaat het nieuwe kwartaal in. Indien U thans een neemt, ontvangt U alle nummers vóór 1 April GRATIS. WINKEL Diefstal. Door onbekende daders is van de stoomwals staande aan de Limmerschouw de gereedschapskist opengebroken en het gereedschap bijna geheel weggehaald. Ook van 'n ondernemer die langs den provinciale weg den boomaanplant verzorgen, wer den verschillende voorwerpen ontvreemd, o.a. palen en een grondboor. Van den da der of daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Districtsvergadering „De Tijdgeest". Door de Coöperatieve verbruiksvereeni- ging „de Tijdgeest" werd Dinsdag de jaar lij ksche districtsvergadering gehouden. De voorzitter deelde mede, dat de vereeniging dit jaar een omzet-vermeerdering van veer tig duizend gulden heeft gehad en een le den-vermeerdering van 123. Hierna hield mevrouw Lena Moll uit den Haag een rede over het nut der coöperatieve beweging. Deze rede werd met groote aan dacht gevolgd. Tenslotte traden Daan Pool en Tommy Bouman met buitengewoon veel succes op. Qemeenletaden WINKEL De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag in het gemeentehuis. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter was de heer Burgman loco burgemeester, wegens ongesteldheid van den burgemeester. De voorzitter sprak den Wensch uit dat de burgemeester spoedig hersteld moge zijn. Een wijziging van de gem. begrooting 1936 werd goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van de Schagen handeldrijvende industrieele Mid- denstandsvereeniging betreffende de Han- delswinterschool, vroeg de heer Engel of B. en W. geen aanleiding vonden om de subsidie te verhoogen, nu blijkt, dat er 10 leerlingen deze school bezoeken. De voorzitter antwoordde dat men geen aanleiding vond tot verhooging over te gaan. Het schrijven is eigenlijk te laat ont vangen. Diverse jaarverslagen werden voor ken nisgeving aangenomen. De heer H. Velthuijs is met ingang van 15 Januari j.1. benoemd tot gemeenteveldwach ter. De heer Dekker informeerde nog naar de verhooging van het salaris van den veld wachter waarop hij recht had. De voorzitter antwoordde, dat de ver hooging 15 Januari is ingegaan, gelijktijdig met zijn benoeming tot gemeenteveldwach ter. De verhooging kon niet eerder ingaan. Daarvoor kon men geen toestemming krij gen. De heer Engel merkte n. a. v. het proces verbaal van opname van kasboeken bij den gem.-ontvanger op, dat het totaal be drag zoo buitengewoon hoog was. Spr. dacht dat het niet juist was, dat er zooveel jaren achtereen loopen. De voorzitter antwoordde, dat hierin een verandering zal wörden aangebracht. In 't vervolg zullen er 2 jaren aaneen loopen. De heer M. J. Wolthuis werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o. L school alhier, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. In de hierdoor ontstane vacature werd na een bespreking in comité met algemeene stemmen benoemd de heer K. G. Noor te Nieuwe Schans. Aan mej. A. Koomen, onderwijzeres te Lutjewinkel werd op haar verzoek met in gang van 15 April eervol ontslag verleend. B. en W. hebben pogingen in het werk gesteld, om van de verplichting tot de be noeming uit de wachtgeldsters, ontheven te wor den- Benoemd werden vervolgens de leden der stembureaux voor de a.s. verkiezingen. Op voorstel van B. en W. hechtte de raad zijn goedkeuring aan het besluit van het Burg. Armbestuur tot verkoop van een perceel grond aan de provincie Noordhol land, groot 0.12.90 H.A. tegen den prijs van 1600 per H.A. Zooals ook reeds in meerdere gemeenten werd vastgesteld, werd de politieverorde ning zoodanig aangevuld, dat het is ver boden de openbare straat te voorzien van politieke leuzen, terwijl het vervoer van de daarvoor benoodigde ingrediënten verboden werd. Van de P.T.T. was een verzoek ingeko men een stukje grond achter het postkan toor te mogen koopen, voor het stichten van een gebouwtje voor de automatiseering der telefoon. B. en W. werden gemachtigd, de onderhandelingen te voeren. Bij de rondvraag bracht de heer Dekker ó.m. de brandblussching ter sprake bij den brand bij den heer Kistemakêr. Spr. be treurde het, dat de burgemeester er niet was, want die kan daarop feitelijk alleen antwoorden. De burgemeester heeft n.1. de hulp van Barsingerhorn ingeroepen vóór alle brandbluschmiddelen van Winkel wa ren aangewend. Daarover was spr. verwon derd. Spr. is niet tegen de hulp van Barsin gerhorn, maar het moet noodig zijn. Naar aanleiding van deze opmerking van den heer Dekker ontspon zich een vrij breedvoerige gedachtenwisseling over de brandweer en de brandbluschmiddelen, waarbij o.m. door den heer Kamp een rege ling met Barsingerhorn werd aanbevolen. Tenslotte stapte men van dit onderwerp af, om er, wanneer de burgemeester hersteld is, nogmaals over te spreken. Sluiting. £aiuU en Huinfoiw SCHAGEN. Paaschtentoonstelling. Te ruim 9 uur opende de voorzitter, de heer Wilken van Nieuwe Niedorp, deze 44ste tetoonstelling. Spreker memoreerde, dat deze dag voor Schagen en omgeving steeds met groote belangstelling tegemoet wordt gezien. In 't bijzonder heette de voorzitter welkom de Commissie van Bij stand, heeren keurmeesters alsmede het dagelijksch bestuur van de gemeente Schagen, van welke laatste de financiëele steun en medewerking ten zeerste werd gewaardeerd. Het is een verblijdend ver schijnsel, aldus de voorzitter, dat deze ten toonstelling in het teeken staat van eenige verbetering in den algemeenen toestand, waardoor we den komenden tijd met meer optimisme tegemoet kunnen gaan. Een schitterende collectie vee, schapen, varkens, kippen en konijnen is weer aan wezig, terwijl ook dit jaar de Gedempte Gracht voluit prijkt van de buitengewone stands van inzenders, die allen wederom getracht hebben het allerbeste aan te bie den. De vice-voorzitter, de heer Joch. Blaau- boer te Schagen, nam daarop het woord en memoreerde, dat het heden den dag was, waarop de voorzitter, de heer Wilken, 25 jaar lid van het bestuur is geweest. Spre ker huldigde de heer Wilken als een man aan wien de vereeniging in den loop der jaren veel had te danken. Het is de ge woonte, hetgeen helaas maar weinig voor komt, een gouden insigne hierbij uit te reiken. Spreker spelde hierna dit insigne den heer Wilken op de borst. Door mede des heerens Wilken's stuw kracht zijn wij ook de vele slechte jaren doorgekomen. Het was sprekers wensch, dat de vereeniging tot het houden van Paaschtentoonstellingen nog vele jaren cp den steun en dé hulp van den heer Wilken kon rekenen. (Applaus). De heer Wilken dankte de vereeniging voor het vertrouwen in hem gesteld. Het verraste spreker zeer aangenaam en, aldus de heer Wilken, had de secretaris hem wel eens mogen inlichten. De volgende bekroningen werden o.a. toe gekend: Vetvee: Voor de bestt en fijnste gemeste koe, met 8 breede tanden: 2e pr. 20, C. Butter Jr. te Oudkarspel. Voor de beste en fijnste gemeste koe met 4 breede tanden: le pr. 25, D. Haremaker te Beemster. Voor de beste en fijnste gemeste vaars, met hoogstens twee breede tanden: 4e pr. 5, W. Govers te Lutjewinkel. Voor de beste vette koe (melkgevend): le pr. 25, P. Donker Pz. te Twisk; 4e pr. 5, H. J. E. v. Hoorn te Wieringerwaard. Voor het beste vette kalf: le pr. 10, K. Gootjes te Dirkshorn; 2e pr. 5,*J. Morsch te Oudorp; 3e pr. 2.50, W. Govers te Lutje winkel. Wolvee: Voor de beste oonschapen van Texelsch ras, met of zonder lammeren, in te zenden 3 stuks: le pr. 10, N. Th Kaan te Wierin gerwaard, 3e pr. 5, P. Marrees te Beemster. Voor de beste overhouders: le pr. 10, J. Stammes te Nieuwe Niedorp; 2e pr. 7.50, Joh. de Veer te Schagen; 3e pr. 5, Joh. de Veer te Schagen; 4e pr. 2.50, C. Limpers te Wieringerwaard. Voor den besten ram, van Texelsch ras, geboren in 1935 of vroeger: 2e pr. 5, P. Marrees te Beemster. Voor den besten jarigen ram, van Texelsch ras: le pr. 7.50, P. Marrees te Beemster; 3e pr. 2.50, H. Mulder te Groet, Schoorl. Varkens: Voor de beste vette varkens: le pr. 10, Joh. C. Bruin te Burgerbrug; 2e pr. 7.50, C. Bieebaart te Schagen; 3e pr. 5, S. de Jong te Wieringerwaard; 4e pr. 2.50, Joh. C. Bruin te Burgerbrug. Voor de beste fokzeug met biggen, inge schreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkens stamboek: le pr. 15, P. Gootjes te Sint Maarten; 2e pr. 10, M. Kant te Winkel; 3e pr. 5, C. Wagemaker te Sijbe- karspel. Voor de beste dragende fokzeug, inge schreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire Varkensstamboek: le pr. 15, S. Borst te Heerhugowaard (Noord); 2e pr. 10, S. v. d. Wal te Winkel; 3e pr. 5, C. Wagen maker te Sijbekarspel. Voor den besten deltbeer, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire Var kensstamboek: le pr. 15, P. Laan te Op meer; 3e pr. 5, J. M. Klaver te Spanbroek. KENNEMERLAND. Zachtjes-aan begint het voorjaar op de groentemarkt zijn intrede te doen. Het gaat echter voorzichtig, want kwantums van eenige beteekenis komen niet voor. Er wordt hier weinig stook-goed geteeld. De algemeene verarming in den tuinbouw in het algemeen, doch voor Kennemerland in 't bijzonder, is aan dien kleinen aanvoer niet vreemd. Van de wintergroente dat zijn die welke den geheelen winter op de tuinen staan alsmede stapelgroenten is er ge noeg. De boerekool zakt af en spruiten wor den schaasscher; daarentegen is er een groote aanvoer van witlof. De prijzen zijn allerminst hoog, alleen voor goede kwaliteit spruiten en witlof was interesse. Ingevolge een van meerdere zijden gedaan verzoek, zullen we de prijzen vermelden per 100 st. en per 100 bos, hoewel alles en nog wat per gewicht te verkoopen meer en meer ingang vindt. Andijvie gold vrij hoog voor zoo vei le kwaliteit, de prijzen waren f 2.506.25, Bloemendaler kool bracht 2—4 op, Boe rekool 1.50—2.75, Gele kool 1—/ 2.50, Roode kool (behoorlijke kwaliteit) 25, Knolselderie 2—4.50 per 100 stuks. Prei maakte een prijs van 36, radijs 4 6, rabarber 6f 10.50 p. 100 bos. Sprui ten gingen weg voor 815, eerste soort, en 3—6 voor 2e s. Witlof maakte een prijs van 8—17 voor le s. en 46.50 voor 2e s. per 100 K.G. Spinazie waar van al een grooter aanvoer gold nog al; de prijzen waren 0.90—1.10 per kist (6 K.G. inhoud). De stapelgroente, als peen, uien, bieten en rapen, golden als de vorige week. De restanten vruchten waren duur. We noteerden voor Present van Engeland 26—33, voor goudreinetten 24—31 en voor keukenpeen 1621 per 100 K.G. Jifdscfiuptea Het Maart-nummer van )yDe Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verscheen het Maart-nummer van „De Wandelaar", geïllustreerd maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescher ming, geologie, folklore, buitenleven en toerisme, onder leiding van A. V. Fey. Al dekte nog kort geleden sneeuw de velden, dit neemt niet weg, dat de lente nabij is en het zijn geuren en kleuren van deze komende lente, die met deze afleve ring in huis komen. Daar is allereerst het artikel „Paschen op de Veluwe" door Simon de Waard, een met veel foto's en teekeningen van vogels; torentjes, land schappen en menschen opgeluisterde be schrijving van een Paaschvacantie met fietstochten door eenzame heidevlakten en droomende bosschen. Ook Jul. Terlingen was op de Veluwe en maakte een serie teekeningen van karakteristieke typen en hoekjes, waarbij de redacteur een causerie schreef met herinneringen aan sociale toestanden in het laatst van de vorige eeuw, waarvan menigeen zal opkijken. J. W. M. van de Wall geeft nieuwe bijzon derheden over „Valkerij in Nederland", terwijl van Menno Daalder's beschouwin- -wen over „Natuurreservaten in de Sovjet- Unie" het slot werd opgenomen. Een actueel verschijnsel is landverhuizing naar Zuid-Afrika. Eén van deze landverhuizers, Dr. G. J. Broekhuysen, begint in dit num mer een beschrijving van de reis. Een an der actueel artikel in een tijd van abnor- malen regenval en overstroomingen is „Water", door J. H. de Boer. Ornithologen onder de Tezers krijgen hun gading in de artikelen „De roerdompen" door B. Ster- kenburg en „De timmerman", door P. J. Schenk. Dr. A. C. de Koek schrijft ditmaal over „De afstanden der sterren" en F. G. o^er Fotografeeren. Ten slotte vallen nog te noemen de rubrieken gewijd aan tuinieren, kamerplanten en „De korte wandeling" met notities over het natuur leven in Maart, Paaschfolklore en voor- jaarsstormen, alles op de bekende wijze verlucht met foto's en krabbels in en bui ten den tekst, met als frontispice een teekening van Rein Stuurman: „Invallen de eenden." ÜsOatieel REDERIJKERSKAMER ,,'T ONTLUIKENDE ROOSJE". Tooneelvereeniging te Heiloo speelt „Beurskoorts", blijspel in drie bedrijven. Met het blijspelletje „Beurskoorts" van Max Reiman en Otto Schwartz gister avond in „De Rustende Jager" te Heiloo opgevoerd heeft de Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" een goede beurt ge maakt. En wanneer wij dat schrijven, be doelen wij hiermee niet de keuze, welke op zichzelf niet zót bijzonder is (waarover straks nog een woordje), doch meer de wijze, waarop dit tooneelwerk voor 't voet licht gebracht is. Dat was bijzonder wèl- verzorgd en in elk ipzicht lofwaardig. Men bemerkte uit elk gebaar uit elke dialoog en uit de vrij-moeilijke en ingewikkelde meer voudige gesprekken, dat hier sprake is van een serieuse voorbereiding en het succes is dan ook niet uitgebleven. Wat het gegeven betreft, dat is geïnspi reerd op het zwartmaken van de bekende figuur, welke men „schoonmoeder" pleegt te noemen, zij het dan geheel en al bezien van den komischen kant. De apotheker Emmerling, in wezen een eerlijk huisvader en een achtenswaardig persoon, is aangetast door de beurskoorts, een verschijnsel, dat tegenwoordig al meer en meer op den achtergrond geraakt, doch dat in den goeden tijd een vaak gesigna leerde ziekte was. Deze heer Emmerling verzwijgt voor zijn vrouw Lotte dat hij via zijn vriend Isi- door uit Brussel 10 Laura-mijnaandeelen gekocht heeft en dat is het begin van alle misère. De man wordt half zenuwziek van spanning eenerzijds en ingehouden geheimen anderzijds en wanneer dan tot overmaat van ramp zijn schoonouders op bezoek komen en deze „verdachte" aanwijzingen in zijn huwelijksleven ontdekken, wordt de zaak allengs meer gecompliceerd. Lotte's zuster Paula geeft zich „en pas sant" nog uit voor mevr. Emmerling als mr. Knesebeck (advocaat) zich komt voorstel len; de apothekers-assistent Lindeman heeft toevallig trouwplannen met de telefoonjuf frouw, die door den zenuwachtigen heer des huizes uitgescholden is en daarover haar beklag komt doen, kortom, het wordt steeds moeilijker om eruit te komen en tusschen al deze tafreelen wandelt de kostelijke figuur van dr. Lambrechts, die zijn vrouw Amalia maar rustig haar intiigeerend werk laat vol brengen, hopend, met dit paardemiddel haar van haar eeuwige wantrouwen te genezen. Het geheel is nogal doorzichtig, doch daarom niet minder grappig. Men voeJt reeds in het eerste bedrijf, waar de oplos sing ligt, doch en dat is de verdienste van het tooneelgezelschap men is toch benieuwd, hoe een en ander zich zal ont wikkelen. Deze familie-aangelegenhedenafwikkeling geschiedt op vlotte, onderhoudende wijze, werkelijk een verdiend compliment voor de spelers, die hier voor een lang niet gemak kelijke taak stonden. Peter Emmerling (A. Roest) is tot een creatie gemaakt, welke men nog langen tijd in prettig aandenken zal herinneren, waar lijk een figuur, waarmee het stuk kan staan en vallen en in dit geval dan in zeer gunstigen zin. Zijn vrouw Lotte (J. Roest- Bood) gaf keurig-ingehouden tegenspel, in het moment, dat haar alles volkomen dui delijk wordt wel wat te naïef, doch overi gens passend in het kader van dit kluchtige speL Dr. Lambrechts (C. Vennik) wij zei den het reeds was een rijke persoonlijk heid, uitstekend uitgebeeld en keurig volge houden. Doch ook zijn vrouw Amalia (C. de Jager) was gevoelig snibbig, een rol, aanvaardbaar in elke nuanceering. Hun dochter Paula (L Vennik) was een charmante verschijning, een luchtig rolle tje, vlot gespeeld en een lust voor het oog. Advocaat Knesebeck (N. Waal) sprak te gearticuleerd, deed minder vrij dan de an deren en had ook in zijn houding iets ver- wrongends, een opmerking, welke ook geldt voor de telefoniste (L. Vansteeg-Blokker), die helaas bepaald zwak spel leverde Lindeman, de apothekers-assisten (D. de Jager) verzorgde zijn kleine rol heel goed, evenals Christine de huishoudster (J. Renes-v. Gemeren), welke laatste iets aparts ten tooneele bracht en zeker een extra pluimpje verdient. De spelers moeten even rekening houden met de vroolijkheid in de zaal en niet pro- beeren er doorheen te praten, omdat er an ders te veel verloren gaat. Resumeerend, een goede opvoering, een stuk, ,,'t Ontluikende Roosje" waardig, een werk bovendien, dat in alle details goed uitgevoerd is en waarvoor den regisseur den heer P. van 't Veer, woorden van hulde niet onthouden mogen worden. Het uitstekend uitgebeelde décor van de fa. Groothuizen paste hierbij goed aan, evenals het kapwerk en de grime van de fa. Loevens. Den bezoekers van hedenavond wacht een vroolijke avond en ook zij zullen hun dank wel met een krachtig applaus onderstree- pen, evenals dat gisteravond geschied is. foimuieuws „WITTEBROODSWEKEN" IN DE HARMONIE. Adèle Sandrock spreekt nog Hollaadschl „Wittebroodsweken" is de titel van da Anny-Ondra-film, die deze week in de bios coop „Harmonie" vertoond wordt. Een Ondra-Lamae-productie, vervaardigd vol gens een oud recept Een hutspot van malle en ingewikkelde situaties, niet altijd even logisch met elkaar verbonden, waar Anny Ondra met een poppengezicht en slanke beenen doorheen tolt op de bekende manier. Haar partner is hier Hans Söhnker, een minder knappe uitgave van Willy Fritsch, terwijl Carsta Löck en Robert Dersay het tweede paar spelen. De geschiedenis is als volgt: Vlak voor het pasgetrouwde paar Ingeborg en Hans de huwelijksreis zal beginnen, krijgen beiden, zij van moederlijke en hij van vaderlijke zijde, zooveel goede raadgevingen tot be houd van hun zelfstandigheid in het huwe lijk mee, dat in den trein dit huwelijk al uiteenspat: de- bruid loopt namelijk in Halle de trein uit, met de hond, die haar man n i e t en zij w e 1 op de huwelijksreis mee wilde nemen en die de oorzaak wordt van een oorvijg. Ingeborg gaat dan met haar vriendin naar een wintersportplaats, waar de vTiendin, die werkstudente is, al eerder het werk van kamermeisje in een hotel heeft verricht. Ingeborg, die haar man wil toonen, dat zij ook wel werken kan, neemt er eveneens een betrekking als kamermeisje aan en wie Anny Ondra kent, zal zich wel eenige voor stellingen kunnen maken van de gevolgen Het spreekt vanzelf dat Hans. haar echt genoot, samen met zijn vriend Al ex al gauw ook in het hotel belanden, dat hier de zotste situaties uit voortvloeien en dat ten slotte toch alles voor elkaar komt. Blijft nog te noemen Adèle Sandrock, die in de film een oude Hollandsche juffrouw speelt en die haar Hollandsch nog niet heelemaal verleerd blij let te hebben. Als zij met haar lage stem plotseling, door al het Duitsch heen „och mensch, ben je nou heele maal geld" zegt, blijkt zij toch wel het beste te zijn, wat deze overigens amusante film te bieden heeft. TEXEL (Februari). Geboren: Albert, z. v. Harm Mast en Annigje Kiewiet. Trijntje Cornelia, d. v. Jan Jacob van der Vlies en Jannetje Neel- tje Koopman. Sijbrand, z. v. Pieter Dros en Marie Eelman. Harmen Anne, z. van Dirk Terpstra en Akke Zijlstra. Geertje, d. v. Simon de Waard en Pietertje Annetje Geertje Alderlieste. Gerard Cornelis, z. van Willem van Liere en Petronella Ver meulen. Jan, z. v. Reijer Daalder en Aat je Burgman. Gerbrand, z. v. Pieter Dros en Maria Burger. Hendrik, z. v. Cornelis en Grietje Schotanus. Ondertrouwd: PaulusSimon Kuiper en Elisabeth Drijver. Gerrit Dekker en Helena Johanna Trap. Leendert Roeper en Anneke van Lente. Getrouwd: Jan Hendrik Nieboer en Jacoba Slot. Pieter van Lente en Caroli- na Alida Buys. Albert Drent en Jansje Neeltje van Lente. Overleden: Jannetje Smit, 84 jaar, weduwe van Hubertus Leonardus van Dal- sem. Leentje Buys, 69 jaar, geh. met IJs brand Koppen. Naatje Kooger, 63 jaar. Willem Visser, 85 jaar, wedn. van Antje Koorn. Pieter de Ruyter, 62 jaar, geh. met Guurtje Kool. Grietje Slik, 85 jaar, geh. met Hendrik Eelman. Trijntje Cato- lina Mets, 65 jaar. CASTRICUM (Februari). Geboren: Petrus, z. v. A. Lute en C. Hollenberg. Gerardus, z. v. N. Bos en P. J. Kwanten. Theodora Maria, d. van P. G. Neelissen en G. Veldt. Beatrice, d. v. A. J. Reurts en L. C. Otto. Maria An na, d. v. W. Th. Ka.ndorp en B. J. Tromp. Hendrik Johannes Gerardus, z. v. J. G. Heideman en A. A. Twsik. Cornelis Oud, 6 maanden, z. v. H. Schram en H. Bruin. Antje Houten, oud 85 jaar, wed. van K. Munster. Lourens Boeljon, oud 76 jaar, wonende te Amsterdam. Ge rardus Aloysius Res, oud 83 jaar, z. van J. Res en G. M. Zon jee. Cornelis Paap, oud 74 jaar, wonende te Zandvoort. Aag je Dekker, wed. van J. de Zeeuw, oud 68 jaar. Barend Soep, oud 73 jaar, wonende te Amsterdam. Michiel Hofmann, oud 59 jaar, echtg. van A. M. Eereveld.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11