GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. AMSTERDAMSCHE BEURS De raad kwam hedenmiddag om 1 uur onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot bijeen. Afwezig de heer Keijsper, die bericht had, iets later te zullen komen. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 17 Februari j.L, nr. 79 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 21 Januari 1937, nr. 9, tot verkoop van strooken grond, gelegen aan en nabij het Kenne- merpark, aan de firma A. Hoekmeijer. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 3 Maart 1937, nr. 5, van hetzelfde College, mededeelende, dat de Regeering het voorshands niet wen- schelijk acht aan het toekennen van extra-bijdragen uit het werkloosheids- subsidiefonds aan deze gemeente de voor waarde te verbinden, dat de handelsschool moet worden opgeheven. Als voren. c. Een brief d.d. 3 Maart j.1., nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 7, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nicolaas Beetskade, aan J. Glas. Als voren. d. Een brief d.d. 3 Maart j.1., nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 7, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nicolaas Beetskade, aan P. Dekker. Als voren. e. Een brief d.d. 3 Maart j.L, nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 7, tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Nieuw- poortslaan, aan W. Timmerman. Als voren. f. Een brief d.d. 3 Maart j.1., nr. 87, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 14, tot verhuur van het perceel Laat nr. 167. Als voren. g. Een brief d.d. 3 Maart j.1., nr. 89 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 8, tot verhuur van een perceel weiland ge legen aan den verbindingsweg Jan van ScorelkadeHelderscheweg, aan Th. Morsch. Als voren. h. Een brief cid. 3 Maart j.1., nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 7, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandtstraat, aan J. Glas. Als voren. i. Een brief d.d. 3 Maart j.1., nr. 204, van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde begrooting van den keuringsdienst voor waren voor 1937, vastgesteld bij raadsbesluit van 18 De cember 1936. Als voren. j. Een besluit d.d. 24 Februari 1937, nr. 1£3, van hetzelfde College, inhouden de, dat, met handhaving overigens van het Raadsbesluit van 26 November j.1., nr. 23 A, voor vergoeding ex-artikel 101, le lid, in verband met het 8e lid, der Lager Onderwijswet 1920, voor de Juliaschool (U.L.O.) niet in aanmerking komt een be drag van 82.80, wegens kosten van een vakonderwijzeres in machineschrijven en stenografie, gemaakt in 1933. Als voren. k. Een brief d.d. 3 Maart 1937, nr. 3030, afd. V. H. M. O., van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, houdende goedkeuring van de bij raadsbesluiten van 17 December 1936 en 18 Februari 1937 vastgestelde verorde ning met betrekking tot de bezoldiging van het personeel aan de Handelsschool. Aangenomen voor kennisgeving. L Een brief d.d. 9 Maart 1937 van den heer Mr. P. Langeveld, berichtende de be noeming tot plaatsvervangend voorzitter van het scheidsgerecht aan te nemen. Als voren. m. Een verslag van het Centraal Bu reau voor verificatie en financieele advie zen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 1 Maart j.1., van den gemeente ontvanger. Als voren. n. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 3, 4 en 10 Februari en 4 Maart j.1., van het bedrijf der Gemeentereini ging, het Grondbedrijf, de ontvangsten van de afnemers van het Gas-, Electrici- teits- en Radio-distributiebedrijf en het Slachthuisbedrij f Als voren. o. Een brief d.d. 10 Maart 1937, nr. 180, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, daarbij de ontvangst berichtende van de bij raadsbesluit van 18 Februari j.1. vast gestelde verordening tot wijziging der Verkeersverordening. Als voren. p. Eén brief d.d. 10 Maart 1937, nr. 176, van hetzelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van de bij raadsbesluit van 18 Februari 1937 vastgestelde veror dening tot wijziging der Algemeene Poli tieverordening (maatregelen tegen orde verstoring). Als voren. q. Een brief dd. 8 Maart 1937 van de Commissie van toezicht op het L.O., ten ge leide van het verslag van den toestand van het L.O. in deze geireente over 1936. Voor kennisgeving aangenomen. r. Een adres dd. 15 Maart 1937 van de besturen der afdeelingen Alkmaar van den Algem. NederL Typografen Bond en van den Nederl. RK. Grafischen Bond en het correspondentschap van den Nederl. Chris- telijken Grafischen Bond, verzoekende het daarheen te leiden, dat het drukwerk der gemeente als voorheen weder over de ver schillende drukkerijen wordt verdeeld. B. en W. stelden afwijzend voor. De heer v. d. V a 11 had het adres met groot genoegen gelezen en was zeer be koeld voor het stencelwerk, dat noodig maakt dat de raadsleden een verdieping op hun huis moeten zetten. De uren die de ambtenaren aan het stensilwerk besteden zijn ook arbeidsuren. Spr. oordeelde het niet op den weg van de gemeente te liggen de werkloosheid te bevorderen en vroeg over het verzoek be richt en raad. De heer Woldendorp sloot zich bij dit voorstel aan. Spr. vond het stencelwerk niet geschikt. De cijfers komen slecht uit. De heer Appel: Nu blijkt wel, dat de raad het stencelwerk minderwaardig vinden tegenover het drukwerk. Ook spr. steunde het voorstel. Vooral de verslagen dienen gedrukt te worden. Mr. De Groot brak een lans voor het stencelen van de bijlagen. De verordenin gen en verslagen zijn gestenceld niet te be waren en dienen gedrukt te worden. De gemeentebladen worden tot 1 April nog gedrukt. Spr. wilde dus een spoedige beslissing. Mr. Leesberg vond het voorstel van B. en W. een flink voorstel. In het college zitten nog al deskundigen en men kan wel dansen al is het niet met de bruid. Wil men prae-advies dan moet het sten celen nog een jaar werken. Weth. v. Slingerland zeide, dat den Haag had opgemerkt, dat het druk werk een te hooge som vordert. Het stel- celwerk is goedkooper. Het college vindt het drukwerk ook beter doch het gaat om de centen en om nu na een proef van enkele maanden weer te veranderen, daar voelde spr. niets voor. De voorzitter wilde het besluit in ieder geval continueeren. De heer v. d. V a 11 handhaafde zijn voorstel en wees er op dat het voordeel geen voordeel is, als er arbeiders werkloos door worden en gesteund moeten worden. De proef is lang genoeg genomen om vergelijkingen te kunnen maken. Voor uitstel tot de begrooting gevoelde spr. niets. Weth. v. Slingerland: Wij hebben de goedkeuring nog niet op de begrooting. Mr. de Groot: Dat is niet klemmend. Er is niets tegen het uitbrengen van prae- advies. De voorzitter Behandeling bij de begrooting 1938 heeft geen zin. De heer S i e t s m a wilde aanhouding en tezijnertijd behandeling. Tegen het sten celen van het verslag had spr. ook groote bezwaren. Tegen het stencelen van de bijlagen had spr. geen bezwaar. De voorzitter: De moeilijkheid is, dat wy om het geld te vinden op andere posten moeten bezuinigen. De heer v. d. V a 11wat bezwaar kan er tegen zijn dat de raad van het college voorlichting ontvangt. Spr. wilde wel een paar maanden wach ten. Mr. Leesberg had daar tegen geen bezwaar. Aldus werd besloten. s. Een brief dd. 8 Maart 1937, nr. 1083 M/B. 1202, van den Minister van Sociale Zaken, berichtende geene financiëele mede werking te verleenen, ten behoeve van het bouwen door de Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" van 11 arbeiderswo ningen met bergplaatsen aan de Uiten- boschstraat (Raadsbesluit van 26 Novem ber 1936, nr. 20). Voor kennisgeving aangenomen. t. Een brief dd. 12 Maart 1937 van den Minister van Justitie, mededeelende, dat de strafgevangenis binnenkort weder in dienst zal worden gesteld. Als voren. Hierna ging de Raad in comité. £aatste éedchtm Ongecorrigeerd. ROTTERDAM TELT 600.000 ZIELEN. Theodorus Limpens geboren. Vanochtend heeft de gemeente Rotterdam haar 600.000ste inwoner kunnen inschrij ven. Om tien uur hedenmorgen kwam de 33- jarige reiziger Josephus Gijsbertus Adrianus Limpens, wonende Hofstedestraat 27 b ge huwd met Regina Gerhardina Tonies, op het bureau van den burgerlijken stand in het stadhuis aangifte doen van de geboorte van beider zoon Theodorus, die gistermid dag om 1 uur het levenslicht heeft aan schouwd. Hem werd medegedeeld, dat de nieuw geboren wereldburger de 600.000ste ingezetene van Rotterdam was. De burgemeester sprak tenslotte den wensch dat het 't gezin Limpens in alle op zichten in de toekomst goed zou gaan. RACE OVER DE STILLE ZUIDZEE. Amelia Earhart voor vlucht om de wereld opgestegen. Amelia Earhart is te Oakland (Californië) om 16.36 uur (plaats, tijd) opgestegen voor haar vlucht rond de wereld. Haar zwaar met benzine beladen toestel had een aanloop van 1200 meter noodig voor het van den grond los kwam. Ruim een uur nadat de aviatrice was ge start, stegen ook de beide groote Ameri- kaansche vliegbooten, de „American Clipper" en de „Hawai-clipper" op. Zij zetten evenals het „Vliegende laboratorium", zooals men het toestel van miss Earhart heeft genoemd, koers naar Honoloeloe, zoodat men van een spannende Oceaanrace getuige kan zijn. De route, welke mis Earhart zal volgen, gaat over Rangoon, Calcutta, Karatsji, Aden Khartoem, Dakar, Natal, Panama, Mexico- stad en zoo naar Oakland. De „Hawaï Clip per" vlieg in den geregelden dienst over de Stille Zuidzee, terwijl de „American Clip per" een proefvlucht naar Nieuw-Zeeland maakt. Een vlotte tocht. Het kustwachtstation heeft een draadloos bericht van Amelia Earhart opgevangen, volgens hetwelk zij om 8 uur Greenwichtijd op 2300 K.M. van Oakland verwijderd was. Voor kleine tuinen. Het snoeien van groenblijvende planten. De groenblijvende planten kunnen we verdeelen in twee hoofdgroepen n.1. heesters en coniferen. Bij het beplanten van een tuin gebruiken we altijd een zeker percen tage groenblijvende planten, opdat de tuin ook gedurende het winterhalfjaar groen zal zijn. Verschillende vroege soorten onder de bladverliezende houtgewassen krijgen nu weer jonge blaadjes en niet het minst daar om is thans de tijd aangebroken waarop we de groenblijvende, voorzoover deze dit noo dig hebben, snoeien. Groenblijvende hees ters zijn o.a. Prunus laurecerasus, of kers- laurier, Aucuba japonica, Hex of hulst, Buxus of palm, Prunus lusitanica of Por- tugeesche laurier, Osmanthus (deze ge lijkt veel op hulst mist echter de bessen), Hedera arborea of struikvormig groeiende klimop, Viburnum rhytidephyllum een sneeuwbalsoort met groote, groene, aan de onderzijde witviltig behaarde bladeren, Ligustrum evalifelium en andere soorten. Pyramidaal opgekweekt treffen we ge woonlijk aan de hulst, de Portugeesche lau rier en Buxus of palm. Van deze laatste zien we ook vaak kogels en andere meer ronde vormen. Daar Buxus kleine blaadjes en dunne takjes heeft zijn dergelijke vor men van deze plant gemakkelijk te ver krijgen. Gewoonlijk snoeiden we deze dan ook vrij stijf. Anders is het met hulst en Por tugeesche laurier. Bij het snoeien knippen we de takken die ingenomen moeten wor den terwille van den vorm, zooveel mogelijk terug tot op een zijtakje om te voorkomen dat de plant een te stijf aanzien krijgt. Overigens trachten we den pyramidalen vorm dus spitsen top, zooveel mogelijk te benade ren. Het moet echter in elk geval, ook di rect na het snoeien een zeer losse pyramide zijn. Van de kerslaurier snoeien we de uitgroeiende takken terug tot op een lager geplaatsten zijtak waarbij we rekening hou den met de plaats waar de plant staat en de ruimte die daar beschikbaar is. De breede, losse struikvorm is voor deze plant steeds het mooiste. De Aucuba maakt dik wijls enkele, van uit het hart der plant te voorschijn komende, frissche jonge scheu ten die boven de plant uit groeien. Het is wenschelijk om deze tot op een hoogte waar plaats is voor zijtakken, terug te knippen. Op dezelfde wijze handelen we met Viburnum rhytidephyllum. Van de struikvormige klimop snoeien we alleen en kele uitgroeiende takken wat terug. Ligus trum evalifelium kunnen we naar behoefte in verband met hun standplaats flink terug knippen, waarbij we den lossen breeden pyramidevorm aanhouden. A. G. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het *n voorrangsweg nadert). Hef voorjaar nabijl Zakenlieden, Hebt gij ook iet» NIEUWS aan te bieden} Weina, onze krant Komt in Stad en in 't Land Bij alle KOOPKRACHTIGE LIEDEN I t .yOOOOOOOOOOOOOOOOO<XX>OOOOÓOOW Stad en Omgeving. ALKMAAR PACKET. In een op 2 Maart j.1. te Amsterdam ge houden buitengewone algemeene vergade ring van de Mij. Alkmaar Packet werd breedvoerig beraadslaagd over de voorstel len van de directie en commissarissen aan de aandeelhouders om a. op de aandeelen groot 500 80 pCt. af te stempelen, zoodat elk aandeel van 500 wordt gereduceerd to. 100; b. het Maatschappelijk kapitaal te bren gen op 600.000, bestaande uit 6000 aan deelen van 100, waarvan geplaatst de af gestempelde 1200 aandeelen; c. den directeur te machtigen tot de uitgifte van hoogstens 1800 nieuwe aandee len van 100. Aangezien deze vergadering wettelijk in de plaats van vestiging Alkmaar moest plaats hebben, bleek een tweede vergade ring noodzakelijk. Hedenmiddag werd deze vergadering ten kantore van de Maatschappij aan den Voor- meer, onder voorzitterschap van den president-commissaris, de heer J. Goedkoop, gehouden. De voorzitter constateerde, dat de verga dering overeenkomstig de Statuten in Alk maar werd gehouden met in achtneming van de voorgeschreven termijnen en deelde mede, dat 8 aandeelhouders aanwezig wa ren, vertegenwoordigend 420 aandeelen. De notulen van de vorige buitengewone vergadering werden onveranderd vastge steld. Tot leden van de commissie tot vaststel ling der notulen van de vergadering werden benoemd mr. J. P. Bosman en de heer L. H Romunde. De hierna volgende voorstellen werden met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel van Commissarissen om wegens noodzakelijke afschrijving op de activa, de aandeelen af te stempelen tot op 20 pCt. bijgevoegd het woord: „eventueel". Voorstel van Commissarissen tot statuten wijziging, luidende: a. Artikel 4 wordt gewijzigd in: „Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 600.000, verdeeld in 6000 aandeelen van 100, waar van 1200 zijn geplaatst en volgestort". b. Aan artikel 25 wordt een nieuwe alinea toegevoegd, luidende: „De algemeene ver gaderingen van aandeelhouders worden ge houden te Alkmaar of te Amsterdam. In de oproeping tot deze vergaderingen zal wor den medegedeeld, de plaats waar en het uur waarop elke vergadering gehouden zal worden". c. In artikel 26 wordt in de eerste zin achter de woorden „Algemeen Handelsblad" en bijgevoegd het woord: „eventueel". Machtiging voor den Directeur der Ven nootschap, om op de aangenomen statuten wijziging de Ministeriëele verklaring van geen bezwaar aan te vragen, de door den Minister noodig geachte verandering aan te brengen, de noodïge notariëele acte of acten te passeeren en te teekenen en alles verder te doen wat er te dier zake mocht noodig zijn. Voorstel den Directeur te machtigen, om na het tot stand komen der statuten wijziging over te gaan tot de uitgifte van maximaal 1800 aandeelen van 100 a pari, waarbij aandeelhouders een voorkeursrecht kunnen laten gelden van één aandeel van 100 voor elke 100 bezit aan afgestem pelde aandeelen, mits van het voornemen tot uitoefening van dit voorkeursrecht bin nen 30 dagen na bekendmaking van deze uitgifte, op nader aan te geven wijze aan den Directeur is kennis gegeven. De voorzitter deelde nog mede, dat het recht van voorkeur uitgeoefend kan worden door inzending van coupon no. 19. Aangezien de rondvraag niets opleverde werd de vergadering met een woord van dank gesloten. TIEPELEN. Een oud spel, dat nog steeds beoefend wordt. Een plaatje in de krant van gisteren: Friesche folklore. En als onderschrift „een oud volksspel „typelen" genaamd. Bij dit plaatje hoort een praatje. Want wij leven in den tijd, waarin vele oude spelletjes, oude gebruiken, oude gewoon ten weer aan de vergetelheid ontrukt worden. Juist nu, in de dagen voor Paschen, denken wij aan al dat vroegere. We her inneren aan de Paaschvuren, aan de ge bruiken van Palmpaschen; wij denken aan het bekende notenspel van de Gronin ger vereeniging het „neutririegjen", dat gedurende de Paaschdagen weer gespeeld zal worden en dat zoo interessant is, dat vele niet-Groningers van nuchtere kijkers hartstochtelijke deelnemers worden! Let maar eens op, straks in den Stede- lijken muziektuin! Maar nu het tiepelen. Wij wisten niet, dat de Friezen dit spel ook kennen; wij dachten, dat het meer een specifiek Gro- ningsch spel was. Zelf hebben we vrceger urenlang „ge- tiepeld" en met veel genoegen denken wij aan dit spel terug, zóó zelfs, dat wij er hier iets van willen vertellen. Het „tiepelen" wordt overal weer iets anders gespeeld en nauwkeurig vastge stelde regels zijn er niet voor gemaakt. Ter Laan's woordenboek geeft vijf verschillen de speelwijzen aan, waarvan wij er één be oefenden in Noord-Groningen. 't Ging aldus: een onbeperkt aantal deel nemers werd in twee groepen gesplitst, die beurtelings speelden en verdedigden. Op een ruim plein werd een „hok" gemaakt, d.w.z. op den grond werd een vierkant getrokken van ongeveer 2 bij 2 meter. In dat hok nam een der spelers plaats, gewapend met „tiepel- stok" en „tiepel". De eerste was ongeveer 70 cM. lang, de tweede ongeveer 20 c.M. en deze laatste had twee spitse punten. De speler wierp nu met den eenen hand den tiepel omhoog, om hem daarna weg te slaan met den tiepelstok, precies zooals de tennisspeler een bal serveert. Maar hij sloeg niet in het wilde weg; het beste was, om den tiepel zoo laag moge lijk over den grond te slaan. Wantals hij gevangen werd door de tegenpartij (die zich verspreid had opgesteld!) was de spe ler af en kwam nummer twee aan de beurt, totdat het geheele team een beurt gehad had. Dan werden de spelers de verdedigers en omgekeerd. Dus: zorgen, dat de tegenpartij den tiepel niet kon vangen, voordat deze den grond geraakt had. Natuurlijk werd de tiepel wel gestopt met den voet of bleef hij ergens lig gen en dan moest een der verdedigers hem weer terugwerpen naar het hok. Werd de tiepel in het hok gegooid, dan was de speler ook af. Maar hij verdedigde zich met den tiepelstok (niet met zijn lichaam) en zorgde er voor, dat door een slag of tik het houtje buiten het hok bleef. De speler kwam dan pas goed in actie. Want hij mocht een slag op den liggenden tiepel doen. Door de spitse punt sprong het houtje omhoog en meteen werd het door den tiepelstok weggeslagen. Zoover mogelijk. Dat gebeurde drie keer. Wel mocht de tiepel ook nu gevangen worden, maar dat gaf weinig. Men voor kwam alleen, dat de tiepel niet te ver weg vloog. En dat was belangrijk, want na drie slagen taxeerde de speler den afstand tiepel- hok op zooveel maal de lengte van zijn stok en kreeg dan het genoemde aantal punten. Dacht de tegenpartij, dat de schatting te hoog was, dan moest deze gemeten worden. Had de speler te hoog getaxeerd, dan was hij af; had hij goed of te laag getaxeerd, dan kreeg hij het dubbele aantal punten, Het spel werd om 1000 punten (dus 1000 keer de lengte van den tiepelstok) gespeeld en het spreekt vanzelf, dat de door eiken speler van een team geslagen punten werd opgeteld. Winnaar werd het team, dat het eerst 1000 (of meer) punten had. Tenslotte was de speler ook „af", wan neer hij na drie slagen nog geen 5 lengten van het hok af was met den tiepel. En dan.... er werd gespeeld om geld! Vijf of tien cent per deelnemer en per partij. Geen grof spel dus, geen gokkerij ook. Het „tiepelen" is hier niet bekend, maar wij meenden naar aanleiding van het plaatje van gisteren wel iets meer te mogen zeggen van dit Noordelijke spel! ZANGAVOND. Ned. Vereeniging voor den Volks zang, afd. Alkmaar. Er waren heel wat nieuwe gezichten in de zaal; zouden we dit mogen beschouwen als een teeken, dat er eene hernieuwde belangstelling komt voor het streven van Volkszang? We hopen het van harte, want deze Vereeniging verdient het ten volle, dat haar onvermoeid werken voor een mooi deaal steeds meer waardeering on dervindt. Volkszang staat in Alkmaar reeds van 1914 af op de bres voor de verbreiding van het Nederlandsche lied en wij herin neren ons nog levendig den tijd, dat de afdeeling eene groote bloeiende afdeeling was, en een geheel gevulde groote zaal van de Harmonie een gewoon verschijnsel* In den loop der jaren heeft ook Volks zang door de tijdsomstandigheden haar ledental sterk zien inkrimpen, doch geluk kig zijn er verschijnselen, die er op wijzen, dat er een kentering ten goede komt; zij het dan ook langzaam, het ledental is weer stijgende. Sixma's leiding was als steeds voorbeel dig; hij is gesneden uit het hout, waaruit men leiders snijdt; onvermoeid staat hij voor het front en vuurt zijn troepen aan, hen opzweepende tot zingen uit volle borst. Mejuffrouw Annie Veenenbos, zangeres, ter afwisseling optredende, had een zorg vuldig gekozen programma, en vergastte de aanwezigen op menig fraai gezongen lied; haar succes was groot. Mevrouw G. OhlenBosman begeleidde den zangleider en mevrouw Verzijden Geus begeleidde de zangeres; beide accompagnatrices kweten zich uitnemend van hare taak. Met een kort pittig speechje sloot de voorzitter, de heer van Burken, den avond, waarbij hij dank bracht aan de medewerkers. AD. INT. van Donderdag 18 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste 1c Vorigi koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101»/, 4 Ned.-Indië 1934 lC0l8/1(l 5)4 Duitschl. '30 m. verkl. 30i5/lfi BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 162% Handel Mij. Cert. v. 250 2Ü6 Koloniale Bank 87 Ned. lnd. Handelsbank 173% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie "alvé 'x Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 74% Anaconda 49%6 74% 92% 282V, 346'/, 170'/, Betbleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. H t Kon, Petr. 759/16 3^6 - 503/m 349/16 I nn/l8 92 9'3/l6 535% 262 187 371/4 22.00 1751/4 200 409% 429% Perlak 125 Phillips Oil Shell Union 1 Tide Water 1 1 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber 4 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a Oude Deli 353% Senembah373% AMER. SPOORWEGEN. Atchison fopeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdivideni Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 42% 24Ö/u 1513/ie 347 290 301% 142 218 8%6 143% 137 316% 61% 48% 30% 110% 12%8 2.30-2.45 101% 101 29£-30$ 162% 206% 86 171% 72-% 282% 343-4 169%-i 73% 49%-% 73%-% 3 uhs 49S-7 33i-%$ 11% 90.%8 *h 526.301 258-9 185 38%-% 24 179% 200 407 4274-9* 128-30 42 24%« .4 15'Vw 343|-6 286 305-6 140 217 8-%a 144 136%-8 314 351 370-% 62% 47%.8 31-%» 109 11%.2 New-York 1.8215/io I.8218/i<j Londen 8.93)4 8.90 Berlijn. 73.60 73.56 Parijs 8.38% 9.39)4 Brussel (Belga) 30.82 30.80)4 Zürich 41.67 41.66 Kopenhagen 39.87)4 39.92 X Stockholm 46.07% 46.10 Oslo 44.90 44.92)4 Italië 9.65 Praag 6.40

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12