Agenda Het drukste jaar sinds het besan. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrollen Buddy Eb- sen en Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Port Arthur (hist.-rom.); hoofdrollen Adolf Wohlbrück en Karin Hardt. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Durf te leven (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Brian Aherne. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 18 Maart. Bioscoop Harmonie, 8 uur, voor de afd. Alkmaar v. d. Nieuw Malth. Bond, vertoo ning film Extase (rom.); hoofdrol Hedy Kiesler; spreker G. J. Selier. Toegang boven 18 jaar. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring door 't Ontluikende Roosje. Vrijdag 19 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Toonkunst. Zaterdag 20 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, jaarl. alg. verg. aandeelhouders Alkm. Exportveiling; om half 4 buitengewone aandeelhoudersverga dering. LA GUARDIA OVER DE DUITS CHE PROTESTEN. La Guardia heeft een verklaring afgelegd naar aanleiding van de door den Duitschen ambassadeur bij staatssecretaris Huil onder nomen stappen. Hij zeide: „De uitlegging, die de Duitsche regeering geeft aan het woord „satisfaktionsfahig" is volkomen juist. Eens te meer verheugt het mij, dat Hitier zichzelf zoo snel herkent. Ik wacht thans het volgende rapport van Dodd (den Amerikaanschen ambassadeur in Berlijn) af". RELLETJES TE CAIRO. Botsingen tusschen studenten en politie. Studenten, die naar men meent protestee ren tegen de Coëducatie, zijn vanmorgen in Giza (Egypte) in botsing gekomen met de politie. Er ontstonden vechtpartijen in de univer- siteitswijk aan de overzijde van den NijL De politie vuurde op de studenten, van wie een aantal gewond werd. De politie van Giza heeft Cairo verzocht alle beschikbare poli tiemannen derwaarts te zenden. JkooUtaaai Tlicuxos EGMOND A. D. HOEF Woensdagavond vergaderde de afdeeling van de r. k. Staatspartij. De voorzitter had gehoopt, dat de zaal, nu de afgevaardigde Groen zou spreken, geheel gevuld was; de opkomst viel hem niet mee. Hij heette den heer Groen en den pastoor welkom. Hij wilde de aanwezigen tot geestdrift voor de a.s. stemming opwek ken en wees op het hooge doel dat daarmee beoogd wordt. De heer Groen had tot onderwerp geko zen: Naar een nieuwe Maatschappij. Er gaat een golf van ongeloof en zedenbederf over de wereld. Met God wordt geen reke ning meer gehouden. De inzet voor deze verkiezing is voor de katholieken: terug naar God. Spreker wees op de gevolgen van den we reld-oorlog, die een streven naar onafhan kelijkheid deed ontstaan. Vele landen willen van eigen productie bestaan, waardoor het geheele ruilverkeer, waarop ons land aangewezen, is ontwricht. Het gevolg daar van is, dat er een beschermingspolitiek moet gevoerd worden. Noodig is echter een ordening, zoowel op industrieel gebied, als voor land- en tuinbouw. De organisaties moeten sterk gemaakt worden, opdat daarop de regeling kan worden afgewenteld. Na het geven van de richtlijnen voor de economische politiek behandelde spreker de sociale politiek. De nood op stoffelijk en geestelijk gebied maakt vele ontevredenen, die zeer ontvan kelijk zijn voor volksmisleiding, waarvan door de menners een handig gebruik wordt gemaakt. Spreker behandelde daarna het commu nisme als wereldbeschouwing, die God ge heel uitbant. Een beschouwing, die wel on derdrukt kan worden, zooals in Duitsch- land, maar daarmee niet is uitgeroeid. Dat kan alleen terugkeer naar God. Spieker he kelde ook 't nationaal socialisme, dat toch evenals het communisme naar den totalen staat voert. En onze N. S. B. mag wel zeg gen, dat we niet naar Duitschland moeten kyken, omdat zij andere ideëen heeft, uit haar geschriften blijkt haar nauwe ver wantschap. Tot slot zei spr., dat stemplicht een ge wetensplicht is. Hij spoorde alle aanwezigen aan, mee te werken om hen, die in de war zijn geraakt, weer op den goeden weg te brengen. De verkiezing van 1937 is een strijd voor of tegen God. Voor een kath. is daarbij maar één keuze. Na de pauze vroeg de heer Bruineberg, waarom het aftredende lid van der Bilt niet op de lijst der geadviseerd en voorkomt. Hij vreesde daardoor versnippering. De heer de Waard vroeg, hoe de fractie staat tegenover het plan-Deterding. De heer Groen zeide te begrijpen, dat er kiezers teleurgesteld zullen zijn, door het vervallen van den heer van der Bilt. Hij ge loofde niet aan versplintering, en wees den heer Bruineberg er op, dat hij binnen het Eert étalage? Dat is best! Maar d' advertentie doet de rest raam der kiesvereeniging gerust actie voor het aftredende lid mag voeren. Het plan- Deterding is niet in de fractie behandeld. Hij persoonlijk vond het mooi, omdat we daardoor enkele producten kwijt raken, had hij liever gezien, dat het over de clea ring had geloopen. Den heer van Dam, die de regeling van het bedrijfsleven onrechtvaardig vond, ried spr. aan, zich te wenden tot de organisatie. De voorzitter dankte den spr. en wenschte hem terugkeer in de Kamer toe. Na nog enkele besprekingen werd de bijeenkomst gesloten. Stad en Onujeoinq. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Men zegt, dat het wel eens begint te vervelen om alle dagen hetzelfde te moe ten doen, maar wij zouden op dien alge- meenen regel dan toch deze uitzondering willen maken dat het heelemaal niet ver velend is eiken dag wat over de kaas markt te schrijven, en nog veel minder om eiken dag weer de goede gaven te vermel den welke door stad- en landgenooten op ons bureau gedeponeerd worden. De vele postbewijzen die wij verwach ten zijn blijkbaar nog onderweg, maar inmiddels hebben verschillende Alkmaar- ders en zelfs een Hagenaar weer een daadwerkelijk blijk van belangstelling gegeven. Er zijn gelukkig nog altijd stadgenooten die, ondanks hun drukke bezigheden, hun gedachten zoo nu en dan eens even aan onze Alkmaarsche kaasmarkt wijden en dan bij zich zelf zeggen: wij mogen dat Comité van actie, dat niet voor zichzelf maar voor ons allemaal werkt, toch niet in den steek laten. Wij zijn toch ook Alk- maarders en geen menschen die aan deu kant willen staan om te kijken hoe ande ren het ook wel voor ons zullen doen. Natuurlijk denkt iedereen er zoo over, maar een mensch heeft vele gebreken en een daarvan is, dat hij wel eens iets uit stelt tot morgen wat hij beter vandaag had kunnen doen. Het is niet onze bedoeling hier een c.gtijdige Paaschpreek te houden, dus wij zullen er op het oogenblik maar niets meer over zeggen. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig en wij hebben veel geld noodig om onze markt doeltreffend te kunnen beschermen. Met vriendelijken dank aan de milde gevers laten wij thans de heden weer hier ingekomen bijdragen volgen: Fa. J. H. Eyssen's Kon. fabriek van verduurzaamde kaas 10. 2.50 5.— 2.50 2.50 K. Hart Szn. Dr. H. Hartong van Ark T. van Essen G. H. Schenke, Den Haag Totaal' 22.50 Er was gister een bedrag van 2435 en ons totaal bedrag is dus voor heden 2457.50. DE KLEINE DRENKELING. De moeder van het 4-jarig jongetje Raven, dat in het Kanaal door den jeugdigen Booy van den verdrinkingsdood gered werd, deelt ons mede, dat het ventje weer geheel in orde is en geen nadeelige gevolgen van zijn hachelijk avontuur heeft ondervonden. Zij verzoekt ons dit ter wille van de betrokkenen, die zoo spontaan hulp boden te willen vermelden, dat onmiddellijk na de redding met goed gevolg kunstmatige ademhaling werd toegepast door een buur man, den heer van der Linden, benevens door iemand die onbekend is gebleven. GEBOUW ZIEKENFONDS. Door de heeren J. en C. D. v. Reijendam, architecten N.I.V.A., is namens 't Algemeen Afdeelings-Ziekenfonds der afdeeling Alk maar en omstreken van de Ned. Maatschap pij tot bevordering der Geneeskunst aanbe steed het verbouwen van perceel Nieuw- landersingel No. 44 te Alkmaar. Ingeschre ven werd door: P. de Geus te St. Maarten f 7580, J. Bakker 4919, J. Hoekmeyer 5090, J. Huiberts 4737, F. H. Ringers en Zoon 5430, A. v. Tiel 5090, H. Vos 5275; laatstgenoemden wonen allen te Alkmaar. Het werk is gegund aan den heer J. Hui berts. HERSTEL WALMUREN AAN DE MIENT. Dat er met groote voortvarendheid ge werkt wordt aan het herstel van de wal- muren aan de Mient, hebben in de laatste dagen honderden stadgenooten kunnen opmerken. Vanmorgen is de afdamming van het water gereed gekomen en om kwart over elf is men begonnen met het uitmalen. Daarvoor wordt een machine gebruikt, die een capaciteit heeft van 300 kubieke meter per uur. Geen wonder dat het water haast zichtbaar zakt. Over een paar dagen zal de gracht, onvoorziene om standigheden voorbehouden, drooggelegd zijn. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Voor een belangstellend gehoor hield gis teravond in de Luthersche kerk de heer S. Stoel uit Utrecht een lezing over de werkkampen van de centrale voor werkloo- zenzorg. Nadat in het afgeloopen jaar 5000 werk- looze jongens in de kampen hebben gewerkt, ging de Centrale hare zorg ook uitstrekken tot werklooze meisjes en tot de vrouwen der werkloozen. De eerste worden opgeleid tot huishoude lijk werk (velen vonden daarna een betrek king), de laatste krijgen gelegenheid tot uit rusten van de zware zorgen die op haar drukken. Ieder, die ooit met werklooze ge zinnen in aanraking kwam, weet hoe noodig dit is. Tot slot vertoonde spreker een groot aan- I Weecéecidht naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 18 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,9 m.M. te Janmayen. Laagste barometerstand 737,8 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 19 Maart: Meest matige zuidelijke wind; zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring; waarschijn lijk enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Zacht voorjaarsweer met kans op regenbuitjes. De depressie in het westen bleef met de kern ten westen van Ierland, een daalgebied trekt over Frankrijk. De hoogedruk in het zuidoosten nam af, die op Groenland en in noord-Scandinavië nam weer toe. In zuid- Scandinavië is de vorst weer in lichten graad teruggekeerd en er valt weer veel sneeuw in midden-Scandinavië. Op IJsland daalde de temperatuur plaatselijk tot-minus 21 graden Celsius. In Duitschland is de tem peratuur vrij veel boven normaal en de lucht ten deele opgeklaard, alleen in het noordoosten valt nog regen. In Frankrijk valt in het zuiden en oosten vrij veel regen bij zwakken wind met een enkele regenbui. De Britsche eilanden zijn geheel onder invloed van de westelijke depressie, Schotland is de wind oost en de tempera tuur vrij laag, in Engeland en Ierland valt regen bij zuidelijke winden, bij het Kanaal is de wind krachtig uit zuidwest. Achter de ressie waaien op den oceaan overal noorden winden, zoodat in verband met de koude in Groenland en IJsland op den duur weer eenige daling van temperatuur waar schijnlijk is. Voorloopig is nog weinig ver andering te wachten en blijft het nog zacht met af en toe regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.38 uur tot 5.38 uur licht op. WINKELPAND WORDT VERBOUWD. Naar wij vernemen is het winkelpand in de Langestraat, bewoond geweest door den heer Spanjaard, door tusschenkomst van de firma Appel Matthijsen onderhands ver kocht. Het ligt, naar Vij vernemen, in de bedoeling, dit gebouw tot een modern win kelpand om te bouwen. UITSLAG AANBESTEDING. De uitslag van de door B. en W. van Heiloo op 17 Maart 1937 gehouden aanbe steding van den bouw van een U.L.O. school, waarvan wij gister reeds de hoogste en laag ste inschrijvers publiceerden, is als volgt: J. M. N. Stam te Alkmaar 19.200, J. Kalf te Beverwijk f 20.540, F. A. de Geus Zn. te Heiloo f 21.300, N. Bijl te Bergen (N.H.) 21.380, IJ. Kroonenburg te Heiloo 21.421, H. Hagen te Den Helder 21.465, A. Castri- cum te Beverwijk f 21.970, N. Tromp te Alk maar 21.999, J. J. Feijen te Heiloo 22.063, Doedens en Schilder te 't Zand (N.H.) 22.275, J. Schuit te Egmond a. d. Hoef 22.640, Fa. M. v. Steeg te Heiloo f 22.840, G. Kuijpers te Hoogwoud f 22.970, P. Bot te Heerhugowaard 22.995, P. Smit te Alkmaar 23.190, D. Langedijk te Heiloo 23.400, P. Buis te Oudorp 23.430, Crum Visser te Alkmaar 23.757, J. M. Henselmans te Lim- men 23.845, P. Scheepbouwer te Castricum 23.949, IJ. K. M. Kops Zn. te Heiloo 23.950, S. de Vries te Zaandam f 24.100, P de Nijs te Castricum 24.210, J. N. Schuit te Alkmaar 24.600, R. Kuijper te Heiloo 24.625, W. Uit terlij k te Wieringerwaard 24.715, P. Dekker te Harenkarspel 24.730, N. J. Schaap te Alkmaar S 25.370 J. v. d Velde te Balk 27.900, Fa. Gebr. v. Rijswijk te Haarlem f 28.247, L. Kooi te Groningen 830. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: le. D. Visser te Julianadorp, rechtercom missaris mr. Fruin en curator mr. Veldman. 2e. J. Löhr, landarbeider te Middenmeer, rechtercommissaris mr. Ledeboer en curator mr. Thomas. DIRIGENT BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer Johan Brands is benoemd als dirigent van het Gerefor meerd Mannenkoor Haarlem te Haarlem. JAARVERGADERING VER. „STILLE STRAND". Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het Hotel-café-restaurant van den heer Lon- don. De voorzitter, de heer Badenhuizen, opende de vergadering met een woord van welkom en hoopte, dat de zomer van dit jaar gunstiger weer zou brengen dan die van 1936. Het ledenaantal was door diverse om standigheden als ongunstig weer, slechte economische omstandigheden, iets terug- geloopen, maar het bestuur hoopte dat het verwachte mooi weef van den komenden zomer weer van gunstigen invloed zal zijn. De jaarverslagen van den secretaris, penningmeester en het verslag van de kascommissie werden onder dank vastge steld. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het leden-aantal momenteel 340 bedraagt, maar dat men dat zal trachten op te voe ren tot 500. Voor dit aantal kan met gemak een plaats op het door de vereeniging gepachte deel van het strand te Bergen aan Zee worden gevonden. De verhouding tot de Bad-Exploitatie Maatschappij en die met den heer van Reenen kan uitstekend worden genoemd. Op 16 Augustus j.1. hield de Alkmaar sche Reddingsbrigade op het „Stille Strand" een geslaagde oefening, waarbij de reddingsmiddelen in goeden staat ble ken te verkeeren. De begrooting 1937 werd overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. De contributie is op 2.per jaar gehandhaafd. De aftredende bestuursleden J. Leeg water, J. Langeberg en A. Oosterlee wer den herkozen, terwijl in de vacature van den heer H. van den Bogaerde werd ge kozen den heer J. Hoogervorst. De loods zal op 15 Mei a.s. worden ge opend voor het inbrengen van goederen. De heer Badenhuizen, die juist 10 jaar het voorzitterschap bekleedde, werd bij monde van den heer Oosterlee gehuldigd, die hem namens het bestuur een bloem stuk aanbood. Op voorstel van den heer Woelders I werd besloten een tweede zwemvest te schaffen, omdat er op het stille s nooit genoeg veiligheid voor de lede' zijn. Eveneens werd op voorstel var heer Woelders besloten medewerkL verleenen aan een door Dr. Louis te den cursus in het opwekken vs levensgeesten bij drenkelingen. De heer van der Veer, voorzitter Strandcommissie, besprak nog 1 orde-maatregelen, waarbij mocht v geconstateerd, dat ondanks alles de* pline onder de leden goed mag V genoemd. Met het uitspreken van de hoop 1 gunstig seizoen sloot de voorzitter1 de vergadering. UITWATERENDE SLUIZEN In de Dinsdag ten stadhuize te"1 gehouden vergadering van dijkgj*11 hoofdingelanden van het hooghei- schap van de Uitwaterende Sluia Kennemerland en Westfriesland iP" ten tot splitsing van de functie va1®- taris-penningmeester, tot dusver Pd door den heer mr. P. A. Offers (8®r Rotterdam vertrokken is). Tot srjs werd benoemd de heer mr. JJU® alhier en tot penningmeester de far- R. Kooiman te Purmerend. SELSKIP „FRISO". Moandeitojoun hat „Friso" synpun halden yn café van Doorn. Net folie minsken, mar oars ,ro®d slagge joun. De hear Grondsma drfoar ut De Stoppelaar, J. F. 'e Gr. /iter Jelles. Hwa 't de hear Grondsmi ris heard hat, dy wit ho moai as d$T» Spitich det it greatste part feréden net op komd wier. De hear Olivier droech foar üfj<ro- gende Fryslan" op in tyge ta ■v*T)®& wize. Wy hawwe in lytse forlottin>k*en dy 't aerdich fortier jouch en eknróg. De Grinzers, dy 't nei hjar eü«ar- komste ek yet erkes kamen, wietigge wolkom en hawwe hjarren wol akke. In aerdige „band" spyle de Früeten en oare mesyk en hat de ljue di® lif ten. It wier al let ear 't min der eS* «ie. In biwiis det it der gesellich i DIERENBESCHERMÏN In zwervenden toestand op Rijks straatweg zijn aangetroffen eeiS h®r~ dershond (teef) en een jonge i» d® Julianastraat; kenteeken: cyp* wit achtervoetje. Eigenaars of ebbers kunnen zich tusschen 6.307.3*" ver voegen bij den heer C. Verwerd®® tour dierenbescherming, Baanstraatmaar. HET WITTE VIS. Meermalen ongemotiveerde contributieverlag. BLOMENTENTOONSTELLING TE HEEMSKERK GEOPEND. Toespraak van minister Deckers. Onder groote belangstelling is gistermid dag in een der zalen van het kasteel „Mar- quette" door mr. dr. L. N. Deckers, minister van landbouw en visscherij, de groote bloe mententoonstelling geopend, welke tot en met 23 Mei in het fraaie wandelpark wordt gehouden. Na een begroetingsrede van burgemeester W. J. M. A. Vreugde wees de minister er op, dat ondanks de ontzettende moeilijkheden, waaronder de land- en tuinbouw gebukt gaat, deze zich niet laten ontmoedigen. Wat door eendracht is tot stand te bren gen, bewijst deze tentoonstelling, waar uit Noord en Zuid de meest bekende kweekers alles in het werk hebben gesteld om deze expositie tot een evenement te maken. Hartelijke hulde bracht spr. aan de initia tiefnemers voor hun moed en energie en aan de familie Gevers, die het mooie park voor dit prachtige doel beschikbaar stelde. De minister besloot zijn toespraak met den wensch, dat door deze tentoonstelling de inzenders hun kennis zouden verrijken in het belang van hun bedrijf en dat de bezoe kers, behalve van den geur en de kleur van de bloemen, ook zouden genieten van de schitterende omgeving. Met de hoop uit te spreken, dat duizenden in de komende weken „Marquette" zouden tal lichtbeelden van de kampen en van het I bezoeken, verklaarde minister Deckers de door de bewoners volbrachte werk. I tentoonstelling voor geopend. Het badhuis het zorgenkind. In het café Central aan het Hofplein had gisteravond de algemeene ledenvergadering plaats van de afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis. De vergadering, die drukker bezocht werd dan gewoonlijk, werd geleid door den voorzitter, den heer D. G. G. Mar- gadant, die te ruim 8 uur de vergadering met een enkel welkomstwoord opende. Na de gebruikelijke mededeelingen volgde de voorlezing van het jaarverslag 1936. Dit jaarverslag maakt o.a. melding van het ledental. Het aantal leden bedroeg per 1 Januari van het vorig jaar 6273. Per 1 Januari 1937 bedroeg het ledental 6260. Bestuurswijziging. Wegens het neerleggen van zijn practijk en het daarop gevolgd vertrek uit Alkmaar, heeft het bestuur afscheid moeten nemen van den voorzitter dr. J. H. Pameijer, die sedert 21 October 1921 voorzitter van de afdeeling was geweest. Dr. Pameijer heeft in die lange reeks van jaren met krachtige hand de afdeeling be stuurd en onvermoeid gearbeid aan de groote taak van Het Witte Kruis. De bouw van het nieuwe magazijn en de moderniseering van het badhuis kwamen onder zijn presidium tot stand. De belangen van het Witte Kruis en de onverzwakte handhaving van zijn principes verdedigde hij met kracht. De afdeeling is hem voor zijn toegewijden arbeid zeer grooten dank verschuldigd. In een bijzondere bestuursvergadering op 18 Augustus waren het bestuur der afdeeling en het personeel van het magazijn in de gelegenheid van zijn voorzitter afscheid te nemen; aan dr. Pameijer werd een fraaie zilveren broodmand aangeboden. In de ledenvergadering van 2 November 1936 heeft de afdeeling haar erkentelijkheid aan den scheidenden voorzitter betoond, door dr. Pameijer te benoemen tot eere-lid van de afdeeling Alkmaar. Als opvolger van dr. Pameijer werd tot voorzitter gekozen de heer D. G. G. Marga- dant, terwijl tot lid van het bestuur werd benoemd de heer J. Lourens, arts te Alk maar. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Huting, werd voor zien door de benoeming van den heer P. W. Beemster. De beide andere R.K. vacatures bleven nog onvervuld. Magazijn. Het jaar 1936 is het drukste geweest sinds het bestaan der afdeeling. Het aantal aanvragen voor verplegingsartikelen be droeg 2330 (v.j. 1957); het aantal uitgegeven verplegingsartikelen 3434 (v.j. 2876). In de maanden November en December is het voorgekomen, dat weken acht# vrijwel het gansche materiaal, waaronbegrepen de 115 bedden, bij de leden in £ik was. Toch is aan alle aanvragen len wor den voldaan, al moest daarvohier ter stede materiaal worden bijgek« Meerdere malen werd boven- in nood gevallen aan zuster-afdeelinge: den om trek materiaal in bruikleen gegi, o.a. aan de afdeelingen Egmond aar®n Hoef, Ursem, Oterleek en Heiloo. De magazijnmeester, de heel Vóórhaar en zijn assistent G. Schrasser aben roet grooten ijver en toewijding ai® groote drukte het hoofd geboden, w'oor hem een woord van erkentelij kheidzij n plaats is. In vele gevallen moest na duitingsuren en zelfs des nachts worden glpen. Aan de ontsmettingsinrich: van het Witte Kruis werden ter ontgting afge geven: 383 bedden voor vossen en en kinderen, 398 moltondeken 163 hand doeken; 25 dekens en 4 linneioeken voor kamerschermen. Aan ontsttingskosten werd besteed f 819.80 (v.j. 1.69). Aan 109 personen (v.j. 84)werden 397 (v.j. 317) porties ijs verire van uit het magazijn. Hiervoor werd bstd een bedrag van 64.53. Aan het verplegingsma.'ritl werd weder de uiterste zorg besteed, laichaf en ver nieuwing van materiaal volen geregeld plaats. Uitzending. Het aantal aanvragen :>t -Jzending naar de herstellingsoorden v» Ht Witte Kruis betrof 10 vrouwelijke sn l mannelijke patiënt (v.j. 14 en 2), vdkrmet steun van de afdeeling werden opfnenen in „Heide- heuvel" te Hilversum ei„losch en Heide" te Blaricum. Het aantal verpleegd*el bedroeg 473, waarvan 389 met steun ór afdeeling, waar voor werd uitgegeven 1319. Financiën. Aan contributies werddit jar ontvangen 9741,40 (v.j. 9982.50). Van le gemeente Oudorp mochten wij eej subside van 50 ontvangen. Wederom hebben veléleden hm contri butie verlaagd tot het églemertaire mini mum van 1. Hoewel ii sommije gevallen deze verlaging gemotivetd was, moest het bestuur toch ervaren, dfckele leden weinig rekening hielden met h«ji}eit, dat men door zijn bijdrage een zeer" rottige instelling steunt en bij het eerste '•Voep op het ma gazijn artikelen ter berei ding krijgt, die de geringe contributie vel^ntallen malen in waarde overtreffen. Onbegrijpelijk is het -aarom dat ver scheidene leden, die sof' vele wellen een bed en ander materiaal*) huis hebben ge-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2