Agenda ycouinciaal 'fliemas EGMOND BINNEN JCuHsi en W etenschap Jngeaonden Stukkeu JCeck 6L ScPiool £ucfitoaact Weec&ecUht Vcaag* Aan&od AMSTERDAMSCHE BEURS Hoofdpijn, Kiespijn. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Wittebroodsweken (komedie); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Castra Löck, Adele Sandrock. Toe gang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op gejaagd (sens.); hoofdrollen Oscar Homol- ka, Constance Bennett en Douglas Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wo die Lerche singt (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Lucie English, Hans Söhn ker, Fr. Imhoff. Toegang voor eiken leeftijd Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Droomer (rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Hilde Weissner, Hilde von Stolz. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 19 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Toonkunst. Zaterdag 20 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, jaarl. alg. verg. aandeelhouders Alkm. Exportveiling; om half 4 buitengewone aa; deelhoudersverga- dering. Zondag 21 Maart. Te Stompetoren, opvoering van „Muggen om de kaars" door „Aurora". Zaal O. de Vries te Oterleek, tooneel- uitvoering Kunst naar Kracht. Zaal Nic. Schuyt te Schoorl, optreden Willy Derby. Zaal Groot te Koedijk, dansen. Zaal E. van Mol te Rustenburg, bal. L. T. B. Donderdagavond vergaderde de alde ling Veehouders van den L. T. B. De op komst was matig. Dè voorzitter, de heei Zuurbier, deelde mede, dat hij in opdracnt van een vorige vergadering de besturen van eenige organisaties had opgeroepen t.ct een bijeenkomst ter bespreking van den z g. Duinweg. Op deze bijeenkomst, die onder zijn leiding had gestaan, was een comité van actie gevormd. van Zaterdag 20 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 I0l"/J 4 Ned -Indië 1934 1017a 5)4 Duitschl '30 m. verkl. 29'/» BANK-INSTELLINGEN, Amsterd Bank Handel Mü Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford 282 Philips Gloeil. Gem. Bezit 3323/« Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather t CULTUUR MAATSCH. H. V. A. ïeoy, 2u3 84 170 71»/; 1689/16 70J/4 47»/i6 70i/, 3''4 471/4 31u/i6 11% 86'3/je 83/4 .5191/4 Java Cultuur 250 Ned. Ind. Suiker Unie. 1797/, Vorstenlanden 393/g Dito actions 25.00 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.175V, 175V< Redjang Lebong 201 20Uya PETROLEUM. Dordtsche Petr. 395i/s 4021 Kon. Petr418 4224-31 Perlak 12/»/4 127 Phillips Oil 40V, 41'/a Shell Union23»/,, 239/.,-5 Tide Water15»/,6 154,-1 RUBBERS. Amsterd. Rubber 333*/4 338-1/. Deli Bat Rubber 2/8i/, 299-30J Hessa Rubber 298 297-8 Oostkust 137i/i Serbadjadi211 21 P/4 Interc. Rubber8'Vie 7'Vio-V# SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 140 1417,-2 Scheepvaart Unie 1351/» 137-7, TABAKKEN. Deli Batavia308 310 Oude Deli3401/» 346 Senembab356y4 3531/,-9 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 591/» 591/» Southern Pacific45 46IJ/1()-9 Southern Railw. Cert. 281 Vio 30!/j Union Pacific1061/» 1077, Canadian Pac.U5/;o H7ö §Noteering per 50 x) ex-coupon thxclaim. *Exdividand. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York Londen Seriën Parijs Brussel (Belga) Zlirich Copenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 101% 204 843/4 169 72V.-V4 89 283 34U-3 170 71 487,-1/4 70-13/4 3% 481/.-'/# 321-47# 11% 877.-7» 87. 5243/4-5 255 183 40-7, 25 1.827/s 1.8278 8.93)4 8.93 73.55 73.42^2 8.39a/4 8.3974 30.80 30.79 41.64)4 41.65 39.90 39.90 46.07 K 46.10 44.90 44.90 9.35 6.38)4 Vijf nieuwe leden waren tot de afdeeling toegtreden. Er zullen weder 3 silo's worden bijgebouwd. Een deputatie uit Alphen aan den Rijn had de silo's hier gezien; vermoe delijk zal daar ons model gehuurd worden, waarvoor 5 per silo is bedongen. Besloten werd, dat de huur voor het opzetstuk voor de leden 0.50 per dag zal bedragen. Er zijn voor het ensileeren 2 gummigieters gekocht. Besloten werd er nog 2 bij te koopen. De huur hiervan zal 25 cent per silo zijn. Aan vragen om het opzetstuk moeten schrifte lijk bij den heer J. Liefting worden be zorgd. In het jaarverslag bracht de secretaris een eeresaluut aan Pater Caron, die hier den stoot had gegeven aan den silobouw. In het aantal leden was een flinke vooruitgang; van 19 was het opgeklommen tot 37. Ove rigens klonk er uit het verslag een mineur toon. De economische toestand was slechts zeer weinig rooskleurig voor de leden. Het flinke verslag werd met applaus beloond, Het finantiëel verslag sloot met 133.64 in uitgaven en f 132.50 in ontvangsten; nadee- lig saldo 1.14. De rekening werd door de heeren C. Roskam, K. van der Velden en N. Zuurbier in orde bevonden. De beide aftredende bestuursleden: J. Liefting en Th. Straathof werden herkozen. Bij de rondvraag drong Pater Caron aan op vergaderingbezoek ook door zoons van leden waarbij de Pastoor de oprichting van een afdeeling Jonge Boeren aankondigde Na eenige besprekingen, waarbij enkele leden zich niet bereid verklaarden een na vordering van den aannemer der silo's ad 1.89 te voldoen, welk bedrag door de an dere leden wel voldaan was, werd de ver gadering gesloten. SCHOORL Kweskertf Sursum Corda. Op de kweekerij Sursum Corda van den heer Bodegraven te Schoorl troffen wij een groote hoeveelheid planten aan, sierplanten, heesters, laanboomen, vrucht- boomen, rozen enz. De heer Bodegraven en zijn measterknecht, de heer Stuifber gen, toonen den bezoekers gaarne deze enorme collectie op de diverse kweeke- rijen. Alles wordt hier met veel zorg en moeite gekweekt en wanneer men ziet hoe goedkoop hier alles beschikbaar is, begrijpt men, dat een doelmatige werk wijze dit alles alleen kan veroorzaken. De heer Bodegraven is dan ook een eerste klas vakman. Wie van rotstuintjes houdt kan hier ook terecht. Er is hier een groote partij rotssteenen in diverse kleuren en wanneer Sursum Corda voor den aanleg zorgt, kan men er van verzekerd zijn, dat er iets goeds tot stand komt. Wij herinneren er ten slotte aan, dat het thans de beste tijd is om te planten. BROEK OP LANGENDIJK Bediening overhaal. Uit ruim 100 sollicitanten is de heer J Wsgenaar Cz. benoemd om de overhaal bij de Broekerbrug te bedienen op een salaris van 15 per week. Verdelging koolduiven. Naar wij vernemen zal de bestrijding der koolduiven, die zooveel schade aan richten aan verschillende gewassen, dit jaar met kracht ter hand genomen door ze te verdelgen met het strooien van vergif. BERGEN Ontslag aangevraagd. De ambtenaar ter secretarie, de heer P. Baltus, heeft gistermiddag bij het ge meentebestuur zijn ontslagaanvrage in gediend. De heer Baltus is 20 jaar tot tevreden heid van het gemeentebestuur als ambtenaar ter secretarie werkzaam ge weest. Naar hij ons mededeelde, was zijn taak de laatste jaren een zeer moeilijke. Als ambtenaar, belast met de werkloozen- zorg, moest hij ervaren dat de levensom standigheden van de menschen steeds moeilijker werden en als mensch griefde het hem, voor hen niet te kunnen doen wat noodzakelijk was. Nu hij door het overlijden van zijn vader, dezen ajs agent van een brandverzekering kan opvolgen, nam de heer Baltus, die de werkzaam heden van zijn vader al twee jaar had waargenomen en dus gevoegelijk deze functie als nevenbetrekking had kunnei bezetten, het besluit om zijn ambtenaars functie er aan te geven, omdat hij zich terecht op het standpunt stelde, dat men geen twee heerer tegelijk kan dienen. In dezen tijd van werkloosheid is deze beslissing van een heer Baltus dubbel sympathiek, omdat hij blijk geeft alleen geen plaats te willen bezeten, die aan twee menschen brood kan geven. Wij hopen dan ook dat het den heer Baltus in zijn nieuwe functie wel zal gaan en dat hij ook nog eens zijn vader als raadslid zal opvolgen. De fancy-fair van Volksonderwijs. Wij hebben vanmorgen de fancy-fair van Volksonderwijs, die hedenmiddag in „De Rustende Jager" door den burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, werd geopend, eens in oogenschouw genomen en geconstateerd, dat zoowel de dames- als de heeren-comité-leden zich groote moeite hebben gegeven, om deze bazar in te richten. De zaal naast de kegelbanen is een be langrijke aanwinst voor dergelijke gelegen heden gebleken. Nu toch is het mogelijk, dat daarin de geschenken voor den verkoop ten toon worden gesteld, terwijl de eetzaal voor alle mogelijke spelen werd ingericht en in de danszaal een tent kon worden opgesteld, waarin de rüim 200 prijzen voor de verloting een plaatsje vonden. Op het tooneel werd een theeschenkerij ingericht, terwijl des avonds in de dancing gelegenheid voor ver maak wordt geboden. Deze fancy-fair levert wel het bewijs, dat in breeden kring van de bevolking met het doel wordt meegeleefd. Niet minder dan 1200 geschenken kwamen in, waarvan 200 voor de verloting en een 450 voor de grab- belmand en prijsjes voor de verschillende spelletjes. In de verkoopafdeeling, waar men vooral aardige door dames vervaardigde babykleertjes in vroolijke kleuren kan be komen, doch waar men ook leuke en origi- neele geschenken voor anderen vindt, heeft het dames-comité het juiste beginsel toe gepast, dat bij het vaststellen van de prijzen geen rekening kan worden gehouden met het groot aantal uren, aan de verschillende werkstukken besteed. De bezoekers moeten niet kunnen nalaten, iets te koopen, omdat het er zoo goedkoop is. Vele schenkers zul len de lust niet kunnen weerstaan, om het geschonkene terug te koopen. Vast staat, dat vele schenkers koopers zullen worden van artikelen, door anderen gegeven. De kas van Volksonderwijs zal er wél bij varen en daar mede tevens het mooie doel: „Het behoud van de boventallige leerkracht voor de openbare school". ZUIDSCHARWOUDE Ouderavond OX. school. In een der lokalen van de O.L. school te Zuidscharwoude werd Donderdagavond een ouderavond gehouden, welke heel goed be zocht was. Een dertigtal ouders was aan wezig. Voorzitter was de heer J. Renaud, hoofd der school. Deze hield o.m. een lezing over het onderwerp „Eer, eerzucht en eergevoel" en bracht dit in verband met de rapporten van de schoolkinderen. Een aangename gedachtenwisseling volgde op deze lezing. Het werk der kinderen werd hierna door de ouders bezichtigd, hetgeen door hen zeer op prijs wordt gesteld. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht het verstrekken van melk op school, zooals wel in meerdere gemeenten gebeurt. De twee aanwezige raadsleden dachten, dat er, in verband met de gemeente-financiën wel niets van zou kunnen komen. Na eenige besprekingen ging men er niet verder op in, hoewel de noodzaak van de verder op in, hoewel de noodzaak zeer zeker door verscheidene aanwezigen werd gevoeld Bond v. Staats pensionnee ring. De afdeeling Zuidscharwoude-Broek op Langendijk van den Bond v. Staatspension- neering hield Vrijdagavond in het lokaal van mej. de wed. P. Schoenmaker de alg. jaarvergadering, welke heel matig bezocht werd. De voorzitter drukte hierover in zijn ope ningswoord zijn spijt uit. Het idee van staatspensionneering moest zeer zeker de al- gemeene belangstelling hebben. De mededeelingen en ingekomen stukken stonden in het teeken van het a.s. congres te Den Haag. De voorzitter wekte allen op dit congres te bezoeken. De kosten zijn slechts gering en het wordt gehouden op 7 April a.s. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde, dat de afdeeling momenteel 111 leden telde. De afdeeling is het afgeloopen jaar steeds actief geweest. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 218.54, de uitgaven, 207.71, het saldo in kas was alzoo 10.8X Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren P. Glas en A. Kout Sr. herkozen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. In zijn sluitingswoord deelde de voorzitter mede, dat het huisbezoek tot het werven van nieuwe ledbn reeds is ingezet. SCHERMERHORN Vergadering woningbouwvereni ging. Op Donderdag 18 Maart vergaderde de woningbouwvereniging onder leiding van den voorzitter, den heer J. Los. De exploitatierekening 1935-1936 werd na behandeling vastgesteld. Deze was groot in ontvangsten en uitgaven 4353.20; de ba lans in activa en passiva 78767.28. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Los en K. Oostwouder, werden herkozen. De heer J. Los bedankte voor eene herbe noeming, maar nam op zich tot een eerst volgende bestuursverkiezing zich met het voorzitterschap te blijven belasten. De hee ren K. Oostwouder en P. Veenstra werden aangewezen de woningen na te zien voor eventueel onderhoud. Werd alsnog besloten over 1936 de rente aan aandeelhouders a 4 pet. te betalen. Bij de rondvraag zeide de heer Oostwouder het wenschelijk te achten wederom 12 woningen te doen bouwen, aangezien hier steeds een tekort aan wo ningen is. De meerderheid van het bestuur vond dit thans niet voor uitvoering vatbaar. Hierna sluiting der vergadering. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Donderdag werd in café Bouwstra te St. Pancras ten overstaan van notaris J P. Stuit te Castricum ten behoeve van L. Hoogland te Bilthoven verkocht. Woonhuis, tuin en erf, kooper P. Peere boom voor 1020. Twee woningen met opstal werden op gehouden. Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude, werd Vrijdagavond in het café van Vijzelaar te Broek op Langen dijk publiek verkocht: een huis, boet en erf, staande aan de Oostzijde der straat, groot 2.10 A. en eigendom van den heer A. Balder Jbz. Kooper werd de hypotheekhoudster N.- Hollandsch Grondcrediet voor 1250. TOONKUNST. Door de bemoeiingen van het bestuur on- er Toonkunst-afdeeling maakte men Vrij dag 19 Maart de zaal van 't Gulden Vlies was heel goed gevuld kennis met een Amsterdamsch klein gemengd koor en ka merorkest onder leiding van Johannes Rönt gen. En men bood den bezoekers van dit concert een zeer gevarieerd programma aan. Ie. Een concert voor strijkorkest met fluit- solo van Antonio Vivaldi, bestaande uit drie korte stukken waarvan het eerste en derde, beide in een Allegro tempo, een zeer opwek kende inhoud hebbena Het tweede deel (Largo) vormt daarmede een groote tegen stelling. Het kleine orkest het is immers een kamerorkest ontwikkelde in dit num mer een frissche klank en de fluitist Geor- ges Leonhardt speelde de solo uitmuntend. Een goed begin alzoo. Als tweede nummer gaf men voor koor, orkest en solo's de zes de Missa Brevis, van Mozart. Misschien heeft men zich bij het aanhoo- ren dezer muziek ietwat verwonderd, dat Mozart op zulk een hoog ernstige tekst een muziek schreef die ons dikwijls tamelijk luchtig toeklinkt, maar men vindt er toch cok gedeelten in die evenals de tekst van een zeer ernstig gehalte zijn (Sanctus, Be- nedictur, Agnus Dei). Die muziek als ge heel besehouwe men als de uiting van een vroom, kinderlijk gemoed. Solisten in dit nummer waren Machteld Hagenbeek (sopraan), Truiis de Wilde (alt), Frans Paesi (tenor) en Adriaan Rijbroek (bas), waarvan de sopraan en de bas, maar in 't bizonder de sopraan het meest volde den. Mej. Hagenbeek was superieur in haar partij. En koor en orkest vormden een zeer mooi ensemble. Het derde en laatste nummer van dezen avond was het bekende, veelvuldig uitge voerde werk van Dr. Johan Wagenaar, de humoristische cantate „de Schipbreuk", ge componeerd op het zotte gedicht van „den schoolmeester", en voor het eerst uitgevoerd door den muzikalen kring te Utrecht, waar voor het geschreven werd. Evenals overal waar dit werk uitgevoerd werd, had het ook hier een zeer gunstig onthaal, de oer-komi- sche muziek door het koor en de solisten mevr. Julia Röntgen (sopraan), Jac. van Kempen (tenor) en Harry van Oss (bas) was onverbeterlijk vooral de partij van den tenor gaf dikwijls aanleiding tot komi sche momenten die hun uitwerking op het publiek niet misten. Het werk heeft een bril- lante piano die door de dochter van den componist even brillant gespeeld werd. Zoo als gezegd, het werk vond hier veel bijval, waaraan het ensemble en de leiding van den heer Röntgen in hooge mate hebben me degewerkt. Aan mevr. Röntgen, mej. Wage naar, en mej. Hagenbeek Werden bloe men aangeboden. A. K. DE VERZAKTE WALMUREN AAN DE MIE NT. Volgens een ingezonden stukje van een „belastingbetaler" zou de afbraak van de walmuren zóó geschieden, dat het belasting betalend publiek van Alkmaar geen kans kreeg de natuurlijk nog gave walmuren met eigen oogen te aanschouwen. Thans is die kans er! Het water is zóóver gezakt dat iedere „deskundige" en ondes kundige belastingbetaler zich kan overtui gen. Komt, ziet - 1' overtuigt U! Wees echter voorzichtig en kom niet te dicht aan den kant. Nu de tegendruk van het water er niet meer is, is 't gevaarlijk! „Maar", zal die belastingbetaler met zijn „deskundigen" natuurlijk zeggen, „dat heb ben ze 'm natuurlijk zelf gelapt in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en wellicht heeft de directeur van Gemeentewerken met zijn staf zelf wel meegeholpen om b.v. de fundeeringen onder de muren weg te halen!" Ook een belastingbetaler, die dankbaar is dat er geen ongelukken zyn gebeurd. Tot notabelen in de Ned. herv. kerk te Broek op Langendijk werden gekozen de heeren P. Kamp en J. Kostelijk Jnz. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR. ZONDAG 21 MAART 1937. (Verbeterde opgaaf). Evang. Luth. Kerk, 10.30 uur ds. Drijver van den Haag (extra collecte fonds tot verbetering van predikantstractementen); 's avonds 7 uur ds. Kooiman van Amster dam (bediening H. avondmaal). Bij de gehouden stemming voor notabel van de N. H. kerk te Zuidscharwoude was de uitslag, dat een herstemming zal moe ten worden gehouden tusschen de heeren H. J. Erkamp en C. Kostelijk Cz. DE NACHTEGAAL NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen om half acht is het Indië- toestel Nachtegaal van Schiphol gestart. Gezagvoerder is Hondong, tweede bestuur der Kooper, mecanicien Lorua, radiotelegra fist van der Smagt. Aan boord waren één passagier AmsterdamRangoon, één Am sterdamCalcutta, één AmsterdamLydda, één AmsterdamMedan. Voor onderweg hadden geboekt: één pas sagier RomeCalcutta, één Alexandrie Bagdad, één LyddaKaratsji, één Calcutta Medan, één CalcuttaBangkok, één Ran goonPenang, één RangoonBangkok en één PenangMedan. Er is 82 K.G. vracht, 374 K.G. briefpost en 38 K.G. paketpost aan boord. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Djalak (uitr.) kwam te Basra aan. De Edelvlak (thuisr.) landde te Jodhpoer. DE HOP NAAR NEDERLAND. De tweede Douglas DC 3 naar Nederland. Het tweede Douglas DC 4 vliegtuig voor de K.L.M. is onderweg naar Nederland. Het toestel heeft den 18 dezer maand de fabrie ken te Santa Monica verlaten en zal in drie etappes naar New York vliegen. Daar wordt het vliegtuig gedemonteerd en ingescheept voor het vervoer naar ons land. Het is de „Hop", de nieuwste vogel voor de K.L.M.-volière, die daar te boek staat als de „PH-ALH", naar waarnemingen, verricht in den morgen, van Zaterdag 20 Maart. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,8 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 744,9 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 21 Maart: Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk eenige regen; wei nig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Voor morgen groote kans op regenbuien. Terwijl de depressie in het westen lang zaam opvult en zuidwaarts beweegt, heeft zich een ondiepe depressie in Duitschland uitgebreid vooral naar het oosten In Fin land verscheen hoogedrukking, die in het noordwesten veranderde weinig. In Scan dinavië is de vorst in het noorden toegeno men, in het zuiden afgenomen. Op IJsland werd het weer kouder en ook in Frankrijk is de ochtendtemperatuur gedaald. In de omgeving van de Alpen en in oost-Duitsch- land valt regen bij zeer zwakken wind, in Frankrijk kwam veel windstilte met och tendmist voor. Op de Britsche eilanden klaarde de lucht in het zuiden op, terwijl in het oosten nog veel mist werd gemeld. Alleen in Schotland waaien nog krachtige winden. De ontwikkeling van den weerstoe stand wijst op oostelijken wind in onze omgeving, maar de groote vochtigheid van de lucht in Duitschland en de koude in Scandinavië geven nog vrij veel kans op regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.42 uur tot 5.32 uur licht op. Al wat U noodig pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop: Gramofoonmotor (dubb. veer) met schijf, toonarm en weergever. Tevens electr. piek up. Tegen elk aannemelijk bod. FRIESCHEWEG 36, Alkmaar. Naaimachine-Huis. Nog eenige Hand naaimachines vanaf 10 m. garantie. J. H. DE BOER, Geestersingel 48. Te koop Motorrijwiel. WAGENMAKERSTRAAT 17. Te koop zoo goed als nieuw verlovings ringen, gouden colliers, gouden heeren- en dameshorloges. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Te koop gevraagd net Tuinhuisje. Brie ven onder letter M 93 bureau van dit blad. Te koop 1 beste vleeschsnijmachine, 1 boekenkast, 1 prima mangel, 1 eiken kabinet, 1 bureau, 1 tafelmangel, billijke prijzen. GEB. VERWER, Koningsweg 67. Te koop gebruikte Gramofoonplaten. Te bevr. A. WINKEL, Kerkelaan 43, Heiloo. Te koop gevraagd: Lompen 13, Wol 60, Lood 23, IJzer 3, Zink 17 per K.G. Accu's 1.80. BURGERING's Lompenhandel, Gr. Nieuwland 31. Tel. 2435. Te koop gevraagd Damesfiets, liefst merk. Br. met opgave van prijs en everot. merk onder letter H 89 bur. v. d. blad. Gevraagd een Motorrijwiel 2)4 P.K. k.k. Br. met uitvoerige inl. en prijs onder let ter K 91 bureau van dit blad. Inkoop van: Couranten en Boeken 1 gul den vijftig per 100 K.G. of 1% cent per kilo» Van huis afgehaald. Tevens kooper van lompen en flesschen, enz. L. DE JONG, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop: 1 platte wagen met hekken, op Collingsa^sen 48.1 zware bakwagen met hekken z.g.a.n., op Collingsassen 85; 1 driewielde kar op ijzeren banden, als nieuw 68; 1 dito op luchtbanden 77.50; 1 geheel nieuwe driewielde kar op zware ijzeren banden 110.Te bevragen: Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Singer trapnaaimachine met garantie 17.50, Singer handnaaimachine 6.50, prima Veerenbed 7.50, beste Mangel, Damesrijwiel, Dienstbodenkastje, enz. DEKKER, Laat 182. Te koop Jongensrijwiel 9, Jongensrij wiel laag model 8, z. g. a. n. dienstrijwiel 25, 1 cyl. Boschmagneet 2.50. LIMMERHOEK 18. Als nieuw Damesrtfw. 9.00, 11.00, 13.50, pracht Heerenrjjw. (hooge maat) 13.00 enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Inkoop van gebruikte Meubelen, Brand kasten, Piano's en Naaimachine. Tevens van alle soorten diverse artikelen. DEKKER, Laat 182.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 15