£uchtoaact ^Buitenland SCHOORL Buitengewone ledenvergadering van V. V. Y. GroetKamperduin. In het lokaal van den heer Minkema te Kamperduin hadden zeer velen zich ver- eenigd, doordat een zevental leden van de Groeter V. V. V. een buitengewone leden vergadering hadden aangevraagd. Aanlei ding tot deze aanvrage was een uitlating van den voorzitter, gedaan op de laatste ledenvergadering, terwijl oorzaak van deze uitlating weder was de actie van de drie R.K. strandvereenigingen inzake de minder welvoeglijke kleeding gedurende het bad seizoen. Als eenig punt op de agenda stond: Nadere bespreking óver de door den voorzitter ge sproken woorden bij de rondvraag op 4 Maart 1.1. Na de gebruikelijke opening, waarbij de voorzitter mededeelde, dat hij, in tegen spraak met de geruchten, geen ontslag als voorzitter had genomen, kwamen de diverse onderteekenaars van de aanvrage aan het woord. Allereerst de heer Corn. Dalenberg Pz. Deze deelde mede, dat zijn eenig doel was, dat de voorzitter thans vrijuit zou kun nen zeggen, welke zijne bezwaren waren tegen de katholieke actie. Men wete name lijk dat de heer Kaandorp, r.k: raadslid, in een raadsvergadering had gevraagd, of hij een ontwerp-verordening van B. en W. kon tegemoet zien ter beteugeling van de onwel voeglijke kleeding in 't seizoen, aan deze vraag de bedreiging verbindend, dat anders een landelijke actie op touw zou worden gezet onder zijne geloof sgenooten, om Schoorl niet meer te bezoeken. In de laatste vergadering van de Groeter V. V. V. had de voorzitter hiertegen zijn bezwaren geuit, en deze bedreiging afgekeurd. Hij deelde zoo ongeveer mede, dat, indien deze actie niet werd gestaakt, hij geen katholieken op zijn terrein zou dulden, althans geen katholieke actievoerders. Hiertegen hadden eenige leden hunne be zwaren geuit. Ook op deze vergadering werd gezegd, dat Kos als particulier moet weten, wat hij doet, doch als voorzitter van een V. V. V. had hij zooiets niet moeten zeggen. De verschillende andere onderteeke naren van de aanvrage uitten zich ongeveer in dezen geest, en meenden, dat zulk een uitlating het onderling verband niet ten goede kwam. De V. V. V. en daardoor ook vooral de voorzitter, dient een zuiver neu traal standpunt in te nemen. De heer G. Druijven uitte zich nogal scherp en meende, dat 't niet aangaat, om op een vergadering eerst commissies te be noemen, waarin ook katholieken worden aangezocht zitting te nemen, dus hun diensten te vragen, om ze dan op 't einde van den avond, bij sluiting eener vergade ring, dus als niemand meer iets kan zeggen, te kleineeren. Hierna kwam er een lastig moment, toen voorzitter en penningmeester 't niet eens waren over een ondergeschikt iets, waar over harde woorden vielen, en toen kwamen weer tal van sprekers, die óf hun afkeuring uitten tegen de r.k. actie, óf dito dito tegen de actie van den voorzitter. 't Zou te ver gaan om alle sprekers de revue te laten passeeren. De beer Kos (voorzitter) verdedigde zich, eerstens door te herinneren, wat de heer Kaandorp was begonnen, daarna, hoe de actie werd vervolgd met 't uitnoodigen van pater Henry de Greeve, die een groote be langstelling had ondervonden. Toen heeft spr. gezegd, dat zoolang die actie doorging, hij die actie voerenden niet op zijn terrein zou dulden. Niet hij was hier die actie be gonnen, doch de katholieken, en als men anders beweert, is dit den boel op zijn kop zetten. Laten de anderen de actie stop zetten, dan zal ook hij niets meer doen. De heer Meedendorp (secretaris) meende, dat 't hier gaat, om de aan beide zijden ge uite dreigementen. De heer Kaandorp, zoo wel als de voorzitter hebben zich onvoor zichtig geuit. De heer Kaandorp als jong raadslid, heeft zijn woorden niet overwogen, doch ook de voorzitter had 't anders, en minder scherp kunnen zeggen. Men dient in 't openbaar debat zijn woorden te wegen. De heer Corn. Hoogvorst Cz. constateerde, dat er pnder de aanwezigen twee stroo mingen zijn. Verordeningen zijn er reeds genoeg, doch, indien er voor 't fatsoen dingen moeten worden gedaan, laten we dit dan aan de daarvoor geroepen autoriteiten over! Deze zijn er heusch mans genoeg voox*. Laat 't ook voor de katholieken een vingerwijzing zijn, zich hiermede niet op te houden. Ook het raadslid Kaandorp kreeg, hoewel geen lid, de gelegenheid om zich te ver dedigen. Deze verdediging kwam in groote trekken hierop neer, dat bij de katholieken het geestelijk belang boven het stoffelijke belang gaat. Aan deze geestelijke belangen kan heel goed worden voldaan, als de raad een open oog hiervoor heeft, door bepalingen in 't leven te roepen, welke deze geestelijke belangen, dewelke toch ook de belangen van ons allen zijn, te beschermen. Gaarne zou hij zien, dat nu eens werd gewacht, wat de raad in deze zou doen. Na een zeer verwarde gedachten wisseling bracht de heer C. Blom wat opluchting, door in een zeer lang betoog de constateeren, dat, als het zoo doox-ging, deze avond een ver loren avond zou zijn, met als gevolg, dat ieder op zijn wijze de actie met verscherpte kracht zou gaan voeren. Gaarne zou hij zien, dat men nu eens zakelijk de werkelijke V. V. V.-belangen zou gaan behartigen en, zooals pater de Greeve in zijn zeer goede rede had gezegd, niet in 't pietleuterige zou vervallen. We kunnen hier in Schoon werkelijk zelve ons fatsoen wel hooghouden. Daar behoeft geen landelijke actie voor te zijn. Daardoor komt slechts verdeeldheid en worden die verfoeilijke groepjes gevormd. Uit de nader discussies bleek nog, dat eenige processen-verbaal over onwelvoeglijke kleeding in 1936 waren opgemaakt, doch de politieverordening scheen in deze een leemte te hebben, waardoor geen veroordeeling der geverbaliseerde personen kon volgen. Nog veel heen en weder praten volgde, waaruit alleen was te constateeren, hoe noo- dig het was, dat de partijen elkander zou den vinden. Doorgaan van de actie van beide kanten is voor de streek niet gewenscht. De heer Schermer deelde mede, dat hij gaarne zou zien, dat er na dezen avond geen veete achterbleef, want niets zou zoo schade lijk zijn voor het werk van V. V. V. Echter, al zouden de partijen elkaar de hand drukken, dan nog zou één dier partijen onbevredigd zijn, t.w. die van den heer Kaandorp, die in de toekomst excessen wil voorkomen. Dit is eenvoudig op te lossen, doch deze oplossing kan alleen in den Schoorlschen raad geschieden. Inderdaad voorziet onze politieverordening niet in ge- vallexi, als de menschen in hun badpak, zon der meer, de gemeente in trekken. Wat is nu eenvoudiger dan het brengen van de be paling in de politieverordening, dat ver boden wordt om aan de landzijde van het bord bij café Minkema alleen in badpak zonder meer te loopen? Spr. houdt ook niet van meerdere verordeningen en bepalingen, doch als deze kleine bepaling wordt toege voegd, is de zaak bevredigend voor beide partijen, 't Loopen in badpak langs den publieken weg (niet op 't strand) is onnoo- dig. En nu wilde spr. wel in zijn kwaliteit als wethouder zeggen, dat het college met een desbetreffend voorstel voornemens is bij den raad te komen. Kunnen nu niet de voorzitter en den heer Kaandorp elkaar de hand drukken, en beiden hun actie staken, opdat de V. V. V. aan hare gewonen en hoogstnuttigen arbeid kan gaan? Met den heer Blom is spr. het volkomen eens. Na deze toezegging werd inderdaad de vrede geteekend, zoodat na lang praten de onverkwikkelijke en voor de V. V. V. Groet- Kamperduin zeer onwensehelijke geschiede nis van de, baan is. Na nog enkele huishoudelijke besprekin gen in het belang van de -V. V. V. sloot de voorzitter de bijeenkomst, de belofte uit sprekende, dat hij in de toekomst de belan gen dezer vereeniging steeds naar beste weten zal behartigen. HEILOO Bureau voor Advies. Het Bureau voor Advies (instelling van de middenstandsbonden) hield Woensdag avond jaarvergadering in café-Roozing. Bij ontstentenis van den voorzitter, opende den heer C. ten Bruggencate en deelde mede, dat het bestuurslid de heer A. Greeuw Jr. op medisch advies zich moet onthouden van werk voor het bureau. Ook de heer J. Rus Czn. is ongesteld. Spr. wenschte beiden heeren een spoedig her stel. Het jaarverslag van den heer Hopman was in mineur gesteld. Geklaagd werd over de weinige medewerking om inlichtingen te geven. Een 2-tal oude zaken zijn afgedaan, waarvan 1 tot schade van de crediteur. Vier nieuwe zaken zijn in behandeling. Het leden tal is 56. Er zijn nog steeds 4 personen, die boi"g zegden voor een vordering voor ge rechtskosten a 50. De rekening luidde: Ontvangsten en uit gaven 210.57, saldo 20.51. In het bestuur werden herkozen de heeren A. N. K. Hop man en A. Groot Breedvoerig werd gememo reerd en bespreken de preventieve werking van het bureau. Blijft men het bureau niet getrouw, dan zal men den toestand weer krijgen van vóór 1928. Toen is het geboren uit den nood, omdat er zooveel vorderingen waren. Opgewekt werd, de niet-leden te be wegen (voor zoover behoorend tot den middenstand) om toe te treden en met den grootsten nadruk werd er op gewezen, dat men elkander helpt om de wanbetalers on schadelijk te maken. Besloten werd dat alle leden een lijst krijgen, opdat men elkander kent en kan voorlichten. De heer Roest wees er op, dat vele middenstanders daarom geen lid worden, omdat men steeds meer en altijd bij den middenstand aanklopt. Het is geen onwil, doch volgens spr. laat men het om de kosten. Bij de rondvraag vroeg de heer Roest, of er in Alkmaar een A. W. V. (Alkm. Winke liers Ver.) bestond, met hetzelfde doel. Het bestuur zal het onderzoeken en zoo ja, er contact mee zoeken om elkander voor te lichten. Het bleek, dat die melkslijters, nu ze zelf hun contributie moeten betalen, voor een gedeelte bedankten. Gewenscht was om alle vereenigingen. als bakkers, slagers, melkslijters e a. als ver eeniging, aangesloten te zien. Reeds nu werd een schema ontworpen voor het 10-jarig bestaan. ENKHUIZEN Van de Zuiderzeekust naar den N.O.-polder. In de jaarvergadering van de visschers- vereeniging „Ons Belang" werd behandeld een brief van de Visscherij-Inspectie, in houdende de mededeeling, dat de lijnen Volendam-Speijk (Elburg) en Noordpunt Schokland-gasboei Vrouwenzand in het IJselmeer met ingang van 1 April zullen worden verlicht en speciaal bewaakt. Het achterwant van het kornet zal voorts niet nauwer mogen zijn dan 17 m.m. de volle maas. De medewerking van de visschers tot handhaving van de thans aangekondigde maatregelen wordt ingeroepen. De financiën gaven geen ongunstig beeld, hoewel een bedrag van 11.27 als gevolg van de plaatselijke bankkrach werd ge blokkeerd. Ook de exploitatie der taanderij gaf geen reden tot zwartkijkerij, ofschoon vrijwel het geheele kassaldo bij Lakenman's Bank werd gestort. In de plaats van den aftredenden voor zitter, den heer W. Visser en den heer Th Goos werden gekozen de heeren H. W. A. E. Edelenbosch en G. Bijl. Bij de rondvraag wees de heer J. Kolf- man er op, dat bij de werkzaamheden aan de droogmaking van den N.O.-polder van de belanghebbenden of hun zoons uit de Zui- derzeegemeenten 15 procent geplaatst kan worden. De plaatselijke commissie zal daar toe bemiddelend kunnen optreden. NOORDSCHARWOUDE Ouderavond o. 1. school. Het tydstip nadert waarop de kinderen de o. l.-school gaan verlaten of naar een hoogere klasse bevorderd zullen worden. In verband hiermede werd een ouder avond gehouden en wel zoodanig dat de ouders in de gelegenheid werden gesteld het door hun kinderen verrichte werk te gaan zien, waarbij zij werden voorgelicht door het hoofd der school en het andere onderwijzend personeel. Het mag tot groo te voldoening stemmen dat door zoo goed als alle ouders van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt en zulks zal zeker niet na laten den band tusschen ouders en school te versterken. BEEMSTER Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistent mej. J. B. C. van Woerden te Beemster. TEXEL K. L. M.-lijn naar Texel. Op het uitbreidingsprogramma der K. L. M. staat thans een nieuwe binnenlandsche lijn, n.1. op Texel. Hiervoor hebben eenige K. L. M.-deskundigen een bezoek aan het eiland gebracht om een daartoe uitgekozen stuk grond te onderwerpen aan een onder zoek betreffende voor een landingsterrein vereischte geschiktheid. Indien alle moei lijkheden worden overwonnen, zal deze dienst waarschijnlijk nog dezen zomer met een F VII A, welke thans in de K. L. M. hangar wordt verbouwd, worden geopend. Het is nog niet bekend of deze dienst een maal daags is of drie maal per week, maar in ieder geval zal het voor de eiland bewoners een grootere mogelijkheid tot ver voer naar het vasteland scheppen. Het is niet waarschijnlijk, dat deze dienst nog met de opening van het zomerprogramma zal worden begonnen, maar dat ongeveer Juni deze lijn geregeld zal worden gevlogen mag wel aangenomen worden. BERGEN Beperking van de Reigerkolonie. De oude beukenboomen in het natuur reservaat hebben van de reigerkolonie dermate te lijden, dat het vorig jaar reeds een vijftal boomen moesten worden opge ruimd. Nu de reigers weer zijn teruggekeerd hoopt het gemeentebestuur, door het verbroeien van de nesten, te bereiken, dat de kolonie zich vex-plaatst naar de nabij gelegen hooge eiken, die beter bestand zijn tegen de uitwerpselen van de reigers. Het is een merkwaardig gezicht om te zien hoe de reigers met groote hardnek kigheid pogen de plaats van hun kolonie te handhaven. In grooten getale vliegen zij boven de hooge boomen, om op de plaats van de vernielde nesten weer hun nieuwe nesten te bouwen, en als ze daarin geslaagd zijn, dan plaatsen zij zich paars gewijze rustig op het nieuwe nest en staren ze in onbewegelijke houding naar hun vliegende collega's, die regelmatig hun kurrr kurrr laten hooren. Reeds een tietal dagen is de gemeente met het verbroeien wan de nesten bezig en de laatste dagen schijnt het tot de reigers door te dringen, dat ze iets zuidelijker hun nesten kunnen bouwen. Sinds Zondag valt n.1. waar te nemen dat de kolonie neiging toont zich te verplaatsen. De reigerkolonie te Bergen is de groot ste in ons land. Het jachtveld van de rei gers strekt zich uit tot Edam en 's avonds kan men ze geregeld in groepen naar. hun nesten zien trekken. Het is in Bei-gen geenszins de bedoeling om de kolonie uit te roeien. De kolonie bx-eidt zich echter dermate uit, dat beper king noodzakelijk is. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie der postvliegtuigen is: Nachtegaal (uitr.) te Rangoon, Rietvink (uitr.) te Rome. Kievit (thuisr.) te Athene en Perkoetoet (thuisr.) te Medan. OPENINGSVLUCHT ZOMERDIENST K.L.M. De K.L.M. zal haar zomerdienst met een waarlijk grootsche luchtschouw inzetten. Den 4en April zal een aanzienlijke groep van de K.L.M. vloot tegelijk het luchtruim kiezen voor het maken van een vlucht over de provincies Noord- en Zuid-Holland. Het zijn de Fokker F. 36, „De Arend", het vlaggeschip der K.L.M. en zijn beide klei nere broeders, de „Roerdomp" en de „Pape gaai", twee Fokkers van het type F. 22. Bovendien zullen nog enkele zilveren vogels uit de Döuglasvolière zich bij deze vlucht aansluiten. Als gezagvoerders worden ge noemd: de heeren Scholte, die de „Arend" voor zijn rekening zal nemen, te Roller en Brugman, die beslag zullen leggen op de stuurhut van de beide Fokkers F. 22, terwijl Duimelaar de vlucht der Dou glas vliegtuigen leiden zal. DE VERMISSING VAN DE HERTOGIN VAN BEDFORD. Er hebben zich gisteren drie getuigen, on afhankelijk van elkaar gemeld die aan de zoekende politie-patx*ouilles hebben meege deeld, dat zij Maandagmiddag omstreeks 4 uur bij Hunstanton in Norfolkshire een vliegtuig hadden gezien dat zich klaarblijke lijk in moeilijkheden bevond maar desniet temin in de richting naar de zee vloog, mo. gelijk om op het strand een noodlanding te maken. De beschrijving van het vliegtuig, dat de getuigen maar even hebben gezien klopte met dat van de vermiste hertogin van Bedford, maar daar staat weer tegenover dat haar vliegtuig eersf te 3.15 uur van Wo- king naar Essex was opgestegen en bijna onmogelijk te 4 uur reeds te Hunstanton kon zijn. De opsporing wordt dus ook vam daag nog voortgezet. Engelsche Empire-vlieg- boot verongelukt. Vijf van de zes inzittenden gedood. Een van de nieuwste vier-motorige 18 tons-vliegbooten van de Imperial Airways, de Capricornus, behoorende tot de serie van 28, welke door de firma Short te Rochester worden vervaardigd en waarvan er reeds verscheidene in gebruik zijn tusschen Southampton' en Alexandrië is gistermiddag in Frankrijk verongelukt. De vliegboot, die gistermorgen van Hythe bij Southampton was vertrokken naar Ale xandrië met vijf man equipage en één pas sagier is 30 K.M. van Villefranche in een hevigen sneeuwstorm terecht gekomen. Het zicht was buitengewoon slecht en de be stuurder zou tegen een boschje pijnboomen zijn gevlogen, waardoor de vliegboot is ver ongelukt. Een boer uit de buurt heeft de eerste te lefonische boodschap doorgegeven en spoe dig was er hulp uit Villefranche en later zelfs uit Lyon aanwezig. Van de zes inzittenden zijn er vier op slag gedood; één is ernstig en één is licht gewond. Het hoofdkantoor van de Imperial Air ways te Londen had eenige uren vroeger bericht gekregen van een gedwongen daling in de rivier de Saone vanwaar de vliegboot dus blijkbaar is opgestegen toen de weersom standigheden een oogenblik gunstiger leken. Aanvankelijk weigerde men dan ook te Londen te gelooven, dat de Capricornus ver ongelukt was, maar nadere berichten van de plaats des onheils lieten niet meer den ge- ringsten twijfel. Havas verneemt nog, dat kapitein Pater- son bestuurder was van de vliegboot. Er was een passagier aan boord, mej. Betty Pater- son. Later op den avond is van de zijde der Imperial Airways officieel medegedeeld, dat van de bemanning vier leden zijn gedood. De marconist bleef ongedeerd. De eenige, vrouwelijke, passagier werd ernstig ge wond en is later in den avond overleden. Een van de nieuwste Empire-vlieg- booten. Het ongeluk met de Capricornus is het eerste dat de Imperial Airways heeft ge troffen met haar Short Empix-e-vliegbooten, de bekende groote vier-motorige vliegboo- ten. Er zijn reeds verscheidene van deze vliegbooten in gebruik genomen op het tra ject tusschen Hythe (Southampton) en Alexandrië, dat loopt via Caudebec aan de Seine, Macon ten noorden van Lyon, Mar- seille, Rome, Brindisi, Athene naar Alexan drië. De namen van deze vliegbooten beginnen met een C, zooals Centaurus, Canopus, Cam- bria, Cavalier, Capella, Cassiopeia enz. De vliegbooten, die 40.000 per stuk kos ten, zijn voorzien van vier Bristol Pegasus- motoren. Zij zijn met de modernste naviga- tie-middelen uitgerust en volgens de Engel sche deskundigen zijn zij wat inrichting van het interieur betreft „the last word of com fort". Drie van deze vliegbooten, de Cavalier, de Caledonia en de Cambria, zijn voorzien van speciale benzinetanks, waardoor de ac tie-radius wox-dt vergroot tot ongeveer 3200 K.M. Deze drie booten zijn bestemd voor proefvluchten over den Noordelijken Atlan- tischen Oceaan. De Cavalier is reeds op de Bermuda-eilanden gestationneerd, waar deze vliegboot onder toezicht van de Pan Ameri can Airways proefvluchten tusschen New- York en de Bermuda-eilanden zal doen. De andere vliegbooten hebben een actie radius van ongeveer 1200 K.M. en zullen op den duur gebruikt worden op de z.g.n. impe- iiale luchtlijnen naar Zuid-Afrika (eind punt Durban) en het Oosten, voorloopig tot Singapore, later naar Australië (Melbourne). De vliegbooten hebben twee verdiepin gen. Zij kunnen normaal 24 passagiers ver voeren en 1500 kilo vracht. Voor nachtvluch ten bezitten zij accomodatie voor 16 passa giers. De vliegbooten zijn z.g.n. hoogdekkers en bezitten vleugel-drijvers. De vleugelspan ning bedraagt 34 meter. De lengte 26 meter. De kruissnelheid bedraagt ruim 250 K.M. per uur. Ruim een jaar geleden is de firma Short met de constructie van de serie begonnen. Een prototype werd niet vervaardigd, want het gebrek aan materiaal op het traject over de Middellandsche Zee noopte de Imperial Airways zoo snel mogelijk de nieuwe vlieg booten in gebruik te nemen. De eerste vliegboot. de Canopus, heeft in den nazomer van 1936 proef gevlogen. EEN EXTRA-VLUCHT VAN DE K.L.M. NAAR KOPENHAGEN. De vier-motorige Fokkervliegtuigen, type F 22, Roerdomp en Papegaai, van de K.L. M., zijn gistermiddag van Amsterdam naar Rottei'dam gevlogen, bestuurd door de vlie gers Parmentier en Tepas. De vliegtuigen waren n.1. gehuurd door een gezelschap, be staande uit 28 personen, de bemanning voor een schip, voor een vlucht naar Kopenhagen. Gistermiddag om 3 uur zijn de vliegtuigen van Waalhaven vertrokken. In verband met den slechten toestand, waarin het terrein Schiphol verkeert, heeft men het beter geoordeeld het nogal groote gezelschap van Waalhaven te laten vertrek ken. „Maar waarom adverteert U niet?" vroeg de vertegenwoordiger van een dagblad aan een winkelier. Omdat ik tegen adverteeren ben", ant woordde de man. Waarom tegen?" hield de advertentie man vol. „Omdat het een mensch geen tijd laat!" Geen tijd laat?" „Nee, verleden jaar zomer heb ik gead verteerd en ik had het zoo druk, dat ik niet eens rustig kon gaan visschen". [„De Prins"} DE ARBEIDSCONFLICTEN IN AMERIKA. Conferentie in Witte Huis, President Roosevelt heeft de leiders van het Congres uitgenoodigd tot een conferen tie in het Witte Huis, zoodra hij uit Warm Springs zal zijn terugegkeerd, hetgeen Za terdag het geval zal zijn. Men neemt aan, dat een wettelijke regeling zal worden vast gesteld, teneinde de thans aan den gang zijnde „sit-down" stakingen te doen eindi gen en dergelijke acties in de toekomst te voorkomen. Rooseielt onderstreept met het uitroepen van deze conferentie gis het ware zijn voornemen, niet toe te geven aan den op hem uitgeoefenden druk om persoonlijk tusschenbeide te komen door deze stakin gen als onwettig te veroordeelen en een openlijk beroep te doen op de leiders der vakbonden van hun nieuwste economische wapen af te zien. Het feit, dat de staking bij Chrysler inmiddels geregeld is, zal op het bijeenroepen dezer conferentie van geen invloed zijn. Acht fabrieken van Chrysler worden door de stakers ontruimd. Na een reeks van besprekingen tusschen de directie van de Chrysler-fabrieken en den bond van arbeiders in de automobiel industrie deelde de gouverneur van Michigan, Murphy, mede, dat Lewis heeft toegestemd, dat de acht fabrieken van Chrysler te Detroit, welke door ongeveer 6000 stakere sedert 8 Maart bezet werden gehouden, zouden worden ontruimd. Indien de fabrie ken hedenochtend ontruimd zijn, dan zal hedenmiddag de kwestie van de collectieve contracten worden besproken. Deze kwestie was de voornaamste reden van de staking. De directie van Chrysler heeft beloofd niet te trachten de fabrieken weer in wer king te stellen, zoolang de besprekingen du ren. De leiders van den bond zijn onmiddellijk naar Detroit vertrokken om de stakers te verzoeken de fabrieken te verlaten. KONING LEOPOLD LUNCHT IN BUCKINGHAM PALACE. Fransch—Britsche verklaring verwacht. Koning Leopold van België heeft met den koning en koningin van Engeland en de koningin-moeder de lunch in het Bucking- ham-paleis gebruikt. Na het noenmaal heeft de Engelsche ko ning zijn gast den rang'van honorair kolo nel van het regiment dragonders „Ennis- killen" aangeboden. Koning Albert bezat dezelfde onderscheiding. Na een receptie in het Buckingham Palace begaf koning Leopold zich naar de Belgi sche ambassade, waar hij audiënties ver leende. In een commentaar op het onderhoud tus schen koning Leopold, den Engelschen pre mier Baldwin en minister Eden schrijft de diplomatieke medewerker van de „Evening News": „Ingeval militaire vliegtuigen boven Bel gisch gebied zouden vliegen tijdens éen oorlog, waaraan België niet zou deelnemen, zou de regeering .e Brussel de Belgische neutraliteit geschonden achten en wanneer deze vliegtuigen Duitsche toestellen zouden zijn op weg naar Engeland, zou België de Engelsche regeering onmiddellijk waarschu wen. Aldus waren de verzekeringen, die de koning der Belgen Baldwin en Eden heeft gegeven. Frankrijk en Groot-Britannië kunnen thans de algeheele onafhankelijkheid van België erkennen en een gemeenschappelijke verklaring zal te dien einde de volgende week worden afgelegd". Gisteravond heeft koning Leopold per spoor de Engelsche hoofdstad verlaten. Hij keert via Harwich naar België terug. ZWAAR WEDER IN HET MIDDEL WESTEN VAN DE VER. STATEN. Acht Staten van liet Middelwesten zijn gisteren door zwax-e sneeuw-, hagel- en regenbuien geteisterd, welke groote schade aanrichtten en elk verkeer onmogelijk maakten. In sommige gebieden van Noord- Dakota ligt de sneeuw ruim vier meter hoog. Tevens woedden in drie zuidelijke Staten wervelstormen. In Alabama is een boerderij verwoest, waarbij twee bewoners om het leveh kwamen. In Kenutcky zijn 12 huizen ingestort en werden ruim vijftig personen gewond. DE AANKLACHT VAN SIMPSON TEGEN MEVROUW SUTHERLAND. De aanklacht wegens laster, welke door Ernest Simppon is ingediend tegen mevrouw Joan Sutherland, is heden officieel op de lijst van de bijzondere 'jury van de recht bank Kings Bench ingeschreven. De zaak zal vermoedelijk begin Mei worden behan deld. Men zal zich herinneren, dat deze actie werd ingeleid in Januari j.1., toen mevr. Sutherland lasterpraatjes zou hebben ver spreid in een Londensch restaurant ten aanzien van mevrouw Simpson. Het juiste van de zaak is evenwel niet bekend. LAWINE ONGELUK IN ITALIË. Hotel bedolven. Te Riale in de Formaza-vallei is een klein hotel geheel bedolven door een lawine, welke van 2000 meter hoogte kwam. Zes personen werden bedolven, tot nu toe is men er in geslaagd drie dooden en twee ge wonden te bergen. KIDNAPPER PLEEGT ZELFMOORD. Naar uit Dolores (Argentinië) wordt ge meld, heeft de ontvoerder en moordenaar van de tweejarige Eugenio Pereyra Iraola, de Argentijnsche „Lindberg-baby", in de ge vangenis aldaar zelfmoord gepleegd. AUTOBOTSING KOST VUF MENSCHEN- LEVENS. Bij een botsing tusschen een personen auto en een vrachtwagen, welke zich gister middag voordeed op den nieuwen autoweg bij Ziesar nabij Maagdenburg, zijn in het geheel vijf personen gedood.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10