£and: en Jmn&ouw Spoct 5i£nutiewus JUouinciaal Tlieums Verliefd op Mussolini. Magda de Fontagnes over haar avontuur te Rome. Magda de Fontanges, de 30-jarige Fran- gaise, die verleden week op het station te Parijs een aanslag pleegde op het leven van graaf de Chambrun, den Franschen oudge zant te Rome, bracht de autoriteiten van de Parijsche vrouwengevangenis Petite Ro- quette, Donderdag in een moeilijk parket, toen zij er op stond in een taxi naar het ge rechtsgebouw te rijden. Zij weigerde perti nent in den arrestantenwagen te stappen. De politiebeambten belegden een confe rentie. Kan een gevangene van de Petite Roquette in een taxi naar het gerechtsge bouw worden gebracht? Na een half uur kwam het antwoord: Mademoiselle kon een taxi nemen, mits zij zelf betaalde Zoo arriveerde de schoone misdadigster, blootshoofds en ruim een half uur te laat, voor den rechter-commissaris Girard, die haar zou ondervragen. Waarom schoot u op graaf de Cham brun? was de eerste vraag. Ik zal alles precies uitleggen, ant woordde Magda de Fontanges. Ik was verliefd. Alles liep prachtig en ik had nooit ruzie met Mussolini. Van April tot Juli van het vorig jaar zag ik hem ge regeld. Maar toen het was 6 Juli kwam er plotseling verandering in de hou ding der menschen van 'het Palazzo Vene- zia. Ik ging toen onmiddellijk naar de Fransche ambassade en vroeg graaf de Chambrun, vanwaar plotseling de bezwaren kwamen tegen mijn bezoeken aan den duce. Als reden gaf men mij op, dat een van mijn familieleden ernstig ziek was, doch ik ge loofde het niet. Toen zei ik ronduit, dat ik verliefd was, en er op stond, mijn vriend te zien. Een paar dagen later echter, be merkte ik, dat de politie een dossier om trent mij had aangelegd, waarvan de in houd was medegedeeld aan den man dien ik liefhad. Het leek plotseling wel, alsof ik tegenover iedereen over onze liefde had gesproken, wat geenszins het geval was ge- weest.In het dossier werd beweerd, dat ik behoorde tot den Franschen inlichtingen dienst. Dat was een leugen. Bovendien bevatte het stuk inlichtingen, welke ik onder de strengste geheimhouding aan graaf de Chambrun had medegedeeld. Magda de Fontages voegde hier nog aan toe, dat zij eind November haar laatste be zoek aan Rome bracht. Het bleek .haar ech ter onmogelijk Mussolini te spreken te krij gen. Zij wilde toen zelfmoord plegen, doch gaf dit voornemen weldra op, ten einde zich op graaf de Chambrun te kunnen wre ken, hetgeen thans is geschied. AUTOBUS IN BRAND. Achttien dooden. Te Salem (Illinois) is een autobus, die in botsing was gekomen met het metselwerk van een brug, omgeslagen en in brand ge raakt. Achttien inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, vijf menschen werden ernstig gewond. ONGELUK IN ROEIVIEENSCHE STEENGROEVE. Drie arbeiders om het leven gekomen. De steengroeve Magua Ilvei in Transsylvanië is ingestort en heeft den spoorweg, welke langs de groeve loopt, bedolven. Drie arbei ders kwamen om het leven, zeven anderen werden gekwetst. STAND VAN DE GROENTEN ONDER GLAS. Kwade invloed van de koude. Omtrent den stand der groenteteeltgewas sen onder glas op 23 dezer geeft de directie van den Landbouw het volgend overzicht: De weersgesteldheid is in de eerste maan den van het jaar ongunstig geweest voor de ontwikkeling der verschillende onder glas geteelde groenten. In tegenstelling met de temperatuur in de maand Februari was de gemiddelde temperatuur in de eerste weken van Maart eenige graden beneden normaal en daalde de minimum-temperatuur meer malen beneden het vriespunt. De neerslag, die ook al in Februari zeer groot geweest was (105 m.M. tegenover 40 m.M. normaal), bleef in de boven ge: .oemde periode eveneens boven normaal (dooreen- genomen 30 pCt.), met uitzondering van het Noord-Oosten des lands, waar hij normaal was. Het aantal uren zonneschijn was be langrijk minder dan normaal het geval is en bedroeg in de eerste weken van Maart 24, tegen 55 normaal. In verband met deze ongunstige weers omstandigheden is de stand der gewassen achterlijk; vooral sla en andijvie hebben ex- door geleden. In het Oosten des lands is de stand der gewassen iets beter. Over het algemeen staan de onder glas geteelde groenten er slechter voor dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Koude sla vertoont een matigen stand, die op lichtere gronden iets beter is. Veel plan ten zijn weggevallen tengevolge van aan tasting door Bocrytis. Warme sla heeft eveneens veel last van uitvallers; met uitzondering op de Zuidhol- landsche eilanden waar het gewas er beter voor staat, zijn de vooruitzichten over het algemeen matig. Andijvie. De stand van deze groenten is dezelfde als die van de sla. Bloemkool. Hoewel plaatselijk ongunstige uitzonderingen voorkomen, staat het gewas er dooreengenomen goed voor. Peen heeft zich tot nu toe matig ontwik keld. Kaskomkommers hebben zeer te lijden van de weersgesteldheid en staan er matig voor. Stooktomaten. De stand is ongelijk. In centra zooals het Westland, waar in het al gemeen laat geplant is, is deze goed te noe men. Waar echter vroeg is geplant, zijn de onderste trossen niet gezet door een tekort aan zonlicht. KENNEMERLAND. Veilingsoverzïcht, Hoewel de wintergroenten nog dominee- ren, komt er meer aanvoer van nieuwe groente. Er is echter groot verschil bij eenige jaren geleden, toen Maart in het teeken stond van de lente en een grooten aanvoer van kasproducten. Voor dien kleinen aanvoer zijn meerdere factoren aanwezig en wel de regeeringsmaatregelen en geen loonende culturen. Doch wat er aan nieuwe groente mankeert, komt er nog ruimschoots aan stapelproducten. Dit jaar of althans dit voorjaar is er geen groote aanvoer van spruiten, ruime aanvoer van witlof en schaarsche aanvoer van boerekool. De prijzen weken weinig af van die van de vorige week. Wel kwamen er momenten, dat de handel williger was, doch zoolang als be hoefte was aan die groente, die schaarsch is. Doordraaien was aan de orde van den dag. Kool is er nog genoeg en de prijzen waren aan den lagen kant. Bloemendaler kool maakte een prijs van 1.504.60, boerekool 14.50, gele kool 12.30, bieten 11.50, groene kool 2.204.50, uien 0 601.40, waschpeen 3—4.50, witlof 3.50—12 per 100 K.G. Knolselderie gold 2.504.50 per 100 stuks. Spruiten, voor zoover van goede kwa liteit, 916 per 100 K.G. Prei maakte een prijs van 36.50, peterselie 24, rabarber 813, raapstelen 2.50—3, radijs 23.50 per 100 bos. Spinazie, waarvan voor den tijd van 't jaar een be duidende aanvoer was, maakte een lageren prijs, dan we gewoon zijn, n.1. 0.350.65 per bak. De „eerste" kaskomkommers golden 0.250.28 per stuk. Kassla (waarvan ge ringe aanvoer) maakte een prijs van 2.80 5.60 per 100 krop. De restanten binnen- landsche vruchten golden: Present van Engeland 3034, Bramley Seedling 1422 en stoofperen 1624 per 100 K.G. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij de op 24 Maart gehouden openbare eindles werd het diploma uitgereikt aan: L. Blijdorp, Middemmeer; J. N. Bremer, Schagen; N. Dekker, Den Helder; D. C. Geense, Eierland (Texel); P. Glas, Koe gras; N. de Geus, St. Maartensbrug; P. Houter, Groenveld; S. Xwantes, Purmer; D. Lont, Berkmeer; K. Mantje, Oude- schild (Texel); N. Plaisier, Vijfhuizen; M. Pluister, Barsingerhorn; C. Portegies, Schagen; K. de Vries, IJpolder (Amster dam); K. C. de Wit, Lutjewinkel; G. L. Zaadnoordijk en W. B. Zaadnoordijk, bei den te Bergen. Het diploma als melkcontroleur ontvin gen de leerlingen: J. N. Bremer, Schagen; N. Dekkei-, Den Helder; D. C. Geense, Eierland; N. de Geus, St. Maartensbrug; P. Houter, Groenveld; S. Kwantes, Pur mer; D. Lont, Berkmeer; K. Mantje, Oude- schild; N. Plaisier, Vijfhuizen; C. Porte- 'gies, Schagen; K. de Vries, IJpolder; K. C. de Wit, Lutjewinkel; C. L. Zaadnoordijk en W. B. Zaadnoordijk, beiden te Bergen. Van de eei'ste naar de tweede klasse werden bevorderd de leerlingen: A. Boon tjes, Burgerbrug; W. Bremer, Schagen; C. Broekema, Heemstede; K. J. Govers, Stompetoren; A. v. d. Horst, Anr.a-Pau- lowna; J. Kaan, Anna-Paulowna; R. Kraaijenvanger, Middenmeer; Jb. Keijzer, Anna-Paulowna; A. J. Lindenberg, Mid denmeer; J. Rabbinge, Wieringen; J. F. Rommel, Alkmaar; C. Swaerts, Callants- oog; G. van Til, Slootdorp; J. Visser, Wieringerwaard; J. Vries, Callantsoog; J. C. Waiboer, Anna-Paulowna; P. Waiboer, Anna-Paulowna; C. Wit, Nieuwe Niedorp; J. Zuiker, Blokhuizen. Herexamen één leerling, niet bevorderd zes leei'lingen. WAT DOET MEN TEGEN MURING? Een onzer lezers schreef ons: Zou u misschien een afdoende ï-aad kunnen geven op welke wijze ik de muring tusschen en bij m'n aardbeienplanten weg moet krijgen? Uittrekken is bijna niet te doen, omdat de worteltjes der muring ragfijn zijn en deze in den grond blijven en toch steeds weer opkomen. Wij hebben advies ingewonnen bij een deskundige, die zoo vriendelijk was ons het volgende mede te deelen: Het plantje muring is waarschijnlijk Stellaria, van 't latijnsche stella: ster, zoo genoemd naar de vijf tweedeelige Kroon- bladeren, die als een sterretje uitstaan en daar van de soort media middelste. Dit gewas komt in geheel Europa voor en is in ons land zeer algemeen, vandaar ook zoovele z.g. volksnamen, b.v. witte muur, mieze, mure-spiering, arf, vogelkruid, muurt, hoezemoeze en nog vele andere. Vooral in 't voorjaar ziet men op vele plaatsen den grond als het ware bedekt met dit onkruid, waarvan de zaadjes gaarne door de kleine vogels worden genuttigd. Tegenwoordig zijn er vele onkruidverdel- gende middelen bekend; maar deze kunnen niet worden aangewend in het onderhavige geval; omdat ook de aardbeien daardoor zouden lijdèn en allicht na eenigen tijd kwij nen of geheel afsterven. Het is wel lastig en geeft werk; maar het wieden van on kruid in de tuinen is niet te vennijden. Het is in dit geval ook het eenige goede middel om de muring kwijt te worden en waar de aardbeiplanten of pollen toch op betrekkelijk groote afstanden van elkaar staan, wat bij vrager toch ook wel 't geval zal zijn, is het goed mogelijk met een klein schoffeltje reeds nu, en dan weer de volgende week en zoo vervolgens mog eenige malen, en dan bij zonnig weer den grond ondiep los te maken. De muringplantjes verdrogen dan wel en zullen spoedig geheel verdwijnen; maar het is een vaststaand feit, dat in tuinen bij voortduring onkruid gewied moet worden; dus een beetje volhouden is noodig. Wanneer de aai-dbeiplanten wat oud zijn geworden, of wel een verouderd soort, is het gewenscht een nieuwe aanplant te maken van jonge planten, die b.v. in Augustus in groot aantal aan de ranken voorkomen. Voor dien moet dan een goed gemest stuk grond en van onkruiden vrij, gereed gemaakt zijn. Tijdig onkruid wieden voortkomt zaad- vorming en dus vermeerdering. VoetbaL VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL—IPSWICHTOWN 5—L Het voorloopige Nederlandsche elftal heeft gistermiddag op het Sparta-terrein een wed strijd gespeeld tegen de Engelsche profclub Ipswichtown F.C. De Nederlanders wonnen deze match met 5—1. Voor de rust werd gedoelpunt door van Nellen, Sowerby en Lungen, zoodat de rust met 21 inging. Na de rust scoorden van Spaendonck een maal en Lungen twee maal. Wielrennen. ZESDAAGSCHE VAN ST. ETIENNE. Piet van Kempenvan Buggenhout winnen. Na 'n schitterenden strijd heeft het Neder- landsch-Belgische koppel Piet van Kempen van Buggenhout de Zesdaagsche te St. Etien- ne gewonnen met puntenvoorsprong op Wal- thourCrossley, MoutonBoucheron en PuetzfeldGoebeL Reeds des middags om twee uur begon de strijd in alle hevigheid. De jachten volg den elkaar ononderbroken op, maar om drie uur was het veld weer rustiger geworden en kon men een aanvang maken met de sprints. Piet van Kempen bleek in prachtigen vorm te zijn en won er twee. De laatste sprint was nauwelijks verre den, toen Piet van Kempen met enorme snel heid uit het peleton naar voren schoot, prachtig nam van Buggenhout over en in een minimum van tijd had dit koppel een ronde genomen, waardoor het zich bij de lei ders voegde en dadelijk, door het groote puntenaantal, aan den kop kwam te staan. Maar Piet van Kempen vond één ronde niet genoeg en op onnavolgbare wijze slaagden hij en de Belg er in, nogmaals een ronde op de overigen uit te loopen. De andere koppels lieten dit niet toe en er ontstond een moor dende jacht, waarin het leidende koppel weer een ronde verloor. Het publiek moe digde de renners aan, steeds weer poogden andere koppels aan de leiderspositie van v. Kempen-Buggenhout te tornen, maar Piet v. Kempen toonde zijn eeretitel „Koning der Zesdaagschen" waard en wees iederen aan val met beslistheid terug. De beide achtervolgingsspecialisten Ri- chard en Pecqueux, die een koppel vorm den, wonnen de meeste premies en hadden het grootste aantal punten, maar een ronde nemen konden zij niet. Den geheelen avond moesten van Kempen en van Buggenhout zich tegen de aanvallers verdedigen, maar zij deden dit op uitstekende wijze en spoe dig was het laatsté uur van deze Zesdaag sche aangebroken. Na elke tien ronden vólg de er een sprint en Piet van Kempen toonde ook thans weer zijn meesterschap door er vele te winnen. Toen he,t eindschot klonk hadden onze landgenoot met zijn Belgischen koppelge- noot deze Zesdaagsche gewonnen. De eindstand luidde: 1. Piet van Kempen-van Buggenhout 771 punten, afstand 3712.250 K.M.; 2. Walthour- Crossley 761 punten; 3. Mouton-Boucheron 360 punten; 4. Puetzfeld-Goebel 145 punten; op één ronde: Richard-Pecqueux 1152 pun ten; 6. Wambst-Dayen 152. De rest op 2 tot 3 ronden. Wandelen. EENHEID IN DE WANDELSPORT. De sinds eenigen tijd tusschen het Ko ninklijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond (K. N. G. V.) en de Nederlandsche Wandelsport Federatie (N. W. F.) gevoer de besprekingen hebben tot resultaat ge had, dat de Wandelsport-afdeeling van het K. N. G. V. tot de N. W. F. is toege treden. Voorwaar een mooi succes voor de N. W. F. Op tochten, welke gehouden worden onder de auspiciën van de N. W. F. heb ben de K. N. G. V.-ers nu in het vervolg op de N. W. F.-reductie recht, op vertoon van hun lidmaatschapskaart van het K. N. G. V. Er worden op het oogenblik nog met meerdere wandelsport-organisaties onder handelingen gevoerd en het is te verwach ten, dat ook deze tot een goed resultaat zullen leiden, zoodat binnenkort de ver deeldheid, die er op wandelsportgebied heerscht, tot het verleden zal behooren. P. M. VAN WIJK-TOCHTEN OP 6 MEI. Men schrijft ons uit Hoorn: Nog circa 5 a 6 weken scheiden ons van de populaire Van Wijk-tochten en reeds thans ontvangt de H. W. V. tal van toezeg gingen. Als de teekenen niet bedriegen, mag de bloem van de wandelsport-vereeni- gingen uit Amsterdam, enz. verwacht wor den. Noordholland benoorden het IJ heeft tegenwoordig echter ook meerdere vereeni- gingen, die er zijn mogen en als ook deze in grooten getale naar West-Frieslands hoofdstad trekken, kan er een spannende kamp om den Van Wijk-wisselbeker ver wacht worden. De parcoursen zijn ook ditmaal met zorg gekozen en leiden weer door mooi West- Friesland. En daar de tochten dit jaar op Hemelvaartsdag gehouden worden, is het iedereen dus mogelijk er aan deel te nemen. Nadere inlichtingen betreffende de tochten worden gaarne verstrekt door den secreta ris van de H. W. V., Merensstraat 25, Hoorn. STADION FE YENOORD. Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te- genwoordigverbodenl Mr) Groote gebeurtenissen werpen haar scha duw vooruit! Op alle A. N. W. B.-wegwijzers in de hoofdtoegangswegen tot het stadion te Rot terdam, hetwelk Zaterdag a.s. met de voet balwedstrijd FeijenoordBeerschot in ge- brxxik genomen wordt, zijn aparte bordjes aangebracht, welke in één oogopslag de richting naar het nieuwe sport-eldorado aan geven. „SILHOUETTEN" IN BIOSCOOP „HARMONIE". Regie van Walter Reisch. In de Harmonie gaat deze week de Ween- sche film „Silhouetten" van Walter Reisch, den maker van „Episode". In „Episode", voor het groote publiek vooral de tweede film van Paula Wessely, die kort daarvoor met „Maskerade" van Willi Forst met één slag op den voorgrond was gekomen, leerde men reeds het fijne gevoel van Reisch voor detailleering, voor filmische vondsten, ver rassende overgangen en suggestieve mon tages kennen. Maar vooral zag men hoe de scenario schrijver, die regisseur werd, zich verlustig de in speelsche conflicten, in een heen en terug spiegelen van gevoelens tusschen zijn figuren, tot zij huns ondanks willige slacht offers werden van een boeiende intrige. Dit geraffineerd vermaak heeft Walter Reisch in „Silhouetten" nog verder vervol maakt. Maar hetzij dat de techniek de inspiratie hier te sterk was, hetzij dat de spelers hier te zwak waren om de episodes juist even den gewenschten nadruk en het gewenschte waarheidsaccent te verleenen men gelooft hier niet meer zoo in de nood zaak van de zielsverwarringen. Het is veelal iets te uiterlijk. De misverstanden worden te gemakkelijk opgestapeld en men gelooft niet steeds, dat hier een noodzaak in het spel is. Luli von Hohenberg speelt de vrouwelijke hoofdrol, de rol van de leidster van een Rus sisch ballet in Weenen, Lisl Handl is het danseresje, dat haar tegenspeelster in de film en haar concurrente in de liefde is. Het expressie-vermogen van haar gezicht is tamelijk beperkt. Fred Hennings speelt de rol van den Amerikaan Charlie West om wien twee vrouwen strijden, tot de oudere de ware liefde en de ander een contract en een „carrière", deelachtig wordt. Wat met een scheut moraliseerende levenswijsheid en een walsmelodie gemakkelijk aanvaard wordt, te meer daar Lisl Handl stellig niet zoo'n actrice en dus op de film, ondanks Gretchen-blondheid, niet zoo'n charmante vrouw is als Luli von Hohenberg. Op den achtergrond natuurlijk het oude en altijd jonge Weenen met walsen en levens vreugde. En met een zanger, die in de Heu- rigen het gebruikelijke liedje zingt. BEDREIGING TEGEN ANNA MAY WONG. De Chineesche filmster Anna May Wong heeft dreigbrieven ontvangen, waarin zij wordt bedreigd met verminking, wanneer zij niet 20.000 dollar geeft aan den schrijver. STOMPETOREN „Nieuw Leven". De heer P. Leegwater, voorzitter, der Nutsafdeeling „Nieuw Leven", was tevre den over de opkomst in de jaarvergade ring, Woensdagavond in café Renses ge houden. De notulen en het jaarverslag van den secretaris, den heer S. Pomper, wer den aandachtig gevolgd. Men betreurde het verlies van eenige leden. Het verzoek van de Floraliavereeniging om medewer king op haar feestavond te verleenen, zal toestemmend worden bearffwoord, indien het mogelijk blijkt. In de kas was een klein overschot. Na zeer uitvoerige discussies wei'd be sloten de eerste Nutsavond geheel met eigen krachten te vullen, voor de tweede is nog geen plan vastgesteld. Met op één na algemeene stemmen zijn de bestuurs leden Leegwater en Weder bij een vrije stemming herkozen. Bij de rondvraag gaf de heer Jb. Hop eenige belangrijke aanwijzingen inzake het Doktersfonds, daarna werd na een inleiding van den voorzitter de gebruiks aanwijzing van de lidmaatskaarten be sproken, waarbij men tot een bevredigen de oplossing kwam. Het was reeds laat, toen de voorzitter de bijeenkomst sloot met den wensch dat de vereeniging weder tot bloei moge komen. LI MM EN Middenstandsbond „De Hanze". De middenstandsbond „De Hanze" hield Dinsdagavond vergadering. De voor zitter, de heer Jb. Metselaar, was niet erg gesticht over de samenwerking met het borgstellingsfonds. Na uitvoerige bespre king sprak men zich uit om „elkander te vinden" in het belang der leden en het fonds. De benoeming van een afgavaar- digde naar den Centralen Raad had tot uitslag dat de heer C. Maus benoemd werd. Pastoor hield een rede over de orde ningsgedachte, waarbij hij als uitgangs punt nam de pauselijke encycliek „Qua- dragesimo Anno". Spr. behandelde de sociale ordeningsgedachte, samenstelling der bedrijven, door het hoogste kerkelijke gezag gewild. Hierover volgde gedachten- wisseling. Daarna werd in het kort be sproken het jubileum van den burgemees ter, dat men in geen geval ongemerkt wil laten voorbijgaan. De middenstand zal toonen dat het zijn beleid onderschrijft. Na rondvraag volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE Afscheid van de onderwijzeres mej. Leijding. Gisteravond werd in het lokaal van de kleuterschool te Zuidscharwoude een ouderavond gehouden in verband met den a.s. overgang naar de o. 1. school en het vertrek van mej. Leijding. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer M. Wa genaar. Deze wendde zich tot de onder wijzeres, mej. Leijding, die wegens haar benoeming te Eindhoven de school gaat verlaten. Hij sprak haar in zeer waardee- rende bewoordingen toe en bracht haar dank voor het vele werk dat zij in het belang van de school en het onderwijs heeft gedaan, haar daarbij alle goeds toe- wenschende in haar nieuwen werkkring. Als blijk van de groote waardeering der ouders werd aan de onderwijzeres een ruststoeltje overhandigd, waarbij gevoegd is een vaas met bloemen. Ook de heer de Ruiter, lid van de commissie van beheer, sprak de onderwijzeres toe en zeide haar ook hartelijk dank voor al hetgeen zij voor en met de kinderen heeft gedaan. Mej. Leijding dankte allen voor het ge schenk en sprak haar groote erkentelijk heid uit voor de groote medewerking die zij steeds heeft mogen ondervinden. Zij hoopte, dat de ouders ook aan de* nieuw te benoemen onderwijzeres evenzoo hun medewerking zullen verleenen en belang stelling zullen blijven betoonen voor dit mooie onderwijs. Van de gelegenheid om het werk van de kleinen te bezichtigen werd door vele ouders gebruik gemaakt. Met woorden van dank werd de bijeen komst gesloten. ENKHUIZEN Moeilijkheden om objecten te vinden. Men schrijft uit Enkhuizen aan het V.bL: Nu de werkzaamheden van het uitbag geren van den grooten vijver in het oude plantsoen voor het grootste gedeelte zijn afgeloopen, is het gemeentebestuur voor moeilijkheden komen te staan wat betreft de tewerkstelling van de vrijkomende arbei ders. Wel zijn er werkobjecten aanwezig, doch deze kunnen om verschillende redenen nog niet aangevat worden. Zoo wacht b.v. het uitbaggeren van sloten in de banne Enkhuizen en Westeinde nog op goedkeuring van de regeering. Dientengevolge is het aan tal in de Wieringermeer tewerkgestelden uit Enkhuizen deze week belangrijk uitgebreid en verhoogd van ruim twintig tot ruim zestig. Voor de betrokken arbeiders is het een tegenvaller: het beteekent langere ar beidsdagen, voor velen te lage tarieven en het verkeeren in ongunstige positie ten aan zien van de berekening van eventueele uit- keering van ziekengeld. Water uit Uselmeer als drinkwater? B. en W. van Enkhuizen stellen den raad voor te besluiten tot het verhuren van twee stukken buiten de dijk gelegen weiland aan het IJselmeer aan de provincie Noordhol land, zulks ten behoeve van onderzoekingen naar de bruikbaarheid van het IJselmeer- water voor leidingwater ten behoeve van het provinciaal waterleidingbedrijf. Voorts houdt het raadsvoorstel in aan de provincie toe te kennen 't recht van koop tot 1 Januari 1940 op de aan de gemeente in eigendom toebehoorende buitengronden met het daar bij behoorende water, gelegen ten oosten van de Noorderdijk. Het terrein heeft een totale oppervlakte van ongeveer .18.36 22 H.A. en het water van ongeveer 25.22.18 H.A. voor den totalen koopprijs voor grond en water van 25.000. WARM EN HUIZEN Sluiting tuinbouwcursus. Woensdagavond werd alhier de tuin- bouw-wintercursus gesloten. Nadat de laatste les was gegeven, waaronder ae leerlingen door den leeraar nog eens aan den tand werden gevoeld, werden de diplo ma's uitgereikt door den heer Bartels als plaatsvervanger van den heer Rietsema, rijkstuinbouwconsulent te Hoorn. Spreker feliciteerde de leerlingen met het behaalde succes en sprak den wensch uit dat zij hiervan rijke vruchten in de toe komst mogen plukken. De heer W. Dekker voorzitter van den L. T. B., dankte den heer Koot voor zijn bekwame leiding en den heer Bartels voor zijn aanwezigheid en spoorde de leerlingen aan het geleerde ook practisch toe te pas sen en den cursus die hierop aansluit, n.1. boekhouden en economie, te volgen. Cursus in economie. Gisteravond werd de cursus in Econo mie, welke gegeven werd door den heer W. Koot, gesloten. Mede aanwezig waren de heer Brakman, bedrijfsconsulent en het dagelijksbestuur van den L.T.B. Nadat door den leeraar nog eenige prac- tische dingen waren behandeld en nog eenige nuttige wenken waren gegeven, kreeg de heer Brakman het woord. Hij uitte zijn vreugde over het welslagen van dezen cursus. Hei v-as volgens spreker nog iets nieuws, doch daarom niet minder nuttig en noodzakelijk. Den heer Dekker, voorzitter van den L. T B., dankte namens zijn vereeniging den heer Koot voor zijn ijver en leiding en den heer Brakman voor zijn aanwezigheid. Ver volgens de leerlingen voor de animo en aandacht waarmee ze dezen cursus hadden gevolgd Spreker noem'le nog eenige voor beelden hoe het bedrijf economisch kan ge voerd worden en sloot den cursus met den wensch dat deze haar vruchten zal afwerpen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11