JUdits&ake* fPxoomciaai Ttieuws Stad w OmqeviMf. Het tweegevecht Van Zeeland-Degrelle PREDIKBEURTEN OP ZONDAG ft MAART (EERSTEN PAASCHDAG) ALKMAAR. Groote Kerk, 10.45 uur, ds. Baar (litur gische Paaschdienst m. m. v. het vrijz. herv zangkoor en het knapenkoor. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners; av. uur, ds. van Dop. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, prof. van Ba- kei van Amsterdam (extra coll. emiraat fonds). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper, (koorzang). Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur uur ds. Ruys, onderwerp: „Blijde Paasch- boodschap tegenover wereld vol vrees", av. 7 uur ds. Ruys. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoék no. 40; Zaterdagavond 8 uur .openluchtdienst op de Steenenbrug; Eersten Paaschdag 10 uur inzegening van soldaten, 3.30 uur openluchtdienst bij den Katten- berg, 7.30 uur Paaschfeest-samenkomst, 5 uur bijzondere kindersamenkomst. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel- Straat no. 9; Hedenavond te 8 uur tableau's voorstellingen „Het teeken des kruises"; Zaterdagavond 8 uur straatzang; eersten Paaschdag 10 uur wijdingsdienst, 12.30 uur en 5 uur kindersamenkomsten, av. 8 uur heilsbijeenkomst; Dinsdagavond en Donder dagavond samenkomsten. De samenkomsten worden geleid door kapiteine M. v. Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk 10 en 5 uur, de heer van Kreuzen, candidaat te Laren. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dun van Alkmaar. BERGEN AAN ZEE, n.m. 5.15 uur, ds. van den Kieboom (liturgische dienst). DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Boerendonk. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMONDBINNEN, nam. 2 uur, ds. Bloemhoff. GROET, 10 uur, ds. Boeke. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. HEILOO, Nederl. herv. evang. ver. a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. W. A. Hoek van Amsterdam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. Baar. LIMMEN, 9.30 uur, ds. van Dop van Alk maar. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDE NIEDORP, av. 7 uur, ds. de Leeuw. OUDORP, 10 uur, ds. Kastein. OTERLEEK, 10 uur, ds. Heep. OUDKARSPEL, 10 uur, mej. van Vliet. SCHOORL, zie Groet. SINT PANCRAS, 9.30 uur (H. avond maal) en 3 uur (dankzegging), ds. Mole naar. STOMPETOREN, geen dienst wegens va caturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. v. d. Kaay van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. van Tuinen van Amsterdam. WESTGRAFTDIJK, 10 "uur, ds. Loysen (coll. Generale kas herv. kerk). WINKEL, 10 uur, de heer G. C. Mole naar, candidaat te Arnhem. ZUIDSCHERMER, geen dienst. PREDIKBEURTEN OP MAANDAG 29 MAART (TWEEDEN PAASCHDAG). ALKMAAR. Kapelkerk, 10 uur, ds. van Dop. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, mej. da. M. P. Stol van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur, ds. Richel van Noordscharwoude. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, v.m. 10.15 uur, ds. Ruys. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; n.m. 2 uur openlucht samenkomst, 7.30 uur sluiting Paaschfeest; Woensdagavond 8 uur straatzang; Donder dagavond 8 uur heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. BERGEN, Geref. kerk, 10 uur, de heer H. Swen, cand. te Egmond aan Zee. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. G. Grootjans Jr. van Amsterdam. GROET, zie Schoorl. HEILOO, Nederl. herv. evang. ver. a. d. Kerklaan, v. m. 10 uur, de heer G. C. Mo lenaar, cand. te Arnhem. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d. Kam. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. A. Vis van den Burg. OOSTGRAFTDIJK, 10-uur, ds. Loysen. SCHOORL, v.m. 8.30 uur, ds. Boeke. SINT PANCRAS, 9.30 u., ds.van Baaien. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer Frankena van A'dam. URSEM, 10 uur, ds. Buiskool. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Boeke. POGING TOT DOODSLAG. Een 41-jarige zeeman uit Rotterdam had zifch gisteren voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden wegens poging tot dood slag. Op 15 Februari j.1. stond hij op den Rijksweg bij Velsen en probeerde met een passeerende auto mee te rijden. Er naderde een vrachtauto en de zeeman gaf den chauf feur een teeken om te stoppen, maar daar er behalve den bestuurder reeds twee per sonen in de cabine zaten, werd aan het ver zoek geen gevolg gegeven. De zeeman was hierover zoo verbolgen, dat hij een steen cjoor de voorruit gooide. Gelukkig werd geen Sar inzittenden getroffen. De chauffeur stopte en waarschuwde telefonisch de poli tie, terwijl de beide passagiers den zeeman achterna gingen. Deze trok een mes e drëigde te zullen steken, als zijn achtervol gers hem te dicht durfden naderen. Inmid dels verscheen de politie, die den agressie ven zeeman arresteerde. De officier van justiite, mr. A. R. Andrin- ga, vond dat het optreden van verdachte alle perken te buiten was gegaan. Hij is een onverschillig en brutaal individu en reeds zesmaal veroordeeld. De officier eischte één jaar gevangenis straf. De rechtbank zal op 8 April uitspraak doen. OP DE ZITTING GEVANGEN GENOMEN. De officier van justitie te Amsterdam vorderde gister de onmiddellijke gevan genneming van een man, verdacht van heling van een partij zeemleer en manu facturen, die te Haarlem waren gestolen. De oficier requireerde een gevangenis straf van anderhalf jaar tegen den verd., die op bevel van de rechtbank conform het verzoek van het O. ,M. gevankelijk werd weggevoerd. Vonnis 8 April. HEILOO De Hanze. De afd. Heiloo van de Hanze hield Donderdagavond een vergadering in de lunchroom Bolten. De voorzitter, de heer J. J. Kroon, opende en installeerde de nieuwe leden. In behan deling kwam den beschrijvingsbrief voor den Centralen Raad. Na bespreking werd besloten dat het bestuur een afgevaardigde zal aanwijzen. In behandeling kwam het program voor de Katholiekendagen op 17 en 18 Mei te Utrecht. De heer Th. Bolten sprak zijn teleurstelling erover uit, dat die dagen altijd zoover zijn, waarom niet eens in Be verwijk of Alkmaar. De voorzitter zou den wënsch doorgeven. Hierna kwam in behandeling het G.E.B. en de waterleiding, alsmede de verhoogde belasting. De heer Th. Bolten leidde dit punt in. De tarieven van het G.E.B. zijn gezien de groote winst van een 25.000 schrik barend hoog. Bovendien wees spr. op de on billijkheid van de meterhuur. De tarieven van de waterleiding zijn ook zeer hoog. Ook hier is een enorme winst. Blijkbaar houdt men geen rekening met de verarming van den middenstand. De heer van Tricht liet een ander geluid hooren. In vergelijking met andere plaatsen is de electrische energie hier niet duur. Spr. raadde een actie af. In 1938 zal de provincie het wel annexeeren en dan heeft actie geen doel. Wat de waterleiding betreft, dit is een andere zaak. Over deze urgente midden- standsbelangen werd een hartig woordje ge sproken. Men was ontevreden. Ook tegen de verhooging van belasting volgens den heer Th. Bolten 7 pCt. werd stelling ge nomen. Het voorstel-Th. Bolten om een openbare vergadering te beleggen, waar men de grieven van den middenstand zal belichten werd in dezen vorm aangenomen, dat een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren Th. Bolten, D. Bakker Azn. en Jac. Klaasse. Genoemde commissie heeft de bindende taak, dat ze niet alleen rapport zal uitbren gen, doch ook een vergadering (een open bare vergadering) zal voorbereiden. Verplaatsing zaak. De bekende houtwarenfabriek Subliem van den heer J. A. Merks, is overgegaan op naam van zijn zoon, den heer P. Merks. Het bedrijf is overgeplaatst naar Limmen in de voormalige kaasfabriek. Op de vrijgekomen terreinen zullen een achttal woonhuizen verrijzen. Vandalisme. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben N.S.B.-ers plakkaten opgehangen aan de electrische- en telefoondraden op den Rijksstraatweg. Dat dit niet alleen ontsierd maar tevens een gevaar en moeilijkheden kan opleveren voor de desbetreffende be drijven, behoeft niet getwijfeld te worden. DE POLITIERADIO-OMROEP. Aan het jaarverslag van de politie- radio-omroep-commissie te Hilversum ontleenen wij het volgende: In 1936 werd 528 maal van den zender gebruik gemaakt, waardoor 439 gewone uitzendingen plaats hadden en 89 extra- berichten op buitengewone tijdstippen zijn verzonden. Uitgezonden werden 810 poli tieberichten als volgt verdeeld. 208 be troffen verzoeken om opsporing van mis dadigers, 19 opsporing van minderjarigen, 214 opsporing van vermiste en andere personen geen misdadigers zijnde. 39 op sporing van motorrijwielen, 70 opsporing van automobielen enz., enz. Deze berichtgeving leidde in 78 gevallen tot een gunstig resultaat. Opgespoord werden n.1. 29 misdadigers, 21 minderjarigen, 14 andere personen, 4 personen wier familieleden ernstig ziek of overleden waren, 2 honden, 6 andere die ren, 2 motorrijwielen, 8 automobielen enz., terwijl 1 maal een lijk kon worden geïden tificeerd. Hieronder vermelden wij nog eenige der in het verslag alle omschreven radio successen. Drie minderjarigen, die in elkanders gezelschap uit Den Helder waren wegge- loopen, werden naar aanleiding van een uitgezonden bericht te Egmond-Binnen aangehouden. Zekeren P. die te Anna-Paulowna werd vermist, werd op radiobericht te Limmen opgespoord. De commissaris van politie te Hilversum verzocht per radio bekend te worden ge maakt met de verblijfplaats van den zwerver K., wiens zoon zijn toestemming nooddg had tot het aangaan van een hu welijk, waarop de politie te Apeldoorn berichtte, dat K. zich daar ophield. De commissaris van politie te Alk maar verzocht de opsporing van twee minder jarigen, die met een kano langs de kust trachtten te varen. Zij wer den, naar aanleiding van dit verzoek, weldra opgespoord. Een koe, ontvreemd te Raamsdonkveer werd op radiobericht opgespoord, voordat zij in handen van den slager viel. De burgemeester van Naaldwijk ver zocht opsporing van zekeren B., verdacht van diefstal. B. die dit vernam meldde zich daarop aan. Uit een en ander blijkt wel dat de radio-omroep der politie zeer nuttig werkt. HUISVROUWEN-MIDDAG. Lezing over „Bijen en honig". Onder voorzitterschap van de nieuwe pre sidente, mevr. v. Sonsbeek, waren gis termiddag weer vele tientallen dames in ,,'t Gulden Vlies" bijeen gekomen om te luisteren naar een lezing van den heer Hans Matthes over „Bijen en honig". Frissche voorjaarsbloemen sierden de ta feltjes,. welke als altijd op zoo gezellige wijze in de zaal opgesteld stonden en er heerschte al spoedig de eigen prettige sfeer. Mevr. v. Sonsbeek heette met hartelijke woorden de dames en in het bijzonder het eere-lid mevr. Eyma van harte welkom en sprak haar vreugde erover uit, dat, ondanks den schoonmaaktijd, toch nog zoovele dames zich hadden weten vrij te maken om te luisteren naar hetgeen de heer Matthes zou vertellen. Na eenige mededeelingen van meer inter nen aard verkreeg de heer Matthes het woord. Spr.'s bedoeling was niet om een reeds te voren opgestelde rede te houden over het leven en werken van de bijen, doch meer om in een genoeglijke causerie een populair babbeltje over dit nijvere volkje te houden. Nu kan natuurlijk een dergelijk babbeltje heel aardig en vlot zijn, doch dan moet er op zijn minst toch eenig verband in zulk een betoog zijn. En helaas, hierin is de heer Matthes niet geslaagd, want hoe interessant een onderwerp als dit kan zijn, wanneer het een voor vele dames onhoor baar praatje wordt, een soort-van-de-hak- op-de-tak-springen, dan heeft o.i. zulk een lezing niet het minste nut. De heer Matthes, wiens deskundigheid wij in genen deele in twijfel trekken, had moeten begrijpen, dat zijn auditorium uit leeken zou bestaan en dat hij geenszins zulke zwaarwichtige de tails over bijen had moeten uitspreken. Een enkele maal werden evenwel toch heel wetenswaardige dingen verteld en in derdaad kon het betoog dan ook wel eeni- gen tijd boeiend zijn, doch't geheel kan niet anders dan als een minder-geslaagde-keus gekwalificeerd worden. De duidelijke lantaarnplaten, welke na de pauze vertoond werden, gaven wel een goed beeld van het werken, van de bijen en het tot stand komen van lippig.. Het gebruikelijke kopje thèe was een oase in deze woestijn van dorre rethoriek. De presidente sloot deze bijeenkomst met vriendelijke woorden. Voop kleine tuinen. Onze kamerplanten. Nu het voorjaarszonnetje steeds krach tiger wordt, komt ér ook meer leven in onze kamerplanten. Vooral diegene die direct voor de zuidelijke vensters onzer woningen staan, zullen op zonnige dagen misschien al beveiligd moeten worden tegen te felle zonnestralen. Vooral onze palmen en varen- soorten zijn daar niet tegen bestand. Vrij wel alle planten gaan nu meer water ver bruiken, daarom zijn we nu royaler met gieten. Toch doen we dit bij voorkeur nog in de morgenuren, omdat de nachten nog vaak koud zijn en daarom de planten voor den avond liefst weer droog moeten zijn. Tal van kamerplanten kunnen we nu, in dien dit noodig mocht blijken, gaan verpot ten. Zoo kunnen we nu o.a. palmen, Araucaria of kamerden, Aspidistra en Cli via onder handen nemen. Indien laatstge noemde nog bloeit wachten we tot dat deze is uitgebloeid. Deze soorten geven we een tamelijk zwaar gróndmengsel bestaande uit: 1 deel graszodenaarde, 1 deel bladaarde, 34 deel mestaarde en een weinig scherp zand. Voor zoover dit mogelijk is wordt de losse aarde van de kluit verwijderd. Waar aan de Clivia jonge zijscheuten aanwezig zijn in het bezit van een paar behoorlijke ontwikkelde bladeren, kunnen we deze er tevens afnemen. Daarvoor moeten we de aarde zooveel mogelijk van tusschen de wortels weghalen, opdat we de jonge plant met eenige wortels van het wortelgestel kunnen afnemen. De aarde wordt bij het oppotten stevig aangedrukt, evenwel ma ken we daarna de oppervlakte los, opdat de bovenlaag niet te gesloten wordt. Wie een uitgebloeide Azalea indica heeft, moet deze voorloopig nog binnen houden en vooral regelmatig water geven. Veelal worden de ze planten den eersten tijd na den bloei te veel verwaarloosd. Einde April of begin Mei kan men ze een plaats geven in den tuin, op een half beschaduwde plek, waar ze zeer geregeld moeten worden gegoten en bovendien zoo nu en dan een weinig pokon of verdunde koemest krijgen. Den pot kun nen we half ingraven om sterk uitdrogen tegen te gaan, evenwel moeten we zorgen dat overtollig water direct uit de omge ving kan wegvloeien. Ook uitgebloeide Cyclamen of alpenviooltjes kan men in den zomer in den tuin plaatsen. Deze laten we echter den eersten tijd rustig staan zonder ze te gieten. Eerst wanneer de jonge bladeren beginnen te komen geven we versche aarde gaan we de planten regelmatig gieten en zoo nu en dan bijmesten. Indien we varens willen verpotten gebruiken we hiervoor een meer los en zeer humusrijk gróndmengsel. Geschikt hiervoor is: 1 bladaarde, 1 bosch- grond, ys mestaarde en een weinig zand. Inplaats van boschgrond kan men ook turf molm gebruiken. A. G. De voorbereiding voor de verkiezingen. KRACHTIGE STEUN AAN VAN ZEELAND. (Van onzen Brusselschen correspondent). Brussel, 25 Maart 1937. Men kan zich bezwaarlijk met voorspellingen bezig houden wat be treft den uitslag van de verkiezingen die op 11 April a.s. te Brussel zullen plaats hebben, maar alleszins is het een feit dat Van Zeeland krachtigen steun vindt onder de bevolking. In Mei 1936 behaalden Rex en de Vlaamsche Nationalisten, afzonderlijk optredende, te zamen 73.700 stem men. De kwestie is of zij samen nog dit. aantal stemmen zullen vereenigen. Indien de bewering van Degrelle dat het „ware land" (le pays réel) met hem is, werkelijkheid is, dan zal hij dit aantal sterk moeten doen. aan groeien Doch het is duidelijk voel baar dat hij met zijn agitatie niet ver komt en het publiek er geleidelijk genoeg van hééft. De verkiezing is een gelegenheid om iedereen, die tot taak heeft een meening uit te spreken, te verplichten dit te doen. Met geschipper moet het nu ophouden. Wat de Brusselsche pers betreft beschikt Degrelle benevens zijn orgaan, „Le Pays Réel en zijn Vlaamsch afkooksel „De nieuwe Staat", over slechts een paar sym- pathiseerende organen, zooals „La Nation Beige", die Van Zeeland nu ook tracht moeilijkheden te berokkenen, alsmede het weinig verspreide blad „La Gazette". Voor het overige is het weekblad „Cas- sandre", dat slechts een jaar geleden ongeveer werd gesticht, plots naar de rexistische politiek overgegaan. Bij' de in onzen vorige brief besproken interpellatie Sap in de Kamer hebben Kamerleden uit geroepen dat Sap de bezieler, in elk op zicht, is van dit orgaan en tot dusver is hierop geen tegenspraak gevolgd. Het geval van dezen volksvertegenwoordiger voor TieltRoeselare is nog niet heele- maal opgehelderd. Na zijn mislukte aan vallen op Van Zeeland, in den vorm van interpellatie, waarbij hij niet aarzelde den premier in zijn eer aan te tasten zonder dat hiervoor de minste gronden aanwezig waren, is er tegen hem een beweging ont staan die er veel den schijn van heeft dat hij uit de katholieke Kamer groep zal wor den gestooten, indien hij weigert veront schuldigingen aan te bieden. Sap. is n.L vannamiddag voor de keus gesteld ge worden zjjn verontschuldigingen aan te bieden aan Van Zeeland, of zoo niet zal hij verzocht worden de vergaderingen van de groep niet meer bij te wonen. De leider van ,,De Standaard", gewezen mi nister van financiën, is nu in de situatie gekomen van degenen die hij gaarne zelf daar zou hebben gebracht, zooals Frans van Cauwelaert. Hij is niet geneigd op de hem gestelde eischen in te gaan, voorwen dende dat hij slechts openbaar herhaald heeft wat er onder het publiek werd ge zegd. De verklaringen van Van Zeeland hebben alles opgehelderd, meent hij. Doch er zijn in de katholieke Kamërgroep heel wat volksvertegenwoordigers die de ge legenheid willen aangrijpen om met Sap af te rekenen. Dat zal waarschijnlijk ook wel gebeuren. De (Belgische) „Standaard". Intusschen heeft men met belangstelling uitgezien naar de houding die „De Stan daard" zou aannemen. Deze is heelemaal in den toon, dat is huichelachtig. Het blad heeft n.1. gezegd dat het zich zal onthou den, dat het ook blank stemmen zal aan bevelen bij zijn lezers, omdat het meent dat de candidatuur Van Zeeland te veel in het teeken staat van een linksch volks front. Hiermee praat het slechts de voor naamste verkiezingsleuze na van De grelle, die Van Zeeland in hoofdzaak be strijdt als de candidaat van het volksfront. Dat is eenvoudig verzonnen, natuurlijk, want de eerste minister heeft in zijn groote verkiezingsrede, enkele dagen ge leden gehouden, te kennen gegeven dat hij tegen een volksfront is. dat hij het land niet wil verscheuren in twee vijandig* blokken, iets wat door Degrelle met zijn politiek regelrecht wordt nagestreefd. Overigens staan niet alleen de socialisten en communisten achter zijn candidatuur, maar ook de katholieken en liberalen. Katholieke bladen als „La Libre Bel- gique", „Le Vingtième Siècle", „La Cité Nouvelle" maken propaganda voor Van Zeeland. Slechts „La Libre Belgique heeft haar lezers aanbevolen, indien zij niet voor Van Zeeland kunnen stemmen, om dat zij hun stemmen niet willen mengen met socialistische en communistische, dat zij blanco moeten stemmen. Dit heeft het blad overigens veel critiek op den hals gehaald. Het publiek wordt dus wel volledig en doelmatig voorgelicht. De meetings van Degrelle te Brussel en in de omgeving worden geleidelijk vecht partijen. De belangstelling voor een bij eenkomst in het Sportpaleis te Schaarbeek is ongetwijfeld belangrijk, maar op plaat selijke bijeenkomsten moeten de „toe hoorders" met auto's worden aangevoerd. Dat is ook wel typisch. Regeeringsmaatregelen. De regeering heeft nu ook doelmatige argumenten gebruikt, maatregelen name lijk die reeds enkele maanden geleden in het vooruitzicht werden gesteld. Men kan het haar bezwaarlijk kwalijk nemen, dat zij ze in deze verkiezingsperiode naar voren brengt en als strijdwapen gebruikt. De crisisbelasting op de inkomsten, die voor iedereen een zeer zware last was, tot dusver, zal met ingang van 1 Juli worden opgeheven. Sedert 1 Januari was het be drag reeds verminderd. Niet alleen wordt bovendien amnestie voor fiscale straffen uitgevaardigd, maar ook wordt de verja ring uitgesproken voor fiscale zaken van voor 1 Januari 1936 van het oogenblik dat de inbreuken op de wet het gevolg zijn van het ingewikkeld karakter van de be lastingen en niet van opzettelijke fraude. De regeering kondigt ook een herziening aan van het alcoholregime op grond van de aanhangige ontwerpen bij de wetge vende lichamen. Deze maatregelen zijn slechts mogelijk door de goede resultaten van de regeeringspolitiek en in alle objec tiviteit wordt erkend dat zij niet kunnen worden geloochend. In de rexistische pro paganda wordt er dan ook flink over ge zwegen. Het is echter te verwachten dat deze argumenten door de kiezers zullen worden begrepen en als doelmatig zullen worden beschouwd. Typisch is nogal dat de propaganda aan weerskanten slechts in het Fransch wordt gevoerd, of toch overwegend. Voor de Vlamingen bestaat er niet veel gevaar dat zij,in de armen van Degrelle zullen loopen. Een bezwaar is dat het accoord van De grelle met het Vlaamsch Nationaal Ver bond aanleiding kan geven tot een argu mentatie die de tegenstellingen in Vlaamsch opzicht nogmaals verscherpen op een nogal valsche manier. De verkie zingskoorts wil het zoo. Maar dat is slechts oppervlakkig en wordt na de ver kiezingen alweer vergeten In de rexpers blijft men steeds de Hit- leriaansche methodes toepassen. Rex is de natie, de redding zonder dat men pre cies weet wat in gevaar is. Men houdt zich bezig met het familieleven Van De grelle, met zijn kinderen. Over de gezond heid van een der zieke kinderen worden gezondheidsbulletijns uitgegeven. Een verslag over een rexistische meeting, op geluisterd door een foto van Degrelle staat op de eerste bladzijde, maar een ver klaring van den Koning ergens in een hoekje. Toen te La Bouverie een mijnramp plaats had, bezocht de Koning de mijn. In de rexpers was dit van veel minder belang dan een bezoek van Degrelle, die ook niet aarzelde de begrafenis van de officieren die bij een ontploffingsramp omkwamen, te gebruiken voor zijn propaganda. De man die tegen de partijen is, wil alles terugbrengen tot een enkele partij, op de meest partijdige wijze. Dat ziet het volk ten slotte ook wel in en nu dit alles dage lijks in de groote pers wordt herhaald, zonder passie en daarnaast de resultaten worden gevoeld van een opbouwend be stuur in een geest van vrijheid, zonder avontuur, kan men den indruk niet van zich afzetten dat men in, dit land gelei delijk naar een zuivering van dé atmos feer uitgaat. Glimlachje De pas getrouwde, als de trein voor de h™elytoeis Hemel, llelste, we nebben niets om te lezen. (Humorist)

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8