CHIEF WHIP CIGARETTES Agenda In kwaliteitzuiverheid, smaak kortom in alles en altijd wint Alkmaar, Zaterdagmiddag. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Wij hebben van de week afscheid van onze lezers genomen wat de dagelijksche verantwoording van ingekomen gelden voor de kaasmarkt betreft met de toezegging, dat wij éénmaal per week nog de mogelijk na gekomen giften zouden vermelden. Wij hebben ons voorgenomen dit Zater dags te doen en eerlijk gezegd hadden wij niet veel hoop, dat wij heden al iets te vermelden en te vertellen zouden hebben. Maar er zijn, na de laatste dagelijksche verantwoording, nog diverse bijdragen in gekomen, welke te samen weer een aardig bedrag vormen en dat het Comité van Actie zeker met groot genoegen in ontvangst zal willen nemen. Men weet, dat dit comité in een Stichting zal worden omgezet, welke het geld zal be- heeren en actief zal optreden zoodra de omstandigheden dat noodzakelijk zullen ma ken. In een bijeenkomst van het Comité met B. en W. ongeveer half April wordt een bedrag van 1000 aan het gemeentebe stuur overgedragen ter voldoening aan de voorwaarde, dat in 1937 en 1938 1000 per jaar aan de gemeente moet worden overge dragen om de 3000 subsidie van het Rijk te kunnen krijgen en het tarief der wik- en weegloonen in deze beide jaren op 4 cent per 20 K.G. te kunnen houden. De rest van het geld wordt veilig belegd en beheerd door de Stichting. Wat van deze rest meer dan 1000 is, staat ter beschik king van de Stichting en zal zoo doeltref fend mogelijk in het belang onzer kaasmarkt besteed worden. Wij hadden en hebben niet het plan in onze courant nog langer tot het offeren van een bijdrage op te wekken. Wij constatee- ren slechts met groot genoegen, dat men onze actie blijkbaar nog niet heeft vergeten en publiceeren, met hartelijken dank aan de milde gevers, voor deze week nog de vol gende nagekomen bijdragen: Een kaaszetter 1. Fa. M. Zwaan 1. N. N. f 10.— Gep. Onderwijzeres 0.50 Alkm. Part Nacht en Pusch 2.50 Mej. S. G. 2.50 Mr. R. Veendorp 2.50 A. H. B. 1.— Totaal 21.— Er was een bedrag van f 2612, dat dus nu gestegen is tot 2633. TENTOONSTELLING „DOORWERKEN". Een jonge plaatselijke kunstenaarsvêr- eeniging, die zich tot titel „Doorwerken" koos, vraagt van 27 Maart tot en met 17 April dagelijks van 10 tot 5 uur, in het voormalige recherche gebouw naast het stadhuis, de belangstelling van het kunst lievende publiek. Leden van de vereeniging zijn mej. Tulp en de heeren W. Koster, J. de Wolf, R. Bankert, H. Laar, Koos Stikvoort, H. Heertjes en J. Plas, met als buitengewoon lid de kunstschilder D. Smorenberg te Loosdrecht, die als oud-Alkmaarder den stoot tot de oprichting van deze vereeni ging heeft gegeven. In het verleden heeft ook onze vader stad belangrijke kunstenaars opgeleverd en het was steeds een doorn in. het oog van onzen gemeente-archivaris, den heer Dresch, dat een stad als Alkmaar, waar ook thans verschillende jonge kunstenaars de schilderkunst beoefenen, een perma nente gelegenheid mist om het nieuwe, dat in de schilderkunst nog zoekende is, te toonen. Ook burgemeester van Kinschot be greep dat dit nog een leemte mag worden genoemd in het Alkmaarsche cultuurleven, zoodat er thans met groote waarschijn lijkheid verwacht kan worden dat hiervoor de twee benedeh-lokalen van het voor malig recherche-bureau, in gereedheid zullen worden gebracht. Om aan het doel te beantwoorden, moeten er nog heel wat verbeteringen worden aangebracht, doch van den directeur van gemeentewerken mag verwacht worden dat hij hierin, zon der te groote bezwaren voor de gemeente kas, zal slagen. Bovengenoemde kunstenaars exposee- ren thans in beide lokalen een 27-tal schilderijtjes en teekeningen. Zij hebben hun sociaal drijvende kracht, door zich te organiseeren en niet meer op zichzelf te blijven staan, volkomen begrepen en het deed ons weldadig aan, de onderlinge waardeering voor elkanders werk, hoewel zij zich ieder voor zich afzonderlijk zoeken, te kunner constateeren. Deze gelukkige eigenschap valt meestal waar te nemen onder jonge schilders die nog moeten worstelen om er te komen. De heeren Stikvoort, de Wolf, Koster en Plas zijn voor kunstminnend Alkmaar zeker geen onbekenden. Van het werk van beide eerstgenoemden publiceerden wij reeds uit voerige beschouwingen over hun werk, dat, tot onze voldoening, in breederen kring reeds erkenning vond. Nog onlangs be spraken de kunstcritici het werk van Stik voort op een Amsterdamsche tentoonstel ling in waardeerende termen. De heer Stikvoort behoort niet tot de schilders, die de natu'ir imiteeren. Hij kan onder de impressionnisten gerekend worden. Men beschouwe zijn doek „Moleninterieur", een zeer goed schilderstuk, nader. De Wolf, die ons het vorig jaar zoo mees terlijk hei landschap var. Su Pancras, als het oude land van Noordholland dat aan Lim burg doet denken, liet zien. toont ons ook ditmaal St. Pancras in den zomer, op ge voelige wijze..Dat hij de schilderkunst ver staat, toont hij ons ook met zijn doek „Oudegracht in de sneeuw". De heer R. Bankert, van wien wij vroe ger in „Kunst Zij ons Doel" werk zagen, toont sterke eigenschappen om in zwart en wit wonderlijke tegenstellingen te bereiken. Hóe melancholisch doen de „Drie Wilgen" aan en hoe vol romantiek is zy'n teekening van de Kasteel-ruïne te Egmond aan den Hoef. De teekening „Winter's Melancholie" geeft uitnemend de verlatenheid weer. Wim Koster heeft zich er aan gewaagd om in een aquarel de wonderlijke ruimte van de Hollandsche luchten en het Hol- landsche landschap uit te beelden en# is daarin niet onverdienstelijk geslaagd. Mej. Tulp komt bescheiden met haar bloemstukjes „Tulpen met Appel" en „Zon nebloem" uit. Doekjes die doen zien, dat zij althans de natuur juist ziet en weet weer te geven. H. Laar toont zich een verdienstelijk leer ling van den heer Stikvoort en wel dermate, dat wij een van hem geëxposeerd „Molen interieur" voor een werk van Stikvoort hielden. In een stilleven van zijn hand spreekt zijn eigen persoonlijkheid meer tot ons. J. Plas is de romanticus. Van zijn vier doekjes imponeerde ons wel het meest no. 17, Landschap te St. Pancras. Het schilderij van het „Kolenbedrijf van den V.B. te Alkmaar" geeft wel zeer juist den kouden, triesten winterdag weer. De heer Heertjes toont zich met zijn doek „Zomerlandschap" de zonnige mensch. Dit doek is van een blije impressie en wekt zomerverlangens. De heeren Masée zorgden voor aardige meubeltjes en tapijten. „Doorwerken" is zich ervan bewust, dat Alkmaar niet plotseling een laaiende kunst belangstelling zal toonen, doch het vertrouwt er toch op, dat een behoorlijk aantal per sonen aandacht aan hun streven zal schen ken. Zij verdient dit ten volle. D. A. K. HET ZIET ER NIET BEST UIT VOOR DE PAASCHDAGEN. Als het Kerstmis is, verschijnen er stem mingsplaatjes in de courant, huizen met torentjes, die in een sneeuwkleedje zijn ge stoken. Over boomen en huizen ligt een dikke sneeuwvacht en donkere figuurtjes, in jassen en doeken gehuld, trekken door de dwarrelde vlokken naar het kerkgebouw waar een kerstboom zijn wondermooie lichtjes laat schijnen. Dat is de ware kerststemming, maar zooals het op de plaatjes wordt afgebeeld is het niet altijd. Er zijn althans in de laatste jaren heel wat Kerstdagen zonder sneeuw geweest. De natuur heeft nu eenmaal won derlijke grillen en wat zij ons op de Kerst dagen onthoudt komt zy als Paaschverras- sing nog achterna brengen. Een Paschen in de sneeuw, dat lijkt niet erg waarschijnlijk, maar schrijver dezes is vanmorgen met een jas vol sneeuw- en hagelsporen op zijn bureau gekomen en als het op den dag vóór Paschen nog winter is, dan zal het op Paschen zelf nog wel kunnen vriezen. Ook dat zijn wij niet gewend. De Paasch- dagen zijn de Zondagen van het ontluikende jonge leven, van de bloeiende bollen, van de „katjes" en de kastanje-takken, die uit hun kleverige knoppen waaiertjes van blaadjes gaan spreiden. Paschen is het symbool van het voorjaar, het jeugdfeest der natuur, de opstanding van alles wat het nieuwe leven tegemoet gaat en de mensch voelt zich weer jong en trekt in de voorjaarszon naar buiten. Duizenden bussen en auto's vullen de wegen en overal waar bollen bloeien en het land met breede kleur- banen bedekken, overal waar de lucht door drenkt is met den geur van hyacinten, waar tulpen en narcissen hun kleurige bloem bladen spreiden, daar géniet de mensch van ganscher harte van het ontluikende jonge leven. Maar nu De natuur is te laat of de Paaschdagen zijn te vroeg gekomen. De natuur strooit nog sneeuw en hagel en de Paaschdagen brengen hoogstens wat crocusjes, de eskimo's onder de bloemen, die in kou en sneeuw hun kleurige kopjes naar boven kunnen steken. De meteorologische voorspellingen laten voor de Paaschdagen nog heel wat te wen- schen over. De weervoorspelling voor de Paasch dagen is niet erg bemoedigend. Westelijke en Noord-Westelijke wind zijn nu juist niet de luchtstroomingen die ons warme lucht en droog weer zullen brengen. Een lucht, die half tot zwaarbe wolkt is en dus de zon maar spaarzaam doorlaat, kunnen we op de Paaschdagen best missen. Betrokken en buiïg, zegt het weerbericht ten slotte met weinig verandering in temperatuur, en ook dat laatste is weinig opwekkend en wijst er op, dat de strooien hoedjes en de nieuwe voorjaarsmanteltjes nog wel een paar weken in de kast zullen blijven. Wij hebben voor alle zekerheid ook nog even het buitenlandsch weerbericht geconsulteerd, dat ons vertelt, dat de stijging van den luchtdruk, welke over de Britsche eilanden aanhoudt, weinig hoop geeft op 'n algemeene verbetering voor den eersten Praschdag. Er wordt ons hoogstens wat zonneschijn met gebroken luchten in uitzicht gesteld en wat de tweede Faaschdag betreft, schijnt men zich nog niet aan voorspellingen met eenige zekerheid van uitkomst te wagen. Vermindering van buiïgheid met een iets hoogere temperatuur, zegt het buitenlandsch weeroverzicht en het beste, wat wij kunnen doen, is te hopen, dat de mttereologen zich vergist nebben en dat wij, althans op den tweeden feestdag, van een stralend lente- zönnétjè zullen genieten. Mogen de Paaschdagen van 1937 ons al het goede brengen, dat wij er in de gegeven omstandigheden van mogen verwachten. EEN JUBILEUM. Bij de Wasscherij en Ververij S. Krom N.V. werd heden wederom een jubileum ge vierd. De heer Willem Bieman was n.L van daag 25 jaar in dienst als besteller. De jubi laris en zijn echtgenoote werden door den directeur, den heer S. Krom, toegesproken, waarbij spreker in herinnering bracht, hoe Bieman den geheelen groei van het bedrijf heeft meegemaakt Eerst bezorgde hij de wasschen per hand kar, later met paard en wagen en toen dit door auto's werd vervangen, nam Bieman in de cabine plaats. Bestond het wagenpark aanvankelijk uit één wagen, thans zijn het twaalf wagens, welke zich dagelijks op den weg bevinden om als schakel te dienen tus- schen cliëntèle en zaak. Onder zijn deugden nam eerlijkheid de eerste plaats in, wat, om dat hij moest zorgdragen voor de dagelijk sche geldelijke afrekening, zeker een ver- eischte is. Voor zijn langdurige plichtsbe trachting werd hem door den heer Krom het diploma van den Bond v. d. Waschin-. dustrie in Nederland uitgereikt, terwijl hem door de directie een cadeau onder couvert werd aangeboden en ook het personeel door de aanbieding van een geschenk van zijn medeleven met deze feestelijke gebeurtenis blijk gaf. Hierna werden Bieman en zyn vrouw naar hun woning teruggebracht, teneinde den verderen dag in huiselijken kring door te brengen, waar de jubilaris nog vele ge- lukwenschen in ontvangst mocht nemen. KL AARTJE VAN VOLENDAM. Velen zullen zich nog herinneren het groote succes dat de heeren Haakman en Kuiper onlangs met hunne operette „De Schamele Staatzanger en het miraculeuze lieve Vrouwke" behaald hebben. Donderdagavond 8 uur in de Harmonie zal wederom een operette van genoemden auteur en componist ten tooneele worden gebracht. De zangklasse van den heer Joh. Kuiper zullen dan ten gehoore brengen de operette in. 3 bedrijven Klaartje van Volendam. Enkele jaren geleden is deze alleraardig ste operette oók opgevoerd. De hoofdper sonen werdén toen door volwassenen ge speeld. Deze keer heeft de regisseur de heer Haakman hiervoor kinderen geko zen, wat het geheel nog meer ten goede komt. Het aantal medewerkenden bij deze uit voering is zeer taltak.De begeleiding bestaat uit een flink strijkorkest waarbij zooals altijd mej. Dora Hoedje de piano partij zal spelen. De mooie Volendamsche costuums zijn voor het grootste deel uit het magazijn van de firma Helsloot te Amsterdam. De ge- heele nieuwe décors zijn door de heer Theo Groothuizen alhier vervaardigd, terwijl de grime door den heer Jac. Groothuizen wordt verzorgd. Het belooft Donderdagavond in de Har monie weer een hoogst genotvollen en prettigen avond te worden. ALKMAARDER BIJ DE STOLPEN AANGEREDEN. Vrijdagmorgen had op den Rijksweg langs het Noordhollandsch kanaal bij Stol- penvlotbrug een aanrijding plaats. De heer G. D. uit Alkmaar, die met zijn bakfiëts, waarop kommen met goudvisschen enz., over genoemden weg reed, werd door een luxe auto van den aannemer J. H., eveneens uit Alkmaar, zoodanig aangereden, dat de bakfiets met inhoud volkomen werd vernield. Wonder boven wonder kwam de bestuur der van de bakfiets met den schrik vrij. Ook de auto en zijn bestuurder kwamen er goed af. Door de gemeentepolitie werd een onder zoek naar de schuldvraag ingesteld. VRACHTAUTO BESCHADIGT MUUR. Gistermiddag reed een zes-wielig vracht motorrijtuig over het Kerkplein in de rich ting Paternosterstraat. In de wending naar de Paternosterstraat moest de bestuurder uitwijken voor een van tegenovergestelde richting komend voertuig. Tengevolge hier van kwam het achterste gedeelte van zijn motorrijtuig in aanraking met den muur van een der perceelen van de Paternoster straat, waardoor dit beschadigd werd. De bestuurder van de vrachtauto zal zich om trent de schadevergoeding met zijn verze kering verstaan. HET ONTSLAG VAN DEN HOOFDAGENT W. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht, bij wien de gewezen hoofdagent van politie W. in beroep was gegaan in verband met de uitspraak van het Ambtenarengerecht te Amsterdam, waarbij dat gerecht het ontslag van den betrokkene door den burgemeester van Alkmaar had gegrond verklaard, heeft de uitspraak van het Ambtenarengerecht bevestigd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Eersten en Tweeden Paaschdag is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emma- straat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avcnds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VROEGE PAASCHDRONK. Uit de Langestraat werd gisteravond door de politie een beschonken persoon ter ont nuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST TE URSEM. In hun klein houten huisje, onder aan den dijk, omgeven door knotwüligen en vlier hout, waarin de spreeuwen reeds van voor jaarsverlangens kwetteren, vierde heden in kleinen familiekring het echtpaar C. Leeg waterP. Bakker zijn diamanten huwelijks feest. Zestig jaar lief en leed met elkander dee- len is een heele tijd. De beide echtelieden waren dankbaar, dat hun dien geschonken was en zij waren nog zoo vol levensvitaliteit, dat zij nog gaarne een jaartje of tien dit geluk zouden willen deelen, mits ze elkander maar mochten behouden. Want daarover waren ze het beiden volkomen eens: „zon der elkander had het leven voor hen geen waarde". De man is 83 jaar en te Ursem geboren. De vrouw, die 81 lentes telt, is afkomstig uit de Schenner. Aanvankelijk was de heer Leegwater als timmerman en scheepsmaker werkzaam, doch toen hij een jaar of drie getrouwd was, werd hij boer, welk beroep hij tot zijn 65e jaar beoefende. Sindsdien bewonen beiden het aardige houten huisje, waarin, naar hij ons verzekerde, de vorst nooit binnendrong. Het echtpaar leeft daar nog zonder hulp. De kinderen wonen in Bodegraven en Hoorn, maar als er moeilijkheden zijn, dan verschaffen de buren steeds de gewenschte hulp, waardoor het spreekwoord: „Een goede buur is beter dan een verre vriend", weer eens bewaarheid wordt. De oogen van de beide oude menschen zijn nog uitstekend en niet zonder trots vertelde de man ons, dat hij, zoolang hij ge trouwd is, lezer is van de Alkmaarsche Courant „Ik zit 's avonds te wachten als de krant komt want die hou ik bij'', aldus de oude baas, die zich een trouw vriend van onze courant toonde. De buren gaven vandaag op hartelijke wijze uiting aan hun medeleven met dit zeldzame feest waarmede wij het diamanten paar ook gaarne op deze plaats geluk wen- schen. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING. Congres op 7 April te Den Haag. Op de Dinsdag a.s. te houden algemeene vergadering van de afd. Alkmaar van deri B. v. S. zal o.m. het congres te Den Haag op 7 April a.s. besproken worden. Dit congres zal een inderdaad grootsch karakter dragen, want tot dusver is reeds bericht ingekomen, dat minstens 4000 personen zullen deelnemen. Met het oog op deze groote massa zal gebruik worden gemaakt van den Dierentuin en het Ge bouw voor K. en W.; de deelnemers uit Noordholland en de Friezen die per auto bus zullen reizen, komen samen in den Dierentuin, waar als congresleider zal op treden de voorzitter van het congresbu reau, ds. D. A. van Krevelen, De sprekers zullen in beide bijeenkomsten het woord voeren; met het oog op een vlot verloop zal geen gedachtenwisseling gevoerd worden. Het congres zal op zoodanig tijdstip eindigen, dat men met den, trein van 's av. 7.27 uit Den Haag zal kunnen vertrekken. Voor hen, die zullen blijven logeeren, is voor goede gelegenheid gezorgd. Om werkloozen en ondersteunden gele genheid te geven het congres op 7 April en/of. de algemeene vergadering op den volgenden dag bij te wonen heeft de mi nister van sociale zaken goedgevonden, dat het stempelen dien dag zal kunnen ge schieden in de op die beide dagen te hou den pauze op de door de voorzitters aan te wijzen plaatsen. In-werkverschaffing-ge- plaatsten zullen zonder vergoeding vrij af kunnen krijgen, mits de werkleiding daartegen geen bezwaar heeft. Den afstand in aanmerking genomen, spant de Groningsche afdeeling Bedum met 67 congres-bezoekers de kroon. Hoe groot zal het bezoek uit Alkmaar zijn? OVERGANGSEXAMENS AMBACHTSSCHOOL. In ons overzicht der overgangsexamens van de ambachtschool ontbreekt W. H. Schrasser die is overgegaan van de eerste naar de tweede klas van smeden-bankwer kers. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN OP MAANDAG 29 MAART 1937 (2en PAASCHDAG). De toegang tot het Sportpark is alleen vanaf Kennemerstraatweg via Prins Bernhardlaan (voormalige Zuiderhout- laan) en Sportlaan. De auto's en motorrijwielen kunnen aldaar tevens worden geparkeerd. Voorts is een stalling voor rijwielen aanwezig. Het loopende publiek kan via het rechter trottoir langs dien toegangsweg het Sportpark bereiken. Het tarief voor stalling is: voor auto's 30 cent, voor motorrijwielen 20 cent en voor rijwielen 10 cent. Vanaf 12 uur des namiddags zijn de Nieuwpoortslaan, Nieuwpoortsteeg en de Regulierslaan, aan de Kennemerstraat- wegzijde voor alle verkeer afgesloten. De ingangen aan de Nieuwpoortslaan blijven by het aangaan gesloten. Alleen de tweede ingang van het Sportpark aan de Nieuwpoortslaan is bestemd voor motor- Van 27 Maart tot en met 7 April, tentoon stelling van schilderijen enz. in perceel Langestraat 87, hedenmiddag 3 uur opening. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de Revue-koning; hoofdrollen: William Powell, Luise Rainer en Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee; Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Silhouetten (rom.); hoofdrollen Luli von Hohenberg, Fred Hen- nings, m. m. v. ballet Weensche Staatsopera. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling; Maandagav. twee voor stellingen, n.1. om 7.15 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tar- zan's gevaarlijkste avonturen (rom.-sens.) hoofdrol Herman Brix. Toegang boven 14 jaar- Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Zaterdag-, Dinsdag-, Woensdag- en Don derdagmiddag, half 3, kinder-matinee, ver- tooning van Zoo'n aap van een jongen, hoofdrol Jackie Cooper. City-theater, 8 uur, hoofdnummer HolL film Amsterdam bij nacht (kom.); hoofd rollen Louis de Bree, Piet Kohier, Annie van Duyn e.a. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling; telkens 's av. 7.15 en 9.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 27 Maart. 8 uur, zaal van Gij zen, Arb. Tooneelver. Ontwaakt, opvoering van „Toen 't oorlog was". Zondag 28 Maart (Eerste Paaschdag). 2 uur, in de Overdekte, bridge-wedstrijd. 3.30 en 8 uur, dancing Harmonie, optre den nieuwe band. 8 uur, Lentefeest in 't Gulden Vlies; n.m. 4 uur matinee. Restaurant London, dansen. Café W. Bus, Kaasmarkt 36, muziek. De Rustende Jager te Bergen, middag en avond concert-dancing. Zaal Jb. Groot te Koedijk, uitvoering De Roos. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering „Voorwaarts". 7.30 uur, bij Renses te Stompetoren, Lentefeest, bal. Maandag 29 Maart (Tweede Paaschdag). Motorraces op het Sportpark te Alkmaar. 3.30 en 8 uur, dancing Harmonie, optre den nieuwe band. 8 uur, Lentefeest in 't Gulden Vlies; n.m. 4 uur matinee. Restaurant London, dansen. 8 uur, in de Overdekte, bridge-wedstrijd. Café W. Bus, Kaasmarkt 36, muziek. De Rustende Jager te Bergen, middag en avond concert-dancing. 7.30 uur, zaal J. Kok te Rustenburg, too- neeluitvoering door Falkland. 7.30 uur, zaal A. Rus te Heerhugowaard, bonte avond: muziek, zang, tooneel, bal. Dinsdag 30 Maart. 8 uur, De Unie, alg. verg. afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionneering. WEGENS HET PAASCHFEEST ZAL DEZE COURANT MAANDAG 29 MAART NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. renners en vrachtauto's met renners- materiaal. Op het middenterrein wordt niemand toegelaten, die niet voorzien is van een daarvoor geldige kaart, welke strikt per soonlijk is. Voor rijtuigen en auto's bestaat wacht- gelegenheid langs het trottoir in de Comanstraat. Het. is verboden in de Nieuwpoortslaan, op den Kennemerstraatweg en hierop- uit komende zijstraten tusschen Juliana van Stolberglaan en Heilooërdijk en in de Prins Bernhardlaan motorrijtuigen en andere voertuigen te parkeeren. Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier Staten niet toegelaten. Het einde der motorraces wordt door belluiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door den uit gang van het Sportpark aan de Nieuw- J poortslaan vertrekken. De uitgang via de Sportlaan is alleen 1 bestemd voor degenen, die hun auto's of 'J/A motorrijwielen op dien weg hebben ge-flfp,/, parkeerd of rijwielen hebben gestald. Alle rij verkeer vanaf de Sportlaan wordt bij afloop via Prins Bernhardlaan?- naar den Kennemerstraatweg geleid. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST- FRIESLAND. De tentoonstelling te Hoogkarspel. In dè van ouds bekende herberg Bantam met haar ruime lokalen van den heer K. de Vries te Hoogkarspel, werd vandaag de jaarlijlcsche tentoonstelling van de tee keningen en werkstukken geopend, die moeten getuigen van de bekwaamheden en vorderingen der leerlingen. Deze tentoonstelling moet mede aantoonen de nuttigheid van de verschillende teeken- scholen in diverse centra van dit Gewest. In het bijzonder moet hier op de belangrijkheid worden gewezen, dat Hoogkarspel eén tee- kenschool binnen de gemeentegrenzen be zit, welke, zoowel voor de aankomende vak lieden van de Streek als van de Zuiderkogge van groot belang is. Men vindt er inzendingen van leerlingen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2