Weec&eucfit JUovinciaat llieuws £aatste Aedchtea £uchtuaact JjutezondeM Stukken Jlecht&zakeH in café's en dergelijke doen instellen. Moch ten de automaten dan nog in gebruik zijn, dan zullen zij in beslag worden genomen, terwijl tegen de houders proces-verbaal zal worden opgemaakt. Ook de z.g. grijpautomaten zijn kortgeleden door den Diemenschen burgemeester voor zijn gemeente verboden verklaard. Een café houder had hier zulk een inrichting aan den openbaren weg geplaatst en toen deze door opgeschoten jongens werd geplunderd, was dit voor den burgemeester aanleiding het behendigheidsspel krachtig tegen te gaan. Ofschoon de burgemeester er van overtuigd was, dat wettelijk hiertegen niets was te ondernemen, hebben de caféhouders onder zachten drang van gemeentewege medewer king verleend, waardoor te Diemen deze apparaten zijn verdwenen. Ten aanzien van de fruitautomaten zij nog opgemerkt, dat de^e voor menige zaak een belangrijke bron van inkomsten beteekenen. Van een café houder vernamen wij, dat hij alleen aan zijn „gokmachine" per week tien gulden ver dient. ACHT MILLE VERDUISTERD. Procuratiehouder aangehouden. Op verzoek van de Amsterdamsche politie heeft de Haarlemsche politie Donderdag esn 34-jarigen procuratiehouder van een beurs firma te Amsterdam, in de koopmansbeurs gevestigd gehouden en naar Amsterdam overgebracht. Hij is in het bureau in de Warmoesstraat opgesloten, daar hij er van verdacht wordt ten nt-deele van zijn" patroon een bedrag van acht mille te hebben ver duisterd. KRIJGT ONS LAND GEEN VLEESCH MEER? Verzoek om belastingdruk te verlagen. De Neutrale Bond van personeel in de voedingsbedrijven heeft een adres gezonden aan den minister van Landbouw en Vjssche- rij, waarin nogmaals een uiteenzetting wordt gegeven van den gang van zaken in het slagersbedrijf. Nauwelijks is de vraag op de markt door buitenlandsche invloeden iets grooter, of aldus adressant de crisislaten drukken ondragelijk, het tekort aan slachtvee doet de prijzen stijgen tot boven de draagkracht der bevolking en het debiet loopt met tien tallen van procenten terug, met het gevolg, dat het pauperisme in dit bedrijf dagelijks stijgt, met al de gevaren, die daaraan ver bonden zijn voor de hygiëne enz. Het buitengewoon toenemen van het naar de slachtbank brengen van drachtig vee brengt gevaren voor nu, maar vooral voor de naaste toekomst. Het vleesch-producee- rend Nederland, dat een eerste plaats in Europa inneemt, zal volgens adressant geen vleesch meer kunnen gebruiken, tenzij de regeering ingrijpt door den belastingdruk te verlagen, de heffing op rechten te versobe ren, de teeltbeperking te herzien, door scherpe maatregelen te stellen bij het slach ten van drachtig vee. Verkeersonge'ukken. KIND ONDER EEN VRACHTAUTO. Doodelijk ongeluk te Delfzijl. Gistermiddag omstreeks half zés is in de Schoolstraat te Delfzijl een doodelijk ongeluk voorgevallen. Een met graan geladen vrachtauto van de firma Koerts en Jansema te Farmsum reed de Schoolstrat in, waar, .op het plein voor de u. 1. o.-school, eenige kinderen aan het spelen waren. Opeens liep de zes jarige Beppie Mulder op de rijdende vrachtauto toe. Het kind ging aan een zij kant hangen, doch kon zich blijkbaar niet houden en viel er af. Zij kwam ongeluk kigerwijs juist voor een achterwiel te recht, dat haar over het hoofd ging. De dood trad onmiddellijk in. ERNSTIGE AANRIJDING TE AMERSFOORT. Een doode, een zwaar gewonde. Gistermiddag omstreeks vijf uur zijn op den Utrechtschen weg nabij het zenuwge sticht „Zon en Schild" te Amersfoort, de 25-jarige tuinmansknecht T. v. d. B. en de 21-jarige dienstbode B. M. van H., beiden aan genoemd gesticht verbonden, door een uit de richting Amersfoort komende per sonenauto, welke bestuurd werd door den heer L. uit Amersfoort, gegrepen en on geveer 25 meter meegesleurd. Het meisje werd op slag gedood. De man werd opge nomen met een schedelbreuk en eenige gebroken ledematen en is in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overgebracht. Ook het stoffelijk overschot van het meisje is daarheen vervoerd. Het ongeluk is gebeurd, toen het twee tal, dat familie naar de tram had gebracht, plotseling van achter de boomen te voor schijn komende, den weg overstak, zonder acht te slaan op het verkeer. HOORNSCHE CREDIET EFFECTEN- BANK N.V. In het verslag over 1936 lezen wij het volgende: Het besluit van de regeering op 26 Sept. 1936 genomen tot opheffing van den gou den standaard is gevolgd door een depre ciatie van ons betaalmiddel ten beloope van ruim 19 pCt. Voor het bankbedrijf in het algemeen, dat tegenover eigen en toever trouwde middelen, uitgedrukt in de lands- munt, in hoofdzaak vorderingen in diezelf de munt heeft uitstaan, beteekent dit een verlies in goudwaarde van die eigen mid delen ongeveer ten beloope van het depre ciatie-percentage. Daar 't niet wel aanne melijk is, dat op den duur met middelen van geringer goudwaarde een bedrijf van een bepaalden omvang gevoerd kan wor den, meent de directie naar de mate, die zij van jaar tot jaar zal beoordeelen, uit de be drijfsresultaten zulke bedragen naar een onder „Crediteuren" te openen reserve rekening te moeten overboeken als noodig zijn om op den duur de goudwaarde van het naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 27 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 28 Maart: Meest matige westelijke tot noordelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; buiig; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Vooruitzichten voor de beide Paaschdagen weinig hoopvol. De depressiekern welke eergisteren over de noordelijke Noordzee was gelegen heeft zich een weinig oostwaarts verplaatst. Een daalgebied van den luchtdruk trok gisteren zuidwaarts van ons land langs en heeft den depressietoestand over de Oostzee nog ver sterkt. De kern van het lagedrukgebied ligt nu over zuid-Zweden, hij veroorzaakt krachtigen zuidwestelijken tot zuidelijken wind over noord-Duitschlar.d en Polen, waar bovendien talrijke stations sneeuw buien melden. Over de Noordzee is da win.l west tot noord met buiïg weer in onze om geving. De hoogedruk in het zuidwesten maakte plaats voor een vrij omvangrijke depressie, welke waarschijnlijk stationnair is en op de weersontwikkeling ten onzent geen invloed zal uitoefenen. Over IJsland houdt de hooge drukking stand, al heeft deze iets minder te beteekenen dan de vooraf gaande dagen, Zuidwaarts van IJsland strekt zich een rug van hoogen druk over de Britsche eilanden tot over west-Frankrijk uit. De stijging van den luchtdruk, welke over de Britsche eilanden aanhoudt, geeft weinig hoop op een algeheele ver betering van het weer voor den Eersten Paaschdag. De toevoer van polaire lucht blijft aanhouden, zoodat de kans op buien nog vrij groot is, terwijl geen temperatuurstijging van beteekenis ver wacht mag worden. Wel zullen tusschen de buien perioden van zonneschijn bij gebroken lucht optreden. Voor den Tweeden Paaschdag is eenige vermindering van de buiïgheid, met een iets hoogere temperatuur, echter waarschijnlijk. vermogen der vennootschap weer dezelfde te doen zijn. Het afgeloopen jaar heeft in verschillende opzichten verbetering gebracht. De omzet ten werden grooter; de brutowinst is dan ook hooger. Uit de balanscijfers blijkt de groote liqui diteit der bank. In Medemblik is in 1936 een agentschap gevestigd. De directie uet de toekomst niet zonder optimisme tegemoet, meent echter groote voorzichtigheid te moeten betrachten, ge zien het feit, dat de kantoren der instelling gevestigd zijn in plaatsen, die nog weinig van het economisch herstel hebben gepro fiteerd. Dit is dan ook de reden, dat voor gesteld wordt de behaalde winst ad. 44.359.06 (tegen 35.255.10 het vorige jaar) in het bedrijf te houden. In kas was op 31 Dec. 1936 337.660.21; de promessen tot een bedrag van 740.606.80 waren alle in portefeuille. EEN VERDIENDE ONDERSCHEIDING. De heer J. L. Giesen, sedert vele jaren te Berlijn woonachtig is de man die de eerste aardbeienexporten uit Heiloo en Beverwijk mogelijk heeft gemaakt. Dit is ongeveer 30 jaar geleden eft sinds dien heeft die export een groote vlucht ge nomen, behalve in de laatste jaren door de maatregelen welke de export hebben belem merd. Het zal velen interesseeren te verne men, dat de Nederlandsche regeering den heer Giesen dezer dagen benoemd heeft tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Giesen, die meermalen nog in deze streek kwam en hier nog vele kennis sen heeft, ontving dus de belooning, welke hem na zijn krachtigen arbeid in dit gewest zeker toekwam. In loopende rekening is van rekening houders ontvangen 444.133,39 en aan hen uitbetaald 453.131,75, van de Centrale Bank werd ontvangen 346.961,55 en aan haar overgemaakt een bedrag van 335.953,30. De rekening sluit in totaal met 1.061.610,09 in ontvangst en uitgaaf, de balans met 386.461,75 in actief en passief en de verlies- en winstrekening met 13.724,60 in debet en credit. Na bijschrijving der winst zal de reserve bedragen 17.409,78. Door den kassier werd een en ander nader toegelicht, terwijl tot goedkeuring der reke ning en balans werd besloten. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Groot'Az. eh als lid van den Raad van toezicht de heer-JL de Jong. In de vacature, ontstaan door hét-bedanken van den heer van 't Hof, werd benoemd de heer Jn. Blokker Jz. Hierna werd namens bestuur en raad van toezicht voorgesteld om den aftredenden secretaris een bewijs van erkentelijkheid en waardeering aan te bieden, dat met alge- meene stemmen is goedgekeurd. Over het inspectierapport en den rente voet werden door den voorzitter van het bestuur enkele mededeelingen gedaan. ANDIJK Herbenoeming burgemeester. De heer P. Groot is bij Kon. besluit van 24 Maart j.1. herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. WERVËRSHOOF. De vierde tweeling. Het echtpaar BakkerKoning te Onder- dijk is deze week voor de vierde maal verrijkt met de geboorte van een tweeling. BLOKKER Burgemeester herbenoemd. Bij Kon. besluit van 24 Maart 1937 is de heer H. Oostveen herbenoemd tot burge meester dezer gemeente. BROEK OP LANGENDIJK Chr. Middenstands-vereeniging. Bovengenoemde vereeniging kwam in jaarvergadering bijeen in het lokaal van den heer J. Balder, onder leiding van den heer J. C. Koolaart. Na de gebruikelijke jaarverslagen werd door den heer K. Otto nog verslag uitge bracht van den gehouden Mica-wedstrijd. In het bestuur werd den heer K. Tim merman herkozen, waarna men nog eeni- gen tijd gezellig bij elkander bleef. Propaganda-avond J.C.G.O.B. De Jong. Chr. Geh. Bond hield in het lokaal van den heer J. Balder een propa ganda-avond, waar als spreker optrad de heer P. Homburg te Heiloo met het on derwerp: „Een stem van Golgotha". Op principiëele wijze werd een uiteenzetting gegeven waarom men als christen den drankstrijd moet voeren. Onder medewerking van de afd. Alk maar werd de avond verder gevuld met zang, samenspraken, en declamatie. Het verongelukte Engelsche verkeersvliegtuig. (Ongecorrigeerd.) AKERSLOOT Coöperatieve Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank te Akersloot hield haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering op Donderdag 25 Maart j.1. 's avonds 7.30 ure in het café van den heer H. Klop, in de Woude. Voorzitter de heer J. de Jong, secretaris de heer C. Poppen. Aanwezig volgens de presentielijst 58 van de 153 leden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, dat in eenige takken van het bedrijfsleven wel opleving valt te consta- teeren, terwijl hij de hoop uitsprak, dat dit spoedig mag doorwerken. Eenige waar- deerende woorden werden gewijd aan den heer J. van 't Hof Sr., die evenals spr. vanaf de oprichting der bank bestuurder was ge- geweest, dus byna 32 jaar, en die gedurende dezen tijd steeds de functie van secretaris met groote toewijding heeft vervuld. Uit het jaarverslag teekenen wij de vol gende cijfers aan. Aan spaargelden werd ontvangen 255.775,98 en terugbetaald 203.069,52. Het eindsaldo a 265.210,07 was ingeschreven in 385 spaarbankboekjes. Aan voorschotten werd verleend 43,445, afge lost 23.126,81, terwyl op 31 Dec. j.1. uit stonden 151 voorschotten met een totaal bedrag van 220.402,45. LICHT IN MOOKSCHEN ROOFOVFRVAL. Daders aangehouden. Eenige dagen geleden werd zooals ge meld te Mook bij Nijmegen een overval met roof gepleegd in een eenzame boerderij, I bewoond door den ouden landbouwer Voet. De man werd bij avond, terwijl zijn zoon af wezig was, overvallen. Toen laatstgenoemde thuiskwam, bemerkte hij, dat er onraad was en ging naar binnen. Dadelijk daarop werd hij aangevallen door twee individuen, die maskers droegen. Aangezien de bewoners niet over middelen beschikken, was de buit van de dadern, die dadelijk na cjpn overval de vlucht hadden genomen, gering. De politie van Mook heeft, in samenwer king met de recherche te Nijmegen, een on derzoek ingesteld, hetgeen geleid heeft tot de arrestatie van twee verdachten uit don ker Nijmegen. Op een van hen werd een revolver gevonden, die bij den overval is gebruikt. Het wapen was nog met vijf patro nen geladen. De gearresteerden, zekere G. en R., hebben een volledige beteekenis afgelegd. Zij zijn ter beschikking gesteld van de justitie. RANGEERDER DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN. Op het stationsemplacement te Tilburg, is hedenmorgen de 45-jarige gehuwde rangeer der Ligtvoet, toen hij van een rijdenden trein was afgesprongen, door een losse lo comotief gegrepen en overreden. Van den ongelukkige werd het rechterbeen bij de heup afgereden, terwijl hij eveneens aan het linkerbeen gewond werd. In zeer zorgwek- kenden toestand is het slachtoffer naar het St. Elizabethziekenhuis vervoerd. Men vreest het ergste. NEUTEN-RIEGJEN. De vorige week schreven wij naar aan leiding van een plaatje in de krant het een en ander over oude spelletjes en wy noemden toen ook het „neutep-riegjen'V dat de Groningers in Stad' en Lande vóór, tijdens en na de Paschen nog steeds be oefenen. De Groninger vereeniging in Alkmaar organiseert daarom elk jaar weer dit geliefde notenspel en zij zal gedurende de beide Paaschdagen 's morgens en 's mid dags in de kolfbaan van café Central ongetwijfeld weer vele leden en belang stellenden eendge prettige utfen bezorgen. De Groningers kennen het spel, de niet- Groningers leeren het in een enkele mi nuut. En zij zijn dan meteen verwoede beijveraars geworden van dit spel. Natuurlijk verwacht men in Central een groot aantal Groningers, die daar dus een soort reünie kunnen houden, maar wij zouden ook de Alkmaarders willen aan raden eens te komen kijken. Dit notenspel moet bewaard blijven, moet populair Een foto na het ongeluk van het watervliegtuig „Capricornus" van de „Ixnperial Airways", dat in de bergen van Beaujolais nabij Ouroux aan de Saone tijdens een sneeuwstorm tegen een berghelling te pletter is geslagen. worden en door er aan mee te doen helpt men zeer zeker de propaganda voor onze folklore. Komt dus in grooten getale, ook gij, Noordhollanders; komt en doet mee! Tot de Groningers zeggen we: komt aal- moal, nimt joen vrunden mit, want de koegel mout rollen, de neuten mouten over vlour rizzeln, de handen mouten graaien. Komt en speult, gooit dik en dun, gooit schaarp en fien enroakt ze! Zundag en Moandag in „Centroal" an 'i Hofplain! N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 27 Maart 1037. Op de heden gehouden eieren vei'ing waren in totaal 215000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 3.10 3.20, 5860 /3.153.25, 60—62 3.15— 3.30, 62—84 3.20—3.40, 64—66 3.25— 3.55. Eendeneieren 3.10—3.20. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Nachte gaal (uitr.) te Bandoeng; Rietvink (uitr.) te Basra; Perkoetoet (thuisr.) te Jodhpoer. DE EDELVALK NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen te 7.30 uur is het K.L.M.- vliegtuig de Edelvalk van Schiphol naar Indië vertrokken. De volgende passagiers maken de reis mee: ;en tot Batavia, een tot Penang, een tot Karachi en een tot Bagdad, terwijl voor de tusschen-trajecten vier pas sagiers geboekt hebben, n.L Athene Alexandrië, CalcuttaBangkok, Medan Batavia en Singarore—Batavia. Verder vervoert het vliegtuig 394,776 K.G. brief post, 42.205 K.G. pakketpost en 66.284 K.G. lading. BLOEMENVENTERS EN POLITIE. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in Uw veel ge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Donderdag n.m. 2.30 uur werd een aan tal bloemenventers met hun manden vanaf de Laat naar het bureau van politie opge bracht door een agent van politie. Dat zulks midden op den dag belang stelling trok, laat zich begrijpen. Om nu verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen (die zoo licht worden gedacht, en uitgesproken ten nadeele van de be trokkenen), deel ik het volgende mede: Genoemde venters, die in het centrum der stad (in den omtrek en voor het gebouw van V. en D.) hun bloemen trachten te ver- koopen, stuiten hierbij reeds geruimen tijd op belemmering door de politie. Het eene verbaal volgt het andere op. Dat deze in redactie nogal uiteen loopen, toont het volgende aan: Voor eenigen tijd werd ér een uitgereikt: Zich met bloemen op de Laat bevonden zonder vergunning van B. en W. Een verbaal 25-3-'37: Op den openbaren weg, de Laat, een bedrijf uitoefenende zonder vergunning van B. en W. Een verbaal 25-3-'37. Op de Laat nabij de Ridderstraat met een bloemenmand een vaste standpunt inge nomen. Op al deze verbalen volgt veroordeeling, 't zij afkoopen met /la/ 1.50, veroordee ling tot 2.50 a 3. Op wélke gronden kan nu zulks ge schieden? Men leze: B. en W. van Alkmaar brengen ter algemeene kènnis, dat de tekst der alg. politieverordening der gemeente Alkmaar, zooals die is vastgesteld bij raadsbesluit vau ,9 October 1912 (Gem. blad 381) met wijzi gingen daarin aangebracht tot en met 24 Sept. 1936 (Gem. blad 1542) luidt als volgt: Artikel no. 151. Het is verboden zonder vergunning van B. en W. met eenig voor werp een standplaats op den openbaren weg in te nemen. Dit nu wordt door geen der venters ge daan. Het is maar steeds heen en weer loo pen, tot er een klant komt. Het gebeurt wel, dat er een mand wordt neergezet, om even uit te rusten, of, de bloemen te rangschikken, die er voor den verkoop zoo voordeelig mogelijk moeten Uitzien. En zie, dit is juist het moment, dat een agent, als verrees hij uit den grond, voor hem staat, enconstateert, dat de ver- kooper zooveel, of minder minuten heeft stilgestaan, dus gezondigd heeft tegen Art. 151 of een andere omschrijving. Maar..... verbaal volgt! Protesteeren geeft niets. Goede raad wordt gegeven: De geverbaliseerde zegt tegen den agent: „ik ben getrouwd, als ik nergens meer ven ten mag, volgens U" krijgt hij tot raad: „Zet je zaak maar opzij, ga naar Maat schappelijk Hulpbetoon en je behoeft niet meer te rusten met je mand!" Dergelijke raadgevingen raken kant noch wal. Eerder moest het worden toegejuicht, dat men door eigen initiatief de gemeen schap tracht te verlichten. Mijnheer de Redacteur, dit zijn in 't kort de feiten die mij aanleiding gaven, het pu bliek, dat van het opbrengen getuige was, langs dezen weg in te lichten. Misschien mag dit voor B. en W. aanlei ding zijn met betrokken venters een rege ling te treffen, die hen van verderen last zal ontheffen. Dit zou beide partijen bevre diging- schenken. Met nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte teeken ik, met de meeste achting, X. (Wij hebben naar een en ander nog even bij de Politie geïnformeerd. De Raad heeft destijds speciaal op verzoek van de bloemenwinkeliers in de politie-verordening vastgelegd, dat de talrijke bloemenventers uit onze omgeving hier geen vaste standplaats mogen inne men, evenmin als b.v. de vruchtenventers dit in de nabijheid van de ziekenhuizen mogen doen. Er is als wij ons goed herinneren voor de bloemenventers zelfs een verbod om op zekeren afstand van de bloemen winkels hun waren ten verkoop aan te bieden. Het is opmerkelijk, dat de meeste bloe menventers zich met hun manden in den omtrek van het Payglop en ter hoogte van de magazijnen van V. en D. ophouden en dat wijst er wel op, dat men van oor deel is, dat mén hier in het drukste deel van het stadscentrum is gekomen. Het is niet prettig voor de bloemenventers, altijd met hun zware manden te moeten loopen en déze niet te mogen neerzetten zonder het risico van een bekeuring te loopen. Evenwel, de politie doet slechts haar plicht. Wij^ veronderstellen^ dat men van die zijde wel zoo humaan mogelijk zal willen optreden en niet direct procesver baal wegens het innemen van een vaste standplaats zal opmaken zoodra een moe geworden, venter zy'n zware mand eens even op het trottoir zet. De politie wijst er ons op, dat vele ven ters slechts enkele meters heen en weer slenteren en wanneer dit inderdaad zoo is, dan is de politie natuurlijk wel genood zaakt waarschuwend en desnoods daad-, werkelijk op te treden omdat een derge lijke houding van de zyde der venters eigenlijk op het innemen, van een vaste standplaats neerkomt. Wanneer men van beide zijden wat soepel optreedt zullen onaangename con flicten in de toekomst zeker achterwege kunnen blyven. Red. Alkm. Crt.) POGING TOT DOODSLAG. Een 32-jarige bakker uit Roermond heeft zich Donderdag voor de Rechtbank te 's-Hertogenbosch te verantwoorden gehad terzake van het feit, dat hij op 3 September van het vorige jaar te Eindhoven als be stuurder van een auto getracht heeft daar mede den agent van politie, G. Mosterd, en den rechercheur W. Verwey van het leven te berooven. Toen de politiemannen hem een stopteeken gaven zij wilden hem aanhouden omdat hij verdacht werd van diefstal van de door hem bestuurde auto reed hij met volle vaart op hen in en wierp hun motor met zij span omver. De aanrijding liep nog goed af, al werden de politiemannen over den grond geslingerd. Verdachte bekende. Terzake van den auto diefstal is hij reeds veroordeeld; nadat hij een deel van de daarvoor opgelegde straf had uitgezeten, is hy voorwaardelijk in vrij heid gesteld. By het getuigenverhoor bleek o.a. dat de rechercheur Verwey slechts lichte verwon dingen had bekomen; de agent Mosterd ech ter had tengevolge van de by de aanrijding opgeloopen kwetsuren gedurende tien weken geen dienst kunnen doen. De officier van justitie vond, dat het hier wel het meest ergerlijke stukje betrof, dat de laatste jaren is vertoond. Wegens poging tot doodslag requireerde spr. twee jaar ge vangenisstraf. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7