£aatste éedcfitm AMSTERDAMSCHE BEURS Nieuwe gezant te Boekarest. De regeeringspersdienst meldt, dat de heer L. G. van Hoorn, thans gezant te Weenen en Budapest, dezer dagen be noemd zal worden tot H.M.'s gezant te Boekarest. Zijn levensloop. De heer van Hoorn, die op zijn nieuwe standplaats dr. Hubrecht opvolgt, is in 1888 in Amsterdam geboren. In 1912 werd hjj werkzaam gesteld op het departement van buitenlandsche zaken en in 1914 benoemd tot gezantschapsattaché in algemeenen dienst en tijdelijk gedetacheerd bij het Nederland- sche gezantschap in Parijs. In 1919 Werd de heer van Hoorn bevorderd tot gezantschapssecretaris en als zoodanig overgeplaatst naar Tokio. In 1922 keerde hij nar Nederland terug eii werkte eenigen tijd op het departement van buitenlandsche zaken in Den Haag, doch in het einde van hetzelfde jaar werd hij reeds benoemd tot 'secretaris van het gezantschap in Boekarest., waar hij tot 1925 bleef. Inmiddels was hij bevorderd tot gezantschapssecretaris 1ste klasse. In laatstgenoemd jaar werd de heer van Hoorn benoemdtot onze lëgatie in Kopenhagen en ging het volgend jaar als gezantschapsraad naar Rome. Ook hier bleef hij niet lang, want in 1927 zond de regeering hem naar Washington. In 1932 werd hij naar Europa teruggeroepen en benoemd tot tijdelijk zaakgelastigde in Weenen en Budapest. Hem werd in datzelfde jaar den persoonlijken titel van buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister toegekend. De heer van Hoorn is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. VERKIEZINGSMANIFEST „NATIONAAL HERSTEL". Geen Moskou, geen Mussert, alleen Oranje. Wij ontvingen het verkiezingsmanifest van „Nationaal Herstel", waarvan wij den tekst hieronder laten volgen: Wat wij willen. „Wij verzetten ons tegen iedere dictatuur van links of rechts. Wij onderwerpen ons on voorwaardelijk aan de boven alle partijen staandè leiding van het huis van Oranje. Weg met Moskou, geen Mussert, alleen Oranje! Wat wij willen: 1. Geen politiek kwansel-kabinet, maar een Koninklijk kabinet van bekwame mannen, die vóór alles dienaren, van de Kroon zijn. 2. Wij willen een nieuwen geest van een heid, christelijke solidariteit, persoonlijke verantwoordelijkheid, wederzijdsche ach ting, samenwerking van alle klassen bren gen. Daarom eischen wij: uitroeien van den klassenstrijd.. 3. Wij willen een versterking van de weer macht op korten termijn als besten waar borg om buiten iederen oorlog te blijven en onze zelfstandigheid te behouden. 4. Wij willen een versterking van de Rijks eenheid door: instelling van een rijksraad, economische samenwerking, bescheraiing van alle sociaal- en economisch-zwakke be volkingsgroepen, in het bijzonder die der Indo-Europeanen. 5. Wij willen het onderwijs richten op: aankweeken van liefde voor Oranje en ons vaderland, zelftucht en persoonlijk verant woordelijkheidsgevoel. 6. Wij willen bestrijding van de werkloos heid, door bevordering van het scheppen van productieve krachten met ieder doel matig fiscaal en handelspolitiek middel, los van eenig dogma. 7. Wij willen verplichte verzekering tegen werkloosheid van alle werknemers en ge lijke behandeling van alle werkloozen. Wij willen: eenheid, samenwerking en na- tionalen opbouw. Oranje boyen alles". REV.-SOCIALISTEN VERGADEREN. Conferentie te Amsterdam. Men schrijft ons: De revolutionnair-socialistische arbeiders partij hield op de beide Paaschdagen te Am sterdam een partijconferentie in verband met de komende verkiezingen. Het woord voerden mej. B. Spanjer over „Jeugd in nood", J. Molenkamp over „Het platteland en de R.S.A.P.", A. Menist over „De toestand van de Nederlandsche arbeidersklasse", A. Langkemper over „Het fascisme in Neder land" en het Kamerlid H. Sneevliet over „De algemeene politieke toestand". Het congres werd gehouden in de goed bezette zaal van de Maatschappij voor den Werkenden Stand. Bij alle inleidingen kwam duidelijk tot uit drukking, dat de R.S.A.P. te beschouwen is als de consequente vertegenwoordigster van het marxisme in Nederland en tegenover de coalitiepolitiek en volkfrontspoïitiek van S. D. A. P. en C. P, N. het beginsel van den onverzoenlijken klassenstrijd wil handhaven. Telegrammen van solidariteit werden ge zonden aan de partij voor de marxistische eenheid in Spanje (P. O. U M.) en Trotski. Zondagavond werd voor partijgenooten een bonte avond gegeven. AAN GEVOLGEN VAN ONGEVAL OVERLEDEN. De 26-jarige- tuinman van het krankzinni gengesticht Zon en Schild te Amersfoort, T. van Bijsteren, die Vrijdagmiddag toen hij een familielid naar de tram had gebracht, op den Utrechtscheweg voor den ingang van genoemd gesticht door een auto werd aan gereden, is in het ziekenhuis de Lichten berg aan zijn verwondingen overleden. Naar men zich zal herinneren, werd zijn 21-jarige verloofde mej. B. M. Herwaarden bij het ongeluk op slag gedood. DOODELIJK ONGEVAL. Het 10-jarig knaapje F. van V., wonen de in de Herderslaan te Den Haag is gis termiddag omstreeks half 5 gevallen uit de tweede étage van een pand aan het Groenewegje waar zij vader werkzaam was. Het kind is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar het na aankomst is overleden. ENGELSCHE SCHOLIEREN TE AMSTERDAM. Bezoek in het kader van internatio nale jeugduitwisseling. Meer en meer vindt ingang het uitwisse len van de jeugd van verschillende landen, teneinde het jonge geslacht o.m. gelegenheid te geven, den blik te verruimen, en kennis te kunnen maken met de schatten van histo rie en cultuur. In het kader van dit streven, dat mede uitgaat van de niet lang geleden opgerichte vereeniging vacanties voor internationale vriendschap, waarvan het hoofdbureau te Londen is gevestigd, zijn ruim driehonderd Engelsche jongens en meisjes in de hoofd stad aangekomen, waar een aantal bij fami lies in de hoofdstad en de overigen in het gemeentelijke jeugdhotel zijn ondergebracht. De kinderen, die tot Zaterdag in ons larid zullen blijven, staan onder leiding van den. heer Niemann, een te Londen wonende Ne derlander, die een en ander heeft georgani seerd.-Eiken dag te half tien 's morgens is het aantreden voor het Paleis op den Dam, waarna bezoeken volgen aan verschillënde bezienswaardigheden. Zoo stonden- gisteren bezoeken op het programma aan de diamant slijperij van de firma Asscher en het Rijks museum, zoomede, voor den middag, een tocht door het havengebied. Ook Alkmaar wordt bezocht. Vandaag zijn de jongelui naar den Haag geweest, Donderdag naar Marken en Volen- dam en Vrijdag naar Haarlem en Alk maar, waarna Vrijdagavond in het A.M. V.J.-gebouw te Amsterdam een afscheids avond wordt gehouden, waar een gemeente lijke autoriteit het woord zal voeren. De terugreis naar Engeland zal Zaterdag geschieden. MR. E. PELINCK T Oud-president van de rechtbank te Assen. Gistermiddag overleed in zyn woning te Assen mr. E. Pelinck, oud-president van de arrondissementsrechtbank te Assen en oud-lid der Eerste Kamer. De overledene was ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw. Mr. Pelinck werd te Assen geboren op 16 Feruari 1854. Hij bereikte dus den leef tijd van 84 jaar. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, en promo veerde op 10 Juli 187P op het proefschrift „Geschiedenis van het huwelijksgoederen- recht in Drente". Op 1 April 1881 werd hij benoemd tot ambtenaar van het openbare ministerie bij het kantongerecht te Amsterdam, waarna op 16 Maart 1887 zijn benoeming volgde tot rechter bij de Arrondissementsrecht bank te Winschoten. Op 30 December 1893 werd hij in de zelfde functie te Assen-benoemd waar hij op 9 September 1909 vice-president werd. Op 29 Januari 1914 werd hij tot president dier rechtbank benoemd. In 1894 werd mr. Pelinck gekozen tot lid der Provinciale Staten van Drente. Van 1907 tot 1914 was hij lid van de Eerste Kamer der StatenGeneraal. Wegens zijn benoeimng tot president van de rechtbank te Assen bedankte hij in 1914 als kamerlid. In 1919 trad hij af als president der rechtban ken trok hij zich tevens uit het openbare leven terug. Mr. Pelinck was vele jaren voorzitter van de vereeniging „Armenzorg", het latere Burgerlijk Armbestur", terwijl hij daarnaast vele jaren zijn krachten heeft gegeven als voorzitter van de commissie van het museum van oudheden in Drente. Mr. Pelinck heeft verschillende bijdra gen gepubliceerd over recht en geschie denis van Drente. De teraardebestelling is vastgesteld op Zaterdag a.s., des middags te twee uur op de Noorderbegraafplaats te Assen. ECHTPAAR, VERDACHT VAN BRAND STICHTING AANGEHOUDEN. In den afgeloopen nacht is in een per ceel aan de Koestraat te Maastricht, waarin de fam. J. H. een kleinen lin- geriehandel drijft, tegen half twee brand ontstaan. Toen de brandweer verscheen vond zij het winkeltje en de daarachter gelegen huiskamer in lichter laaie. Het vuur werd direct krachtig bestreden, terwijl de woningen aan de overzijde van de straat gelegen, nat werden gehouden. Binnen tien minuten was men het vuur in het winkeltje meester. Tegen half drie kon de brandweer inrukken. De bewoner van het perceel verklaarde dat er ook nog 240 aan papieren geld, dat in de toonbanklade werd bewaard, was ver brand. Inventaris en meubilair bleken pas sedert lcort en nogal royaal tegen brandschade te zijn verzekerd. Onder leiding van den commissaris van politie is door de recherche ter plaatse een onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld. De bewoners van het perceel, de 25-jarige H. en diens 24-jarige echtgenoote zijn daar na, als verdacht van brandstichting, aange houden. DE CRISISLASTEN OP DE GROND STOFFEN VOOR HET BROOD. De Neutrale bond van personeel in de voedingsbedrijven heeft zich met een adrés tot den minister van handel, nijverheid en scheepvaart gewend, met het dringend ver zoek de crisislasten op de grondstoffen voor het brood wel te willen verlagen. De regelmatige stijging der prijzen van het meel, als gevolg der genomen regee- ringsmaatregelen, ten behoeve van een in trigeerend agrarisch deel onzer bevolking, maakt aldus adressant dat een veel groóter deel en in hoofdzaak het armste, on dragelijke lasten ondervindt. Velen hunner zijn reeds gedrongen het oude brood, dat voor varkensvoeder en technische doelein den is bestemd, te koopen voor hun huisge zinnen als voedsel. Nu worden weer de broodprijzen voor Amsterdam opgevoerd en adressant vreest, dat dit niet de laatste ver hooging zal-zijn. Waar adressant voor een zeer belangrijk deel de distributie verzorgt, door nauw con tact met bezorgers, maar vooral ook met de slijters, die van zeer nabij weten wat wel en wat niet kan ten aanzien van de broodprij zen op grond ontleend aan de praktijk, grenst het z.i. aan het ongeoorloofde, thans te moeten komen tot broodprijsverhooging. Adressant verzoekt dus minder dringend, alles te willen doen, wat in zijn vermogen ligt, om in den kortst mogelijken tijd die maatregelen te willen nemen, welke een broodprijsverhooging niet noodzakelijk maken. Branden. KAPITALE BOERDERIJ AFGE BRAND. Vannacht is de kapitale boerderij, van J. Lettinga te Winsum (Fr.), tot den grond toe afgebrand. Het vee, waaronder ongeveer 35 stuks hoornvee, kori in veiligheid worden ge bracht. Ook de inventaris werd grootendeels naar buiten gebracht. Van het woonhuis en de stallen is echter niet meer over. De oorzaak is te zoeken in een schoorsteen brand. (Ongecorrigeerd.) ZITTING EERSTE KAMER. Indische begrooting c.a. Hedenmiddag vergaderde de Eerste Kamer. Aan de orde was: de Indische begrooting voor 1937 en de volgende wetsontwerpen: herberekening van de Indische pensioenen, instelling van een rubberfonds, verlêening van een financieele tegemoetkoming aan Ned. Indië, ten einde dat gebiedsdeel in staat te stellen tot het treffen van bijzondere maatregelen van welvaartszorg, goedkeuring van de besluiten van den gouverneur-gene raal van Ned. Indië tot wijziging en aanvul ling van de afd. I, IV, VI en VII van de be grooting van Ned. Indië voor 1936 (wets ontwerpen), goedkeuring van het besluit van den gouverneur-generaal van Ned. Indië tot vaststelling van de begrootings- rekening der gezamenlijke landsbedrijven over 1933, bekrachtiging van een door den gouverneur-generaal van Ned. Indië vast gestelde ordonnantie (heffing van een tijde lijk extra-uitvoerrecht). De heer Mendels (s.d.) besprak de cijfers van deze en de vorige Indische begrooting en constateerde, dat daarop weinig peil valt te trekken. Er was een tekort voor den ge wonen dienst over 1937 geraamd van 25,7 millioen, en er blijkt een saldo van 5,6 mil- lioen te zijn. Spr. gaf zijn verwondering te kennen over de fiscale politiek jegens de olieconcerns. Reeds voor de monetaire maat regelen is er een stijging van de prijzen der levensbehoeften in Indië geconstateerd. Dit is van beteekénis, vooral nu er opleving is in handel en cultures. De regeering vestige ernstige aandacht aan de loon- en prijs- toestanden. De regeering heeft verklaard, zoo noodig tot prijsmaatregelen te komen. Maar wat de Iconen betreft, welke wapens heeft de regeering daarvoor in haar arse naal? De zwakke steen in de Indische huis houding is, dat de gouvernementeele inkom sten teveel afhankelijk zijn van de buiten landsche exportmaatschappijen, van de cul tures en mijnbedrijven. Daardoor mist de bevolking bronnen van welvaart van duur- zaïrten aard. In de industrialisatie moet sy steem komen. In verband daarmede moet het onderwijs steviger worden opgebouwd. Meer rekening moet dan worden gehouden met buitenlandsche invloed en concurrentie, op allerlei gebied, met de belangen van Japan, ook op scheepvaartgebied. Spr. vroeg, of het vlot met de handelsonderhan delingen met Japan. We hooren daarvan niets, en het parlement is er toch ook, om zooveel mogelijk inlichtingen te ontvangen van de regeering De heer Mendels wees verder op de ge- richten t.o.v. Japan en Nieuw-Guinea. Er is een revolutie-onneerende werking in de Indonesische structuur door de kapitalis tische ontwikkeling. Spr. vroeg zich af, in wélk tempo en onder welke voorwaarden Ned.-Indië zich zal ontwikkelen met behoud van de rijkseenheid, tot een zelfstandig dominion, tot een gelijkwaardig deel van Nederland. Spr. waarschuwde tegen onderschatting van verschillende stroomingen in Ned.- Indië, welke stellig niet altijd zijn toe te schrijven aan uit het lood geslagen intel- lectueelen. Er is gezegd, dat het een voor deel is dat de nieuwe "gouverneur-generaal onbevangen staat tegenover de Indische vraagstukken, maar spr. „heeft er weinig fiducie in". (Vroolijkheid). Het verlangen naar zeggenschap in eigen huis neemt hand over hand in Indië toe. Daarbij waar schuwde spr. ook tegen de nationaal-soci- allstische richting, welke in Indië eigenlijk ir. het wezen der dingen ligt. De principieele non-cooperation laat men in Indië steeds meer varen. De regee ring moge zich daarbij meer aanpassen dan tot nu toe. Als er storm dreigt, gaat men met de wenschen der bemanning meer rekening houden. Spr. noemde Britsch- Indië als een waarschuwend voorbeeld. De heer Janssen (r.k.) was van oordeel dat deze begrooting weinig stof tot dis cussie biedt, na de uitvoerige behandeling in den volksraad, de schriftelijke voorbe reiding in Tweede en Eerste Kamer en de gedachtenwisseling in de Tweede Kamer. Spr. vroeg zich af, of het noodig was, reeds in 1937 over te gaan tot schulddel ging en versteviging der pensioenfondsen. Spr. waarschuwde tegen te groot optimis me. Spr. drong eerder aan op verminde ring van lasten op bedrijven en bevolking. Als er winsten worden gemaakt, moet daarvan vooral ook weerslag worden ge vonden in de loonen der bevolking. De arbeidsinspectie behoort te worden uitge breid. De verbetering van den toestand der Indische financiën moet niet in de eerste plaats worden benut om nieuwe uitgaven te doen. Over het interpellatie-recht van den Volksraad denkt de Eerste Kamer blijk baar evenzoo als de Tweede. Het streven moet blijven gericht op vrijer staatkundig leven van Indië, welk vraagstuk gelukkig de volle belangstelling heeft van de re geering. De motie-Soetardjo is te beschou wen als een waarschuwingsteeken op den weg der emancipatie van Ned.-Indië. Spr. drong aan op bevordering van het contact tusschen Nederland en Indië. Elk wantrouwen omtrent onze goede bedoelin gen worde zooveel mogelijk Weggenomen. Dit geldt ook wat betreft de economisch samenwerking. Spr. wilde opheffing van art. 177 der Indische staatsregeling: het toezicht op de missie moge in de eerstvolgende wetge vende periode komen te vervallen. Het is een overwonnen standpunt, pen sioenen als onaantastbaar te beschouwen, ook als de nood aan den man komt. Spr. zal zijn stem niet onthouden aan het wets ontwerp tot herberekening van de Indi sche pensioenen, voor de toekomst behoudt spr. zich voor dergelijke gevallen vrijheid voor. De vergaderir g wordt dan geschorst. De vergadering werd na een uur her opend. De heer Ossendorp (s.d.) bestreed het wetsontwerp tot herberekening van de In dische pensioenen. We kennen ook hier het tijdelijk karakter van sommige wétten. De regeering beschouwt blijkbaar de pensioenen teveel als een verzekering. Spr. hield uitvoe rige beschouwingen over den aard van ver schillende pensioenen. Het salaris plus de pensioenstorting door het rijk is de beloo ning voor de prestatie van den ambtenaar. ME"# DERTIENHONDERD GULDEN VERDWENEN. Sinds eenige dagen wordt te Brum- men (Geld.) vermist de orgelhersteller C. J. B., die met medeneming van der tienhonderd gulden uit zijn kosthuis is verdwenen. Door den burgemeester yan Brummen wordt opsporing van dezen man ver zocht. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Vanmorgen is op de Borneokade te Am sterdam een 26-jarige arbeider U. met zijn linkerhand onder een loopkraan gekomen, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel werd verbrijzeld. Hij is naar het O.L. Vrouwe gasthuis vervoerd. De Spaan»che burgeroorlog DE BESCHIETING VAN DE „MAR CASPIO". Fransche repressaillemaatregelen. Naar de „Daily Telegraph" meldt, stelt de Fransche regeer in g een onderzoek in naar de omstandigheden, waaronder het Spaansche s.s. „Mar Caspio" gisteren door gewapende treiler- der Spaansche opstan delingen is aangevallen. In het bijzonder hebben de plaatselijke autoriteiten op dracht gekregen, na te gaan of de aanval, zooals de kapitein van de „Mar Caspio" heeft beweerd, in de Fransche territoriale wateren is geschied, en of zich oorlogs materiaal en munitie onder de lading be vond. Het is mogelijk dat, indien het onderzoek dit rechtvaardigt, repressaillemaatregelen zullen worden genomen. In Januari j.1. heeft de Duitsche regeering in dit opzicht een precedent geschapen door beslag te leggen op twee Spaansche vrachtschepen, als repressaille voor de in beslagneming van de lading van een Duitsch schip door de Baskische regeering, en deze ter beschikking te stellen van de opstandelingen. Het is niet onmogelijk, dat dit voorbeeld navolging zal vinden. Nederlandsch stoomschip ontmoet drijvende mijn. Het Nederlandsche s.s. „Phobos" heeft ge rapporteerd, dat het op 45 gr. 09 Noorder breedte en 3 gr. 22 Wésterlengte een drij vende mijn heeft ontmoet. Fransch stoomschip door Spaansche opstandelingen aangehouden. Het Fransche s.s. „Cap Falcon", komende van Algiers met een lading van 2.000 ton wijn, kurk en graan, is gistermorgen door vaartuigen der Spaansche opstandelingen op 15 mijl ter hoogte van Santander gepraaid, nadat eerst een granaat op het schip was afgeschoten. Nadat de aanvallers gezien hadden, dat zy met een Fransch schip te doen hadden, lie ten zij dit zijn weg vervolgen. De kapitein van de „Cap Falcon", die gis termorgen Bayonne is binnengeloopen, ver klaarde, dat zijn schip omringd werd door de Spaansche bootenj die hun kanonnen alle op de „Cap Falcon" hadden gericht. Het feit, dat opnieuw een Fransch schip gepraaid is en gebombardeerd, heeft In het gebied van Mayonne groote verontwaardi ging gewekt. HERTOGEN VAN BEDFORD NIET OMGEKOMEN? Het zoeken naar de „Vliegende Hertogin" nog niet opgegeven. Het zoeken naar het vermiste vliegtuig van de hertogin van Bedford heeft ook gis teren geen resultaat opgeleverd en wordt dan ook nog steeds voortgezet. Vandaag zal i in de kerk te Woburn een herdenkingsdienst voor .de hertogin worden gehouden. I 'fxoviticiaal 'flieums HEILOO Rioleering. Met het rioleeringswerk gaat het tergend langzaam zeggen de bewoners van den Sta tionsweg en met reden. Het is al een 3-tal weken een chaos van buizen, opgeworpen grond en barricades van zand en grond, zóó hoog, dat meri er niet overheen kan zien. En 's avonds kan men langs „afgronden" gaan, welke, vooral na het middernachtelijk uur, (als de straatverlichting gedoofd is) ge vaarlijk zijn. Waarom, vraagt men ons telkens, wordt er niet op den onhoudbaren toestand gewezen? En waarom schiet het werk niet vlugger op? Er is werkvolk in overvloed. We geven daarom weer, wat er leeft onder de bewoners van den Stationsweg eh ook onder de tientallen zakenmenschen, die er dagelijks langs gaan. Verkocht. Het hoofdcafé annex speeltuin en uit spanning van den heer K. Ruiter (het hoofd café bij Runxputte) is verkocht aan den heer J. Ruiter te Egmond aan den Hoef. Aanbesteding. Gister werd aanbesteed het verbouwen van een woonhuis voor vergrooting waren huis Jansen. Ingekomen 8 biljetten van in woners van Heiloo. Laagste inschrijver den heer Th. Langedijk voor 2420. Lezing dr. J. P. Smet. Dr. J. P. Smet heeft Dinsdagavond voor den Katholieken Jeugdbond een lezing ge houden met onderwerp: De jeugd en wat de Kerk van hen vraagt. 0<X><><XXXXXX)<><X><XK><X>0<><X><X>CKX><X> Waarschuwing Alle goederen, bij óns geadverteerd, worden verkocht Alkm, Courant, Tetef, 3,3,2,0 <XX><X>0000<X>0<><^000<>0<>0<X>00<>0<>0 van Woensdag 31 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 1019/,6 4 Ned -Indië 1934 101»/» 5*4 Duitschl. '30 m. verkl. 30ty« BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. BankI6OV2 Handel Mij. CerL v. 250 202 Koloniale Bank 85 Ned. Ind. Handelsbank .168 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 76»/4 Calvé Delft CerL 88 Nederl Ford281 Philips Gloeil. Gem. Bézit 3513/< Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service a Kennecott Copper Republic Steel 1 Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, 403Vs Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific Southern Railw, CerL Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon •fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 167% 69'/« 477a 729/16 3?/ia 477. 34 11'V» c 88 Vt 9%, 5233/, 251 1807» 3978 1 24.00 1773/, 200 4257, 1317, 407, 23'3/jg IS*/* 342 284 293 138 212 V, 7*%> 1447»* 1403/s 289Va 331 s/4 348 597, 448/s 293^ 107'/4 11"/,6 2.30-2.45 1017a 1017:8 307, 160 V, 2003/4 877. 171 76-7, 873/4 28o7a 351;-3* 1667ri 71 Va 48-i7J6 743/s-5/a 37,e - Va 49f-»/l6 34|-7/m llVa 907,-1 97. 526-V, 2537,-4 1827,-3 393/. 24.00 1773/4 204 405 422-3 131 41 Ve 247,6-5- 15tyifl*i 342-3 282 299-300 1387, 210-2 Va 7^,-8 131-25f 141*/. 287-7a 329-7, 348 603/4 46i-*/,8 307. 109 ll18/!#-! OFFICIÉÉL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82»/ie 1.82»/ie Londen 8.927, 893 Berlijn 73.47 73.47 Parijs 8.39 8.40 Brussel (Belga) 30.75 M 30.75 Zürich 4i.62 M; 41.61 V. Kopenhagen 39.87V.» 39.87 Stockholm 46.10 46.10 Oslo 44.87 K 44.87 Y: Italië 9.65 Praag 6.37Ü

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7