JlechtsiakeH Ervaringen Taxi-chauffeur. Het effectenbezit der bank bestond uit: 4 a 1000 4 pCt. Dep. Obligaties der Centr. Bank; 13 a 1000 4 pCt. Grondkapi- taalbank. De controle-registers der Spaar bank- en rekening-courantboekjes waren goed bijgehouden. De bezittingen n schulden hadden op 6 November tot eindbedrag 203.538.05. De post ingekochte onderpanden vermeldden een bedrag van 8.424.70. Hierna werden rekening en balans goedgekeurd. De reke ning bedroeg in ontvangsten en uitgaven f 206.349.02. De balans had als eindcijfer yoor bezittingen en schulden 203.458.48. De heer T. Slooten merkte op, dat in de rekening niet uitkwam, dat 300 was afge schreven op het land te Driehuizen, zooals het vorige jaar was besloten. De voorzitter en de kassier legden uit, dat dit inderdaad was geschied, doch men diende er rekening mede te houden, dat de lasten, die op be doeld land drukken, het bedrag op de ba lans beïnvloeden. Het is een zuiver admi nistratieve maatregel, die door de Centrale Bank werd voorgeschreven. Thans was aan de orde de bestuursver kiezing. Aftredend was de heer Jb. Heinis Mzn., die herkozen werd. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jb. Waterdrinker, werd voorzien door de benoeming van den heer P. Schermerhorn. Als plaatsverv. leden werden gekozen de heeren C. Molenaar en R. Koster. De heer C. Kriek werd herkozen als lid van den Raad van toezicht, terwijl als nieuw lid van den Raad van toezicht werd gekozen de beer Jb. Stekelbos. Besloten werd de winst van 1936 toe te voegen aan de reserve, 800 van de reserve af te schrijven op het land te Driehuizen en 176.81 op het land te De Rijp. Wederom zullen 10 spaar boekjes met een inlage van 2 gratis be schikbaar worden gesteld. Aangenomen werd het bestuursvoorstel, voortaan de plaatsvervangende bestuurs leden te kiezen uit den Raad van toezicht. De voorzitter zou het wenschelijk vinden, 'dat in 't vervolg bij periodieke aftreding 't bestuur met eer enkelen candidaat komt. De leden behouden evengoed het recht 8 dagen te voren met een tegencandidaat te komen. De heer v. d. Laan zou dit ook wil len doen bij een vacature. De heeren P. Wiedijk, J. Schot en W. Ouweltjes kwamen hier tegen op en von den, dat het zoo goed ging. De heer v. d. Laan kwam met het voorstel, indien er geen meerderheid is voor een enkele candi- daatstelling, met twee candidaten te komen. Bij zitten en opstaan werd besloten alles bij het oude te laten. Bij de rondvraag drong de heer J. Ouwel tjes op renteverlaging aan. De voorzitter deelde mede, dat dit reeds een punt van bespreking is geweest in het bestuur, doch thans kon nog geen toezegging worden ge daan. Hierop volgde sluiting. BERGEN De kiezerslijst. Blijkens de door B. en W. vastgestelde kiezerslijst voor 1937 bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente voor de Tweede Kamer 3578, voor de Provinciale Staten 3501 en voor den raad 3323. Gevonden: Een rechthoekig heeren armband horloge; donkerblauwe alpino muts; koperen gewicht; zwarte vulpen; ro zenkrans; verbandtrommel in étui; pedaal van een rijwiel; werkloozen belastingplaat je; grijze wollen das; enkele handschoenen. Verloren: Een halfronde lederen portemonnaie met gevlochten witten rand; sleutel aan een ring; grijs étui met lorg net; foto-album; zilveren beursje met geld; ring met sleutels; schoolètui met vulpen en potlooden. ZIJPE Holl. Mij. van Landbouw. In „He Wapen van de Zijpe" te Zijpe werd Woensdagavond een algemeene ver gadering gehouden van de afdeeling „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij. van Land bouw. Na de opening door den voorzitter, den heer H. Rezelman, werd o.m. medegedeeld, dat zich tot heden 4 personen hebben aan gemeld voor den dezer dagen in de kranten aangekondigden melkcursus. De cursus te Burgerbrug zal in ieder geval doorgaan, ter wijl nog een voormelker moet worden aan gewezen. Vervolgens werd met algemeene stemmen besloten een bijdrage van 10 te verleenen aan de commissie van samenwerking voor bijzondere nooden te Zijpe. Uit het daarna uitgebrachte jaarverslag 1936 bleek o.m., dat 4 bestuurs- en 2 alge meene vergaderingen werden gehouden, benevens 2 gecombineerde vergaderingen met de afdeelingen Den Helder en Schagen. De heer Jac. Zeeman te St. Maartensbrug werd tot bedrijfsconsulent benoemd. Aan den melkcursus, welke vanwege de afdeeling werd gehouden, namen 9 personen deel, waarvan er 5 het diploma verwierven. Voorts werd een landbouwcursus gehouden te St. Maartensbrug, terwijl op 2 boerde rijen demonstraties werden gegeven met een molploeg en met een Eureka-mestverdeeler. Het aantal leden der afdeeling was van 146 teruggeloopen tot 128. De rekening over 1936 gaf aan, dat is ont vangen (inclusief saldo vorig jaar) 1836,67 en uitgegeven f 1162,64, voordeelig saldo alzoo 668,73. Het batig saldo over 1935 be droeg 726,77, zoodat de middelen zijn ach teruitgegaan met 58,04. Het jaarverslag 1936, alsmede de rekening 1936 werden goedgekeurd. Vervolgens werd, op voorstel van het be stuur, besloten in 1937 wederom een ten toonstelling te houden. Na uitvoerige be sprekingen werd besloten aan deze ten toonstelling festiviteiten te verbinden, even als de tentoonstelling zelve te regelen door het bestuur. Besloten werd pogingen te doen om nieuwe leden te werven en daartoe circu laires te verzenden, waarin de voordeeler. van het lidmaatschap der afdeeling worden aangetoond. De heer Jonkman zou willen, dat er meer propaganda gemaakt werd voor het verbruik van natuurboter, waarop van verschillende zijden werd opgemerkt, dat er al tamelijk veel propaganda wordt gemaakt, b.v. door middel van de z.g. propagandakernen en de daaronder voor elk rayon ingestelde propa- ganda-commissies. Ook was b.v. op de Paaschtentoonstelling te Schagen een stand aanwezig, waarin propaganda werd gevoerd voor meer zuivelverbruik. De heer J. A. de Boer wees op de bepa ling in de gemeentelijke bouwverordening, dat de wanden van stallen van brandvrij materiaal moeten worden opgetrokken, welke bepaling in de praktijk moeilijkheden schijnt op te leveren, omdat tegen een muur geborgen hooi schijnt te gaan schimmelen. Spreker vroeg daarover het oordeel van de vergadering. De vergadering was van oor deel, dat het genoemde bezwaar niet van veel beteekenis is, omdat slechts weinig hooi gaat schimmelen. Als brandbeveiliging heeft een zoodanige bepaling echter alleen doel, wanneer ook de zolders brandvrij moeten worden gemaakt, waartegen in ver band met het mindere draagvermogen van deze zolders, praktische bezwaren schijnen te bestaan. Hierna dankte de heer mr. D. Breebaart, die in de vorige vergadering tot bestuurslid werd benoemd, voor het in hem gestelde vertrouwen, daaraan toevoegende, dat hij gaarne zijn krachten aan de afdeeling zal geven. De voorzitter antwoordde hierop, dat het hem bijzonder veel genoegen doet, dat de burgemeester nu deel uitmaakt van het be stuur der afdeeling en hoopte op een aange name samenwerking in het belang van den landbouw in de gemeente Zijpe. EGMOND AAN ZEE Woensdagavond gaf het „Hoever Ge mengd Koor", dat onder leiding staat van den heer D. Koeman, een uitvoering in de zaal van „De Drie Egmonden". De opkomst van belangstellenden over trof de verwachtingen. De zaal was vol, wel een bewijs, dat de vereeniging een goeden naam heeft en ook nu weer zal niemand teleurgesteld naar huis zijn gegaan, integen deel er werd nog meer geboden, dan het programma aangaf. De voorzitter, de heer J. Bosman, sprak een openingswoord en deelde mede, dat deze avond een meer feestelijk karakter zou hebben, omdat de vereeniging 10 jaar be stond, ter eere van welke gelegenheid den directeur, den heer Koeman, voor diens zeer gewaardeerde leiding, een fraaie dirigeer stok werd aangeboden. Vervolgens werd het programma afge werkt. Zooals we reeds gewend zijn, bestond dit uit een aantal met zorg gekozen en inge studeerde liederen, vroolijke frissche num mers, die mooi en duidelijk werden weerge geven. En enkele van ernstiger inhoud, zoo als „Ons lied van de Zee" en „Aan een mo lentje", die ook zeer mooi klonken. Het koor werd afgewisseld door een vier tal nummers voor viool en piano, 3 violen met pianobegeleiding. Ook hieruit bleek de serieuze leiding van den directeur. In de pauze kwam de groote verrassing. Behalve het gratis ronddeelen Van lootjes werd n.1. een tooneelspel ten gehoore ge bracht door leden van de zangvereeniging. een grappig stukje in één bedrijf, dat veel bijval oogstte. De heer J. Bosman sloot den gezelligen goed geslaagden avond met een woord van dank aan allen en spoorde aan tot lid of donateur worden der vereeniging. HEILOO Uitslag veiling. L.jr notaris J. de Groot te Alkmaar werden Woensdagavond aangeboden de vol gende onroerende goederen te Heiloo voor den heer K. de Heer: woonhuis met grond aan den Stationsweg, groot 4 A. 5 c.A., koo- per H. Bakker te Heiloo voor 3295; bouw terrein aan den Westerweg, groot 16 A. 2 c.A., kooper Th. Morsch te Heiloo voor 510; voor den heer H. Bosman: woonhuis met schuur, erf en tuingrond aan de Kapel laan, groot 19 A. 40 c.A., kooper A. Dekker Azn. te Heiloo voor 2630. Het aangeboden perceel van den heer G. W. Oudhoff werd niet verkocht. Afloop verkooping. Door den Notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, werd Donderdagmiddag in De Rustende Jager aangeboden het woonhuis met 2 bouwterreinen aan den Heeren weg, tegenover de Verschurerlaan te Heiloo, van den heer P. Wiegman te Schoorl. Aangeboden werd het huis en atelier voor afbraak en 2 bouwterreinen. 1. Een perceel bouwterrein op den hoek van 't Laantje, groot pl.m. 3.55 aren. Kooper H. J. Harteveld, Alkmaar, voor 1280. 2. Een perceel bouwterrein, groot 3,25 aren. Kooper R. Brouwer te Heiloo voor 1400. 3. De opstal van het huis met atelier voor afbraak. Kooper H. de Ruiter te Alkmaar voor 132. De combinatie en massa werd niet opge boden en niet gemijnd. WARM EN HUIZEN Vergadering Boerenleenbank, tevens 25-jarig bestaan. De Coöp. Boerenleenbank alhier hield Woensdagavond haar algemeene jaarverga dering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 62 leden. De vice-voorzitter, de heer P. Klant, ver klaarde, dat deze vergadering eigenlijk een feestvergadering moest zijn. Op 1 Maart j.1. was het n.1. 25 jaar geleden, dat de Boeren leenbank werd opgericht. Verschillende oorzaken hebben er echter toe geleid, dat deze vergadering geen bijzonder feestelijk karakter kreeg. De voornaamste oorzaak is wel, dat de Bank in 1936 een zeer groot ver lies heeft geleden door het overlijden van haar kassier, den heer P. Slot, die tevens één van haar oprichters was. Met dankbaarheid herinneren wij ons, al dus spr., dat hij gedurende 20 jaren als kas sier en daarvoor als directeur steeds zijn beste krachten aan de Bank heeft gewijd. Zijn nagedachtenis zal dan ook bij ons steeds in hooge eere blijven. Als zijn opvolger is benoemd de heer A. Kroon. De geestelijke vader van de bank is de toenmalige gemeentesecretaris, de heer P. Tromp, geweest. Deze is de eerste ge weest, die de oprichting van een boerenleen bank bepleitte, waarvan personen van alle richtingen lid konden worden. Zijn betoog vond direct krachtige ondersteuning van de heeren P. Slot, W. Gutker, P. Vlam Sr. en Jb. de Groot Pz., zoodat deze heeren als de eigenlijke oprichters kunnen worden be schouwd. Een woord van hulde aan deze heeren vond spr. wel op zijn plaats. Zooals vermeld, werd de boerenleenbank 1 Maart 1911 opgericht. De heer Tromp werd benoemd tot kassier en is dit ge bleven tot 31 Maart 1916 en werd toen opge volgd door den heer P. Slot. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Slot, voorzitter-directeur, G. Gut ker, secretaris en Jb. de Groot Pz., vice- voorzitter. De R. v. T. werd samengesteld als volgt: P. Vlam Sr., voorzitter, A. Mienes, secretaris en dr. H. Mulder, vice-voorzitter. Van al deze heeren hebben nog slechts de heeren Gutker en de Groot zitting, zoodat zij thans hun 25-jarig jubileum vieren. Zij werden door den voorzitter gefeliciteerd en dus werd dank gebracht voor wat zij in die jaren voor de bank hebben gedaan. Spr. hoopte, dat zij nog vele jaren in het belang der bank werkzaam mogen zijn, liefst onder omstandigheden van toenemenden welvaart onzer leden. De bank werd opgericht met 27 leden, thans heeft zij 110 leden. In het eerste jaar werden 34 spaarboekjes uitgegeven, thans zijn 164 boekjes in omloop. In 1918 bedroeg het tegoed bij de centrale bank 55.000 en waren de spaargelden ge klommen tot 126.000. In 1923 bedroeg de schuld aan de centrale bank 103.000 en waren de spaargelden ge daald tot 55.000. In 1928 liepen de spaargelden weer op tot f 111.000, terwijl in 1929 de schuld aan de centrale bank weer veranderd was in een tegoed van 10.00.0. In 1933 bedroeg de schuld van de centrale bank ruim 108.000. Doordat in de laatste jaren zeer weinig voorschotten zijn verleend, is deze schuld inmiddels weer met 50.000 verminderd. Een teeken van vermeerderde welvaart is dit laatste echter niet. Dank zij het voorzichtige beheer en de reserve, welke inmiddels gevormd was, is zij in staat aan de ongunst der tijden het hoofd te bieden. Spr. beveelde dan ook de bank in aller medewerking aan en opende de vergadering. Na goedkeuring der notulen deelde de voorzitter mede, dat de rente is bepaald als volgt: rente voorschotten 41/4 spaar gelden en deposito 2 3/4 bedragen van 100 of meer 3 Uit het jaarverslag stippen we aan, dat in 1936 31 bestuursvergaderingen hebben plaats gehad, de R. v. T. vergaderde 7 maal. Namens de R. v. T. verklaarde de heer P. Mink, dat bij de gehouden controle steeds alle boeken en bescheiden in orde zijn be vonden. Rekening en verantwoording. Ontvangen spaargelden 26391,38, terug betaalde spaargelden 26793,49, terug ont vangen voorschotten 8242,26, uitgegeven voorschotten 560, ontvangsten loopende rekening 96375,56, uitgaven idem 10607,75, ontvangen rente 6667,31, uitgaven rente 4704,12. Het activa en passiva der balans bedroeg 151576,75 met als winst-saldo 678,40. Rekening, balans en verlies- en winst rekening werd door de vergadering goed gekeurd. Een voorstel van het bestuur van de R. v. T. om het winst-saldo aan te wenden op afschrijving dubieuze debiteuren, werd goed gekeurd. De heer W. Gutker werd als bestuurslid met algemeene stemmen herkozen. Verkie zing van twee leden van de R. v. T. wegens periodieke aftreding van den heer P. Mink en wegens vacature A. Kroon. De heer P. Mink werd herkozen als lid van den R. v. T. en de heer Jn. Kuiper als lid van dien Raad in de vacature-Kroon. De heeren P. Barsingerhorn en Jb. Swan Jr. werd tot plaatsvervangende bestuursleden gekozen. De voorzitter verklaarde aan het einde der vergadering nogmaals, dat in zijn openings woord was medegedeeld, dat aan deze ver gadering geen feestvergadering wordt ge maakt, maar dat in afwijking van het ge wone, het presentiegeld voor deze keer was verdubbeld. SCHAGEN 40-jarig jubileum P. Trapman. De heer P. Trapman herdacht gister den dag, waarop hij voor 40 jaar de leiding van de Schager Courant op zich nam. Voor 40 jaar verscheen de Schager Cou rant slechts tweemaal per week. Door noesten vlijt en groote energie wist de heer Trap man haar al spoedig tot een driemaal en later tot een viermaal per' week verschijnend blad uit te bouwen. De belangstelling voor zijn courant werd zoo groot, dat het hem gelukte de zaak in een N.V. om te zetten en het be drijf zoodanig te moderniseeren, dat het mogelijk werd het blad vijfmaal per week te doen verschijnen. Voor vier jaar trad de heer Trapman als directeur af en verwisselde hij deze functie met die van president-commissaris. Hoewel zijn aanvankelijk voornemen was, om zich, na een zeer werkzaam leven, een meer rustig leven te verzekeren, nam de courant toch zoo'n plaats in zijn leven in, dat hij er niet van kon scheiden en nog dagelijks naast de beide directeuren, die in zijn plaats werden benoemd, de leiding van de Schager Cou rant blijft voeren. Voor twee jaar smaakte de heer Trapman de voldoening, dat de Schager Courant als dagblad kon verschij nen. De Schager Courant en de heer Trapman zijn één en ongetwijfeld heeft zijn energie het blad tot bloei gebracht en is de N.V. aan den hper Trapman veel dank verschuldigd. UITGEEST 25-Jarig jubileum. Donderdag herdacht de heer A. Deijle, alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar werd aangesteld tot watermolenaar van den polder De Zien. Deze dag is voor hem en zijn familie zeker niet ongemerkt voorbij gegaan. Van vele zijden mocht hij geluk- wenschen met dit jubileum ontvangen en ook de molen zelve getuigde van het groote gebeuren. Deze stond z.g. in het kruis, de beide wieken voorzien van een vlag en ook op den molen was een vlag geplaatst, daar bij waren de wieken keurig en rijkelijk ver sierd, zoodat het geheel een zeer feestelijk aanzien had. DE MOORD OP MEVROUW STERN TE MEPPEL. Tegen dienstbode acht jaar geëischt. Het gerechtshof te Leeuwarden behandel de gister de zaak tegen de 27-jarige dienst bode E. V. uit Meppel, thans gedetineerjd, die wordt beschuldigd van moord op haar meesteres, mevr. SternChattel te Meppel In den nacht van 3 op 4 Mei van het vorig jaar heef verd. haar mevrouw, die reeds te bed lag, met een hamer een aantal slagen op het hoofd toegebracht, aan de gevolgen waarvan deze den volgenden nacht is over leden. De Asser rechtbank, die na de eerste be handeling op 28 September de zaak schorste, teneinde een onderzoek naar verd.'s geest vermogens in te stellen, hoorde op 22 Januari j.L een tweetal getuigendeskundi- gen, die een uitgebreid rapport hadden in gediend. De rapporteurs, prof. W. N. v. d. Scheer en dr. S. van Mesdag, beiden te Groningen, waren tot de conclusie gekomen, dat in het algemeen de vraag of er van een ziekelijke storing van de geestvermogens sprake was, ontkennend moet worden beantwoord. De advocaat-generaal eischte evenals in eersten aanleg acht jaar gevangenisstraf, welke straf de rechtbank 5 Februari wijzigde in drie gevangenisstraf, met ter beschikking' stelling der regeering. Na een uitvoerig requisitoir eischte de advocaat-generaal gister acht jaar gevange nisstraf, met daarna ter beschikking stelling van de regeering. OP POSTZEGELS GELIJKENDE VOETBALZEGELS. De Haarlemsche rechtbank behandelde gisteren een appèlzaak tegen een winkelier uit Zaandam, die voor het kantongerecht had terechtgestaan wegens overtreding van art. 440 Wetboek van Strafrecht. De man had namelijk een partij z.g.n. voetbalzegels in voorraad gehad, welke veel gelijkenis ver toonden met postzegels. De kantonrechter had hem vrijgesproken, van welk vonnis het O.M. in hooger beroep ging bij de recht bank. De bewuste zegels vertoonden het portret van een voetballer met het opschrift „Hol land", terwijl aan den onderkant het cijfer 50 voorkwam. Zij waren langs fotografi- schen weg vervaardigd. Het wetsartikel spreekt van „drukwerk" en volgens den directeur der N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé te Haarlem, die als getuige-deskun- dige werd gehoord, kon men de zegels daar om niet als drukwerk beschouwen. Een refe rendaris van P.T.T. zeide echter, dat de posterijen ook foto's onder drukwerk rang schikken en als zoodanig verzenden. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman, was ook van meening, dat de voetbalzegels niet onder drukwerk gerangschikt kunnen worden. Daar zij ech ter bedriegelijk veel op postzegels gelijken, achtte hij het van veel belang, dat de redac tie van art. 440 zoodanig gewijzigd wordt, dat ook kan worden opgetreden tegen het langs fotografischen weg vervaardigen van dergelijke zegels. Thans vroeg hij bevestiging van het vrijsprekend vonnis van den kan tonrechter. Uitspraak 15 April. FRAUDEERENDE STEUNTREKKERS TE ZAANDAM. Eenigen tijd geleden is bij een door den officier van justitie uit Haarlem te Zaandam ingesteld onderzoek gebleken, dat daar een aantal steuntrekkers fraude hadden gepleegd door het niet of onjuist opgeven van hun inkomsten, waardoor de staat en de ge meente voor enkele duizenden guldens wer den benadeeld. Gisteren stonden drie steuntrekkers voor de Haarlemsche rechtbank terecht terzake valschheid in geschrifte, i.c. het opzettelijk onjuist invullen der controlelijsten, welke dienden om de grootte der uitkeeringen te bepalen. Het waren de 57-jarige los werk man J. op den V., die 31-jarige schilder W. J. A. N. en de 63-jarige profielsnijder G. van E. De los-werkman had ongeveer f 50 in komsten verzwegen, en ook niet opgegeven, dat zijn zoon in de jaren 1933/34 en '35 on geveer 500 had verdiend. In totaal had hij daarvoor 550 te veel steun ontvangen. De profielsnijder had de inkomsten van de inwonende zoon van zijn huishoudster niet opgegeven, en daardoor onrechtmatig een bedrag van f 620 uitgekeerd gekregen. Bij het eerste onderzoek naar de fraude, door den schilder gepleegd, was berekend, dat hij 600 te veel steun had gekregen, maar naderhand bleek, dat dit bedrag op ongeveer 900 gesteld moest worden (vol gens den officier zelfs op 1200), daar de schilder ook de inkomsten van een inwo- nenden broer had verzwegen. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman noemde in zijn requisi toir de feiten de ernstigste, welke zich in langen tijd hebben voorgedaan. Het te Zaan dam gevolgde systeem, om dergelijke geval len niet onmiddellijk te laten vervolgen, maar eerst te trachten een schikking te tref fen, keurde de officier af. Men is eerst gaan confereeren met B. en W. van Zaandam en daarna op het departement van sociale zaken, in plaats van direct de justitie in de van een II. Het eerste vrachtje. Op een drukken Zaterdagavond krijg ik dan eindelijk m'n eerste vrachtje. Ik ben alleen in de garage als de telefoon gaat en het geeft me waarlijk een schok van nieuwsgierigheid! Wilt U oogenblikkelijk voorkomen met een wagen, waarop een groote koffer kan worden meegenomen! Zeker, meneer ik ben direct bij U. Nu, dat treft, de Fiat heeft een groot kofferrek. Ik laad vlug benzine en olie en rijd naar het opgegeven adres in Aerden- hout. Voor ik aanbel, poets ik de klep van m'n. nieuwe chauffeurspet nog even met m'n mouw op, want het is een eerste ver- eischte, dat een chauffeur er altijd netjes uitziet! Als de deur op mijn bellen bijna dade lijk open gaat, sta ik voor een heer, die blijkbaar haast heeft. Zoo, ben jij van garage S., volg me maar even! Ik loop achter hem aan drie trappen op tot een soort zolderkamer, waar een mon ster van een koffer staat. Die moet mee, maar denk er om dat ie zwaar is! Samen sleepen we den koffer de drie trappen af en met moeite krijgen we hem op het rek. Een paar einden touw vind; ik in den wagen en ik sjor den koffer stevig vast. Dan, terwijl ik beleefd het portier openhoud, vraag ik waar meneer naar toe moet. Oh, even hier naar het stationnetje! Driehonderd meter verder ligt namelijk het kleine forensenstation aan den rand van de stad. Woedend sla ik de Fiat aan; heb ik daarvoor dien beroerden koffer zoo goed verzekert? Kwaad begin ik dri'e minuten later de touwen weer los te trek* ken, maar zie, terwijl ik nog bezig ben, rijdt de trein reeds binnen. Die hebben we dus gemist! Zeg, chauffeur, ik had toch graag dien kof er nog vanavond in Warmond, wat zullen we daaraan doen? Dat is de kans van m'n leven, denk ik en na even m'n kilometerboekje te hebben geraadleegd, noem ik hem den naasten prijs voor dien rit. En dadelijk hapt hij toe! Sjor den koffer dan maar weer vast, dan halen we even m'n vrouw en dan kun je ons er heen rijden. Fluitend trek ik de touwen weer om dien gezegend en koffer en leg er nog een paar extra knoopen bovenop! We halen mevrouw en ik rijd naar Warmond. De Fiat houdt zich best. Zonder de minste stoornis komen we aan. Wachten, chauffeur. Ik wacht. Een half uur zit ik geduldig in een tijdschrift te bladeren, dat ik in den wagen heb gevonden. Dan verschijnt er een aardig dienstmeisje, dat vraagt of ik misschien koffie wil. Ik volg haar naar de keuken, een ouderwetsche, gezellige keu ken, met blauwe tegels en leuke, geruite gordijnen. Ik krijg koffie met koek en we kunnen het best samen vinden. De tijd vliegt snel om! Eindelijk na twee uur word ik geroe pen. Correct houd ik het portier open en meneer en mevrouw stappen in. Onder weg bedenk ik wat de jongens zullen op kijken als ze hooren dat ik met een nieu wen klant naar buiten ben geweest. Als ik in Aerdenhout stop, regent het flink. Nu eerst aanbellen! Ik open het portier pas als het meisje heeft opengedaan. Ik help mevrouw bij het uitstappen en houd het hekje voor haar open. Dank je, chauffeur. Meneer rekent af! iZeg boy, zeg maar aan je baas dat ik heel tevreden ben, en kom Woensdag avond om denzelfden tijd en met denzelf den wagen voor. Heel graag, meneer. Als ik naar de garage terug rijd, zing ik! Wat heb ik daar een fijnen klant voor onze zaak gewonnen! zaak te mengen. Spreker had tenslotte inge grepen en zelf ter plaatse een onderzoek in gesteld. Hij was van oordeel, dat de ge pleegde feiten uit een oogpunt van generale preventie beoordeeld moeten worden en eischte tegen den los-werkman een maand, tegen den profielsnijder drie weken en tegen den schilder drie maanden gevangenisstraf. ZIJN LEERAAR VOOR 30.000 GULDEN OPGELICHT. De Amsterdamsche rechtbank ver oordeelde vandaag den 20-jarigen jongeman, J.L., die zijn vroegeren godsdienstleeraar dr. L.D. heeft op gelicht voor een bedrag van ruim 30 duizend gulden, tot een gevangenis straf van een jaar, waarvan 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en met aftrek van den tijd, door verdachte in voorloopige hechtenis doorgebracht, zoodat hij vandaag in vrijheid zal worden ge steld. Het Genootschap tot Zedelijke verbetering van gevangenen zal ge durende den proeftijd toezicht op den jongen houden. De jongen had den godsdienstleeraar, die ontslagen was, voorgespiegeld, dat hij voor diens eerherstel zou zorgen, en om dit doel te bereiken, was, naar zijn zeg gen, het geld noodig. De officier van Justitie had een jaar en vier maanden met aftrek van voorarrest geeicht.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12