HERM. DU CROCQ J. OTSEN n Nieuw bord. Interlock Directoires Langestraat 47, Alkmaar. „Aardig luchtnet in de West". De pioniersvlucht naar de West maakte Hondong met de Snip. Sinds deze Kerst- vlucht, annc 1934, breidde het luchtverkeer in West-Indië zich gestadig uit. De bedoe ling van de directie van de K. L. M. is, de beide fokkers, van het type F 18, met enkele super electra machines aan te vullen. Deze versterking van materieel zal dan aan de aansluiting op de lijnen van de Pan Ameri can Airways voor reizigers naar de Ver. Staten ten goede komen. Van Curagao naar Aruba werd vijfmaal per week gevlogen. Met Haïti is een over eenkomst gesloten en met andere staten zijn besprekingen gaande. Binnenlandsch luchtverkeer. Twee nieuwe lijnen in het binnenlandsche luchtverkeer komen dezen zomer in exploi tatie. Op 24 Mei wordt op de verbinding AmsterdamEindhoven een dubbeldaagsche dienst geopend in beide richtingen. Trou wens op alle binnenlandsche lijnen wordt tweemaal per dag en in beide richtingen ge vlogen. De tweede nieuwe luchtverbinding is de lijn Amsterdam naar Texel, welke op 1 Juli voor passagiers zal worden open gesteld. De lijn naar Eindhoven wordt met Fokkers F. 8 gevlogen en die naar Texel met Fokkers F 7. Op de overige binnenlandsche lijnen wijzigingen van beteekenis zijn hier niet aangebracht zal ook met D. C. 2- machines gevlogen worden. Dat op alle vliegvelden maatregelen van propagandistischen aard zijn getroffen, spreekt vanzelf. De K. L. M. heeft er altijd veel voor over gehad de menschen „airmin- ded" te maken en is ook voornemens op dien weg voort te gaan. OPENINGS VLUCHT ZOMERDIENST K.L.M. Zondag a.s. over West-Nederland. Thans geeft de K.L.M. een volledig over zicht van de open ingsvlucht op 4 April a.s. De vlucht zal worden uitgevoerd door zes K.L.M. vliegtuigen en één Junker JU 52 van de Deutsche Lufthansa, waarmee de D.L.H. geregeld haar verbindingen van Berlyn met het buitenland onderhoudt. De K.L.M.-vliegtuigen zijn de Fokkers „Arend", „Roerdomp" en „Papegaai" én de Douglas DC. 2's „Flamingo", „Jan van Gent en „Kwak". De vlucht, welke in groepsverband wordt uitgevoerd, zal van Schiphol over Leiden en Den Haag en Delft naar Rotterdam leiden en van daar terug over Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem en Amsterdam naar Schip hol. Het vertrek heeft van Schiphol plaats te 10.10 uur, waar de vloot om 16,20 uur terug verwacht wordt. Deze roode driehoek, met de punt naar beneden be- teekent, dat men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. Voetbal. BELGIE—NEDERLAND. Laatste training op het V. U. C.- terrein. Hoewel er op het V. U. C.-terrein in de Residentie eiken Donderdag door de Nederlandsch elftalclub onder leiding van Bob Glendencning wordt getraind, zijn het vooral de Dondei-dagavonden voor een interlandwedstrijd die van groote waarde voor de physieke en psychische kracht van de spelers zijn en niet het minst door de enorme „pushing power" die er van de korte toespraak van den voorzitter van de keuze-commissie, den heer Herberts uitgaat. We kunnen ditmaal kort zijn, zoo zeide de heer Herberts, tot de in de V. U. C.- tent verzamelde spelers, de tactische aan wijzingen hebben jullie allemaal reeds ontvangen, zoodat ik daar niet verder op behoef in te gaan. Denkt er aan, dat de wedstrijden tegen België altijd een apart karakter dragen en voor ons van zeer groot belang zijn. Deze wedstrijd speciaal, die de eerste tegen de Belgen in dit seizoen is. We heb ben de laatste jaren succesvol tegen onze zuiderburen gestreden, maar laten wij hen niet onderschatten. Ze hebben weer den befaamden Braine in hun midden en heb ben den laatsten tijd snelle vorderingen gemaakt in mental training en team-work. Hun overwinning op de Franschen zegt ook wel iets, wij hebben tegen de Belgen een reputatie op te houden en wij kunnen die ophouden, wanneer jullie je in Ant werpen voor de volle honderd procent geeft. Speciaal richtte de heer Herberts zich nog tot de nieuwelingen Lungen, van Spaendonck en Wilders. Vooral waar schuwde hij den laatste, die het vermoe delijk nog zwaarder zal krijgen dan in Dusseldorf, omdat onder leiding van Braine verrassende aanvallen van de zijde der Belgen volstrekt niet uitgesloten zul len zijn. Bakhuys speelt Zondag op een voor hem niéuwe plaats, maar we verwachten, dat ook hier zijn capaciteiten Nederland een gunstig resultaat zullen brengen. Tenslotte wees de heer Herberts nog op de plicht, die als het ware ieder Neder- landsche elftalspeler vanzelf voelde, en die zoovele malen de drijfveer is geweest voor het succes. Wanneer we een gunstig resultaat be halen, zal dat de 13de ongeslagen uit-wed- strijd van het Nederlandsche elftal in ononderbroken serie beteekenen. Veranderingen in het Belgische team. De spelers van het Belgische elftal, die Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland zullen spelen, zijn gisteravond in het Heyselstadion bij elkaar gekomen. Hierbij bleek het dat de verschillende spelers, die tijdens de paaschdagen in wedstrijden blessures hadden op geloop en, thans weer in zooverre hersteld zijn, dat zij allen zonder uitzondering a.s. Zondag present zullen zijn. Slechts van den Eynde, die, zooals men weet, voor meespelen bedankt heeft, was niet verschenen. Men heeft het Belgische elftal nu zoo gewijzigd, dat Buyle, die als rechtsbuiten stond opgesteld, Zondag op de linksbuiten plaats zal spelen, terwijl als rechtsbuiten Fievez (White Star) zal fungeeren. Wandelen. BLOEMBOLLENMARSCH TE HAARLEM. De Haarlemsche wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" organiseert op Zaterdag 17 en Zondag 18 April weer de jaarlijksche bloembollenmarschen voor dames en hee- ren over 30 en voor. jongens over 20 K.M. De deelname is open voor iedereen, terwijl de marschen staan onder de bepalingen van den N.H. Wandelsportbond. De inschrijvingen moeten gericht worden aan den heer P. J. Janbroérs, Dr. Schaepmanstraat 67, Haar lem. Er zijn personeele prijzen en vereenigings- prijzen. De start vindt plaats Zaterdag om half drie en Zondag om 10 uur, beide keeren op den Kinderhuissingel te Haarlem, ter wijl het parcours natuurlijk gaat langs de fraaie bollenvelden rondom Haarlem. Het aantal deelnemers bedroeg het vorig jaar 1300 en zal ook dit jaar "natuurlijk weer zeer groot zijn. Kegelen. PROVINCIAAL CONCOURS A. K. B. TER GELEGENHEID VAN 'T 30-JARIG BESTAAN VAN DEN A. K. B. De Alkmaarsche kegelbond, opgericht 1 December 1906, organiseert, ter gelegenheid van zijn 30-jarig bestaan, van 4 tot en met 11 April een provinciaal concours op de 6, geheel nieuw gevlakte, banen in 't gebouw „de Unie" alhier. Jt Goed verzorgde programma vermeldt als hoofdschotel de district-bonden-wed strijden welke a.s. Zondag, direct na de opening door 10 afgevaardigden van de bonden Amsterdam, Haarlem, den Helder en Alkmaar zal worden verkegeld. De bond die in dezen wedstrijd over 2 banen het hoogste hout behaald wordt af gevaardigd naar Utrecht alwaar in Mei a.s. den titel „kampioen van Nederland" wordt verkegeld. In afwijking van andere jaren, toen iedere bond jaarlijks een 10-tal naar Utrecht placht te zenden, is kegelend Nederland thans verdeeld in 6 districten. De 6 win nende 10 tallen van de respectievelijke district-wedstrijden werpen in Utrecht 4 series van 15 ballen, waaruit volgt dat iedere bond dus 600 ballen gooit om den landstitel en de gouden bondsmedaille, ter wijl hij tevens in het bezit gesteld wordt van den zilveren bonds-wisselbeker. Naast dezen wedstrijd worden van Zondag 4 tot en met Zondag 11 dezer meerdere belangrijke wedstrijden gehouden. Noemen we den korpswedstrijd waarvoor reeds vele Noordhollandsche vijftallen heb ben ingeschreven en welke thans op 2 ba nen, dus 2 x 10 ballen, wordt gehouden. Verder nog een jubileum-wedstrijd, vaste baan dames en heeren en ook een propa- ganda-wedstrijd, zoodat niet-kegelaars (sters) ook in de gelegenheid worden ge steld kennis te maken met de aloude, im mer gezellige, kegelsport. De toegang in de Unie is geheel vrij zoo dat velen worden verwacht om de wed strijden van den Alkm. kegelbond te doen slagen. Zwemmen. Wedstrijd h.P.C.-D.A.W. De eerste ontmoeting in Haarlem a.s. Maandag. De derde en laatste vereeniging, waarmee D.A.W. contact heeft gezocht voor het hou den van een dual-meet is de bekende Heem- steedsche Poloclub, een der grootste en sterkste zwemvereenigingen van ons land. De inzet van deze tweekamp is een fraaie beker, die na twee ontmoetingen, een in Haarlem en een in Alkmaar, definitief in het bézit van den winnaar komt. Zoo zal dan a.s. Maandagavond de eerste ontmoeting plaats vinden in het Haarlem sche Sportfondsenbad, met een programma van vijf damesnummers en vijf nummers voor adspirantenjongens. Daar tusschendoor worden enkele onderlinge nummers voor heerenleden van H.P.C. gehouden, waaraan dus o.m. Sipkema zal meedoen. Thans een korte bespreking van de num mers. Op de 100 M. crawlslag dames zullen Han- ny de Carpentier en Rietje Maarleveld star ten. Hanny, als ex-kampioene van Haarlem op 100 M. borstcrawl dames, zal dus tegen oude bekenden zwemmen, terwijl zij ook, met Willy de Vos Burchart de 66 2/3 M. rug slag voor haar rekening zal nemen. Corry de Vos Burchart en Annie Klünnen zullen 100 M. schoolslag zwemmen. Corry staat hier voor een zware taak, daar Minka Steenhuizen van H.P.C. tot 1 min. 29 sec. in staat is. Voor Annie Klünnen is het een prachtige gelegenheid om wedstrijdroutine te krijgen. Spannend zal zeker ook de 6 x 33 1/3 M. borstcrawl estafette worden. De D.A.W.- ploeg bestaat uit: W. de Vos Burchart,. L. v. Doorn, A. van der Wint, M. Maarleveld, H. de Carpentier en C. de Vos Burchart. De dames polo wedstrijd gaat tegen een tegenstandster, die D.A.W. ook dezen zomer in de competitie zal ontmoeten. H.P.C. is een der sterkste teams uit de westelijke 2e kl. en is goed getraind door het spelen in de wintercompetitie. Slechts wanneer D.A.W. eindelijk weer eens volledig zal kunnen spelen, mogen wij een goed resultaat verwachten. Ladies, play up! Het is een prachtige training voor de ko mende zomer-competitie! Zal de strijd op de diverse damesnum mers uiterst spannend zijn, ook op de num mers voor de. adspirantenjongens zal het een STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 332f strijd worden van wisselende successen voo? de beide vereenigingen. D.A.W. heeft thans een ploeg adspiranten, die er zijn mag, we mogen wel zeggen: zoo sterk als nooit te voren. Juist daarom zijn we benieuwd hoe ze het er thans tegen deze uiterst sterke tegenstanders zullen afbren gen. Behaalde het adspiranten-zevental onlangs tegen de Neptunus-adspiranten een groote 82-zege, de H.P.C.-ploeg zal hen wel to sterk blijken, daar H.P.C. juist met poloën altijd zeer sterk is, terwijl het D.A.W.-ad- spiranten-zevental nog maar kort geleden geformeerd is. Op de baannummers zijn de krachten ver moedelijk ongeveer gelijkwaardig. Zoo starten Frans Mays en Wim de Vries op de 33 1/3 M. borstcrawl en Frans Mays en Fokke Dijkstra op 33 1/3 M. rugslag. Dijk stra is op rugslag sterk vooruitgegaan, zoo zelfs, dat hij Imhülsen Jr. bij de training" achter zich liet, waaraan hij zijn plaats te danken heeft. 66 2/3 M. schoolslag brengt opnieuw Mays aan den start, samen met Imhülsen Jr. of van der Wilk Jr. De 6 x 33 1/3 M. borstcrawl estafette is zeer snel. Hetzelfde zal echter wel van de H.P.C.-ploeg blijken, zoodat hier een ener- veerende strijd verwacht mag worden. D.A. W. zwemt deze estafette met Helder, Vogt- schmidt, Imhülsen Jr., Dijkstra, de Vries en Mays. Den heer van der Wint (D.A.W.) hééft men verzocht voor deze wedstrijden als star ter te fungeeren. De oplossing! Een winkel en pakhuis vol spullen Maar nooit eens een klant..., Tjawe zullen Dan toch adverteeren", Sprak een van de heeren, „De krant moet haar plichten vervullen". Hij koos ónze krant! En, merk waardig, 't Succes kwam terstond! Eigenaardig: die kracht van een krant brengt de zaak klant -na klant! (Zoo riep de meneer't gaat nu aardig!" Hij ging toen steeds weer adverteeren En spoedig kon hij al beweren Het succes is jrappant „Dank zij d' Alkmaarsche Krant „Die kan ik nu nooit meer ontberen". Nieuwe modellen Lange,haal i Tel. 2759 noch MUIS m ontsnappen RODENT heeft een fatale aantrekkings kracht op ratten en muizen. Gulzig eten zij het en gaan dan onmiddellijk dood. In één nacht kunt U van dit vieze en ziekte verspreidende ongedierte verlost worden met RODENT, in doozen van 50 en 90 cent. Uw drogist verkoopt thans ook het nieuwe verdelgingsmiddel RODONT - doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee. Verkrijgbaar in doozen van 40 cent, Imp. fa. B. Meindersma, Den Haag. 75 damesmaat 49 ct. kindermaten vanaf 24 ct. Interlock Camisoles mooie kwaliteit 44 ct. Pavglop 10, Tel. 2056, Alkmaar. „Bij Olsen koopt U iets goeds!" „DUBBELE SLEUTEL" DE HANDSCHOEN Vele onzer klanten kennen dit merk reeds om de goede gasvorm en edele kwaliteit. U vindt by ons een zeer uit gebreide sortering in HANDSCHOENEN. Reeds in prijzen vanaf 2.75 een waschleder Handschoen. Vraagt onze Bemberg zijden Kousen van 75 c. tot f 1.20. „Kayser" Kousen in de nieuwe tinten. WALM A Langestraat 102. Tel. 4105» Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8